gwenview - en to pa translation catalogue (345 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowResourceUsageMode)
en: Low resource usage mode
pa: ਘੱਟ ਸਰੋਤ ਵਰਤਣ ਵਾਲਾ ਢੰਗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Thumbnails:
pa: ਥੰਮਨੇਲ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History:
pa: ਅਤੀਤ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HistoryEnabled)
en: Remember folders and URLs
pa: ਫੋਲਡਰ ਅਤੇ URL ਚੇਤੇ ਰੱਖੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileLabel)
en: Color profile:
pa: ਰੰਗ ਪਰਫਾਇਲ:

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
pa: ਵੇਖੋ

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
pa: ਟਿਕਾਣਾ ਸੋਧ

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
pa: ਲੜੀਬੱਧ

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
pa: ਨਾਂ

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
pa: ਮਿਤੀ

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
pa: ਸਾਈਜ਼

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Rating
pa: ਰੇਟਿੰਗ

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Descending
pa: ਘੱਟਦਾ-ਕ੍ਰਮ

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
pa: ਥੰਮਨੇਲ ਵੇਰਵਾ

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
pa: ਫਾਇਲ-ਨਾਂ

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
pa: ਮਿਤੀ

[ctx: @action:inmenu]
en: Image Size
pa: ਚਿੱਤਰ ਸਾਈਜ਼

[ctx: @action:inmenu]
en: File Size
pa: ਫਾਇਲ ਸਾਈਜ਼

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
pa: ਰੇਟਿੰਗ

[ctx: @title actions category]
en: File
pa: ਫਾਇਲ

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
pa: ਫੋਲਡਰ ਥਾਵਾਂ ਵਿੱਚ ਸ਼ਾਮਲ

[ctx: @info:status %1 number of selected documents, %2 total number of documents, %3 total filesize of selected documents]
en: Selected %1 of %2 (%3)
pa: %2 (%3) ਵਿੱਚੋਂ %1 ਚੁਣੇ

[ctx: @info:status Image files]
en: %1 image | %1 images
pa[0]: %1 ਚਿੱਤਰ
pa[1]: %1 ਚਿੱਤਰ

[ctx: @info:status Video files]
en: %1 video | %1 videos
pa[0]: %1 ਵੀਡਿਓ
pa[1]: %1 ਵੀਡਿਓ

note: i18n: ectx: property (text), widget (Gwenview::StatusBarToolButton, mAddFilterButton)
en: Add Filter
pa: ਫਿਲਟਰ ਸ਼ਾਮਲ

en: General
pa: ਸਧਾਰਨ

en: Image View
pa: ਚਿੱਤਰ ਵੇਖੋ

en: Advanced
pa: ਤਕਨੀਕੀ

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Copy %1
pa: %1 ਨੂੰ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Copy %1 image | Copy %1 images
pa[0]: %1 ਚਿੱਤਰ ਨੂੰ ਕਾਪੀ ਕਰੋ
pa[1]: %1 ਚਿੱਤਰਾਂ ਨੂੰ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

[ctx: @action:button]
en: Copy
pa: ਇੱਥੇ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Move %1
pa: %1 ਨੂੰ ਭੇਜੋ

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Move %1 image | Move %1 images
pa[0]: %1 ਚਿੱਤਰ ਨੂੰ ਭੇਜੋ
pa[1]: %1 ਚਿੱਤਰਾਂ ਨੂੰ ਭੇਜੋ

[ctx: @action:button]
en: Move
pa: ਭੇਜੋ

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Link %1
pa: %1 ਨੂੰ ਲਿੰਕ ਕਰੋ

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Link %1 image | Link %1 images
pa[0]: %1 ਚਿੱਤਰ ਨੂੰ ਲਿੰਕ ਕਰੋ
pa[1]: %1 ਚਿੱਤਰਾਂ ਨੂੰ ਲਿੰਕ ਕਰੋ

[ctx: @action:button]
en: Link
pa: ਲਿੰਕ

en: Move Here
pa: ਇੱਥੇ ਭੇਜੋ

en: Copy Here
pa: ਇੱਥੇ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Link Here
pa: ਇੱਥੇ ਲਿੰਕ ਕਰੋ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: File Operations
pa: ਫਾਈਲ ਕਾਰਵਾਈਆਂ

[ctx: @title actions category]
en: Edit
pa: ਸੋਧ

[ctx: Verb]
en: Copy To...
pa: ...ਕਾਪੀ ਕਰੋ

[ctx: Verb]
en: Move To...
pa: ...'ਤੇ ਭੇਜੋ

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
pa: ...ਲਿੰਕ ਕਰੋ

[ctx: Verb]
en: Rename...
pa: ...ਨਾਂ ਬਦਲੋ

[ctx: Verb]
en: Trash
pa: ਰੱਦੀ

en: Restore
pa: ਮੁੜ-ਸਟੋਰ

en: Properties
pa: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ

en: Create Folder...
pa: ਫੋਲਡਰ ਬਣਾਓ...

