gwenview - en to eu translation catalogue (416 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowResourceUsageMode)
en: Low resource usage mode
eu: Baliabide gutxi erabiltzeko modua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cacheHelpLabel)
en: Enable this option if you do not have a lot of disk space. This will avoid storing thumbnails on disk and will prefer embedded thumbnails of lower quality that are faster to load, if available.
eu: Gaitu aukera hau diskoan leku gehiegi ez baduzu. Horrela diskoan koadro txikiak gordetzea saihestuko da eta azkarrago zamatuko diren kalitate txikiagoko txertatutako koadro txikiak hobetsiko dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Thumbnails:
eu: Koadro txikiak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, relativeHelpLabel)
en: Squash colors that don't fit within the active color profile's color gamut, leaving other colors untouched
eu: Zanpatu kolore aktiboen profilaren kolore eskalan sartzen ez diren koloreak, beste koloreak ukitzeke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History:
eu: Historia:

[ctx: @option:Relative Colorimetric rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, relativeRenderingIntentRadioButton)
en: Relative Colorimetric
eu: Kolorimetria erlatiboa

[ctx: @option:Perceptual rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, perceptualRenderingIntentRadioButton)
en: Perceptual
eu: Pertzepziokoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, perceptualHelpLabel)
en: Scale all colors equally to fit them within the active color profile's color gamut
eu: Eskalatu kolore guztiak era berean kolore aktiboen profilaren kolore eskalan sartzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorRenderingLabel)
en: Rendering intent:
eu: Errendatzearen saiakera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HistoryEnabled)
en: Remember folders and URLs
eu: Gogoratu karpetak eta URLak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NoMonitorICC)
en: Apply only the profile embedded in the image file
eu: Ezarri soilik irudi-fitxategian txertatutako profila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileHelpLabel)
en: Assume that system-wide color correction already applies monitor profile.
eu: sistema osoko kolore zuzenketak dagoeneko monitoreko profila ezartzen duela jo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileLabel)
en: Color profile:
eu: Kolore-profila:

[ctx: @action:inmenu a spacer that aligns toolbar buttons with the sidebar]
en: Sidebar Alignment Spacer
eu: Alboko-barrako lerrokadura-bereizlea

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
eu: Ikuspegia

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
eu: Editatu kokalekua

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
eu: Ordenatu honen arabera

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
eu: Data

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
eu: Tamaina

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Rating
eu: Balorazioa

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Descending
eu: Beherakorra

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
eu: Koadro txikien xehetasunak

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
eu: Fitxategi-izena

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
eu: Data

[ctx: @action:inmenu]
en: Image Size
eu: Irudiaren tamaina

[ctx: @action:inmenu]
en: File Size
eu: Fitxategiaren tamaina

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
eu: Puntuazioa

[ctx: @title actions category]
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
eu: Gehitu karpeta kokalekuetara

[ctx: @info:status %1 number of selected documents, %2 total number of documents, %3 total filesize of selected documents]
en: Selected %1 of %2 (%3)
eu: Hautatu da %1 %2(e)tik (%3)

[ctx: @info:status Image files]
en: %1 image | %1 images
eu[0]: irudi %1
eu[1]: %1 irudi

[ctx: @info:status Video files]
en: %1 video | %1 videos
eu[0]: bideo %1
eu[1]: %1 bideo

note: i18n: ectx: property (text), widget (Gwenview::StatusBarToolButton, mAddFilterButton)
en: Add Filter
eu: Gehitu iragazkia

en: General
eu: Orokorra

en: Image View
eu: Irudiaren ikuspegia

en: Advanced
eu: Aurreratua

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Copy %1
eu: Kopiatu %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Copy %1 image | Copy %1 images
eu[0]: Kopiatu irudi %1
eu[1]: Kopiatu %1 irudi

[ctx: @action:button]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Move %1
eu: Lekuz aldatu %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Move %1 image | Move %1 images
eu[0]: Lekuz aldatu irudi %1
eu[1]: Lekuz aldatu %1 irudi

[ctx: @action:button]
en: Move
eu: Lekuz aldatu

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Link %1
eu: Estekatu %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Link %1 image | Link %1 images
eu[0]: Estekatu irudi %1
eu[1]: Estekatu %1 irudi

[ctx: @action:button]
en: Link
eu: Estekatu

en: Move Here
eu: Eraman hona

en: Copy Here
eu: Kopiatu hemen

en: Link Here
eu: Estekatu hemen

en: Cancel
eu: Utzi

en: File Operations
eu: Fitxategi-eragiketak

[ctx: @title actions category]
en: Edit
eu: Editatu

[ctx: Verb]
en: Copy To...
eu: Kopiatu hemen...

[ctx: Verb]
en: Move To...
eu: Eraman hona...

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
eu: Estekatu honi...

[ctx: Verb]
en: Rename...
eu: Berrizendatu...

