gyrus master - en to el translation catalogue (116 entries)

en: Gyrus IMAP Cyrus Administrator
el: Διαχειριστής Gyrus IMAP Cyrus

en: Administer the mailboxes of your IMAP Cyrus servers
el: Διαχείριση των γραμματοκιβωτίων σε διακομιστές IMAP Cyrus

en: Name:
el: Όνομα:

en: Quota (MB):
el: Ποσόστωση (MB):

en: Assign quota
el: Απόδοση ποσόστωσης

en: Search for:
el: Αναζήτηση για:

en: Match _entire word only
el: Ταίριασμα μόνο _ολόκληρης λέξης

en: _Wrap around
el: _Αναδίπλωση γύρω από

en: Free space:
el: Ελεύθερος χώρος:

en: Assigned space:
el: Εκχωρημένος χώρος:

en: Owner:
el: Κάτοχος:

en: New quota (MB)
el: Νέα ποσόστωση (ΜΒ)

en: Modify quota
el: Τροποποίηση ποσόστωσης

en: Access control list
el: Λίστα ελέγχου πρόσβασης

en: Host:
el: Οικοδεσπότης:

en: User:
el: Χρήστης:

en: Port:
el: Θύρα:

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Enter your password
el: Εισάγετε τον κωδικό πρόσβασής σας

en: Report
el: Αναφορά

en: Over (%)
el: Πάνω από (%)

en: Open session
el: Ανοικτή συνεδρία

en: Session name:
el: Όνομα συνεδρίας:

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Session details
el: Λεπτομέρειες συνεδρίας

en: Use a secure connection
el: Χρήση ασφαλούς σύνδεσης

en: Mailbox hierarchy separator:
el: Διαχωριστικό ιεραρχίας γραμματοκιβωτίου:

en: <b>Options</b>
el: <b>Επιλογές</b>

en: Mailbox '%s' does not exist.
el: Το γραμματοκιβώτιο '%s' δεν υπάρχει.

en: Invalid identifier.
el: Άκυρο αναγνωριστικό.

en: Empty entry name.
el: Κενό όνομα καταχώρισης.

en: Empty mailbox name.
el: Κενό όνομα γραμματοκιβωτίου.

en: Missing required argument to Setacl
el: Λείπει απαιτούμενο όρισμα στο Setacl

en: Permission denied
el: Άρνηση πρόσβασης

en: Empty access control list.
el: Κενή λίστα ελέγχου πρόσβασης.

en: Quota does not exist
el: Δεν υπάρχει ποσόστωση

en: Quota overloaded
el: Υπερφορτωμένη ποσόστωση

en: Quota not valid. Please try again.
el: Μη έγκυρη ποσόστωση. Παρακαλούμε, ξαναπροσπαθήστε.

en: Unable to change quota. Are you sure do you have the appropriate permissions?
el: Αδύνατη η αλλαγή ποσόστωσης. Είσαστε βέβαιοι ότι έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα;

en: '%s' is not a valid mailbox name. Please try a different one.
el: Το '%s' δεν είναι έγκυρο όνομα γραμματοκιβωτίου. Παρακαλούμε, δοκιμάστε ένα διαφορετικό όνομα.

en: Parent mailbox '%s' does not exist. Please refresh the mailboxes list and try again.
el: Το γονικό γραμματοκιβώτιο '%s' δεν υπάρχει. Παρακαλούμε, ανανεώστε τη λίστα γραμματοκιβωτίων και προσπαθήστε πάλι.

en: Mailbox '%s' already exists. Please try a different name.
el: το γραμματοκιβώτιο '%s' υπάρχει ήδη. Παρακαλούμε, δοκιμάστε ένα διαφορετικό όνομα.

en: Unable to create the mailbox. Are you sure do you have the appropriate permissions?
el: Αδύνατη η δημιουργία του γραμματοκιβωτίου. Είσαστε βέβαιοι ότι έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα;

en: Mailbox created, but could not set quota.
el: Το γραμματοκιβώτιο δημιουργήθηκε, αλλά δεν μπόρεσε να ορίσει ποσόστωση.

en: Unable to delete '%s'. Permission denied.
el: Αδύνατη η διαγραφή του '%s'. Άρνηση πρόσβασης.

en: new entry
el: νέα καταχώριση

en: Users (%d)
el: Χρήστες (%d)

en: Orphaned mailboxes (%d)
el: Ορφανά γραμματοκιβώτια (%d)

en: Orphaned mailboxes
el: Ορφανά γραμματοκιβώτια

en: Users
el: Χρήστες

en: lookup
el: αναζήτηση

en: read
el: ανάγνωση

en: seen
el: όψη

en: write
el: εγγραφή

en: insert
el: εισαγωγή

en: post
el: αποστολή

en: create
el: δημιουργία

en: delete
el: διαγραφή

en: admin
el: διαχείριση

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Couldn't create the client socket.
el: Αδύνατη η δημιουργία της υποδοχής πελάτη.

