gweled - en to da translation catalogue (38 entries)

en: Game over!
da: Spillet er slut!

en: Great work, but unfortunately your score did not make the top ten.
da: Godt arbejde, men desværre kom dit resultat ikke på top ti.

en: _New Game
da: _Nyt spil

en: Gweled Scores
da: Gweledresultater

en: Game type:
da: Spiltype:

en: Congratulations!
da: Tillykke!

en: Your score is the best!
da: Du har opnået det bedste resultat!

en: Your score has made the top ten.
da: Dit resultat kom på top ti.

en: Get as many points as you can. The game ends if you run out of moves.
da: Saml så mange point som du kan. Spillet slutter, når du ikke har flere muligheder for at flytte.

en: Get as many points as you can. The game ends if you run out of time.
da: Saml så mange point som du kan. Spillet slutter, når du ikke har mere tid tilbage.

en: The game never ends, but your score will not be saved.
da: Spillet slutter aldrig, men din score bliver ikke gemt.

en: There is a game saved, do you want restore it?
da: Der er et gemt spil, ønsker du at gendanne det?

en: Do you really want to abort this game?
da: Vil du virkelig afbryde spillet?

en: Do you want to save the current game?
da: Ønsker du at gemme det aktuelle spil?

en: A puzzle game with gems
da: Et puslespil med juveler

en: _Resume
da: _Genoptag

en: Paused
da: På pause

en: Level %d
da: Niveau %d

en: Score
da: Point

en: New Game
da: Nyt spil

en: Name
da: Navn

en: _Game
da: _Spil

en: Pauses the game for you can return to it later
da: Sætter spillet på pause så du senere kan genoptage det

en: _Scores
da: _Point

en: _Settings
da: _Opsætning

en: _Help
da: _Hjælp

en: Welcome to Gweled!
da: Velkommen til Gweled!

en: Timed
da: Med tidsbegrænsning

en: Endless
da: Uendelig

en: Score:
da: Point:

en: Preferences
da: Indstillinger

en: Board size
da: Brætstørrelse

en: Small
da: Lille

en: Medium
da: Mellem

en: Large
da: Stor

en: Sound
da: Lyd

en: Play sound effects
da: Afspil lydeffekter

en: Play a puzzle game similar to "Diamond Mine"
da: Et puslespil i stil med »Diamond Mine«
