gwenview - en to sr@ijekavian translation catalogue (323 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History:
sr@ijekavian: Историјат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HistoryEnabled)
en: Remember folders and URLs
sr@ijekavian: Запамти фасцикле и УРЛ‑ове

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
sr@ijekavian: Приказ

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
sr@ijekavian: Уреди локацију

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
sr@ijekavian: Поређај по

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
sr@ijekavian: имену

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
sr@ijekavian: датуму

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
sr@ijekavian: величини

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
sr@ijekavian: Детаљи сличица

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
sr@ijekavian: име фајла

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
sr@ijekavian: датум

[ctx: @action:inmenu]
en: Image Size
sr@ijekavian: величина слике

[ctx: @action:inmenu]
en: File Size
sr@ijekavian: величина фајла

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
sr@ijekavian: оцјена

[ctx: @title actions category]
en: File
sr@ijekavian: Фајл

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
sr@ijekavian: Додај фасциклу у мјеста

note: i18n: ectx: property (text), widget (Gwenview::StatusBarToolButton, mAddFilterButton)
en: Add Filter
sr@ijekavian: Додај филтер

en: General
sr@ijekavian: Опште

en: Image View
sr@ijekavian: Приказ слике

en: Advanced
sr@ijekavian: Напредно

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Copy %1
sr@ijekavian: Копирање %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Copy %1 image | Copy %1 images
sr@ijekavian[0]: Копирање %1 слике
sr@ijekavian[1]: Копирање %1 слике
sr@ijekavian[2]: Копирање %1 слика
sr@ijekavian[3]: Копирање %1 слике

[ctx: @action:button]
en: Copy
sr@ijekavian: Копирај

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Move %1
sr@ijekavian: Премештање %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Move %1 image | Move %1 images
sr@ijekavian[0]: Премештање %1 слике
sr@ijekavian[1]: Премештање %1 слике
sr@ijekavian[2]: Премештање %1 слика
sr@ijekavian[3]: Премештање %1 слике

[ctx: @action:button]
en: Move
sr@ijekavian: Премјести

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Link %1
sr@ijekavian: Повезивање %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Link %1 image | Link %1 images
sr@ijekavian[0]: Повезивање %1 слике
sr@ijekavian[1]: Повезивање %1 слике
sr@ijekavian[2]: Повезивање %1 слика
sr@ijekavian[3]: Повезивање %1 слике

[ctx: @action:button]
en: Link
sr@ijekavian: Повежи

en: Move Here
sr@ijekavian: Премести овдје

en: Copy Here
sr@ijekavian: Копирај овдје

en: Link Here
sr@ijekavian: Повежи овдје

en: Cancel
sr@ijekavian: Одустани

en: File Operations
sr@ijekavian: Поступци са фајловима

[ctx: @title actions category]
en: Edit
sr@ijekavian: Уређивање

[ctx: Verb]
en: Copy To...
sr@ijekavian: Копирај у...

[ctx: Verb]
en: Move To...
sr@ijekavian: Премјести у...

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
sr@ijekavian: Повежи у...

[ctx: Verb]
en: Rename...
sr@ijekavian: Преименуј...

[ctx: Verb]
en: Trash
sr@ijekavian: Баци

en: Restore
sr@ijekavian: Поврати

en: Properties
sr@ijekavian: Својства

en: Create Folder...
sr@ijekavian: Направи фасциклу...

en: Open With
sr@ijekavian: Отвори помоћу

en: Open Containing Folder
sr@ijekavian: Отвори обухватајућу фасциклу

en: Other Application...
sr@ijekavian: Други програм...

en: Name contains
sr@ijekavian: име садржи

en: Name does not contain
sr@ijekavian: име не садржи

en: Date >=
sr@ijekavian: датум >=

en: Date =
sr@ijekavian: датум =

en: Date <=
sr@ijekavian: датум <=

en: Rating >=
sr@ijekavian: оцјена >=

en: Rating =
sr@ijekavian: оцјена =

en: Rating <=
sr@ijekavian: оцјена <=

en: Tagged
sr@ijekavian: означено

en: Not Tagged
sr@ijekavian: није означено

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
sr@ijekavian: Филтрирај по имену

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
sr@ijekavian: Филтрирај по датуму

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
sr@ijekavian: Филтрирај по оцјени

