gwenview - en to bg translation catalogue (437 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowResourceUsageMode)
en: Low resource usage mode
bg: Режим на икономично използване на ресурси

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cacheHelpLabel)
en: Enable this option if you do not have a lot of disk space. This will avoid storing thumbnails on disk and will prefer embedded thumbnails of lower quality that are faster to load, if available.
bg: Активирайте тази опция, ако нямате много дисково пространство. Това ще избегне съхраняването на миниатюри на диска и ще предпочете показване на вградени миниатюри с по-ниско качество (ако има такива), които са по-бързи за зареждане.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Thumbnails:
bg: Миниатюри:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, relativeHelpLabel)
en: Squash colors that don't fit within the active color profile's color gamut, leaving other colors untouched
bg: Туширане на цветовете, които не се вписват в цветовата гама на активния цвят, оставяйки другите цветове непроменени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History:
bg: История:

[ctx: @option:Relative Colorimetric rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, relativeRenderingIntentRadioButton)
en: Relative Colorimetric
bg: Относително колориметрично

[ctx: @option:Perceptual rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, perceptualRenderingIntentRadioButton)
en: Perceptual
bg: Перцептуално

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, perceptualHelpLabel)
en: Scale all colors equally to fit them within the active color profile's color gamut
bg: Мащабиране на всички цветове еднакво, за да пасват в цветовата гама на активния цвят

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorRenderingLabel)
en: Rendering intent:
bg: Отстояние за представяне:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HistoryEnabled)
en: Remember folders and URLs
bg: Помнене на директориите и адресите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableColorManagement)
en: Enable color management
bg: Включване на управлението на цветовете

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileHelpLabel)
en: When color management is disabled, Gwenview will convert images to the sRGB color space rather than to the color space it detects for the display. This is only appropriate for displays that are calibrated to the sRGB color space or are known to provide an incorrect color profile.
bg: Когато управлението на цветовете е деактивирано, Gwenview ще преобразува изображенията в sRGB пространство, а не в цветовото пространство, което открива за дисплея. Това е подходящо само за дисплеи, които са калибрирани в цветовото пространство sRGB. или, за които е известно, че предоставят неправилен цветови профил.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileLabel)
en: Color management:
bg: Управление на цветовете:

[ctx: @action:inmenu a spacer that aligns toolbar buttons with the sidebar]
en: Sidebar Alignment Spacer
bg: Разделител на подравняване на страничния панел

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
bg: Изглед

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
bg: Редактиране на местоположение

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
bg: Подреждане по

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
bg: Име

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
bg: Дата

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
bg: Големина

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Rating
bg: Оценка

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Descending
bg: Низходящ

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
bg: Подробности за умалените

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
bg: Име на файл

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
bg: Дата

[ctx: @action:inmenu]
en: Image Size
bg: Размер на изображението

[ctx: @action:inmenu]
en: File Size
bg: Големина на файл

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
bg: Оценка

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Hidden Files
bg: Показване на скритите файлове

[ctx: @title actions category]
en: File
bg: Файл

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
bg: Добавяне на директорията към местата

[ctx: @info:status %1 number of selected documents, %2 total number of documents, %3 total filesize of selected documents]
en: Selected %1 of %2 (%3)
bg: Избран %1 от %2 (%3)

[ctx: @info:status Image files]
en: %1 image | %1 images
bg[0]: %1 изображение
bg[1]: %1 изображения

[ctx: @info:status Video files]
en: %1 video | %1 videos
bg[0]: %1 видеоклип
bg[1]: %1 видеоклипове

[ctx: @info:status images, videos]
en: %1, %2
bg: %1: %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (Gwenview::StatusBarToolButton, mAddFilterButton)
en: Add Filter
bg: Филтриране по

en: General
bg: Общи

en: Image View
bg: Преглед на изображения

en: Advanced
bg: Разширени

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Copy %1
bg: Копиране на %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Copy %1 image | Copy %1 images
bg[0]: Копиране на %1изображение
bg[1]: Копиране на %1 изображения

[ctx: @action:button]
en: Copy
bg: Копиране

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Move %1
bg: Преместване на %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Move %1 image | Move %1 images
bg[0]: Премахване на %1 изображение
bg[1]: Премахване на %1 изображения

[ctx: @action:button]
en: Move
bg: Преместване

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Link %1
bg: Връзка %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Link %1 image | Link %1 images
bg[0]: Връзка на %1 изображение
bg[1]: Връзка на %1 изображения

