gwenview - en to az translation catalogue (418 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowResourceUsageMode)
en: Low resource usage mode
az: Az resurs istifadəsi rejimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cacheHelpLabel)
en: Enable this option if you do not have a lot of disk space. This will avoid storing thumbnails on disk and will prefer embedded thumbnails of lower quality that are faster to load, if available.
az: Əgər diskdə boş yer azdırsa bu seçimi aktiv edin. Bu diskdə miniatürlər yaratmayacaq və tez yüklənməsi üçün faylların tərkibindəki, əgər mövcud olarsa miniatürlər aşağı keyfiyyətdə olacaq.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Thumbnails:
az: Miniatürlər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, relativeHelpLabel)
en: Squash colors that don't fit within the active color profile's color gamut, leaving other colors untouched
az: Başqa rənglərə toxunmadan aktiv rəng profilinin rəngqammasına uyğun olmayan rəngləri silmək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History:
az: Tarixçə:

[ctx: @option:Relative Colorimetric rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, relativeRenderingIntentRadioButton)
en: Relative Colorimetric
az: Təqribi Kolorimetrik

[ctx: @option:Perceptual rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, perceptualRenderingIntentRadioButton)
en: Perceptual
az: Hiss olunan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, perceptualHelpLabel)
en: Scale all colors equally to fit them within the active color profile's color gamut
az: Bütün rəngləri bərabər paylaşdırın ki, onlar sktiv rəng profilinin rəng qammasına uyğun olsun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorRenderingLabel)
en: Rendering intent:
az: Vizuallaşdırma məqsədi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HistoryEnabled)
en: Remember folders and URLs
az: Qovluqları və URL-ları yadda saxlamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NoMonitorICC)
en: Apply only the profile embedded in the image file
az: Yalnız şəkil faylı ilə əlaqəli profili tətbiq edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileHelpLabel)
en: Assume that system-wide color correction already applies monitor profile.
az: Hesab edək ki, ümumi sistem rəng korreksiyası artıq monitor profilini tətbiq edir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileLabel)
en: Color profile:
az: Rəng profili:

[ctx: @action:inmenu a spacer that aligns toolbar buttons with the sidebar]
en: Sidebar Alignment Spacer
az: Yan panelin düzləndirmə aralığı

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
az: Görünüş

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
az: Məkana düzəliş

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
az: Buna görə çeşidləmək

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
az: Adı

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
az: Tarix

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
az: Ölçü

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Rating
az: Reytinq

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Descending
az: Azalan

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
az: Miniatür təfərrüatları

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
az: Faylın adı

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
az: Tarix

[ctx: @action:inmenu]
en: Image Size
az: Şəklin ölçüsü

[ctx: @action:inmenu]
en: File Size
az: Faylın ölçüsü

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
az: Reytinq

[ctx: @title actions category]
en: File
az: Fayl

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
az: Qovluğu "Giriş Nöqtələri"-nə əlavə etmək

[ctx: @info:status %1 number of selected documents, %2 total number of documents, %3 total filesize of selected documents]
en: Selected %1 of %2 (%3)
az: %2 sənədindən %1 seçildi (%3)

[ctx: @info:status Image files]
en: %1 image | %1 images
az[0]: %1 şəkil
az[1]: %1 şəkil

note: i18n: ectx: property (text), widget (Gwenview::StatusBarToolButton, mAddFilterButton)
en: Add Filter
az: Filtr əlavə etmək

en: General
az: Əsas

en: Image View
az: Şəkillərə baxış

en: Advanced
az: Əlavə

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Copy %1
az: %1 kopyalamaq

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Copy %1 image | Copy %1 images
az[0]: %1 şəkli kopyalamaq
az[1]: %1 şəkli kopyalamaq

[ctx: @action:button]
en: Copy
az: Kopyalamaq

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Move %1
az: %1 faylını

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Move %1 image | Move %1 images
az[0]: %1 şəkil köçürün
az[1]: %1 şəkil köçürün

[ctx: @action:button]
en: Move
az: Köçürmək

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Link %1
az: Keçid %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Link %1 image | Link %1 images
az[0]: %1 şəkilə keçid
az[1]: %1 şəkilə keçid

[ctx: @action:button]
en: Link
az: Keçid

en: Move Here
az: Buraya Köçürmək

en: Copy Here
az: Bura Kopyalamaq

en: Link Here
az: Keçid yaratmaq

en: Cancel
az: İmtina

en: File Operations
az: Faylla əməliyyat

[ctx: @title actions category]
en: Edit
az: Düzəliş etmək

[ctx: Verb]
en: Copy To...
az: Buraya kopyalamaq...

[ctx: Verb]
en: Move To...
az: Buraya köçürmək...

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
az: Buraya keçid...

[ctx: Verb]
en: Rename...
az: Yenidən adlandırmaq...

