gwenview - en to km translation catalogue (266 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History:
km: ប្រវត្តិ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HistoryEnabled)
en: Remember folders and URLs
km: ចង​ចាំ​ថត និង URLs

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
km: មើល

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
km: កែ​សម្រួល​ទីតាំង

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
km: តម្រៀប​តាម

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
km: ឈ្មោះ

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
km: កាល​បរិច្ឆេទ

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
km: ទំហំ

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត​អំពី​រូបភាព​តូច​ៗ

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
km: កាល​បរិច្ឆេទ

[ctx: @action:inmenu]
en: Image Size
km: ទំហំ​រូបភាព

[ctx: @action:inmenu]
en: File Size
km: ទំហំ​ឯកសារ

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
km: ការ​វាយ​តម្លៃ

[ctx: @title actions category]
en: File
km: ឯកសារ

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
km: បន្ថែម​ថត​ទៅ​ខ្ទង់

note: i18n: ectx: property (text), widget (Gwenview::StatusBarToolButton, mAddFilterButton)
en: Add Filter
km: បន្ថែម​តម្រង

en: General
km: ទូទៅ

en: Image View
km: មើល​រូបភាព

en: Advanced
km: កម្រិតខ្ពស់

[ctx: @action:button]
en: Copy
km: ចម្លង

[ctx: @action:button]
en: Move
km: ផ្លាស់ទី

[ctx: @action:button]
en: Link
km: តំណ

en: Move Here
km: ផ្លាស់ទី​នៅ​ទីនេះ

en: Copy Here
km: ចម្លង​នៅ​ទីនេះ

en: Link Here
km: តភ្ជាប់​នៅ​ទីនេះ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: File Operations
km: ការ​ប្រតិបត្តិ​ឯកសារ

[ctx: @title actions category]
en: Edit
km: កែ​សម្រួល

[ctx: Verb]
en: Copy To...
km: ចម្លង​ទៅ​...

[ctx: Verb]
en: Move To...
km: ផ្លាស់​ទី​ទៅ​...

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
km: ត​ភ្ជាប់​ទៅ...

[ctx: Verb]
en: Rename...
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​...

[ctx: Verb]
en: Trash
km: សំអាត

en: Restore
km: ស្ដារ

en: Properties
km: លក្ខណ​​សម្បត្តិ

en: Create Folder...
km: បង្កើត​ថត...

en: Open With
km: បើក​ជា​មួយ

en: Other Application...
km: កម្មវិធី​ផ្សេង​ទៀត​...

en: Name contains
km: ឈ្មោះ​មាន

en: Name does not contain
km: ឈ្មោះ​មិន​មាន

en: Date >=
km: កាល​បរិច្ឆេទ >=

en: Date =
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ =

en: Date <=
km: កាលបរិច្ឆេទ​ <=

en: Rating >=
km: ការ​វាយ​តម្លៃ​ >=

en: Rating =
km: ការ​វាយ​តម្លៃ​ =

en: Rating <=
km: ការ​វាយ​តម្លៃ​ <=

en: Tagged
km: ដាក់​ស្លាក

en: Not Tagged
km: មិន​បាន​ដាក់​ស្លាក

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
km: ត្រង​តាម​ឈ្មោះ

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
km: ត្រង​តាម​កាល​បរិច្ឆេទ

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
km: ត្រង​តាម​ការ​វាយ​តម្លៃ

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
km: ត្រង​តាម​ស្លាក

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slideshow
km: ការ​បញ្ចាំង​ស្លាយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
km: ចន្លោះ​ពេល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowLoopCheckBox)
en: Loop
km: រង្វិល​ជុំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowRandomCheckBox)
en: Random
km: ចៃ​ដន្យ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Information
km: ព័ត៌មានរូបភាព

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureDisplayedInformationButton)
en: Select Image Information to Display...
km: ជ្រើស​ព័ត៌មាន​រូបភាព​ត្រូវ​បង្ហាញ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mThumbnailGroupBox)
en: Thumbnails
km: ​រូបភាព​តូច​ៗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowThumbnailsCheckBox)
en: Show thumbnails
km: បង្ហាញ​រូបភាព​តូច​ៗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height:
km: កម្ពស់ ៖

