gweled - en to sv translation catalogue (39 entries)

en: Game over!
sv: Spelet är över!

en: Great work, but unfortunately your score did not make the top ten.
sv: Bra jobbat, men tyvärr hamnade inte ditt poängresultat bland de tio bästa.

en: _New Game
sv: _Nytt spel

en: Gweled Scores
sv: Poäng för Gweled

en: Game type:
sv: Speltyp:

en: Congratulations!
sv: Gratulerar!

en: Your score is the best!
sv: Ditt poängresultat är det bästa!

en: Your score has made the top ten.
sv: Ditt poängresultat har hamnat bland de tio bästa.

en: Get as many points as you can. The game ends if you run out of moves.
sv: Få så många poäng som möjligt. Spelet tar slut om du får slut på möjliga drag.

en: Get as many points as you can. The game ends if you run out of time.
sv: Få så många poäng som möjligt. Spelet tar slut om du får slut på tid.

en: The game never ends, but your score will not be saved.
sv: Spelet tar aldrig slut, men dina poäng kommer inte att sparas.

en: There is a game saved, do you want restore it?
sv: Det finns ett sparat spel, vill du återställa det?

en: Do you really want to abort this game?
sv: Vill du verkligen avbryta detta spel?

en: Do you want to save the current game?
sv: Vill du spara nuvarande spel?

en: A puzzle game with gems
sv: Ett pusselspel med ädelstenar

en: _Resume
sv: _Återuppta

en: Paused
sv: Pausad

en: _Pause
sv: Gör _paus

en: Level %d
sv: Nivå %d

en: Score
sv: Poäng

en: New Game
sv: Nytt spel

en: Name
sv: Namn

en: _Game
sv: _Spel

en: Pauses the game for you can return to it later
sv: Gör paus i spelet så att du kan återvända till det senare

en: _Scores
sv: _Poänglista

en: _Settings
sv: _Inställningar

en: _Help
sv: _Hjälp

en: Welcome to Gweled!
sv: Välkommen till Gweled!

en: Timed
sv: Tidsbegränsad

en: Endless
sv: Ändlös

en: Score:
sv: Poäng:

en: Preferences
sv: Inställningar

en: Board size
sv: Brädstorlek

en: Small
sv: Liten

en: Medium
sv: Mellan

en: Large
sv: Stor

en: Sound
sv: Ljud

en: Play sound effects
sv: Spela ljudeffekter

en: Play a puzzle game similar to "Diamond Mine"
sv: Spela ett pusselspel som liknar "Diamond Mine"