[ctx: Verb]
en: Trash
az: Səbət

en: Restore
az: Bərpa etmək

en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

en: Create Folder...
az: Qovluq yaratmaq...

en: Open With
az: Bununla açmaq

en: Open Containing Folder
az: Bu tərkibli qovluğu açın

en: Other Application...
az: Digər Tətbiq...

en: Name contains
az: Adın tərkibi

en: Name does not contain
az: Adın tərkibi yoxdur

en: Date >=
az: Tarix >=

en: Date =
az: Tarix =

en: Date <=
az: Tarix <=

en: Rating >=
az: Reytinq >=

en: Rating =
az: Reytinq =

en: Rating <=
az: Reytinq <=

en: Tagged
az: Yarlıqla

en: Not Tagged
az: Yarlıqsız

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
az: Ada görə filtr

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
az: Tarizə görə filtr

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
az: Reytingə görə filtr

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
az: Yarlığa görə filtr

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slideshow
az: Slayd şousu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
az: Ara fasiləsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowLoopCheckBox)
en: Loop
az: Sonsuz təkrarlamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowRandomCheckBox)
en: Random
az: Təsadüfi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Information
az: Şəkil məlumatları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureDisplayedInformationButton)
en: Select Image Information to Display...
az: Göstəriləcək şəkil məlumatlarını seçin...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mThumbnailGroupBox)
en: Thumbnails
az: Miniatürlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowThumbnailsCheckBox)
en: Show thumbnails
az: Miniatürləri göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height:
az: Hündürlük:

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
az[0]: %1 san
az[1]: %1 san

en: Configure
az: Tənzimləmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure full screen mode
az: Tam ekran rejimini tənzimləmək

[ctx: @info:status %1 current document index, %2 total documents]
en: %1 of %2
az: %1 / %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Videos:
az: Videolar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ListVideos)
en: Show videos
az: Videoları göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoplayVideos)
en: Automatically play
az: Avtomatik başlatmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Notify after reaching the last image:
az: Sonuncu şəkilə çatdıqdan sonra bildirmək:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, neverShowWrapNoticeRadioButton)
en: Never
az: Heç vaxt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wrapNoticeOnSlideshowRadioButton)
en: Only during slideshows
az: Yalnıç slaydşou zamanı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alwaysShowWrapNoticeRadioButton)
en: Always
az: Həmişə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Fullscreen background:
az: Tam ekran arxa fonu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundImageRadioButton)
en: Dark gray texture
az: Tünd boz toxuması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundBlackRadioButton)
en: Black
az: Qara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Lossy image save quality:
az: Şəkil bu aşağı keyfiyyətlə saxlanılacaq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lossyImageFormatHelpLabel)
en: The quality level when saving images using lossy image formats such as JPEG, WEBP, AVIF, HEIF, and HEIC. Higher quality increases the file size.
az: Aşağı keyfiyyətdə saxlanılacaq JPEG WEBP, AVIF, HEIF, və HEIC kimi şəkil formatlarının keyfiyyət səviyyəsi. Şəkilin yüksək keyfiyyəti onun olçüsünü böyüdür.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Thumbnail actions:
az: Miniatür əməlləri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allButtonsThumbnailActionsRadioButton)
en: All buttons
az: Bütün düymələr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectionOnlyThumbnailActionsRadioButton)
en: Show selection button only
az: Yalnız seçilmiş düyməni göstərmək

[ctx: A number of thumbnail actions to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noneThumbnailActionsRadioButton)
en: None
az: Heç biri

en: Image quality:
az: Şəkil keyfiyyəti:

[ctx: @title:window]
en: Save Image
az: Şəkli saxlamaq

en: Save using another format
az: Başqa formatda saxlayın

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
az: Gwenview şəkli "%1" formatında saxlaya bilmir.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
az: Gwenview şəkili %1 kimi saxlaya bilmir.

[ctx: @info]
en: <emphasis strong='true'>Saving <filename>%1</filename> failed:</emphasis><nl />%2
az: <emphasis strong='true'> <filename>%1</filename> saxlanılması baş tutmadı:</emphasis><nl />%2

en: You are now viewing the new document.
az: Siz indi yeni sənədə baxırsınız.

en: Go back to the original
az: Əslinə qayıtmaq

note: i18n: ectx: Menu (rating)
en: &Rating
az: &Reytinq

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
az: &Ayarlar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
az: Əsas Alətlər Paneli

[ctx: @title:window]
en: Image Information
az: Şəkil məlumatları

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
az: Düzəliş etmək

en: Rotate Left
az: Sola döndərmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the left
az: Şəkli sola döndərmək

en: Rotate Right
az: Sağa döndərmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the right
az: Şəkli sağa döndərmək

en: Mirror
az: Əks etdirmə

en: Flip
az: Səhifələmək

en: Resize
az: Ölçüsünü dəyişmək

en: Crop
az: Kadrlaşdırmaq

[ctx: @action:intoolbar]
en: Adjust Colors
az: Rəngləri təyin edin

en: Reduce Red Eye
az: "Qırmızı göz" effektini azalt

[ctx: @action:intoolbar]
en: Annotate
az: Şərh

[ctx: @title:window Annotate [filename]]
en: Annotate %1
az: Şərh %1

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
az: Gwenview bu növ şəklə düzəliş edə bilmir.

en: Image Operations
az: Şəkil üzərində əməliyyatlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Show transparency with:
az: Şəffaflığın göstərilmə üsulu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, surroundingRadioButton)
en: Surrounding background
az: Fonun rənglənməsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkBoardRadioButton)
en: &Checkerboard background
az: Şa&hmat taxtası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, solidColorRadioButton)
en: &Solid color background:
az: Bütöv fonu &rəngləmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse wheel behavior:
az: Siçan diyircəyinin davranışı:

