gwenview - en to eo translation catalogue (433 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowResourceUsageMode)
en: Low resource usage mode
eo: Reĝimo de malalta uzado de rimedoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cacheHelpLabel)
en: Enable this option if you do not have a lot of disk space. This will avoid storing thumbnails on disk and will prefer embedded thumbnails of lower quality that are faster to load, if available.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion se vi ne havas multe da diskospaco. Ĉi tio evitos konservi bildetojn sur disko kaj preferos enigitajn bildetojn de pli malalta kvalito, kiuj estas pli rapide ŝargeblaj, se disponeblaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Thumbnails:
eo: Bildetoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, relativeHelpLabel)
en: Squash colors that don't fit within the active color profile's color gamut, leaving other colors untouched
eo: Skvaŝkoloroj kiuj ne konvenas ene de la kolorgamo de la aktiva kolorprofilo, lasante aliajn kolorojn netuŝitaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History:
eo: Historio:

[ctx: @option:Relative Colorimetric rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, relativeRenderingIntentRadioButton)
en: Relative Colorimetric
eo: Relativa Kolorimetria

[ctx: @option:Perceptual rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, perceptualRenderingIntentRadioButton)
en: Perceptual
eo: Percepta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, perceptualHelpLabel)
en: Scale all colors equally to fit them within the active color profile's color gamut
eo: Skali ĉiujn kolorojn egale por konveni ilin al la kolorgamo de la aktiva kolorprofilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorRenderingLabel)
en: Rendering intent:
eo: Reprezentanta intenco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HistoryEnabled)
en: Remember folders and URLs
eo: Memoru dosierujojn kaj URL-ojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableColorManagement)
en: Enable color management
eo: Ebligi koloradministradon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileHelpLabel)
en: When color management is disabled, Gwenview will convert images to the sRGB color space rather than to the color space it detects for the display. This is only appropriate for displays that are calibrated to the sRGB color space or are known to provide an incorrect color profile.
eo: Kiam koloradministrado estas malŝaltita, Gwenview konvertos bildojn al la sRGB-kolorspaco anstataŭ al la kolorspaco kiun ĝi ekkonas por la ekrano. Tio estas nur adekvata por ekranoj kiuj estas kalibritaj al la sRGB-kolorspaco aŭ kiuj estas konataj liveri malĝustan kolorprofilon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileLabel)
en: Color management:
eo: Koloradministrado:

[ctx: @action:inmenu a spacer that aligns toolbar buttons with the sidebar]
en: Sidebar Alignment Spacer
eo: Flankmenuo Alineación Spacer

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
eo: Vidi

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
eo: Redaktu Lokon

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
eo: Ordigi laŭ

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
eo: Dato

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Rating
eo: Taksado

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Descending
eo: Malkreskanta

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
eo: Detaloj de Bildetoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
eo: Dosiernomo

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
eo: Dato

[ctx: @action:inmenu]
en: Image Size
eo: Bilda grandeco

[ctx: @action:inmenu]
en: File Size
eo: Dosiera grandeco

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
eo: Taksado

[ctx: @title actions category]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
eo: Aldoni Dosierujon al Lokoj

[ctx: @info:status %1 number of selected documents, %2 total number of documents, %3 total filesize of selected documents]
en: Selected %1 of %2 (%3)
eo: Elektita %1 el %2 (%3)

[ctx: @info:status Image files]
en: %1 image | %1 images
eo[0]: %1 bildo
eo[1]: %1 bildoj

[ctx: @info:status Video files]
en: %1 video | %1 videos
eo[0]: %1 filmo
eo[1]: %1 filmoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (Gwenview::StatusBarToolButton, mAddFilterButton)
en: Add Filter
eo: Aldoni Filtrilon

en: General
eo: Ĝenerala

en: Image View
eo: Bilda Vido

en: Advanced
eo: Altnivela

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Copy %1
eo: Kopii %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Copy %1 image | Copy %1 images
eo[0]: Kopii %1 bildon
eo[1]: Kopii %1 bildojn

[ctx: @action:button]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Move %1
eo: Movi %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Move %1 image | Move %1 images
eo[0]: Movi %1 bildon
eo[1]: Movi %1 bildojn

[ctx: @action:button]
en: Move
eo: Movi

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Link %1
eo: Ligo %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Link %1 image | Link %1 images
eo[0]: Ligi %1 bildon
eo[1]: Ligi %1 bildojn

[ctx: @action:button]
en: Link
eo: Ligo

en: Move Here
eo: Movi tie

en: Copy Here
eo: Kopii tie

en: Link Here
eo: Ligi tie

en: Cancel
eo: Nuligi

en: File Operations
eo: Dosieraj operacioj

[ctx: @title actions category]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: Verb]
en: Copy To...
eo: Kopii al...

[ctx: Verb]
en: Move To...
eo: Movi al...

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
eo: Ligo al...

[ctx: Verb]
en: Rename...
eo: Alinomi...

[ctx: Verb]
en: Trash
eo: Rubigi

en: Restore
eo: Restaŭri

en: Properties
eo: Ecoj

en: Create Folder...
eo: Krei dosierujon...

