gwenview - en to hsb translation catalogue (125 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowResourceUsageMode)
en: Low resource usage mode
hsb: Zlutniwy modus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cacheHelpLabel)
en: Enable this option if you do not have a lot of disk space. This will avoid storing thumbnails on disk and will prefer embedded thumbnails of lower quality that are faster to load, if available.
hsb: Zaswěćće to, hdyž nimaće wjele městna na tačeli. To wobeńdźe zawěsćenje mini-wobrazkow za tačeli a město toho preferuje integrowane mini-wobrazki, jeli su k dispoziciji, kiž maja nišu kwalitu, ale hodźa so spěšnišo začitać.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Thumbnails:
hsb: Mini-wobrazki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History:
hsb: Předchadne přikazy:

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
hsb: Napohlad

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
hsb: Městno wobdźěłać

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
hsb: Mjeno

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
hsb: Datum

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
hsb: Wulkosć

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Rating
hsb: Hódnoćenje

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Descending
hsb: Spadujo

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
hsb: Mjeno dataje

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
hsb: Datum

[ctx: @action:inmenu]
en: File Size
hsb: Wulkosć dataje

[ctx: @title actions category]
en: File
hsb: Dataja

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
hsb: Zapisk k městnam dodać

en: General
hsb: Powšitkownje

en: Advanced
hsb: Za pokročenych

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Copy %1
hsb: %1 kopěrować

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Copy %1 image | Copy %1 images
hsb[0]: %1 wobraz kopěrować
hsb[1]: %1 wobrazaj kopěrować
hsb[2]: %1 wobrazy kopěrować
hsb[3]: %1 wobrazow kopěrować

[ctx: @action:button]
en: Copy
hsb: Kopěrować

[ctx: @action:button]
en: Move
hsb: Přesuwać

[ctx: @action:button]
en: Link
hsb: Wotkaz

en: Move Here
hsb: Sem přesunyć

en: Copy Here
hsb: Sem kopěrować

en: Link Here
hsb: Sem wotkazać

en: Cancel
hsb: Přetorhnyć

[ctx: @title actions category]
en: Edit
hsb: Wobdźěłać

[ctx: Verb]
en: Copy To...
hsb: Kopěrować do...

[ctx: Verb]
en: Move To...
hsb: Přesunyć do...

[ctx: Verb]
en: Rename...
hsb: Přemjenować...

[ctx: Verb]
en: Trash
hsb: Papjernik

en: Restore
hsb: Stary staw

en: Properties
hsb: Swójstwa

en: Open With
hsb: Wočinić z

en: Open Containing Folder
hsb: Zapisk  z tutym elementom wočinić

en: Other Application...
hsb: Druha aplikacija...

en: Date >=
hsb: Datum >=

en: Date =
hsb: Datum =

en: Date <=
hsb: Datum <=

en: Rating >=
hsb: Hódnoćenje >=

en: Rating =
hsb: Hódnoćenje =

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slideshow
hsb: Diasowa prezentacija

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mThumbnailGroupBox)
en: Thumbnails
hsb: Mini-wobrazki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height:
hsb: Wysokosć:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, neverShowWrapNoticeRadioButton)
en: Never
hsb: Ženje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alwaysShowWrapNoticeRadioButton)
en: Always
hsb: Přeco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundBlackRadioButton)
en: Black
hsb: Čorń

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hsb: &Nastajenja

en: Resize
hsb: Wulkosć přeměnić

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelBrowseRadioButton)
en: Browse
hsb: Přehladować

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelZoomRadioButton)
en: Zoom
hsb: Zoomowanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animations:
hsb: Animacije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAnimationRadioButton)
en: None
hsb: Žane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Orientation:
hsb: Orientacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, horizontalRadioButton)
en: Horizontal
hsb: Horicontalnje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, verticalRadioButton)
en: Vertical
hsb: Wertikalnje

