gwenview - en to sl translation catalogue (440 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowResourceUsageMode)
en: Low resource usage mode
sl: Način nizke rabe virov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cacheHelpLabel)
en: Enable this option if you do not have a lot of disk space. This will avoid storing thumbnails on disk and will prefer embedded thumbnails of lower quality that are faster to load, if available.
sl: To možnost uporabite, če na disku nimate veliko prostora. Tako se boste izogibali shranjevanju sličic na disku in namesto tega se bodo uporabljale vložene sličice slabše kakovosti, ki se hitro naložijo, če jih kak program potrebuje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Thumbnails:
sl: Sličice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, relativeHelpLabel)
en: Squash colors that don't fit within the active color profile's color gamut, leaving other colors untouched
sl: Stisnite barve, ki se ne ujemajo z barvno paleto aktivnega barvnega profila, pustite ostale barve nedotaknjene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History:
sl: Zgodovina:

[ctx: @option:Relative Colorimetric rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, relativeRenderingIntentRadioButton)
en: Relative Colorimetric
sl: Relativno kolorimetrično

[ctx: @option:Perceptual rendering intent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, perceptualRenderingIntentRadioButton)
en: Perceptual
sl: Zaznavno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, perceptualHelpLabel)
en: Scale all colors equally to fit them within the active color profile's color gamut
sl: Vse barve enakomerno razporedite, da jih prilagodite razponu barv aktivnega barvnega profila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorRenderingLabel)
en: Rendering intent:
sl: Namera upodabljanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HistoryEnabled)
en: Remember folders and URLs
sl: Zapomni si mape in naslove URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableColorManagement)
en: Enable color management
sl: Omogoči upravljanje barv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileHelpLabel)
en: When color management is disabled, Gwenview will convert images to the sRGB color space rather than to the color space it detects for the display. This is only appropriate for displays that are calibrated to the sRGB color space or are known to provide an incorrect color profile.
sl: Kadar je upravljaje barv onemogočeno, bo Gwenview predelal slike v barvni prostor sRGB namesto barvnega prostora, ki ga zazna za zaslon. To je edino primerno za zaslone, ki so umerjeni za prostor sRGB ali pa je znano, da imajo nepravilen barvni profil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorProfileLabel)
en: Color management:
sl: Upravljanje barv:

[ctx: @action:inmenu a spacer that aligns toolbar buttons with the sidebar]
en: Sidebar Alignment Spacer
sl: Distančnik poravnave na stranski plošči

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
sl: Pogled

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
sl: Uredi mesto

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
sl: Razvrsti po

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
sl: Imenu

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
sl: Datumu

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
sl: Velikosti

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Rating
sl: Oceni

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Descending
sl: Padajoče

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
sl: Podrobnosti sličic

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
sl: Ime datoteke

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
sl: Datum

[ctx: @action:inmenu]
en: Image Size
sl: Velikost slike

[ctx: @action:inmenu]
en: File Size
sl: Velikost datoteke

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
sl: Ocena

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Hidden Files
sl: Prikaži skrite datoteke

[ctx: @title actions category]
en: File
sl: Datoteka

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
sl: Dodaj mapo na pult Mesta

[ctx: @info:status %1 number of selected documents, %2 total number of documents, %3 total filesize of selected documents]
en: Selected %1 of %2 (%3)
sl: Izbrano %1 od %2 (%3)

[ctx: @info:status Image files]
en: %1 image | %1 images
sl[0]: %1 slik
sl[1]: %1 slika
sl[2]: %1 sliki
sl[3]: %1 slike

[ctx: @info:status Video files]
en: %1 video | %1 videos
sl[0]: %1 videov
sl[1]: %1 video
sl[2]: %1 videa
sl[3]: %1 videi

note: i18n: ectx: property (text), widget (Gwenview::StatusBarToolButton, mAddFilterButton)
en: Add Filter
sl: Dodaj filter

en: General
sl: Splošno

en: Image View
sl: Prikaz slike

en: Advanced
sl: Napredno

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Copy %1
sl: Kopiraj %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Copy %1 image | Copy %1 images
sl[0]: Kopiraj %1 slik
sl[1]: Kopiraj %1 sliko
sl[2]: Kopiraj %1 sliki
sl[3]: Kopiraj %1 slike

[ctx: @action:button]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Move %1
sl: Premakni %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Move %1 image | Move %1 images
sl[0]: Premakni %1 slik
sl[1]: Premakni %1 sliko
sl[2]: Premakni %1 sliki
sl[3]: Premakni %1 slike

[ctx: @action:button]
en: Move
sl: Premakni

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Link %1
sl: Poveži %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Link %1 image | Link %1 images
sl[0]: Poveži %1 slik
sl[1]: Poveži %1 sliko
sl[2]: Poveži %1 sliki
sl[3]: Poveži %1 slike

[ctx: @action:button]
en: Link
sl: Poveži

en: Move Here
sl: Premakni sem

en: Copy Here
sl: Kopiraj sem

en: Link Here
sl: Poveži sem

en: Cancel
sl: Prekliči

en: File Operations
sl: Dejanja datotek

[ctx: @title actions category]
en: Edit
sl: Urejanje

[ctx: Verb]
en: Copy To...
sl: Kopiraj v …

[ctx: Verb]
en: Move To...
sl: Premakni v …

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
sl: Poveži v …

[ctx: Verb]
en: Rename...
sl: Preimenuj …

[ctx: Verb]
en: Trash
sl: Premakni v Smeti

en: Restore
sl: Obnovi

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Create Folder...
sl: Ustvari mapo …

