gwenview - en to ka translation catalogue (417 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowResourceUsageMode)
en: Low resource usage mode
ka: ნაკლები რესურსების გამოყენების რეჟიმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cacheHelpLabel)
en: Enable this option if you do not have a lot of disk space. This will avoid storing thumbnails on disk and will prefer embedded thumbnails of lower quality that are faster to load, if available.
ka: ჩართეთ ეს პარამეტრ, თუ დისკზე ადგილი ბევრი არ გაქვთ. ეს თავიდან აცილებს მინიატურების დისკზე შენახვას და თუ ხელმისაწვდომია, ჩადგმულ, დაბალი ხარისხის მინიატურებს გამოიყენებს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Thumbnails:
ka: მინატურები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, relativeHelpLabel)
en: Squash colors that don't fit within the active color profile's color gamut, leaving other colors untouched
ka: ფერების წაშლა, რომლებიც აქტიური ფერის პროფილის ფერის გამაში არ ჯდებიან. სხვა ფერები არ შეიცვლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History:
ka: ისტორია:

[ctx: @option:Relative Colorimetric rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, relativeRenderingIntentRadioButton)
en: Relative Colorimetric
ka: შეფარდებით კოლორიმეტრული

[ctx: @option:Perceptual rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, perceptualRenderingIntentRadioButton)
en: Perceptual
ka: აღქმული

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, perceptualHelpLabel)
en: Scale all colors equally to fit them within the active color profile's color gamut
ka: ყველა ფერის თანაბარი მასშტაბირება მათი აქტიური ფერის ფერის გამაში ჩასატევად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorRenderingLabel)
en: Rendering intent:
ka: ფერების გადაცემის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HistoryEnabled)
en: Remember folders and URLs
ka: საქაღალდეებისა და URL-ების დამახსოვრება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NoMonitorICC)
en: Apply only the profile embedded in the image file
ka: მხოლოდ გამოსახულების ფაილში ჩაშენებულ პროფილზე გადატარება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileHelpLabel)
en: Assume that system-wide color correction already applies monitor profile.
ka: ჩათვლა, რომ მონიტორის ფერების კორექცია სისტემაში უკვე გამოიყენება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileLabel)
en: Color profile:
ka: ფერის პროფილი:

[ctx: @action:inmenu a spacer that aligns toolbar buttons with the sidebar]
en: Sidebar Alignment Spacer
ka: გვერდითი ზოლის სწორების ადგილი

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
ka: ხედო

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
ka: მდებარეობის ჩასწორება

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
ka: დახარისხება

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
ka: თარიღი

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
ka: ზომა

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Rating
ka: შეფასება

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Descending
ka: Დაღმავალი

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
ka: მინიატურის დეტალები

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
ka: ფაილის სახელი

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
ka: თარიღი

[ctx: @action:inmenu]
en: Image Size
ka: გამოსახულების ზომა

[ctx: @action:inmenu]
en: File Size
ka: ფაილის ზომა

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
ka: შეფასება

[ctx: @title actions category]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
ka: საქაღალდის ადგილებში დამატება

[ctx: @info:status %1 number of selected documents, %2 total number of documents, %3 total filesize of selected documents]
en: Selected %1 of %2 (%3)
ka: მონიშნულია %1 %2-დან (%3)

[ctx: @info:status Image files]
en: %1 image | %1 images
ka[0]: %1 გამოსახულება
ka[1]: %1 გამოსახულება

[ctx: @info:status Video files]
en: %1 video | %1 videos
ka[0]: %1 ვიდეო
ka[1]: %1 ვიდეო

note: i18n: ectx: property (text), widget (Gwenview::StatusBarToolButton, mAddFilterButton)
en: Add Filter
ka: ფილტრის დამატება

en: General
ka: ზოგადი

en: Image View
ka: სურათის ხედი

en: Advanced
ka: დაწინაურებული

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Copy %1
ka: %1-ის კოპირება

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Copy %1 image | Copy %1 images
ka[0]: %1 გამოსახულების კოპირება
ka[1]: %1 გამოსახულების კოპირება

[ctx: @action:button]
en: Copy
ka: ასლი

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Move %1
ka: %1-ის გადატანა

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Move %1 image | Move %1 images
ka[0]: %1 გამოსახულების გადატანა
ka[1]: %1 გამოსახულების გადატანა

[ctx: @action:button]
en: Move
ka: გადატანა

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Link %1
ka: %1-სთან მიბმა

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Link %1 image | Link %1 images
ka[0]: %1 გამოსახულების მიბმა
ka[1]: %1 გამოსახულების მიბმა

[ctx: @action:button]
en: Link
ka: მიბმა

en: Move Here
ka: აქ გადმოტანა

en: Copy Here
ka: აქ ჩაკოპირება

en: Link Here
ka: აქ ბმულის შექმნა

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: File Operations
ka: ფაილის ოპერაციები

[ctx: @title actions category]
en: Edit
ka: ჩასწორება

[ctx: Verb]
en: Copy To...
ka: კოპირება…

[ctx: Verb]
en: Move To...
ka: გადატანა…

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
ka: ბმული...

