gwenview - en to pl translation catalogue (418 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowResourceUsageMode)
en: Low resource usage mode
pl: Tryb niskich zasobów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cacheHelpLabel)
en: Enable this option if you do not have a lot of disk space. This will avoid storing thumbnails on disk and will prefer embedded thumbnails of lower quality that are faster to load, if available.
pl: Zaznacz to pole, jeśli nie masz zbyt wiele miejsca na dysku. Uniknie to przechowania miniatur na dysku i będzie używać osadzonych miniatur (jeśli dostępne) o niższej jakości, ale które szybciej się wczytują.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Thumbnails:
pl: Miniatury:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, relativeHelpLabel)
en: Squash colors that don't fit within the active color profile's color gamut, leaving other colors untouched
pl: Scal barwy, które nie mieszczą się w gamucie barw bieżącego profilu barw, a inne barwy pozostaw

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History:
pl: Historia:

[ctx: @option:Relative Colorimetric rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, relativeRenderingIntentRadioButton)
en: Relative Colorimetric
pl: Kolorymetria względna

[ctx: @option:Perceptual rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, perceptualRenderingIntentRadioButton)
en: Perceptual
pl: Percepcyjny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, perceptualHelpLabel)
en: Scale all colors equally to fit them within the active color profile's color gamut
pl: Przeskaluj wszystkie barwy po równo tak, aby zmieściły się w gamucie barw bieżącego profilu barw

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorRenderingLabel)
en: Rendering intent:
pl: Zamiar wyświetlania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HistoryEnabled)
en: Remember folders and URLs
pl: Pamiętaj katalogi i adresy URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NoMonitorICC)
en: Apply only the profile embedded in the image file
pl: Nałóż tylko profil osadzony w pliku obrazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileHelpLabel)
en: Assume that system-wide color correction already applies monitor profile.
pl: Załóż, że system nakłada już profil monitora, gdy poprawia barwy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileLabel)
en: Color profile:
pl: Profil barw:

[ctx: @action:inmenu a spacer that aligns toolbar buttons with the sidebar]
en: Sidebar Alignment Spacer
pl: Wypełniacz wyrównujący w pasku bocznym

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
pl: Widok

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
pl: Edycja położenia

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
pl: Uszereguj wg

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
pl: Nazwy

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
pl: Daty

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
pl: Rozmiaru

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Rating
pl: Oceny

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Descending
pl: Malejąco

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
pl: Szczegóły miniatur

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
pl: Nazwa pliku

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
pl: Data

[ctx: @action:inmenu]
en: Image Size
pl: Rozmiar obrazu

[ctx: @action:inmenu]
en: File Size
pl: Rozmiar pliku

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
pl: Ocena

[ctx: @title actions category]
en: File
pl: Plik

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
pl: Dodaj katalog do miejsc

[ctx: @info:status %1 number of selected documents, %2 total number of documents, %3 total filesize of selected documents]
en: Selected %1 of %2 (%3)
pl: Wybrano %1 z %2 (%3)

[ctx: @info:status Image files]
en: %1 image | %1 images
pl[0]: %1 obraz
pl[1]: %1 obrazy
pl[2]: %1 obrazów

[ctx: @info:status Video files]
en: %1 video | %1 videos
pl[0]: %1 film
pl[1]: %1 filmy
pl[2]: %1 filmów

note: i18n: ectx: property (text), widget (Gwenview::StatusBarToolButton, mAddFilterButton)
en: Add Filter
pl: Dodaj filtr

en: General
pl: Ogólne

en: Image View
pl: Przeglądarka obrazów

en: Advanced
pl: Rozszerzone

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Copy %1
pl: Skopiuj %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Copy %1 image | Copy %1 images
pl[0]: Skopiuj %1 obraz
pl[1]: Skopiuj %1 obrazy
pl[2]: Skopiuj %1 obrazów

[ctx: @action:button]
en: Copy
pl: Skopiuj

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Move %1
pl: Przenieś %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Move %1 image | Move %1 images
pl[0]: Przenieś %1 obraz
pl[1]: Przenieś %1 obrazy
pl[2]: Przenieś %1 obrazów

[ctx: @action:button]
en: Move
pl: Przenieś

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Link %1
pl: Dowiąż do %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Link %1 image | Link %1 images
pl[0]: Dowiąż %1 obraz
pl[1]: Dowiąż %1 obrazy
pl[2]: Dowiąż %1 obrazów

[ctx: @action:button]
en: Link
pl: Dowiązanie

en: Move Here
pl: Przenieś tutaj

en: Copy Here
pl: Skopiuj tutaj

en: Link Here
pl: Utwórz dowiązanie tutaj

en: Cancel
pl: Anuluj

en: File Operations
pl: Działania na plikach

[ctx: @title actions category]
en: Edit
pl: Edytuj

[ctx: Verb]
en: Copy To...
pl: Skopiuj do...

[ctx: Verb]
en: Move To...
pl: Przenieś do...

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
pl: Utwórz dowiązanie do...

[ctx: Verb]
en: Rename...
pl: Zmień nazwę...

