gwenview - en to gl translation catalogue (418 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowResourceUsageMode)
en: Low resource usage mode
gl: Modo de baixo consumo de recursos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cacheHelpLabel)
en: Enable this option if you do not have a lot of disk space. This will avoid storing thumbnails on disk and will prefer embedded thumbnails of lower quality that are faster to load, if available.
gl: Active esta opción se non ten moito espazo en disco. Isto evitará almacenar miniaturas en disco e preferirá miniaturas incrustadas de menor calidade que cargan máis rápido, se están dispoñíbeis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Thumbnails:
gl: Miniaturas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, relativeHelpLabel)
en: Squash colors that don't fit within the active color profile's color gamut, leaving other colors untouched
gl: Mesturar as cores que non encaixen dentro da gama de cores do perfil de cores activo, sen tocar o resto de cores.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History:
gl: Historial:

[ctx: @option:Relative Colorimetric rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, relativeRenderingIntentRadioButton)
en: Relative Colorimetric
gl: Colorimétrico relativo

[ctx: @option:Perceptual rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, perceptualRenderingIntentRadioButton)
en: Perceptual
gl: Percibido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, perceptualHelpLabel)
en: Scale all colors equally to fit them within the active color profile's color gamut
gl: Escalar todas as cores equitativamente para encaixalas dentro da gama de cores do perfil de cores activo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorRenderingLabel)
en: Rendering intent:
gl: Propósito de debuxado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HistoryEnabled)
en: Remember folders and URLs
gl: Lembrar os cartafoles e URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NoMonitorICC)
en: Apply only the profile embedded in the image file
gl: Aplicar só o perfil incluído no ficheiro de imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileHelpLabel)
en: Assume that system-wide color correction already applies monitor profile.
gl: Asumir que a corrección de cores do sistema xa aplicar o perfil do monitor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileLabel)
en: Color profile:
gl: Perfil de cor:

[ctx: @action:inmenu a spacer that aligns toolbar buttons with the sidebar]
en: Sidebar Alignment Spacer
gl: Espazador de aliñamento da barra lateral

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
gl: Vista

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
gl: Editar a localización

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
gl: Ordenar segundo

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
gl: Data

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Rating
gl: Cualificación

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Descending
gl: Descendente

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
gl: Detalles das miniaturas

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
gl: Nome do ficheiro

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
gl: Data

[ctx: @action:inmenu]
en: Image Size
gl: Tamaño da imaxe

[ctx: @action:inmenu]
en: File Size
gl: Tamaño do ficheiro

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
gl: Cualificación

[ctx: @title actions category]
en: File
gl: Ficheiro

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
gl: Engadir o cartafol a Lugares

[ctx: @info:status %1 number of selected documents, %2 total number of documents, %3 total filesize of selected documents]
en: Selected %1 of %2 (%3)
gl: Seleccionáronse %1 de %2 (%3).

[ctx: @info:status Image files]
en: %1 image | %1 images
gl[0]: Imaxe
gl[1]: %1 imaxes

[ctx: @info:status Video files]
en: %1 video | %1 videos
gl[0]: Vídeo
gl[1]: %1 vídeos

note: i18n: ectx: property (text), widget (Gwenview::StatusBarToolButton, mAddFilterButton)
en: Add Filter
gl: Engadir un filtro

en: General
gl: Xeral

en: Image View
gl: Vista da imaxe

en: Advanced
gl: Avanzado

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Copy %1
gl: Copiar %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Copy %1 image | Copy %1 images
gl[0]: Copiar %1 imaxe
gl[1]: Copiar %1 imaxes

[ctx: @action:button]
en: Copy
gl: Copiar

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Move %1
gl: Mover %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Move %1 image | Move %1 images
gl[0]: Mover %1 imaxe
gl[1]: Mover %1 imaxes

[ctx: @action:button]
en: Move
gl: Mover

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Link %1
gl: Ligar %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Link %1 image | Link %1 images
gl[0]: Ligar %1 imaxe
gl[1]: Ligar %1 imaxes