[ctx: Verb]
en: Rename...
ka: სახელის გადარქმევა...

[ctx: Verb]
en: Trash
ka: ნაგავი

en: Restore
ka: აღდგენა

en: Properties
ka: თვისებები

en: Create Folder...
ka: საქაღალდის შექმნა...

en: Open With
ka: გამხსნელი პროგრამა

en: Open Containing Folder
ka: შემცველი საქაღალდის გახსნა

en: Other Application...
ka: სხვა პროგრამა...

en: Name contains
ka: სახელი შეიცავს

en: Name does not contain
ka: სახელი არ შეიცავს

en: Date >=
ka: თარიღი >=

en: Date =
ka: თარიღი =

en: Date <=
ka: თარიღი <=

en: Rating >=
ka: შეფასება >=

en: Rating =
ka: შეფასება =

en: Rating <=
ka: შეფასება <=

en: Tagged
ka: ჭდეებიანი

en: Not Tagged
ka: ჭდეების გარეშე

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
ka: გაფილტვრა სახელის მიხედვით

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
ka: თარიღით გაფილტვრა

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
ka: შეფასებით გაფილტვრა

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
ka: ჭდით გაფილტვრა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slideshow
ka: სლაიდშოუ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
ka: ინტერვალი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowLoopCheckBox)
en: Loop
ka: მარყუჟი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowRandomCheckBox)
en: Random
ka: შემთხვევითი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Information
ka: გამოსახულების ინფორმაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureDisplayedInformationButton)
en: Select Image Information to Display...
ka: აირჩიეთ გამოსახულების საჩვენებელი ინფორმაცია...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mThumbnailGroupBox)
en: Thumbnails
ka: ესკიზები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowThumbnailsCheckBox)
en: Show thumbnails
ka: მინიატურების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height:
ka: სიმაღლე:

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
ka[0]: %1 წმ
ka[1]: %1 წმ

en: Configure
ka: მორგება

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure full screen mode
ka: მთელ ეკრანზე ჩვენების მორგება

[ctx: @info:status %1 current document index, %2 total documents]
en: %1 of %2
ka: %1 %2-დან

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Videos:
ka: ვიდეოები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ListVideos)
en: Show videos
ka: ვიდეოების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoplayVideos)
en: Automatically play
ka: ავტომატურად დაკვრა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Notify after reaching the last image:
ka: შეტყობინება ბოლო გამოსახულების მიღწევის შესახებ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, neverShowWrapNoticeRadioButton)
en: Never
ka: არასდროს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wrapNoticeOnSlideshowRadioButton)
en: Only during slideshows
ka: მხოლოდ სლაიდშოუს მიმდინარეობისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alwaysShowWrapNoticeRadioButton)
en: Always
ka: ყოველთვის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Fullscreen background:
ka: მთელ ეკრანზე გაშლილი ფონი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundImageRadioButton)
en: Dark gray texture
ka: მუქი ნაცრისფერი ტექსტურა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundBlackRadioButton)
en: Black
ka: შავი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Lossy image save quality:
ka: კარგვითი ფორმატის მქონე გამოსახულების შენახვის ხარისხი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lossyImageFormatHelpLabel)
en: The quality level when saving images using lossy image formats such as JPEG, WEBP, AVIF, HEIF, and HEIC. Higher quality increases the file size.
ka: კარგვითი ფორმატების, როგორიცაა, მაგალითად JPEG, WEBP, AVIF, HEIF და HEIC, ხარისხის დონე. მაღალი ხარისხი ფაილის ზომასაც გაზრდის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Thumbnail actions:
ka: მინიატურის ქმედებები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allButtonsThumbnailActionsRadioButton)
en: All buttons
ka: ყველა ღილაკი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectionOnlyThumbnailActionsRadioButton)
en: Show selection button only
ka: მხოლოდ არჩევის ღილაკის ჩვენება

[ctx: A number of thumbnail actions to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noneThumbnailActionsRadioButton)
en: None
ka: არაფერი

en: Image quality:
ka: გამოსახულების ხარისხი:

[ctx: @title:window]
en: Save Image
ka: გამოსახულების შენახვა

en: Save using another format
ka: სხვა ფორმატით შეინახეთ

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
ka: Gwenview -ს გამოსახულების შენახვა '%1' ფორმატში არ შეუძლია.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
ka: Gwenview -ს გამოსახულების შენახვა '%1' ფორმატში არ შეუძლია.