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
km[0]: %1 វិនាទី

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure full screen mode
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ជា​របៀប​ពេញ​អេក្រង់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Videos:
km: វីដេអូ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ListVideos)
en: Show videos
km: បញ្ចាំង​វីដេអូ

en: Save using another format
km: រក្សា​ទុក​ដោយ​ប្រើ​ទ្រង់​ទ្រាយ​មួយ​ផ្សេង​ទៀត

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
km: Gwenview មិន​អាច​រក្សា​ទុក​រូបភាព​ជា​ទ្រង់​ទ្រាយ​ '%1' បាន​ទេ ។

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
km: Gwenview មិន​អាច​រក្សា​ទុក​រូបភាព​ជា​ %1 បាន​ទេ ។

en: You are now viewing the new document.
km: ឥឡូវ​នេះ​ អ្នក​កំពុង​តែ​មើល​ឯកសារ​ថ្មី ។

en: Go back to the original
km: ត្រឡប់​ទៅ​កាន់​រូបភាពដើម

note: i18n: ectx: Menu (rating)
en: &Rating
km: ការ​វាយ​តម្លៃ

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

[ctx: @title:window]
en: Image Information
km: ព័ត៌មានរូបភាព

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
km: កែ​សម្រួល

en: Rotate Left
km: បង្វិល​ឆ្វេង

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the left
km: បង្វិល​​រូបភាព​ទៅ​ឆ្វេង

en: Rotate Right
km: បង្វិល​ស្ដាំ

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the right
km: បង្វិល​រូបភាព​ទៅ​ស្ដាំ

en: Mirror
km: កញ្ចក់

en: Flip
km: ត្រឡប់

en: Resize
km: ប្ដូរ​ទំហំ​

en: Crop
km: ច្រឹប

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
km: Gwenview មិន​អាច​កែ​សម្រួល​រូបភាព​ប្រភេទ​នេះ​បាន​ទេ ។​

en: Image Operations
km: ការ​ប្រតិបត្តិ​រូបភាព

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse wheel behavior:
km: ឥរិយាបថ​របស់​កង់កណ្ដុរ ៖

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelScrollRadioButton)
en: Scroll
km: រមូរ

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelBrowseRadioButton)
en: Browse
km: រក​មើល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnlargeSmallerImages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
km: ពង្រីក​រូបភាព​តូច​ៗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animations:
km: ចលនា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, softwareAnimationRadioButton)
en: Software
km: កម្មវិធី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAnimationRadioButton)
en: None
km: គ្មាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <b>Thumbnail Bar</b>
km: <b>របារ​រូបភាព​​តូច​ៗ</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Orientation:
km: ទិស ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, horizontalRadioButton)
en: Horizontal
km: ផ្ដេក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, verticalRadioButton)
en: Vertical
km: បញ្ឈរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Row count:
km: ចំនួន​ជួរ​ដេក ៖

[ctx: @item:intext %1 is a key, we append a colon to it. A value is displayed after]
en: %1:
km: %1៖

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
km[0]: ឯកសារ %1 ត្រូវ​បាន​ជ្រើស

[ctx: @label]
en: %1 folder selected | %1 folders selected
km[0]: ថត %1 ត្រូវ​បាន​ជ្រើស