[ctx: @action:button]
en: Link
gl: Ligar

en: Move Here
gl: Mover para aquí

en: Copy Here
gl: Copiar aquí

en: Link Here
gl: Ligar aquí

en: Cancel
gl: Cancelar

en: File Operations
gl: Operacións de ficheiro

[ctx: @title actions category]
en: Edit
gl: Editar

[ctx: Verb]
en: Copy To...
gl: Copiar en…

[ctx: Verb]
en: Move To...
gl: Mover a…

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
gl: Ligar con…

[ctx: Verb]
en: Rename...
gl: Renomear…

[ctx: Verb]
en: Trash
gl: Botar no lixo

en: Restore
gl: Restaurar

en: Properties
gl: Propiedades

en: Create Folder...
gl: Crear un cartafol…

en: Open With
gl: Abrir con

en: Open Containing Folder
gl: Abrir o cartafol contedor

en: Other Application...
gl: Outra aplicación…

en: Name contains
gl: O nome contén

en: Name does not contain
gl: O nome non contén

en: Date >=
gl: Data ≥

en: Date =
gl: Data =

en: Date <=
gl: Data <=

en: Rating >=
gl: Cualificación ≥

en: Rating =
gl: Cualificación =

en: Rating <=
gl: Cualificación <=

en: Tagged
gl: Etiquetada

en: Not Tagged
gl: Non etiquetada

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
gl: Filtrar segundo o nome

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
gl: Filtrar segundo a data

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
gl: Filtrar segundo a cualificación

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
gl: Filtrar segundo a etiqueta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slideshow
gl: Presentación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
gl: Intervalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowLoopCheckBox)
en: Loop
gl: Ciclo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowRandomCheckBox)
en: Random
gl: Aleatorio

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Information
gl: Información da imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureDisplayedInformationButton)
en: Select Image Information to Display...
gl: Escoller a información da imaxe que mostrar…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mThumbnailGroupBox)
en: Thumbnails
gl: Miniaturas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowThumbnailsCheckBox)
en: Show thumbnails
gl: Mostrar as miniaturas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height:
gl: Altura:

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
gl[0]: %1 segundo
gl[1]: %1 segundos

en: Configure
gl: Configurar

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure full screen mode
gl: Configurar o modo de pantalla completa

[ctx: @info:status %1 current document index, %2 total documents]
en: %1 of %2
gl: %1 de %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Videos:
gl: Vídeos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ListVideos)
en: Show videos
gl: Mostrar os vídeos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoplayVideos)
en: Automatically play
gl: Reproducir automaticamente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Notify after reaching the last image:
gl: Notificar ao chegar á última imaxe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, neverShowWrapNoticeRadioButton)
en: Never
gl: Nunca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wrapNoticeOnSlideshowRadioButton)
en: Only during slideshows
gl: Só durante presentacións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alwaysShowWrapNoticeRadioButton)
en: Always
gl: Sempre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Fullscreen background:
gl: Fondo a pantalla completa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundImageRadioButton)
en: Dark gray texture
gl: Textura gris escuro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundBlackRadioButton)
en: Black
gl: Negro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Lossy image save quality:
gl: Calidade de garda das imaxes con perda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lossyImageFormatHelpLabel)
en: The quality level when saving images using lossy image formats such as JPEG, WEBP, AVIF, HEIF, and HEIC. Higher quality increases the file size.
gl: O nivel de calidade ao gardar imaxes en formatos de imaxe con perda como JPEG, WEBP, AVIF, HEIF, e HEIC. A maior calidade, maior tamaño de ficheiro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Thumbnail actions:
gl: Accións da miniatura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allButtonsThumbnailActionsRadioButton)
en: All buttons
gl: Todos os botóns

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectionOnlyThumbnailActionsRadioButton)
en: Show selection button only
gl: Mostrar só o botón da selección

[ctx: A number of thumbnail actions to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noneThumbnailActionsRadioButton)
en: None
gl: Ningunha

en: Image quality:
gl: Calidade da imaxe:

[ctx: @title:window]
en: Save Image
gl: Gardar a imaxe

en: Save using another format
gl: Gardar usando outro formato

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
gl: Gwenview non pode gardar as imaxes no formato «%1».

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
gl: Gwenview non pode gardar as imaxes como %1.

[ctx: @info]
en: <emphasis strong='true'>Saving <filename>%1</filename> failed:</emphasis><nl />%2
gl: <emphasis strong='true'>A garda de <filename>%1</filename> fallou:</emphasis><nl />%2

en: You are now viewing the new document.
gl: Está vendo un novo documento.

en: Go back to the original
gl: Ir ao orixinal

note: i18n: ectx: Menu (rating)
en: &Rating
gl: &Cualificación

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

[ctx: @title:window]
en: Image Information
gl: Información da imaxe

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
gl: Editar

en: Rotate Left
gl: Rotar á esquerda

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the left
gl: Rotar a imaxe á esquerda

en: Rotate Right
gl: Rotar á dereita

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the right
gl: Rotar a imaxe á dereita

en: Mirror
gl: Reflectir

en: Flip
gl: Inverter

en: Resize
gl: Cambiar o tamaño

en: Crop
gl: Recortar

[ctx: @action:intoolbar]
en: Adjust Colors
gl: Axustar as cores

en: Reduce Red Eye
gl: Reducir os ollos vermellos

[ctx: @action:intoolbar]
en: Annotate
gl: Anotar

[ctx: @title:window Annotate [filename]]
en: Annotate %1
gl: Anotar %1

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
gl: Gwenview non pode editar este tipo de imaxe.