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
eo: Malfermi en nova fenestro

en: Open With
eo: Malfermi per

en: Open Containing Folder
eo: Malfermi Enhavan Dosierujon

en: Other Application...
eo: Alia aplikaĵo...

en: Name contains
eo: Nomo enhavas

en: Name does not contain
eo: Nomo ne enhavas

en: Date >=
eo: Dato >=

en: Date =
eo: Dato =

en: Date <=
eo: Dato <=

en: Rating >=
eo: Taksado >=

en: Rating =
eo: Taksado =

en: Rating <=
eo: Taksado <=

en: Tagged
eo: Etikedita

en: Not Tagged
eo: Ne Etikedita

en: Dimensions >=
eo: Dimensioj >=

en: Dimensions =
eo: Dimensioj =

en: Dimensions <=
eo: Dimensioj <=

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height
eo: Alteco

note: i18n("%1:%2") because ':' should not be translated, it is used to parse the ratio string. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width
eo: Larĝo

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
eo: Filtri laŭ Nomo

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
eo: Filtri laŭ dato

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
eo: Filtri per taksado

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
eo: Filtri per etikedo

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Dimensions
eo: Filtri laŭ Dimensioj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slideshow
eo: Bildoprezento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
eo: Intervalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowLoopCheckBox)
en: Loop
eo: Bukli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowRandomCheckBox)
en: Random
eo: Hazarde

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Information
eo: Bilda Informo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureDisplayedInformationButton)
en: Select Image Information to Display...
eo: Elekti Bildajn Informojn Montrendajn...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mThumbnailGroupBox)
en: Thumbnails
eo: Bildetoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowThumbnailsCheckBox)
en: Show thumbnails
eo: Montri bildetojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height:
eo: Alteco:

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
eo[0]: %1 sek
eo[1]: %1 s-oj

en: Configure
eo: Agordi

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure full screen mode
eo: Agordi plenekranan reĝimon

[ctx: @info:status %1 current document index, %2 total documents]
en: %1 of %2
eo: %1 el %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Videos:
eo: Videoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ListVideos)
en: Show videos
eo: Montri filmetojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoplayVideos)
en: Automatically play
eo: Aŭtomate ludi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Notify after reaching the last image:
eo: Sciigi post atingi la lastan bildon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, neverShowWrapNoticeRadioButton)
en: Never
eo: Neniam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wrapNoticeOnSlideshowRadioButton)
en: Only during slideshows
eo: Nur dum bildaroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alwaysShowWrapNoticeRadioButton)
en: Always
eo: Ĉiam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: After the last image:
eo: Post la lasta bildo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WrapAfterLast)
en: Start over
eo: Rekomenci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Fullscreen background:
eo: Plenekrana fono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundImageRadioButton)
en: Dark gray texture
eo: Malhela griza teksturo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundBlackRadioButton)
en: Black
eo: Nigra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Lossy image save quality:
eo: Kvalito de konservado de perdita bildo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lossyImageFormatHelpLabel)
en: The quality level when saving images using lossy image formats such as JPEG, WEBP, AVIF, HEIF, and HEIC. Higher quality increases the file size.
eo: La kvalita nivelo dum konservado de bildoj uzante perdformatojn kiel JPEG, WEBP, AVIF, HEIF kaj HEIC. Pli alta kvalito pliigas la grandecon de dosiero.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Thumbnail actions:
eo: Bildetaj agoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allButtonsThumbnailActionsRadioButton)
en: All buttons
eo: Ĉiuj butonoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectionOnlyThumbnailActionsRadioButton)
en: Show selection button only
eo: Montri nur elektbutonon

[ctx: A number of thumbnail actions to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noneThumbnailActionsRadioButton)
en: None
eo: Neniu

en: Image quality:
eo: Bilda kvalito:

[ctx: @title:window]
en: Save Image
eo: Konservi Bildon

en: Save using another format
eo: Konservi per alia formato

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
eo: Gwenview ne povas konservi bildojn en '%1' formato.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
eo: Gwenview ne povas konservi bildojn kiel %1.

[ctx: @info]
en: <emphasis strong='true'>Saving <filename>%1</filename> failed:</emphasis><nl />%2
eo: <emphasis strong='true'>Konservado de <filename>%1</filename> malsukcesis:</emphasis><nl />%2

en: You are now viewing the new document.
eo: Vi nun rigardas la novan dokumenton.

en: Go back to the original
eo: Reiri al la originalo

note: i18n: ectx: Menu (rating)
en: &Rating
eo: &Taksado

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa Ilobreto

[ctx: @title:window]
en: Image Information
eo: Bilda Informo

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
eo: Redakti

en: Rotate Left
eo: Rotacii Maldekstren

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the left
eo: Rotacii bildon maldekstren

en: Rotate Right
eo: Rotacii Dekstren

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the right
eo: Rotacii bildon dekstren

en: Mirror
eo: Speguli

en: Flip
eo: Renversi

en: Resize
eo: Aligrandigi

en: Crop
eo: Stuci

[ctx: @action:intoolbar]
en: Adjust Colors
eo: Alĝustigi Kolorojn

en: Reduce Red Eye
eo: Redukti Ruĝ-Okulon

[ctx: @action:intoolbar]
en: Annotate
eo: Komenti

[ctx: @title:window Annotate [filename]]
en: Annotate %1
eo: Komenti %1

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
eo: Gwenview ne povas redakti tian bildon.