[ctx: @action:button]
en: Link
bg: Връзка

en: Move Here
bg: Преместване

en: Copy Here
bg: Копиране

en: Link Here
bg: Създаване на връзка

en: Cancel
bg: Отказ

en: File Operations
bg: Операции с файлове

[ctx: @title actions category]
en: Edit
bg: Редактиране

[ctx: Verb]
en: Copy To...
bg: Копиране в…

[ctx: Verb]
en: Move To...
bg: Преместване в…

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
bg: Връзка към…

[ctx: Verb]
en: Rename...
bg: Преименуване…

[ctx: Verb]
en: Trash
bg: Кошче

en: Restore
bg: Възстановяване

en: Properties
bg: Информация

en: Create Folder...
bg: Създаване на директория…

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
bg: Отваряне в нов прозорец

en: Open With
bg: Отваряне с

en: Open Containing Folder
bg: Отваряне на съдържащата папка

en: Other Application...
bg: Друга програма…

en: Name contains
bg: Името съдържа

en: Name does not contain
bg: Името не съдържа

en: Date >=
bg: Дата >=

en: Date =
bg: Дата =

en: Date <=
bg: Дата <=

en: Rating >=
bg: Оценка >=

en: Rating =
bg: Оценка =

en: Rating <=
bg: Оценка <=

en: Tagged
bg: С етикети

en: Not Tagged
bg: Без етикети

en: Dimensions >=
bg: Размери >=

en: Dimensions =
bg: Размери =

en: Dimensions <=
bg: Размери <=

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height
bg: Височина

note: i18n("%1:%2") because ':' should not be translated, it is used to parse the ratio string. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width
bg: Широчина

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
bg: Име

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
bg: Дата

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
bg: Оценка

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
bg: Етикети

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Dimensions
bg: Филтриране по размери

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slideshow
bg: Прожекция

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
bg: Интервал:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowLoopCheckBox)
en: Loop
bg: Повторение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowRandomCheckBox)
en: Random
bg: Случайно

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Information
bg: Данни на изображението

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureDisplayedInformationButton)
en: Select Image Information to Display...
bg: Избор на данни на изображението за показване…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mThumbnailGroupBox)
en: Thumbnails
bg: Миниатюри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowThumbnailsCheckBox)
en: Show thumbnails
bg: Умалени копия

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height:
bg: Височина:

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
bg[0]: %1 секунда
bg[1]: %1 секунди

en: Configure
bg: Настройване

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure full screen mode
bg: Настройки на режима "цял екран"

[ctx: @info:status %1 current document index, %2 total documents]
en: %1 of %2
bg: %1 от %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Videos:
bg: Видео:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ListVideos)
en: Show videos
bg: Показване на видео

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoplayVideos)
en: Automatically play
bg: Автоматично

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Notify after reaching the last image:
bg: Известие при достигане на последно изображение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, neverShowWrapNoticeRadioButton)
en: Never
bg: Никога

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wrapNoticeOnSlideshowRadioButton)
en: Only during slideshows
bg: Само при преместване на прозорци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alwaysShowWrapNoticeRadioButton)
en: Always
bg: Винаги

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: After the last image:
bg: След последното изображение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WrapAfterLast)
en: Start over
bg: Започване отново

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Fullscreen background:
bg: Фон в режим цял екран:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundImageRadioButton)
en: Dark gray texture
bg: Леко тъмно сиво

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundBlackRadioButton)
en: Black
bg: Черно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Lossy image save quality:
bg: Качество на запис:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lossyImageFormatHelpLabel)
en: The quality level when saving images using lossy image formats such as JPEG, WEBP, AVIF, HEIF, and HEIC. Higher quality increases the file size.
bg: Нивото на качеството при запазване на изображения във формат със загуба на качеството, като JPEG, WebP, AVIF, HEIF и HEIC. По-високото качество увеличава размера на файла.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Thumbnail actions:
bg: Действия на миниатюри:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allButtonsThumbnailActionsRadioButton)
en: All buttons
bg: На бутони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectionOnlyThumbnailActionsRadioButton)
en: Show selection button only
bg: Показване на превключването

[ctx: A number of thumbnail actions to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noneThumbnailActionsRadioButton)
en: None
bg: Без

en: Image quality:
bg: Качество на изображението:

[ctx: @title:window]
en: Save Image
bg: Запазване на изображението

en: Save using another format
bg: Запис в друг формат

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
bg: Gwenview не може да записва изображения във формат „%1“.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
bg: Gwenview не може да записва изображения като %1.