en: Image Operations
gl: Operacións coa imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Show transparency with:
gl: Mostrar a transparencia con:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, surroundingRadioButton)
en: Surrounding background
gl: Fondo ao redor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkBoardRadioButton)
en: &Checkerboard background
gl: Fondo de taboleiros de &xadrez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, solidColorRadioButton)
en: &Solid color background:
gl: Fondo de cor &sólida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse wheel behavior:
gl: Comportamento da roda do rato:

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelScrollRadioButton)
en: Scroll
gl: Desprazar

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelBrowseRadioButton)
en: Browse
gl: Examinar

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelZoomRadioButton)
en: Zoom
gl: Ampliación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Zoom mode:
gl: Modo de ampliación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autofitZoomModeRadioButton)
en: Autofit each image
gl: Axustar automaticamente cada imaxe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, keepSameZoomModeRadioButton)
en: Keep same zoom and position
gl: Conservar a mesma ampliación e posición.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, individualZoomModeRadioButton)
en: Per image zoom and position
gl: Manter ampliacións e posicións distintas para cada imaxe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnlargeSmallerImages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
gl: Ampliar as imaxes máis pequenas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animations:
gl: Animacións:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, softwareAnimationRadioButton)
en: Software
gl: Programa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAnimationRadioButton)
en: None
gl: Ningún

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <b>Thumbnail Bar</b>
gl: <b>Barra de miniaturas</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Orientation:
gl: Orientación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Row count:
gl: Cantidade de filas:

[ctx: @action show more image meta info]
en: Show more details...
gl: Mostrar máis detalles…

[ctx: @title:group]
en: Image Information
gl: Información da imaxe

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
gl[0]: Hai %1 ficheiro escollido
gl[1]: Hai %1 ficheiros escollidos

[ctx: @label]
en: %1 folder selected | %1 folders selected
gl[0]: Hai %1 cartafol escollido
gl[1]: Hai %1 cartafoles escollidos

[ctx: @label. The two parameters are strings like '2 folders' and '1 file'.]
en: %1 and %2 selected
gl: Hai %1 e %2 escollidos

en: %1 folder | %1 folders
gl[0]: %1 cartafol
gl[1]: %1 cartafoles

en: %1 file | %1 files
gl[0]: %1 ficheiro
gl[1]: %1 ficheiros

en: An Image Viewer
gl: Un visor de imaxes

en: Start in fullscreen mode
gl: Iniciar no modo de pantalla completa

en: Start in slideshow mode
gl: Comezar no modo de presentación

en: A starting file or folders
gl: Un ficheiro ou cartafol de inicio

[ctx: @action Open Recent menu]
en: Clear List
gl: Borrar a lista

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
gl: Cargar de novo

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
gl: Substituír o lugar

[ctx: @action:intoolbar Switch to file list]
en: Browse
gl: Examinar

[ctx: @info:tooltip]
en: Browse folders for images
gl: Examinar as imaxes nos cartafoles

[ctx: @action:intoolbar Switch to image view]
en: View
gl: Vista

[ctx: @info:tooltip]
en: View selected images
gl: Ver as imaxes escollidas

[ctx: @action]
en: Exit Full Screen
gl: Saír da pantalla completa

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
gl: Anterior

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to previous image
gl: Ir á imaxe anterior

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
gl: Seguinte

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to next image
gl: Ir á imaxe seguinte

[ctx: @action Go to first image]
en: First
gl: Primeira

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to first image
gl: Ir á primeira imaxe

[ctx: @action Go to last image]
en: Last
gl: Derradeira

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to last image
gl: Ir á derradeira imaxe

[ctx: @action]
en: Start Page
gl: Páxina de inicio

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the start page
gl: Abrir a páxina de inicio

[ctx: @action]
en: Sidebar
gl: Barra lateral

[ctx: @action opens crop, rename, etc.]
en: Show Editing Tools
gl: Mostrar as ferramentas de edición

[ctx: @action Share images]
en: Share
gl: Compartir

en: Error while sharing: %1
gl: Erro ao compartir: %1

en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
gl: A ligazón de imaxe compartida (<a href="%1">%1</a>) copiouse no portapapeis.