en: Image Operations
eo: Bildaj operacioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Show transparency with:
eo: Montri travideblecon kun:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, surroundingRadioButton)
en: Surrounding background
eo: Ĉirkaŭa fono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkBoardRadioButton)
en: &Checkerboard background
eo: Ŝa&ktabula fono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, solidColorRadioButton)
en: &Solid color background:
eo: &Solidkolora fono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse wheel behavior:
eo: Konduto de musrado:

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelScrollRadioButton)
en: Scroll
eo: Rulumi

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelBrowseRadioButton)
en: Browse
eo: Foliumi

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelZoomRadioButton)
en: Zoom
eo: Zomi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Zoom mode:
eo: Zoma reĝimo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autofitZoomModeRadioButton)
en: Autofit each image
eo: Aŭtomate ĝustigi ĉiun bildon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, keepSameZoomModeRadioButton)
en: Keep same zoom and position
eo: Konservi la saman zomon kaj pozicion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, individualZoomModeRadioButton)
en: Per image zoom and position
eo: Per bildo zomo kaj pozicio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnlargeSmallerImages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
eo: Pligrandigi la malgrandajn bildojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animations:
eo: Animacioj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, softwareAnimationRadioButton)
en: Software
eo: Programaro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAnimationRadioButton)
en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <b>Thumbnail Bar</b>
eo: <b>Bildeta breto</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Orientation:
eo: Orientiĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, horizontalRadioButton)
en: Horizontal
eo: Horizontala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, verticalRadioButton)
en: Vertical
eo: Vertikala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Row count:
eo: Nombro de vicoj:

[ctx: @action show more image meta info]
en: Show more details...
eo: Montri pliajn detalojn...

[ctx: @title:group]
en: Image Information
eo: Bilda Informo

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
eo[0]: %1 dosiero elektita
eo[1]: %1 dosieroj elektitaj

[ctx: @label]
en: %1 folder selected | %1 folders selected
eo[0]: %1 dosierujo elektita
eo[1]: %1 dosierujoj elektitaj

[ctx: @label. The two parameters are strings like '2 folders' and '1 file'.]
en: %1 and %2 selected
eo: %1 kaj %2 elektitaj

en: %1 folder | %1 folders
eo[0]: %1 dosierujo
eo[1]: %1 dosierujoj

en: %1 file | %1 files
eo[0]: %1 dosiero
eo[1]: %1 dosieroj

en: An Image Viewer
eo: Bilda rigardilo

en: Start in fullscreen mode
eo: Komenci en plenekrana reĝimo

en: Start in slideshow mode
eo: Komenci en bildoprezenta reĝimo

en: Start in spotlight mode
eo: Komenci en spotluma reĝimo

en: A starting file or folders
eo: Komenca dosiero aŭ dosierujoj

[ctx: @action Open Recent menu]
en: Clear List
eo: Viŝi Liston

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
eo: Reŝargi

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
eo: Anstataŭigi Lokon

[ctx: @action:intoolbar Switch to file list]
en: Browse
eo: Foliumi

[ctx: @info:tooltip]
en: Browse folders for images
eo: Foliumi dosierujojn por bildoj

[ctx: @action:intoolbar Switch to image view]
en: View
eo: Vidi

[ctx: @info:tooltip]
en: View selected images
eo: Rigardi elektitajn bildojn

[ctx: @action]
en: Exit Full Screen
eo: Eliri Plenan Ekranon

[ctx: @action]
en: Spotlight Mode
eo: Spotluma Reĝimo

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
eo: Antaŭa

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to previous image
eo: Iri al la antaŭa bildo

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
eo: Sekva

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to next image
eo: Iri al la sekva bildo

[ctx: @action Go to first image]
en: First
eo: Unue

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to first image
eo: Iri al la unua bildo

[ctx: @action Go to last image]
en: Last
eo: Laste

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to last image
eo: Iri al la lasta bildo

[ctx: @action]
en: Start Page
eo: Komenca Paĝo

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the start page
eo: Malfermi la komencan paĝon

[ctx: @action]
en: Sidebar
eo: Flankmenuo

[ctx: @action opens crop, rename, etc.]
en: Show Editing Tools
eo: Montri Redaktajn Ilojn

[ctx: @action Share images]
en: Share
eo: Kunhavigi

en: Error while sharing: %1
eo: Eraro dum konigo: %1

en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
eo: La komuna bildligo (<a href="%1">%1</a>) estis kopiita al la tondujo.

