gwenview - en to ca translation catalogue (422 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowResourceUsageMode)
en: Low resource usage mode
ca: Mode d'ús baix de recursos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cacheHelpLabel)
en: Enable this option if you do not have a lot of disk space. This will avoid storing thumbnails on disk and will prefer embedded thumbnails of lower quality that are faster to load, if available.
ca: Activeu aquesta opció si no teniu molt espai de disc. Això evitarà l'emmagatzematge de miniatures al disc i es preferiran les miniatures incrustades de qualitat més baixa que són més ràpides en carregar, si estan disponibles.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Thumbnails:
ca: Miniatures:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, relativeHelpLabel)
en: Squash colors that don't fit within the active color profile's color gamut, leaving other colors untouched
ca: Redueix els colors que no s'ajustin a la gamma de colors del perfil de colors actiu, sense modificar els altres colors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History:
ca: Historial:

[ctx: @option:Relative Colorimetric rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, relativeRenderingIntentRadioButton)
en: Relative Colorimetric
ca: Colorimetria relativa

[ctx: @option:Perceptual rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, perceptualRenderingIntentRadioButton)
en: Perceptual
ca: Perceptiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, perceptualHelpLabel)
en: Scale all colors equally to fit them within the active color profile's color gamut
ca: Escala igualment tots els colors per a ajustar-los amb la gamma de colors del perfil de colors actiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorRenderingLabel)
en: Rendering intent:
ca: Propòsit de la representació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HistoryEnabled)
en: Remember folders and URLs
ca: Recorda les carpetes i els URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableColorManagement)
en: Enable color management
ca: Activa la gestió del color

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileHelpLabel)
en: When color management is disabled, Gwenview will convert images to the sRGB color space rather than to the color space it detects for the display. This is only appropriate for displays that are calibrated to the sRGB color space or are known to provide an incorrect color profile.
ca: Quan la gestió del color està desactivada, el Gwenview convertirà les imatges a l'espai de color sRGB en lloc de l'espai de color que detecti per la pantalla. Això només és apropiat per les pantalles que es calibraran amb l'espai de color sRGB o que se sap que proporcionen un perfil de color incorrecte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileLabel)
en: Color management:
ca: Gestió del color:

[ctx: @action:inmenu a spacer that aligns toolbar buttons with the sidebar]
en: Sidebar Alignment Spacer
ca: Espaiador d'alineació de la barra lateral

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
ca: Visualitza

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
ca: Edita la localització

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
ca: Ordena per

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
ca: Data

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
ca: Mida

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Rating
ca: Puntuació

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Descending
ca: Descendent

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
ca: Detalls de les miniatures

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
ca: Nom del fitxer

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
ca: Data

[ctx: @action:inmenu]
en: Image Size
ca: Mida de la imatge

[ctx: @action:inmenu]
en: File Size
ca: Mida del fitxer

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
ca: Puntuació

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Hidden Files
ca: Mostra els fitxers ocults

[ctx: @title actions category]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
ca: Afegeix la carpeta a Llocs

[ctx: @info:status %1 number of selected documents, %2 total number of documents, %3 total filesize of selected documents]
en: Selected %1 of %2 (%3)
ca: S'han seleccionat %1 de %2 (%3)

[ctx: @info:status Image files]
en: %1 image | %1 images
ca[0]: %1 imatge
ca[1]: %1 imatges

[ctx: @info:status Video files]
en: %1 video | %1 videos
ca[0]: %1 vídeo
ca[1]: %1 vídeos

note: i18n: ectx: property (text), widget (Gwenview::StatusBarToolButton, mAddFilterButton)
en: Add Filter
ca: Afegeix un filtre

en: Image View
ca: Vista de les imatges

en: Advanced
ca: Avançat

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Copy %1
ca: Copia %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Copy %1 image | Copy %1 images
ca[0]: Copia %1 imatge
ca[1]: Copia %1 imatges

[ctx: @action:button]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Move %1
ca: Mou %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Move %1 image | Move %1 images
ca[0]: Mou %1 imatge
ca[1]: Mou %1 imatges

[ctx: @action:button]
en: Move
ca: Mou

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Link %1
ca: Enllaça %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Link %1 image | Link %1 images
ca[0]: Enllaça %1 imatge
ca[1]: Enllaça %1 imatges

[ctx: @action:button]
en: Link
ca: Enllaç

en: Move Here
ca: Mou aquí

en: Copy Here
ca: Copia aquí

en: Link Here
ca: Enllaça aquí

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: File Operations
ca: Operacions amb fitxers

[ctx: @title actions category]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: Verb]
en: Copy To...
ca: Copia a...

[ctx: Verb]
en: Move To...
ca: Mou a...

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
ca: Enllaça a...

[ctx: Verb]
en: Rename...
ca: Reanomena...