en: Open With
pa: ...ਨਾਲ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Open Containing Folder
pa: ਰੱਖਣ ਵਾਲਾ ਫੋਲਡਰ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Other Application...
pa: ਹੋਰ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ...

en: Name contains
pa: ਨਾਂ ਰੱਖਦਾ ਹੈ

en: Name does not contain
pa: ਨਾਂ ਨਹੀਂ ਮਿਲਦਾ

en: Date >=
pa: ਮਿਤੀ >=

en: Date =
pa: ਮਿਤੀ =

en: Date <=
pa: ਮਿਤੀ <=

en: Rating >=
pa: ਰੇਟਿੰਗ >=

en: Rating =
pa: ਰੇਟਿੰਗ =

en: Rating <=
pa: ਰੇਟਿੰਗ <=

en: Tagged
pa: ਟੈਗ

en: Not Tagged
pa: ਟੈਗ ਨਹੀਂ

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
pa: ਨਾਂ ਲਈ ਫਿਲਟਰ

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
pa: ਮਿਤੀ ਲਈ ਫਿਲਟਰ

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
pa: ਰੇਟਿੰਗ ਲਈ ਫਿਲਟਰ

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
pa: ਟੈਗ ਲਈ ਫਿਲਟਰ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slideshow
pa: ਸਲਾਇਡ-ਸ਼ੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
pa: ਇੰਟਰਵਲ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowLoopCheckBox)
en: Loop
pa: ਲੂਪ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowRandomCheckBox)
en: Random
pa: ਰਲਵਾਂ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Information
pa: ਚਿੱਤਰ ਜਾਣਕਾਰੀ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureDisplayedInformationButton)
en: Select Image Information to Display...
pa: ਵੇਖਾਉਣ ਲਈ ਚਿੱਤਰ ਜਾਣਕਾਰੀ ਚੁਣੋ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mThumbnailGroupBox)
en: Thumbnails
pa: ਥੰਮਨੇਲ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowThumbnailsCheckBox)
en: Show thumbnails
pa: ਥੰਮਨੇਲ ਵੇਖੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height:
pa: ਉਚਾਈ:

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
pa[0]: %1 ਸਕਿੰਟ
pa[1]: %1 ਸਕਿੰਟ

en: Configure
pa: ਸੰਰਚਨਾ

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure full screen mode
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਮੋਡ ਸੰਰਚਨਾ

[ctx: @info:status %1 current document index, %2 total documents]
en: %1 of %2
pa: %2 ਵਿੱਚੋਂ %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Videos:
pa: ਵਿਡੀਓ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ListVideos)
en: Show videos
pa: ਵਿਡੀਓ ਵੇਖੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoplayVideos)
en: Automatically play
pa: ਆਪਣੇ-ਆਪ ਚਲਾਓ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Fullscreen background:
pa: ਪੂਰੀ-ਸਕਰੀਨ ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundBlackRadioButton)
en: Black
pa: ਕਾਲਾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Lossy image save quality:
pa: ਲੂਜ਼ੀ ਚਿੱਤਰ ਸੰਭਾਲਣ ਦੀ ਕੁਆਲਟੀ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Thumbnail actions:
pa: ਥੰਮਨੇਲ ਕਾਰਵਾਈਆਂ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allButtonsThumbnailActionsRadioButton)
en: All buttons
pa: ਸਾਰੇ ਬਟਨ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectionOnlyThumbnailActionsRadioButton)
en: Show selection button only
pa: ਸਿਰਫ਼ ਚੋਣਵੇਂ ਬਟਨ ਹੀ ਵੇਖਾਓ

en: Image quality:
pa: ਚਿੱਤਰ ਦੀ ਕੁਆਲਟੀ:

[ctx: @title:window]
en: Save Image
pa: ਚਿੱਤਰ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲੋ

en: Save using another format
pa: ਹੋਰ ਫਾਰਮੈਟ 'ਚ ਸੰਭਾਲੋ

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
pa: ਜੀਵੀਨ-ਵਿਊ '%1' ਫਾਰਮੈਟ 'ਚ ਚਿੱਤਰ ਨਹੀਂ ਸੰਭਾਲ ਸਕਦਾ ਹੈ।

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
pa: ਜੀਵੀਨ-ਵਿਊ %1 ਫਾਰਮੈਟ 'ਚ ਚਿੱਤਰ ਨਹੀਂ ਸੰਭਾਲ ਸਕਦਾ ਹੈ।