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
sr@ijekavian: Филтрирај по ознаци

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slideshow
sr@ijekavian: Слајдшоу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
sr@ijekavian: Интервал:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowLoopCheckBox)
en: Loop
sr@ijekavian: Понављање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowRandomCheckBox)
en: Random
sr@ijekavian: Насумично

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Information
sr@ijekavian: Подаци о слици

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureDisplayedInformationButton)
en: Select Image Information to Display...
sr@ijekavian: Приказани подаци о слици...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mThumbnailGroupBox)
en: Thumbnails
sr@ijekavian: Сличице

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowThumbnailsCheckBox)
en: Show thumbnails
sr@ijekavian: Прикажи сличице

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height:
sr@ijekavian: Висина:

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
sr@ijekavian[0]: %1 секунда
sr@ijekavian[1]: %1 секунде
sr@ijekavian[2]: %1 секунди
sr@ijekavian[3]: %1 секунда

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure full screen mode
sr@ijekavian: Подеси режим цијелог екрана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Videos:
sr@ijekavian: Видео:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ListVideos)
en: Show videos
sr@ijekavian: Приказуј видео

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
sr@ijekavian: Боја позадине:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noneThumbnailActionsRadioButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAnimationRadioButton)
en: None
sr@ijekavian: никакве

[ctx: @title:window]
en: Save Image
sr@ijekavian: Уписивање слике

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
sr@ijekavian: Гвенвју не може да сачува слике као %1.

en: Save using another format
sr@ijekavian: Сачувај у другом формату

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
sr@ijekavian: Гвенвју не може да записује слике у формату %1.

en: You are now viewing the new document.
sr@ijekavian: Сада гледате нови документ.

en: Go back to the original
sr@ijekavian: Назад на оригинал

note: i18n: ectx: Menu (rating)
en: &Rating
sr@ijekavian: &Оцјена

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: &Plugins
sr@ijekavian: &Прикључци

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@ijekavian: &Подешавање

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@ijekavian: Главна трака

[ctx: @title:window]
en: Image Information
sr@ijekavian: Подаци о слици

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
sr@ijekavian: Уређивање

en: Rotate Left
sr@ijekavian: Ротирај улијево

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the left
sr@ijekavian: Ротирај слику улево

en: Rotate Right
sr@ijekavian: Ротирај удесно

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the right
sr@ijekavian: Ротирај слику удесно

en: Mirror
sr@ijekavian: У огледалу

en: Flip
sr@ijekavian: Преврни

en: Resize
sr@ijekavian: Промијени величину

en: Crop
sr@ijekavian: Опсеци

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
sr@ijekavian: Гвенвју не може да уређује ову врсту слика.

en: Image Operations
sr@ijekavian: Поступци над сликом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse wheel behavior:
sr@ijekavian: Понашање точкића миша:

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelScrollRadioButton)
en: Scroll
sr@ijekavian: Клизање

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelBrowseRadioButton)
en: Browse
sr@ijekavian: Прегледање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Zoom mode:
sr@ijekavian: Режим увеличања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autofitZoomModeRadioButton)
en: Autofit each image
sr@ijekavian: Аутоматски уклопи сваку слику

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, keepSameZoomModeRadioButton)
en: Keep same zoom and position
sr@ijekavian: Одржавај исто увеличање и положај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, individualZoomModeRadioButton)
en: Per image zoom and position
sr@ijekavian: Увеличање и положај по слици

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnlargeSmallerImages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
sr@ijekavian: Увећај мање слике

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animations:
sr@ijekavian: Анимације:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, glAnimationRadioButton)
en: OpenGL
sr@ijekavian: опенГЛ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, softwareAnimationRadioButton)
en: Software
sr@ijekavian: софтверске

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <b>Thumbnail Bar</b>
sr@ijekavian: <b>Трака сличица</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Orientation:
sr@ijekavian: Усмјерење:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, horizontalRadioButton)
en: Horizontal
sr@ijekavian: Хоризонтално

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, verticalRadioButton)
en: Vertical
sr@ijekavian: Вертикално

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Row count:
sr@ijekavian: Број врста:

[ctx: @action show more image meta info]
en: More...
sr@ijekavian: Више...