[ctx: Verb]
en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Properties
eu: Propietateak

en: Create Folder...
eu: Sortu karpeta...

en: Open With
eu: Ireki honekin

en: Open Containing Folder
eu: Ireki hau barnean duen karpeta

en: Other Application...
eu: Beste aplikazio bat...

en: Name contains
eu: Izenak hau dauka:

en: Name does not contain
eu: Izenak ez dauka:

en: Date >=
eu: Data >=

en: Date =
eu: Data =

en: Date <=
eu: Data <=

en: Rating >=
eu: Puntuazioa >=

en: Rating =
eu: Puntuazioa =

en: Rating <=
eu: Puntuazioa <=

en: Tagged
eu: Etiketatuta

en: Not Tagged
eu: Etiketatu gabe

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
eu: Iragazi izenaren arabera

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
eu: Iragazi dataren arabera

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
eu: Iragazi puntuazioaren arabera

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
eu: Iragazi etiketaren arabera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slideshow
eu: Diapositiba emanaldia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
eu: Bitartea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowLoopCheckBox)
en: Loop
eu: Begizta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowRandomCheckBox)
en: Random
eu: Ausazkoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Information
eu: Irudiaren informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureDisplayedInformationButton)
en: Select Image Information to Display...
eu: Hautatu bistaratu beharreko irudi-informazioa...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mThumbnailGroupBox)
en: Thumbnails
eu: Koadro txikiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowThumbnailsCheckBox)
en: Show thumbnails
eu: Erakutsi koadro txikiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height:
eu: Altuera:

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
eu[0]: seg. %1
eu[1]: %1 seg.

en: Configure
eu: Konfiguratu

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure full screen mode
eu: Konfiguratu pantaila osoko modua

[ctx: @info:status %1 current document index, %2 total documents]
en: %1 of %2
eu: %1 / %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Videos:
eu: Bideoak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ListVideos)
en: Show videos
eu: Erakutsi bideoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoplayVideos)
en: Automatically play
eu: Automatikoki jotzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Notify after reaching the last image:
eu: Jakinarazi azken irudira heldutakoan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, neverShowWrapNoticeRadioButton)
en: Never
eu: Inoiz ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wrapNoticeOnSlideshowRadioButton)
en: Only during slideshows
eu: Soilik diapositiba emanaldietan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alwaysShowWrapNoticeRadioButton)
en: Always
eu: Beti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Fullscreen background:
eu: Pantaila osoko atzeko planoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundImageRadioButton)
en: Dark gray texture
eu: Ehundura gris iluna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundBlackRadioButton)
en: Black
eu: Beltza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Lossy image save quality:
eu: Galeradun irudia gordetzeko kalitatea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lossyImageFormatHelpLabel)
en: The quality level when saving images using lossy image formats such as JPEG, WEBP, AVIF, HEIF, and HEIC. Higher quality increases the file size.
eu: Galeradun irudi formatuekin gordetzean, hala nola JPEG, WEBP, AVIF, HEIF, eta HEIC, kalitate-maila. Kalitate handiagoak fitxategiaren neurria handitzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Thumbnail actions:
eu: Koadro txikien ekintzak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allButtonsThumbnailActionsRadioButton)
en: All buttons
eu: Botoi guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectionOnlyThumbnailActionsRadioButton)
en: Show selection button only
eu: Erakutsi hautapen botoia soilik

[ctx: A number of thumbnail actions to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noneThumbnailActionsRadioButton)
en: None
eu: Bat ere ez

en: Image quality:
eu: Irudiaren kalitatea:

[ctx: @title:window]
en: Save Image
eu: Gorde irudia

en: Save using another format
eu: Gorde beste formatu bat erabiliz

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
eu: Gwenview-ek ezin ditu irudiak '%1' formatuan gorde.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
eu: Gwenview-ek ezin ditu fitxategiak %1 gisa gorde.

[ctx: @info]
en: <emphasis strong='true'>Saving <filename>%1</filename> failed:</emphasis><nl />%2
eu: <emphasis strong='true'><filename>%1</filename> gordetzea huts egin du:</emphasis><nl />%2

en: You are now viewing the new document.
eu: Oraintxe dokumentua berria ikusten ari zara.

en: Go back to the original
eu: Itzuli jatorrizkora

note: i18n: ectx: Menu (rating)
en: &Rating
eu: &Puntuazioa

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: &Ezarpenak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

[ctx: @title:window]
en: Image Information
eu: Irudiaren informazioa

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
eu: Editatu

en: Rotate Left
eu: Biratu ezkerrera

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the left
eu: Biratu irudia ezkerrera

en: Rotate Right
eu: Biratu eskuinera

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the right
eu: Biratu irudia eskuinera

en: Mirror
eu: Ispilatu

en: Flip
eu: Irauli

en: Resize
eu: Aldatu tamaina

en: Crop
eu: Moztu

[ctx: @action:intoolbar]
en: Adjust Colors
eu: Doitu koloreak

en: Reduce Red Eye
eu: Txikiagotu begi gorria

[ctx: @action:intoolbar]
en: Annotate
eu: Idatzoharra egin

[ctx: @title:window Annotate [filename]]
en: Annotate %1
eu: Idatzoharra egin %1(e)(a)n