[ctx: @title:menu submenu for actions that open configuration dialogs]
en: Configure
eo: Agordi

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
eo: Redakti

en: Redo
eo: Refari

en: Undo
eo: Malfari

en: Folders
eo: Dosierujoj

en: Information
eo: Informo

en: Operations
eo: Operacioj

en: Viewing media
eo: Rigarda datumportilo

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide sidebar
eo: Kaŝi flankbreton

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sidebar
eo: Montri flankbreton

[ctx: @title:window]
en: Open Image
eo: Malfermi Bildon

en: Pause Slideshow
eo: Paŭzi prezenton

en: Resume Slideshow
eo: Rekomenci Bildoprezenton

en: Start Slideshow
eo: Komenci Bildoprezento

en: Save All Changes
eo: Konservi ĉiujn ŝanĝojn

en: Discard Changes
eo: Nuligi ĉiujn ŝanĝojn

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
eo[0]: Unu bildo ŝanĝiĝis.
eo[1]: %1 bildoj ŝanĝiĝis.

en: If you quit now, your changes will be lost.
eo: Se vi finas nun, la ŝanĝoj perdiĝos.

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
eo: Ĉi tio tute kaŝos la menubreton. Vi povas montri ĝin denove tajpante %1.

en: Hide menu bar
eo: Kaŝi menubreton

en: You reached the first document, what do you want to do?
eo: Vi atingis la unuan dokumenton, kion vi volas fari?

en: Stay There
eo: Resti Tie

en: Go to the Last Document
eo: Iri al la Lasta Dokumento

en: Go Back to the Document List
eo: Reiri al la Dokumenta Listo

en: You reached the last document, what do you want to do?
eo: Vi atingis la lastan dokumenton, kion vi volas fari?

en: Go to the First Document
eo: Iri al la Unua Dokumento

[ctx: @action:button]
en: Rename
eo: Alinomi

en: Rename <filename>%1</filename> to:
eo: Alinomi <filename>%1</filename> al:

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
eo: Alinomi

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
eo: Konservante...

en: &Stop
eo: &Halti

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
eo[0]: Unu dokumenton ne eblis konservi:
eo[1]: %1 dokumentojn ne eblis konservi:

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
eo: Vi modifis multajn bildojn. Por eviti problemojn pri memoro, vi devas konservi viajn ŝanĝojn.

en: Current image modified
eo: Nuna bildo ŝanĝiĝis

en: Previous modified image
eo: Antaŭa ŝanĝita bildo

en: Next modified image
eo: Sekva ŝanĝita bildo

en: One image modified | %1 images modified
eo[0]: Unu bildo ŝanĝiĝis
eo[1]: %1 bildoj ŝanĝiĝis

en: Go to first modified image
eo: Iri al la unua ŝanĝita bildo

en: Go to it
eo: Iri al ĝi

en: Save All
eo: Konservi ĉion

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all modified images
eo: Konservi ĉiujn modifitajn bildojn

en: Edit
eo: Redakti

[ctx: @action]
en: Edit Tags
eo: Redakti Etikedojn

[ctx: @action Rating value of zero]
en: Zero
eo: Nulo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SemanticInfoDialog)
en: Tag Editor
eo: Etikedredaktilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mPreviousButton)
en: Previous
eo: Antaŭa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNextButton)
en: Next
eo: Sekva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rating:
eo: Noto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tags:
eo: Etikedoj:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, mDescriptionTextEdit)
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow
eo: Komenci Bildaron

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow with selected images
eo: Komenci Bildaron kun elektitaj bildoj

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Add Folder to Places
eo: Aldoni Dosierujon al Lokoj

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget This Folder
eo: Forgesi Ĉi tiun Dosierujon

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget All Folders
eo: Forgesi Ĉiujn Dosierujojn

[ctx: @action Recent Files view]
en: Add Containing Folder to Places
eo: Aldoni Enhavantan Dosierujon al Lokoj

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget This File
eo: Forgesi Ĉi tiun Dosieron

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget All Files
eo: Forgesi ĉiujn dosierojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHistoryDisabledLabel)
en: History has been disabled.
eo: Historio estas malŝaltita.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFoldersTab)
en: Recent Folders
eo: Lastatempaj Dosierujoj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFilesTab)
en: Recent Files
eo: Lastatempaj Dosieroj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (KFilePlacesView, mBookmarksView)
en: Places
eo: Lokoj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Tags
eo: Etikedoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTagLabel)
en: Browsing by tags is not available. Make sure Nepomuk is properly installed on your computer.
eo: Foliumado per etikedoj ne disponeblas. Certigu, ke Nepomuk estas ĝuste instalita en via komputilo.

en: Synchronize
eo: Sinkronigi

en: Show Thumbnails
eo: Montri Bildetojn

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: For languages that are read right to left, "right side" refers to the left side in this context.
en: <para>This toggles a small bar showing all the other images in the current folder. Selecting one of them changes the currently viewed image.</para><para>Select multiple images at the same time to see them side by side.</para><para>The bar can optionally be moved to the right side of the screen and contain multiple rows of images; <link url='%1'>configure these options in the settings</link>.</para>
eo: <para>Ĉi tio ŝanĝas malgrandan stangon montrantan ĉiujn aliajn bildojn en la nuna dosierujo. Elektante unu el ili ŝanĝas la nuntempe viditan bildon.</para><para >Elektu plurajn bildojn samtempe por vidi ilin unu apud la alia.</para><para >La stango povas laŭvole movi dekstren de la ekrano kaj enhavas plurajn vicojn da bildoj; <link url='%1'>agordu ĉi tiujn opciojn en la agordoj</link>.</para>