[ctx: @info]
en: <emphasis strong='true'>Saving <filename>%1</filename> failed:</emphasis><nl />%2
ka: <emphasis strong='true'><filename>%1</filename>-ის შენახვის შეცდომა:</emphasis><nl />%2

en: You are now viewing the new document.
ka: ახლა ათვალიერებთ ახალ დოკუმენტს.

en: Go back to the original
ka: საწყისზე დაბრუნება

note: i18n: ectx: Menu (rating)
en: &Rating
ka: &შეფასება

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

[ctx: @title:window]
en: Image Information
ka: გამოსახულების ინფორმაცია

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Rotate Left
ka: მარცხნივ შებრუნება

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the left
ka: გამოსახულების მარცხნივ შებრუნება

en: Rotate Right
ka: მარჯვნივ შებრუნება

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the right
ka: გამოსახულების მარჯვნივ შებრუნება

en: Mirror
ka: სარკე

en: Flip
ka: გადაბრუნება

en: Resize
ka: ზომის შეცვლა

en: Crop
ka: ამოჭრა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Adjust Colors
ka: ფერების მორგება

en: Reduce Red Eye
ka: წითელი თვალის მოცილება

[ctx: @action:intoolbar]
en: Annotate
ka: ანოტაცია

[ctx: @title:window Annotate [filename]]
en: Annotate %1
ka: %1-ის ანოტაცია

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
ka: Gwenview -ს ამ ტიპის გამოსახულების ჩასწორება არ შეუძლია.

en: Image Operations
ka: გამოსახულების ოპერაციები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Show transparency with:
ka: გამჭვირვალობის ჩვენება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, surroundingRadioButton)
en: Surrounding background
ka: გარშემო ფონი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkBoardRadioButton)
en: &Checkerboard background
ka: &ჭადრაკის დაფა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, solidColorRadioButton)
en: &Solid color background:
ka: &ერთფეროვანი ფონი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse wheel behavior:
ka: თაგუნას რგოლის ქცევა:

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelScrollRadioButton)
en: Scroll
ka: ჩამოქაჩვა

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelBrowseRadioButton)
en: Browse
ka: დათვალიერება

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelZoomRadioButton)
en: Zoom
ka: გადიდება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Zoom mode:
ka: გადიდების რეჟიმი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autofitZoomModeRadioButton)
en: Autofit each image
ka: თითოეული გამოსახულების ავტომატურად ჩატევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, keepSameZoomModeRadioButton)
en: Keep same zoom and position
ka: გადიდებისა და მდებარეობის დატოვება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, individualZoomModeRadioButton)
en: Per image zoom and position
ka: ცალ-ცალკე გადიდება და მდებარეობა თითოეული გამოსახულებისთვის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnlargeSmallerImages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
ka: პატარა გამოსახულებების გადიდება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animations:
ka: ანიმაციები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, softwareAnimationRadioButton)
en: Software
ka: პროგრამები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAnimationRadioButton)
en: None
ka: არაფერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <b>Thumbnail Bar</b>
ka: <b>მინიატურების ზოლი</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Orientation:
ka: ორიენტაცია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, horizontalRadioButton)
en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, verticalRadioButton)
en: Vertical
ka: ვერტიკალური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Row count:
ka: მწკრივების რიცხვი:

[ctx: @action show more image meta info]
en: Show more details...
ka: მეტი დეტალის ჩვენება...

[ctx: @title:group]
en: Image Information
ka: გამოსახულების ინფორმაცია

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
ka[0]: მონიშნულია %1 ფაილი
ka[1]: მონიშნულია %1 ფაილი

[ctx: @label]
en: %1 folder selected | %1 folders selected
ka[0]: მონიშნულია %1 საქაღალდე
ka[1]: მონიშნულია %1 საქაღალდე

[ctx: @label. The two parameters are strings like '2 folders' and '1 file'.]
en: %1 and %2 selected
ka: მონიშნულია %1 და %2

en: %1 folder | %1 folders
ka[0]: %1 საქაღალდე
ka[1]: %1 საქაღალდე

en: %1 file | %1 files
ka[0]: %1 ფაილი
ka[1]: %1 ფაილი

en: An Image Viewer
ka: სურათების გალერეა

en: Start in fullscreen mode
ka: მთელ ეკრანზე გაშვება

en: Start in slideshow mode
ka: სლაიდშოუს რეჟიმში გაშვება

en: A starting file or folders
ka: საწყისი ფაილი ან საქარალდე

[ctx: @action Open Recent menu]
en: Clear List
ka: სიის გასუფთავება

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
ka: მდებარეობის ჩანაცვლება

[ctx: @action:intoolbar Switch to file list]
en: Browse
ka: დათვალიერება

[ctx: @info:tooltip]
en: Browse folders for images
ka: გამოსახულებების შემცველი საქაღალდეების პოვნა

[ctx: @action:intoolbar Switch to image view]
en: View
ka: ხედო

[ctx: @info:tooltip]
en: View selected images
ka: მონიშნული გამოსახულებების დათვალიერება

[ctx: @action]
en: Exit Full Screen
ka: სრული ეკრანიდან გამოსვლა

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
ka: წინა

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to previous image
ka: წინა გამოსახულებაზე გადასვლა

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
ka: შემდეგი

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to next image
ka: შემდეგ გამოსახულებაზე გადასვლა

[ctx: @action Go to first image]
en: First
ka: პირველი

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to first image
ka: პირველ გამოსახულებაზე გადასვლა

[ctx: @action Go to last image]
en: Last
ka: ბოლო

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to last image
ka: ბოლო გამოსახულებაზე გადასვლა

[ctx: @action]
en: Start Page
ka: საწყისი გვერდი

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the start page
ka: საწყისი გვერდის გახსნა

[ctx: @action]
en: Sidebar
ka: გვერდითი პანელი

[ctx: @action opens crop, rename, etc.]
en: Show Editing Tools
ka: რედაქტორის ხელსაწყოების ჩვენება

[ctx: @action Share images]
en: Share
ka: გაზიარება

en: Error while sharing: %1
ka: შეცდომა გაზიარებისას: %1

en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
ka: გაზიარებული გამოსახულების ბმული (<a href="%1">%1</a>) ბუფერში დაკოპირდა.