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelScrollRadioButton)
en: Scroll
az: Sürüşdürmə

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelBrowseRadioButton)
en: Browse
az: Baxmaq

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelZoomRadioButton)
en: Zoom
az: Miqyas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Zoom mode:
az: Miqyas rejimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autofitZoomModeRadioButton)
en: Autofit each image
az: Hər şəklin avtomiqyası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, keepSameZoomModeRadioButton)
en: Keep same zoom and position
az: Miqyas və yerləşmə yerini dəyişməmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, individualZoomModeRadioButton)
en: Per image zoom and position
az: Hər şəkilə görə miqyas və yeri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnlargeSmallerImages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
az: Kiçik şəkilləri genişləndirmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animations:
az: Animasiyalar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, softwareAnimationRadioButton)
en: Software
az: Proqram Təminatı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAnimationRadioButton)
en: None
az: Heç biri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <b>Thumbnail Bar</b>
az: <b>Miniatür paneli</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Orientation:
az: İstiqamət:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, horizontalRadioButton)
en: Horizontal
az: Üfüqi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, verticalRadioButton)
en: Vertical
az: Şaquli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Row count:
az: Cərgələrin sayı:

[ctx: @action show more image meta info]
en: Show more details...
az: Daha çox təfərrüatlar göstərilsin...

[ctx: @title:group]
en: Image Information
az: Şəkil məlumatları

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
az[0]: %1 fayl seçildi
az[1]: %1 fayl seçildi

[ctx: @label]
en: %1 folder selected | %1 folders selected
az[0]: %1 qovluq seçildi
az[1]: %1 qovluq seçildi

[ctx: @label. The two parameters are strings like '2 folders' and '1 file'.]
en: %1 and %2 selected
az: %1 və %2 seçildi

en: %1 folder | %1 folders
az[0]: %1 qovluq
az[1]: %1 qovluq

en: %1 file | %1 files
az[0]: %1 fayl
az[1]: %1 fayl

en: An Image Viewer
az: Şəkilə Baxış

en: Start in fullscreen mode
az: Tam ekran rejimində başlatmaq

en: Start in slideshow mode
az: Slayd şou rejimində başlatmaq

en: A starting file or folders
az: Başlanğıc fayl və qovluqlar

[ctx: @action Open Recent menu]
en: Clear List
az: Siyahını Təmizləmək

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
az: Təkrarlamaq

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
az: Yolu dəyişdirmək

[ctx: @action:intoolbar Switch to file list]
en: Browse
az: Baxmaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Browse folders for images
az: Şəkillər olan qovluqlara baxış

[ctx: @action:intoolbar Switch to image view]
en: View
az: Görünüş

[ctx: @info:tooltip]
en: View selected images
az: Seçilmiş şəkillərə baxış

[ctx: @action]
en: Exit Full Screen
az: Tam ekrandan çıxmaq

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
az: Əvvəlki

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to previous image
az: Əvvəlki şəkilə keçmək

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
az: Növbəti

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to next image
az: Sonrakı şəkilə keçmək

[ctx: @action Go to first image]
en: First
az: Birinci

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to first image
az: Birinci şəkilə keçmək

[ctx: @action Go to last image]
en: Last
az: Sonuncu

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to last image
az: Sonuncu şəkilə keçmək

[ctx: @action]
en: Start Page
az: Başlanğıc səhifə

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the start page
az: Başlanğıc səhifəni açmaq

[ctx: @action]
en: Sidebar
az: Yan Panel

[ctx: @action opens crop, rename, etc.]
en: Show Editing Tools
az: Düzəliş alətlərini göstərmək

[ctx: @action Share images]
en: Share
az: Paylaşmaq

en: Error while sharing: %1
az: Paylaşma zamanı xıta: %1

en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
az: Paylaşılan şəklin ünvanı (<a href="%1">%1</a>) mübadilə yaddaşına kopyalandı.

[ctx: @title:menu submenu for actions that open configuration dialogs]
en: Configure
az: Tənzimləmək

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
az: Düzəliş etmək

en: Redo
az: Təkrar

en: Undo
az: Ləğv

en: Folders
az: Qovluqlar

en: Information
az: Məlumat

en: Operations
az: Əməliyyatlar

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide sidebar
az: Yan paneli gizlətmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sidebar
az: Yan paneli göstərmək

[ctx: @title:window]
en: Open Image
az: Şəkili açmaq

en: Pause Slideshow
az: Slayd şouya fasilə

en: Resume Slideshow
az: Slayd şounuya davam

en: Start Slideshow
az: Slayd şounu başlatmaq

en: Save All Changes
az: Bütün dəyişiklikləri saxlamaq

en: Discard Changes
az: Dəyişiklikləri ləğv etmək

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
az[0]: Bir şəkil dəyişdirildi
az[1]: %1 şəkil dəyişdirildi

en: If you quit now, your changes will be lost.
az: İndi çıxsanız dəyişikliklər itiriləcəkdir.

