gwenview - en to wa translation catalogue (172 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History:
wa: Istwere :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HistoryEnabled)
en: Remember folders and URLs
wa: Si sovni des ridants eyet URL

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
wa: Vuwe

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
wa: Candjî eplaeçmint

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
wa: Relére sol

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
wa: No

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
wa: Grandeu

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
wa: Detays do prévoeyaedje

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
wa: No do fitchî

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
wa: Préjhaedje

[ctx: @title actions category]
en: File
wa: Fitchî

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
wa: Radjouter l' ridant a des plaeces

note: i18n: ectx: property (text), widget (Gwenview::StatusBarToolButton, mAddFilterButton)
en: Add Filter
wa: Radjouter ene passete

en: General
wa: Djenerå

en: Image View
wa: Voeyaedje d' ene imådje

en: Advanced
wa: Sipepieus

[ctx: @action:button]
en: Copy
wa: Copyî

[ctx: @action:button]
en: Move
wa: Bodjî

[ctx: @action:button]
en: Link
wa: Loyî

en: Move Here
wa: Bodjî chal

en: Copy Here
wa: Copyî chal

en: Link Here
wa: Loyî chal

en: Cancel
wa: Rinoncî

en: File Operations
wa: Operåcions do fitchî

[ctx: @title actions category]
en: Edit
wa: Candjî

[ctx: Verb]
en: Copy To...
wa: Copyî viè...

[ctx: Verb]
en: Move To...
wa: Bodjî viè...

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
wa: Loyî viè...

[ctx: Verb]
en: Trash
wa: Batch

en: Properties
wa: Prôpietés

en: Create Folder...
wa: Ahiver ridant...

en: Open With
wa: Drovi avou

en: Other Application...
wa: Ôtes programes...

en: Name contains
wa: I gn a dins l' no

en: Name does not contain
wa: I gn a nén dins l' no

en: Date >=
wa: Date ≥

en: Date <=
wa: Date ≤

en: Rating >=
wa: Préjhaedje ≥

en: Rating =
wa: Préjhaedje =

en: Rating <=
wa: Préjhaedje ≤

en: Tagged
wa: A ene etikete

en: Not Tagged
wa: Pont d' etikete

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
wa: Passer al passete sol no

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
wa: Passer al passete sol date

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
wa: Passer al passete sol préjhaedje

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
wa: Passer al passete so l' etikete

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slideshow
wa: Diaporama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
wa: Totes les :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowLoopCheckBox)
en: Loop
wa: È rond

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSlideShowRandomCheckBox)
en: Random
wa: A l' astcheyance

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowThumbnailsCheckBox)
en: Show thumbnails
wa: Mostrer prévoeyaedjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height:
wa: Hôteur :

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
wa[0]: %1 seg
wa[1]: %1 segs

en: Save using another format
wa: Schaper avou ene ôte cogne

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
wa: Gwenview n' sai schaper les imådjes el cogne « %1 ».

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
wa: Gwenview n' sai schaper les imådjes come %1.

note: i18n: ectx: Menu (rating)
en: &Rating
wa: P&réjhaedje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
wa: A&pontiaedjes

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
wa: Mwaisse bår ås usteyes

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
wa: Candjî

en: Rotate Left
wa: Fé tourner a hintche

en: Rotate Right
wa: Fé tourné a droete

en: Mirror
wa: Muroe

en: Flip
wa: Sititchî

en: Resize
wa: Candjî di grandeu

en: Crop
wa: Côper dvins

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
wa: Gwenview n' sai candjî les imådjes di c' djinre la.

en: Image Operations
wa: Operåcions so ls imådjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse wheel behavior:
wa: Dujhance del rôlete del sori:

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelScrollRadioButton)
en: Scroll
wa: Disrôler

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mouseWheelBrowseRadioButton)
en: Browse
wa: Foyter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnlargeSmallerImages) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
wa: Rinde pus grandes les pus ptitès imådjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <b>Thumbnail Bar</b>
wa: <b>Bår di prévoeyaedje</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Orientation:
wa: Ashidaedje :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, horizontalRadioButton)
en: Horizontal
wa: Coûtchî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, verticalRadioButton)
en: Vertical
wa: Astampé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Row count:
wa: Contaedje des royes :

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
wa[0]: %1 fitchî tchoezi
wa[1]: %1 fitchîs tchoezis

[ctx: @label]
en: %1 folder selected | %1 folders selected
wa[0]: %1 ridant tchoezi
wa[1]: %1 ridants tchoezis

[ctx: @label. The two parameters are strings like '2 folders' and '1 file'.]
en: %1 and %2 selected
wa: %1 eyet %2 tchoezis

en: %1 folder | %1 folders
wa[0]: %1 ridant
wa[1]: %1 ridants

en: %1 file | %1 files
wa[0]: %1 fitchî
wa[1]: %1 fitchîs

en: An Image Viewer
wa: On håyneu d' imådjes

en: Start in fullscreen mode
wa: Enonder e môde tote li waitroûle

en: Start in slideshow mode
wa: Enonder e môde diaporama

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
wa: Ritcherdjî

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
wa: Di dvant

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
wa: Shuvante

[ctx: @action]
en: Start Page
wa: Pådje d' enondaedje

[ctx: @action]
en: Sidebar
wa: Bår di costé

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
wa: Candjî

en: Redo
wa: Rifé

en: Undo
wa: Disfé

en: Folders
wa: Ridants

en: Information
wa: Infôrmåcion

en: Operations
wa: Operåcions

[ctx: @title:window]
en: Open Image
wa: Drovi imådje

en: Start Slideshow
wa: Enonder diaporama

en: Save All Changes
wa: Schaper tos les candjmints

en: Discard Changes
wa: Abandner les candjmints

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
wa[0]: Ene imådje a stî candjeye.
wa[1]: %1 imådjes ont stî candjeyes.

en: If you quit now, your changes will be lost.
wa: Si vs cwitez sol côp, vos candjmints sront pierdous.