[ctx: @title:menu submenu for actions that open configuration dialogs]
en: Configure
ka: მორგება

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Redo
ka: თავიდან

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Folders
ka: საქაღალდეები

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Operations
ka: ოპერაციები

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide sidebar
ka: გვერდითი ზოლის დამალვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sidebar
ka: გვერდითა ზოლის ჩვენება

[ctx: @title:window]
en: Open Image
ka: გამოსახულების გახსნა

en: Pause Slideshow
ka: სლაიდშოუს შეჩერება

en: Resume Slideshow
ka: სლაიდშოუს გარძელება

en: Start Slideshow
ka: სლაიდშოუს დაწყება

en: Save All Changes
ka: ყველა ცვლილების შენახვა

en: Discard Changes
ka: ცვლილებების გაუქმება

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
ka[0]: შეცვლილია %1 გამოსახულება.
ka[1]: შეცვლილია %1 გამოსახულება.

en: If you quit now, your changes will be lost.
ka: თუ ახლა გახვალთ, ცვლილებები დაიკარგება.

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
ka: ეს მენიუს ზოლს სრულად დამალავს. მისი ჩვენება %1-ზე დაწოლით შეგიძლიათ.

en: Hide menu bar
ka: მენიუს ზოლის დამალვა

en: You reached the first document, what do you want to do?
ka: მიაღწიეთ პირველ დოკუმენტს. რისი გაკეთება გნებავთ?

en: Stay There
ka: იქ დარჩენა

en: Go to the Last Document
ka: ბოლო დოკუმენტზე გადასვლა

en: Go Back to the Document List
ka: დოკუმენტების სიაზე დაბრუნება

en: You reached the last document, what do you want to do?
ka: მიაღწიეთ ბოლო დოკუმენტს. რისი გაკეთება გნებავთ?

en: Go to the First Document
ka: პირველ დოკუმენტზე გადასვლა

[ctx: @action:button]
en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

en: Rename <filename>%1</filename> to:
ka: <filename>%1</filename> -ის ახალი სახელი:

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
ka: Შენახვა...

en: &Stop
ka: გაჩერება

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
ka[0]: 1 დოკუმენტის შენახვა შეუძლებელია:
ka[1]: %1 დოკუმენტის შენახვა შეუძლებელია:

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
ka: შეცვალეთ მეტისმეტად ბევრი გამოსახულება. მეხსიერების პრობლემების თავიდან ასაცილებლად შეინახეთ თქვენი ცვლილებები.

en: Current image modified
ka: მიმდინარე გამოსახულება შეიცვალა

en: Previous modified image
ka: წინა შეცვლილი გამოსახულება

en: Next modified image
ka: შემდეგი შეცვლილი გამოსახულება

en: One image modified | %1 images modified
ka[0]: შეცვლილია %1 საქაღალდე
ka[1]: შეცვლილია %1 საქაღალდე

en: Go to first modified image
ka: პირველ შეცვლილ გამოსახულებაზე გადასვლა

en: Go to it
ka: გადასვლა

en: Save All
ka: ყველას შენახვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all modified images
ka: ყველა შეცვლილი გამოსახულების ჩაწერა

en: Edit
ka: ჩასწორება

[ctx: @action]
en: Edit Tags
ka: ჭდეების ჩასწორება

[ctx: @action Rating value of zero]
en: Zero
ka: ნული

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SemanticInfoDialog)
en: Tag Editor
ka: ჭდეების რედაქტორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mPreviousButton)
en: Previous
ka: წინა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNextButton)
en: Next
ka: შემდეგი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rating:
ka: შეფასება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tags:
ka: ჭდეები:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, mDescriptionTextEdit)
en: Description
ka: აღწერილობა

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow
ka: სლაიდშოუს დაწყება

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow with selected images
ka: მონიშნული გამოსახულებების სლაიდშოუს დაწყება

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Add Folder to Places
ka: საქაღალდის ადგილებში დამატება

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget This Folder
ka: ამ საქაღალდის დავიწყება

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget All Folders
ka: ყველა საქაღალდის დავიწყება

[ctx: @action Recent Files view]
en: Add Containing Folder to Places
ka: შემცველი საქაღალდის ადგილებში დამატება

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget This File
ka: ამ ფაილის დავიწყება