[ctx: @title:group]
en: Meta Information
sr@ijekavian: Метаподаци

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
sr@ijekavian[0]: Изабран %1 фајл
sr@ijekavian[1]: Изабрана %1 фајла
sr@ijekavian[2]: Изабрано %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: Изабран %1 фајл

[ctx: @label]
en: %1 folder selected | %1 folders selected
sr@ijekavian[0]: Изабрана %1 фасцикла
sr@ijekavian[1]: Изабране %1 фасцикле
sr@ijekavian[2]: Изабрано %1 фасцикли
sr@ijekavian[3]: Изабрана %1 фасцикла

en: %1 folder | %1 folders
sr@ijekavian[0]: Изабрана %1 фасцикла
sr@ijekavian[1]: Изабране %1 фасцикле
sr@ijekavian[2]: Изабрано %1 фасцикли
sr@ijekavian[3]: Изабрана %1 фасцикла

en: %1 file | %1 files
sr@ijekavian[0]: %1 фајл
sr@ijekavian[1]: %1 фајла
sr@ijekavian[2]: %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: %1 фајл

[ctx: @label. The two parameters are strings like '2 folders' and '1 file'.]
en: %1 and %2 selected
sr@ijekavian: %1 и %2

en: Last Used Plugin
sr@ijekavian: Посљедњи коришћени прикључак

en: Other Plugins
sr@ijekavian: Други прикључци

[ctx: @action]
en: Share
sr@ijekavian: Подијели

[ctx: @info:tooltip]
en: Share images using various services
sr@ijekavian: Подели слике преко разних сервиса

[ctx: %1 is collection name, %2 is image count in collection]
en: %1 (%2 image) | %1 (%2 images)
sr@ijekavian[0]: %1 (%2 слика)
sr@ijekavian[1]: %1 (%2 слике)
sr@ijekavian[2]: %1 (%2 слика)
sr@ijekavian[3]: %1 (%2 слика)

en: Loading...
sr@ijekavian: Учитавам...

en: No Plugin Found
sr@ijekavian: Нема ниједног прикључака

[ctx: @item:inmenu]
en: Install Plugins
sr@ijekavian: Инсталирај прикључке

[ctx: @title:menu]
en: Images
sr@ijekavian: Слике

[ctx: @title:menu]
en: Tools
sr@ijekavian: Алатке

[ctx: @title:menu]
en: Import
sr@ijekavian: Увоз

[ctx: @title:menu]
en: Export
sr@ijekavian: Извоз

[ctx: @title:menu]
en: Batch Processing
sr@ijekavian: Пакетна обрада

[ctx: @title:menu]
en: Collections
sr@ijekavian: Збирке

en: Images will be uploaded here:
    %1
sr@ijekavian: Слике ће бити отпремљене овдје:
    %1

en: Gwenview
sr@ijekavian: Гвенвју

en: An Image Viewer
sr@ijekavian: Приказивач слика

en: Start in fullscreen mode
sr@ijekavian: Покрени у режиму цијелог екрана

en: Start in slideshow mode
sr@ijekavian: Покрени у режиму слајдшоуа

en: A starting file or folders
sr@ijekavian: Почетни фајл или фасцикле

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
sr@ijekavian: Учитај поново

[ctx: @action:intoolbar Switch to file list]
en: Browse
sr@ijekavian: Прегледај

[ctx: @info:tooltip]
en: Browse folders for images
sr@ijekavian: Прегледај фасцикле за сликама

[ctx: @action:intoolbar Switch to image view]
en: View
sr@ijekavian: Прикажи

[ctx: @info:tooltip]
en: View selected images
sr@ijekavian: Прикажи изабрани фајл

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
sr@ijekavian: Претходна

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to previous image
sr@ijekavian: Иди на претходну слику

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
sr@ijekavian: Сљедећа

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to next image
sr@ijekavian: Иди на сљедећу слику

[ctx: @action Go to first image]
en: First
sr@ijekavian: Прва

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to first image
sr@ijekavian: Иди на прву слику

[ctx: @action Go to last image]
en: Last
sr@ijekavian: Посљедња

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to last image
sr@ijekavian: Иди на посљедњу слику

[ctx: @action]
en: Start Page
sr@ijekavian: Почетна страница

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the start page
sr@ijekavian: Отвори почетну страницу