[ctx: @info]
en: <emphasis strong='true'>Saving <filename>%1</filename> failed:</emphasis><nl />%2
bg: <emphasis strong='true'>Запазването на <filename>%1</filename> е неуспешно:</emphasis><nl />%2

en: You are now viewing the new document.
bg: Преглеждате новия документ.

en: Go back to the original
bg: Връщане към оригинала

note: i18n: ectx: Menu (rating)
en: &Rating
bg: &Оценка

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

[ctx: @title:window]
en: Image Information
bg: Данни на изображението

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
bg: Редактиране

en: Rotate Left
bg: Завъртане наляво

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the left
bg: Завъртане на изображението наляво

en: Rotate Right
bg: Завъртане надясно

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the right
bg: Завъртане на изображението надясно

en: Mirror
bg: Огледално

en: Flip
bg: Обръщане

en: Resize
bg: Преоразмеряване

en: Crop
bg: Изрязване

[ctx: @action:intoolbar]
en: Adjust Colors
bg: Коригиране на цветовете

en: Reduce Red Eye
bg: Корекция на червени очи

[ctx: @action:intoolbar]
en: Annotate
bg: Пояснение

[ctx: @title:window Annotate [filename]]
en: Annotate %1
bg: Пояснение %1

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
bg: Gwenview не може да редактира този вид изображения.

en: Image Operations
bg: Операции с изображение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Show transparency with:
bg: Прозрачност на фона:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, surroundingRadioButton)
en: Surrounding background
bg: Замъглен фон

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkBoardRadioButton)
en: &Checkerboard background
bg: &Шахматен фон

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, solidColorRadioButton)
en: &Solid color background:
bg: Плътен цвят на фона:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse wheel behavior:
bg: Колелце на мишката:

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelScrollRadioButton)
en: Scroll
bg: Превъртане

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelBrowseRadioButton)
en: Browse
bg: Прелистване

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelZoomRadioButton)
en: Zoom
bg: Мащаб

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Zoom mode:
bg: Режим на увеличение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autofitZoomModeRadioButton)
en: Autofit each image
bg: Напасване на всяко изображение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, keepSameZoomModeRadioButton)
en: Keep same zoom and position
bg: Еднакво увеличение и разположение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, individualZoomModeRadioButton)
en: Per image zoom and position
bg: Увеличение и разположение за всяко изображение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnlargeSmallerImages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
bg: Увеличаване на по-малките изображения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animations:
bg: Анимации:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, softwareAnimationRadioButton)
en: Software
bg: Софтуер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAnimationRadioButton)
en: None
bg: Без

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <b>Thumbnail Bar</b>
bg: <b>Лента с умалени копия</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Orientation:
bg: Ориентация:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, horizontalRadioButton)
en: Horizontal
bg: Хоризонтално

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, verticalRadioButton)
en: Vertical
bg: Вертикално

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Row count:
bg: Редове:

[ctx: @action show more image meta info]
en: Show more details...
bg: Показване на повече подробности…

[ctx: @title:group]
en: Image Information
bg: Данни на изображението

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
bg[0]: Маркиран е %1 файл
bg[1]: Маркирани са %1 файла

[ctx: @label]
en: %1 folder selected | %1 folders selected
bg[0]: Маркирана е %1 директория
bg[1]: Маркирани са %1 директории

[ctx: @label. The two parameters are strings like '2 folders' and '1 file'.]
en: %1 and %2 selected
bg: Маркирани %1 и %2

en: %1 folder | %1 folders
bg[0]: %1 директория
bg[1]: %1 директории

en: %1 file | %1 files
bg[0]: %1 файл
bg[1]: %1 файла

en: An Image Viewer
bg: Преглед на изображения

en: Start in fullscreen mode
bg: Стартиране в режим "цял екран"

en: Start in slideshow mode
bg: Стартиране в режим "презентация"

en: Start in spotlight mode
bg: Стартиране в режим "под прожектор"

en: A starting file or folders
bg: Начален файл или папка

[ctx: @action Open Recent menu]
en: Clear List
bg: Изчистване на списъка

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
bg: Презареждане

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
bg: Заместване на местоположение

[ctx: @action:intoolbar Switch to file list]
en: Browse
bg: Прелистване

[ctx: @info:tooltip]
en: Browse folders for images
bg: Прелистване на папките за изображения

[ctx: @action:intoolbar Switch to image view]
en: View
bg: Преглед

[ctx: @info:tooltip]
en: View selected images
bg: Преглед на избраните изображения

[ctx: @action]
en: Exit Full Screen
bg: Изход от цял екран

[ctx: @action]
en: Spotlight Mode
bg: Режим под прожектор

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
bg: Предишно

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to previous image
bg: Към предишното изображение

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
bg: Следващо

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to next image
bg: Към следващото изображение

[ctx: @action Go to first image]
en: First
bg: Първо

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to first image
bg: Към първото изображение

[ctx: @action Go to last image]
en: Last
bg: Последно

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to last image
bg: Към последното изображение

[ctx: @action]
en: Start Page
bg: Начална страница

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the start page
bg: Отваряне на началната страница

[ctx: @action]
en: Sidebar
bg: Странична лента

[ctx: @action opens crop, rename, etc.]
en: Show Editing Tools
bg: Показване на инструменти за редактиране

[ctx: @action Share images]
en: Share
bg: Споделяне

en: Error while sharing: %1
bg: Грешка при споделяне на: %1

en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
bg: Връзката за споделено изображение (<a href=„%1“>%1</a>)е копирана в клипборда.