[ctx: @info]
en: <emphasis strong='true'>Saving <filename>%1</filename> failed:</emphasis><nl />%2
pa: <emphasis strong='true'><filename>%1</filename> ਸੰਭਾਲਣ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ:</emphasis><nl />%2

en: You are now viewing the new document.
pa: ਹੁਣ ਤੁਸੀਂ ਨਵਾਂ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਵੇਖ ਰਹੇ ਹੋ।

en: Go back to the original
pa: ਅਸਲੀ ਉੱਤੇ ਜਾਓ

note: i18n: ectx: Menu (rating)
en: &Rating
pa: ਰੇਟਿੰਗ(&R)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗ(&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pa: ਮੁੱਖ ਟੂਲਬਾਰ

[ctx: @title:window]
en: Image Information
pa: ਚਿੱਤਰ ਜਾਣਕਾਰੀ

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
pa: ਸੋਧ

en: Rotate Left
pa: ਖੱਬੇ ਘੁੰਮਾਓ

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the left
pa: ਚਿੱਤਰ ਨੂੰ ਖੱਬੇ ਘੁੰਮਾਓ

en: Rotate Right
pa: ਸੱਜੇ ਘੁੰਮਾਓ

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the right
pa: ਚਿੱਤਰ ਸੱਜੇ ਘੁੰਮਾਓ

en: Mirror
pa: ਮਿੱਰਰ

en: Flip
pa: ਫਲਿਪ

en: Resize
pa: ਮੁੜ-ਆਕਾਰ

en: Crop
pa: ਕਰੋਪ

en: Reduce Red Eye
pa: ਲਾਲ ਅੱਖਾਂ ਨੂੰ ਘਟਾਓ

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
pa: ਜੀਵੀਨ-ਵਿਊ ਇਸ ਕਿਸਮ ਦੇ ਫਾਰਮੈਟ ਨੂੰ ਸੋਧ ਨਹੀਂ ਸਕਦਾ ਹੈ।

en: Image Operations
pa: ਚਿੱਤਰ ਓਪਰੇਸ਼ਨ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, surroundingRadioButton)
en: Surrounding background
pa: ਆਲੇ-ਦੁਆਲੇ ਲਈ ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkBoardRadioButton)
en: &Checkerboard background
pa: ਚੈੱਕ-ਬੋਰਡ ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ(&C)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, solidColorRadioButton)
en: &Solid color background:
pa: ਇੱਕ ਰੰਗ ਦੀ ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ(&S):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse wheel behavior:
pa: ਮਾਊਸ ਵੀਲ੍ਹ ਰਵੱਈਆ:

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelScrollRadioButton)
en: Scroll
pa: ਸਕਰੋਲ

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelBrowseRadioButton)
en: Browse
pa: ਬਰਾਊਜ਼

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelZoomRadioButton)
en: Zoom
pa: ਜ਼ੂਮ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Zoom mode:
pa: ਜ਼ੂਮ ਮੋਡ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autofitZoomModeRadioButton)
en: Autofit each image
pa: ਹਰ ਚਿੱਤਰ ਨੂੰ ਆਟੋ-ਫਿੱਟ ਕਰੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, keepSameZoomModeRadioButton)
en: Keep same zoom and position
pa: ਉਹੀ ਜ਼ੂਮ ਅਤੇ ਸਥਿਤੀ ਰੱਖੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, individualZoomModeRadioButton)
en: Per image zoom and position
pa: ਹਰੇਕ ਚਿੱਤਰ ਜ਼ੂਮ ਅਤੇ ਸਥਿਤੀ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnlargeSmallerImages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
pa: ਛੋਟੇ ਚਿੱਤਰ ਵੱਡੇ ਕਰੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animations:
pa: ਐਨੀਮੇਸ਼ਨ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, softwareAnimationRadioButton)
en: Software
pa: ਸਾਫਟਵੇਅਰ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAnimationRadioButton)
en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <b>Thumbnail Bar</b>
pa: <b>ਥੰਮਨੇਲ ਪੱਟੀ</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Orientation:
pa: ਸਥਿਤੀ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, horizontalRadioButton)
en: Horizontal
pa: ਹਰੀਜੱਟਲ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, verticalRadioButton)
en: Vertical
pa: ਵਰਟੀਕਲ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Row count:
pa: ਕਤਾਰ ਗਿਣਤੀ:

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
pa[0]: %1 ਫਾਇਲ ਚੁਣੀ
pa[1]: %1 ਫਾਇਲਾਂ ਚੁਣੀਆਂ

[ctx: @label]
en: %1 folder selected | %1 folders selected
pa[0]: %1 ਫੋਲਡਰ ਚੁਣਿਆ
pa[1]: %1 ਫੋਲਡਰ ਚੁਣੇ