[ctx: Verb]
en: Trash
ca: Paperera

en: Restore
ca: Restaura

en: Properties
ca: Propietats

en: Create Folder...
ca: Crea una carpeta...

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
ca: Obre en una finestra nova

en: Open With
ca: Obre amb

en: Open Containing Folder
ca: Obre la carpeta contenidora

en: Other Application...
ca: Altres aplicacions...

en: Name contains
ca: El nom conté

en: Name does not contain
ca: El nom no conté

en: Date >=
ca: Data >=

en: Date =
ca: Data =

en: Date <=
ca: Data <=

en: Rating >=
ca: Puntuació >=

en: Rating =
ca: Puntuació =

en: Rating <=
ca: Puntuació <=

en: Tagged
ca: Amb etiqueta

en: Not Tagged
ca: Sense etiqueta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height
ca: Alçada

note: i18n("%1:%2") because ':' should not be translated, it is used to parse the ratio string. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width
ca: Amplada

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
ca: Filtra per nom

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
ca: Filtra per data

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
ca: Filtra per puntuació

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
ca: Filtra per etiqueta

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Dimensions
ca: Filtra per dimensions

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slideshow
ca: Presentació de diapositives

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowLoopCheckBox)
en: Loop
ca: Repetició

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowRandomCheckBox)
en: Random
ca: Aleatori

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Information
ca: Informació de la imatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureDisplayedInformationButton)
en: Select Image Information to Display...
ca: Seleccioneu la informació a mostrar de la imatge...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mThumbnailGroupBox)
en: Thumbnails
ca: Miniatures

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowThumbnailsCheckBox)
en: Show thumbnails
ca: Mostra les miniatures

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height:
ca: Alçada:

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
ca[0]: %1 s
ca[1]: %1 s

en: Configure
ca: Configura

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure full screen mode
ca: Configuració del mode de pantalla completa

[ctx: @info:status %1 current document index, %2 total documents]
en: %1 of %2
ca: %1 de %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Videos:
ca: Vídeos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ListVideos)
en: Show videos
ca: Mostra els vídeos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoplayVideos)
en: Automatically play
ca: Reprodueix automàticament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Notify after reaching the last image:
ca: Informa després d'obtenir l'última imatge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, neverShowWrapNoticeRadioButton)
en: Never
ca: Mai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wrapNoticeOnSlideshowRadioButton)
en: Only during slideshows
ca: Només durant les presentacions de diapositives

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alwaysShowWrapNoticeRadioButton)
en: Always
ca: Sempre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: After the last image:
ca: Després de l'última imatge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WrapAfterLast)
en: Start over
ca: Torna a començar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Fullscreen background:
ca: Fons a la pantalla completa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundImageRadioButton)
en: Dark gray texture
ca: Textura de gris fosc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundBlackRadioButton)
en: Black
ca: Negre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Lossy image save quality:
ca: Qualitat d'estalvi de les imatges amb pèrdua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lossyImageFormatHelpLabel)
en: The quality level when saving images using lossy image formats such as JPEG, WEBP, AVIF, HEIF, and HEIC. Higher quality increases the file size.
ca: El nivell de qualitat en desar les imatges amb formats d'imatge amb pèrdua com JPEG, WEBP, AVIF, HEIF i HEIC. Una qualitat més alta augmentarà la mida del fitxer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Thumbnail actions:
ca: Accions de les miniatures:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allButtonsThumbnailActionsRadioButton)
en: All buttons
ca: Tots els botons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectionOnlyThumbnailActionsRadioButton)
en: Show selection button only
ca: Mostra només el botó de selecció

[ctx: A number of thumbnail actions to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noneThumbnailActionsRadioButton)
en: None
ca: Cap

en: Image quality:
ca: Qualitat de la imatge:

[ctx: @title:window]
en: Save Image
ca: Desa la imatge

en: Save using another format
ca: Desa emprant un altre format

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
ca: El Gwenview no pot desar imatges en el format «%1».

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
ca: El Gwenview no pot desar imatges com a %1.

[ctx: @info]
en: <emphasis strong='true'>Saving <filename>%1</filename> failed:</emphasis><nl />%2
ca: <emphasis strong='true'>Ha fallat en desar <filename>%1</filename>:</emphasis><nl />%2

en: You are now viewing the new document.
ca: Ara esteu visualitzant el document nou.

en: Go back to the original
ca: Torna a l'original

note: i18n: ectx: Menu (rating)
en: &Rating
ca: &Puntuació

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

[ctx: @title:window]
en: Image Information
ca: Informació de la imatge

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
ca: Edita

en: Rotate Left
ca: Gira a l'esquerra

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the left
ca: Gira la imatge a l'esquerra

en: Rotate Right
ca: Gira a la dreta

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the right
ca: Gira la imatge a la dreta

en: Mirror
ca: Mirall

en: Flip
ca: Inverteix

en: Resize
ca: Redimensiona

en: Crop
ca: Escapça

[ctx: @action:intoolbar]
en: Adjust Colors
ca: Ajusta els colors

en: Reduce Red Eye
ca: Reducció d'ulls vermells

[ctx: @action:intoolbar]
en: Annotate
ca: Anotació

[ctx: @title:window Annotate [filename]]
en: Annotate %1
ca: Anotació %1

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
ca: El Gwenview no pot editar aquesta classe d'imatges.