[ctx: Verb]
en: Trash
pl: Do kosza

en: Restore
pl: Przywróć

en: Properties
pl: Właściwości

en: Create Folder...
pl: Utwórz katalog...

en: Open With
pl: Otwórz w

en: Open Containing Folder
pl: Otwórz katalog pliku

en: Other Application...
pl: Inny program...

en: Name contains
pl: Nazwa zawiera

en: Name does not contain
pl: Nazwa nie zawiera

en: Date >=
pl: Data >=

en: Date =
pl: Data =

en: Date <=
pl: Data <=

en: Rating >=
pl: Ocena >=

en: Rating =
pl: Ocena =

en: Rating <=
pl: Ocena <=

en: Tagged
pl: Ze znacznikami

en: Not Tagged
pl: Bez znaczników

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
pl: Filtruj według nazwy

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
pl: Filtruj według daty

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
pl: Filtruj według oceny

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
pl: Filtruj według znacznika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slideshow
pl: Pokaz obrazów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
pl: Czas na jeden obraz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowLoopCheckBox)
en: Loop
pl: Zapętlij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowRandomCheckBox)
en: Random
pl: Losowo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Information
pl: Szczegóły obrazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureDisplayedInformationButton)
en: Select Image Information to Display...
pl: Wybierz wyświetlane szczegóły obrazu...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mThumbnailGroupBox)
en: Thumbnails
pl: Miniatury

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowThumbnailsCheckBox)
en: Show thumbnails
pl: Pokaż miniatury

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height:
pl: Wysokość:

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
pl[0]: %1 sek.
pl[1]: %1 sek.
pl[2]: %1 sek.

en: Configure
pl: Ustawienia

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure full screen mode
pl: Ustawienia trybu całego ekranu

[ctx: @info:status %1 current document index, %2 total documents]
en: %1 of %2
pl: %1 z %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Videos:
pl: Filmy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ListVideos)
en: Show videos
pl: Pokaż filmy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoplayVideos)
en: Automatically play
pl: Sam zacznij ich odtwarzanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Notify after reaching the last image:
pl: Powiadom po dotarciu do ostatniego obrazu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, neverShowWrapNoticeRadioButton)
en: Never
pl: Nigdy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wrapNoticeOnSlideshowRadioButton)
en: Only during slideshows
pl: Tylko podczas pokazu obrazów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alwaysShowWrapNoticeRadioButton)
en: Always
pl: Zawsze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Fullscreen background:
pl: Tło w trybie całego ekranu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundImageRadioButton)
en: Dark gray texture
pl: Tekstura ciemnoszara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundBlackRadioButton)
en: Black
pl: Czarne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Lossy image save quality:
pl: Jakość stratnego zapisu obrazu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lossyImageFormatHelpLabel)
en: The quality level when saving images using lossy image formats such as JPEG, WEBP, AVIF, HEIF, and HEIC. Higher quality increases the file size.
pl: Poziom jakości przy zapisywaniu obrazów w stratnych formatach, takich jak JPEG, WEBP, AVIF, HEIF oraz HEIC. Wyższa jakość zwiększa rozmiar pliku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Thumbnail actions:
pl: Przyciski na miniaturach:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allButtonsThumbnailActionsRadioButton)
en: All buttons
pl: Wszystkie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectionOnlyThumbnailActionsRadioButton)
en: Show selection button only
pl: Tylko do zaznaczania

[ctx: A number of thumbnail actions to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noneThumbnailActionsRadioButton)
en: None
pl: Bez przycisków

en: Image quality:
pl: Jakość obrazu:

[ctx: @title:window]
en: Save Image
pl: Zapisz obraz

en: Save using another format
pl: Zapisz przy użyciu innego formatu

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
pl: Gwenview nie może zapisywać obrazów w formacie '%1'.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
pl: Gwenview nie może zapisywać obrazów jako %1.

[ctx: @info]
en: <emphasis strong='true'>Saving <filename>%1</filename> failed:</emphasis><nl />%2
pl: <emphasis strong='true'>Zapisywanie <filename>%1</filename> nie powiodło się:</emphasis><nl />%2

en: You are now viewing the new document.
pl: Teraz przeglądasz nowy dokument.

en: Go back to the original
pl: Wróć do pierwotnego

note: i18n: ectx: Menu (rating)
en: &Rating
pl: &Ocena

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: U&stawienia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

[ctx: @title:window]
en: Image Information
pl: Szczegóły obrazu

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
pl: Edycja

en: Rotate Left
pl: Obróć w lewo

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the left
pl: Obróć obraz w lewo

en: Rotate Right
pl: Obróć w prawo

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the right
pl: Obróć obraz w prawo

en: Mirror
pl: Odbij w poziomie

en: Flip
pl: Odbij w pionie

en: Resize
pl: Zmień rozmiar

en: Crop
pl: Przytnij

[ctx: @action:intoolbar]
en: Adjust Colors
pl: Dostosuj barwy

en: Reduce Red Eye
pl: Usuń czerwień z oczu

[ctx: @action:intoolbar]
en: Annotate
pl: Opisz

[ctx: @title:window Annotate [filename]]
en: Annotate %1
pl: Opisz %1

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
pl: Gwenview nie może edytować obrazów tego rodzaju.

