gwenview - en to ku translation catalogue (147 entries)

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
ku: Bibîne

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
ku: Cih Serast Bike

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
ku: Rêz Bike Gorê

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
ku: Nav

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
ku: Dîrok

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
ku: Mezinahî

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
ku: Kîtekîtên Wêneyên Biçûk

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
ku: Navê Pelê

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
ku: Dîrok

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
ku: Nirxandin

[ctx: @title actions category]
en: File
ku: Pel

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
ku: Lê Qadan Peldank Zêde Bike

note: i18n: ectx: property (text), widget (Gwenview::StatusBarToolButton, mAddFilterButton)
en: Add Filter
ku: Parzûn Lê Zêde Bike

en: General
ku: Giştî

en: Image View
ku: Nîşandana Wêneyan

[ctx: @action:button]
en: Copy
ku: Ji Ber Bigire

[ctx: @action:button]
en: Move
ku: Bibe

[ctx: @action:button]
en: Link
ku: Girêdan

en: Move Here
ku: Bîne Li Vir

en: Copy Here
ku: Ji Ber Bigire Li Vir

en: Link Here
ku: Girê Bide Li Vir

en: Cancel
ku: Betal Bike

en: File Operations
ku: Xebatên Pelê

[ctx: @title actions category]
en: Edit
ku: Serast Bike

[ctx: Verb]
en: Copy To...
ku: Ji Ber Bigire Li...

[ctx: Verb]
en: Move To...
ku: Bibe Li...

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
ku: Girê Bide Li...

[ctx: Verb]
en: Trash
ku: Bavêje Çopê

en: Properties
ku: Taybetmendî

en: Create Folder...
ku: Peldank Biafirîne...

en: Open With
ku: Veke Bi

en: Other Application...
ku: Sepanê Din...

en: Name contains
ku: Nav dihundirîne

en: Name does not contain
ku: Nav nahundirîne

en: Date >=
ku: Dîrok >=

en: Date =
ku: Dîrok =

en: Date <=
ku: Dîrok <=

en: Rating >=
ku: Nirxandin >=

en: Rating =
ku: Nirxandin =

en: Rating <=
ku: Nirxandin <=

en: Tagged
ku: Etîketkirî

en: Not Tagged
ku: Ne Etîketkirî

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
ku: Gorê Navê Parzûn Bike

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
ku: Gorê Dîrokê Parzûn Bike

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
ku: Gorê Nirxandinê Parzûn Bike

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
ku: Gorê Etîketê Parzûn Bike

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slideshow
ku: NîşandanaSlaydê

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
ku: Navber:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowLoopCheckBox)
en: Loop
ku: Zivr (Loop)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowRandomCheckBox)
en: Random
ku: Lêrasthatî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowThumbnailsCheckBox)
en: Show thumbnails
ku: Wêneyên biçûk nîşan bide

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height:
ku: Bilindahî:

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
ku[0]: %1 çirke
ku[1]: %1 çirke

en: Save using another format
ku: Bi bikaranîna teşeyekî din re tomar bike

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
ku: Gwenview nikare wêneyan di teşeya '%1' de tomar bike.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
ku: Gwenview nikare wêneyan wekî %1 tomar bike.

note: i18n: ectx: Menu (rating)
en: &Rating
ku: Tê &Nirxandin

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ku: &Mîheng

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ku: Darikê Amûran ya Mak

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
ku: Serast Bike

en: Rotate Left
ku: Bizivirîne Çepê

en: Rotate Right
ku: Bizivirîne Rastê

en: Mirror
ku: Neynûk

en: Flip
ku: Serberjêr Bike

en: Resize
ku: Mezinahiyê Biguherîne

en: Crop
ku: Jê Bike

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
ku: Gwenview nikare wêneyên bi vê cure yê serast bike.

en: Image Operations
ku: Xebatên Wêne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse wheel behavior:
ku: Tevgerên gulovera mişkê:

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelScrollRadioButton)
en: Scroll
ku: Xişkirin