[ctx: @item:inmenu]
en: Background Color Mode
eo: Fona Kolora Reĝimo

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
eo: Forĵeti Ŝanĝojn kaj Reŝargi

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
eo: Ĉi tiu bildo estis modifita. Reŝargi ĝin forĵetos ĉiujn viajn ŝanĝojn.

en: Show failed files...
eo: Montri malsukcesajn dosierojn...

en: Show failed subfolders...
eo: Montri malsukcesajn subdosierujojn...

en: Failed to import %1 document. | Failed to import %1 documents.
eo[0]: Malsukcesis importi %1 dokumenton.
eo[1]: Malsukcesis importi %1 dokumentojn.

en: Failed to create %1 destination subfolder. | Failed to create %1 destination subfolders.
eo[0]: Malsukcesis krei %1 celdosierujon.
eo[1]: Malsukcesis krei %1 celdosierujojn.

en: Failed to import documents:
eo: Malsukcesis importi dokumentojn:

en: Failed to create subfolders:
eo: Malsukcesis krei subdosierujojn:

en: Shooting date
eo: Dato de pafado

en: Shooting time
eo: Tempo de pafado

en: Original extension
eo: Originala etendo

en: Original extension, in lower case
eo: Originala etendo, minuskle

en: Original filename
eo: Originala dosiernomo

en: Original filename, in lower case
eo: Originala dosiernomo, minuskle

en: One document has been imported. | %1 documents have been imported.
eo[0]: Unu dokumento estis importita.
eo[1]: %1 dokumentoj estis importitaj.

en: One document has been skipped because it had already been imported. | %1 documents have been skipped because they had already been imported.
eo[0]: Unu dokumento estis preterlasata ĉar ĝi jam estis importita.
eo[1]: %1 dokumentoj estis preterlasataj ĉar ili jam estis importitaj.

en: One of them has been renamed because another document with the same name had already been imported. | %1 of them have been renamed because other documents with the same name had already been imported.
eo[0]: Unu el ili estis alinomata ĉar alia dokumento kun sama nomo jam estis importita.
eo[1]: %1 el ili estis alinomataj ĉar aliaj dokumentoj kun sama nomo jam estis importitaj.

en: Delete the imported document from the device? | Delete the %1 imported documents from the device?
eo[0]: Ĉu forigi la importitan dokumenton de la aparato?
eo[1]: Ĉu forigi la %1 importitajn dokumentojn de la aparato?

en: Delete the skipped document from the device? | Delete the %1 skipped documents from the device?
eo[0]: Ĉu forigi la preterlasitan dokumenton de la aparato?
eo[1]: Ĉu forigi la %1 preterlasitajn dokumentojn de la aparato?

[ctx: Singular sentence is actually never used.]
en: Delete the imported or skipped document from the device? | Delete the %1 imported and skipped documents from the device?
eo[0]: Ĉu forigi la importitan aŭ preterlasitan dokumenton el la aparato?
eo[1]: Ĉu forigi la %1 importitajn aŭ preterlasitajn dokumentojn el la aparato?

[ctx: @title:window]
en: Import Finished
eo: Importo Finita

en: Keep
eo: Konservi

en: Failed to delete the document:
    %2 | Failed to delete documents:
    %2
eo[0]: Malsukcesis forigo de la dokumento:
    %2
eo[1]: Malsukcesis forigo de dokumentoj:
    %2

en: Retry
eo: Peni denove

en: Ignore
eo: Ignori

en: What do you want to do now?
eo: Kion vi volas fari nun?

en: View Imported Documents with Gwenview
eo: Vidi Importitajn Dokumentojn kun Gwenview

en: Import more Documents
eo: Importi pliajn Dokumentojn

en: Quit
eo: Forlasi

en: Could not create destination folder.
eo: Ne eblis krei celdosierujon.

en: Could not create temporary upload folder.
eo: Ne eblis krei provizoran alŝutan dosierujon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRename)
en: Rename documents automatically
eo: Renomi dokumentojn aŭtomate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rename Format:
eo: Alinomi Formaton:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview:
eo: Antaŭrigardo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <i>Type text or click the items below to customize the format</i>
eo: <i>Tajpu tekston aŭ alklaku la subajn erojn por personecigi la formaton</i>

en: Gwenview Importer
eo: Gwenview Importisto

en: Photo Importer
eo: Foto Importisto

en: The device UDI, used to retrieve information about the device (name, icon...)
eo: La aparato UDI, uzata por preni informojn pri la aparato (nomo, piktoramo...)

en: Device UDI
eo: Aparato UDI

en: Source folder
eo: Fonta dosierujo

en: Missing required source folder argument.
eo: Mankas bezonata fonta dosierujo argumento.

en: Too many arguments.
eo: Tro da argumentoj.

en: Invalid source folder.
eo: Nevalida fontdosierujo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Importing documents...
eo: Importado de dokumentoj...

[ctx: @info above install button when Kamera is not installed]
en: Support for your camera is not installed.
eo: Subteno por via fotilo ne estas instalita.