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
az: Bu menyu panelini tam gizlədəcək. Siz %1 yazaraq onu yenidən göstərə bilərsiniz.

en: Hide menu bar
az: Menyu panelini gizlətmək

en: You reached the first document, what do you want to do?
az: Siz ilk sənədə çatdınız, nə etmək istəyirsiniz?

en: Stay There
az: Heç nə etməmək

en: Go to the Last Document
az: Sonuncu sənədə keçmək

en: Go Back to the Document List
az: Geriyə, sənəd siyahısına qayıtmaq

en: You reached the last document, what do you want to do?
az: Siz sonuncu sənədə çatdınız, nə etmək istəyirsiniz?

en: Go to the First Document
az: Birinci sənədə keçmək

[ctx: @action:button]
en: Rename
az: Adını Dəyişmək

en: Rename <filename>%1</filename> to:
az: <filename>%1</filename> belə adlansın:

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
az: Adını Dəyişmək

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
az: Saxlanılır...

en: &Stop
az: &Dayandırmaq

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
az[0]: Sənəd saxlana bilmədi:
az[1]: %1 sənəd saxlanıla bilmədi:

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
az: Sizin çoxlu dəyişdirilmiş şəkilləriniz var. Yaddaşda problem yaranmasını önləmək üçün dəyişikliklərinizi saxlamalısınız.

en: Current image modified
az: Cari şəkillər dəyişdirildi

en: Previous modified image
az: Əvvəlki dəyişdirilmiş şəkil

en: Next modified image
az: Sonrakı dəyişdirilmiş şəkil

en: One image modified | %1 images modified
az[0]: Bir şəkil dəyişdirilib
az[1]: %1 şəkil dəyişdirilib

en: Go to first modified image
az: İlk dəyişdirilən şəkilə keçmək

en: Go to it
az: Buna keçid

en: Save All
az: Hamısını saxlamaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all modified images
az: Bütün dəyişdirilmiş şəkilləri saxlayın

en: Edit
az: Düzəliş etmək

[ctx: @action]
en: Edit Tags
az: Yarlıqlara Düzəliş

[ctx: @action Rating value of zero]
en: Zero
az: Heç nə

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SemanticInfoDialog)
en: Tag Editor
az: Yarlıq redaktoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mPreviousButton)
en: Previous
az: Əvvəlki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNextButton)
en: Next
az: Növbəti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rating:
az: Reytinq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tags:
az: Nişanlar:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, mDescriptionTextEdit)
en: Description
az: Xüsusiyyətlər

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow
az: Slayd şounu başlatmaq

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow with selected images
az: Seçilmiş şəkillər ilə slaydı başlatmaq

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Add Folder to Places
az: Qovluğu "Giriş Nöqtələri"-nə əlavə etmək

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget This Folder
az: Bu qovluğu unutmaq

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget All Folders
az: Bütün qovluqları unutmaq

[ctx: @action Recent Files view]
en: Add Containing Folder to Places
az: Bu tərkibli qovluğu ""Giriş Nöqtələri"-nə əlavə etmək

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget This File
az: Bu faylı unutmaq

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget All Files
az: Bütün faylları unutmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHistoryDisabledLabel)
en: History has been disabled.
az: Tarixçə söndürülüb.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFoldersTab)
en: Recent Folders
az: Sonuncu açılan qovluqlar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFilesTab)
en: Recent Files
az: Sonuncu açılan fayllar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, placesTab)
en: Places
az: Giriş Nöqtələri

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Tags
az: Yarlıqlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTagLabel)
en: Browsing by tags is not available. Make sure Nepomuk is properly installed on your computer.
az: Yarlıqlara görə baxış mövcud deyil. Nepomuk-un komputerində quraşdırıldığına əmin olun.

en: Synchronize
az: Eyniləşdirmə

en: Show Thumbnails
az: Miniatürləri göstərmək

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: For languages that are read right to left, "right side" refers to the left side in this context.
en: <para>This toggles a small bar showing all the other images in the current folder. Selecting one of them changes the currently viewed image.</para><para>Select multiple images at the same time to see them side by side.</para><para>The bar can optionally be moved to the right side of the screen and contain multiple rows of images; <link url='%1'>configure these options in the settings</link>.</para>
az: <para>Bu, cari qovluqda bütün şəkilləri göstərən kiçik zolağı dəyişdirir. Onlardan birini seçmək şəkilə cari baxışı dəyişir.</para><para>Eyni zamanda yan-yana baxmaq üçün birdən çox şəkil seçin.</para><para>İstəyə bağlı olaraq zolaq ekranın sağ trəfinəköçürülə bilər və bir neçə şəkildən ibarət olur; <link url='%1'>bu parametri ayarlarda tənzimləyin</link>.</para>

[ctx: @item:inmenu]
en: Background Color Mode
az: Fon rəngi rejimi

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
az: Dəyişiklikləri ləğv etmək və yenidən yükləmək

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
az: Bu şəkil dəyişdirildi. Yenidən yüklənməsi etdiyiniz bütün dəyişiklikləri ləğv edəcək.

en: Show failed files...
az: Xətalı faylları göstərmək...

en: Show failed subfolders...
az: Xətalı alt qovluqları göstərmək...

en: Failed to import %1 document. | Failed to import %1 documents.
az[0]: %1 sənədin idxalı baş tutmadı.
az[1]: %1 sənədin idxalı baş tutmadı.