[ctx: @title:menu submenu for actions that open configuration dialogs]
en: Configure
gl: Configurar

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
gl: Editar

en: Redo
gl: Refacer

en: Undo
gl: Desfacer

en: Folders
gl: Cartafoles

en: Information
gl: Información

en: Operations
gl: Operacións

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide sidebar
gl: Agochar a barra lateral

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sidebar
gl: Mostrar a barra lateral

[ctx: @title:window]
en: Open Image
gl: Abrir a imaxe

en: Pause Slideshow
gl: Deter a presentación

en: Resume Slideshow
gl: Continuar a presentación

en: Start Slideshow
gl: Comezar a presentación

en: Save All Changes
gl: Gardar todos os cambios

en: Discard Changes
gl: Descartar os cambios

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
gl[0]: Modificouse unha imaxe.
gl[1]: Modificáronse %1 imaxes.

en: If you quit now, your changes will be lost.
gl: Se sae agora esqueceranse os cambios.

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
gl: Isto agocha completamente a barra do menú. Pódese mostrar de novo escribindo %1.

en: Hide menu bar
gl: Agochar a barra de menú

en: You reached the first document, what do you want to do?
gl: Chegou ao primeiro documento; que quere facer?

en: Stay There
gl: Quedar aquí

en: Go to the Last Document
gl: Ir ao derradeiro documento

en: Go Back to the Document List
gl: Retornar á lista de documentos

en: You reached the last document, what do you want to do?
gl: Chegou ao derradeiro documento; que quere facer?

en: Go to the First Document
gl: Ir ao primeiro documento

[ctx: @action:button]
en: Rename
gl: Renomear

en: Rename <filename>%1</filename> to:
gl: Renomear <filename>%1</filename> a:

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
gl: Renomear

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
gl: Está a gardar…

en: &Stop
gl: &Deter

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
gl[0]: Non se puido gardar un documento:
gl[1]: Non se puido gardar %1 documentos:

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
gl: Modificou moitos ficheiros. Para evitar problemas de memoria debería gardar os cambios.

en: Current image modified
gl: A imaxe actual está modificada

en: Previous modified image
gl: Anterior imaxe modificada

en: Next modified image
gl: Seguinte imaxe modificada

en: One image modified | %1 images modified
gl[0]: Unha imaxe modificada
gl[1]: %1 imaxes modificadas

en: Go to first modified image
gl: Ir á primeira imaxe modificada

en: Go to it
gl: Ir a ela

en: Save All
gl: Gardar todo

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all modified images
gl: Gardar as imaxes modificadas

en: Edit
gl: Editar

[ctx: @action]
en: Edit Tags
gl: Editar as etiquetas

[ctx: @action Rating value of zero]
en: Zero
gl: Cero

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SemanticInfoDialog)
en: Tag Editor
gl: Editor de etiquetas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mPreviousButton)
en: Previous
gl: Anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNextButton)
en: Next
gl: Seguinte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rating:
gl: Cualificación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tags:
gl: Etiquetas:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, mDescriptionTextEdit)
en: Description
gl: Descrición

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow
gl: Iniciar unha presentación

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow with selected images
gl: Iniciar unha presentación coas imaxes seleccionadas

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Add Folder to Places
gl: Engadir o cartafol a Lugares

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget This Folder
gl: Esquecer este cartafol

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget All Folders
gl: Esquecer todos os cartafoles

[ctx: @action Recent Files view]
en: Add Containing Folder to Places
gl: Engadir o cartafol pai aos Lugares

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget This File
gl: Esquecer este ficheiro

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget All Files
gl: Esquecer todos os ficheiros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHistoryDisabledLabel)
en: History has been disabled.
gl: Desactivouse o historial.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFoldersTab)
en: Recent Folders
gl: Cartafoles recentes

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFilesTab)
en: Recent Files
gl: Ficheiros recentes

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, placesTab)
en: Places
gl: Lugares

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Tags
gl: Etiquetas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTagLabel)
en: Browsing by tags is not available. Make sure Nepomuk is properly installed on your computer.
gl: Non está dispoñíbel a navegación por etiquetas. Asegúrese de que o Nepomuk estea instalado correctamente neste computador.

en: Synchronize
gl: Sincronizar

en: Show Thumbnails
gl: Mostrar as miniaturas

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: For languages that are read right to left, "right side" refers to the left side in this context.
en: <para>This toggles a small bar showing all the other images in the current folder. Selecting one of them changes the currently viewed image.</para><para>Select multiple images at the same time to see them side by side.</para><para>The bar can optionally be moved to the right side of the screen and contain multiple rows of images; <link url='%1'>configure these options in the settings</link>.</para>
gl: <para>Isto conmuta unha pequena barra que mostra o resto de imaxes do cartafol actual. Seleccionar unha cambia a imaxe que se ve.</para><para>Seleccione varias imaxes ao mesmo tempo para velas as unhas canda as outras.</para><para>A barra pode moverse á dereita da pantalla e conter varias filas de imaxes; <link url='%1'>defina estas opcións na configuración</link>.</para>

[ctx: @item:inmenu]
en: Background Color Mode
gl: Modo de cor de fondo

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
gl: Descartar os cambios e cargar de novo