en: Couldn't parse the server address.
el: Αδύνατη η ανάλυση διεύθυνσης διακομιστή.

en: Could not connect to %s, port %d.
el: Αδύνατη η σύνδεση στο %s, θύρα %d.

en: Unable to connect with empty passwords. Please introduce your password.
el: Αδύνατη η σύνδεση με κενούς κωδικούς πρόσβασης. Παρακαλούμε, εισάγετε τον κωδικό πρόσβασής σας.

en: Incorrect login/password
el: Εσφαλμένη σύνδεση/κωδικός πρόσβασης

en: Could not change permission. Server error:
el: Αδύνατη η αλλαγή δικαιώματος. Σφάλμα διακομιστή:

en: An entry called '%s' already exists. Overwrite it?
el: Μια καταχώριση που λέγεται '%s' υπάρχει ήδη. Να αντικατασταθεί;

en: The text '%s' was not found in the mailbox list.
el: Το κείμενο '%s' δε βρέθηκε στη λίστα γραμματοκιβωτίου.

en: Find mailbox
el: Εύρεση γραμματοκιβωτίου

en: Quota not valid
el: Μη έγκυρη ποσόστωση

en: New mailbox
el: Νέο γραμματοκιβώτιο

en: Really delete mailbox '%s' and all of its submailboxes?
el: Να διαγραφούν πραγματικά το γραμματοκιβώτιο '%s' και όλα τα υπογραμματοκιβώτια του;

en: Cyrus IMAP Administrator
el: Διαχειριστής Cyrus IMAP

en: %s - Cyrus IMAP Administrator
el: %s - Διαχειριστής Cyrus IMAP

en: _File
el: _Αρχείο

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _ACL
el: _Λίστα ελέγχου πρόσβασης (ACL)

en: _View
el: _Προβολή

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: Go to server...
el: Μετάβαση στον διακομιστή...

en: Show the list of servers
el: Εμφάνιση της λίστας διακομιστών

en: Add mailbox
el: Προσθήκη γραμματοκιβωτίου

en: Add a mailbox under the one selected
el: Προσθήκη γραμματοκιβωτίου κάτω από το επιλεγμένο

en: Search for a mailbox in current server
el: Αναζήτηση για γραμματοκιβώτιο στον τρέχοντα διακομιστή

en: Refresh the mailbox list
el: Ανανέωση της λίστας του γραμματοκιβωτίου

en: Create report...
el: Δημιουργία αναφοράς...

en: Create report of users with quota problems
el: Δημιουργία αναφοράς χρηστών με προβλήματα ποσόστωσης

en: New entry
el: Νέα καταχώριση

en: Create a new ACL entry in current mailbox
el: Δημιουργία νέας καταχώρισης ACL στο τρέχον γραμματοκιβώτιο

en: Remove mailbox
el: Αφαίρεση γραμματοκιβωτίου

en: Remove current mailbox from the server
el: Αφαίρεση τρέχοντος γραμματοκιβωτίου από τον διακομιστή

en: Rename entry
el: Μετονομασία καταχώρισης

en: Rename selected ACL entry
el: Μετονομασία επιλεγμένης καταχώρισης ACL

en: Delete entry
el: Διαγραφή καταχώρισης

en: Delete selected ACL entry
el: Διαγραφή επιλεγμένης καταχώρισης ACL

en: translators-credits
el: Ελληνική μεταφραστική ομάδα του GNOME
     Δημήτρης Σπίγγος <dmtrs32@gmail.com>
    Για περισσότερα δείτε: http://gnome.gr

en: GNOME Cyrus Administrator
el: Διαχειριστής GNOME Cyrus

en: Administration tool for Cyrus IMAP servers.
el: Εργαλείο διαχείρισης για διακομιστές Cyrus IMAP.

note: set title
en: Mailbox space usage report for %s
el: Αναφορά χρήσης χώρου γραμματοκιβωτίου για %s

en: Quota (%)
el: Ποσόστωση (%)

en: Assigned (KB)
el: Εκχωρημένο (KB)

en: Used (KB)
el: Χρησιμοποιούμενο (KB)

en: User
el: Χρήστης

en: Edit session
el: Επεξεργασία συνεδρίας

en: New session
el: Νέα συνεδρία

en: A session name is required.
el: Απαιτείται όνομα συνεδρίας.

en: Session named "%s" already exists.
el: Μια συνεδρία με όνομα "%s" υπάρχει ήδη.

en: Autodetect
el: Αυτόματος εντοπισμός

en: Session
el: Συνεδρία

en: No host specified.
el: Δεν καθορίστηκε οικοδεσπότης.

en: Talk - Echo client
el: Πελάτης ομιλίας - ηχούς

en: _Connect
el: _Σύνδεση

en: Connection
el: Σύνδεση

en: Command:
el: Εντολή:

en: _Send
el: Απο_στολή
