gweled - en to hr translation catalogue (17 entries)

en: Gweled Scores
hr: Gweled rezultati

en: Game type:
hr: Tip igre:

en: Your score is the best!
hr: Vaš rezultat je najbolji!

en: Your score has made the top ten.
hr: Vaš rezultat je najbolji!

en: There is a game saved, do you want restore it?
hr: Postoji spremljena igra,želite li je obnoviti?

en: Do you really want to abort this game?
hr: Želite li prekinuti ovu igru?

en: Do you want to save the current game?
hr: Želite li sačuvati trenutnu igru?

en: Level %d
hr: Razina%d

en: _Scores
hr: _Rezulat

en: Welcome to Gweled!
hr: Dobrodošli u Gweled!

en: Normal
hr: Normalno

en: Timed
hr: Vremenski ograničeno

en: Endless
hr: Beskrajno

en: Score:
hr: Rezulat

en: Board size
hr: Veličina ploče

en: Sound
hr: Zvuk

en: Play sound effects
hr: Sviraj zvučne efekte