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
gl: Esta imaxe modificouse. Se a carga de novo perderá todos os cambios feitos.

en: Show failed files...
gl: Mostrar os ficheiros fallados…

en: Show failed subfolders...
gl: Mostrar os subcartafoles fallados…

en: Failed to import %1 document. | Failed to import %1 documents.
gl[0]: Non se puido importar %1 documento.
gl[1]: Non se puideron importar %1 documentos.

en: Failed to create %1 destination subfolder. | Failed to create %1 destination subfolders.
gl[0]: Non se puido crear %1 subcartafol de destino.
gl[1]: Non se puideron crear %1 subcartafoles de destino.

en: Failed to import documents:
gl: Non se puideron importar os documentos:

en: Failed to create subfolders:
gl: Non se puideron crear os subcartafoles:

en: Shooting date
gl: Data na que se sacaron

en: Shooting time
gl: Hora na que se sacaron

en: Original extension
gl: Extensión orixinal

en: Original extension, in lower case
gl: Extensión orixinal, en minúsculas

en: Original filename
gl: Nome orixinal do ficheiro

en: Original filename, in lower case
gl: Nome orixinal do ficheiro, en minúsculas

en: One document has been imported. | %1 documents have been imported.
gl[0]: Importouse un documento.
gl[1]: Importáronse %1 documentos.

en: One document has been skipped because it had already been imported. | %1 documents have been skipped because they had already been imported.
gl[0]: Saltouse un documento pois xa fora importado antes.
gl[1]: Saltáronse %1 documentos pois xa foran importados antes.

en: One of them has been renamed because another document with the same name had already been imported. | %1 of them have been renamed because other documents with the same name had already been imported.
gl[0]: Cambiouse o nome dun deles xa que había outro documento que se importou que tiña o mesmo nome.
gl[1]: Cambouse o nome de %1 deles xa que había outros documentos que se importaran que tiñan o mesmo nome.

en: Delete the imported document from the device? | Delete the %1 imported documents from the device?
gl[0]: Quere eliminar o documentos importado do dispositivo?
gl[1]: Quere eliminar os %1 documentos importados do dispositivo?

en: Delete the skipped document from the device? | Delete the %1 skipped documents from the device?
gl[0]: Quere eliminar o documento que se omitiu do dispositivo?
gl[1]: Quere eliminar os %1 documentos que se omitiron do dispositivo?

[ctx: Singular sentence is actually never used.]
en: Delete the imported or skipped document from the device? | Delete the %1 imported and skipped documents from the device?
gl[0]: Quere eliminar os %1 documentos importados e omitidos do dispositivo?
gl[1]: Quere eliminar os %1 documentos importados e omitidos do dispositivo?

[ctx: @title:window]
en: Import Finished
gl: Rematou a importación

en: Keep
gl: Manter

en: Failed to delete the document:
    %2 | Failed to delete documents:
    %2
gl[0]: Non se puido eliminar o documento:
    %2
gl[1]: Non se puideron eliminar os documentos:
    %2

en: Retry
gl: Intentar de novo

en: Ignore
gl: Ignorar

en: What do you want to do now?
gl: Que quere facer agora?

en: View Imported Documents with Gwenview
gl: Ver os documentos importados con Gwenview

en: Import more Documents
gl: Importar máis documentos

en: Quit
gl: Saír

en: Could not create destination folder.
gl: Non se puido crear un cartafol de destino.

en: Could not create temporary upload folder.
gl: Non se puido crear un cartafol de envío temporal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRename)
en: Rename documents automatically
gl: Renomear os documentos automaticamente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rename Format:
gl: Formato para renomear:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview:
gl: Previsualizar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <i>Type text or click the items below to customize the format</i>
gl: <i>Escriba texto ou prema os elementos de embaixo para personalizar o formato</i>

en: Gwenview Importer
gl: Importador de Gwenview

en: Photo Importer
gl: Importador de fotos

en: The device UDI, used to retrieve information about the device (name, icon...)
gl: O UDI do dispositivo, que se usa para obter información sobre o dispositivo (nome, icona…).

en: Device UDI
gl: UDI do dispositivo

en: Source folder
gl: Cartafol de orixe

en: Missing required source folder argument.
gl: Falta o argumento obrigatorio de cartafol de orixe.

en: Too many arguments.
gl: Demasiados argumentos.

en: Invalid source folder.
gl: Cartafol de orixe incorrecto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Importing documents...
gl: Importando documentos…

[ctx: @info above install button when Kamera is not installed]
en: Support for your camera is not installed.
gl: A compatibilidade coa súa cámara non está instalada.