en: Image Operations
pl: Działania na obrazach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Show transparency with:
pl: Pokaż przezroczystość jako:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, surroundingRadioButton)
en: Surrounding background
pl: Otaczające tło

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkBoardRadioButton)
en: &Checkerboard background
pl: Tło szachowni&cy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, solidColorRadioButton)
en: &Solid color background:
pl: &Tło o jednolitej barwie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse wheel behavior:
pl: Kółko myszy:

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelScrollRadioButton)
en: Scroll
pl: Przewija

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelBrowseRadioButton)
en: Browse
pl: Przegląda

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelZoomRadioButton)
en: Zoom
pl: Powiększa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Zoom mode:
pl: Tryb powiększania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autofitZoomModeRadioButton)
en: Autofit each image
pl: Sam zmieść każdy obraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, keepSameZoomModeRadioButton)
en: Keep same zoom and position
pl: Zachowaj to samo powiększenie i umiejscowienie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, individualZoomModeRadioButton)
en: Per image zoom and position
pl: Uzależnij powiększenie i umiejscowienie od obrazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnlargeSmallerImages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
pl: Powiększ mniejsze obrazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animations:
pl: Obsługa animacji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, softwareAnimationRadioButton)
en: Software
pl: Programowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAnimationRadioButton)
en: None
pl: Bez obsługi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <b>Thumbnail Bar</b>
pl: <b>Pasek miniatur</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Orientation:
pl: Kierunek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, horizontalRadioButton)
en: Horizontal
pl: Poziomy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, verticalRadioButton)
en: Vertical
pl: Pionowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Row count:
pl: Liczba wierszy:

[ctx: @action show more image meta info]
en: Show more details...
pl: Pokaż więcej szczegółów...

[ctx: @title:group]
en: Image Information
pl: Szczegóły obrazu

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
pl[0]: Zaznaczono %1 plik
pl[1]: Zaznaczono %1 pliki
pl[2]: Zaznaczono %1 plików

[ctx: @label]
en: %1 folder selected | %1 folders selected
pl[0]: Zaznaczono jeden katalog
pl[1]: Zaznaczono %1 katalogi
pl[2]: Zaznaczono %1 katalogów

[ctx: @label. The two parameters are strings like '2 folders' and '1 file'.]
en: %1 and %2 selected
pl: Zaznaczono %1 i %2

en: %1 folder | %1 folders
pl[0]: %1 katalog
pl[1]: %1 katalogi
pl[2]: %1 katalogów

en: %1 file | %1 files
pl[0]: %1 plik
pl[1]: %1 pliki
pl[2]: %1 plików

en: An Image Viewer
pl: Przeglądarka obrazów

en: Start in fullscreen mode
pl: Rozpocznij na całym ekranie

en: Start in slideshow mode
pl: Uruchamiaj w trybie pokazu obrazów

en: A starting file or folders
pl: Plik lub katalogi początkowe

[ctx: @action Open Recent menu]
en: Clear List
pl: Wyczyść listę

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
pl: Zastąp adres

[ctx: @action:intoolbar Switch to file list]
en: Browse
pl: Przeglądaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Browse folders for images
pl: Przeglądaj katalogi z obrazami

[ctx: @action:intoolbar Switch to image view]
en: View
pl: Oglądaj

[ctx: @info:tooltip]
en: View selected images
pl: Pokaż wybrane obrazy

[ctx: @action]
en: Exit Full Screen
pl: Zakończ pełny ekran

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
pl: Poprzedni

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to previous image
pl: Przejdź do poprzedniego obrazu

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
pl: Następny

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to next image
pl: Przejdź do następnego obrazu

[ctx: @action Go to first image]
en: First
pl: Pierwszy

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to first image
pl: Przejdź do pierwszego obrazu

[ctx: @action Go to last image]
en: Last
pl: Ostatni

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to last image
pl: Przejdź do ostatniego obrazu

[ctx: @action]
en: Start Page
pl: Strona początkowa

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the start page
pl: Otwórz stronę początkową

[ctx: @action]
en: Sidebar
pl: Pasek boczny

[ctx: @action opens crop, rename, etc.]
en: Show Editing Tools
pl: Pokaż narzędzia edycji

[ctx: @action Share images]
en: Share
pl: Udostępnij

en: Error while sharing: %1
pl: Błąd udostępniania: %1

en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
pl: Odnośnik do udostępnionego obrazu (<a href="%1">%1</a>) został skopiowany do schowka.

[ctx: @title:menu submenu for actions that open configuration dialogs]
en: Configure
pl: Ustawienia

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
pl: Edytuj

en: Redo
pl: Ponów

en: Undo
pl: Cofnij

en: Folders
pl: Katalogi

en: Information
pl: Szczegóły

en: Operations
pl: Działania

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide sidebar
pl: Ukryj pasek boczny

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sidebar
pl: Pokaż pasek boczny

[ctx: @title:window]
en: Open Image
pl: Otwórz obraz

en: Pause Slideshow
pl: Wstrzymaj pokaz obrazów

en: Resume Slideshow
pl: Wznów pokaz obrazów

en: Start Slideshow
pl: Rozpocznij pokaz obrazów

en: Save All Changes
pl: Zapisz wszystkie zmiany

en: Discard Changes
pl: Porzuć zmiany

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
pl[0]: Zmieniono jeden obraz.
pl[1]: Zmieniono %1 obrazy.
pl[2]: Zmieniono %1 obrazów.

en: If you quit now, your changes will be lost.
pl: Wyjście w tym momencie spowoduje utratę wszystkich zmian.