[ctx: @label. The two parameters are strings like '2 folders' and '1 file'.]
en: %1 and %2 selected
km: %1 និង​ %2 ត្រូវ​បាន​ជ្រើស

en: %1 folder | %1 folders
km[0]: ថត %1

en: %1 file | %1 files
km[0]: ឯកសារ %1

en: An Image Viewer
km: កម្មវិធី​មើល​រូបភាព

en: Start in fullscreen mode
km: ចាប់​ផ្ដើម​ជា​របៀប​ពេញ​អេក្រង់

en: Start in slideshow mode
km: ចាប់​ផ្ដើម​ជា​របៀប​បញ្ចាំង​ស្លាំង

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
km: ផ្ទុក​ឡើង​វិញ

[ctx: @action:intoolbar Switch to file list]
en: Browse
km: រក​មើល

[ctx: @info:tooltip]
en: Browse folders for images
km: រក​មើល​ថត​សម្រាប់​រូបភាព

[ctx: @action:intoolbar Switch to image view]
en: View
km: មើល

[ctx: @info:tooltip]
en: View selected images
km: មើល​រូបភាព​ដែល​បាន​ជ្រើស

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
km: មុន

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to previous image
km: ទៅ​រូបភាព​មុន

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
km: បន្ទាប់

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to next image
km: ទៅ​​រូបភាព​បន្ទាប់

[ctx: @action Go to first image]
en: First
km: ដំបូង

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to first image
km: ទៅ​​រូបភាព​ដំបូង

[ctx: @action Go to last image]
en: Last
km: ចុង​ក្រោយ

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to last image
km: ទៅ​​រូបភាព​ចុង​ក្រោយ

[ctx: @action]
en: Start Page
km: ទំព័រចាប់​ផ្ដើម​

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the start page
km: បើក​ទំព័រ​ចាប់ផ្ដើម

[ctx: @action]
en: Sidebar
km: របារ​ចំហៀង

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
km: កែ​សម្រួល

en: Redo
km: ធ្វើ​វិញ

en: Undo
km: មិន​ធ្វើ​វិញ

en: Folders
km: ថត

en: Information
km: ព័ត៌មាន

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide sidebar
km: លាក់​របារ​ចំហៀងហៀង

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sidebar
km: បង្ហាញ​របារ​ចំហៀង

[ctx: @title:window]
en: Open Image
km: បើក​រូបភាព

en: Start Slideshow
km: ចាប់​ផ្ដើម​ការ​បញ្ចាំង​ស្លាយ

en: Save All Changes
km: រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​ទាំង​អស់

en: Discard Changes
km: បោះ​បង់​ការ​ផ្លាស់​ប្ដូរ

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
km[0]: រូបភាព %1 ត្រូវ​បាន​កែប្រែ ។

en: If you quit now, your changes will be lost.
km: បើ​អ្នក​បោះ​បង់​ឥឡូវ​នេះ ការ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាត់បង់​ ។

en: Rename <filename>%1</filename> to:
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ <filename>%1</filename> ទៅជា ៖

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
km: ប្តូរឈ្មោះ

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
km: កំពុង​រក្សា​ទុក​...

en: &Stop
km: បញ្ឈប់

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
km[0]: ឯកសារ %1 មិន​អាច​រក្សា​ទុក​បាន​ទេ ៖

[ctx: @info %1 is the name of the document which failed to save, %2 is the reason for the failure]
en: <filename>%1</filename>: %2
km: <filename>%1</filename>៖ %2

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
km: អ្នក​បាន​កែ​ប្រែ​រូប​ភាព​ជា​ច្រើន ។ ដើម្បី​កុំ​ឲ្យ​មាន​បញ្ហា​ជា​មួយ​អង្គ​ចងចាំ អ្នក​គួរ​តែ​រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​របស់​អ្នក ។

en: Current image modified
km: រូបភាព​បច្ចុប្បន្ន​ត្រូវ​បាន​កែប្រែ

en: Previous modified image
km: រូបភាព​ដែល​បាន​កែប្រែ​មុន

en: Next modified image
km: រូបភាព​ដែល​បាន​កែប្រែ​បន្ទាប់

en: One image modified | %1 images modified
km[0]: រូបភាព %1 ត្រូវ​បាន​កែប្រែ

en: Go to first modified image
km: ទៅ​កាន់​រូបភាព​ដែល​បាន​កែប្រែ​ដំបូង

en: Go to it
km: ទៅ​កាន់​វា

en: Save All
km: រក្សា​ទុក​ទាំង​អស់

en: Edit
km: កែ​សម្រួល

[ctx: @action]
en: Edit Tags
km: កែ​សម្រួល​ស្លាក

[ctx: @action Rating value of zero]
en: Zero
km: សូន្យ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SemanticInfoDialog)
en: Tag Editor
km: កម្មវិធី​បង្កើត​ស្លាក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mPreviousButton)
en: Previous
km: មុន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNextButton)
en: Next
km: បន្ទាប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rating:
km: ការ​វាយ​តម្លៃ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tags:
km: ស្លាក ៖