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelBrowseRadioButton)
en: Browse
ku: Bigere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnlargeSmallerImages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
ku: Wêneyên biçûk mezin bike

en: An Image Viewer
ku: Nîşanderê Wêneyan

en: Start in fullscreen mode
ku: Di moda dîmender tijî de bide destpêkirin

en: Start in slideshow mode
ku: Di moda nîşandana slaytê de bide destpêkirin

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
ku: Nû Ve Bar Bike

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
ku: Paş

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
ku: Pêş

[ctx: @action]
en: Start Page
ku: Rûpela Destpêkê

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
ku: Serast Bike

en: Redo
ku: Dîsa Bike

en: Undo
ku: Şûnde Bîne

[ctx: @title:window]
en: Open Image
ku: Wêneyê Veke

en: Start Slideshow
ku: Nîşandana-slaytê Bide Destpêkirin

en: Save All Changes
ku: Hemû Guherandinan Tomar Bike

en: Discard Changes
ku: Guhertinan Jê Bibe

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
ku[0]: Yek wêne hatiye guhertin.
ku[1]: %1 wêne hatine guhertin.

en: If you quit now, your changes will be lost.
ku: Heke tu niha derkevî, guherandinên te dê winda bin.

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
ku: Tê tomarkirin...

en: &Stop
ku: &Rawestîne

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
ku[0]: Belgeyek nayê tomarkirin:
ku[1]: %1 belge nayên tomarkirin:

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
ku: Te gelek wêne guherandî ye. Ji bo ku pirsgirêkên bîrê dernekevin, divê tu guherandinan tomar bikî.

en: Current image modified
ku: Wêneya vekirî hatiye guhertin

en: Previous modified image
ku: Wêneya paş ya hatiye guhertin

en: Next modified image
ku: Wêneya pêş ya hatiye guhertin

en: One image modified | %1 images modified
ku[0]: Yek wêne hatiye guhertin
ku[1]: %1 wêne hatine guhertin

en: Go to first modified image
ku: Biçe wêneya serî ya hatiye guhertin

en: Go to it
ku: Biçe vê

en: Save All
ku: Hemûyan Tomar Bike

en: Edit
ku: Serast Bike

[ctx: @action]
en: Edit Tags
ku: Etîketan Serast Bike

[ctx: @action Rating value of zero]
en: Zero
ku: Sifir

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SemanticInfoDialog)
en: Tag Editor
ku: Edîtorê Etîketê

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mPreviousButton)
en: Previous
ku: Paş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNextButton)
en: Next
ku: Pêş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rating:
ku: Nirxandin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tags:
ku: Etîket:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFoldersTab)
en: Recent Folders
ku: Peldankên Borî

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, placesTab)
en: Places
ku: Cih

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Tags
ku: Etîket

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
ku: Guherandin û Nû ve Barkirinê Jê Bavêje

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
ku: Ev wêne hatiye guherandin. Nû ve barkirina vê dê hemû guherandinan jê bavêje.

en: Square
ku: Çar goşe(kare)

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
ku: Gwenview nikare belgeyên bi cureyê %1 nîşan bide

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
ku: Barkirina agahiyên meta pêk nehat.

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
ku: Barkirina wêneyê pêk nehat.

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
ku: Nikare pelê ji bo nivîsandinê veke, kontrol bike ku tu xwedî destûrên hewce yên di <filename>%1</filename> de yî.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
ku: Nikare ser pelê binivîse, kontrol bike ku tu xwedî destûrên hewce yên di <filename>%1</filename> de yî.

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
ku: Gwenview nizane ku belgeyên vê cureyê çawa nîşan bide

en: Loading <filename>%1</filename> failed
ku: Barkirina <filename>%1</filename> pêk nehat

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
en: Fit
ku: Lihevkirin

en: No document selected
ku: Tu belge nehatiye hilbijartin

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
ku: Nav

[ctx: @item:intable]
en: File Size
ku: Mezinahiya Pelê

[ctx: @item:intable]
en: File Time
ku: Demê Pelê

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
ku: Mezinahiya Wêneyê

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
ku: Giştî

[ctx: @title:column]
en: Property
ku: Taybetmendî

[ctx: @title:column]
en: Value
ku: Nirx

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
ku: Pel ji bo nivîsandinê nayê vekirin.

[ctx: @info]
en: No data to store.
ku: Ji bo nijandinê tu dane tune ye.

en: Print Image
ku: Wêneyê Çap Bike

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
ku: Mîhengên Wêneyan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
ku: Bicihbûna Wêneyan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
ku: Pîvang

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
ku: &Bê pîvang

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
ku: Wêneyê &bicihbike rûpelê

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
ku: &Pîvang bike li:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
ku: Mîlîmetre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
ku: Santîmetre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
ku: Înç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
ku: Rêje yê bihêle

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
ku: Zivr (Loop)

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
ku: Lêrasthatî

[ctx: @action]
en: Properties
ku: Taybetmendî

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ku: &Pel

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ku: &Bibîne