[ctx: @info above install button, %1 protocol name %2 error text from KIO]
en: The protocol support library for "%1" is not installed. Error: %2
gl: A biblioteca de compatibilidade co protocolo «%1» non está instalada. Erro: %2

[ctx: @info above install button, %1 protocol name]
en: The protocol support library for "%1" is not installed.
gl: A biblioteca de compatibilidade co protocolo «%1» non está instalada.

[ctx: @info:usagetip above install button]
en: After finishing the installation process, restart this Importer to continue.
gl: Ao rematar o proceso de instalación, reinicie este importador para continuar.

[ctx: @info:tooltip for a button, %1 protocol name]
en: Launch Discover to install the protocol support library for "%1"
gl: Iniciar Discover para instalar a biblioteca de compatibilidade co protocolo «%1»

[ctx: @action:button]
en: Install Support for this Camera…
gl: Instalar compatibilidade con esta cámara…

[ctx: @info:whatsthis for a button when Kamera is not installed]
en: You need Kamera installed on your system to read from the camera. Click here to launch Discover to install Kamera to enable protocol support for "camera:/" on your system.
gl: Ten que instalar Kamera no sistema para ler da cámara. Prema aquí para iniciar Discover para instalar Kamera e activar a compatibilidade co protocolo «camera:/» no sistema.

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Install Protocol Support for "%1"…
gl: Instalar a compatibilidade co protocolo «%1»…

[ctx: @info:whatsthis for a button, %1 protocol name]
en: Click here to launch Discover to install the missing protocol support library to enable the protocol support for "%1:/" on your system.
gl: Prema aquí para iniciar Discover para instalar a biblioteca de compatibilidade con protocolo que lle falta para activar a compatibilidade co protocolo «%1:/» no seu sistema.

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Search the Web for How to Install Protocol Support for "%1"…
gl: Buscar na web como instalar a compatibilidade co protocolo «%1»…

[ctx: @info this text will be used as a search term in an online search engine, %1 protocol name]
en: How to install protocol support for "%1" on Linux
gl: Como instalar a compatibilidade co protocolo «%1» en Linux

en: Import Selected
gl: Importar o escollido

en: Import All
gl: Importar todo

[ctx: @info when failing to open the appstream URL]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install "Kamera" package.
gl: Non se puido abrir Discover.<nl/>Comprobe se ten Discover instalado no sistema, ou use o xestor de paquetes do sistema para instalar o paquete de «Kamera».

[ctx: @info when failing to launch plasma-discover, %1 protocol name]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install the protocol support library for "%1".
gl: Non se puido abrir Discover.<nl/>Comprobe se ten Discover instalado no sistema, ou use o xestor de paquetes do sistema para instalar a biblioteca de compatibilidade co protocolo «%1».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select the documents to import
gl: Seleccione os documentos que importar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureButton)
en: Settings...
gl: Configuracións…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter the import destination
gl: Insira o destino da importación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Listing content of:
gl: Listando o contido de:

en: Copyright 2000-2022 Gwenview authors
gl: © 2000-2022 Equipo de desenvolvemento de Gwenview

en: Current Maintainer
gl: Mantedor actual

en: Developer
gl: Desenvolvedor

en: Adjust Colors
gl: Axustar as cores

en: Brightness:
gl: Brillo:

en: Contrast:
gl: Contraste:

en: Gamma:
gl: Gama:

en: Current Image
gl: Imaxe actual

en: Square
gl: Cadrado

en: This Screen
gl: Esta pantalla

en: Landscape
gl: Apaisado

en: ISO (A4, A3...)
gl: ISO (A4, A3…)

en: US Letter
gl: Carta EUA

en: Portrait
gl: Retrato

note: i18n("%1:%2") because ':' should not be translated, it is used to parse the ratio string. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width
gl: Anchura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height
gl: Altura

[ctx: @option:check]
en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

[ctx: @label:listbox]
en: Aspect ratio:
gl: Proporcións:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
gl: Tamaño:

[ctx: @label:spinbox]
en: Position:
gl: Posición:

[ctx: @option:check]
en: Preserve aspect ratio
gl: Conservar as proporcións

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save this kind of documents.
gl: Gwenview non pode gardar este tipo de documentos.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
gl: O Gwenview non pode mostrar documentos do tipo %1.

[ctx: @info]
en: Could not open file %1
gl: Non se puido abrir o ficheiro %1

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
gl: Fallou a carga dos metadatos.