[ctx: @info above install button, %1 protocol name %2 error text from KIO]
en: The protocol support library for "%1" is not installed. Error: %2
eo: La protokolo-subtena biblioteko por "%1" ne estas instalita. Eraro: %2

[ctx: @info above install button, %1 protocol name]
en: The protocol support library for "%1" is not installed.
eo: La protokolo-subtena biblioteko por "%1" ne estas instalita.

[ctx: @info:usagetip above install button]
en: After finishing the installation process, restart this Importer to continue.
eo: Fininte la instalan procezon, rekomencu ĉi tiun Importilon por daŭrigi.

[ctx: @info:tooltip for a button, %1 protocol name]
en: Launch Discover to install the protocol support library for "%1"
eo: Lanĉi Discover por instali la protokolsubtenan bibliotekon por "%1"

[ctx: @action:button]
en: Install Support for this Camera…
eo: Instali Subtenon por ĉi tiu Fotilo…

[ctx: @info:whatsthis for a button when Kamera is not installed]
en: You need Kamera installed on your system to read from the camera. Click here to launch Discover to install Kamera to enable protocol support for "camera:/" on your system.
eo: Vi bezonas fotilon instalitan en via sistemo por legi de la fotilo. Klaku ĉi tie por lanĉi Discover por instali Kamera por ebligi protokolan subtenon por "camera:/" en via sistemo.

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Install Protocol Support for "%1"…
eo: Instali Protokolsubtenon por "%1"…

[ctx: @info:whatsthis for a button, %1 protocol name]
en: Click here to launch Discover to install the missing protocol support library to enable the protocol support for "%1:/" on your system.
eo: Klaku ĉi tie por lanĉi Discover por instali la mankantan protokolsubtenan bibliotekon por ebligi la protokolsubtenon por "%1:/" en via sistemo.

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Search the Web for How to Install Protocol Support for "%1"…
eo: Serĉi en la Reto Kiel Instali Protokolan Subtenon por "%1"…

[ctx: @info this text will be used as a search term in an online search engine, %1 protocol name]
en: How to install protocol support for "%1" on Linux
eo: Kiel instali protokolan subtenon por "%1" en Linukso

en: Import Selected
eo: Importi Elektita

en: Import All
eo: Importi Ĉion

[ctx: @info when failing to open the appstream URL]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install "Kamera" package.
eo: Malfermo Discover malsukcesis.<nl/>Bonvolu kontroli ĉu Discover estas instalita en via sistemo, aŭ uzi la pakaĵadministrilon de via sistemo por instali pakaĵon "Kamera".

[ctx: @info when failing to launch plasma-discover, %1 protocol name]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install the protocol support library for "%1".
eo: Malfermo Discover malsukcesis.<nl/>Bonvolu kontroli ĉu Discover estas instalita en via sistemo, aŭ uzu la pakaĵadministrilon de via sistemo por instali la protokolsubtenan bibliotekon por "%1".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select the documents to import
eo: Elekti la dokumentojn por importi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureButton)
en: Settings...
eo: Agordoj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter the import destination
eo: Enigu la importcelon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Listing content of:
eo: Enlistigante enhavon de:

en: Copyright 2000-2022 Gwenview authors
eo: Kopirajto 2000-2022 Gwenview aŭtoroj

en: Current Maintainer
eo: Nuna Prizorganto

en: Developer
eo: Ellaboranto

en: Adjust Colors
eo: Alĝustigi Kolorojn

en: Brightness:
eo: Brilo:

en: Contrast:
eo: Kontrasto:

en: Gamma:
eo: Gamo:

en: Current Image
eo: Nuna Bildo

en: Square
eo: Kvadrato

en: This Screen
eo: Ĉi tiu Ekrano

en: Landscape
eo: Pejzaĝo

en: US Letter
eo: Usona Letero

en: Portrait
eo: Portreto

[ctx: @option:check]
en: Advanced settings
eo: Altnivelaj agordoj

[ctx: @label:listbox]
en: Aspect ratio:
eo: Bildformato:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
eo: Grandeco:

[ctx: @label:spinbox]
en: Position:
eo: Pozicio:

[ctx: @option:check]
en: Preserve aspect ratio
eo: Konservi bildformaton

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save this kind of documents.
eo: Gwenview ne povas konservi ĉi tiajn dokumentojn.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
eo: Gwenview ne povas montri dokumentojn de tipo %1.

[ctx: @info]
en: Could not open file %1
eo: Ne eblis malfermi la dosieron %1

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
eo: Ŝargado de metainformoj malsukcesis.