[ctx: @action]
en: Sidebar
sr@ijekavian: Бочна трака

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
sr@ijekavian: Уређивање

en: Redo
sr@ijekavian: Понови

en: Undo
sr@ijekavian: Опозови

en: Folders
sr@ijekavian: Фасцикле

en: Information
sr@ijekavian: Подаци

en: Operations
sr@ijekavian: Радње

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide sidebar
sr@ijekavian: Сакриј бочну траку

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sidebar
sr@ijekavian: Прикажи бочну траку

[ctx: @title:window]
en: Open Image
sr@ijekavian: Отварање слике

en: Start Slideshow
sr@ijekavian: Покрени слајдшоу

en: Save All Changes
sr@ijekavian: Сачувај све промјене

en: Discard Changes
sr@ijekavian: Одбаци промјене

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
sr@ijekavian[0]: %1 слика је измијењена.
sr@ijekavian[1]: %1 слике су измијењене.
sr@ijekavian[2]: %1 слика је измијењено.
sr@ijekavian[3]: Једна слика је измијењена.

en: If you quit now, your changes will be lost.
sr@ijekavian: Ако напустите програм, измјене ће бити изгубљене.

en: You reached the first document, what do you want to do?
sr@ijekavian: Досегли сте први документ, шта бисте даље?

en: Stay There
sr@ijekavian: Стани овде

en: Go to the Last Document
sr@ijekavian: На посљедњи документ

en: Go Back to the Document List
sr@ijekavian: Назад на списак докумената

en: You reached the last document, what do you want to do?
sr@ijekavian: Досегли сте последњи документ, шта бисте даље?

en: Go to the First Document
sr@ijekavian: На први документ

en: Rename <filename>%1</filename> to:
sr@ijekavian: Преименуј <filename>%1</filename> у:

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
sr@ijekavian: Преименовање

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
sr@ijekavian: Уписујем...

en: &Stop
sr@ijekavian: &Заустави

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
sr@ijekavian[0]: Не могу да сачувам %1 документ:
sr@ijekavian[1]: Не могу да сачувам %1 документа:
sr@ijekavian[2]: Не могу да сачувам %1 докумената:
sr@ijekavian[3]: Не могу да сачувам документ:

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
sr@ijekavian: Измијенили сте више слика. Да бисте избјегли проблеме са меморијом, сачувајте измјене.

en: Current image modified
sr@ijekavian: Текућа слика је измијењена

en: Previous modified image
sr@ijekavian: Претходна измијењена слика

en: Next modified image
sr@ijekavian: Следећа измијењена слика

en: One image modified | %1 images modified
sr@ijekavian[0]: %1 слика је измијењена
sr@ijekavian[1]: %1 слике су измијењене
sr@ijekavian[2]: %1 слика је измијењено
sr@ijekavian[3]: Једна слика је измијењена

en: Go to first modified image
sr@ijekavian: Иди на прву измијењену слику

en: Go to it
sr@ijekavian: Иди на њу

en: Save All
sr@ijekavian: Сачувај све

en: Semantic Information
sr@ijekavian: Семантички подаци

[ctx: @action]
en: Edit Tags
sr@ijekavian: Уреди ознаке

[ctx: @action Rating value of zero]
en: Zero
sr@ijekavian: Нула

en: Edit
sr@ijekavian: Уреди

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SemanticInfoDialog)
en: Tag Editor
sr@ijekavian: Уређивач ознака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mPreviousButton)
en: Previous
sr@ijekavian: Претходно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNextButton)
en: Next
sr@ijekavian: Сљедеће

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rating:
sr@ijekavian: Оцјена:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tags:
sr@ijekavian: Ознаке:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, mDescriptionTextEdit)
en: Description
sr@ijekavian: Опис

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHistoryDisabledLabel)
en: History has been disabled.
sr@ijekavian: Историјат је искључен.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFoldersTab)
en: Recent Folders
sr@ijekavian: Недавне фасцикле

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFilesTab)
en: Recent Files
sr@ijekavian: Недавни фајлови

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, placesTab)
en: Places
sr@ijekavian: Места

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Tags
sr@ijekavian: Ознаке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTagLabel)
en: Browsing by tags is not available. Make sure Nepomuk is properly installed on your computer.
sr@ijekavian: Преглед по ознакама није доступан. Провјерите да ли је Непомук правилно инсталиран на рачунару.