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
gl: Fallou a carga da imaxe.

en: Could not load document %1
gl: Non se puido cargar o documento %1

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
gl: Non se puido abrir o ficheiro para escribir nel. Comprobe que ten os permisos precisos sobre <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
gl: Non se puido sobrescribir o ficheiro; comprobe que ten os permisos precisos sobre <filename>%1</filename>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Trash
gl: Lixo

[ctx: @action:button]
en: Deselect
gl: Anular a selección

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
gl: O Gwenview non sabe como mostrar este tipo de documento

en: Loading <filename>%1</filename> failed
gl: Fallou a carga de <filename>%1</filename>

en: Zoom to Fit
gl: Axustar á vista

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
en: Fit
gl: Axustada

[ctx: @info:tooltip]
en: Fit image into the viewing area
gl: Axustar a imaxe á zona de visualización

[ctx: @info:whatsthis, %1 the action's text]
note: i18n: "a previous zoom value" is worded in such an unclear way because it can either be the zoom value for the image viewed previously or the zoom value that was used the last time this same image was viewed. Being more clear about this isn't really necessary here so I kept it short but a more elabo
en: <para>This fits the image into the available viewing area:<list><item>Images that are bigger than the viewing area are displayed at a smaller size so they fit.</item><item>Images that are smaller than the viewing area are displayed at their normal size. If smaller images should instead use all of the available viewing area, turn on <emphasis>Enlarge smaller images</emphasis> <link url='%2'>in the settings</link>.</item></list></para><para>If "%1" is already enabled, pressing it again will switch it off and the image will be displayed at its normal size instead.</para><para>"%1" is the default zoom mode for images. This can be changed so images are displayed at a previous zoom value instead <link url='%2'>in the settings</link>.</para>
gl: <para>Isto axusta a imaxe á zona de visualización dispoñíbel:<list><item>As imaxes que son máis grandes que a zona de visualización móstranse cun tamaño máis pequeno para que caiban.</item><item>As imaxes que son máis pequenas que a zona de visualización móstranse co seu tamaño normal. Se prefire que as imaxes pequenas se amplíen ata ocupar toda a zona de visualización, active <emphasis>Ampliar as imaxes máis pequenas</emphasis> <link url='%2'>na configuración</link>.</item></list></para><para>Se «%1» xa está activada, premela de novo a desactivará e a imaxe pasará a mostrarse co seu tamaño normal.</para><para>«%1» é o modo de ampliación predeterminado para imaxes. Pode cambiarse para que as imaxes se mostren cun valor anteriores de aplicación no seu lugar, <link url='%2'>na configuración</link>.</para>

en: Zoom to fill window by fitting to width or height
gl: Aumentar para cubrir a xanela axustando á anchura e a altura.

[ctx: @action:button Zoom to fill (fit width or height), shown in status bar, keep it short please]
en: Fill
gl: Encher

en: Show Bird's Eye View When Zoomed In
gl: Mostrar unha vista de paxaro ao ampliar

[ctx: @action]
en: Follow color scheme
gl: Seguir o esquema de cores

[ctx: @action]
en: Light Mode
gl: Modo claro

[ctx: @action]
en: Neutral Mode
gl: Modo neutral

[ctx: @action]
en: Dark Mode
gl: Modo escuro

en: No document selected
gl: Non se escolleu ningún documento

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PercentageOfMemoryUsageWarning), group (General)
en: The percentage of memory used by Gwenview before it
                warns the user and suggest saving changes.
gl: A porcentaxe de memoria empregada por Gwenview antes de
                avisar o usuario e suxerirlle que garde os cambios.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BlackListedExtensions), group (General)
en: A list of filename extensions Gwenview should not try to
                load. We exclude *.new as well because this is the extension
                used for temporary files by KSaveFile.
gl: Unha lista de extensións dos nomes de ficheiro que Gwenview non
                debe intentar cargar. Excluímos tamén *.new porque
                esta a extensión úsaa KSaveFile para os ficheiros temporais.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomMode), group (ImageView)
en: Defines what happens when going to image B after
                having zoomed in on an area of image A.  If set to Autofit,
                image B is zoomed out to fit the screen.  If set to KeepSame,
                all images share the same zoom and position: image B is set
                to the same zoom parameters as image A (and if these are
                changed, image A will then be displayed with the updated zoom
                and position).  If set to Individual, all images remember
                their own zoom and position: image B is initially set to the
                same zoom parameters as image A, but will then remember its
                own zoom and position (if these are changed, image A will NOT
                be displayed with the updated zoom and position).
gl: Define o que ocorre ao pasar a unha segunda imaxe tras
    ampliar unha zona dunha primeira imaxe. Se escolle axustar as
    imaxes automaticamente, a segunda imaxe amplíase de xeito
    que encaixe na pantalla. Se escolle conservar a mesma
    ampliación e posición, a segunda imaxe abrirase coa mesma
    ampliación e na mesma posición que a primeira imaxe, e
    calquera cambio nestas afectará asemade á primeira imaxe.
    Se escolle conservar distintas ampliacións e posicións para
    cada imaxe, lémbrase a ampliación e a posición
    usada con cada imaxe; a segunda imaxe usa inicialmente a
    ampliación e posición da primeira imaxe, pero se as cambia
    lembraranse os cambios da segunda imaxe sen
    actualizar a primeira imaxe.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RenderingIntent), group (ImageView)
en: Defines how colors are rendered when your display
                uses an ICC color profile and an image has colors that do not
                fit within the profile's color gamut. "Perceptual" will scale
                the colors of the entire image so that they all fit within the
                display's capabilities. "Relative" will squash only the colors
                that cannot be displayed, and leave the other colors alone.
gl: Define como se debuxan as cores cando a pantalla usa un perfil de cores ICC e unha imaxe ten cores que non encaixan dentro da gama de cores do perfil. «Perceptivo» escalará as cores a toda a imaxe para que todas encaixen dentro das capacidades da pantalla. «Relativo» mesturará só as cores que non se poden mostrar, e deixará sen tocar o resto de cores.