en: Image Operations
ca: Operacions de la imatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Show transparency with:
ca: Mostra la transparència amb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, surroundingRadioButton)
en: Surrounding background
ca: Fons circumdant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkBoardRadioButton)
en: &Checkerboard background
ca: Fons de tauler d'es&cacs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, solidColorRadioButton)
en: &Solid color background:
ca: Fons de color &sòlid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse wheel behavior:
ca: Comportament de la roda del ratolí:

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelScrollRadioButton)
en: Scroll
ca: Desplaçament

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelBrowseRadioButton)
en: Browse
ca: Navega

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Zoom mode:
ca: Mode de zoom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autofitZoomModeRadioButton)
en: Autofit each image
ca: Ajusta automàticament cada imatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, keepSameZoomModeRadioButton)
en: Keep same zoom and position
ca: Mantén el mateix zoom i posició

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, individualZoomModeRadioButton)
en: Per image zoom and position
ca: Zoom i posició per a cada imatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnlargeSmallerImages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
ca: Augmenta les imatges petites

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animations:
ca: Animacions:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, softwareAnimationRadioButton)
en: Software
ca: Programari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAnimationRadioButton)
en: None
ca: Cap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <b>Thumbnail Bar</b>
ca: <b>Barra de miniatures</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Orientation:
ca: Orientació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, horizontalRadioButton)
en: Horizontal
ca: Horitzontal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Row count:
ca: Nombre de files:

[ctx: @action show more image meta info]
en: Show more details...
ca: Mostra més detalls...

[ctx: @title:group]
en: Image Information
ca: Informació de la imatge

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
ca[0]: S'ha seleccionat %1 fitxer
ca[1]: S'han seleccionat %1 fitxers

[ctx: @label]
en: %1 folder selected | %1 folders selected
ca[0]: S'ha seleccionat %1 carpeta
ca[1]: S'han seleccionat %1 carpetes

[ctx: @label. The two parameters are strings like '2 folders' and '1 file'.]
en: %1 and %2 selected
ca: S'han seleccionat %1 i %2

en: %1 folder | %1 folders
ca[0]: %1 carpeta
ca[1]: %1 carpetes

en: %1 file | %1 files
ca[0]: %1 fitxer
ca[1]: %1 fitxers

en: An Image Viewer
ca: Un visualitzador d'imatges

en: Start in fullscreen mode
ca: Inicia en el mode de pantalla completa

en: Start in slideshow mode
ca: Inicia en el mode de presentació de diapositives

en: Start in spotlight mode
ca: Inicia en el mode de focus

en: A starting file or folders
ca: Un fitxer o carpeta inicial

[ctx: @action Open Recent menu]
en: Clear List
ca: Neteja la llista

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
ca: Torna a carregar

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
ca: Substitueix la ubicació

[ctx: @action:intoolbar Switch to file list]
en: Browse
ca: Navega

[ctx: @info:tooltip]
en: Browse folders for images
ca: Navega per les carpetes cercant imatges

[ctx: @action:intoolbar Switch to image view]
en: View
ca: Visualitza

[ctx: @info:tooltip]
en: View selected images
ca: Visualitza les imatges seleccionades

[ctx: @action]
en: Exit Full Screen
ca: Surt de pantalla completa

[ctx: @action]
en: Spotlight Mode
ca: Mode de focus

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
ca: Anterior

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to previous image
ca: Va a la imatge anterior

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
ca: Següent

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to next image
ca: Va a la imatge següent

[ctx: @action Go to first image]
en: First
ca: Primera

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to first image
ca: Va a la primera imatge

[ctx: @action Go to last image]
en: Last
ca: Última

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to last image
ca: Va a l'última imatge

[ctx: @action]
en: Start Page
ca: Pàgina d'inici

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the start page
ca: Obre la pàgina d'inici

[ctx: @action]
en: Sidebar
ca: Barra lateral

[ctx: @action opens crop, rename, etc.]
en: Show Editing Tools
ca: Mostra les eines d'edició

[ctx: @action Share images]
en: Share
ca: Comparteix

en: Error while sharing: %1
ca: Error en compartir: %1

en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
ca: L'enllaç a la imatge compartida (<a href="%1">%1</a>) s'ha copiat al porta-retalls.