[ctx: @title:menu submenu for actions that open configuration dialogs]
en: Configure
bg: Настройване

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
bg: Редактиране

en: Redo
bg: Повторение

en: Undo
bg: Отмяна

en: Folders
bg: Директории

en: Information
bg: Информация

en: Operations
bg: Операции

en: Viewing media
bg: Преглеждане на медийното съдържание

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide sidebar
bg: Скриване на страничната лента

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sidebar
bg: Показване на страничната лента

[ctx: @title:window]
en: Open Image
bg: Отваряне на изображение

en: Pause Slideshow
bg: Прожекция

en: Resume Slideshow
bg: Прожекция

en: Start Slideshow
bg: Стартиране на прожекция

en: Save All Changes
bg: Запис на всички промени

en: Discard Changes
bg: Отказ от промените

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
bg[0]: Променено е 1 изображение.
bg[1]: Променени са %1 изображения.

en: If you quit now, your changes will be lost.
bg: Ако спрете програмата, промените ще бъдат загубени.

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
bg: Това ще скрие лентата с менюта напълно. Можете да го покажете отново, като  натиснете %1.

en: Hide menu bar
bg: Скриване на меню лентата

en: You reached the first document, what do you want to do?
bg: Достигнахте първия документ, какво да се направи?

en: Stay There
bg: Оставане тук

en: Go to the Last Document
bg: Към последния документ

en: Go Back to the Document List
bg: Назад към списъка

en: You reached the last document, what do you want to do?
bg: Достигнахте последния документ, какво да се направи?

en: Go to the First Document
bg: Към първия документ

[ctx: @action:button]
en: Rename
bg: Преименуване

en: Rename <filename>%1</filename> to:
bg: Преименуване на <filename>%1</filename> в:

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
bg: Преименуване

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
bg: Запис…

en: &Stop
bg: &Стоп

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
bg[0]: 1 документ не може да бъде записан:
bg[1]: %1 документа не могат да бъдат записани:

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
bg: Променили сте много изображения. За да няма проблем с паметта, по-добре запишете промените.

en: Current image modified
bg: Променено

en: Previous modified image
bg: Предишното променено

en: Next modified image
bg: Следващото променено

en: One image modified | %1 images modified
bg[0]: 1 променено изображение
bg[1]: %1 променени изображения

en: Go to first modified image
bg: Към първото променено изображение

en: Go to it
bg: Към изображението

en: Save All
bg: Запис на всички

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all modified images
bg: Следващото променено

en: Edit
bg: Редактиране

[ctx: @action]
en: Edit Tags
bg: Редактиране на етикетите

[ctx: @action Rating value of zero]
en: Zero
bg: Нула

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SemanticInfoDialog)
en: Tag Editor
bg: Редактор на тагове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mPreviousButton)
en: Previous
bg: Предишен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNextButton)
en: Next
bg: Следващ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rating:
bg: Оценка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tags:
bg: Етикети:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, mDescriptionTextEdit)
en: Description
bg: Описание

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow
bg: Стартиране на прожекция

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow with selected images
bg: Стартиране на прожекция на избраните изображения

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Add Folder to Places
bg: Добавяне на директорията към местата

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget This Folder
bg: Забравяне на тази папка

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget All Folders
bg: Забравяне на всички файлове

[ctx: @action Recent Files view]
en: Add Containing Folder to Places
bg: Добавяне на съдържащата папка към Места

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget This File
bg: Забравяне на този файл

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget All Files
bg: Забравяне на всички файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHistoryDisabledLabel)
en: History has been disabled.
bg: Историята е изключена.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFoldersTab)
en: Recent Folders
bg: Последни директории

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFilesTab)
en: Recent Files
bg: Скорошни документи

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (KFilePlacesView, mBookmarksView)
en: Places
bg: Места

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Tags
bg: Етикети

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTagLabel)
en: Browsing by tags is not available. Make sure Nepomuk is properly installed on your computer.
bg: Разглеждането по етикети не е налично. Проверете дали Nepomuk е инсталиран правилно на компютъра ви.

en: Synchronize
bg: Синхронизиране

en: Show Thumbnails
bg: Показване на миниатюри

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: For languages that are read right to left, "right side" refers to the left side in this context.
en: <para>This toggles a small bar showing all the other images in the current folder. Selecting one of them changes the currently viewed image.</para><para>Select multiple images at the same time to see them side by side.</para><para>The bar can optionally be moved to the right side of the screen and contain multiple rows of images; <link url='%1'>configure these options in the settings</link>.</para>
bg: <para>Това превключва малка лента, показваща всички други изображения в текущата папка. Избирането на едно от тях променя текущо разглежданото изображение.</para><para>Изберете няколко изображения едновременно, за да ги видите едно до друго.</para><para>По избор лентата може да бъде преместена в дясната част на екрана и да съдържа няколко реда изображения; <link url='%1'>конфигурирайте тези опции в настройките</link>.</para>