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget All Files
ka: ყველა ფაილის დავიწყება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHistoryDisabledLabel)
en: History has been disabled.
ka: ისტორია გამოირთო.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFoldersTab)
en: Recent Folders
ka: ბოლოს გამოყენებული საქაღალდეები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFilesTab)
en: Recent Files
ka: ბოლო ფაილები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, placesTab)
en: Places
ka: ადგილები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Tags
ka: ჭდეები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTagLabel)
en: Browsing by tags is not available. Make sure Nepomuk is properly installed on your computer.
ka: ჭდეებით მოძებნა ხელმიუწვდომელია. დარწმუნდით, რომ Nepomuk სწორად გიყენიათ.

en: Synchronize
ka: სინქრონიზაცია

en: Show Thumbnails
ka: მინიატურების ჩვენება

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: For languages that are read right to left, "right side" refers to the left side in this context.
en: <para>This toggles a small bar showing all the other images in the current folder. Selecting one of them changes the currently viewed image.</para><para>Select multiple images at the same time to see them side by side.</para><para>The bar can optionally be moved to the right side of the screen and contain multiple rows of images; <link url='%1'>configure these options in the settings</link>.</para>
ka: <para>ეს გადართავს პატარა პანელს, რომელიც მიმდინარე საქაღალდეში ყველა სხვა გამოსახულებას გაჩვენებთ. ერთ-ერთი მათგანის მონიშვნა ამჟამად გახსნილ გამოსახულებას შეცვლის..</para><para>აირჩიეთ ბევრი გამოსახულება, რათა ისინი გვერდიგვერდ დაინახოთ.</para><para>ეს პანელი ასევე შეგიძლიათ ეკრანის მარჯვენა მხარეს გადაიტანოთ და მასზე გამოსახულებების ერთზე მეტი მწკრივი გამოჩნდება.<link url='%1'>ამ პარამეტრების დაყენება მორგების ფანჯარაში შეგიძლიათ</link>.</para>

[ctx: @item:inmenu]
en: Background Color Mode
ka: ფონის ფერის რეჟიმი

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
ka: ცვლილებების გაუქმება და თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
ka: ეს გამოსახულება შეიცვალა. მისი თავიდან ჩატვირთვა ყველა თქვენს ცვლილებას გაანულებს.

en: Show failed files...
ka: ავარიული ფაილების ჩვენება...

en: Show failed subfolders...
ka: შეცდომის მქონე ქვესაქაღლდეების ჩვენება...

en: Failed to import %1 document. | Failed to import %1 documents.
ka[0]: %1 დოკუმენტის შემოტანის შეცდომა.
ka[1]: %1 დოკუმენტის შემოტანის შეცდომა.

en: Failed to create %1 destination subfolder. | Failed to create %1 destination subfolders.
ka[0]: %1 სამიზნე ქვესაქაღალდის შექმნის შეცდომა.
ka[1]: %1 სამიზნე ქვესაქაღალდის შექმნის შეცდომა.

en: Failed to import documents:
ka: დოკუმენტების შემოტანის შეცდომა:

en: Failed to create subfolders:
ka: ქვესაქაღალდეების შექმნის შეცდომა:

en: Shooting date
ka: გადაღების თარიღი

en: Shooting time
ka: გადაღების დრო

en: Original extension
ka: საწყისი გაფართოება

en: Original extension, in lower case
ka: საწყისი გაფართოება, დაბალ რეგისტრში

en: Original filename
ka: ფაილის საწყისი სახელი

en: Original filename, in lower case
ka: საწყისი გაფართოება, მაღალ რეგისტრში

en: One document has been imported. | %1 documents have been imported.
ka[0]: შემოტანილია %1 დოკუმენტი.
ka[1]: შემოტანილია %1 დოკუმენტი.

en: One document has been skipped because it had already been imported. | %1 documents have been skipped because they had already been imported.
ka[0]: გამოტოვებულია ერთი დოკუმენტი, რადგან ის უკვე შემოტანილია.
ka[1]: გამოტოვებულია %1 დოკუმენტი, რადგან ისინი უკვე შემოტანილია.

en: One of them has been renamed because another document with the same name had already been imported. | %1 of them have been renamed because other documents with the same name had already been imported.
ka[0]: ერთ მათგანს სახელი გადაერქვა, რადგან იგივე სახელის მქონე სხვა დოკუმენტი უკვე შემოტანილია.
ka[1]: %1 მათგანს სახელი გადაერქვა, რადგან იგივე სახელის მქონე სხვა დოკუმენტი უკვე შემოტანილია.

en: Delete the imported document from the device? | Delete the %1 imported documents from the device?
ka[0]: წავშალო შემოტანილი დოკუმენტი მოწყობილობიდან?
ka[1]: წავშალო %1 შემოტანილი დოკუმენტი მოწყობილობიდან?

en: Delete the skipped document from the device? | Delete the %1 skipped documents from the device?
ka[0]: წავშალო გამოტოვებული დოკუმენტი მოწყობილობიდან?
ka[1]: წავშალო %1 გამოტოვებული დოკუმენტი მოწყობილობიდან?