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
eo: Ŝargado de bildo malsukcesis.

en: Could not load document %1
eo: Ne eblis ŝargi la dokumenton %1

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
eo: Ne eblis malfermi dosieron por skribado, kontrolu ke vi havas la necesajn rajtojn en <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
eo: Ne eblis anstataŭigi dosieron, kontrolu ke vi havas la necesajn rajtojn por skribi en <filename>%1</filename>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Trash
eo: Rubujo

[ctx: @action:button]
en: Deselect
eo: Malelekti

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
eo: Gwenview ne scias kiel montri tian dokumenton

en: Loading <filename>%1</filename> failed
eo: Ŝargado de <filename>%1</filename> malsukcesis

en: Zoom to Fit
eo: Zomi al Konvena

[ctx: @info:tooltip]
en: Fit image into the viewing area
eo: Alĝustigi bildon en la rigardan areon

[ctx: @info:whatsthis %1 is the action's text]
note: i18n: "a previous zoom value" is worded in such an unclear way because it can either be the zoom value for the image viewed previously or the zoom value that was used the last time this same image was viewed. Being more clear about this isn't really necessary here so I kept it short but a more elabo
en: <para>This fits the image into the available viewing area:<list><item>Images that are bigger than the viewing area are displayed at a smaller size so they fit.</item><item>Images that are smaller than the viewing area are displayed at their normal size. If smaller images should instead use all of the available viewing area, turn on <emphasis>Enlarge smaller images</emphasis> <link url='%2'>in the settings</link>.</item></list></para><para>If "%1" is already enabled, pressing it again will switch it off and the image will be displayed at its normal size instead.</para><para>"%1" is the default zoom mode for images. This can be changed so images are displayed at a previous zoom value instead <link url='%2'>in the settings</link>.</para>
eo: <para>Ĉi tio konvenas la bildon en la disponeblan rigardan areon:<list><item>Bildoj kiuj estas pli grandaj ol la rigarda areo estas montrataj en pli malgranda grandeco, por ke ili taŭgas.</item><item>Bildoj kiuj estas pli malgrandaj ol la rigarda areo. rigarda areo estas montrata laŭ sia normala grandeco. Se pli malgrandaj bildoj devus anstataŭe uzi la tutan disponeblan rigardan areon, ŝaltu <emphasis>Pligrandigi pli malgrandajn bildojn</emphasis> <link url='%2'>en la agordoj</link>.</item></list> </para><para>Se "%1" jam estas ebligita, premante ĝin denove malŝaltos ĝin kaj la bildo estos montrata en sia normala grandeco anstataŭe.</para><para>"%1" estas la defaŭlta zomreĝimo por bildoj. Ĉi tio povas esti ŝanĝita tiel bildoj estas montrataj ĉe antaŭa zomvaloro anstataŭe <link url='%2'>en la agordoj</link>.</para>

en: Zoom to fill window by fitting to width or height
eo: Zomi por plenigi fenestron per alĝustigo al larĝo aŭ alteco

[ctx: @action:button Zoom to fill (fit width or height), shown in status bar, keep it short please]
en: Fill
eo: Plenigi

en: Show Bird's Eye View When Zoomed In
eo: Montri Birdan Vidon Kiam Zomita

[ctx: @action]
en: Follow color scheme
eo: Sekvi kolorskemon

[ctx: @action]
en: Light Mode
eo: Luma Reĝimo

[ctx: @action]
en: Neutral Mode
eo: Neŭtrala Reĝimo

[ctx: @action]
en: Dark Mode
eo: Malhela Reĝimo

en: No document selected
eo: Neniu dokumento elektita

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PercentageOfMemoryUsageWarning), group (General)
en: The percentage of memory used by Gwenview before it
                warns the user and suggest saving changes.
eo: La procento de memoro uzata de Gwenview antaŭ ol ĝi
                avertas la uzanton kaj sugestas konservi ŝanĝojn.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BlackListedExtensions), group (General)
en: A list of filename extensions Gwenview should not try to
                load. We exclude *.new as well because this is the extension
                used for temporary files by KSaveFile.
eo: Listo de dosiernomaj etendoj Gwenview ne provu 
                ŝargi. Ni ekskludas ankaŭ *.new ĉar ĉi tiu estas la etendo
                uzata por provizoraj dosieroj de KSaveFile.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomMode), group (ImageView)
en: Defines what happens when going to image B after
                having zoomed in on an area of image A.  If set to Autofit,
                image B is zoomed out to fit the screen.  If set to KeepSame,
                all images share the same zoom and position: image B is set
                to the same zoom parameters as image A (and if these are
                changed, image A will then be displayed with the updated zoom
                and position).  If set to Individual, all images remember
                their own zoom and position: image B is initially set to the
                same zoom parameters as image A, but will then remember its
                own zoom and position (if these are changed, image A will NOT
                be displayed with the updated zoom and position).
eo: Difinas kio okazas kiam oni iras al bildo B post
                zomi sur areo de bildo A. Se agordita al Aŭtomata agordo,
                bildo B estas malzomita por konveni al la ekrano. Se metata al KeepSame,
                ĉiuj bildoj kunhavas la saman zomon kaj pozicion: bildo B estas metata
                al la samaj zomparametroj kiel bildo A (kaj se ĉi tiuj estas
                ŝanĝitaj, bildo A tiam estos montrita kun la ĝisdatigita zomo
                kaj pozicio). Se metata al Individua, ĉiuj bildoj memoras
                sian propran zomon kaj pozicion: bildo B estas komence agordita al la
                samaj zomparametroj kiel bildo A, sed tiam memoros sian
                propran zomon kaj pozicion (se ĉi tiuj estas ŝanĝitaj, bildo A NE
                montriĝos kun la ĝisdatigitaj zomo kaj pozicio).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RenderingIntent), group (ImageView)
en: Defines how colors are rendered when your display
                uses an ICC color profile and an image has colors that do not
                fit within the profile's color gamut. "Perceptual" will scale
                the colors of the entire image so that they all fit within the
                display's capabilities. "Relative" will squash only the colors
                that cannot be displayed, and leave the other colors alone.
eo: Difinas kiel koloroj estas prezentitaj kiam via ekrano
                uzas ICC-kolorprofilon kaj bildo havas kolorojn kiuj ne
                konvenas en la kolora gamo de la profilo. "Percepta" skalos
                la kolorojn de la tuta bildo tiel ke ili ĉiuj konvenu al la
                kapabloj de la ekrano. "Relativa" premos nur la kolorojn
                kiuj ne povas esti montrataj, kaj lasos la aliajn kolorojn netuŝitaj.