[ctx: @item:inmenu]
en: Background Color Mode
bg: Цвят на фона

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
bg: Отмяна на промените и презареждане

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
bg: Изображението е променено. Ако го презаредите промените ще бъдат анулирани.

en: Show failed files...
bg: Показване на неуспешните файлове…

en: Show failed subfolders...
bg: Показване на неуспешните подпапки…

en: Failed to import %1 document. | Failed to import %1 documents.
bg[0]: Неуспех при импортиране на %1 документ.
bg[1]: Неуспех при импортиране на %1 документа.

en: Failed to create %1 destination subfolder. | Failed to create %1 destination subfolders.
bg[0]: Неуспешно създаване на %1поддиректория.
bg[1]: Неуспешно създаване на %1поддиректории.

en: Failed to import documents:
bg: Неуспешно импортирани документи:

en: Failed to create subfolders:
bg: Неуспешно импортирани подпапки:

en: Shooting date
bg: Дата на заснемане

en: Shooting time
bg: Час на заснемане

en: Original extension
bg: Оригинално разширение

en: Original extension, in lower case
bg: Оригинално разширение, с малки букви

en: Original filename
bg: Оригинално име на файла

en: Original filename, in lower case
bg: Оригинално име на файла, с малки букви

en: One document has been imported. | %1 documents have been imported.
bg[0]: Внесен е един документ.
bg[1]: Внесени са %1 документа.

en: One document has been skipped because it had already been imported. | %1 documents have been skipped because they had already been imported.
bg[0]: Един документ е пропуснат, защото вече е бил внесен.
bg[1]: %1 документа са пропуснати, защото вече са били внесени.

en: One of them has been renamed because another document with the same name had already been imported. | %1 of them have been renamed because other documents with the same name had already been imported.
bg[0]: Един от тях е преименуван, защото друг документ със същото име вече е бил внесен.
bg[1]: %1 от тях са преименувани, защото други документи със същите имена вече са били внесени.

en: Delete the imported document from the device? | Delete the %1 imported documents from the device?
bg[0]: Да се изтрие ли внесеният документ от устройството?
bg[1]: Да се изтрият ли внесените %1 документа от устройството?

en: Delete the skipped document from the device? | Delete the %1 skipped documents from the device?
bg[0]: Да се изтрие ли пропуснатият документ от устройството?
bg[1]: Да се изтрият ли пропуснатите %1 документа от устройството?

[ctx: Singular sentence is actually never used.]
en: Delete the imported or skipped document from the device? | Delete the %1 imported and skipped documents from the device?
bg[0]: Да се изтрие ли внесеният или пропуснат документ от устройството?
bg[1]: Да се изтрият ли внесените или пропуснати %1 документа от устройството?

[ctx: @title:window]
en: Import Finished
bg: Внасянето приключи

en: Keep
bg: Запазване

en: Failed to delete the document:
    %2 | Failed to delete documents:
    %2
bg[0]: Грешка при изтриване на документа:
    %2 при изтриване на документа:
    %2
bg[1]: Грешка при изтриване на документите:
    %2

en: Retry
bg: Отново

en: Ignore
bg: Пренебрегване

en: What do you want to do now?
bg: Какво искате да направите?

en: View Imported Documents with Gwenview
bg: Преглед на внесените документи с Gwenview

en: Import more Documents
bg: Внасяне на още документи

en: Quit
bg: Изход

en: Could not create destination folder.
bg: Грешка при създаване на директорията.

en: Could not create temporary upload folder.
bg: Не може да се създаде временна папка за качване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRename)
en: Rename documents automatically
bg: Автоматично преименуване на документите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rename Format:
bg: Формат за преименуване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview:
bg: Преглед:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <i>Type text or click the items below to customize the format</i>
bg: <i>Въведете текст или натиснете елементите по-долу, за да уточните формата</i>

en: Gwenview Importer
bg: Внасяне (Gwenview)

en: Photo Importer
bg: Внасяне на снимки

en: The device UDI, used to retrieve information about the device (name, icon...)
bg: Информацията за файла не може да бъде получена

en: Device UDI
bg: UDI на устройство

en: Source folder
bg: Източник

en: Missing required source folder argument.
bg: Липсва необходимият аргумент за изходната папка.

en: Too many arguments.
bg: Прекалено много аргументи.

en: Invalid source folder.
bg: Невалидна изходна папка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Importing documents...
bg: Внасяне на документи…

[ctx: @info above install button when Kamera is not installed]
en: Support for your camera is not installed.
bg: Не е инсталирана поддръжка за камерата.