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
eu: Gwenview-ek ezin ditu mota honetako irudiak editatu.

en: Image Operations
eu: Irudi-eragiketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Show transparency with:
eu: Erakutsi gardentasuna honekin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, surroundingRadioButton)
en: Surrounding background
eu: Atzealde inguratzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkBoardRadioButton)
en: &Checkerboard background
eu: &Xake-taula atzealdea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, solidColorRadioButton)
en: &Solid color background:
eu: Kolore &solidoko atzealdea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse wheel behavior:
eu: Saguaren gurpilaren portaera:

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelScrollRadioButton)
en: Scroll
eu: Korritu

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelBrowseRadioButton)
en: Browse
eu: Arakatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Zoom mode:
eu: Zoom modua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autofitZoomModeRadioButton)
en: Autofit each image
eu: Automatikoki egokitu irudi bakoitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, keepSameZoomModeRadioButton)
en: Keep same zoom and position
eu: Mantendu zoom eta kokaleku bera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, individualZoomModeRadioButton)
en: Per image zoom and position
eu: Irudiz-irudiko zoom eta kokapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnlargeSmallerImages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
eu: Handitu irudi txikiagoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animations:
eu: Animazioak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, softwareAnimationRadioButton)
en: Software
eu: Softwarea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAnimationRadioButton)
en: None
eu: Bat ere ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <b>Thumbnail Bar</b>
eu: <b>Koadro txikien barra</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Orientation:
eu: Orientazioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, horizontalRadioButton)
en: Horizontal
eu: Horizontala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, verticalRadioButton)
en: Vertical
eu: Bertikala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Row count:
eu: Errenkada kopurua:

[ctx: @action show more image meta info]
en: Show more details...
eu: Erakutsi xehetasun gehiago...

[ctx: @title:group]
en: Image Information
eu: Irudiaren gaineko informazioa

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
eu[0]: Fitxategi %1 hautatuta
eu[1]: %1 fitxategi hautatuta

[ctx: @label]
en: %1 folder selected | %1 folders selected
eu[0]: Karpeta %1 hautatuta
eu[1]: %1 karpeta hautatuta

[ctx: @label. The two parameters are strings like '2 folders' and '1 file'.]
en: %1 and %2 selected
eu: %1 eta %2 hautatuta

en: %1 folder | %1 folders
eu[0]: Karpeta %1
eu[1]: %1 karpeta

en: %1 file | %1 files
eu[0]: Fitxategi %1
eu[1]: %1 fitxategi

en: An Image Viewer
eu: Irudi-ikustailea

en: Start in fullscreen mode
eu: Hasi pantaila osoko moduan

en: Start in slideshow mode
eu: Hasi diapositiba emanaldi moduan

en: A starting file or folders
eu: Hasierako fitxategi edo karpeta bat

[ctx: @action Open Recent menu]
en: Clear List
eu: Garbitu zerrenda

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
eu: Birkargatu

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
eu: Ordeztu kokalekua

[ctx: @action:intoolbar Switch to file list]
en: Browse
eu: Arakatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Browse folders for images
eu: Arakatu karpetak irudi bila

[ctx: @action:intoolbar Switch to image view]
en: View
eu: Ikusi

[ctx: @info:tooltip]
en: View selected images
eu: Ikusi hautatutako irudiak

[ctx: @action]
en: Exit Full Screen
eu: Irten pantaila-betetik

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
eu: Aurrekoa

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to previous image
eu: Joan aurreko irudira

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to next image
eu: Joan hurrengo irudira

[ctx: @action Go to first image]
en: First
eu: Lehenengoa

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to first image
eu: Joan lehenengo irudira

[ctx: @action Go to last image]
en: Last
eu: Azkena

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to last image
eu: Joan azken irudira

[ctx: @action]
en: Start Page
eu: Hasierako orrialdea

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the start page
eu: Ireki abioko orria

[ctx: @action]
en: Sidebar
eu: Alboko-panela

[ctx: @action opens crop, rename, etc.]
en: Show Editing Tools
eu: Erakutsi editatzeko tresnak

[ctx: @action Share images]
en: Share
eu: Partekatu

en: Error while sharing: %1
eu: Errorea partekatzean: %1

en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
eu: Partekatutako irudiaren esteka (<a href="%1">%1</a>) arbelera kopiatu da.

[ctx: @title:menu submenu for actions that open configuration dialogs]
en: Configure
eu: Konfiguratu

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
eu: Editatu

en: Redo
eu: Berregin

en: Undo
eu: Desegin

en: Folders
eu: Karpetak

en: Information
eu: Informazioa

en: Operations
eu: Eragiketak

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide sidebar
eu: Ezkutatu alboko-barra

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sidebar
eu: Erakutsi alboko-barra

[ctx: @title:window]
en: Open Image
eu: Ireki irudia

en: Pause Slideshow
eu: Eten diapositiba emanaldia

en: Resume Slideshow
eu: Berrekin diapositiba emanaldia

en: Start Slideshow
eu: Abiatu diapositiba emanaldi

en: Save All Changes
eu: Gorde aldaketa guztiak

en: Discard Changes
eu: Baztertu aldaketak

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
eu[0]: Irudi bat aldatu egin da.
eu[1]: %1 irudi aldatu egin dira.

en: If you quit now, your changes will be lost.
eu: Orain irtetzen bazara, aldaketak galdu egingo dira.

