gweled - en to fi translation catalogue (40 entries)

en: Game over!
fi: Peli päättyi!

en: Great work, but unfortunately your score did not make the top ten.
fi: Hyvin pelattu, mutta valitettavasti tuloksesi ei päässyt top-10 listalle.

en: _New Game
fi: _Uusi peli

en: Gweled Scores
fi: Gweled - pisteet

en: Game type:
fi: Pelityyppi:

en: Congratulations!
fi: Onneksi olkoon!

en: Your score is the best!
fi: Teit parhaan tuloksen!

en: Your score has made the top ten.
fi: Tuloksesi pääsi top 10 -listalle.

en: Get as many points as you can. The game ends if you run out of moves.
fi: Kerää mahdollisimman paljon pisteitä. Peli päättyy, jos sinulta loppuu siirrot.

en: Get as many points as you can. The game ends if you run out of time.
fi: Kerää mahdollisimman paljon pisteitä. Peli päättyy, jos sinulta loppuu aika.

en: The game never ends, but your score will not be saved.
fi: Peli ei pääty koskaan, mutta pisteitäsi ei tallenneta.

en: There is a game saved, do you want restore it?
fi: Sinulla on keskeneräinen peli käynnissä, haluatko jatkaa sitä?

en: Do you really want to abort this game?
fi: Haluatko varmasti lopettaa pelin?

en: Do you want to save the current game?
fi: Haluatko tallentaa nykyisen pelisi?

en: A puzzle game with gems
fi: Pulmapeli jalokivillä

en: _Resume
fi: _Jatka

en: Paused
fi: Tauko

en: _Pause
fi: _Tauko

en: Level %d
fi: Taso %d

en: Score
fi: Pisteet

en: New Game
fi: Uusi peli

en: Name
fi: Nimi

en: _Game
fi: _Peli

en: Pauses the game for you can return to it later
fi: Pysäyttää pelin, jotta voit palata siihen myöhemmin

en: _Scores
fi: Pi_steet

en: _Settings
fi: _Asetukset

en: _Help
fi: _Ohje

en: Welcome to Gweled!
fi: Tervetuloa Gwelediin!

en: Normal
fi: Tavallinen

en: Timed
fi: Ajastettu

en: Endless
fi: Päättymätön

en: Score:
fi: Pisteet:

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Board size
fi: Laudan koko

en: Small
fi: Pieni

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Large
fi: Suuri

en: Sound
fi: Äänet

en: Play sound effects
fi: Toista äänitehosteet

en: Play a puzzle game similar to "Diamond Mine"
fi: Pelaa "Diamond Mine":n kaltaista pulmapeliä