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, mDescriptionTextEdit)
en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHistoryDisabledLabel)
en: History has been disabled.
km: ប្រវត្តិ​ត្រូវ​បាន​បិទ ។

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFoldersTab)
en: Recent Folders
km: ថត​បច្ចុប្បន្ន

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, placesTab)
en: Places
km: ខ្ទង់

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Tags
km: ស្លាក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTagLabel)
en: Browsing by tags is not available. Make sure Nepomuk is properly installed on your computer.
km: ការ​រុក​រក​តាម​ស្លាក​មិន​អាច​ធ្វើ​កើត​ទេ ។ សូម​ប្រាក​ដ​ថា  Nepomuk ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​យ៉ាង​ត្រឹម​ត្រូវ​នៅ​លើ​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក ។

en: Synchronize
km: ធ្វើ​សមកាល​កម្ម

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
km: បោះបង់​ការ​ផ្លាស់​ប្ដូរ រួច​ផ្ទុក​ឡើង​វិញ

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
km: រូបភាព​នេះ​ត្រូវ​បាន​កែប្រែ​ ។ ការ​ផ្ទុក​វា​ឡើង​វិញ នឹង​បោះ​បង់​ការ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​ទាំង​អស់​របស់​អ្នក ។

en: Shooting date
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ថត

en: Shooting time
km: ពេល​វេលា​ថត

en: Original extension
km: កន្ទុយ​ឯកសារ​ដើម

en: Original extension, in lower case
km: កន្ទុយ​ឯកសារ​ដើម ជា​អក្សរ​តូច

en: Original filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដើម

en: Original filename, in lower case
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដើម​ ជា​អក្សរ​តូច

en: One document has been imported. | %1 documents have been imported.
km[0]: ឯកសារ %1 ត្រូវ​បាន​នាំ​ចូល ។

en: One document has been skipped because it had already been imported. | %1 documents have been skipped because they had already been imported.
km[0]: ឯកសារ %1 ត្រូវ​បាន​រំលង ពីព្រោះ​វា​ត្រូវ​បាន​នាំ​ចូល​​រួច​ហើយ ។

en: One of them has been renamed because another document with the same name had already been imported. | %1 of them have been renamed because other documents with the same name had already been imported.
km[0]: %1 ក្នុង​ចំណោម​ពួក​វា​ត្រូវ​បាន​ប្ដូរ​ឈ្មោះ ពីព្រោះ​ឯកសារ​ផ្សេង​ទៀត​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ដូច​គ្នា ត្រូវ​បាន​នាំ​ចូល​រួច​ហើយ ។

en: Delete the imported document from the device? | Delete the %1 imported documents from the device?
km[0]: លុប​ឯកសារ​ %1 ដែល​បាន​នាំ​ចូល​ពី​ឧបករណ៍នេះឬ ?

en: Delete the skipped document from the device? | Delete the %1 skipped documents from the device?
km[0]: លុប​ឯកសារ​ %1 ដែល​បាន​រំលង​ពី​ឧបករណ៍​នេះ​ឬ ?

[ctx: Singular sentence is actually never used.]
en: Delete the imported or skipped document from the device? | Delete the %1 imported and skipped documents from the device?
km[0]: លុប​ឯកសារ​ %1 ដែល​បាន​នាំ​ចូល និង​បាន​រំលង​ពី​ឧបករណ៍ឬ ?