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
eu: Honek menu-barra erabat ezkutatuko du. Berriz erakutsi dezakezu %1 tekleatuta.

en: Hide menu bar
eu: Ezkutatu menu-barra

en: You reached the first document, what do you want to do?
eu: Lehenengo dokumentura iritsi zara, zer egin nahi duzu?

en: Stay There
eu: Hor egon

en: Go to the Last Document
eu: Joan azken dokumentura

en: Go Back to the Document List
eu: Itzuli dokumentu zerrendara

en: You reached the last document, what do you want to do?
eu: Azken dokumentura iritsi zara, zer egin nahi duzu?

en: Go to the First Document
eu: Joan lehenengo dokumentura

[ctx: @action:button]
en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Rename <filename>%1</filename> to:
eu: Berizendatu <filename>%1</filename> honela:

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
eu: Berrizendatu

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
eu: Gordetzen...

en: &Stop
eu: &Gelditu

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
eu[0]: Dokumentu bat ezin izan da gorde:
eu[1]: %1 dokumentu ezin izan dira gorde:

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
eu: Hainbat irudi aldatu dituzu. Memoriaren arazoak saihesteko, aldaketak gorde beharko zenituzke.

en: Current image modified
eu: Aldatutako uneko irudia

en: Previous modified image
eu: Aldatutako aurreko irudia

en: Next modified image
eu: Aldatutako hurrengo irudia

en: One image modified | %1 images modified
eu[0]: Irudi bat aldatuta
eu[1]: %1 irudi aldatuta

en: Go to first modified image
eu: Joan aldatutako aurreneko irudira

en: Go to it
eu: Joan horra

en: Save All
eu: Gorde denak

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all modified images
eu: Gorde aldatutako irudi guztiak

en: Edit
eu: Editatu

[ctx: @action]
en: Edit Tags
eu: Editatu etiketak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SemanticInfoDialog)
en: Tag Editor
eu: Etiketen editorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mPreviousButton)
en: Previous
eu: Aurrekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNextButton)
en: Next
eu: Hurrengoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rating:
eu: Puntuazioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tags:
eu: Etiketak:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, mDescriptionTextEdit)
en: Description
eu: Azalpena

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow
eu: Hasi diapositiba-emanaldi bat

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow with selected images
eu: Hasi diapositiba-emanaldi bat hautatutako irudiekin

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Add Folder to Places
eu: Gehitu karpeta kokalekuetara

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget This Folder
eu: Ahaztu karpeta hau

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget All Folders
eu: Ahaztu karpeta guztiak

[ctx: @action Recent Files view]
en: Add Containing Folder to Places
eu: Gehitu karpeta edukitzailea kokalekuetara

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget This File
eu: Ahaztu fitxategi hau

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget All Files
eu: Ahaztu fitxategi guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHistoryDisabledLabel)
en: History has been disabled.
eu: Historia desgaitu egin da.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFoldersTab)
en: Recent Folders
eu: Azken karpetak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFilesTab)
en: Recent Files
eu: Azken aldiko fitxategiak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, placesTab)
en: Places
eu: Lekuak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Tags
eu: Etiketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTagLabel)
en: Browsing by tags is not available. Make sure Nepomuk is properly installed on your computer.
eu: Ezin da etiketen arabera arakatu. Egiaztatu Nepomuk ondo instalatuta dagoela ordenagailuan.

en: Synchronize
eu: Sinkronizatu

en: Show Thumbnails
eu: Erakutsi koadro txikiak

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: For languages that are read right to left, "right side" refers to the left side in this context.
en: <para>This toggles a small bar showing all the other images in the current folder. Selecting one of them changes the currently viewed image.</para><para>Select multiple images at the same time to see them side by side.</para><para>The bar can optionally be moved to the right side of the screen and contain multiple rows of images; <link url='%1'>configure these options in the settings</link>.</para>
eu: <para>Honek, uneko karpetako beste irudi guztiak erakusten dituen barra txiki bat txandakatzen du. Haietako bat aukeratzean, erakutsitako irudia aldatzen da.</para><para>Hautatu hainbat irudi aldi berean haiek alboz-alboikusteko.</para><para>Barra, pantailako eskuin albora mugitzeko aukera dago, eta irudien errenkada anizkoitzak izan ditzake; <link url='%1'> konfiguratu aukera hauek ezarpenetan</link>.</para>

[ctx: @item:inmenu]
en: Background Color Mode
eu: Atzeko planoko kolore modua

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
eu: Baztertu aldaketak eta birkargatu

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
eu: Irudi hau aldatu egin da. Hau birkargatzean aldaketa guztiak baztertuko dira.