en: Synchronize
sr@ijekavian: Синхронизуј

en: Thumbnail Bar
sr@ijekavian: Трака сличица

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
sr@ijekavian: Одбаци промјене и учитај поново

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
sr@ijekavian: Ова слика је измијењена. Поновно учитавање ће одбацити све измјене.

en: Shooting date
sr@ijekavian: датум сликања

en: Shooting time
sr@ijekavian: вријеме сликања

en: Original extension
sr@ijekavian: изворни наставак

en: Original extension, in lower case
sr@ijekavian: изворни наставак, малим словима

en: Original filename
sr@ijekavian: изворно име фајла

en: Original filename, in lower case
sr@ijekavian: изворно име фајла, малим словима

en: One document has been imported. | %1 documents have been imported.
sr@ijekavian[0]: %1 документ је увезен.
sr@ijekavian[1]: %1 документа су увезена.
sr@ijekavian[2]: %1 докумената је увезено.
sr@ijekavian[3]: Један документ је увезен.

en: One document has been skipped because it had already been imported. | %1 documents have been skipped because they had already been imported.
sr@ijekavian[0]: %1 документ је прескочен јер је већ увезен.
sr@ijekavian[1]: %1 документа су прескочена јер су већ увезена.
sr@ijekavian[2]: %1 докумената је прескочено јер су већ увезена
sr@ijekavian[3]: Један документ је прескочен јер је већ увезен.

en: One of them has been renamed because another document with the same name had already been imported. | %1 of them have been renamed because other documents with the same name had already been imported.
sr@ijekavian[0]: %1 од њих је преименован јер су већ увезени документи са истим именом.
sr@ijekavian[1]: %1 од њих су преименована јер су већ увезени документи са истим именом.
sr@ijekavian[2]: %1 од њих је преименовано јер су већ увезени документи са истим именом.
sr@ijekavian[3]: Један до њих је преименован јер су већ увезени документи са истим именом.

en: Delete the imported document from the device? | Delete the %1 imported documents from the device?
sr@ijekavian[0]: Обрисати %1 увезени документ са уређаја?
sr@ijekavian[1]: Обрисати %1 увезена документа са уређаја?
sr@ijekavian[2]: Обрисати %1 увезених докумената са уређаја?
sr@ijekavian[3]: Обрисати увезени документ са уређаја?

en: Delete the skipped document from the device? | Delete the %1 skipped documents from the device?
sr@ijekavian[0]: Обрисати %1 прескочени документ са уређаја?
sr@ijekavian[1]: Обрисати %1 прескочена документа са уређаја?
sr@ijekavian[2]: Обрисати %1 прескочених докумената са уређаја?
sr@ijekavian[3]: Обрисати прескочени документ са уређаја?

[ctx: Singular sentence is actually never used.]
en: Delete the imported or skipped document from the device? | Delete the %1 imported and skipped documents from the device?
sr@ijekavian[0]: Обрисати %1 увезени и прескочени документ са уређаја?
sr@ijekavian[1]: Обрисати %1 увезена и прескочена документа са уређаја?
sr@ijekavian[2]: Обрисати %1 увезених и прескочених докумената са уређаја?
sr@ijekavian[3]: Обрисати увезени и прескочени документ са уређаја?

[ctx: @title:window]
en: Import Finished
sr@ijekavian: Увоз завршен

en: Keep
sr@ijekavian: Задржи

en: Failed to delete the document:
    %2 | Failed to delete documents:
    %2
sr@ijekavian[0]: Није успјело брисање докумената:
    %2
sr@ijekavian[1]: Није успјело брисање докумената:
    %2
sr@ijekavian[2]: Није успјело брисање докумената:
    %2
sr@ijekavian[3]: Није успјело брисање документа:
    %2

en: Retry
sr@ijekavian: Понови

en: Ignore
sr@ijekavian: Игнориши

en: What do you want to do now?
sr@ijekavian: Шта желите да урадите сада?

en: View Imported Documents with Gwenview
sr@ijekavian: Прикажи увезене документе Гвенвјуом

en: Import more Documents
sr@ijekavian: Увези још докумената

en: Quit
sr@ijekavian: Напусти

en: Could not create destination folder.
sr@ijekavian: Не могу да направим фасциклу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRename)
en: Rename documents automatically
sr@ijekavian: Преименуј документе аутоматски

