gweled - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Game over!
uk: Гру завершено!

en: Great work, but unfortunately your score did not make the top ten.
uk: На жаль ваш результат замалий для попадання у десятку кращих.

en: _New Game
uk: _Нова гра

en: Gweled Scores
uk: Таблиця рекордів Gweled

en: Game type:
uk: Тип гри:

en: Congratulations!
uk: Вітаємо!

en: Your score is the best!
uk: Ваш результат - найкращий!

en: Your score has made the top ten.
uk: Ваш результат потрапив у десятку найкращих.

en: There is a game saved, do you want restore it?
uk: Це збережена гра, хочете її відновити?

en: Do you really want to abort this game?
uk: Ви хочете скасувати цю гру?

en: Do you want to save the current game?
uk: Зберегти поточну гру?

en: A puzzle game with gems
uk: Головоломка з самоцвітами

en: _Resume
uk: _Продовжити

en: Paused
uk: Призупинено

en: _Pause
uk: _Пауза

en: Level %d
uk: Рівень %d

en: Score
uk: Рахунок

en: New Game
uk: Нова гра

en: Name
uk: Ім’я

en: _Game
uk: _Гра

en: Pauses the game for you can return to it later
uk: Призупинивши гру, ви можете повернутися до неї пізніше

en: _Scores
uk: _Результати

en: _Settings
uk: Н_алаштування

en: _Help
uk: _Довідка

en: Welcome to Gweled!
uk: Ласкаво просимо до Gweled!

en: Normal
uk: Стандартний

en: Timed
uk: З лімітом часу

en: Endless
uk: Безконечно

en: Score:
uk: Очок:

en: Preferences
uk: Уподобання

en: Board size
uk: Розмір поля

en: Small
uk: Маленькі

en: Medium
uk: Середні

en: Large
uk: Великі

en: Sound
uk: Звук

en: Play sound effects
uk: Відтворювати звукові ефекти

en: Play a puzzle game similar to "Diamond Mine"
uk: Логічна гра схожа на "Diamond Mine"