en: Show failed files...
eu: Erakutsi huts egin duten fitxategiak...

en: Show failed subfolders...
eu: Erakutsi huts egin duten azpikarpetak...

en: Failed to import %1 document. | Failed to import %1 documents.
eu[0]: Dokumentu %1 inportatzea huts egin du.
eu[1]: %1 dokumentu inportatzea huts egin du.

en: Failed to create %1 destination subfolder. | Failed to create %1 destination subfolders.
eu[0]: Helburu azpikarpeta %1 sortzea huts egin du.
eu[1]: %1 helburu azpikarpeta sortzea huts egin du.

en: Failed to import documents:
eu: Dokumentuak inportatzea huts egin du:

en: Failed to create subfolders:
eu: Azpikarpeta sortzea huts egin du:

en: Shooting date
eu: Hartu zeneko data

en: Shooting time
eu: Hartu zeneko ordua

en: Original extension
eu: Jatorrizko luzpanea

en: Original extension, in lower case
eu: Jatorrizko luzapena, hizki xehetan

en: Original filename
eu: Jatorrizko fitxategi izena

en: Original filename, in lower case
eu: Jatorrizko fitxategi izena, hizki xehetan

en: One document has been imported. | %1 documents have been imported.
eu[0]: Dokumentu bat inportatu da
eu[1]: %1 dokumentu inportatu dira

en: One document has been skipped because it had already been imported. | %1 documents have been skipped because they had already been imported.
eu[0]: Dokumentu bat saltatu da aurrez inportatua izan delako.
eu[1]: %1 dokumentu saltatu dira aurrez inportatuak izan direlako.

en: One of them has been renamed because another document with the same name had already been imported. | %1 of them have been renamed because other documents with the same name had already been imported.
eu[0]: Haietako bat berrizendatu egin da dagoeneko izen bereko beste dokumentu bat inportatu delako.
eu[1]: Haietako %1 berrizendatu egin dira dagoeneko izen bereko beste dokumentu batzuk inportatu direlako.

en: Delete the imported document from the device? | Delete the %1 imported documents from the device?
eu[0]: Inportatutako dokumentua gailutik ezabatu?
eu[1]: Inportatutako %1 dokumentuak gailutik ezabatu?

en: Delete the skipped document from the device? | Delete the %1 skipped documents from the device?
eu[0]: Saltatutako dokumentuak gailutik ezabatu?
eu[1]: Saltatutako %1 dokumentuak gailutik ezabatu?

[ctx: Singular sentence is actually never used.]
en: Delete the imported or skipped document from the device? | Delete the %1 imported and skipped documents from the device?
eu[0]: Inportatutako edo saltatutako dokumentuak gailutik ezabatu?
eu[1]: Inportatutako eta saltatutako %1 dokumentuak gailutik ezabatu?

[ctx: @title:window]
en: Import Finished
eu: Inportatzea burutu da

en: Keep
eu: Mantendu

en: Failed to delete the document:
    %2 | Failed to delete documents:
    %2
eu[0]: Dokumentua ezabatzeak huts egin du:
    %2
eu[1]: Dokumentuak ezabatzeak huts egin du:
    %2

en: Retry
eu: Berriz saiatu

en: Ignore
eu: Jaramonik ez

en: What do you want to do now?
eu: Zer egin nahi duzu orain?

en: View Imported Documents with Gwenview
eu: Ikusi inportatutako dokumentuak Gwenview-rekin

en: Import more Documents
eu: Inportatu dokumentu gehiago

en: Quit
eu: Irten

en: Could not create destination folder.
eu: Ezin izan da sortu helburu direktorioa.

en: Could not create temporary upload folder.
eu: Ezin izan da zama-igotzeko aldi baterako karpeta sortu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRename)
en: Rename documents automatically
eu: Berrizendatu dokumentuak automatikoki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rename Format:
eu: Berizendatu formatua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview:
eu: Aurreikuspena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <i>Type text or click the items below to customize the format</i>
eu: <i>Tekleatu testua edo klikatu beheko elementuak formatua pertsonalizatzeko</i>

en: Gwenview Importer
eu: Gwenview inportatzailea

en: Photo Importer
eu: Argazki Inportatzailea

en: The device UDI, used to retrieve information about the device (name, icon...)
eu: Gailuaren UDI, gailuari buruzko informazioa eskuratzeko erabilia (izena, ikonoa...)

en: Device UDI
eu: Gailuaren UDI

en: Source folder
eu: Iturburu karpeta

en: Missing required source folder argument.
eu: Sorburu karpetaren beharrezko argumentua falta da.

en: Too many arguments.
eu: Argumentu gehiegi.

en: Invalid source folder.
eu: Sorburu karpeta baliogabea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Importing documents...
eu: Dokumentuak inportatzen...

[ctx: @info above install button when Kamera is not installed]
en: Support for your camera is not installed.
eu: Zure kameraren euskarria ez dago instalatuta.