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
pl: Ukryje to całkowicie pasek menu. Możesz go przywrócić wpisując %1.

en: Hide menu bar
pl: Ukryj pasek menu

en: You reached the first document, what do you want to do?
pl: Doszedłeś do pierwszego dokumentu, co chcesz zrobić?

en: Stay There
pl: Zostań tutaj

en: Go to the Last Document
pl: Przejdź do ostatniego dokumentu

en: Go Back to the Document List
pl: Wróć do wykazu dokumentów

en: You reached the last document, what do you want to do?
pl: Doszedłeś do ostatniego dokumentu, co chcesz zrobić?

en: Go to the First Document
pl: Przejdź do pierwszego dokumentu

[ctx: @action:button]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Rename <filename>%1</filename> to:
pl: Zmień nazwę <filename>%1</filename> na:

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
pl: Zmień nazwę

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
pl: Zapisywanie...

en: &Stop
pl: Z&atrzymaj

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
pl[0]: Nie można było zapisać jednego dokumentu:
pl[1]: Nie można było zapisać jednego %1 dokumentów:
pl[2]: Nie można było zapisać jednego %1 dokumentów:

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
pl: Zmieniono wiele obrazów. Aby uniknąć problemów z pamięcią, należy zapisać zmiany.

en: Current image modified
pl: Zmieniono bieżący obraz

en: Previous modified image
pl: Poprzedni zmieniony obraz

en: Next modified image
pl: Następny zmieniony obraz

en: One image modified | %1 images modified
pl[0]: Zmieniono jeden obraz
pl[1]: Zmieniono %1 obrazy
pl[2]: Zmieniono %1 obrazów

en: Go to first modified image
pl: Przejdź do pierwszego zmienionego obrazu

en: Go to it
pl: Przejdź do niego

en: Save All
pl: Zapisz wszystko

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all modified images
pl: Zapisz wszystkie zmienione obraz

en: Edit
pl: Edytuj

[ctx: @action]
en: Edit Tags
pl: Edytuj znaczniki

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SemanticInfoDialog)
en: Tag Editor
pl: Edytor znaczników

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mPreviousButton)
en: Previous
pl: Poprzedni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNextButton)
en: Next
pl: Następny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rating:
pl: Ocena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tags:
pl: Znaczniki:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, mDescriptionTextEdit)
en: Description
pl: Opis

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow
pl: Rozpocznij pokaz obrazów

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow with selected images
pl: Rozpocznij pokaz obrazów z zaznaczonych obrazów

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Add Folder to Places
pl: Dodaj katalog do miejsc

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget This Folder
pl: Zapomnij  o tym katalogu

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget All Folders
pl: Zapomnij o wszystkich katalogach

[ctx: @action Recent Files view]
en: Add Containing Folder to Places
pl: Dodaj zawierający katalog do miejsc

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget This File
pl: Zapomnij o tym pliku

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget All Files
pl: Zapomnij o wszystkich plikach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHistoryDisabledLabel)
en: History has been disabled.
pl: Historia została wyłączona.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFoldersTab)
en: Recent Folders
pl: Ostatnie katalogi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFilesTab)
en: Recent Files
pl: Ostatnie pliki

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, placesTab)
en: Places
pl: Miejsca

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Tags
pl: Znaczniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTagLabel)
en: Browsing by tags is not available. Make sure Nepomuk is properly installed on your computer.
pl: Przeglądanie według znacznika nie jest dostępne. Upewnij się, że Nepomuk jest prawidłowo zainstalowany na twoim komputerze.

en: Synchronize
pl: Synchronizuj

en: Show Thumbnails
pl: Pokaż miniatury

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: For languages that are read right to left, "right side" refers to the left side in this context.
en: <para>This toggles a small bar showing all the other images in the current folder. Selecting one of them changes the currently viewed image.</para><para>Select multiple images at the same time to see them side by side.</para><para>The bar can optionally be moved to the right side of the screen and contain multiple rows of images; <link url='%1'>configure these options in the settings</link>.</para>
pl: <para>Przełącza to mały pasek, pokazujący wszystkie pozostałe obrazy w bieżącym katalogu. Zaznaczenie jednego z nich zmienia obecnie oglądany obraz.</para><para>Zaznaczenie wielu obrazów na raz, umożliwia oglądanie ich jeden obok drugiego.</para><para>Pasek można także przenieść na prawą krawędź ekranu, tak aby zawierał wiele wierszy obrazów; <link url='%1'>dostępne są następujące ustawienia</link>.</para>

[ctx: @item:inmenu]
en: Background Color Mode
pl: Tryb barwy tła

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
pl: Porzuć zmiany i wczytaj ponownie

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
pl: Obraz uległ zmianie. Ponowne wczytanie porzuci wszystkie zmiany.

en: Show failed files...
pl: Pokaż nieudane pliki...

en: Show failed subfolders...
pl: Pokaż nieudane podkatalogi...