[ctx: @info above install button, %1 protocol name %2 error text from KIO]
en: The protocol support library for "%1" is not installed. Error: %2
bg: Библиотеката на поддържащия протокол „%1“ не е инсталирана. Грешка: %2

[ctx: @info above install button, %1 protocol name]
en: The protocol support library for "%1" is not installed.
bg: Библиотеката на поддържащия протокол „%1“ не е инсталирана.

[ctx: @info:usagetip above install button]
en: After finishing the installation process, restart this Importer to continue.
bg: След завършване на инсталационния процес рестартирайте програмата за импортиране, за да продължите.

[ctx: @info:tooltip for a button, %1 protocol name]
en: Launch Discover to install the protocol support library for "%1"
bg: Стартирайте Discover за да инсталирате библиотеката на поддържащия протокол „%1“

[ctx: @action:button]
en: Install Support for this Camera…
bg: Инсталиране на поддръжка за камерата…

[ctx: @info:whatsthis for a button when Kamera is not installed]
en: You need Kamera installed on your system to read from the camera. Click here to launch Discover to install Kamera to enable protocol support for "camera:/" on your system.
bg: Kamera трябва да е инсталирана на вашата система, за да може да се свържи камерата. Кликнете тук, за да стартирате Discover, за да инсталирате Kamera, за да активирате поддръжката на протокола за "camera:/" .

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Install Protocol Support for "%1"…
bg: Инсталиране на поддържащия протокол за „%1“…

[ctx: @info:whatsthis for a button, %1 protocol name]
en: Click here to launch Discover to install the missing protocol support library to enable the protocol support for "%1:/" on your system.
bg: Кликнете тук, за да стартирате Discover и инсталирате липсващия протокол и активирате поддръжката за "%1:/" .

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Search the Web for How to Install Protocol Support for "%1"…
bg: Търсене в интернет за Инсталиране на поддържащ протокол за „%1“…

[ctx: @info this text will be used as a search term in an online search engine, %1 protocol name]
en: How to install protocol support for "%1" on Linux
bg: Как да се инсталира протокол за поддръжка за „%1“ на Linux

en: Import Selected
bg: Внасяне на избраните

en: Import All
bg: Внасяне на всички

[ctx: @info when failing to open the appstream URL]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install "Kamera" package.
bg: Стартирането на Discover е неуспешно.<nl/>Моля, проверете, дали Discover е инсталиран или използвайте инструмента за инсталиране на пакети на вашата дистрибуция, за да инсталирате "Kamera" .

[ctx: @info when failing to launch plasma-discover, %1 protocol name]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install the protocol support library for "%1".
bg: Стартирането на Discover е неуспешно.<nl/>Моля, проверете, дали Discover е инсталиран или използвайте инструмента за инсталиране на пакети на вашата дистрибуция, за да инсталирате библиотеката на поддържащия протокол за „%1“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select the documents to import
bg: Изберете документи за внасяне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureButton)
en: Settings...
bg: Настройки…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter the import destination
bg: Въведете местоназначението

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Listing content of:
bg: Показване съдържанието на:

en: Current Maintainer
bg: Текуща поддръжка

en: Developer
bg: Разработчик

en: Adjust Colors
bg: Коригиране на цветовете

en: Brightness:
bg: Яркост:

en: Contrast:
bg: Контраст:

en: Gamma:
bg: Гама:

en: Current Image
bg: Текущата страница

en: Square
bg: Квадрат

en: This Screen
bg: Този екран

en: Landscape
bg: Хоризонтално

en: ISO (A4, A3...)
bg: ISO (A4, A3…)

en: Portrait
bg: Вертикално

[ctx: @option:check]
en: Advanced settings
bg: Разширени настройки

[ctx: @label:listbox]
en: Aspect ratio:
bg: Съотношение:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
bg: Големина:

[ctx: @label:spinbox]
en: Position:
bg: Длъжност:

[ctx: @option:check]
en: Preserve aspect ratio
bg: Запазване на пропорциите с изрязване

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save this kind of documents.
bg: Gwenview не може да запазва този вид документи.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
bg: Gwenview не може да показва документи от вида %1.

[ctx: @info]
en: Could not open file %1
bg: Грешка при отваряне на файл %1

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
bg: Зареждането на мета-информацията беше неуспешно.