[ctx: @info above install button, %1 protocol name %2 error text from KIO]
en: The protocol support library for "%1" is not installed. Error: %2
eu: «%1»(e)rako protokoloaren euskarri-liburutegia ez dago instalatuta. Errorea: %2

[ctx: @info above install button, %1 protocol name]
en: The protocol support library for "%1" is not installed.
eu: «%1»(e)rako protokolo euskarri liburutegia ez dago instalatuta.

[ctx: @info:usagetip above install button]
en: After finishing the installation process, restart this Importer to continue.
eu: Instalatzeko prozesua amaitu ondoren, berrabiatu inportatzaile hau jarraitzeko.

[ctx: @info:tooltip for a button, %1 protocol name]
en: Launch Discover to install the protocol support library for "%1"
eu: Abiatu Discover «%1»(e)n protokolo euskarri liburutegia instalatzeko.

[ctx: @action:button]
en: Install Support for this Camera…
eu: Instalatu kamera honetarako euskarria...

[ctx: @info:whatsthis for a button when Kamera is not installed]
en: You need Kamera installed on your system to read from the camera. Click here to launch Discover to install Kamera to enable protocol support for "camera:/" on your system.
eu: Kameratik irakurtzeko «Kamera» instalatuta izan behar duzu zure sisteman. Egin klik hemen Kamera instalatzeko Discover abiatzeko, zure sisteman «camera:/»ren protokolo euskarria gaitzeko.

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Install Protocol Support for "%1"…
eu: Instalatu «%1»(e)rako protokolo euskarria...

[ctx: @info:whatsthis for a button, %1 protocol name]
en: Click here to launch Discover to install the missing protocol support library to enable the protocol support for "%1:/" on your system.
eu: Egin klik hemen Discover abiatu eta falta den protokolo euskarri liburutegia instalatzeko, zure sisteman «%1:/»(e)rako protokolo euskarria gaitzeko.

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Search the Web for How to Install Protocol Support for "%1"…
eu: Bilatu webean «%1»(e)rako protokolo euskarria nola instalatu...

[ctx: @info this text will be used as a search term in an online search engine, %1 protocol name]
en: How to install protocol support for "%1" on Linux
eu: Linux-en «%1»(e)rako protokolo euskarria nola instalatu

en: Import Selected
eu: Inportatu hautatuta

en: Import All
eu: Inportatu dena

[ctx: @info when failing to open the appstream URL]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install "Kamera" package.
eu: Discover irekitzea huts egin du.<nl/>Mesedez, egiaztatu Discover zure sisteman instalatuta dagoen, edo erabili sistemaren pakete kudeatzailea «Kamera» paketea instalatzeko.

[ctx: @info when failing to launch plasma-discover, %1 protocol name]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install the protocol support library for "%1".
eu: Discover irekitzea huts egin du.<nl/>Mesedez, egiaztatu Discover zure sisteman instalatuta dagoen, edo erabili sistemako pakete kudeatzailea «%1»(e)rako protokolo euskarri liburutegia instalatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select the documents to import
eu: Hautatu inportatu beharreko dokumentuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureButton)
en: Settings...
eu: Ezarpenak...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter the import destination
eu: Sartu inportatutakoaren helburua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Listing content of:
eu: Honen edukia zerrendatzen:

en: Copyright 2000-2022 Gwenview authors
eu: Copyright 2000-2022 Gwenview-ren egileak

en: Current Maintainer
eu: Egungo arduraduna

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Adjust Colors
eu: Doitu koloreak

en: Brightness:
eu: Distira:

en: Contrast:
eu: Kontrastea:

en: Current Image
eu: Egungo irudia

en: Square
eu: Karratua

en: This Screen
eu: Pantaila hau

en: Landscape
eu: Paisaia

en: US Letter
eu: AEBko gutuna

en: Portrait
eu: Erretratua

note: i18n("%1:%2") because ':' should not be translated, it is used to parse the ratio string. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width
eu: Zabalera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height
eu: Altuera

[ctx: @option:check]
en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

[ctx: @label:listbox]
en: Aspect ratio:
eu: Itxura proportzioa:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
eu: Neurria:

[ctx: @label:spinbox]
en: Position:
eu: Kokapena:

[ctx: @option:check]
en: Preserve aspect ratio
eu: Mantendu itxura-proportzioa

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save this kind of documents.
eu: Gwenview-ek ezin ditu mota honetako dokumentuak gorde.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
eu: Gwenview-ek ezin ditu %1 motako dokumentuak bistaratu.

[ctx: @info]
en: Could not open file %1
eu: Ezin izan da %1 fitxategia ireki

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
eu: Huts egin du metadatuak kargatzean.

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
eu: Huts egin du irudia kargatzean.

en: Could not load document %1
eu: Ezin izan da %1 dokumentua kargatu

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
eu: Ezin izan da fitxategia ireki idazteko. Egiaztatu beharrezko baimenak dituzula <filename>%1</filename>(e)n.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
eu: Ezin izan da fitxategia ireki gainidazteko. Egiaztatu beharrezko baimenak dituzula <filename>%1</filename>(e)n idazteko.