[ctx: @title:menu submenu for actions that open configuration dialogs]
en: Configure
ca: Configura

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
ca: Edita

en: Redo
ca: Refés

en: Undo
ca: Desfés

en: Folders
ca: Carpetes

en: Information
ca: Informació

en: Operations
ca: Operacions

en: Viewing media
ca: Visualització multimèdia

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide sidebar
ca: Oculta la barra lateral

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sidebar
ca: Mostra la barra lateral

[ctx: @title:window]
en: Open Image
ca: Obre una imatge

en: Pause Slideshow
ca: Fes pausa en la presentació de diapositives

en: Resume Slideshow
ca: Reprèn la presentació de diapositives

en: Start Slideshow
ca: Inicia la presentació de diapositives

en: Save All Changes
ca: Desa tots els canvis

en: Discard Changes
ca: Descarta els canvis

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
ca[0]: S'ha modificat una imatge.
ca[1]: S'han modificat %1 imatges.

en: If you quit now, your changes will be lost.
ca: Si sortiu ara, els canvis es perdran.

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
ca: Això ocultarà completament la barra de menús. La podeu tornar a mostrar prement %1.

en: Hide menu bar
ca: Oculta la barra de menús

en: You reached the first document, what do you want to do?
ca: Heu arribat al primer document. Què voleu fer?

en: Stay There
ca: Canvia allí

en: Go to the Last Document
ca: Ves al darrer document

en: Go Back to the Document List
ca: Torna a la llista de documents

en: You reached the last document, what do you want to do?
ca: Heu arribat al darrer document. Què voleu fer?

en: Go to the First Document
ca: Ves al primer document

[ctx: @action:button]
en: Rename
ca: Reanomena

en: Rename <filename>%1</filename> to:
ca: Reanomena <filename>%1</filename> a:

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
ca: Canvi de nom

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
ca: S'està desant...

en: &Stop
ca: A&tura

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
ca[0]: No s'ha pogut desar un document:
ca[1]: No s'han pogut desar %1 documents:

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
ca: Heu modificat moltes imatges. Per a evitar problemes de memòria, hauríeu de desar els canvis.

en: Current image modified
ca: S'ha modificat la imatge actual

en: Previous modified image
ca: S'ha modificat la imatge anterior

en: Next modified image
ca: S'ha modificat la imatge posterior

en: One image modified | %1 images modified
ca[0]: S'ha modificat una imatge
ca[1]: S'han modificat %1 imatges

en: Go to first modified image
ca: Ves a la primera imatge modificada

en: Go to it
ca: Ves-hi

en: Save All
ca: Desa-ho tot

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all modified images
ca: Desa totes les imatges modificades

en: Edit
ca: Edita

[ctx: @action]
en: Edit Tags
ca: Edita les etiquetes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SemanticInfoDialog)
en: Tag Editor
ca: Editor d'etiquetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mPreviousButton)
en: Previous
ca: Anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNextButton)
en: Next
ca: Següent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rating:
ca: Puntuació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tags:
ca: Etiquetes:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, mDescriptionTextEdit)
en: Description
ca: Descripció

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow
ca: Inicia una presentació de diapositives

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow with selected images
ca: Inicia una presentació de diapositives amb les imatges seleccionades

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Add Folder to Places
ca: Afegeix la carpeta a Llocs

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget This Folder
ca: Oblida aquesta carpeta

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget All Folders
ca: Oblida totes les carpetes

[ctx: @action Recent Files view]
en: Add Containing Folder to Places
ca: Afegeix la carpeta contenidora a Llocs

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget This File
ca: Oblida aquest fitxer

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget All Files
ca: Oblida tots els fitxers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHistoryDisabledLabel)
en: History has been disabled.
ca: S'ha desactivat l'historial.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFoldersTab)
en: Recent Folders
ca: Carpetes recents

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFilesTab)
en: Recent Files
ca: Fitxers recents

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (KFilePlacesView, mBookmarksView)
en: Places
ca: Llocs

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Tags
ca: Etiquetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTagLabel)
en: Browsing by tags is not available. Make sure Nepomuk is properly installed on your computer.
ca: No està disponible la navegació per les etiquetes. Comproveu que el Nepomuk estigui instal·lat correctament a l'ordinador.

en: Synchronize
ca: Sincronitza

en: Show Thumbnails
ca: Mostra les miniatures

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: For languages that are read right to left, "right side" refers to the left side in this context.
en: <para>This toggles a small bar showing all the other images in the current folder. Selecting one of them changes the currently viewed image.</para><para>Select multiple images at the same time to see them side by side.</para><para>The bar can optionally be moved to the right side of the screen and contain multiple rows of images; <link url='%1'>configure these options in the settings</link>.</para>
ca: <para>Això commuta una petita barra que mostra totes les altres imatges de la carpeta actual. Seleccionant una d'elles canvia la imatge visualitzada actualment.</para><para>Seleccioneu diverses imatges al mateix temps per a veure-les una al costat de l'altra.</para><para>La barra es pot moure opcionalment a la part dreta de la pantalla i contenir diverses files d'imatges; <link url='%1'>configureu aquestes opcions a l'arranjament</link>.</para>