[ctx: @title:window]
en: Import Finished
km: ការ​នាំ​ចូល​ត្រូវ​បាន​បញ្ចប់

en: Keep
km: រក្សា​ទុក

en: Failed to delete the document:
    %2 | Failed to delete documents:
    %2
km[0]: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ​ ៖
    %2

en: Retry
km: ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត

en: Ignore
km: មិន​អើពើ

en: What do you want to do now?
km: តើ​អ្នក​ចង់​ធ្វើ​អ្វី​ឥឡូវ​នេះ ?

en: View Imported Documents with Gwenview
km: មើល​ឯកសារ​ដែល​បាន​នាំ​ចូល​ជា​មួយ​ Gwenview

en: Import more Documents
km: នាំ​ចូល​ឯកសារ​បន្ថែម​ទៀត​

en: Quit
km: បោះ​បង់

en: Could not create destination folder.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ថត​ទិស​ដៅ​បាន​ទេ​ ។

[ctx: %1 is the importer keyword, %2 is keyword explanation]
en: %1: %2
km: %1៖ %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRename)
en: Rename documents automatically
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rename Format:
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ទ្រង់​ទ្រាយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview:
km: មើល​ជា​មុន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <i>Type text or click the items below to customize the format</i>
km: <i>វាយ​អត្ថបទ​ ឬ​ចុច​លើ​ធាតុ​ខាង​ក្រោម ដើម្បី​ប្ដូរ​ទ្រង់​ទ្រាយ​តាម​បំណង</i>

en: Gwenview Importer
km: កម្មវិធី​នាំ​ចូល Gwenview

en: Photo Importer
km: កម្មវិធី​នាំ​ចូល​រូបថត

en: Source folder
km: ថត​ប្រភព

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Importing documents...
km: កំពុង​នាំ​ចូល​ឯកសារ...

en: Import Selected
km: នាំ​ចូល​ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Import All
km: នាំ​ចូល​ទាំង​អស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select the documents to import
km: ជ្រើស​ឯកសារ​ត្រូវ​នាំ​ចូល​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureButton)
en: Settings...
km: កំពុង​កំណត់​...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter the import destination
km: បញ្ចូល​ទិស​នាំ​ចូល

en: Square
km: ការេ

en: This Screen
km: អេក្រង់​នេះ

note: i18n("%1:%2") because ':' should not be translated, it is used to parse the ratio string. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width
km: ទទឹង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height
km: កម្ពស់

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save this kind of documents.
km: Gwenview មិន​អាច​រក្សា​ទុក​ឯកសារ​ប្រភេទ​នេះ​បាន​ទេ ។

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
km: Gwenview មិន​អាច​បង្ហាញ​ឯកសារ​ប្រភេទ​ %1 ។

[ctx: @info]
en: Could not open file %1
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​ %1 បាន​ឡើយ

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
km: ការ​ផ្ទុក​ព័ត៌មាន​អំពី​មេតា​បាន​បរាជ័យ​ ។

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
km: ការ​ផ្ទុក​រូបភាព​បាន​បរាជ័យ ។

en: Could not load document %1
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ឯកសារ %1

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​ដើម្បី​សរសេរ​បាន​ទេ សូម​ពិនិត្យ​មើល​ថា​ តើ​អ្នក​មាន​សិទ្ធិ​ត្រឹម​ត្រូវ​នៅ​ក្នុង <filename>%1</filename> ដែរ​ឬទេ ។

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
km: មិន​អាច​សរសេរ​ជាន់​លើ​ឯកសារ​នេះ​បាន​ទេ សូម​ពិនិត្យ​មើល​ថា​ តើ​អ្នក​មិន​សិទ្ធិ​ត្រឹម​ត្រូវ​ ដើម្បី​សរសេរ​នៅ​ក្នុង​ <filename>%1</filename> ដែរ​ឬ​ទេ ។

[ctx: @info:tooltip]
en: Trash
km: ធុង​សំរាម

[ctx: @action:button]
en: Deselect
km: ដោះ​ជម្រើស

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
km: Gwenview មិន​ដឹង​អំពី​វិធី​បង្ហាញ​ឯកសារ​ប្រភេទ​នេះ​ទេ

en: Loading <filename>%1</filename> failed
km: ការ​ផ្ទុក​ <filename>%1</filename> បាន​បរាជ័យ