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
sl: Odpri v novem oknu

en: Open With
sl: Odpri z

en: Open Containing Folder
sl: Odpri vsebujočo mapo

en: Other Application...
sl: Drug program …

en: Name contains
sl: Ime vsebuje

en: Name does not contain
sl: Ime ne vsebuje

en: Date >=
sl: Datum >=

en: Date =
sl: Datum =

en: Date <=
sl: Datum <=

en: Rating >=
sl: Ocena ≥

en: Rating =
sl: Ocena =

en: Rating <=
sl: Ocena ≤

en: Tagged
sl: Označena

en: Not Tagged
sl: Ni označena

en: Dimensions >=
sl: Dimenzije >=

en: Dimensions =
sl: Dimenzije =

en: Dimensions <=
sl: Dimenzije <=

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height
sl: Višina

note: i18n("%1:%2") because ':' should not be translated, it is used to parse the ratio string. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width
sl: Širina

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
sl: Filtriraj po imenu

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
sl: Filtriraj po datumu

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
sl: Filtriraj po oceni

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
sl: Filtriraj po oznaki

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Dimensions
sl: Filtriraj po dimenzijah

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slideshow
sl: Predstavitev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
sl: Razmik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowLoopCheckBox)
en: Loop
sl: Zanka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowRandomCheckBox)
en: Random
sl: Naključno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Information
sl: Podatki o sliki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureDisplayedInformationButton)
en: Select Image Information to Display...
sl: Izbor prikazanih podatkov o sliki …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mThumbnailGroupBox)
en: Thumbnails
sl: Sličice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowThumbnailsCheckBox)
en: Show thumbnails
sl: Pokaži sličice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height:
sl: Višina:

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
sl[0]: %1 s
sl[1]: %1 s
sl[2]: %1 s
sl[3]: %1 s

en: Configure
sl: Nastavi

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure full screen mode
sl: Nastavi celozaslonski način

[ctx: @info:status %1 current document index, %2 total documents]
en: %1 of %2
sl: %1 od %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Videos:
sl: Videi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ListVideos)
en: Show videos
sl: Prikaži video posnetke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoplayVideos)
en: Automatically play
sl: Samodejno predvajaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Notify after reaching the last image:
sl: Obvesti, ko dosežeš zadnjo sliko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, neverShowWrapNoticeRadioButton)
en: Never
sl: Nikoli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wrapNoticeOnSlideshowRadioButton)
en: Only during slideshows
sl: Samo pri projekcijah slik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alwaysShowWrapNoticeRadioButton)
en: Always
sl: Vedno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: After the last image:
sl: Po z zadnji sliki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WrapAfterLast)
en: Start over
sl: Začni od začetka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Fullscreen background:
sl: Celozaslonsko ozadje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundImageRadioButton)
en: Dark gray texture
sl: Temno siva tekstura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullscreenBackgroundBlackRadioButton)
en: Black
sl: Črna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Lossy image save quality:
sl: Kakovost shranjevanja slike:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lossyImageFormatHelpLabel)
en: The quality level when saving images using lossy image formats such as JPEG, WEBP, AVIF, HEIF, and HEIC. Higher quality increases the file size.
sl: Raven kakovosti pri shranjevanju slik z uporabo formatov z izgubo informacij, kot so JPEG, WEBP, AVIF, HEIF in HEIC. Višja kakovost poveča velikost datoteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Thumbnail actions:
sl: Dejanja sličic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allButtonsThumbnailActionsRadioButton)
en: All buttons
sl: Vsi gumbi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectionOnlyThumbnailActionsRadioButton)
en: Show selection button only
sl: Prikaži samo izbrane gumbe

[ctx: A number of thumbnail actions to show]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noneThumbnailActionsRadioButton)
en: None
sl: Nič

en: Image &quality:
sl: Kakovost slike:

[ctx: @title:window]
en: Save Image
sl: Shrani sliko

en: Save using another format
sl: Shrani kot drugo vrsto

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
sl: Gwenview ne more shraniti slik kot vrsto »%1«.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
sl: Gwenview ne more shraniti slik kot %1.

[ctx: @info]
en: <emphasis strong='true'>Saving <filename>%1</filename> failed:</emphasis><nl />%2
sl: <emphasis strong='true'>Shranjevanje <filename>%1</filename> ni uspelo:</emphasis><nl />%2

en: You are now viewing the new document.
sl: Sedaj si ogledujete nov dokument.

en: Go back to the original
sl: Vrni se na izvirnik

note: i18n: ectx: Menu (rating)
en: &Rating
sl: &Ocena

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
sl: Nastavitve

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

[ctx: @title:window]
en: Image Information
sl: Podatki o sliki

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
sl: Urejanje

en: Rotate Left
sl: Zavrti v levo

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the left
sl: Zavrti sliko v levo

en: Rotate Right
sl: Zavrti v desno

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the right
sl: Zavrti sliko v desno

en: Mirror
sl: Zrcali

en: Flip
sl: Obrni

en: Resize
sl: Spremeni velikost

en: Crop
sl: Obreži

[ctx: @action:intoolbar]
en: Adjust Colors
sl: Prilagodi barve

en: Reduce Red Eye
sl: Zmanjšaj učinek rdečih oči

[ctx: @action:intoolbar]
en: Annotate
sl: Dodaj opombo

[ctx: @title:window Annotate [filename]]
en: Annotate %1
sl: Dodaj opombo %1

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
sl: Gwenview ne more urejati slik te vrste.