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
hsb[0]: %1 dataja wubrana
hsb[1]: %1 dataji wubranej
hsb[2]: %1 dataje wubrane
hsb[3]: %1 datajow wubranych

[ctx: @action Open Recent menu]
en: Clear List
hsb: Lisćinu wumazać

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
hsb: Znowa začitać

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
hsb: Městno narunać

[ctx: @action:intoolbar Switch to file list]
en: Browse
hsb: Přehladować

[ctx: @action:intoolbar Switch to image view]
en: View
hsb: Napohlad

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
hsb: Předchadny

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
hsb: Přichodny

[ctx: @action Go to last image]
en: Last
hsb: Posledni

[ctx: @action]
en: Start Page
hsb: Spočatna strona

[ctx: @action]
en: Sidebar
hsb: Nabóčny pas

[ctx: @action Share images]
en: Share
hsb: Dźělić

[ctx: @title:menu submenu for actions that open configuration dialogs]
en: Configure
hsb: Připrawić

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
hsb: Wobdźěłać

en: Redo
hsb: Znowa činić

en: Undo
hsb: Wróćo

en: Folders
hsb: Zapiski

en: Information
hsb: Informacija

en: Discard Changes
hsb: Změny zaćisnyć

[ctx: @action:button]
en: Rename
hsb: Hinak pomjenować

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
hsb: Hinak pomjenować

en: &Stop
hsb: &Zastajić

en: Edit
hsb: Wobdźěłać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rating:
hsb: Hódnoćenje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tags:
hsb: Etikety:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, mDescriptionTextEdit)
en: Description
hsb: Wopisanje

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget All Files
hsb: Wšitke dataje zabyć

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFilesTab)
en: Recent Files
hsb: Njedawno wužiwane dataje

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, placesTab)
en: Places
hsb: Městna

en: Synchronize
hsb: Synchronizować

en: Keep
hsb: Wobchować

en: Retry
hsb: Znowa spytać

en: Ignore
hsb: Ignorować

en: Quit
hsb: Wopušćić

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureButton)
en: Settings...
hsb: Nastajenja...

en: Current Maintainer
hsb: Tuchwilny hladaćel

en: Developer
hsb: Wuwiwar

en: Square
hsb: Štyriróžk

en: Landscape
hsb: Krajina

en: Portrait
hsb: Portret

note: i18n("%1:%2") because ':' should not be translated, it is used to parse the ratio string. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width
hsb: Šěrokosć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height
hsb: Wysokosć

[ctx: @option:check]
en: Advanced settings
hsb: Opcije za pokročenych

[ctx: @label:listbox]
en: Aspect ratio:
hsb: Poměr:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
hsb: Wulkosć:

[ctx: @label:spinbox]
en: Position:
hsb: Pozicija:

[ctx: @info]
en: Could not open file %1
hsb: Njemóžach dataju %1 wočinić

[ctx: @info:tooltip]
en: Trash
hsb: Papjernik

[ctx: @action:button]
en: Deselect
hsb: Wubraće zběhnyć

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
hsb: Začinić

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
hsb: Mjeno

[ctx: @item:intable]
en: File Size
hsb: Wulkosć dataje

[ctx: @item:intable]
en: Comment
hsb: Komentar

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
hsb: Powšitkownje

[ctx: @title:column]
en: Property
hsb: Přiznak

[ctx: @title:column]
en: Value
hsb: Hódnota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
hsb: Poměr wobchować

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
hsb: Wulkosć:

en: error
hsb: zmylk

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
hsb: Wulkosć přeměnić

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Right
hsb: Naprawo wjerćeć

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Left
hsb: Nalěwo wjerćeć

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror
hsb: Špihelować

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flip
hsb: Wobroćić

[ctx: (qtundo-format)]
en: Transform
hsb: Změnić

[ctx: @action]
en: Properties
hsb: Swójstwa

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hsb: &Dataja

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hsb: &Napohlad