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
wa: Dji schape...

en: &Stop
wa: Hô&w

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
wa[0]: Dji n' a savou schaper on documint:
wa[1]: Dji n' a savou schaper %1 documints:

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
wa: Vos avoz candjî bråmint des imådjes. Po houwer des problinmes di memwere, vos duvrîz schaper vos candjmints.

en: Current image modified
wa: Imådje do moumint candjeye

en: Previous modified image
wa: Imådje candjeye di dvant

en: Next modified image
wa: Imådje candjeye shuvante

en: One image modified | %1 images modified
wa[0]: Ene imådje candjeye
wa[1]: %1 imådjes candjeyes

en: Go to first modified image
wa: Aler al prumire imådje candjeye

en: Go to it
wa: Î potchî

en: Save All
wa: Totafwait schaper

en: Edit
wa: Candjî

[ctx: @action]
en: Edit Tags
wa: Candjî les etiketes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SemanticInfoDialog)
en: Tag Editor
wa: Aspougneu d' etikete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mPreviousButton)
en: Previous
wa: Di dvant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNextButton)
en: Next
wa: Shuvante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rating:
wa: Préjhaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tags:
wa: Etiketes:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, mDescriptionTextEdit)
en: Description
wa: Discrijhaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHistoryDisabledLabel)
en: History has been disabled.
wa: L' istwere a stî essoctêye.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mRecentFoldersTab)
en: Recent Folders
wa: Ridants d' enawaire

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, placesTab)
en: Places
wa: Eplaeçmints

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Tags
wa: Etiketes

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
wa: Abandner les candjmints eyet ritcherdjî

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
wa: Ciste imådje a stî candjeye. El ritcherdjî spotchrè tos vos candjmints.

en: Square
wa: Cwåré

en: This Screen
wa: Cisse waitroûle ci

note: i18n("%1:%2") because ':' should not be translated, it is used to parse the ratio string. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width
wa: Lårdjeur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Height
wa: Hôteur

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
wa: Gwenview n' sait håyner les documints del sôre %1.

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
wa: Li tcherdjaedje des meta-informåcions a fwait berwete.

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
wa: Li tcherdjaedje di l' imådje a fwait berwete.

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
wa: Dji n' a savou drovi l' fitchî pos î scrire, waitîz k' vos avoz les bons droets dins <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
wa: Dji n' a savou spotchî l' fitchî, waitîz k' vos avoz les bons droets dins <filename>%1</filename>.

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
wa: Gwenview n' sai comint håyner les documints di c' djinre la.

en: Loading <filename>%1</filename> failed
wa: Li tcherdjaedje di <filename>%1</filename> a fwait berwete

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
en: Fit
wa: Forrimpli

en: No document selected
wa: Pont d' documint tchoezi

note: i18n: ectx: label, entry (random), group (slide show)
en: Display slide show images in random order
wa: Håyner on diaporama des imådjes dins èn ôre a l' astcheyance.

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group (slide show)
en: Show slideshow in fullscreen mode
wa: Mostrer diaporama e môde tote li waitroûle

note: i18n: ectx: label, entry (loop), group (slide show)
en: Loop on images
wa: Tourner el blouke so ls imådjes

note: i18n: ectx: label, entry (stopAtEnd), group (slide show)
en: Stop at last image of folder
wa: Arester al dierinne imådje do ridant

note: i18n: ectx: label, entry (interval), group (slide show)
en: Interval between images (in seconds)
wa: Tins inte les imådjes (e segondes)

en: Last visited: %1
wa: Dierin vizité: %1

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
wa: No

[ctx: @item:intable]
en: File Size
wa: Grandeu do fitchî

[ctx: @item:intable]
en: File Time
wa: Date/eure fitchî

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
wa: Grandeu d' l' imådje

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
wa: Djenerå

[ctx: @title:column]
en: Property
wa: Prôpietés

[ctx: @title:column]
en: Value
wa: Valixhance

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
wa: Dji n' a savou drovi l' fitchî pos î scrire.

[ctx: @info]
en: No data to store.
wa: Nole dinêye a wårder.

en: Print Image
wa: Rexhe imådje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
wa: Tchuzes di l' imådje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Image Position
wa: Eplaeçmint d' l' imådje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scaling
wa: Metaedje al schåle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
wa: &Pont d' metaedje al schåle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
wa: For&rimpli l' imådje al pådje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
wa: &Mete al schåle:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
wa: Milimetes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
wa: Cintimetes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
wa: Pôces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
wa: Wårder li rapoirt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
wa: Grandeu :

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
wa: È rond

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
wa: A l' astcheyance

[ctx: @action]
en: Properties
wa: Prôpietés

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
wa: &Fitchî

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
wa: &Vey