[ctx: @label. The two parameters are strings like '2 folders' and '1 file'.]
en: %1 and %2 selected
pa: %1 ਅਤੇ %2 ਚੁਣੇ

en: %1 folder | %1 folders
pa[0]: %1 ਫੋਲਡਰ
pa[1]: %1 ਫੋਲਡਰ

en: %1 file | %1 files
pa[0]: %1 ਫਾਇਲ
pa[1]: %1 ਫਾਇਲਾਂ

en: Gwenview
pa: ਜੀਵੀਨ-ਵਿਊ

en: An Image Viewer
pa: ਇੱਕ ਚਿੱਤਰ ਦਰਸ਼ਕ

en: Start in fullscreen mode
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਮੋਡ ਵਿੱਚ ਸ਼ੁਰੂ

en: Start in slideshow mode
pa: ਸਲਾਈਡ-ਸ਼ੋ ਮੋਡ ਵਿੱਚ ਸ਼ੁਰੂ

en: A starting file or folders
pa: ਸ਼ੁਰੂਆਤੀ ਫਾਇਲ ਜਾਂ ਫੋਲਡਰ

[ctx: @action Open Recent menu]
en: Clear List
pa: ਲਿਸਟ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
pa: ਮੁੜ-ਲੋਡ

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
pa: ਟਿਕਾਣਾ ਨੂੰ ਬਦਲੋ

[ctx: @action:intoolbar Switch to file list]
en: Browse
pa: ਝਲਕ

[ctx: @info:tooltip]
en: Browse folders for images
pa: ਚਿੱਤਰਾਂ ਲਈ ਫੋਲਡਰ ਵੇਖੋ

[ctx: @action:intoolbar Switch to image view]
en: View
pa: ਵੇਖੋ

[ctx: @info:tooltip]
en: View selected images
pa: ਚੁਣੇ ਚਿੱਤਰ ਵੇਖੋ

[ctx: @action]
en: Exit Full Screen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਤੋਂ ਬਾਹਰ ਜਾਓ

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
pa: ਪਿੱਛੇ

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to previous image
pa: ਪਿਛਲੇ ਚਿੱਤਰ ਉੱਤੇ ਜਾਓ

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
pa: ਅੱਗੇ

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to next image
pa: ਅਗਲੇ ਚਿੱਤਰ ਉੱਤੇ ਜਾਓ

[ctx: @action Go to first image]
en: First
pa: ਪਹਿਲਾਂ

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to first image
pa: ਪਹਿਲੇ ਚਿੱਤਰ ਉੱਤੇ ਜਾਓ

[ctx: @action Go to last image]
en: Last
pa: ਆਖਰੀ

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to last image
pa: ਆਖਰੀ ਚਿੱਤਰ ਉੱਤੇ ਜਾਓ

[ctx: @action]
en: Start Page
pa: ਸਟਾਰਟ ਪੇਜ਼

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the start page
pa: ਸ਼ੁਰੂ ਪੇਜ਼ ਖੋਲ੍ਹੋ

[ctx: @action]
en: Sidebar
pa: ਬਾਹੀ

[ctx: @action Share images]
en: Share
pa: ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

en: Error while sharing: %1
pa: ਸਾਂਝਾ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਗ਼ਲਤੀ: %1

en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
pa: ਚਿੱਤਰ ਦਾ ਸਾਂਝੇ ਕੀਤੇ ਲਿੰਕ (<a href="%1">%1</a>) ਨੂੰ ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਵਿੱਚ ਕਾਪੀ ਕੀਤਾ ਗਿਆ ਹੈ।

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
pa: ਸੋਧ

en: Redo
pa: ਪਰਤਾਓ

en: Undo
pa: ਵਾਪਿਸ

en: Folders
pa: ਫੋਲਡਰ

en: Information
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ

en: Operations
pa: ਕਾਰਵਾਈਆਂ

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide sidebar
pa: ਬਾਹੀ ਓਹਲੇ

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sidebar
pa: ਬਾਹੀ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @title:window]
en: Open Image
pa: ਚਿੱਤਰ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Pause Slideshow
pa: ਸਲਾਇਡ-ਸ਼ੋ ਰੋਕੋ

en: Resume Slideshow
pa: ਸਲਾਇਡ-ਸ਼ੋ ਮੁੜ-ਚਲਾਓ

en: Start Slideshow
pa: ਸਲਾਇਡ-ਸ਼ੋ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ

en: Save All Changes
pa: ਸਭ ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਸੰਭਾਲੋ

en: Discard Changes
pa: ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਅਣਡਿੱਠੀਆਂ ਕਰੋ

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
pa[0]: ਇੱਕ ਚਿੱਤਰ ਸੋਧਿਆ ਗਿਆ।
pa[1]: %1 ਚਿੱਤਰ ਸੋਧੇ ਗਏ ਹਨ।

en: If you quit now, your changes will be lost.
pa: ਜੇ ਤੁਸੀਂ ਬੰਦ ਕੀਤਾ ਤਾਂ ਤੁਹਾਡੀਆਂ ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਖਤਮ ਹੋ ਜਾਣਗੀਆਂ।