note: i18n: ectx: label, entry (random), group (slide show)
en: Display slide show images in random order
eo: Montri bildoprezentojn en hazarda ordo

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group (slide show)
en: Show slideshow in fullscreen mode
eo: Montru bildaron en plenekrana reĝimo

note: i18n: ectx: label, entry (loop), group (slide show)
en: Loop on images
eo: Buklo sur bildoj

note: i18n: ectx: label, entry (stopAtEnd), group (slide show)
en: Stop at last image of folder
eo: Ĉesi ĉe la lasta bildo de dosierujo

note: i18n: ectx: label, entry (interval), group (slide show)
en: Interval between images (in seconds)
eo: Intervalo inter bildoj (en sekundoj)

note: i18n: ectx: label, entry (CropPreserveAspectRatio), group (Crop)
en: Restrict crop to image ratio when Advanced Settings disabled
eo: Limigi rikolton al bilda proporcio kiam Altnivelaj Agordoj estas malŝaltita

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioIndex), group (Crop)
en: Index representing selected ratio in the Advanced settings combobox
eo: Indekso reprezentanta elektitan proporcion en la Kombinujo de Altnivelaj agordoj

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioWidth), group (Crop)
en: Last used crop ratio width when Advanced Settings enabled
eo: Laste uzata riproporcio-larĝo kiam Altnivelaj Agordoj estas ebligita

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioHeight), group (Crop)
en: Last used crop ratio height when Advanced Settings enabled
eo: Laste uzata rikolta proporcio alteco kiam Altnivelaj Agordoj estas ebligita

en: Last visited: %1
eo: Laste vizitita: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
eo: Fermi

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @item:intable]
en: File Size
eo: Dosiera grandeco

[ctx: @item:intable]
en: Date Created
eo: Kreodato

[ctx: @item:intable]
en: Date Modified
eo: Modifdato

[ctx: @item:intable]
en: Date Accessed
eo: Alirdato

[ctx: @item:intable]
en: Path
eo: Vojo

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
eo: Bilda grandeco

[ctx: @item:intable]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: @item:intable]
en: File Type
eo: Dosiertipo

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: @title:column]
en: Property
eo: Eco

[ctx: @title:column]
en: Value
eo: Valoro

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
eo: Ne eblis malfermi dosieron por skribado.

[ctx: @info]
en: No data to store.
eo: Neniuj datumoj por konservi.

en: Print Image
eo: Printi bildon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
eo: Bilda agordo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
eo: Bilda pozicio

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
eo: Skalado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
eo: &Neniu skalado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
eo: &Adapti la bildon laŭ paĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
eo: &Skali al:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
eo: Milimetroj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
eo: Centimetroj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
eo: Coloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
eo: Konservi la proporciojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
eo: Grandeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpTextLabel)
en: Click on a red eye and choose a size, or double-click to correct instantly.
eo: Alklaku ruĝan okulon kaj elektu grandecon, aŭ duoble alklaku por tuj korekti.

[ctx: @action]
en: Assuming that the image format won't be changed and
    for lossy images using the value set in 'Lossy image save quality'.
eo: Supozante, ke la bildformato ne estos ŝanĝita kaj
    por perdbildoj uzante la valoron fiksitan en 'Kvalito de konservado de perdbildo'.

en: error
eo: eraro

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
eo: Aligrandigi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ResizeImageWidget)
en: Resize Image
eo: Aligrandigi Bildon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEstimatedSizeLabel)
en: Estimated new file size:
eo: Taksita nova dosiergrandeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: New size:
eo: Nova grandeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mCurrentSizeLabel)
en: Current file size:
eo: Nuna dosiergrandeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mKeepAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
eo: Konservu bildformajn proporciojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current size:
eo: Nuna grandeco:

[ctx: @info:tooltip]
en: Assign this tag to all selected images
eo: Atribui ĉi tiun etikedon al ĉiuj elektitaj bildoj

en: Add tag
eo: Aldoni etikedon

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
eo: Bukli

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
eo: Hazarde

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Right
eo: Rotacii Dekstren

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Left
eo: Rotacii Maldekstren

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror
eo: Speguli

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flip
eo: Renversi

[ctx: (qtundo-format)]
en: Transform
eo: Transformi

[ctx: @action]
en: Properties
eo: Ecoj

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Vidi
