gweled - en to sk translation catalogue (29 entries)

en: Game over!
sk: Koniec hry!

en: Great work, but unfortunately your score did not make the top ten.
sk: Skvelá práca, ale nanešťastie vaše skóre nestačilo na desať najlepších.

en: _New Game
sk: _Nová hra

en: Gweled Scores
sk: Skóre v Gweled

en: Game type:
sk: Typ hry:

en: Congratulations!
sk: Gratulujeme!

en: Your score is the best!
sk: Vaše skóre je najlepšie!

en: Your score has made the top ten.
sk: Vaše skóre sa dostalo medzi desať najlepších.

en: _Resume
sk: _Pokračovať

en: Paused
sk: Pozastavené

en: _Pause
sk: _Pozastaviť

en: Score
sk: Skóre

en: New Game
sk: Nová hra

en: Name
sk: Meno

en: _Game
sk: _Hra

en: _Scores
sk: _Skóre

en: _Settings
sk: Nas_tavenia

en: _Help
sk: _Nápoveda

en: Welcome to Gweled!
sk: Vitajte v Gweled!

en: Normal
sk: Normálna

en: Timed
sk: S časovým limitom

en: Endless
sk: Nekonečná

en: Score:
sk: Skóre:

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Board size
sk: Veľkosť tabule

en: Small
sk: Malá

en: Medium
sk: Stredná

en: Large
sk: Veľká

en: Sound
sk: Zvuk