en: Failed to import %1 document. | Failed to import %1 documents.
pl[0]: Nie udało się zaimportować %1 dokumentu.
pl[1]: Nie udało się zaimportować %1 dokumentów.
pl[2]: Nie udało się zaimportować %1 dokumentów.

en: Failed to create %1 destination subfolder. | Failed to create %1 destination subfolders.
pl[0]: Nie udało się stworzyć %1 podkatalogu docelowego.
pl[1]: Nie udało się stworzyć %1 podkatalogów docelowych.
pl[2]: Nie udało się stworzyć %1 podkatalogów docelowych.

en: Failed to import documents:
pl: Nie udało się zaimportować dokumentów:

en: Failed to create subfolders:
pl: Nie udało się stworzyć podkatalogów:

en: Shooting date
pl: Data zrobienia zdjęcia

en: Shooting time
pl: Czas zrobienia zdjęcia

en: Original extension
pl: Pierwotne rozszerzenie

en: Original extension, in lower case
pl: Pierwotne rozszerzenie, małymi literami

en: Original filename
pl: Pierwotna nazwa pliku

en: Original filename, in lower case
pl: Pierwotna nazwa pliku, małymi literami

en: One document has been imported. | %1 documents have been imported.
pl[0]: Zaimportowano jeden dokument.
pl[1]: Zaimportowano %1 dokumenty.
pl[2]: Zaimportowano %1 dokumentów.

en: One document has been skipped because it had already been imported. | %1 documents have been skipped because they had already been imported.
pl[0]: Pominięto jeden dokument, ponieważ już został on zaimportowany.
pl[1]: Pominięto %1 dokumenty, ponieważ już zostały one zaimportowane.
pl[2]: Pominięto %1 dokumentów, ponieważ już zostały one zaimportowane.

en: One of them has been renamed because another document with the same name had already been imported. | %1 of them have been renamed because other documents with the same name had already been imported.
pl[0]: Zmieniono nazwę jednego z nich, ponieważ zaimportowano już dokument o tej samej nazwie.
pl[1]: Zmieniono nazwę %1 z nich, ponieważ zaimportowano już dokumenty o tych samych nazwach.
pl[2]: Zmieniono nazwę %1 z nich, ponieważ zaimportowano już dokumenty o tych samych nazwach.

en: Delete the imported document from the device? | Delete the %1 imported documents from the device?
pl[0]: Usunąć zaimportowany dokument z urządzenia?
pl[1]: Usunąć %1 zaimportowane dokumenty z urządzenia?
pl[2]: Usunąć %1 zaimportowanych dokumentów z urządzenia?

en: Delete the skipped document from the device? | Delete the %1 skipped documents from the device?
pl[0]: Usunąć pominięty dokument z urządzenia?
pl[1]: Usunąć %1 pominięte dokumenty z urządzenia?
pl[2]: Usunąć %1 pominiętych dokumentów z urządzenia?

[ctx: Singular sentence is actually never used.]
en: Delete the imported or skipped document from the device? | Delete the %1 imported and skipped documents from the device?
pl[0]: Usunąć zaimportowany lub pominięty dokument z urządzenia?
pl[1]: Usunąć %1 zaimportowane lub pominięte dokumenty z urządzenia?
pl[2]: Usunąć %1 zaimportowanych lub pominiętych dokumentów z urządzenia?

[ctx: @title:window]
en: Import Finished
pl: Zakończono importowanie

en: Keep
pl: Zachowaj

en: Failed to delete the document:
    %2 | Failed to delete documents:
    %2
pl[0]: Usuwanie dokumentu nie powiodło się:
    %2
pl[1]: Usuwanie dokumentów nie powiodło się:
    %2
pl[2]: Usuwanie dokumentów nie powiodło się:
    %2

en: Retry
pl: Spróbuj ponownie

en: Ignore
pl: Pomiń

en: What do you want to do now?
pl: Co chcesz zrobić?

en: View Imported Documents with Gwenview
pl: Otwórz zaimportowane dokumenty w Gwenview

en: Import more Documents
pl: Zaimportuj więcej dokumentów

en: Quit
pl: Zakończ

en: Could not create destination folder.
pl: Nie można utworzyć katalogu docelowego.

en: Could not create temporary upload folder.
pl: Nie można utworzyć tymczasowego katalogu wysyłania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRename)
en: Rename documents automatically
pl: Samoczynnie zmienia nazwy dokumentów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rename Format:
pl: Format zmiany nazwy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview:
pl: Podgląd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <i>Type text or click the items below to customize the format</i>
pl: <i>Wpisz tekst lub kliknij poniższe elementy, aby zmienić format</i>

en: Gwenview Importer
pl: Importowanie Gwenview

en: Photo Importer
pl: Importowanie zdjęć

en: The device UDI, used to retrieve information about the device (name, icon...)
pl: UDI urządzenia, używane do pobierania informacji o urządzeniu (nazwa, ikona...)

en: Device UDI
pl: UDI urządzenia

en: Source folder
pl: Katalog źródłowy

en: Missing required source folder argument.
pl: Brak wymaganego argumentu katalogu źródłowego.

en: Too many arguments.
pl: Zbyt wiele argumentów.

en: Invalid source folder.
pl: Nieprawidłowy katalog źródłowy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Importing documents...
pl: Importowanie dokumentów...