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
en: Fit
km: សម

en: No document selected
km: គ្មាន​ឯកសារ​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PercentageOfMemoryUsageWarning), group (General)
en: The percentage of memory used by Gwenview before it
                warns the user and suggest saving changes.
km: ភាគ​រយ​នៃ​អង្គ​ចងចាំ​ដែល​បាន​ប្រើ​ដោយ​ Gwenview មុន​ពេល​ដែល​វា​
                ព្រមាន​អ្នក​ប្រើ និង​ស្នើ​ឲ្យ​រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់​ប្ដូរ ។

note: i18n: ectx: label, entry (random), group (slide show)
en: Display slide show images in random order
km: បង្ហាញ​រូបភាព​បញ្ចាំង​ស្លាយ​តាម​លំដាប់​ចៃដន្យ

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group (slide show)
en: Show slideshow in fullscreen mode
km: បង្ហាញ​ការ​បញ្ចាំង​ស្លាយ​តាម​របៀប​ពេញ​អេក្រង់

note: i18n: ectx: label, entry (loop), group (slide show)
en: Loop on images
km: រង្វិល​ជុំ​លើ​រូបភាព

note: i18n: ectx: label, entry (stopAtEnd), group (slide show)
en: Stop at last image of folder
km: បញ្ឈប់​ត្រឹម​រូបភាព​របស់​ថត​ចុង​ក្រោយ

note: i18n: ectx: label, entry (interval), group (slide show)
en: Interval between images (in seconds)
km: ចន្លោះ​ពេល​រវាង​រូបភាព​ (គិត​ជា​វិនាទី)

en: Last visited: %1
km: បាន​ចូល​មើល​លើក​ចុង​ក្រោយ ៖ %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
km: បិទ

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
km: ឈ្មោះ

[ctx: @item:intable]
en: File Size
km: ទំហំ​ឯកសារ

[ctx: @item:intable]
en: File Time
km: ពេល​វេលា​របស់​ឯកសារ

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
km: ទំហំ​រូបភាព

[ctx: @item:intable]
en: Comment
km: មតិយោបល់

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
km: ទូទៅ

[ctx: @title:column]
en: Property
km: លក្ខណ​សម្បត្តិ

[ctx: @title:column]
en: Value
km: តម្លៃ

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​ដើម្បី​សរសេរ​បាន​ទេ ។

[ctx: @info]
en: No data to store.
km: គ្មាន​ទិន្នន័យ​ត្រូវ​រក្សា​ទុក ។

en: Print Image
km: បោះ​ពុម្ព​រូបភាព

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
km: ការ​កំណត់​រូបភាព

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
km: ទី​តាំង​រូបភាព

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
km: ការ​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
km: គ្មាន​មាត្រដ្ឋាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
km: ធ្វើ​ឲ្យ​រូបភាព​សម​នឹង​ទំព័រ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
km: មិល្លីម៉ែត្រ​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
km: សង់ទីម៉ែត្រ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
km: អ៊ិន្ឈ៍

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
km: រក្សា​សមាមាត្រ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
km: ទំហំ ៖

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
km: ប្ដូរ​ទំហំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mKeepAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
km: រក្សា​សមាមាត្រ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current size:
km: ទំហំ​បច្ចុប្បន្ន ៖

[ctx: @info:tooltip]
en: Assign this tag to all selected images
km: ផ្ដល់​ស្លាក​នេះ​ដល់​រូបភាព​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំង​អស់

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
km: រង្វិល​ជុំ

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
km: ចៃ​ដន្យ

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Right
km: បង្វិល​ស្ដាំ

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Left
km: បង្វិល​ឆ្វេង

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror
km: កញ្ចក់

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flip
km: ត្រឡប់

[ctx: (qtundo-format)]
en: Transform
km: ប្លែង

[ctx: @action]
en: Properties
km: លក្ខណ​សម្បត្តិ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: មើល