en: Image Operations
sl: Dejanja na sliki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Show transparency with:
sl: Prikaži prosojnost z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, surroundingRadioButton)
en: Surrounding background
sl: Obkroženo ozadje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkBoardRadioButton)
en: &Checkerboard background
sl: Ozadje kot šahovnica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, solidColorRadioButton)
en: &Solid color background:
sl: Ozadje polne barve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse wheel behavior:
sl: Obnašanje miškinega koleščka:

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelScrollRadioButton)
en: Scroll
sl: Drsenje

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelBrowseRadioButton)
en: Browse
sl: Brskanje

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelZoomRadioButton)
en: Zoom
sl: Približanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Zoom mode:
sl: Način približanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autofitZoomModeRadioButton)
en: Autofit each image
sl: Samodejno prilagodi vsako sliko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, keepSameZoomModeRadioButton)
en: Keep same zoom and position
sl: Ohrani enako približanje in položaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, individualZoomModeRadioButton)
en: Per image zoom and position
sl: Glede na približanje in položaj posamezne slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnlargeSmallerImages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
sl: Povečaj manjše slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animations:
sl: Animacije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, softwareAnimationRadioButton)
en: Software
sl: Programska oprema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAnimationRadioButton)
en: None
sl: Brez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <b>Thumbnail Bar</b>
sl: <b>Vrstica s sličicami</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Orientation:
sl: Usmeritev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, horizontalRadioButton)
en: Horizontal
sl: Vodoravna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, verticalRadioButton)
en: Vertical
sl: Navpična

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Row count:
sl: Število vrstic:

[ctx: @action show more image meta info]
en: Show more details...
sl: Prikaži več podrobnosti …

[ctx: @title:group]
en: Image Information
sl: Informacije o sliki

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
sl[0]: Izbranih je %1 datotek
sl[1]: Izbrana je %1 datoteka
sl[2]: Izbrani sta %1 datoteki
sl[3]: Izbrane so %1 datoteke

[ctx: @label]
en: %1 folder selected | %1 folders selected
sl[0]: Izbranih je %1 map
sl[1]: Izbrana je %1 mapa
sl[2]: Izbrani sta %1 mapi
sl[3]: Izbrane so %1 mape

[ctx: @label. The two parameters are strings like '2 folders' and '1 file'.]
en: %1 and %2 selected
sl: Izbrano: %1 in %2

en: %1 folder | %1 folders
sl[0]: %1 map
sl[1]: %1 mapa
sl[2]: %1 mapi
sl[3]: %1 mape

en: %1 file | %1 files
sl[0]: %1 datotek
sl[1]: %1 datoteka
sl[2]: %1 datoteki
sl[3]: %1 datoteke

en: An Image Viewer
sl: Pregledovalnik slik

en: Start in fullscreen mode
sl: Začni v celozaslonskem načinu

en: Start in slideshow mode
sl: Začni v predstavitvenem načinu

en: Start in spotlight mode
sl: Začni v načinu žarometov

en: A starting file or folders
sl: Začetna datoteka ali začetne mape

[ctx: @action Open Recent menu]
en: Clear List
sl: Počisti seznam

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
sl: Znova naloži

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
sl: Zamenjaj mesto

[ctx: @action:intoolbar Switch to file list]
en: Browse
sl: Prebrskaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Browse folders for images
sl: Prebrskaj mape za slikami

[ctx: @action:intoolbar Switch to image view]
en: View
sl: Pokaži

[ctx: @info:tooltip]
en: View selected images
sl: Pokaži izbrane slike

[ctx: @action]
en: Exit Full Screen
sl: Izhod iz celozaslonskega načina

[ctx: @action]
en: Spotlight Mode
sl: Način žarometov

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
sl: Predhodna

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to previous image
sl: Pojdi na predhodno sliko

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
sl: Naslednja

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to next image
sl: Pojdi na naslednjo sliko

[ctx: @action Go to first image]
en: First
sl: Prva

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to first image
sl: Pojdi na prvo sliko

[ctx: @action Go to last image]
en: Last
sl: Zadnja

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to last image
sl: Pojdi na zadnjo sliko

[ctx: @action]
en: Start Page
sl: Začetna stran

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the start page
sl: Odpri začetno stran

[ctx: @action]
en: Sidebar
sl: Stranska plošča

[ctx: @action opens crop, rename, etc.]
en: Show Editing Tools
sl: Prikaži orodja urejanja

[ctx: @action Share images]
en: Share
sl: Deli

en: Error while sharing: %1
sl: Napaka pri deljenju: %1

en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
sl: Deljena povezava do slike (<a href="%1">%1</a>) je bila skopirana na odložišče.

[ctx: @title:menu submenu for actions that open configuration dialogs]
en: Configure
sl: Sestavi

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
sl: Urejanje

en: Redo
sl: Uveljavi

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Folders
sl: Mape

en: Information
sl: Informacije

en: Operations
sl: Dejanja

en: Viewing media
sl: Ogledovanje medija

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide sidebar
sl: Skrij stransko ploščo

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sidebar
sl: Pokaži stransko ploščo

[ctx: @title:window]
en: Open Image
sl: Odpri sliko

en: Pause Slideshow
sl: Ustavi predstavitev

en: Resume Slideshow
sl: Nadaljuj predstavitev

en: Start Slideshow
sl: Začni predstavitev

en: Save All Changes
sl: Shrani vse spremembe

en: Discard Changes
sl: Zavrzi vse spremembe

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
sl[0]: %1 slik je bilo spremenjenih.
sl[1]: %1 slika je bila spremenjena.
sl[2]: %1 sliki sta bili spremenjeni.
sl[3]: %1 slike so bile spremenjene.

en: If you quit now, your changes will be lost.
sl: Če končate sedaj, bodo vse spremembe izgubljene.