[ctx: @item:inmenu]
en: Background Color Mode
ca: Mode del color de fons

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
ca: Descarta els canvis i torna a carregar

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
ca: Aquesta imatge s'ha modificat. Tornant-la a carregar es descartaran els canvis.

en: Show failed files...
ca: Mostra els fitxers que han fallat...

en: Show failed subfolders...
ca: Mostra les subcarpetes que han fallat...

en: Failed to import %1 document. | Failed to import %1 documents.
ca[0]: Ha fallat en importar %1 document.
ca[1]: Ha fallat en importar %1 documents.

en: Failed to create %1 destination subfolder. | Failed to create %1 destination subfolders.
ca[0]: Ha fallat en crear %1 subcarpeta de destinació.
ca[1]: Ha fallat en crear %1 subcarpetes de destinació.

en: Failed to import documents:
ca: Ha fallat en importar els documents:

en: Failed to create subfolders:
ca: Ha fallat en crear les subcarpetes:

en: Shooting date
ca: Data de la foto

en: Shooting time
ca: Hora de la foto

en: Original extension
ca: Extensió original

en: Original extension, in lower case
ca: Extensió original, en minúscules

en: Original filename
ca: Nom del fitxer original

en: Original filename, in lower case
ca: Nom del fitxer original, en minúscules

en: One document has been imported. | %1 documents have been imported.
ca[0]: S'ha importat un document.
ca[1]: S'han importat %1 documents.

en: One document has been skipped because it had already been imported. | %1 documents have been skipped because they had already been imported.
ca[0]: S'ha omès un document perquè ja ha estat importat.
ca[1]: S'han omès %1 documents perquè ja han estat importats.

en: One of them has been renamed because another document with the same name had already been imported. | %1 of them have been renamed because other documents with the same name had already been imported.
ca[0]: Se n'ha reanomenat un perquè ja s'havia importat un altre document amb el mateix nom.
ca[1]: Se n'han reanomenat %1 perquè ja s'havien importat altres documents amb el mateix nom.

en: Delete the imported document from the device? | Delete the %1 imported documents from the device?
ca[0]: Suprimeixo el document importat del dispositiu?
ca[1]: Suprimeixo els %1 documents importats del dispositiu?

en: Delete the skipped document from the device? | Delete the %1 skipped documents from the device?
ca[0]: Suprimeixo el document omès del dispositiu?
ca[1]: Suprimeixo els %1 documents omesos del dispositiu?

[ctx: Singular sentence is actually never used.]
en: Delete the imported or skipped document from the device? | Delete the %1 imported and skipped documents from the device?
ca[0]: Suprimeixo el document importat o omès del dispositiu?
ca[1]: Suprimeixo els %1 documents importats o omesos del dispositiu?

[ctx: @title:window]
en: Import Finished
ca: Importació finalitzada

en: Keep
ca: Mantén

en: Failed to delete the document:
    %2 | Failed to delete documents:
    %2
ca[0]: Ha fallat en suprimir el document:
    %2
ca[1]: Ha fallat en suprimir els documents:
    %2

en: Retry
ca: Torna a intentar-ho

en: Ignore
ca: Ignora

en: What do you want to do now?
ca: Què és el que voleu fer ara?

en: View Imported Documents with Gwenview
ca: Veure els documents importats amb el Gwenview

en: Import more Documents
ca: Importa més documents

en: Quit
ca: Surt

en: Could not create destination folder.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta de destinació.

en: Could not create temporary upload folder.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta temporal de pujada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRename)
en: Rename documents automatically
ca: Reanomena automàticament els documents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rename Format:
ca: Format per a reanomenar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview:
ca: Vista prèvia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <i>Type text or click the items below to customize the format</i>
ca: <i>Introduïu text o cliqueu els elements de sota per a personalitzar el format</i>

en: Gwenview Importer
ca: Importador del Gwenview

en: Photo Importer
ca: Importador de fotografies

en: The device UDI, used to retrieve information about the device (name, icon...)
ca: L'UDI del dispositiu, usat per a recuperar informació quant al dispositiu (nom, icona...)

en: Device UDI
ca: UDI del dispositiu

en: Source folder
ca: Carpeta d'origen

en: Missing required source folder argument.
ca: Manca l'argument requerit de la carpeta d'origen.

en: Too many arguments.
ca: Hi ha massa arguments.

en: Invalid source folder.
ca: Carpeta d'origen no vàlida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Importing documents...
ca: S'estan important els documents...

[ctx: @info above install button when Kamera is not installed]
en: Support for your camera is not installed.
ca: El suport per a la vostra càmera no està instal·lat.