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
pa: ਇਸ ਨਾਲ ਮੇਨੂ ਬਾਰ ਪੂਰੀ ਤਰ੍ਹਾਂ ਹੋ ਜਾਵੇਗੀ। ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਨੂੰ %1 ਟਾਈਪ ਕਰਕੇ ਮੁੜ ਵੇਖ ਸਕਦੇ ਹੋ।

en: Hide menu bar
pa: ਮੇਨੂ ਬਾਹੀ ਓਹਲੇ

en: You reached the first document, what do you want to do?
pa: ਤੁਸੀਂ ਪਹਿਲੇ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਉੱਤੇ ਆ ਗਏ ਹੋ। ਤੁਸੀਂ ਕੀ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Stay There
pa: ਇੱਥੇ ਰਹੋ

en: Go to the Last Document
pa: ਆਖਰੀ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਉੱਤੇ ਜਾਓ

en: Go Back to the Document List
pa: ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਸੂਚੀ ਉੱਤੇ ਵਾਪਿਸ ਜਾਓ

en: You reached the last document, what do you want to do?
pa: ਤੁਸੀਂ ਆਖਰੀ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਉੱਤੇ ਆ ਗਏ ਹੋ। ਤੁਸੀਂ ਕੀ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Go to the First Document
pa: ਪਹਿਲਾਂ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਉੱਤੇ ਜਾਓ

[ctx: @action:button]
en: Rename
pa: ਨਾਂ ਬਦਲੋ

en: Rename <filename>%1</filename> to:
pa: <filename>%1</filename> ਦਾ ਨਾਂ ਬਦਲੋ:

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
pa: ਨਾਂ ਬਦਲੋ

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
pa: ਸੰਭਾਲਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: &Stop
pa: ਰੋਕੋ(&S)

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
pa[0]: ਇੱਕ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਸੰਭਾਲਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ:
pa[1]: %1 ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਸੰਭਾਲੇ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੇ:

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
pa: ਤੁਸੀਂ ਕਈ ਚਿੱਤਰ ਸੋਧੇ ਹਨ। ਮੈਮੋਰੀ ਸਮੱਸਿਆ ਤੋਂ ਬਚਣ ਲਈ ਤੁਹਾਨੂੰ ਆਪਣੇ ਕੀਤੇ ਬਦਲਾਅ ਸੰਭਾਲਣੇ ਚਾਹੀਦੇ ਹਣ।

en: Current image modified
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਚਿੱਤਰ ਸੋਧਿਆ ਗਿਆ

en: Previous modified image
pa: ਪਿਛਲਾ ਸੋਧਿਆ ਚਿੱਤਰ

en: Next modified image
pa: ਅੱਗੇ ਸੋਧਿਆ ਚਿੱਤਰ

en: One image modified | %1 images modified
pa[0]: 1 ਚਿੱਤਰ ਸੋਧਿਆ ਗਿਆ
pa[1]: %1 ਚਿੱਤਰ ਸੋਧੇ ਗਏ

en: Go to first modified image
pa: ਪਹਿਲੇ ਸੋਧੇ ਚਿੱਤਰ ਉੱਤੇ ਜਾਓ

en: Go to it
pa: ਏਥੇ ਜਾਓ

en: Save All
pa: ਸਭ ਸੰਭਾਲੋ

en: Edit
pa: ਸੋਧ

[ctx: @action]
en: Edit Tags
pa: ਟੈਗ ਸੋਧ

[ctx: @action Rating value of zero]
en: Zero
pa: ਜ਼ੀਰੋ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SemanticInfoDialog)
en: Tag Editor
pa: ਟੈਗ ਐਡੀਟਰ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mPreviousButton)
en: Previous
pa: ਪਿੱਛੇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNextButton)
en: Next
pa: ਅੱਗੇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rating:
pa: ਰੇਟਿੰਗ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tags:
pa: ਟੈਗ:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, mDescriptionTextEdit)
en: Description
pa: ਵੇਰਵਾ

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow
pa: ਸਲਾਇਡ-ਸ਼ੋਅ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow with selected images
pa: ਚੁਣੇ ਚਿੱਤਰਾਂ ਨਾਲ ਸਲਾਈਡ-ਸ਼ੋਅ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Add Folder to Places
pa: ਫੋਲਡਰ ਨੂੰ ਥਾਵਾਂ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget This Folder
pa: ਇਹ ਫੋਲਡਰ ਨੂੰ ਭੁੱਲ ਜਾਓ

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget All Folders
pa: ਸਾਰੇ ਫੋਲਡਰਾਂ ਨੂੰ ਭੁੱਲ ਜਾਓ