[ctx: @info above install button when Kamera is not installed]
en: Support for your camera is not installed.
pl: Obsługa aparatu nie została wgrana.

[ctx: @info above install button, %1 protocol name %2 error text from KIO]
en: The protocol support library for "%1" is not installed. Error: %2
pl: Biblioteka obsługująca protokół dla "%1" nie jest wgrana. Błąd: %2

[ctx: @info above install button, %1 protocol name]
en: The protocol support library for "%1" is not installed.
pl: Biblioteka obsługująca protokół dla "%1" nie jest wgrana.

[ctx: @info:usagetip above install button]
en: After finishing the installation process, restart this Importer to continue.
pl: Po ukończeniu wgrywania, uruchom importera ponownie, aby kontynuować.

[ctx: @info:tooltip for a button, %1 protocol name]
en: Launch Discover to install the protocol support library for "%1"
pl: Uruchom Odkrywcę, aby wgrać bibliotekę obsługującą protokół dla "%1"

[ctx: @action:button]
en: Install Support for this Camera…
pl: Wgraj obsługę dla tego aparatu…

[ctx: @info:whatsthis for a button when Kamera is not installed]
en: You need Kamera installed on your system to read from the camera. Click here to launch Discover to install Kamera to enable protocol support for "camera:/" on your system.
pl: Musisz mieć wgrany pakiet Kamera na swoim systemie, aby móc odczytywać z aparatu. Naciśnij tutaj, aby uruchomić Odkrywcę, aby wgrać pakiet kamera, aby umożliwić obsługę protokołu dla "camera:/" na twoim systemie.

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Install Protocol Support for "%1"…
pl: Wgraj obsługę protokołu dla "%1"…

[ctx: @info:whatsthis for a button, %1 protocol name]
en: Click here to launch Discover to install the missing protocol support library to enable the protocol support for "%1:/" on your system.
pl: Naciśnij tutaj, aby uruchomić Odkrywcę, aby wgrać brakującą bibliotekę obsługującą protokół, aby umożliwić obsługę protokołu dla "%1:/" na twoim systemie.

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Search the Web for How to Install Protocol Support for "%1"…
pl: Poszukaj w sieci jak wgrać obsługę protokołu dla "%1"...

[ctx: @info this text will be used as a search term in an online search engine, %1 protocol name]
en: How to install protocol support for "%1" on Linux
pl: Jak wgrać obsługę protokołu dla "%1" na Linuksie

en: Import Selected
pl: Zaimportuj zaznaczone

en: Import All
pl: Zaimportuj wszystkie

[ctx: @info when failing to open the appstream URL]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install "Kamera" package.
pl: Nie udało się otworzyć Odkrywcy.<nl/>Sprawdź czy Odkrywcy jest wgrany na twoim systemie lub użyj programu do zarządzania pakietami na twoim systemie do wgrania pakietu "Kamera".

[ctx: @info when failing to launch plasma-discover, %1 protocol name]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install the protocol support library for "%1".
pl: Nie udało się otworzyć Odkrywcy.<nl/>Sprawdź czy Odkrywcy jest wgrany na twoim systemie lub użyj programu do zarządzania pakietami na twoim systemie do wgrania biblioteki obsługującej protokół dla "%1".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select the documents to import
pl: Wybierz dokumenty do zaimportowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureButton)
en: Settings...
pl: Ustawienia...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter the import destination
pl: Podaj miejsce docelowe importu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Listing content of:
pl: Wyświetlanie zawartości:

en: Copyright 2000-2022 Gwenview authors
pl: Copyright 2000-2022 Autorzy Gwenview

en: Current Maintainer
pl: Obecny opiekun

en: Developer
pl: Programista

en: Adjust Colors
pl: Dostosuj barwy

en: Brightness:
pl: Jasność:

en: Contrast:
pl: Kontrast:

en: Current Image
pl: Obecny obraz

en: Square
pl: Kwadrat

en: This Screen
pl: Ten ekran

en: Landscape
pl: Poziomy

en: US Letter
pl: US listowy

en: Portrait
pl: Pionowy

note: i18n("%1:%2") because ':' should not be translated, it is used to parse the ratio string. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width
pl: Szerokość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height
pl: Wysokość

[ctx: @option:check]
en: Advanced settings
pl: Ustawienia rozszerzone

[ctx: @label:listbox]
en: Aspect ratio:
pl: Współczynnik kształtu:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
pl: Rozmiar:

[ctx: @label:spinbox]
en: Position:
pl: Położenie:

[ctx: @option:check]
en: Preserve aspect ratio
pl: Zachowaj współczynnik kształtu

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save this kind of documents.
pl: Gwenview nie może zapisać tego typu dokumentów.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
pl: Gwenview nie może wyświetlić obrazów w formacie %1.

[ctx: @info]
en: Could not open file %1
pl: Nie można otworzyć pliku %1

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
pl: Nie udało się wczytać metadanych.