[ctx: @info above install button, %1 protocol name %2 error text from KIO]
en: The protocol support library for "%1" is not installed. Error: %2
ca: La biblioteca d'implementació del protocol per a «%1» no està instal·lada. Error: %2

[ctx: @info above install button, %1 protocol name]
en: The protocol support library for "%1" is not installed.
ca: La biblioteca de suport del protocol per a «%1» no està instal·lada.

[ctx: @info:usagetip above install button]
en: After finishing the installation process, restart this Importer to continue.
ca: Després d'acabar el procés d'instal·lació, reinicieu aquest importador per a continuar.

[ctx: @info:tooltip for a button, %1 protocol name]
en: Launch Discover to install the protocol support library for "%1"
ca: Llanceu el Discover per a instal·lar la biblioteca de suport del protocol per a «%1»

[ctx: @action:button]
en: Install Support for this Camera…
ca: Instal·la la implementació per a aquesta càmera…

[ctx: @info:whatsthis for a button when Kamera is not installed]
en: You need Kamera installed on your system to read from the camera. Click here to launch Discover to install Kamera to enable protocol support for "camera:/" on your system.
ca: Necessiteu instal·lar el Kamera al vostre sistema per a llegir des de la càmera. Feu clic aquí per a llançar el Discover i instal·lar el Kamera per a habilitar la implementació del protocol per a «camera:/» al vostre sistema.

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Install Protocol Support for "%1"…
ca: Instal·la la implementació del protocol per a «%1»…

[ctx: @info:whatsthis for a button, %1 protocol name]
en: Click here to launch Discover to install the missing protocol support library to enable the protocol support for "%1:/" on your system.
ca: Feu clic aquí per a llançar el Discover per a instal·lar la biblioteca de suport del protocol que manca per a habilitar la implementació del protocol per a «%1:/» al vostre sistema.

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Search the Web for How to Install Protocol Support for "%1"…
ca: Cerca a la web per a instal·lar la implementació del protocol per a «%1»…

[ctx: @info this text will be used as a search term in an online search engine, %1 protocol name]
en: How to install protocol support for "%1" on Linux
ca: Com instal·lar la implementació del protocol per a «%1» a Linux

en: Import Selected
ca: Importa els seleccionats

en: Import All
ca: Importa-ho tot

[ctx: @info when failing to open the appstream URL]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install "Kamera" package.
ca: Ha fallat en obrir el Discover.<nl/>Comproveu si el Discover està instal·lat al vostre sistema o useu el gestor de paquets del vostre sistema per a instal·lar el paquet «kamera».

[ctx: @info when failing to launch plasma-discover, %1 protocol name]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install the protocol support library for "%1".
ca: Ha fallat en obrir el Discover.<nl/>Comproveu si el Discover està instal·lat al vostre sistema o useu el gestor de paquets del vostre sistema per a instal·lar la biblioteca d'implementació del protocol per a «%1».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select the documents to import
ca: Seleccioneu els documents a importar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureButton)
en: Settings...
ca: Arranjament...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter the import destination
ca: Introduïu la destinació de la importació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Listing content of:
ca: Llistant el contingut de:

en: Current Maintainer
ca: Mantenidor actual

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Adjust Colors
ca: Ajusta els colors

en: Brightness:
ca: Brillantor:

en: Current Image
ca: Imatge actual

en: Square
ca: Quadrat

en: This Screen
ca: Aquesta pantalla

en: Landscape
ca: Apaïsat

en: US Letter
ca: Carta US

en: Portrait
ca: Vertical

[ctx: @option:check]
en: Advanced settings
ca: Arranjament avançat

[ctx: @label:listbox]
en: Aspect ratio:
ca: Relació d'aspecte:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
ca: Mida:

[ctx: @label:spinbox]
en: Position:
ca: Posició:

[ctx: @option:check]
en: Preserve aspect ratio
ca: Mantén la relació d'aspecte

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save this kind of documents.
ca: El Gwenview no pot desar aquesta classe de documents.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
ca: El Gwenview no pot visualitzar documents del tipus %1.

[ctx: @info]
en: Could not open file %1
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %1

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
ca: Ha fallat en carregar la meta-informació.