[ctx: @action Recent Files view]
en: Add Containing Folder to Places
pa: ਰੱਖਣ ਵਾਲੇ ਫੋਲਡਰ ਨੂੰ ਥਾਵਾਂ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget This File
pa: ਇਹ ਫ਼ਾਈਲ ਨੂੰ ਭੁੱਲ ਜਾਓ

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget All Files
pa: ਸਭ ਫ਼ਾਈਲਾਂ ਉੱਤੇ ਭੁੱਲ ਜਾਓ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHistoryDisabledLabel)
en: History has been disabled.
pa: ਅਤੀਤ ਆਯੋਗ ਕੀਤਾ ਹੈ।

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFoldersTab)
en: Recent Folders
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਫੋਲਡਰ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFilesTab)
en: Recent Files
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਫ਼ਾਈਲਾਂ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, placesTab)
en: Places
pa: ਥਾਵਾਂ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Tags
pa: ਟੈਗ

en: Synchronize
pa: ਸੈਕਰੋਨਾਈਜ਼

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
pa: ਬਦਲਾਅ ਅਣਡਿੱਠੇ ਕਰੋ ਅਤੇ ਮੁੜ ਲੋਡ ਕਰੋ

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
pa: ਇਹ ਚਿੱਤਰ ਸੋਧਿਆ ਗਿਆ ਹੈ। ਮੁੜ-ਲੋਡ ਕਰਨ ਨਾਲ ਤੁਹਾਡੇ ਵਲੋਂ ਕੀਤੀਆਂ ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਹਟਾਈਆਂ ਜਾਣਗੀਆਂ।

en: Show failed files...
pa: ਫੇਲ੍ਹ ਹੋਈਆਂ ਫ਼ਾਈਲਾਂ ਵੇਖਾਓ...

en: Show failed subfolders...
pa: ਫੇਲ੍ਹ ਹੋਏ ਅਧੀਨ-ਫੋਲਡਰ ਵੇਖਾਓ...

en: Failed to import %1 document. | Failed to import %1 documents.
pa[0]: %1 ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ।
pa[1]: %1 ਡੌਕੂਮੈਂਟਾਂ ਨੂੰ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ।

en: Failed to create %1 destination subfolder. | Failed to create %1 destination subfolders.
pa[0]: %1 ਟਿਕਾਣਾ ਅਧੀਨ-ਫੋਲਡਰ ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ।
pa[1]: %1 ਟਿਕਾਣਾ ਅਧੀਨ-ਫੋਲਡਰ ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ।

en: Failed to import documents:
pa: ਡੌਕੂਮੈੰਟ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ:

en: Failed to create subfolders:
pa: ਅਧੀਨ-ਫੋਲਡਰ ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ:

en: Shooting date
pa: ਖਿੱਚਣ ਦੀ ਤਾਰੀਖ

en: Shooting time
pa: ਖਿੱਚਣ ਦਾ ਸਮਾਂ

en: Original extension
pa: ਅਸਲ ਇਕਸਟੈਨਸ਼ਨ

en: Original extension, in lower case
pa: ਅਸਲ ਇਕਸਟੈਸ਼ਨ, ਛੋਟੇ ਅੱਖਰਾਂ 'ਚ

en: Original filename
pa: ਅਸਲੀ ਫਾਈਲ-ਨਾਂ

en: Original filename, in lower case
pa: ਅਸਲੀ ਫਾਈਲ-ਨਾਂ, ਛੋਟੇ ਅੱਖਰ

en: One document has been imported. | %1 documents have been imported.
pa[0]: ਇੱਕ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤਾ ਗਿਆ।
pa[1]: %1 ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤੇ ਗਏ ਹਨ।

[ctx: @title:window]
en: Import Finished
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਮੁਕੰਮਲ

en: Keep
pa: ਰੱਖੋ

en: Failed to delete the document:
    %2 | Failed to delete documents:
    %2
pa[0]: ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਹਟਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ:
    %2
pa[1]: ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਹਟਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ:
    %2

en: Retry
pa: ਮੁੜ-ਕੋਸ਼ਿਸ਼

en: Ignore
pa: ਅਣਡਿੱਠਾ

en: What do you want to do now?
pa: ਹੁਣ ਤੁਸੀਂ ਕੀ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: View Imported Documents with Gwenview
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤੇ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਜੀਵੀਨ-ਵਿਊ ਨਾਲ ਵੇਖੋ

en: Import more Documents
pa: ਹੋਰ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Quit
pa: ਬਾਹਰ