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rename Format:
sr@ijekavian: Формат преименовања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview:
sr@ijekavian: Преглед:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <i>Type text or click the items below to customize the format</i>
sr@ijekavian: <i>Унесите текст или кликћите на ставке испод да прилагодите формат.</i>

en: Gwenview Importer
sr@ijekavian: Гвенвју увозник

en: Photo Importer
sr@ijekavian: Увозник слика

en: The device UDI, used to retrieve information about the device (name, icon...)
sr@ijekavian: УДИ уређаја, за добављање података о њему (име, иконица...).

en: Device UDI
sr@ijekavian: УДИ уређаја

en: Source folder
sr@ijekavian: Изворна фасцикла

en: Missing required source folder argument.
sr@ijekavian: Недостаје неопходни аргумент изворне фасцикле.

en: Too many arguments.
sr@ijekavian: Превише аргумената.

en: Invalid source folder.
sr@ijekavian: Лоша изворна фасцикла.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Importing documents...
sr@ijekavian: Увозим документе...

en: Import Selected
sr@ijekavian: Увези изабрано

en: Import All
sr@ijekavian: Увези све

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select the documents to import
sr@ijekavian: Изаберите документе за увоз:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mConfigureButton)
en: Settings...
sr@ijekavian: Поставке...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter the import destination
sr@ijekavian: Унесите одредиште увоза:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Listing content of:
sr@ijekavian: Садржај овога:

en: Current Maintainer
sr@ijekavian: Тренутни одржавалац

en: Developer
sr@ijekavian: Програмер

en: Square
sr@ijekavian: квадрат

en: This Screen
sr@ijekavian: овај екран

note: i18n("This Screen")); after switching to Qt > 5.9
en: Landscape
sr@ijekavian: пејзаж

en: US Letter
sr@ijekavian: САД летер

en: Portrait
sr@ijekavian: портрет

note: i18n("%1:%2") because ':' should not be translated, it is used to parse the ratio string. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width
sr@ijekavian: ширина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height
sr@ijekavian: висина

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save this kind of documents.
sr@ijekavian: Гвенвју не може да сачува ову врсту документа.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
sr@ijekavian: Гвенвју не може да прикаже документе типа %1.

[ctx: @info]
en: Could not open file %1
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл %1.

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
sr@ijekavian: Неуспјешно учитавање метаподатака.

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
sr@ijekavian: Неуспјешно учитавање слике.

en: Could not load document %1
sr@ijekavian: Не могу да учитам документ %1.

[ctx: @info]
note: i18n* with markup substitution here, this is done in GvCore::slotSaveResult or SaveAllHelper::slotResult
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл за писање, провјерите да ли имате потребне дозволе за <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
sr@ijekavian: Не могу да пребришем фајл, провјерите да ли имате потребне дозволе да пишете у <filename>%1</filename>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Trash
sr@ijekavian: Баци

[ctx: @action:button]
en: Deselect
sr@ijekavian: Поништи избор

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
sr@ijekavian: Гвенвју не зна како да прикаже ову врсту документа.

en: Loading <filename>%1</filename> failed
sr@ijekavian: Неуспјешно учитавање фајла <filename>%1</filename>.

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
en: Fit
sr@ijekavian: Уклопи