[ctx: Singular sentence is actually never used.]
en: Delete the imported or skipped document from the device? | Delete the %1 imported and skipped documents from the device?
ka[0]: წავშალო შემოტანილი ან გამოტოვებული დოკუმენტი მოწყობილობიდან?
ka[1]: წავშალო %1 შემოტანილი ან გამოტოვებული დოკუმენტი მოწყობილობიდან?

[ctx: @title:window]
en: Import Finished
ka: შემოტანა დასრულებულია

en: Keep
ka: დატოვება

en: Failed to delete the document:
    %2 | Failed to delete documents:
    %2
ka[0]: შეცდომა დოკუმენტის წაშლისას:
    %2
ka[1]: შეცდომა დოკუმენტის წაშლისას:
    %2

en: Retry
ka: გამეორება

en: Ignore
ka: იგნორი

en: What do you want to do now?
ka: რისი გაკეთება გნებავთ ახლა?

en: View Imported Documents with Gwenview
ka: შემოტანილი დოკუმენტების დათვალიერება Gwenview-ით

en: Import more Documents
ka: მეტი დოკუმენტის შემოტანა

en: Quit
ka: გამოსვლა

en: Could not create destination folder.
ka: სამიზნე საქაღალდის შექმნის შეცდომა.

en: Could not create temporary upload folder.
ka: ატვირთვისთვის დროებითი საქაღალდის შექმნის შეცდომა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRename)
en: Rename documents automatically
ka: დოკუმენტების სახელის ავტომატური გადარქმევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rename Format:
ka: ფორმატის სახელის გადარქმევა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview:
ka: წინასწარი ნახვა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <i>Type text or click the items below to customize the format</i>
ka: <i>ფორმატის მოსარგებად აკრიფეთ ტექსტი ან დააწკაპუნეთ ელემენტის ქვეშ</i>

en: Gwenview Importer
ka: Gwenview-ის შემომტანი

en: Photo Importer
ka: ფოტოს შემომტანი

en: The device UDI, used to retrieve information about the device (name, icon...)
ka: იმ მოწყობილობის UDI, რომელიც მოწყობილობის შესახებ ინფორმაციის მისაღებად გამოიყენება (სახელი, ხატულა...)

en: Device UDI
ka: მოწყობილობის UDI

en: Source folder
ka: საწყისი საქაღალდე

en: Missing required source folder argument.
ka: აუცილებელი საწყისი საქაღალდის არგუმენტის გარეშე.

en: Too many arguments.
ka: მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი.

en: Invalid source folder.
ka: არასწორი საწყისი საქაღალდე.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Importing documents...
ka: დოკუმენტების შემოტანა...

[ctx: @info above install button when Kamera is not installed]
en: Support for your camera is not installed.
ka: თქვენი კამერის მხარდაჭერა დაყენებული არაა.

[ctx: @info above install button, %1 protocol name %2 error text from KIO]
en: The protocol support library for "%1" is not installed. Error: %2
ka: პროტოკოლის მხარდაჭერის ბიბლიოთეკა "%1"-სთვის დაყენებული არაა. შეცდომა: %2

[ctx: @info above install button, %1 protocol name]
en: The protocol support library for "%1" is not installed.
ka: პროტოკოლის მხარდაჭერის ბიბლიოთეკა "%1"-სთვის დაყენებული არაა.

[ctx: @info:usagetip above install button]
en: After finishing the installation process, restart this Importer to continue.
ka: დაყენების პროცესის დასრულების შემდეგ შემომტანი გასაგრძელებლად თავიდან გაუშვით.

[ctx: @info:tooltip for a button, %1 protocol name]
en: Launch Discover to install the protocol support library for "%1"
ka: "%1"-ის მხარდაჭერის ბიბლიოთეკის დასაყენებლად Discover-ის გაშვება

[ctx: @action:button]
en: Install Support for this Camera…
ka: ამ კამერის მხარდაჭერის დაყენება…

[ctx: @info:whatsthis for a button when Kamera is not installed]
en: You need Kamera installed on your system to read from the camera. Click here to launch Discover to install Kamera to enable protocol support for "camera:/" on your system.
ka: კამერიდან წასაკითხად საჭიროა, Kamera დაყენებული გქონდეთ. დააწკაპუნეთ აქ Discover-ის გასაშვებად და Kamera-ის დასაყენებლად, რათა "camera:/" პროტოკოლის მხარდაჭერა გქონდეთ.

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Install Protocol Support for "%1"…
ka: "%1"-ის პროტოკოლის მხარდაჭერის დაყენება…

[ctx: @info:whatsthis for a button, %1 protocol name]
en: Click here to launch Discover to install the missing protocol support library to enable the protocol support for "%1:/" on your system.
ka: თქვენს სისტემაში ნაკლული პროტოკოლის ("%1:/)მხარდაჭერის ბიბლიოთეკის დასაყენებლად Discover-ის გასაშვებად აქ დააწკაპუნეთ.