en: Could not create destination folder.
pa: ਟਿਕਾਣਾ ਫੋਲਡਰ ਬਣਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Could not create temporary upload folder.
pa: ਆਰਜ਼ੀ ਅੱਪਲੋਡ ਫੋਲਡਰ ਬਣਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRename)
en: Rename documents automatically
pa: ਡੌਕੂਮੈਂਟਾਂ ਦਾ ਆਟੋਮੈਟਿਕ ਨਾਂ ਬਦਲੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rename Format:
pa: ਨਾਂ ਬਦਲਣ ਫਾਰਮੈਟ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview:
pa: ਝਲਕ:

en: Gwenview Importer
pa: ਜੀਵੀਨ-ਵਿਊ ਇੰਪੋਰਟਰ

en: Photo Importer
pa: ਫੋਟੋ ਇੰਪੋਰਟ

en: Device UDI
pa: ਡਿਵਾਈਸ UDI

en: Source folder
pa: ਸਰੋਤ ਫੋਲਡਰ

en: Too many arguments.
pa: ਬਹੁਤ ਸਾਰੇ ਆਰਗੂਮੈਂਟ

en: Invalid source folder.
pa: ਗ਼ਲਤ ਸਰੋਤ ਫੋਲਡਰ ਹੈ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Importing documents...
pa: ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤੇ ਜਾ ਰਹੇ ਹਨ...

en: Import Selected
pa: ਚੁਣੇ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Import All
pa: ਸਭ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select the documents to import
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਚੁਣੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureButton)
en: Settings...
pa: ਸੈਟਿੰਗ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter the import destination
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਟਿਕਾਣਾ ਦਿਓ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Listing content of:
pa: ਇਸ ਦੀ ਸਮੱਗਰੀ ਸੂਚੀਬੱਧ ਹੈ:

en: Current Maintainer
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਪਰਬੰਧਕ

en: Developer
pa: ਡਿਵੈਲਪਰ

en: Current Image
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਚਿੱਤਰ

en: Square
pa: ਵਰਗ

en: This Screen
pa: ਇਹ ਸਕਰੀਨ

en: Landscape
pa: ਲੈਂਡਸਕੇਪ

en: US Letter
pa: US ਪੱਤਰ

en: Portrait
pa: ਪੋਰਟਰੇਟ

note: i18n("%1:%2") because ':' should not be translated, it is used to parse the ratio string. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width
pa: ਚੌੜਾਈ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height
pa: ਉਚਾਈ

[ctx: @option:check]
en: Advanced settings
pa: ਤਕਨੀਕੀ ਸੈਟਿੰਗਾਂ

[ctx: @label:listbox]
en: Aspect ratio:
pa: ਆਕਾਰ ਅਨੁਪਾਤ:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
pa: ਆਕਾਰ:

[ctx: @label:spinbox]
en: Position:
pa: ਸਥਿਤੀ:

[ctx: @option:check]
en: Preserve aspect ratio
pa: ਆਕਾਰ ਅਨੁਪਾਤ ਰੱਖੋ

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save this kind of documents.
pa: ਜੀਵੀਨ-ਵਿਊ ਇਸ ਕਿਸਮ ਦੇ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲ ਨਹੀਂ ਸਕਦਾ ਹੈ।

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
pa: ਜੀਵੀਨ-ਵਿਊ %1 ਟਾਈਪ ਦੇ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਨਹੀਂ ਵੇਖਾ ਸਕਦਾ ਹੈ।

[ctx: @info]
en: Could not open file %1
pa: ਫਾਇਲ %1 ਖੋਲ੍ਹੀ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
pa: ਮੇਟਾ ਜਾਣਕਾਰੀ ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ।

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
pa: ਚਿੱਤਰ ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ।

en: Could not load document %1
pa: %1 ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਲੋਡ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
pa: ਫਾਇਲ ਲਿਖਣ ਲਈ ਖੋਲ੍ਹੀ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ, <filename>%1</filename> ਵਿੱਚ ਆਪਣੇ ਅਧਿਕਾਰਾਂ ਦੀ ਜਾਂਚ ਕਰੋ ਜੀ।

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
pa: ਫ਼ਾਈਲ ਉੱਤੇ ਨਹੀਂ ਲਿਖਿਆ ਜਾ ਸਕਿਆ, <filename>%1</filename> ਵਿੱਚ ਲਿਖਣ ਲਈ ਆਪਣੇ ਜ਼ਰੂਰੀ ਅਧਿਕਾਰਾਂ ਦੀ ਜਾਂਚ ਕਰੋ ਜੀ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Trash
pa: ਰੱਦੀ

[ctx: @action:button]
en: Deselect
pa: ਚੋਣ ਹਟਾਓ

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
pa: ਜੀਵੀਨ-ਵਿਊ ਨਹੀਂ ਜਾਣਦਾ ਹੈ ਕਿ ਇਸ ਕਿਸਮ ਦੇ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਵੇਖਾਉਣਾ ਹੈ

en: Loading <filename>%1</filename> failed
pa: <filename>%1</filename> ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
en: Fit
pa: ਫਿੱਟ