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
sl: To bo v celoti skrilo menijsko vrstico. Ponovno jo lahko pokažete tako, da vtipkate %1.

en: Hide menu bar
sl: Skrij menijsko vrstico

en: You reached the first document, what do you want to do?
sl: Dosegli ste prvi dokument, kaj želite narediti?

en: Stay There
sl: Ostani tukaj

en: Go to the Last Document
sl: Pojdi na zadnji dokument

en: Go Back to the Document List
sl: Pojdi nazaj na seznam dokumentov

en: You reached the last document, what do you want to do?
sl: Dosegli ste zadnji dokument, kaj želite narediti?

en: Go to the First Document
sl: Pojdi na prvi dokument

[ctx: @action:button]
en: Rename
sl: Preimenuj

en: Rename <filename>%1</filename> to:
sl: Preimenuj <filename>%1</filename> v:

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
sl: Preimenuj

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
sl: Shranjevanje …

en: &Stop
sl: Ustavi

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
sl[0]: %1 dokumentov ni bilo mogoče shraniti:
sl[1]: %1 dokumenta ni bilo mogoče shraniti:
sl[2]: %1 dokumentov ni bilo mogoče shraniti:
sl[3]: %1 dokumentov ni bilo mogoče shraniti:

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
sl: Spremenili ste več slik. Da bi se izognili težavam s pomnilnikom, priporočamo, da spremembe shranite.

en: Current image modified
sl: Trenutna slika je spremenjena

en: Previous modified image
sl: Predhodna spremenjena slika

en: Next modified image
sl: Naslednja spremenjena slika

en: One image modified | %1 images modified
sl[0]: %1 spremenjenih slik
sl[1]: %1 spremenjena slika
sl[2]: %1 spremenjeni sliki
sl[3]: %1 spremenjene slike

en: Go to first modified image
sl: Pojdi do prve spremenjene slike

en: Go to it
sl: Pojdi do slike

en: Save All
sl: Shrani vse

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all modified images
sl: Shrani vse spremenjene slike

en: Edit
sl: Uredi

[ctx: @action]
en: Edit Tags
sl: Uredi oznake

[ctx: @action Rating value of zero]
en: Zero
sl: Nič

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SemanticInfoDialog)
en: Tag Editor
sl: Urejevalnik oznak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mPreviousButton)
en: Previous
sl: Predhodno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNextButton)
en: Next
sl: Naslednje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rating:
sl: Ocena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tags:
sl: Oznake:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, mDescriptionTextEdit)
en: Description
sl: Opis

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow
sl: Začni predstavitev

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow with selected images
sl: Začni predstavitev z izbranimi slikami

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Add Folder to Places
sl: Dodaj mapo na pult Mesta

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget This Folder
sl: Pozabi to mapo

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget All Folders
sl: Pozabi vse mape

[ctx: @action Recent Files view]
en: Add Containing Folder to Places
sl: Dodaj mapo, ki to vsebuje, na pult Mesta

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget This File
sl: Pozabi na to datoteko

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget All Files
sl: Pozabi na vse datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHistoryDisabledLabel)
en: History has been disabled.
sl: Zgodovina je bila onemogočena.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFoldersTab)
en: Recent Folders
sl: Nedavne mape

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFilesTab)
en: Recent Files
sl: Nedavne datoteke

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (KFilePlacesView, mBookmarksView)
en: Places
sl: Mesta

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Tags
sl: Oznake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTagLabel)
en: Browsing by tags is not available. Make sure Nepomuk is properly installed on your computer.
sl: Brskanje po oznakah ni na voljo. Preverite, ali je Nepomuk za semantično namizje pravilno nameščen na računalniku.

en: Synchronize
sl: Uskladi

en: Show Thumbnails
sl: Pokaži sličice

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: For languages that are read right to left, "right side" refers to the left side in this context.
en: <para>This toggles a small bar showing all the other images in the current folder. Selecting one of them changes the currently viewed image.</para><para>Select multiple images at the same time to see them side by side.</para><para>The bar can optionally be moved to the right side of the screen and contain multiple rows of images; <link url='%1'>configure these options in the settings</link>.</para>
sl: <para>To preklopi majhno vrstico, ki prikazuje vse druge slike v trenutni mapi. Izbira ene od njih spremeni trenutno prikazano sliko.</para><para>Izberite več slik hkrati, da jih vidite drugo ob drugi.</para><para>Vrstica se lahko po izbiri premakne na desno stran in vsebuje več vrstic slik; <link url='%1'>Nastavite te možnosti v nastavitvah</link>.</para>

[ctx: @item:inmenu]
en: Background Color Mode
sl: Način barve ozadja

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
sl: Zavrzi spremembe in znova naloži

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
sl: Slika je bila spremenjena. Po ponovnem nalaganju bodo izgubljene vse spremembe.