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
bg: Зареждането на изображението беше неуспешно.

en: Could not load document %1
bg: Грешка при зареждане на документ: %1

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
bg: Файлът не може да бъде отворен за запис. Проверете дали имате достатъчно права върху <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
bg: Файлът не може да бъде презаписан. Проверете дали имате достатъчно права за запис в <filename>%1</filename>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Trash
bg: Кошче

[ctx: @action:button]
en: Deselect
bg: Размаркиране

[ctx: @item:intable %1 is image width, %2 is image height]
en: %1x%2
bg: %1 x %2

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
bg: Gwenview не знае как да покаже този документ

en: Loading <filename>%1</filename> failed
bg: Зареждането на <filename>%1</filename> беше неуспешно

en: Zoom to Fit
bg: Побиране в прозореца

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
en: Fit
bg: Мащабиране

[ctx: @info:tooltip]
en: Fit image into the viewing area
bg: Побиране на изображението в прозореца

[ctx: @info:whatsthis %1 is the action's text]
note: i18n: "a previous zoom value" is worded in such an unclear way because it can either be the zoom value for the image viewed previously or the zoom value that was used the last time this same image was viewed. Being more clear about this isn't really necessary here so I kept it short but a more elabo
en: <para>This fits the image into the available viewing area:<list><item>Images that are bigger than the viewing area are displayed at a smaller size so they fit.</item><item>Images that are smaller than the viewing area are displayed at their normal size. If smaller images should instead use all of the available viewing area, turn on <emphasis>Enlarge smaller images</emphasis> <link url='%2'>in the settings</link>.</item></list></para><para>If "%1" is already enabled, pressing it again will switch it off and the image will be displayed at its normal size instead.</para><para>"%1" is the default zoom mode for images. This can be changed so images are displayed at a previous zoom value instead <link url='%2'>in the settings</link>.</para>
bg: <para>Това вписва изображението в наличната област за гледане:<list><item>Изображения които са по-големи от зоната за гледане, се показват с по-малък размер, така че да се поберат.</item><item>Изображения, които са по-малки от зоната за гледане, се показват в нормалния си размер. Ако по-малки изображения трябва да се показват в цялата област за гледане, включете <emphasis>Уголемяване на малки изображения</emphasis><link url='%2'>в настройките</link>.</item></list></para><para>Ако функцията „%1“ вече е включена, повторното ѝ натискане ще я превключи и вместо това изображението ще бъде показано в нормалния си размер.</para><para>„%1“ е режимът по подразбиране за увеличаване на изображенията. Той може да бъде променен, така че изображенията вместо това да се показват с предишна стойност на увеличението <link url='%2'>в настройките</link>.</para>

en: Zoom to fill window by fitting to width or height
bg: Увеличаване на мащаба за изпълване на прозореца на ширина или височина

[ctx: @action:button Zoom to fill (fit width or height), shown in status bar, keep it short please]
en: Fill
bg: Изпълване

en: Show Bird's Eye View When Zoomed In
bg: Изглед на птичи поглед при увеличаване на мащаба

[ctx: @action]
en: Follow color scheme
bg: Спазване на цветовата схема

[ctx: @action]
en: Light Mode
bg: Светъл режим

[ctx: @action]
en: Neutral Mode
bg: Неутрален режим

[ctx: @action]
en: Dark Mode
bg: Тъмен режим

en: No document selected
bg: Няма избран документ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PercentageOfMemoryUsageWarning), group (General)
en: The percentage of memory used by Gwenview before it
                warns the user and suggest saving changes.
bg: Процентът памет, който използва Gwenview преди 
                да предупреди и да пита за запис на промените.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BlackListedExtensions), group (General)
en: A list of filename extensions Gwenview should not try to
                load. We exclude *.new as well because this is the extension
                used for temporary files by KSaveFile.
bg: Списък с файлови разширения, които Gwenview не трябва
                да зарежда. Изключват се и *.new, защото разширението
                се ползва от временните файлове на KSaveFile.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomMode), group (ImageView)
en: Defines what happens when going to image B after
                having zoomed in on an area of image A.  If set to Autofit,
                image B is zoomed out to fit the screen.  If set to KeepSame,
                all images share the same zoom and position: image B is set
                to the same zoom parameters as image A (and if these are
                changed, image A will then be displayed with the updated zoom
                and position).  If set to Individual, all images remember
                their own zoom and position: image B is initially set to the
                same zoom parameters as image A, but will then remember its
                own zoom and position (if these are changed, image A will NOT
                be displayed with the updated zoom and position).
bg: Определя какво се случва, когато отидете на изображение B след
                като се увеличава в област на изображение А. Ако е настроен на автоматично напасване,
                изображение B се увеличава, за да се побере на екрана. Ако е зададен, запазване без промяна,
                всички изображения споделят същото увеличение и позиция: изображение B е настроено
                на същите параметри на мащабиране като изображение А (и ако те са
                променени, изображение А ще се покаже с актуализираното увеличение
                и позиция). Ако е настроено на Индивидуално, всички изображения запомнят
                собственото мащабиране и позиция: изображението B е първоначално настроен на
                същите параметри на мащабиране като изображение А, но след това ще запомни
                собственото мащабиране и позиция (ако те са променени, изображението А няма да
                бъде показано с актуализираното увеличение и позиция).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RenderingIntent), group (ImageView)
en: Defines how colors are rendered when your display
                uses an ICC color profile and an image has colors that do not
                fit within the profile's color gamut. "Perceptual" will scale
                the colors of the entire image so that they all fit within the
                display's capabilities. "Relative" will squash only the colors
                that cannot be displayed, and leave the other colors alone.
bg: Определя как се правят цветовете, когато дисплеят
                използва цветен профил на ICC ,а изображението има цветове, които не
                пасват в цветовата гама на профила." Перцептуално"ще скалира
                цветовете на цялото изображение, така че всички те да пасват на
                възможностите на дисплея. "Релативно" ще тушира само цветовете,
                които не могат да се покажат и ще остави другите цветове без промяна.