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Search the Web for How to Install Protocol Support for "%1"…
ka: ინტერნეტში მოძებნა, როგორ დავაყენოთ პროტოკოლის მხარდაჭერა "%1"-სთვის…

[ctx: @info this text will be used as a search term in an online search engine, %1 protocol name]
en: How to install protocol support for "%1" on Linux
ka: როგორ დავაყენოთ "%1" პროტოკოლის მხარდაჭერა Linux-ზე

en: Import Selected
ka: მონიშნულის შემოტანა

en: Import All
ka: ყველას შემოტანა

[ctx: @info when failing to open the appstream URL]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install "Kamera" package.
ka: Discover -ის გახსნის შეცდომა.<nl/> შეამოწმეთ, დაყენებული გაქვთ თუ არა Discover, ან გამოიყენეთ თქვენი სისტემის პაკეტების მმართველი, რათა 'Kamera' პაკეტი დააყენოთ.

[ctx: @info when failing to launch plasma-discover, %1 protocol name]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install the protocol support library for "%1".
ka: Discover-ის გახსნის შეცდომა.<nl/>შეამოწმეთ, დაყენებულია თუ არა Discover, ან გამოიყენეთ თქვენი სისტემის პაკეტების მმართველი, რათა დააყენოთ პროტოკოლის მხარდაჭერის ბიბლიოთეკები '%1'-სთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select the documents to import
ka: აირჩიეთ შემოსატანი დოკუმენტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureButton)
en: Settings...
ka: მორგება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter the import destination
ka: შეიყვანეთ შემოტანის სამიზნე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Listing content of:
ka: ნაჩვენებია სია:

en: Copyright 2000-2022 Gwenview authors
ka: 2000-2022 Gwenview-ის ავტორები, ყველა უფლება დაცულია

en: Current Maintainer
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Adjust Colors
ka: ფერების მორგება

en: Brightness:
ka: სიკაშკაშე:

en: Contrast:
ka: კონტრასტი:

en: Gamma:
ka: გამა:

en: Current Image
ka: მიმდინარე გამოსახულება

en: Square
ka: კვადრატი

en: This Screen
ka: ეს ეკრანი

en: Landscape
ka: ლანდშაფტი

en: US Letter
ka: US წერილი

en: Portrait
ka: პორტრეტი

note: i18n("%1:%2") because ':' should not be translated, it is used to parse the ratio string. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width
ka: სიგანე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height
ka: სიმაღლე

[ctx: @option:check]
en: Advanced settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

[ctx: @label:listbox]
en: Aspect ratio:
ka: თანაფარდობა:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
ka: ზომა:

[ctx: @label:spinbox]
en: Position:
ka: მდებარეობა:

[ctx: @option:check]
en: Preserve aspect ratio
ka: პროპორციების შენარჩუნება

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save this kind of documents.
ka: Gwenview -ს ამ ტიპის გამოსახულების ჩაწერა არ შეუძლია.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
ka: Gwenview -ს %1 ტიპის დოკუმენტების ჩვენება არ შეუძლია.

[ctx: @info]
en: Could not open file %1
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
ka: მეტამონაცემების ჩატვირთვის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
ka: გამოსახულების ჩატვირთვის შეცდომა.

en: Could not load document %1
ka: დოკუმენტის ჩატვირთვის შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
ka: ფაილის ჩასაწერად გახსნა შეუძლებელია. დარწმუნდით, რომ <filename>%1</filename>-ზე ყველა საჭირო წვდომა გაგაჩნიათ.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
ka: ფაილის თავზე გადაწერა შეუძლებელია. დარწმუნდით, რომ <filename>%1</filename>-ზე ყველა საჭირო წვდომა გაგაჩნიათ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Trash
ka: ნაგავი

[ctx: @action:button]
en: Deselect
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
ka: Gwenview -მა არ იცის, როგორ გაჩვენოთ ამ ტიპის დოკუმენტი

en: Loading <filename>%1</filename> failed
ka: <filename>%1</filename> -ის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Zoom to Fit
ka: გადიდება მოსარგებად

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
en: Fit
ka: ჩატევა

[ctx: @info:tooltip]
en: Fit image into the viewing area
ka: გამოსახულების დასათვალიერებელ რეგიონში ჩატევა

en: Zoom to fill window by fitting to width or height
ka: გადიდება ფანჯარაში ჩასატევად

[ctx: @action:button Zoom to fill (fit width or height), shown in status bar, keep it short please]
en: Fill
ka: შევსება

en: Show Bird's Eye View When Zoomed In
ka: გადიდებისას გადახედვის ჩვენება

[ctx: @action]
en: Follow color scheme
ka: ფერის სქემაზე მიყოლა

[ctx: @action]
en: Light Mode
ka: იოლი

[ctx: @action]
en: Neutral Mode
ka: ნეიტრალური რეჟიმი

[ctx: @action]
en: Dark Mode
ka: მუქი რეჟიმი

en: No document selected
ka: დოკუმენტი არჩეული არაა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PercentageOfMemoryUsageWarning), group (General)
en: The percentage of memory used by Gwenview before it
                warns the user and suggest saving changes.
ka: მეხსიერების პროცენტული მაჩვენებელი, რომელსაც Gwenview იყენებს მის წინაშე
                აფრთხილებს მომხმარებელს და გთავაზობთ ცვლილებების დაზოგვას.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BlackListedExtensions), group (General)
en: A list of filename extensions Gwenview should not try to
                load. We exclude *.new as well because this is the extension
                used for temporary files by KSaveFile.
ka: ფაილის სახელის გაფართოებების სია Gwenview არ უნდა შეეცადოს
                ჩატვირთოს. ჩვენ გამოვრიცხავთ *.new იმიტომ, რომ ეს არის გაფართოება
                გამოიყენება KSaveFile- ის დროებითი ფაილებისთვის.

note: i18n: ectx: label, entry (random), group (slide show)
en: Display slide show images in random order
ka: შემთხვევითი სლაიდშოუ

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group (slide show)
en: Show slideshow in fullscreen mode
ka: სლაიდშოუს მთელ ეკრანზე ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (loop), group (slide show)
en: Loop on images
ka: სურათების მარყუჟი

note: i18n: ectx: label, entry (stopAtEnd), group (slide show)
en: Stop at last image of folder
ka: საქაღალდეში ბოლო გამოსახულებაზე გაჩერება

note: i18n: ectx: label, entry (interval), group (slide show)
en: Interval between images (in seconds)
ka: ინტერვალი სურთებს შორის (წამებში)

note: i18n: ectx: label, entry (CropPreserveAspectRatio), group (Crop)
en: Restrict crop to image ratio when Advanced Settings disabled
ka: ამოჭრის გამოსახულების ზომებზე შეზღუდვა, როცა დამატებითი პარამეტრები გამორთეულია

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioIndex), group (Crop)
en: Index representing selected ratio in the Advanced settings combobox
ka: ინდექსი, რომელიც წარმოადგენს შერჩეულ თანაფარდობას მოწინავე პარამეტრების კომბობებში

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioWidth), group (Crop)
en: Last used crop ratio width when Advanced Settings enabled
ka: დამატებით პარამეტრებში ბოლოს გამოყენებული სიგანე

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioHeight), group (Crop)
en: Last used crop ratio height when Advanced Settings enabled
ka: დამატებით პარამეტრებში ბოლოს გამოყენებული სიმაღლე

en: Last visited: %1
ka: ბოლოს ნანახი: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
ka: დახურვა

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @item:intable]
en: File Size
ka: ფაილის ზომა

[ctx: @item:intable]
en: File Time
ka: ფაილის დრო

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
ka: გამოსახულების ზომა

[ctx: @item:intable]
en: Comment
ka: კომენტარი

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: @item:intable %1 is number of millions of pixels in image]
en: (%1MP)
ka: (%1მპ)

[ctx: @title:column]
en: Property
ka: პარამეტრი

[ctx: @title:column]
en: Value
ka: მნიშვნელობა

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
ka: ფაილის ჩასაწერად გახსნა შეუძლებელია.

[ctx: @info]
en: No data to store.
ka: დასამახსოვრებელი მონაცემების გარეშე.

en: Print Image
ka: გამოსახულების დაბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
ka: გამოსახულების პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
ka: გამოსახულების პოზიცია

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
ka: მასშტაბირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
ka: &გადიდების გარეშე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
ka: &სურათის გვერდში ჩატევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
ka: &გადიდება:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
ka: მილიმეტრი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
ka: სანტიმეტრი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
ka: დუიმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
ka: ფარდობის შენარჩუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
ka: ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpTextLabel)
en: Click on a red eye and choose a size, or double-click to correct instantly.
ka: დააწკაპუნეთ წითელ თვალზე და აირჩიეთ მისი ზომა, ან ორჯერ დააწკაპუნეთ.

[ctx: @action]
en: Assuming that the image format won't be changed and
    for lossy images using the value set in 'Lossy image save quality'.
ka: ითვლება, რომ გამოსახულების ფორმატი არ შეიცვლება და
    კარგვების მქონე გამოსახულებებს 'კარგვების მქონე გამოსახულებებისთვის ხარისხის შენარჩუნება'-ში დაყენებული მნიშვნელობა იქნება გამოყენებული.

en: error
ka: შეცდომა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
ka: ზომის შეცვლა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ResizeImageWidget)
en: Resize Image
ka: გამოსახულების ზომის შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: New size:
ka: ახალი ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mKeepAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
ka: საწყისი ფარდობის შენარჩუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current size:
ka: მიმდინარე ზომა:

[ctx: @info:tooltip]
en: Assign this tag to all selected images
ka: ამ ჭდის ყველა მონიშნული გამოსახულებისთვის მინიჭება

en: Add tag
ka: ჭდის დამატება

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
ka: მარყუჟი

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
ka: შემთხვევითი

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Right
ka: მარჯვნივ შებრუნება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Left
ka: მარცხნივ შებრუნება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror
ka: სარკე

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flip
ka: გადაბრუნება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Transform
ka: ტრასფორმირება

[ctx: @action]
en: Properties
ka: თვისებები

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ხედი