en: Show failed files...
sl: Prikaži spodletele datoteke …

en: Show failed subfolders...
sl: Prikaži spodletele podmape …

en: Failed to import %1 document. | Failed to import %1 documents.
sl[0]: Spodletel uvoz %1 dokumentov.
sl[1]: Spodletel uvoz %1 dokumenta.
sl[2]: Spodletel uvoz %1 dokumentov.
sl[3]: Spodletel uvoz %1 dokumentov.

en: Failed to create %1 destination subfolder. | Failed to create %1 destination subfolders.
sl[0]: Ni bilo mogoče ustvariti %1 ciljnih podmap.
sl[1]: Ni bilo mogoče ustvariti %1 ciljne podmape.
sl[2]: Ni bilo mogoče ustvariti %1 ciljnih podmap.
sl[3]: Ni bilo mogoče ustvariti %1 ciljnih podmap.

en: Failed to import documents:
sl: Ni bilo mogoče uvoziti dokumentov:

en: Failed to create subfolders:
sl: Ni bilo mogoče ustvariti podmap:

en: Shooting date
sl: Datum posnetka

en: Shooting time
sl: Čas posnetka

en: Original extension
sl: Prvotna pripona

en: Original extension, in lower case
sl: Prvotna pripona, z malimi črkami

en: Original filename
sl: Prvotno ime datoteke

en: Original filename, in lower case
sl: Prvotno ime datoteke, z malimi črkami

en: One document has been imported. | %1 documents have been imported.
sl[0]: Uvoženih je bilo %1 dokumentov.
sl[1]: Uvožen je bil %1 dokument.
sl[2]: Uvožena sta bila %1 dokumenta.
sl[3]: Uvoženi so bili %1 dokumenti.

en: One document has been skipped because it had already been imported. | %1 documents have been skipped because they had already been imported.
sl[0]: %1 dokumentov je bilo preskočenih, ker so že bili uvoženi.
sl[1]: %1 dokument je bil preskočen, ker je že bil uvožen.
sl[2]: %1 dokumenta sta bila preskočena, ker sta že bila uvožena.
sl[3]: %1 dokumenti so bili preskočeni, ker so že bili uvoženi.

en: One of them has been renamed because another document with the same name had already been imported. | %1 of them have been renamed because other documents with the same name had already been imported.
sl[0]: %1 izmed njih je bilo preimenovanih, ker so drugi dokumenti z istim imenom že bili uvoženi.
sl[1]: %1 izmed njih je bil preimenovan, ker je drugi dokument z istim imenom že bil uvožen.
sl[2]: %1 izmed njih sta bila preimenovana, ker sta druga dokument z istim imenom že bila uvožena.
sl[3]: %1 izmed njih so bili preimenovani, ker so drugi dokumenti z istim imenom že bili uvoženi.

en: Delete the imported document from the device? | Delete the %1 imported documents from the device?
sl[0]: Ali želite izbrisati %1 uvoženih dokumentov z naprave?
sl[1]: Ali želite izbrisati %1 uvožen dokument z naprave?
sl[2]: Ali želite izbrisati %1 uvožena dokumenta z naprave?
sl[3]: Ali želite izbrisati %1 uvožene dokumente z naprave?

en: Delete the skipped document from the device? | Delete the %1 skipped documents from the device?
sl[0]: Ali želite izbrisati %1 preskočenih dokumentov z naprave?
sl[1]: Ali želite izbrisati %1 preskočen dokument z naprave?
sl[2]: Ali želite izbrisati %1 preskočena dokumenta z naprave?
sl[3]: Ali želite izbrisati %1 preskočene dokumente z naprave?

[ctx: Singular sentence is actually never used.]
en: Delete the imported or skipped document from the device? | Delete the %1 imported and skipped documents from the device?
sl[0]: Ali želite izbrisati %1 uvoženih ali preskočenih dokumentov z naprave?
sl[1]: Ali želite izbrisati %1 uvožen ali preskočen dokument z naprave?
sl[2]: Ali želite izbrisati %1 uvožena ali preskočena dokumenta z naprave?
sl[3]: Ali želite izbrisati %1 uvožene ali preskočene dokumente z naprave?

[ctx: @title:window]
en: Import Finished
sl: Uvoz končan

en: Keep
sl: Ohrani

en: Failed to delete the document:
    %2 | Failed to delete documents:
    %2
sl[0]: Izbris dokumentov je spodletel:
    %2
sl[1]: Izbris dokumenta je spodletel:
    %2
sl[2]: Izbris dokumentov je spodletel:
    %2
sl[3]: Izbris dokumentov je spodletel:
    %2

en: Retry
sl: Poskusi znova

en: Ignore
sl: Prezri

en: What do you want to do now?
sl: Kaj želite storiti sedaj?

en: View Imported Documents with Gwenview
sl: Prikaži uvožene dokumente v Gwenview

en: Import more Documents
sl: Uvozi več dokumentov

en: Quit
sl: Končaj

en: Could not create destination folder.
sl: Ciljne mape ni bilo mogoče ustvariti.

en: Could not create temporary upload folder.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti začasne mape za pošiljanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRename)
en: Rename documents automatically
sl: Samodejno preimenuj dokumente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rename Format:
sl: Oblika preimenovanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview:
sl: Predogled:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <i>Type text or click the items below to customize the format</i>
sl: <i>Da prilagodite obliko, vnesite besedilo ali kliknite na spodnje predmete</i>

en: Gwenview Importer
sl: Uvoznik Gwenview

en: Photo Importer
sl: Uvoznik fotografij

en: The device UDI, used to retrieve information about the device (name, icon...)
sl: UDI naprave, ki je uporabljen za pridobivanje podrobnosti o napravi (ime, ikona, itd.)

en: Device UDI
sl: UDI Naprave

en: Source folder
sl: Izvorna mapa

en: Missing required source folder argument.
sl: Manjka zahtevan argument izvorne mape.

en: Too many arguments.
sl: Preveč argumentov.

en: Invalid source folder.
sl: Neveljavna izvorna mapa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Importing documents...
sl: Uvažanje dokumentov …

[ctx: @info above install button when Kamera is not installed]
en: Support for your camera is not installed.
sl: Podpora za vaš fotoaparat ni nameščena.