note: i18n: ectx: label, entry (random), group (slide show)
en: Display slide show images in random order
bg: Прожекция в произволен ред

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group (slide show)
en: Show slideshow in fullscreen mode
bg: Прожекция на цял екран

note: i18n: ectx: label, entry (loop), group (slide show)
en: Loop on images
bg: Циркулиране на изображения

note: i18n: ectx: label, entry (stopAtEnd), group (slide show)
en: Stop at last image of folder
bg: Спиране на последното изображение в директорията

note: i18n: ectx: label, entry (interval), group (slide show)
en: Interval between images (in seconds)
bg: Интервал между изображенията (в сек)

note: i18n: ectx: label, entry (CropPreserveAspectRatio), group (Crop)
en: Restrict crop to image ratio when Advanced Settings disabled
bg: Ограничаване на изрязване към съотношение на изображението, когато разширените настройки са деактивирани

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioIndex), group (Crop)
en: Index representing selected ratio in the Advanced settings combobox
bg: Индекс, представящ избраното съотношение в полето в разширените настройки

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioWidth), group (Crop)
en: Last used crop ratio width when Advanced Settings enabled
bg: Последно използвано съотношение на изрязване по широчина, когато е активирано в разширените настройки

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioHeight), group (Crop)
en: Last used crop ratio height when Advanced Settings enabled
bg: Последно използвано съотношение на изрязване по височина, когато е активирано в разширените настройки

en: Last visited: %1
bg: Последно посещение: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
bg: Затваряне

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
bg: Име

[ctx: @item:intable]
en: File Size
bg: Големина на файл

[ctx: @item:intable]
en: Date Created
bg: Дата на създаване

[ctx: @item:intable]
en: Date Modified
bg: Дата на промяна

[ctx: @item:intable]
en: Date Accessed
bg: Дата на достъп

[ctx: @item:intable]
en: Path
bg: Път

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
bg: Размер на изображението

[ctx: @item:intable]
en: Comment
bg: Коментар

[ctx: @item:intable]
en: File Type
bg: Вид на файла

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
bg: Общи

[ctx: @item:intable %1 is number of millions of pixels in image]
en: (%1MP)
bg: (%1 MP)

[ctx: @title:column]
en: Property
bg: Свойство

[ctx: @title:column]
en: Value
bg: Стойност

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
bg: Файлът не може да бъде отворен за запис.

[ctx: @info]
en: No data to store.
bg: Няма данни, които да бъдат записани.

en: Print Image
bg: Отпечатване на избображение

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
bg: Информация за изображение

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
bg: Позиция на изображението

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
bg: Мащабиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
bg: &Без мащабиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
bg: &Запълване на страницата с изображението

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
bg: &Мащабиране до:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
bg: Милиметри

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
bg: Сантиметри

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
bg: Инчове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
bg: Запазване на съотношението

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
bg: Големина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpTextLabel)
en: Click on a red eye and choose a size, or double-click to correct instantly.
bg: Кликнете върху Червено око и изберете размер или кликнете два пъти, за да коригирате незабавно.

[ctx: @action]
en: Assuming that the image format won't be changed and
    for lossy images using the value set in 'Lossy image save quality'.
bg: Приема се, че форматът на изображението няма да се променя и
    за изображения със загуба на качество се използва стойността, зададена в "Качество на запис".

en: error
bg: грешка

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
bg: Преоразмеряване

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ResizeImageWidget)
en: Resize Image
bg: &Преоразмеряване на изображението

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEstimatedSizeLabel)
en: Estimated new file size:
bg: Очакван нов размер на файла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: New size:
bg: Размер на файл:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mCurrentSizeLabel)
en: Current file size:
bg: Текущ размер на файла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mKeepAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
bg: Запазване на съотношението

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current size:
bg: Текущ размер:

[ctx: @info:tooltip]
en: Assign this tag to all selected images
bg: Добавяне на този етикет към всички избрани изображения

en: Add tag
bg: Добавяне на етикет

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
bg: Повторение

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
bg: Случайно

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Right
bg: Завъртане надясно

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Left
bg: Завъртане наляво

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror
bg: Огледално

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flip
bg: Обръщане

[ctx: (qtundo-format)]
en: Transform
bg: Преобразуване

[ctx: @action]
en: Properties
bg: Информация

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед