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
pl: Nie udało się wczytać obrazu.

en: Could not load document %1
pl: Nie można wczytać dokumentu %1

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
pl: Nie można otworzyć pliku do zapisu, sprawdź czy masz wymagane prawa do pliku <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
pl: Nie można nadpisać pliku, sprawdź czy masz wymagane prawa zapisu do pliku <filename>%1</filename>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Trash
pl: Do kosza

[ctx: @action:button]
en: Deselect
pl: Odznacz wszystko

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
pl: Gwenview nie wie jak wyświetlić taki rodzaju dokument

en: Loading <filename>%1</filename> failed
pl: Nie udało się wczytać <filename>%1</filename>.

en: Zoom to Fit
pl: Powiększ tak, aby zmieścić

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
en: Fit
pl: Zmieść

[ctx: @info:tooltip]
en: Fit image into the viewing area
pl: Zmieść obraz w obszarze widoku

[ctx: @info:whatsthis, %1 the action's text]
note: i18n: "a previous zoom value" is worded in such an unclear way because it can either be the zoom value for the image viewed previously or the zoom value that was used the last time this same image was viewed. Being more clear about this isn't really necessary here so I kept it short but a more elabo
en: <para>This fits the image into the available viewing area:<list><item>Images that are bigger than the viewing area are displayed at a smaller size so they fit.</item><item>Images that are smaller than the viewing area are displayed at their normal size. If smaller images should instead use all of the available viewing area, turn on <emphasis>Enlarge smaller images</emphasis> <link url='%2'>in the settings</link>.</item></list></para><para>If "%1" is already enabled, pressing it again will switch it off and the image will be displayed at its normal size instead.</para><para>"%1" is the default zoom mode for images. This can be changed so images are displayed at a previous zoom value instead <link url='%2'>in the settings</link>.</para>
pl: <para>Wypełnia to dostępny obszar widoku obrazem:<list><item>Obrazy, które są większe niż obszar widoku, zostaną wyświetlone jako mniejsze, tak aby się zmieściły.</item><item>Obrazy, które są mniejsze niż obszar widoku, zostaną wyświetlone w swoim rozmiarze. Jeśli mniejsze obrazy mają wykorzystać cały dostępny obszar widoku, to włącz <emphasis>Powiększaj mniejsze obrazy</emphasis> <link url='%2'>w ustawieniach</link>.</item></list></para><para>Jeśli włączone już jest "%1", to naciśnięcie go ponownie wyłączy go, a obraz zostanie wyświetlony w swoim rozmiarze.</para><para>"%1" jest domyślnym trybem dla obrazów. Można to zmienić tak, aby obrazy były wyświetlane w poprzednim trybie powiększenia <link url='%2'>w ustawieniach</link>.</para>

en: Zoom to fill window by fitting to width or height
pl: Powiększ tak, aby wypełnić okno na wysokość lub szerokość

[ctx: @action:button Zoom to fill (fit width or height), shown in status bar, keep it short please]
en: Fill
pl: Wypełnij

en: Show Bird's Eye View When Zoomed In
pl: Pokaż widok z lotu ptaka po zbliżeniu

[ctx: @action]
en: Follow color scheme
pl: Zgodna z barwami systemu

[ctx: @action]
en: Light Mode
pl: Tryb jasny

[ctx: @action]
en: Neutral Mode
pl: Tryb obojętny

[ctx: @action]
en: Dark Mode
pl: Tryb ciemny

en: No document selected
pl: Nie wybrano dokumentu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PercentageOfMemoryUsageWarning), group (General)
en: The percentage of memory used by Gwenview before it
                warns the user and suggest saving changes.
pl: Procentowe użycie pamięci przez Gwenview przed
                ostrzeżeniem użytkownika i sugestią zapisania zmian.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BlackListedExtensions), group (General)
en: A list of filename extensions Gwenview should not try to
                load. We exclude *.new as well because this is the extension
                used for temporary files by KSaveFile.
pl: Wykaz rozszerzeń plików, których Gwenview nie będzie
                wczytywał. Wykluczono rozszerzenie *.new, gdyż
                jest ono używane dla plików tymczasowych przez KSaveFile.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomMode), group (ImageView)
en: Defines what happens when going to image B after
                having zoomed in on an area of image A.  If set to Autofit,
                image B is zoomed out to fit the screen.  If set to KeepSame,
                all images share the same zoom and position: image B is set
                to the same zoom parameters as image A (and if these are
                changed, image A will then be displayed with the updated zoom
                and position).  If set to Individual, all images remember
                their own zoom and position: image B is initially set to the
                same zoom parameters as image A, but will then remember its
                own zoom and position (if these are changed, image A will NOT
                be displayed with the updated zoom and position).
pl: Określa co się dzieje po przejściu do obrazu B po
                wykonaniu przybliżenia na obszarze obrazu A.  Jeśli ustawiono Autoskalowanie,
                to obraz B zostanie przybliżony tak, aby zmieścić się na ekranie.  Jeśli ustawiono Zachowaj to samo,
                to wszystkie obrazy współdzielą ten sam stopień powiększenia i miejsce: dla obrazu B ustawiane
                są te same parametry zbliżenia jak dla obrazu A (a jeśli te ulegną zmianie
                , to obraz A zostanie wyświetlony z uaktualnionym przybliżeniem
                i miejscem).  Jeśli ustawiono Osobno, to wszystkie obrazy zapamiętują
                swoje powiększenie i położenie: dla obrazu B zostaną wstępnie ustawione
                parametry przybliżenia jak dla obrazu A, lecz później zapamiętają
                swoje własne powiększenie i miejsce (jeśli te ulegną zmianie, to obraz A NIE
                zostanie wyświetlony z uaktualnionym stopniem przybliżenia i miejscem).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RenderingIntent), group (ImageView)
en: Defines how colors are rendered when your display
                uses an ICC color profile and an image has colors that do not
                fit within the profile's color gamut. "Perceptual" will scale
                the colors of the entire image so that they all fit within the
                display's capabilities. "Relative" will squash only the colors
                that cannot be displayed, and leave the other colors alone.
pl: Określa wyświetlanie barw, gdy twój wyświetlacz
                wykorzystuje profile barw ICC  i obraz ma barwy,
                które nie mieszczą się w przestrzeni barw profilu. "Percepcyjne" przeskaluje
                barwy całego obrazu tak, aby wpasowały się w możliwości wyświetlacza.
                "Względne" scali tylko barw, których
                nie można wyświetlić na ekranie i pozostawi inne barwy w spokoju.