[ctx: @info above install button, %1 protocol name %2 error text from KIO]
en: The protocol support library for "%1" is not installed. Error: %2
sl: Knjižnica za podporo protokola »%1« ni nameščena. Napaka: %2

[ctx: @info above install button, %1 protocol name]
en: The protocol support library for "%1" is not installed.
sl: Knjižnica za podporo protokola »%1« ni nameščena.

[ctx: @info:usagetip above install button]
en: After finishing the installation process, restart this Importer to continue.
sl: Po končanju namestitve, ponovno poženite Importer in nadaljujte.

[ctx: @info:tooltip for a button, %1 protocol name]
en: Launch Discover to install the protocol support library for "%1"
sl: Zažene Discover, da lahko namestite knjižnico za podporo protokola »%1«

[ctx: @action:button]
en: Install Support for this Camera…
sl: Namesti podporo za ta fotoaparat …

[ctx: @info:whatsthis for a button when Kamera is not installed]
en: You need Kamera installed on your system to read from the camera. Click here to launch Discover to install Kamera to enable protocol support for "camera:/" on your system.
sl: Da bi brali s fotoaparata, morate na sistemu imeti nameščen program Kamera. Kliknite sem za zagon programa Discover in namestitev Kamere, da omogočite podporo za protokol »camera:/« na vašem sistemu.

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Install Protocol Support for "%1"…
sl: Namesti podporo protokolu za »%1« …

[ctx: @info:whatsthis for a button, %1 protocol name]
en: Click here to launch Discover to install the missing protocol support library to enable the protocol support for "%1:/" on your system.
sl: Kliknite sem za zagon programa Discover in namestitev manjkajoče knjižnice za podporo protokolu za »%1:/« na vašem sistemu.

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Search the Web for How to Install Protocol Support for "%1"…
sl: Preišči splet za Kako namestiti podporo protokolu za »%1« …

[ctx: @info this text will be used as a search term in an online search engine, %1 protocol name]
en: How to install protocol support for "%1" on Linux
sl: Kako namestiti podporo protokolu za »%1« na Linuxu

en: Import Selected
sl: Uvozi izbrane

en: Import All
sl: Uvozi vse

[ctx: @info when failing to open the appstream URL]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install "Kamera" package.
sl: Odpiranje programa Discover ni uspelo.<nl/>Preverite, ali je Discover nameščen na vašem sistemu ali uporabite vaš program za upravljanje paketov na vašem sistemu, da bi namestili paket »Kamera«.

[ctx: @info when failing to launch plasma-discover, %1 protocol name]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install the protocol support library for "%1".
sl: Odpiranje programa Discover ni uspelo.<nl/>Preverite, ali je Discover nameščen na vašem sistemu ali uporabite vaš program za upravljanje paketov na vašem sistemu, da bi namestili knjižnico za podporo protokolu za »%1«.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select the documents to import
sl: Izberite dokumente za uvoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureButton)
en: Settings...
sl: Nastavitve …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter the import destination
sl: Vnesite cilj uvoza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Listing content of:
sl: Izpisovanje vsebine:

en: Copyright 2000-2022 Gwenview authors
sl: Copyright © 2000-2022, avtorji Gwenviewa

en: Current Maintainer
sl: Trenutni vzdrževalec

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Adjust Colors
sl: Prilagodi barve

en: Brightness:
sl: Svetlost:

en: Contrast:
sl: Kontrast:

en: Gamma:
sl: Gama:

en: Current Image
sl: Trenutna slika

en: Square
sl: Kvadrat

en: This Screen
sl: Ta zaslon

en: Landscape
sl: Ležeče

en: ISO (A4, A3...)
sl: ISO (A4, A3 …)

en: Portrait
sl: Pokončno

[ctx: @option:check]
en: Advanced settings
sl: Napredne nastavitve

[ctx: @label:listbox]
en: Aspect ratio:
sl: Razmerje stranic:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
sl: Velikost:

[ctx: @label:spinbox]
en: Position:
sl: Položaj:

[ctx: @option:check]
en: Preserve aspect ratio
sl: Ohrani razmerje stranic

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save this kind of documents.
sl: Gwenview ne more shraniti tovrstnih dokumentov.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1. Install the kimageformats package to gain support for a wider range of media types.
sl: Gwenview ne more prikazati dokumentov zvrsti %1. Namestite paket kimageformats, da pridobite podporo za širši nabor zvrsti medijev.

[ctx: @info]
en: Could not open file %1
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke %1

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
sl: Nalaganje metapodatkov je spodletelo.

