gweled - en to he translation catalogue (34 entries)

en: Game over!
he: המשחק הסתיים!

en: Great work, but unfortunately your score did not make the top ten.
he: עבודה מעולה, אך למרבה הצער התוצאה שהשגת אינה מספיקה כדי להיכנס לעשרת הגדולים.

en: _New Game
he: משחק _חדש

en: Gweled Scores
he: התוצאות של Gweled

en: Game type:
he: סוג המשחק:

en: Congratulations!
he: כל הכבוד!

en: Your score is the best!
he: התוצאה שלך היא הגבוהה ביותר!

en: Your score has made the top ten.
he: נכנסת לעשרת הגדולים.

en: There is a game saved, do you want restore it?
he: ישנו משחק שמור, האם ברצונך לשחזר אותו?

en: Do you really want to abort this game?
he: האם ברצונך לבטל משחק זה?

en: Do you want to save the current game?
he: האם ברצונך לשמור את המשחק הנוכחי?

en: _Resume
he: ה_משך

en: Paused
he: מושהה

en: _Pause
he: ה_שהיה

en: Level %d
he: שלב %d

en: New Game
he: משחק חדש

en: Name
he: שם

en: _Game
he: מ_שחק

en: Pauses the game for you can return to it later
he: השהיית המשחק כדי שניתן יהיה לחזור אליו מאוחר יותר

en: _Scores
he: _תוצאות

en: _Settings
he: ה_גדרות

en: _Help
he: ע_זרה

en: Welcome to Gweled!
he: צלילים

en: Normal
he: רגיל

en: Timed
he: קצוב בזמן

en: Score:
he: ניקוד

en: Preferences
he: העדפות

en: Board size
he: גודל הלוח

en: Small
he: קטן

en: Medium
he: בינוני

en: Large
he: גדול

en: Sound
he: צלילים

en: Play sound effects
he: נגינת אפקטים קוליים

en: Play a puzzle game similar to "Diamond Mine"
he: משחק פאזל הדומה ל"מכרה היהלומים"