note: i18n: ectx: label, entry (random), group (slide show)
en: Display slide show images in random order
pl: W pokazie obrazów wyświetl obrazy w kolejności losowej

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group (slide show)
en: Show slideshow in fullscreen mode
pl: Uruchom pokaz obrazów na całym ekranie

note: i18n: ectx: label, entry (loop), group (slide show)
en: Loop on images
pl: Zapętlaj na obrazach

note: i18n: ectx: label, entry (stopAtEnd), group (slide show)
en: Stop at last image of folder
pl: Zatrzymaj na ostatnim obrazie z katalogu

note: i18n: ectx: label, entry (interval), group (slide show)
en: Interval between images (in seconds)
pl: Czas oczekiwania między obrazami (w sekundach)

note: i18n: ectx: label, entry (CropPreserveAspectRatio), group (Crop)
en: Restrict crop to image ratio when Advanced Settings disabled
pl: Ogranicz przycinanie do stosunku obrazu przy włączonych ustawieniach rozszerzonych

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioIndex), group (Crop)
en: Index representing selected ratio in the Advanced settings combobox
pl: Indeks przedstawiający wybranych stosunek w polu rozwijanym ustawień rozszerzonych

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioWidth), group (Crop)
en: Last used crop ratio width when Advanced Settings enabled
pl: Ostatnio używany stosunek szerokości przy włączonych ustawieniach rozszerzonych

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioHeight), group (Crop)
en: Last used crop ratio height when Advanced Settings enabled
pl: Ostatnio używany stosunek wysokości przy włączonych ustawieniach rozszerzonych

en: Last visited: %1
pl: Ostatnie odwiedziny: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @item:intable]
en: File Size
pl: Rozmiar pliku

[ctx: @item:intable]
en: File Time
pl: Czas pliku

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
pl: Rozmiar obrazu

[ctx: @item:intable]
en: Comment
pl: Komentarz

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @title:column]
en: Property
pl: Właściwość

[ctx: @title:column]
en: Value
pl: Wartość

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
pl: Nie można otworzyć pliku do zapisu.

[ctx: @info]
en: No data to store.
pl: Brak danych do zachowania.

en: Print Image
pl: Wydruk obrazu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
pl: Ustawienia obrazu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
pl: Pozycja obrazu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
pl: Skalowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
pl: Bez skalowa&nia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
pl: &Zmieść obraz na stronie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
pl: &Skaluj do:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
pl: Milimetry

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
pl: Centymetry

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
pl: Cale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
pl: Zachowaj kształt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
pl: Rozmiar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpTextLabel)
en: Click on a red eye and choose a size, or double-click to correct instantly.
pl: Kliknij na czerwonym oku i wybierz rozmiar, kliknij dwukrotnie, aby natychmiastowo poprawić.

[ctx: @action]
en: Assuming that the image format won't be changed and
    for lossy images using the value set in 'Lossy image save quality'.
pl: Zakładając, że format obrazu nie ulegnie zmianie oraz
    dla obrazów zapisanych stratnie, wartość ustawiona w 'Jakość stratnego zapisu obrazów'.

en: error
pl: błąd

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
pl: Zmień rozmiar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ResizeImageWidget)
en: Resize Image
pl: Zmień rozmiar obrazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: New size:
pl: Nowy rozmiar:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mHeightSpinBox) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mWidthSpinBox)
en:  px
pl:  piks.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mKeepAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
pl: Zachowaj współczynnik kształtu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current size:
pl: Bieżący rozmiar:

[ctx: @info:tooltip]
en: Assign this tag to all selected images
pl: Przypisz ten znacznik do wszystkich wybranych obrazów

en: Add tag
pl: Dodaj znacznik

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
pl: Zapętlij

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
pl: Losowo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Right
pl: Obróć w prawo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Left
pl: Obróć w lewo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror
pl: Odbij w poziomie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flip
pl: Odbij w pionie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Transform
pl: Przekształć

[ctx: @action]
en: Properties
pl: Właściwości

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok