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
sl: Nalaganje slike je spodletelo.

en: Could not load document %1
sl: Ni bilo mogoče naložiti dokumenta %1

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
sl: Datoteke ni bilo mogoče odpreti za pisanje. Preverite, ali imate ustrezne pravice za <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
sl: Datoteke ni bilo mogoče prepisati. Preverite, ali imate ustrezna dovoljenja za <filename>%1</filename>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Trash
sl: Smeti

[ctx: @action:button]
en: Deselect
sl: Odstrani izbiro

[ctx: @item:intable %1 is image width, %2 is image height]
en: %1x%2
sl: %1 × %2

[ctx: Percent value]
en: %1%
sl: %1 %

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
sl: Gwenview ne zna prikazati dokumentov te vrste

en: Loading <filename>%1</filename> failed
sl: Nalaganje <filename>%1</filename> je spodletelo

en: Zoom to Fit
sl: Prilagodi povečavo

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
en: Fit
sl: Prilagodi

[ctx: @info:tooltip]
en: Fit image into the viewing area
sl: Prilagodi sliko velikosti področja ogleda

[ctx: @info:whatsthis %1 is the action's text]
note: i18n: "a previous zoom value" is worded in such an unclear way because it can either be the zoom value for the image viewed previously or the zoom value that was used the last time this same image was viewed. Being more clear about this isn't really necessary here so I kept it short but a more elabo
en: <para>This fits the image into the available viewing area:<list><item>Images that are bigger than the viewing area are displayed at a smaller size so they fit.</item><item>Images that are smaller than the viewing area are displayed at their normal size. If smaller images should instead use all of the available viewing area, turn on <emphasis>Enlarge smaller images</emphasis> <link url='%2'>in the settings</link>.</item></list></para><para>If "%1" is already enabled, pressing it again will switch it off and the image will be displayed at its normal size instead.</para><para>"%1" is the default zoom mode for images. This can be changed so images are displayed at a previous zoom value instead <link url='%2'>in the settings</link>.</para>
sl: <para>To prilagodi sliko razpoložljivemu območju gledanja:<list><item>Slike, ki so večje od območja gledanja, so prikazane manjše, tako da se prilegajo.</item><item>Slik, ki so manjše od območja, se prikažejo v njihovi običajni velikosti. Če naj bi manjše slike namesto tega uporabile vse razpoložljivo območje gledanja, vklopite <emphasis>Povečaj manjše slike</emphasis> <link url='%2'>v nastavitvah</link>.</item></list></para><para>Če je "%1" že omogočeno, bo ponovni pritisk to izklopil in slika bo prikazana v običajni velikosti.</para><para>"%1" je privzeti način povečave slik. To se lahko spremeni <link url='%2'>v nastavitvah</link>, tako da se slike namesto tega prikažejo na prejšnji vrednosti povečave <link url='%2'> v nastavitvah.</link></para>

en: Zoom to fill window by fitting to width or height
sl: Povečaj do zapolnitve okna z nastavitvijo na širino ali višino

[ctx: @action:button Zoom to fill (fit width or height), shown in status bar, keep it short please]
en: Fill
sl: Zapolni

[ctx: Original image size percent value]
en: 100%
sl: 100 %

en: Show Bird's Eye View When Zoomed In
sl: Pokaži ptičjo perspektivo ob približevanju

[ctx: @action]
en: Follow color scheme
sl: Sledi barvni shemi

[ctx: @action]
en: Light Mode
sl: Svetli način

[ctx: @action]
en: Neutral Mode
sl: Nevtralni način

[ctx: @action]
en: Dark Mode
sl: Temni način

en: No document selected
sl: Izbran ni noben dokument

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PercentageOfMemoryUsageWarning), group (General)
en: The percentage of memory used by Gwenview before it
                warns the user and suggest saving changes.
sl: Odstotek uporabljenega pomnilnika preden Gwenview
                uporabnika opozori in mu svetuje shranitev sprememb.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BlackListedExtensions), group (General)
en: A list of filename extensions Gwenview should not try to
                load. We exclude *.new as well because this is the extension
                used for temporary files by KSaveFile.
sl: Seznam pripon datotek, katere naj Gwenview ne poskuša
                naložiti. Izločimo tudi *.new, ker je to
                pripona za začasne datoteke KSaveFile.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomMode), group (ImageView)
en: Defines what happens when going to image B after
                having zoomed in on an area of image A.  If set to Autofit,
                image B is zoomed out to fit the screen.  If set to KeepSame,
                all images share the same zoom and position: image B is set
                to the same zoom parameters as image A (and if these are
                changed, image A will then be displayed with the updated zoom
                and position).  If set to Individual, all images remember
                their own zoom and position: image B is initially set to the
                same zoom parameters as image A, but will then remember its
                own zoom and position (if these are changed, image A will NOT
                be displayed with the updated zoom and position).
sl: Določa kaj se zgodi, ko Gwenview iz približanega območja slike A,
                preide na sliko B. V primeru, da je nastavljeno na »Samodejno
                prilagodi vsako sliko«, bo celotna slika B samodejno prilagojena oknu.
                V primeru, da je nastavljeno na »Ohrani enako približanje in položaj«,
                bo na sliki B za enako mero približano enako območje kot v primeru
                slike A (v primeru, da bodo ti parametri ob ogledu slike B spremenjeni,
                bo posodobljen tudi prikaz območja slike A). V primeru, da je nastavljeno
                na »Glede na približanje in položaj posamezne slike«, bosta približanje in
                položaj shranjena za vsako sliko posebej. Slika B bo na začetku uporabila
                parametre slike A, ob vsaki spremembi parametrov pa se bodo ti shranili.
                V primeru, da boste preklopili nazaj na sliko A, bodo uveljavljeni shranjeni
                parametri slike A in ne prilagojeni parametri slike B.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RenderingIntent), group (ImageView)
en: Defines how colors are rendered when your display
                uses an ICC color profile and an image has colors that do not
                fit within the profile's color gamut. "Perceptual" will scale
                the colors of the entire image so that they all fit within the
                display's capabilities. "Relative" will squash only the colors
                that cannot be displayed, and leave the other colors alone.
sl: Določi, kako so barve prikazane, ko vaš zaslon
    uporablja barvni profil ICC in slika vsebuje barve, ki ne
    ustrezajo barvnemu razponu profila. »Zaznavno« bo
    obsegalo barve celotne slike, tako da se vse prilegajo
    zmožnostim zaslona. »Relativno« bo stisnil samo tiste barve,
    ki jih ni mogoče prikazati, ostale barve pa pustil pri miru.