en: Failed to create %1 destination subfolder. | Failed to create %1 destination subfolders.
az[0]: %1 təyinat qovluğunun yaradılması baş tutmadı.
az[1]: %1 təyinat qovluğunun yaradılması baş tutmadı.

en: Failed to import documents:
az: İdxalı baş tutmayan sənədlər:

en: Failed to create subfolders:
az: Yaradılması baş tutmayan alt qovluqlar:

en: Shooting date
az: Şəkil çəkilmə tarixi

en: Shooting time
az: Şəkil çəkilmə vaxtı

en: Original extension
az: Orojonal genişlənməsi

en: Original extension, in lower case
az: Orojonal genişlənməsi, kiçik hərflərlə

en: Original filename
az: Faylın əsl adı

en: Original filename, in lower case
az: Faylın əsl adı, kiçik hərflərlə

en: One document has been imported. | %1 documents have been imported.
az[0]: Sənəd idxal edildi.
az[1]: %1 sənəd idxal edildi.

en: One document has been skipped because it had already been imported. | %1 documents have been skipped because they had already been imported.
az[0]: Bir sənəd ötürüldü, çünki o artıq idxal olunub
az[1]: %1 sənəd ötürüldü, çünki o artıq idxal olunub

en: One of them has been renamed because another document with the same name had already been imported. | %1 of them have been renamed because other documents with the same name had already been imported.
az[0]: Bunlardan birinin adı dəyişdirildi, çünki eyni adla sənəd artıq idxal olunub.
az[1]: Bunlardan %1 sənədin adı dəyişdirildi, çünki eyni adla sənəd artıq idxal olunub.

en: Delete the imported document from the device? | Delete the %1 imported documents from the device?
az[0]: İdxal olunan sənəd diskdən silinsin?
az[1]: %1 idxal olunan sənəd diskdən silinsin?

en: Delete the skipped document from the device? | Delete the %1 skipped documents from the device?
az[0]: Ötürülən sənəd qurğudan silinsin?
az[1]: %1 ötürülən sənəd qurğudan silinsin?

[ctx: Singular sentence is actually never used.]
en: Delete the imported or skipped document from the device? | Delete the %1 imported and skipped documents from the device?
az[0]: İdxal olunan və ötürülən sənəd qurğudan silinsin?
az[1]: %1 idxal olunan və ötürülən sənəd qurğudan silinsin?

[ctx: @title:window]
en: Import Finished
az: İdxal başa çatdı

en: Keep
az: Saxlayın

en: Failed to delete the document:
    %2 | Failed to delete documents:
    %2
az[0]: Sənədin silinməsi baş tutmadı:
    %2
az[1]: Sənədlərin silinməsi baş tutmadı:
    %2

en: Retry
az: Təkrarlamaq

en: Ignore
az: Məhəl qoymamaq

en: What do you want to do now?
az: İndi nə etmək istəyirsiniz?

en: View Imported Documents with Gwenview
az: Gwenview ilə idxal olunan sənədlərə baxış

en: Import more Documents
az: Daha çox sənəd idxal etmək

en: Quit
az: Çıxış

en: Could not create destination folder.
az: Təyinat qovluğu yaradıla bilmədi.

en: Could not create temporary upload folder.
az: Müvəqqəti yükləmə qovluğu yaradıla bilmədi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRename)
en: Rename documents automatically
az: Sənədin adını avtomatik dəyişmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rename Format:
az: Ad dəyişmə frmatı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview:
az: Öncədən baxış:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <i>Type text or click the items below to customize the format</i>
az: <i>Mətn daxil edərək və ya aşağıdakı elementlərə vuraraq formatı tənzimləyin</i>

en: Gwenview Importer
az: Gwenview-yə idxal

en: Photo Importer
az: Fotoşəkillərin idxalı

en: The device UDI, used to retrieve information about the device (name, icon...)
az: Cihaz haqqında məlumat əldə etmək üçün istifadə olunan UDİ qurğusu (ad, nişan...)

en: Device UDI
az: UDİ qurğusu

en: Source folder
az: Mənbə qovluğu

en: Missing required source folder argument.
az: Arqumentlərdə tələb olunan mənbə qovluğu yoxdur.

en: Too many arguments.
az: Həddindən çox arqumentlər.

en: Invalid source folder.
az: Səhv mənbə qovluğu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Importing documents...
az: Sənədlər idxal edilir...

[ctx: @info above install button when Kamera is not installed]
en: Support for your camera is not installed.
az: Kameranız üçün dəstəkləmə quraşdırılmayıb.

[ctx: @info above install button, %1 protocol name %2 error text from KIO]
en: The protocol support library for "%1" is not installed. Error: %2
az: "%1" dəstəkləyəcək protokol quraşdırılmayıb. Xəta: %2

[ctx: @info above install button, %1 protocol name]
en: The protocol support library for "%1" is not installed.
az: "%1" üçün protokol dəstəyi kitabxanası quraşdırılmayıb.

[ctx: @info:usagetip above install button]
en: After finishing the installation process, restart this Importer to continue.
az: Quraşdırılma başa çatdıqdan sonra davam etmək üçün idxal edicini yenidən başladın.

[ctx: @info:tooltip for a button, %1 protocol name]
en: Launch Discover to install the protocol support library for "%1"
az: "%1" üçün protokol dəstəyi kitabxanasını quraşdırmaq üşün Discover'i açın

[ctx: @action:button]
en: Install Support for this Camera…
az: Bu Kamera üçün dəstəkləməni quraşdırın...

[ctx: @info:whatsthis for a button when Kamera is not installed]
en: You need Kamera installed on your system to read from the camera. Click here to launch Discover to install Kamera to enable protocol support for "camera:/" on your system.
az: Kameradan oxumaq üçün sisteminizdə quraşdırılmış Kamera tətbiqi olmalıdır. Sisteminizdə "camera:/" üçün protokol dəstəyini aktiv etmək üçün Discover'dən Kamera tətbiqini quraşdırın.

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Install Protocol Support for "%1"…
az: "%1" üçün protokol dəstəyini quraşdırın...

[ctx: @info:whatsthis for a button, %1 protocol name]
en: Click here to launch Discover to install the missing protocol support library to enable the protocol support for "%1:/" on your system.
az: Sisteminizdə "%1:/" üçün protokol dəstəyini aktiv etmək üçün çatışmayan "%1:/" protokol dəstəyini quraşdırmaq üçün buraya vuraraq Discover'i açın.

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Search the Web for How to Install Protocol Support for "%1"…
az: "%1" üçün "Protokol dəstəyini necə quraşdırmalı" internetdə axtarın...

[ctx: @info this text will be used as a search term in an online search engine, %1 protocol name]
en: How to install protocol support for "%1" on Linux
az: Linix'da "%1" üçün protokol dəstəyini necə quraşdırmalı

en: Import Selected
az: Seçilmişlərin idxalı

en: Import All
az: Hamsının idxalı

[ctx: @info when failing to open the appstream URL]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install "Kamera" package.
az: Discover'i açıla bilmədi.<nl/>Əgər Discover'i sisteminizə quraşdırılmışsa "Kamera" paketini quraşdırmaq üçün onu açın əks halda həmin paketi sisteminizin paket menecerində axtarın.

[ctx: @info when failing to launch plasma-discover, %1 protocol name]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install the protocol support library for "%1".
az: Discover açıla bilmədi.<nl/>Əgər sisteminizə quraşdırılmışsa "%1" üçün protokol dəstəyi kitabxanasını Discover'də axtarın, əks halda onu sisteminizin paket menecerində axtarın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select the documents to import
az: İdxal etmək üçün sənədi seçin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureButton)
en: Settings...
az: Ayarlar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter the import destination
az: İdxalın məqsədini seçin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Listing content of:
az: Tərkiblərin siyahısı:

en: Copyright 2000-2022 Gwenview authors
az: Müəllif hüquqları 2000-2022 Gwenview müəllifləri

en: Current Maintainer
az: Cari Himayəçi

en: Developer
az: Tərtibatçı

en: Adjust Colors
az: Rəngləri təyin edin

en: Brightness:
az: Parlaqlıq:

en: Contrast:
az: Kontrast (Təzad):

en: Gamma:
az: Qamma:

en: Current Image
az: Cari şəkil

en: Square
az: Düzbucaqlı

en: This Screen
az: Bu ekran

en: Landscape
az: Albom

en: Portrait
az: Portret

note: i18n("%1:%2") because ':' should not be translated, it is used to parse the ratio string. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width
az: Eni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height
az: Hündürlüyü

[ctx: @option:check]
en: Advanced settings
az: Əlavə Ayarlar

[ctx: @label:listbox]
en: Aspect ratio:
az: Tərəflərin nisbəti:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
az: Ölçüsü:

[ctx: @label:spinbox]
en: Position:
az: Mövqeyi:

[ctx: @option:check]
en: Preserve aspect ratio
az: Tərəflərin nisbətini qorumaq

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save this kind of documents.
az: Gwenview bu növ sənədləri saxlaya bilmir.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
az: Gwenview %1 növündə sənədləri göstərə bilmir.

[ctx: @info]
en: Could not open file %1
az: %1 faylı açıla bilmir

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
az: Meta məlumatların yüklənməsi baş tutmadı.

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
az: Şəkil faylının yüklənməsi baş tutmadı

en: Could not load document %1
az: %1 sənədinin yüklənməsi baş tutmadı

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
az: Yazmaq üçün faylı açmaq mümkün olmadı, <filename>%1</filename> faylında lazımi icazələrin olmasını yoxlayın.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
az: Faylın üzərinə yazmaq mümkün deyil, <filename>%1</filename> faylına yazmaq üçün icazənizin olmasını yoxlayın.

[ctx: @info:tooltip]
en: Trash
az: Səbət

[ctx: @action:button]
en: Deselect
az: Seçimin ləğvi

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
az: Gwenview bu növ sənədi necə göstərməyi bilmir.

en: Loading <filename>%1</filename> failed
az: <filename>%1</filename> yüklənməsi baş tutmadı

en: Zoom to Fit
az: Tam dolana qədər böyüdün

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
en: Fit
az: Yerləşdirmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Fit image into the viewing area
az: Şəkili baxılan sahəyə doldurun

[ctx: @info:whatsthis, %1 the action's text]
note: i18n: "a previous zoom value" is worded in such an unclear way because it can either be the zoom value for the image viewed previously or the zoom value that was used the last time this same image was viewed. Being more clear about this isn't really necessary here so I kept it short but a more elabo
en: <para>This fits the image into the available viewing area:<list><item>Images that are bigger than the viewing area are displayed at a smaller size so they fit.</item><item>Images that are smaller than the viewing area are displayed at their normal size. If smaller images should instead use all of the available viewing area, turn on <emphasis>Enlarge smaller images</emphasis> <link url='%2'>in the settings</link>.</item></list></para><para>If "%1" is already enabled, pressing it again will switch it off and the image will be displayed at its normal size instead.</para><para>"%1" is the default zoom mode for images. This can be changed so images are displayed at a previous zoom value instead <link url='%2'>in the settings</link>.</para>
az: <para>Bu, şəkili əlçatan baxış sahəsi boyu doldurur:<list><item>Baxış sahəsindən böyük ölçüdəki şəkillərin ölçüsü həmin sahəni doldurmaq üçün kiçilir.</item><item>Baxış sahəsindən kiçik ölçüdəki şəkillər isə həmin sahədə adi ölçüdə göstərilir. Əgər kiçik ölçülü şəkillərin bütün mövcud sahəni doldurmalıdırsa, <emphasis>Kiçik şəkilləri böyütmək</emphasis> paramterini <link url='%2'>ayarlarda</link> aktiv edin.</item></list></para><para>Əgər "%1" artıq aktivdirsə onun üzərinə yenidən vuraraq şəkili normal ölçüsünə qaytarın.</para><para>"%1" şəkillər üçün standart miqyasdır. Bu dəyişdirilə bilər, belə ki, şəkil. <link url='%2'>ayarlarda</link>göstərilən ölçü əvəzinə əvvəlki miqyas ölçüsündə göztərilir.</para>

en: Zoom to fill window by fitting to width or height
az: Pəncərəni en və hündürlük ölçülərinə görə miqyaslamaq

[ctx: @action:button Zoom to fill (fit width or height), shown in status bar, keep it short please]
en: Fill
az: Doldurmaq

en: Show Bird's Eye View When Zoomed In
az: Yaxınlaşdırdıqda, mənzərənin quş uçuşu hündürlüyündən göstərilməsi

[ctx: @action]
en: Follow color scheme
az: Rəng sxeminə uyğun

[ctx: @action]
en: Light Mode
az: İşıqlı rejim

[ctx: @action]
en: Neutral Mode
az: Neytral rejim

[ctx: @action]
en: Dark Mode
az: Qaranlıq rejim

en: No document selected
az: Sənəd seçilməyib

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PercentageOfMemoryUsageWarning), group (General)
en: The percentage of memory used by Gwenview before it
                warns the user and suggest saving changes.
az: Gwenview üçün ayrılan yaddaşın təqribi həcmi hər şeydən əvvəl
                istifadəçini xəbərdar edir və dəyişikliklərin saxlanılmasını təklif edir.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BlackListedExtensions), group (General)
en: A list of filename extensions Gwenview should not try to
                load. We exclude *.new as well because this is the extension
                used for temporary files by KSaveFile.
az: Gwenview açmağa cəhd etməyəcəyi fayl_adı genişlənməlırinin siyahısı
                exclude *.new kimi fayl genişlənmələri söndürülüb, çünki, KSaveFile
                bu genişlənməni müvəqqəti fayllar üçün istifadə edir.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomMode), group (ImageView)
en: Defines what happens when going to image B after
                having zoomed in on an area of image A.  If set to Autofit,
                image B is zoomed out to fit the screen.  If set to KeepSame,
                all images share the same zoom and position: image B is set
                to the same zoom parameters as image A (and if these are
                changed, image A will then be displayed with the updated zoom
                and position).  If set to Individual, all images remember
                their own zoom and position: image B is initially set to the
                same zoom parameters as image A, but will then remember its
                own zoom and position (if these are changed, image A will NOT
                be displayed with the updated zoom and position).
az: A görüntünün bir sahəsini böyüdükdən sonra B görüntüsünə
                gedərkən nəyin baş verdiyini müəyyənləşdirir.  Əgər
                "Avtoseçim" (Autofit) təyin edilibsə təsvir ekran ölçüsünə qədər
                kiçildiləcək. Əgər "Məkan və miqyası dəyişməmək" (KeepSame)
                rejimi seçilibsə bütün təsvirlər eyni məkan və miqyasla təqdim
                olunacaqdır: B şəkli A çəkli ilə eyni miqyas və məkanda olacaqdır
                (əgər onlara dəyişiklik edilibsə, sonra A şəkli yenilənmiş miqyas və
                məkanla göstəriləcəkdir).  Əgər fərdi (İndividual) rejim seçilmişsə
                hər şəkil öz miqyas və məkanını yadda saxlayacaq: İlk olaraq B
                şəkli üçün A şəklindəki kimi miqyas tətbiq ediləcək, sonra isə B
                üçün öz miqyas və məkanı yadda saxlanılacaq (əgər bu parametrlər
                B üçün dəyişdirilibsə onlar A üçün tətbiq edilməyəcək).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RenderingIntent), group (ImageView)
en: Defines how colors are rendered when your display
                uses an ICC color profile and an image has colors that do not
                fit within the profile's color gamut. "Perceptual" will scale
                the colors of the entire image so that they all fit within the
                display's capabilities. "Relative" will squash only the colors
                that cannot be displayed, and leave the other colors alone.
az: Ekranınızda bir ICC rəng profilindən istifadə edildiyi və 
                görüntünün profilin rəng gamutuna sığmayan rəngləri 
                göstərdiyi zaman rənglərin necə göstərildiyini müəyyənləşdirir.
                "Hiss edilən" (Perceptual) bütün görüntünün rənglərini ekranın 
                imkanlarına uyğunlaşdıracaq şəkildə miqyaslandıracaqdır.
    "Nisbi"(Relative)
                yalnız göstərilə bilməyən rəngləri siləcək və digər rəngləri tək buraxacaq.

note: i18n: ectx: label, entry (random), group (slide show)
en: Display slide show images in random order
az: Şəkilləri təsadüfi qaydada göstərmək

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group (slide show)
en: Show slideshow in fullscreen mode
az: Slayd şounu tam ekran göstərmək

note: i18n: ectx: label, entry (loop), group (slide show)
en: Loop on images
az: Şəkillər üzrə dövrü keçid

note: i18n: ectx: label, entry (stopAtEnd), group (slide show)
en: Stop at last image of folder
az: Qovluqdakı son şəkildə saxlamaq

note: i18n: ectx: label, entry (interval), group (slide show)
en: Interval between images (in seconds)
az: Şəkillərin dəyişmə fasiləsi (saniyələrlə)

note: i18n: ectx: label, entry (CropPreserveAspectRatio), group (Crop)
en: Restrict crop to image ratio when Advanced Settings disabled
az: Əlavə Ayarlar söndürüldükdə tərəflərinin ilkin nisbətini saxlamaq

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioIndex), group (Crop)
en: Index representing selected ratio in the Advanced settings combobox
az: Əlavə  paramatrlər menyusunda seçilmiş nisbəti göstərən indeks

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioWidth), group (Crop)
en: Last used crop ratio width when Advanced Settings enabled
az: Əlavə Ayarlar-da istifadə son istifadə olunan en

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioHeight), group (Crop)
en: Last used crop ratio height when Advanced Settings enabled
az: Əlavə Ayarlar-da istifadə son istifadə olunan uzunluq

en: Last visited: %1
az: Son ziyarət edilən: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
az: Bağlamaq

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
az: Adı

[ctx: @item:intable]
en: File Size
az: Faylın ölçüsü

[ctx: @item:intable]
en: File Time
az: Faylın yaradılma vaxtı

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
az: Şəkilin ölçüsü

[ctx: @item:intable]
en: Comment
az: Şərh

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
az: Əsas

[ctx: @title:column]
en: Property
az: Xüsusiyyət

[ctx: @title:column]
en: Value
az: Dəyər

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
az: Yazmaq üçün fayl açıla bilmir.

[ctx: @info]
en: No data to store.
az: Saxlayın üçün məlumat yoxdur.

en: Print Image
az: Şəklin çapı

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
az: Şəkil ayarları

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
az: Şəkilin yeri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
az: Miqyaslamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
az: &Miqyaslamamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
az: Şəkili səhi&fəni doldurur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
az: Bu qədər miqya&slamaq:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
az: Millimetr

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
az: Santimetr

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
az: Düym

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
az: Tərərflərin nisbətini saxlamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
az: Ölçüsü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpTextLabel)
en: Click on a red eye and choose a size, or double-click to correct instantly.
az: "Qırmızı göz" sahəsini vurun və sahəni seçin və ya iki dəfə vurmaqla dərhal düzəltmə işini başladın.

[ctx: @action]
en: Assuming that the image format won't be changed and
    for lossy images using the value set in 'Lossy image save quality'.
az: Hesab edilir ki, şəkilin formatı dəyişdirilməyəcək və aşağı keyfiyyətli şəkillər üçün "Şəkilin keyfiyyəti itirilməklə saxlanılması" dəyəri təyin olunacaqdır.

en: error
az: xəta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
az: Ölçüsünü dəyişmək

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ResizeImageWidget)
en: Resize Image
az: Şəklin ölçüsünü dəyişmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: New size:
az: Yeni öıçü:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mHeightSpinBox) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mWidthSpinBox)
en:  px
az:  piksel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mKeepAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
az: Tərəflərin nisbətini saxlamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current size:
az: Hazırkı ölçü:

[ctx: @info:tooltip]
en: Assign this tag to all selected images
az: Bu yarlığı bütün seçilmiş şəkillər üçün təyin edin

en: Add tag
az: Yarlıq əlavə etmək

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
az: Sonsuz təkrarlamaq

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
az: Təsadüfi

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Right
az: Sağa döndərmək

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Left
az: Sola döndərmək

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror
az: Əks etdirmə

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flip
az: Səhifələmək

[ctx: (qtundo-format)]
en: Transform
az: İstiqamət

[ctx: @action]
en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
az: &Fayl

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
az: &Baxmaq