en: No document selected
sr@ijekavian: Није изабран документ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PercentageOfMemoryUsageWarning), group (General)
en: The percentage of memory used by Gwenview before it
                warns the user and suggest saving changes.
sr@ijekavian: Проценат меморије који Гвенвју заузме пре него што упозори корисника и предложи му да сачува измјене.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BlackListedExtensions), group (General)
en: A list of filename extensions Gwenview should not try to
                load. We exclude *.new as well because this is the extension
                used for temporary files by KSaveFile.
sr@ijekavian: Списак наставака имена фајлова које Гвенвју не треба да покушава да учита. Такође се искључују „*.new“, јер је то наставак привремених фајлова које прави „KSaveFile“.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomMode), group (ImageView)
en: Defines what happens when going to image B after
                having zoomed in on an area of image A.  If set to Autofit,
                image B is zoomed out to fit the screen.  If set to KeepSame,
                all images share the same zoom and position: image B is set
                to the same zoom parameters as image A (and if these are
                changed, image A will then be displayed with the updated zoom
                and position).  If set to Individual, all images remember
                their own zoom and position: image B is initially set to the
                same zoom parameters as image A, but will then remember its
                own zoom and position (if these are changed, image A will NOT
                be displayed with the updated zoom and position).
sr@ijekavian: Одређује шта се дешава при преласку на слику Б док је увеличана зона на слици А. Ако је задато аутоматско уклапање, слика Б се уклапа у екран. Ако је задато одржавање истог, све слике деле исто увеличање и положај: слика Б преузима исте параметре увеличања као слика А (који ако се онда промене, слика А ће бити приказана са ажурираним увеличањем и положајем). Ако је постављено на посебно по слици, све слике памте сопствено увеличање и положај: слика Б прво добије исте параметре увеличања као слика А, али их затим запамти (тако да ако се промене, параметри слике А неће бити измењени по повратку на њу).

note: i18n: ectx: label, entry (random), group (slide show)
en: Display slide show images in random order
sr@ijekavian: Приказуј слике у слајдшоу насумичним редоследом

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group (slide show)
en: Show slideshow in fullscreen mode
sr@ijekavian: Прикажи слајдшоу преко цијелог екрана

note: i18n: ectx: label, entry (loop), group (slide show)
en: Loop on images
sr@ijekavian: Понављање слика

note: i18n: ectx: label, entry (stopAtEnd), group (slide show)
en: Stop at last image of folder
sr@ijekavian: Заустави на посљедњој слици у фасцикли

note: i18n: ectx: label, entry (interval), group (slide show)
en: Interval between images (in seconds)
sr@ijekavian: Интервал између слика (у секундама)

en: Last visited: %1
sr@ijekavian: Посљедња посјета: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
sr@ijekavian: Затвори

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
sr@ijekavian: име

[ctx: @item:intable]
en: File Size
sr@ijekavian: величина фајла

[ctx: @item:intable]
en: File Time
sr@ijekavian: време фајла

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
sr@ijekavian: величина слике

[ctx: @item:intable]
en: Comment
sr@ijekavian: коментар

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
sr@ijekavian: Опште

[ctx: @item:intable %1 is image width, %2 is image height]
en: %1x%2
sr@ijekavian: %1×%2

[ctx: @item:intable %1 is number of millions of pixels in image]
en: (%1MP)
sr@ijekavian: (%1 MP)

[ctx: @title:column]
en: Property
sr@ijekavian: својство

[ctx: @title:column]
en: Value
sr@ijekavian: вриједност

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл за писање.

[ctx: @info]
en: No data to store.
sr@ijekavian: Нема података за складиштење.

en: Print Image
sr@ijekavian: Штампање слике

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
sr@ijekavian: Поставке слике

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
sr@ijekavian: Положај слике

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
sr@ijekavian: Скалирање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
sr@ijekavian: &Без скалирања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
sr@ijekavian: &Уклопи слику у страницу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
sr@ijekavian: &Скалирај на:

[ctx: Dimension separator, as in: '15 x 10 centimeters']
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: x
sr@ijekavian: ×

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
sr@ijekavian: милиметри

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
sr@ijekavian: центиметри

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
sr@ijekavian: инчи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
sr@ijekavian: Одржи пропорцију

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
sr@ijekavian: Промијени величину

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Current size:
sr@ijekavian: Тренутна величина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mKeepAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
sr@ijekavian: Одржи пропорцију

[ctx: @info:tooltip]
en: Assign this tag to all selected images
sr@ijekavian: Додијели ову ознаку свим изабраним сликама

en: Add tag
sr@ijekavian: Додај ознаку

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
sr@ijekavian: Понављање

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
sr@ijekavian: Насумично

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Right
sr@ijekavian: Ротирај удесно

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Left
sr@ijekavian: Ротирај улијево

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror
sr@ijekavian: У огледалу

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flip
sr@ijekavian: Преврни

[ctx: (qtundo-format)]
en: Transform
sr@ijekavian: Трансформиши

[ctx: @action]
en: Properties
sr@ijekavian: Својства

en: Gwenview KPart
sr@ijekavian: Гвенвју К‑дио

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr@ijekavian: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr@ijekavian: &Приказ