note: i18n: ectx: label, entry (random), group (slide show)
en: Display slide show images in random order
sl: Slike v predstavitvi prikaži v naključnem vrstnem redu

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group (slide show)
en: Show slideshow in fullscreen mode
sl: Predstavitev prikaži v celozaslonskem načinu

note: i18n: ectx: label, entry (loop), group (slide show)
en: Loop on images
sl: Slike ponavljaj

note: i18n: ectx: label, entry (stopAtEnd), group (slide show)
en: Stop at last image of folder
sl: Pri zadnji sliki v mapi se ustavi

note: i18n: ectx: label, entry (interval), group (slide show)
en: Interval between images (in seconds)
sl: Čas med slikami (v sekundah)

note: i18n: ectx: label, entry (CropPreserveAspectRatio), group (Crop)
en: Restrict crop to image ratio when Advanced Settings disabled
sl: Omejite obrezovanje do razmerja stranic slike, kadar so Dodatne nastavitve onemogočene

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioIndex), group (Crop)
en: Index representing selected ratio in the Advanced settings combobox
sl: Indeks, ki predstavlja izbrano razmerje v seznamu Napredne nastavitve

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioWidth), group (Crop)
en: Last used crop ratio width when Advanced Settings enabled
sl: Zadnja uporabljena širina razmerja obrezovanja, kadar so omogočene Napredne nastavitve

note: i18n: ectx: label, entry (CropRatioHeight), group (Crop)
en: Last used crop ratio height when Advanced Settings enabled
sl: Zadnja uporabljena višina razmerja obrezovanja, kadar so omogočene Napredne nastavitve

en: Last visited: %1
sl: Nazadnje obiskano: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @item:intable]
en: File Size
sl: Velikost datoteke

[ctx: @item:intable]
en: Date Created
sl: Datum kreiranja

[ctx: @item:intable]
en: Date Modified
sl: Datum spremembe

[ctx: @item:intable]
en: Date Accessed
sl: Datum dostopa

[ctx: @item:intable]
en: Path
sl: Pot

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
sl: Velikost slike

[ctx: @item:intable]
en: Comment
sl: Opomba

[ctx: @item:intable]
en: File Type
sl: Vrsta datoteke

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @item:intable %1 is number of millions of pixels in image]
en: (%1MP)
sl: (%1 MP)

[ctx: @title:column]
en: Property
sl: Lastnost

[ctx: @title:column]
en: Value
sl: Vrednost

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
sl: Datoteke ni bilo mogoče odpreti za pisanje.

[ctx: @info]
en: No data to store.
sl: Ni podatkov, da bi jih lahko shranili.

en: Print Image
sl: Natisni sliko

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
sl: Nastavitve slike

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
sl: Položaj slike

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
sl: Umerjanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
sl: &Brez umerjanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
sl: &Prilagodi strani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
sl: &Velikost na:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
sl: Milimetrov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
sl: Centimetrov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
sl: Palcev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
sl: Ohrani razmerje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
sl: Velikost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpTextLabel)
en: Click on a red eye and choose a size, or double-click to correct instantly.
sl: Kliknite na rdeče oči in izberite velikost ali dvokliknite, da jih takoj popravite.

[ctx: @action]
en: Assuming that the image format won't be changed and
    for lossy images using the value set in 'Lossy image save quality'.
sl: Ob predpostavki, da format slike ne bo spremenjen in da je slika formata
    z izgubo informacij, bo tako nastavljena tudi kakovost shranjevanja slike.

en: error
sl: napaka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
sl: Spremeni velikost

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ResizeImageWidget)
en: Resize Image
sl: Spremeni velikost slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEstimatedSizeLabel)
en: Estimated new file size:
sl: Ocenjena nova velikost datoteke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: New size:
sl: Nova velikost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mCurrentSizeLabel)
en: Current file size:
sl: Trenutna velikost datoteke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mKeepAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
sl: Ohrani razmerje stranic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current size:
sl: Trenutna velikost:

[ctx: @info:tooltip]
en: Assign this tag to all selected images
sl: Dodeli to oznako vsem izbranim slikam

en: Add tag
sl: Dodaj oznako

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
sl: Zanka

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
sl: Naključno

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Right
sl: Zavrti v desno

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Left
sl: Zavrti v levo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror
sl: Zrcali

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flip
sl: Zrcali

[ctx: (qtundo-format)]
en: Transform
sl: Preoblikuj

[ctx: @action]
en: Properties
sl: Lastnosti

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: &Pogled