[ctx: @info:tooltip]
en: Trash
eu: Zakarrontzia

[ctx: @action:button]
en: Deselect
eu: Desautatu

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
eu: Gwenview-ek ezin daki dokumentu mota hau nola bistaratu

en: Loading <filename>%1</filename> failed
eu: Huts egin du <filename>%1</filename> kargatzean

en: Zoom to Fit
eu: Zoom egokitzeko

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
en: Fit
eu: Doitu

[ctx: @info:tooltip]
en: Fit image into the viewing area
eu: Doitu irudia ikusmen-eremuan

[ctx: @info:whatsthis, %1 the action's text]
note: i18n: "a previous zoom value" is worded in such an unclear way because it can either be the zoom value for the image viewed previously or the zoom value that was used the last time this same image was viewed. Being more clear about this isn't really necessary here so I kept it short but a more elabo
en: <para>This fits the image into the available viewing area:<list><item>Images that are bigger than the viewing area are displayed at a smaller size so they fit.</item><item>Images that are smaller than the viewing area are displayed at their normal size. If smaller images should instead use all of the available viewing area, turn on <emphasis>Enlarge smaller images</emphasis> <link url='%2'>in the settings</link>.</item></list></para><para>If "%1" is already enabled, pressing it again will switch it off and the image will be displayed at its normal size instead.</para><para>"%1" is the default zoom mode for images. This can be changed so images are displayed at a previous zoom value instead <link url='%2'>in the settings</link>.</para>
eu: <para>Honek irudia ikusmen-eremu erabilgarrian doitzen du:<list><item>Ikusmen-eremua baino handiagoak diren irudiak, sar daitezen, neurri txikiagoan erakusten dira.</item><item>Ikusmen-eremua baino txikiagoak diren irudiak jatorrizko neurrian erakusten dira. Irudi txikiagoek ikusmen-eremu osoa erabili behar balute, piztu <emphasis>Handitu irudi txikiagoak</emphasis> <link url='%2'>ezarpenetan</link>.</item></list></para><para>«%1» dagoeneko gaituta badago, berriz sakatuta itzaliko da eta neurri arruntean erakutsiko da.</para><para>«%1» irudien zoom modu lehenetsia da. Hau <link url='%2'>ezarpenetan</link> alda daiteke irudiak beste zoom balio batean erakuts daitezen.</para>

en: Zoom to fill window by fitting to width or height
eu: Zoom egin leihoa betetzeko zabalera eta altuerara egokituz

[ctx: @action:button Zoom to fill (fit width or height), shown in status bar, keep it short please]
en: Fill
eu: Bete

en: Show Bird's Eye View When Zoomed In
eu: Erakutsi txoriaren begi ikuspegia zooma gerturatzean

[ctx: @action]
en: Follow color scheme
eu: Jarraitu kolore antolaera

[ctx: @action]
en: Light Mode
eu: Modu argia

[ctx: @action]
en: Neutral Mode
eu: Modu neutroa

[ctx: @action]
en: Dark Mode
eu: Modu iluna

en: No document selected
eu: Ez da dokumenturik hautatu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PercentageOfMemoryUsageWarning), group (General)
en: The percentage of memory used by Gwenview before it
                warns the user and suggest saving changes.
eu: Gwenviewk erabilitako memoriaren ehunekoa, erabiltzaileari
                abisua eman eta aldaketak gordetzeko iradoki aurretik.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BlackListedExtensions), group (General)
en: A list of filename extensions Gwenview should not try to
                load. We exclude *.new as well because this is the extension
                used for temporary files by KSaveFile.
eu: Gwenview zamatzen saiatu behar ez lukeen fitxategien luzapen
                zerrenda bat. Kanpoan uzten da *.new ere, KSaveFile-k aldi
                baterako fitxategietarako erabiltzen duen luzapena delako.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomMode), group (ImageView)
en: Defines what happens when going to image B after
                having zoomed in on an area of image A.  If set to Autofit,
                image B is zoomed out to fit the screen.  If set to KeepSame,
                all images share the same zoom and position: image B is set
                to the same zoom parameters as image A (and if these are
                changed, image A will then be displayed with the updated zoom
                and position).  If set to Individual, all images remember
                their own zoom and position: image B is initially set to the
                same zoom parameters as image A, but will then remember its
                own zoom and position (if these are changed, image A will NOT
                be displayed with the updated zoom and position).
eu: A irudiaren eskualde batean zoom egin ondoren B irudira
                joatean zer egin zehazten du. «Automatikoki egokitu»
                ezarrita, B irudiari zooma urruntzen zaio pantailan sar
                dadin. «Mantendu bera» ezarrita, irudi guztiek zoom eta
                kokapen bera dute: B irudia A irudiaren zoom parametro
                berberetara ezartzen da (eta hauek aldatzen badira, A
                irudia gero eguneratutako zoom eta kokapenarekin
                bistaratuko da). «Banakakoa» ezarrita, irudi bakoitzak
                bere zoom eta kokapena gogoratzen du: B irudia hasieran
                A irudiaren zoom eta kokapen berdinera ezarriko da, baino
                bere zoom eta kokapena gogoratuko ditu (hauek aldatzen
                badira, A irudia ez da bistaratuko eguneratutako zoom eta
                kokapenarekin).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RenderingIntent), group (ImageView)
en: Defines how colors are rendered when your display
                uses an ICC color profile and an image has colors that do not
                fit within the profile's color gamut. "Perceptual" will scale
                the colors of the entire image so that they all fit within the
                display's capabilities. "Relative" will squash only the colors
                that cannot be displayed, and leave the other colors alone.
eu: Zure bistaratzaileak ICC kolore profil bat erabiltzen duenean
                eta irudi batek profilaren kolore eskalan egokitzen ez diren
                koloreak dituenean koloreak nola errendatuko diren zehazten
                du. "Pertzepziokoa"k irudi osoko koloreak eskalatuko ditu
                guztiak bistaratzailearen gaitasun eremuan sartu daitezen.
                "Erlatiboa"k soilik bistaratu ezin daitezkeen koloreak
                zanpatuko ditu, gainerakoak bere horretan utziz.