note: i18n: ectx: label, entry (random), group (slide show)
en: Display slide show images in random order
gl: Mostrar as imaxes da presentación nunha orde aleatoria

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group (slide show)
en: Show slideshow in fullscreen mode
gl: Mostrar a presentación a pantalla completa

note: i18n: ectx: label, entry (loop), group (slide show)
en: Loop on images
gl: Repetir as imaxes nun bucle

note: i18n: ectx: label, entry (stopAtEnd), group (slide show)
en: Stop at last image of folder
gl: Parar na última imaxe do cartafol

note: i18n: ectx: label, entry (interval), group (slide show)
en: Interval between images (in seconds)
gl: Intervalo entre imaxes (en segundos)

note: i18n: ectx: label, entry (CropPreserveAspectRatio), group (Crop)
en: Restrict crop to image ratio when Advanced Settings disabled
gl: Restrinxir o recorte ás proporcións da imaxe cando a configuración avanzada estea desactivada.

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioIndex), group (Crop)
en: Index representing selected ratio in the Advanced settings combobox
gl: Índice que representa as proporcións seleccionadas na caixa de selección da configuración avanzada.

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioWidth), group (Crop)
en: Last used crop ratio width when Advanced Settings enabled
gl: Anchura utilizada por última vez nas proporcións de recorte cando a configuración avanzada está activada.

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioHeight), group (Crop)
en: Last used crop ratio height when Advanced Settings enabled
gl: Altura utilizada por última vez nas proporcións de recorte cando a configuración avanzada está activada.

en: Last visited: %1
gl: Última visita: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
gl: Pechar

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @item:intable]
en: File Size
gl: Tamaño do ficheiro

[ctx: @item:intable]
en: File Time
gl: Data do ficheiro

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
gl: Tamaño da imaxe

[ctx: @item:intable]
en: Comment
gl: Comentario

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @title:column]
en: Property
gl: Propiedade

[ctx: @title:column]
en: Value
gl: Valor

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
gl: Non se puido abrir o ficheiro para escribir nel.

[ctx: @info]
en: No data to store.
gl: Non hai ningún dato por gardar.

en: Print Image
gl: Imprimir a imaxe

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
gl: Configuración da imaxe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
gl: Posición da imaxe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
gl: Cambiando de escala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
gl: &Non cambiar de escala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
gl: Axustar a imaxe á &páxina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
gl: &Cambiar de escala a:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
gl: Milímetros

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
gl: Centímetros

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
gl: Polgadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
gl: Manter as proporcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
gl: Tamaño:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpTextLabel)
en: Click on a red eye and choose a size, or double-click to correct instantly.
gl: Prema sobre un ollo vermello e seleccione un tamaño, ou faga clic duplo para corrixir instantaneamente.

[ctx: @action]
en: Assuming that the image format won't be changed and
    for lossy images using the value set in 'Lossy image save quality'.
gl: Asumindo que o formato da imaxe non cambiará e usando o
    valor de «Calidade de garda das imaxes con perda» para as imaxes
    con perda.

en: error
gl: erro

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
gl: Cambiar o tamaño

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ResizeImageWidget)
en: Resize Image
gl: Cambiar o tamaño da imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: New size:
gl: Tamaño novo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mKeepAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
gl: Manter as proporcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current size:
gl: Tamaño actual:

[ctx: @info:tooltip]
en: Assign this tag to all selected images
gl: Asignar esta etiqueta a todas as imaxes escollidas

en: Add tag
gl: Engadir unha etiqueta

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
gl: Bucle

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
gl: Aleatorio

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Right
gl: Rotar á dereita

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Left
gl: Rotar á esquerda

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror
gl: Reflectir

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flip
gl: Inverter

[ctx: (qtundo-format)]
en: Transform
gl: Transformar

[ctx: @action]
en: Properties
gl: Propiedades

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista