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
ca: Ha fallat en carregar la imatge.

en: Could not load document %1
ca: No s'ha pogut carregar el document %1

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer per a escriptura, comproveu que tingueu els permisos necessaris per a <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
ca: No s'ha pogut sobreescriure el fitxer, comproveu que teniu els permisos necessaris per a escriure a <filename>%1</filename>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Trash
ca: Paperera

[ctx: @action:button]
en: Deselect
ca: Desselecciona

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
ca: El Gwenview no sap com visualitzar aquesta classe de document

en: Loading <filename>%1</filename> failed
ca: Ha fallat la càrrega de <filename>%1</filename>

en: Zoom to Fit
ca: Zoom fins que ajusti

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
en: Fit
ca: Ajusta

[ctx: @info:tooltip]
en: Fit image into the viewing area
ca: Ajusta la imatge a l'àrea de visualització

[ctx: @info:whatsthis %1 is the action's text]
note: i18n: "a previous zoom value" is worded in such an unclear way because it can either be the zoom value for the image viewed previously or the zoom value that was used the last time this same image was viewed. Being more clear about this isn't really necessary here so I kept it short but a more elabo
en: <para>This fits the image into the available viewing area:<list><item>Images that are bigger than the viewing area are displayed at a smaller size so they fit.</item><item>Images that are smaller than the viewing area are displayed at their normal size. If smaller images should instead use all of the available viewing area, turn on <emphasis>Enlarge smaller images</emphasis> <link url='%2'>in the settings</link>.</item></list></para><para>If "%1" is already enabled, pressing it again will switch it off and the image will be displayed at its normal size instead.</para><para>"%1" is the default zoom mode for images. This can be changed so images are displayed at a previous zoom value instead <link url='%2'>in the settings</link>.</para>
ca: <para>Això ajusta la imatge a l'àrea de visualització disponible:<list><item>Les imatges que són més grans que l'àrea de visualització es mostren a una mida més petita perquè s'ajustin.</item><item>Les imatges que són més petites que l'àrea de visualització es mostren a la seva mida normal. Si les imatges més petites haurien d'usar tota l'àrea de visualització disponible, activeu <emphasis>Augmenta les imatges petites</emphasis> <link url='%2'> a l'arranjament</link>.</item></list></para><para>Si ja està activat «%1», prement-lo de nou es desactivarà i la imatge es mostrarà en la seva mida normal.</para><para>«%1» és el mode de zoom predeterminat de les imatges. Això es pot canviar de manera que les imatges es mostrin amb el valor d'ampliació anterior <link url='%2'>a l'arranjament</link>.</para>

en: Zoom to fill window by fitting to width or height
ca: Amplia fins a omplir la finestra, ajustant a amplada o alçada

[ctx: @action:button Zoom to fill (fit width or height), shown in status bar, keep it short please]
en: Fill
ca: Omple

en: Show Bird's Eye View When Zoomed In
ca: Mostra la vista d'ocell en apropar

[ctx: @action]
en: Follow color scheme
ca: Segueix l'esquema de color

[ctx: @action]
en: Light Mode
ca: Mode clar

[ctx: @action]
en: Neutral Mode
ca: Mode neutre

[ctx: @action]
en: Dark Mode
ca: Mode fosc

en: No document selected
ca: Cap document seleccionat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PercentageOfMemoryUsageWarning), group (General)
en: The percentage of memory used by Gwenview before it
                warns the user and suggest saving changes.
ca: El percentatge de la memòria emprada pel Gwenview abans
                que avisi l'usuari i suggereixi desar els canvis.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BlackListedExtensions), group (General)
en: A list of filename extensions Gwenview should not try to
                load. We exclude *.new as well because this is the extension
                used for temporary files by KSaveFile.
ca: Una llista de les extensions dels noms de fitxer que el Gwenview
                no hauria d'intentar carregar. S'exclou *.new perquè aquesta
                és l'extensió emprada pels fitxers temporals del KSaveFile.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomMode), group (ImageView)
en: Defines what happens when going to image B after
                having zoomed in on an area of image A.  If set to Autofit,
                image B is zoomed out to fit the screen.  If set to KeepSame,
                all images share the same zoom and position: image B is set
                to the same zoom parameters as image A (and if these are
                changed, image A will then be displayed with the updated zoom
                and position).  If set to Individual, all images remember
                their own zoom and position: image B is initially set to the
                same zoom parameters as image A, but will then remember its
                own zoom and position (if these are changed, image A will NOT
                be displayed with the updated zoom and position).
ca: Defineix el que passa quan es va a la imatge B
                després d'haver apropat el zoom a una àrea de la imatge A.
                Si s'estableix a «Ajusta automàticament», la imatge B estarà
                allunyada per a ajustar-se a la pantalla. Si s'estableix a
                «Mantén el mateix», totes les imatges tindran el mateix zoom
                i posició: la imatge B s'establirà en els mateixos paràmetres
                de zoom com la imatge A (i si es canvien, la imatge A es
                mostrarà amb el zoom i posició actualitzats). Si s'estableix
                a «Individual», totes les imatges recordaran el seu propi
                zoom i posició: la imatge B s'establirà inicialment als
                mateixos paràmetres de zoom com la imatge A, però a
                continuació, recordarà el seu propi zoom i posició (si es
                canvien, la imatge A no serà mostrada amb el zoom i posició
                actualitzats).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RenderingIntent), group (ImageView)
en: Defines how colors are rendered when your display
                uses an ICC color profile and an image has colors that do not
                fit within the profile's color gamut. "Perceptual" will scale
                the colors of the entire image so that they all fit within the
                display's capabilities. "Relative" will squash only the colors
                that cannot be displayed, and leave the other colors alone.
ca: Defineix com es representen els colors quan la vostra pantalla
                usa un perfil de color ICC i una imatge té colors  que no
                encaixen amb la gamma de colors del perfil. «Perceptiu» escalarà
                els colors de la imatge sencera de manera que s'ajustin amb les
                característiques de la pantalla. «Relatiu» només reduirà els colors
                que no es poden visualitzar, i deixarà iguals els altres colors.

note: i18n: ectx: label, entry (random), group (slide show)
en: Display slide show images in random order
ca: Visualitza les imatges de la presentació de diapositives en ordre aleatori

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group (slide show)
en: Show slideshow in fullscreen mode
ca: Mostra la presentació de diapositives en el mode de pantalla completa

note: i18n: ectx: label, entry (loop), group (slide show)
en: Loop on images
ca: Repeteix les imatges

note: i18n: ectx: label, entry (stopAtEnd), group (slide show)
en: Stop at last image of folder
ca: Atura en la darrera imatge de la carpeta

note: i18n: ectx: label, entry (interval), group (slide show)
en: Interval between images (in seconds)
ca: Interval entre les imatges (en segons)

note: i18n: ectx: label, entry (CropPreserveAspectRatio), group (Crop)
en: Restrict crop to image ratio when Advanced Settings disabled
ca: Restringeix l'escapçat a la relació de la imatge quan l'arranjament avançat està desactivat

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioIndex), group (Crop)
en: Index representing selected ratio in the Advanced settings combobox
ca: Índex que representa la relació seleccionada al quadre combinat de l'arranjament avançat

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioWidth), group (Crop)
en: Last used crop ratio width when Advanced Settings enabled
ca: Darrera amplada usada de la relació d'escapçat quan l'arranjament avançat era actiu

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioHeight), group (Crop)
en: Last used crop ratio height when Advanced Settings enabled
ca: Darrera alçada usada de la relació d'escapçat quan l'arranjament avançat era actiu

en: Last visited: %1
ca: Darrera visita: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
ca: Tanca

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @item:intable]
en: File Size
ca: Mida del fitxer

[ctx: @item:intable]
en: Date Created
ca: Data de creació

[ctx: @item:intable]
en: Date Modified
ca: Data de modificació

[ctx: @item:intable]
en: Date Accessed
ca: Data d'accés

[ctx: @item:intable]
en: Path
ca: Camí

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
ca: Mida de la imatge

[ctx: @item:intable]
en: Comment
ca: Comentari

[ctx: @item:intable]
en: File Type
ca: Tipus de fitxer

[ctx: @title:column]
en: Property
ca: Propietat

[ctx: @title:column]
en: Value
ca: Valor

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer per a escriptura.

[ctx: @info]
en: No data to store.
ca: No hi ha cap dada a emmagatzemar.

en: Print Image
ca: Imprimeix la imatge

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
ca: Paràmetres de la imatge

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
ca: Posició de la imatge

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
ca: Escalat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
ca: &Sense escalat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
ca: &Ajusta la imatge a la pàgina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
ca: &Escala a:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
ca: Mil·límetres

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
ca: Centímetres

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
ca: Polzades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
ca: Mantén les proporcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
ca: Mida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpTextLabel)
en: Click on a red eye and choose a size, or double-click to correct instantly.
ca: Feu clic sobre un ull vermell i trieu una mida o feu doble clic per a corregir-ho a l'instant.

[ctx: @action]
en: Assuming that the image format won't be changed and
    for lossy images using the value set in 'Lossy image save quality'.
ca: Suposant que el format de la imatge no es canviarà i
    per a les imatges amb pèrdua s'usa el valor establert a
    «Qualitat d'estalvi de les imatges amb pèrdua:».

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
ca: Redimensiona

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ResizeImageWidget)
en: Resize Image
ca: Redimensiona la imatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEstimatedSizeLabel)
en: Estimated new file size:
ca: Mida estimada del fitxer nou:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: New size:
ca: Mida nova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mCurrentSizeLabel)
en: Current file size:
ca: Mida actual del fitxer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mKeepAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
ca: Mantén la relació d'aspecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current size:
ca: Mida actual:

[ctx: @info:tooltip]
en: Assign this tag to all selected images
ca: Assigna aquesta etiqueta a totes les imatges seleccionades

en: Add tag
ca: Afegeix una etiqueta

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
ca: Repetició

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
ca: Aleatori

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Right
ca: Gira a la dreta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Left
ca: Gira a l'esquerra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror
ca: Mirall

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flip
ca: Inverteix

[ctx: (qtundo-format)]
en: Transform
ca: Transforma

[ctx: @action]
en: Properties
ca: Propietats

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: Vi&sualitza