note: i18n: ectx: label, entry (random), group (slide show)
en: Display slide show images in random order
eu: Biztarartu irudien diapositiba-erakusketa ausazko ordenan

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group (slide show)
en: Show slideshow in fullscreen mode
eu: Erakutsi diapositiba emanaldia pantaila osoko moduan

note: i18n: ectx: label, entry (loop), group (slide show)
en: Loop on images
eu: Begiztatu irudiak

note: i18n: ectx: label, entry (stopAtEnd), group (slide show)
en: Stop at last image of folder
eu: Gelditu karpetaren azken irudian

note: i18n: ectx: label, entry (interval), group (slide show)
en: Interval between images (in seconds)
eu: Irudien arteko tartea (segundutan)

note: i18n: ectx: label, entry (CropPreserveAspectRatio), group (Crop)
en: Restrict crop to image ratio when Advanced Settings disabled
eu: Mugatu mozketa irudi-proportziora ezarpen aurreratuak desgaituta daudenean

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioIndex), group (Crop)
en: Index representing selected ratio in the Advanced settings combobox
eu: Hautatutako proportzioa ordezkatzen duen indizea, ezarpen aurreratuen lauki-konbinatuan

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioWidth), group (Crop)
en: Last used crop ratio width when Advanced Settings enabled
eu: Erabilitako azken mozketa proportzioaren zabalera ezarpen aurreratuak gaituta daudenean

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioHeight), group (Crop)
en: Last used crop ratio height when Advanced Settings enabled
eu: Erabilitako azken mozketa proportzioaren altuera ezarpen aurreratuak gaituta daudenean

en: Last visited: %1
eu: Azken bisita: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @item:intable]
en: File Size
eu: Fitxategiaren tamaina

[ctx: @item:intable]
en: File Time
eu: Fitxategiaren ordua

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
eu: Irudiaren tamaina

[ctx: @item:intable]
en: Comment
eu: Iruzkina

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title:column]
en: Property
eu: Propietatea

[ctx: @title:column]
en: Value
eu: Balioa

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
eu: Ezin izan da fitxategia ireki idazteko.

[ctx: @info]
en: No data to store.
eu: Ez dago daturik gordetzeko

en: Print Image
eu: Inprimatu irudia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
eu: Irudiaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
eu: Irudiaren posizioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
eu: Eskalatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
eu: E&z eskalatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
eu: &Doitu irudia orrira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
eu: E&skalatu honela:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
eu: Milimetroak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
eu: Zentimetroak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
eu: Hazbeteak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
eu: Mantendu itxura proportzioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
eu: Tamaina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpTextLabel)
en: Click on a red eye and choose a size, or double-click to correct instantly.
eu: Klik egin begi gorri batean eta hautatu neurri bat, edo klik-bikoitza egin berehala zuzentzeko.

[ctx: @action]
en: Assuming that the image format won't be changed and
    for lossy images using the value set in 'Lossy image save quality'.
eu: Irudi-formatua aldatuko ez dela pentsatuz eta «Galeradun irudia gordetzeko kalitatea»n ezarritako balioa erabiltzen duten galeradun irudietarako.

en: error
eu: errorea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
eu: Neurria aldatu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ResizeImageWidget)
en: Resize Image
eu: Aldatu irudiaren neurria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: New size:
eu: Neurri berria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mKeepAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
eu: Mantendu itxura proportzio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current size:
eu: Uneko tamaina:

[ctx: @info:tooltip]
en: Assign this tag to all selected images
eu: Esleitu etiketa hau hautatutako irudi guztiei

en: Add tag
eu: Gehitu etiketa

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
eu: Begizta

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
eu: Ausazkoa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Right
eu: Biratu eskuinera

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Left
eu: Biratu ezkerrera

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror
eu: Ispilua

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flip
eu: Irauli

[ctx: (qtundo-format)]
en: Transform
eu: Eraldatu

[ctx: @action]
en: Properties
eu: Propietateak

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi
