gweled - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: Game over!
hu: Vége a játéknak!

en: Great work, but unfortunately your score did not make the top ten.
hu: Remek munka, de a pontszáma sajnos nincs benne az első tízben.

en: _New Game
hu: Ú_j játék

en: Gweled Scores
hu: Gweled pontok

en: Game type:
hu: Játéktípus:

en: Congratulations!
hu: Gratulálunk!

en: Your score is the best!
hu: Pontszáma a legjobb!

en: Your score has made the top ten.
hu: Pontszáma benne van az első tízben.

en: Get as many points as you can. The game ends if you run out of moves.
hu: Szerezzen annyit pontot, amennyit csak tud. A játéknak akkor van vége, ha már nem tud többet lépni.

en: Get as many points as you can. The game ends if you run out of time.
hu: Szerezzen annyit pontot, amennyit csak tud. A játéknak akkor van vége, ha elfogy az ideje.

en: The game never ends, but your score will not be saved.
hu: A játéknak sosincs vége, de a pontszáma nem lesz elmentve.

en: There is a game saved, do you want restore it?
hu: Van elmentett játék, szeretné folytatni?

en: Do you really want to abort this game?
hu: Biztosan abbahagyja ezt a játékot?

en: Do you want to save the current game?
hu: Szeretné elmenteni az aktuális játékot?

en: A puzzle game with gems
hu: Puzzle-játék drágakövekkel

en: _Resume
hu: _Folytatás

en: Paused
hu: Szüneteltetve

en: _Pause
hu: _Szünet

en: Level %d
hu: %d. szint

en: Score
hu: Pontszám

en: New Game
hu: Új játék

en: Name
hu: Név

en: _Game
hu: _Játék

en: Pauses the game for you can return to it later
hu: Játék szüneteltetése, hogy később vissza tudjon térni

en: _Scores
hu: _Pontszámok

en: _Settings
hu: _Beállítások

en: _Help
hu: _Súgó

en: Welcome to Gweled!
hu: Üdvözli a Gweled!

en: Normal
hu: Normál

en: Timed
hu: Időzített

en: Endless
hu: égtelen

en: Score:
hu: Pontszám:

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Board size
hu: Táblaméret

en: Small
hu: Kicsi

en: Medium
hu: Közepes

en: Large
hu: Nagy

en: Sound
hu: Hang

en: Play sound effects
hu: Hanghatások lejátszása

en: Play a puzzle game similar to "Diamond Mine"
hu: A „Diamond Mine”-hoz hasonló logikai játék