[ctx: @action:button Zoom to fill (fit width or height), shown in status bar, keep it short please]
en: Fill
pa: ਭਰੋ

en: No document selected
pa: ਕੋਈ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਨਹੀਂ ਚੁਣਿਆ

note: i18n: ectx: label, entry (random), group (slide show)
en: Display slide show images in random order
pa: ਸਲਾਈਡ ਸ਼ੋ ਵਿੱਚ ਚਿੱਤਰ ਰਲਵੇਂ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਵੇਖੋ

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group (slide show)
en: Show slideshow in fullscreen mode
pa: ਸਲਾਈਡਸ਼ੋ ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਮੋਡ ਵਿੱਚ ਵੇਖੋ

note: i18n: ectx: label, entry (loop), group (slide show)
en: Loop on images
pa: ਚਿੱਤਰ ਲੂਪ 'ਚ ਵੇਖੋ

note: i18n: ectx: label, entry (stopAtEnd), group (slide show)
en: Stop at last image of folder
pa: ਫੋਲਡਰ ਦੇ ਆਖਰੀ ਚਿੱਤਰ ਉੱਤੇ ਰੋਕੋ

note: i18n: ectx: label, entry (interval), group (slide show)
en: Interval between images (in seconds)
pa: ਚਿੱਤਰਾਂ ਵਿੱਚ ਅੰਤਰਾਲ (ਸਕਿੰਟਾਂ ਵਿੱਚ)

en: Last visited: %1
pa: ਆਖਰੀ ਵਾਰ: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
pa: ਨਾਂ

[ctx: @item:intable]
en: File Size
pa: ਫਾਇਲ ਸਾਈਜ਼

[ctx: @item:intable]
en: File Time
pa: ਫਾਇਲ ਟਾਈਮ

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
pa: ਚਿੱਤਰ ਸਾਈਜ਼

[ctx: @item:intable]
en: Comment
pa: ਟਿੱਪਣੀ

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
pa: ਸਧਾਰਨ

[ctx: @title:column]
en: Property
pa: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ

[ctx: @title:column]
en: Value
pa: ਮੁੱਲ

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
pa: ਫਾਇਲ ਲਿਖਣ ਲਈ ਖੋਲ੍ਹੀ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ।

[ctx: @info]
en: No data to store.
pa: ਸਟੋਰ ਕਰਨ ਲਈ ਕੋਈ ਡਾਟਾ ਨਹੀਂ

en: Print Image
pa: ਚਿੱਤਰ ਪਰਿੰਟ ਕਰੋ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
pa: ਚਿੱਤਰ ਸੈਟਿੰਗ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
pa: ਚਿੱਤਰ ਥਾਂ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
pa: ਸਕੇਲਿੰਗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
pa: ਕੋਈ ਸਕੇਲਿੰਗ ਨਹੀਂ(&N)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
pa: ਚਿੱਤਰ ਪੇਜ਼ ਉੱਤੇ ਫਿੱਟ ਕਰੋ(&F)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
pa: ਸਕੇਲ ਕਰੋ(&S):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
pa: ਮਿਲੀਮੀਟਰ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
pa: ਸੈਂਟੀਮੀਟਰ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
pa: ਇੰਚ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
pa: ਰੇਸ਼ੋ ਰੱਖੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
pa: ਸਾਈਜ਼:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
pa: ਮੁੜ-ਆਕਾਰ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ResizeImageWidget)
en: Resize Image
pa: ਚਿੱਤਰ ਨੂੰ ਮੁੜ-ਆਕਾਰ ਕਰੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: New size:
pa: ਨਵਾਂ ਆਕਾਰ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mKeepAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
pa: ਆਕਾਰ ਅਨੁਪਾਤ ਰੱਖੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current size:
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਆਕਾਰ:

[ctx: @info:tooltip]
en: Assign this tag to all selected images
pa: ਸਭ ਚੁਣੇ ਚਿੱਤਰਾਂ ਲਈ ਇਹ ਟੈਗ ਦਿਓ

en: Add tag
pa: ਟੈਗ ਜੋੜੋ

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
pa: ਲੂਪ

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
pa: ਰਲਵਾਂ

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Right
pa: ਸੱਜੇ ਘੁੰਮਾਓ

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Left
pa: ਖੱਬੇ ਘੁੰਮਾਓ

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror
pa: ਮਿੱਰਰ

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flip
pa: ਝਟਕੋ

[ctx: (qtundo-format)]
en: Transform
pa: ਟਰਾਂਸਫਰਮ

[ctx: @action]
en: Properties
pa: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pa: ਫਾਇਲ(&F)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pa: ਵੇਖੋ(&V)
