gyrus master - en to ro translation catalogue (114 entries)

en: Administer the mailboxes of your IMAP Cyrus servers
ro: Administrează conturile de mail ale serverelor IMAP Cyrus

en: Gyrus IMAP Cyrus Administrator
ro: Gyrus - administrator Cyrus IMAP

en: <b>Name:</b>
ro: <b>Nume:</b>

en: <b>Quota (MB):</b>
ro: <b>Cotă (MB):</b>

en: Assign quota
ro: Atribuie cotă

en: Match _entire word only
ro: Potrivire _doar pentru cuvinte întregi

en: Search for:
ro: Caută după:

en: _Wrap around
ro: _Reia de la început

en: <b>Assigned space:</b>
ro: <b>Spațiu atribuit:</b>

en: <b>Free space:</b>
ro: <b>Spațiu liber:</b>

en: <b>Host:</b>
ro: <b>Gazdă:</b>

en: <b>Owner:</b>
ro: <b>Proprietar:</b>

en: <b>User:</b>
ro: <b>Utilizator:</b>

en: Access control list
ro: Listă control acces

en: Modify quota
ro: Modifică cota

en: New quota (MB)
ro: Cotă nouă (MB)

en: <b>Enter your password</b>
ro: <b>Introduceți parola</b>

en: Password
ro: Parolă

en: Over (%)
ro: Peste (%)

en: Report
ro: Raport

en: Open session
ro: Deschide sesiune

en: <b>Options</b>
ro: <b>Opțiuni</b>

en: <b>Session details</b>
ro: <b>Detalii sesiune</b>

en: Host:
ro: Gazdă:

en: Mailbox hierarchy separator:
ro: Separator în ierarhia căsuțelor poștale:

en: Password:
ro: Parolă:

en: Session name:
ro: Nume sesiune:

en: Use a secure connection
ro: Utilizează o conexiune sigură

en: Username:
ro: Nume utilizator:

en: Mailbox '%s' does not exist.
ro: Căsuța poștală „%s” nu există.

en: Invalid identifier.
ro: Identificator nevalid.

en: Empty entry name.
ro: Câmpul nume este gol.

en: Empty mailbox name.
ro: Lipsă nume căsuță poștală.

en: Missing required argument to Setacl
ro: Un argument necesar pentru Setacl lipsește lipsește

en: Permission denied
ro: Acces refuzat

en: Empty access control list.
ro: Lista de control acces este goală.

en: Quota does not exist
ro: Cota nu există

en: Quota overloaded
ro: Cota este supra-încărcată

en: Quota not valid. Please try again.
ro: Cota este nevalidă. Încercați din nou.

en: Unable to change quota. Are you sure do you have the appropriate permissions?
ro: Nu se poate schimba cota. Sigur aveți permisiunile necesare?

en: '%s' is not a valid mailbox name. Please try a different one.
ro: „%s” nu este un nume valid pentru o căsuță poștală. Încercați alt nume.

en: Parent mailbox '%s' does not exist. Please refresh the mailboxes list and try again.
ro: Căsuța poștală părinte „%s” nu există. Reîmprospătați lista căsuțelor poștale și încercați din nou.

en: Mailbox '%s' already exists. Please try a different name.
ro: Căsuța poștală „%s” deja există. Încercați un nume diferit.

en: Unable to create the mailbox. Are you sure do you have the appropriate permissions?
ro: Nu se poate crea căsuța poștală. Sigur aveți permisiunile necesare?

en: Mailbox created, but could not set quota.
ro: Căsuța poștală a fost creată, dar nu s-a putut configura cota.

en: Unable to delete '%s'. Permission denied.
ro: Nu se poate șterge „%s”. Acces refuzat.

en: new entry
ro: intrare nouă

en: Users (%d)
ro: Utilizatori (%d)

en: Orphaned mailboxes (%d)
ro: Căsuțe poștale părăsite (%d)

en: Orphaned mailboxes
ro: Căsuțe poștale părăsite

en: Users
ro: Utilizatori

en: lookup
ro: căutare

en: read
ro: citire

en: seen
ro: văzut

en: write
ro: scriere

en: insert
ro: introducere

en: post
ro: publicare

en: create
ro: creare

en: delete
ro: ștergere

en: Identifier
ro: Identificator

en: Couldn't create the client socket.
ro: Nu s-a putut crea socket-ul client.

en: Couldn't parse the server address.
ro: Nu s-a putut parsa adresa serverului.

en: Could not connect to %s, port %d.
ro: Nu s-a putut realiza conexiunea la %s, port %d.

en: Unable to connect with empty passwords. Please introduce your password.
ro: Nu se poate conecta fără parolă. Introduceți parola.

en: Incorrect login/password
ro: Autentificare incorectă

en: Could not change permission. Server error:
ro: Nu se pot schimba permisiunile. Eroare de server:

en: An entry called '%s' already exists. Overwrite it?
ro: O intrare numită „%s” deja există. Suprascrieți?

en: The text '%s' was not found in the mailbox list.
ro: Textul „%s” nu a fost găsit în lista căsuțelor poștale.

en: Find mailbox
ro: Caută căsuță poștală

en: Quota not valid
ro: Cota este nevalidă

en: New mailbox
ro: Căsuță poștală nouă

en: Really delete mailbox '%s' and all of its submailboxes?
ro: Sigur ștergeți căsuța poștală „%s” și toate sub-căsuțele acesteia?

en: Cyrus IMAP Administrator
ro: Administrator IMAP Cyrus

en: %s - Cyrus IMAP Administrator
ro: %s - Administrator IMAP Cyrus

en: _File
ro: _Fișier

en: _Edit
ro: _Editare

en: _View
ro: _Vizualizează

en: _Help
ro: _Ajutor

en: Go to server...
ro: Navighează la server...

en: Show the list of servers
ro: Arată lista serverelor

en: Add mailbox
ro: Adaugă căsuță poștală

en: Add a mailbox under the one selected
ro: Adaugă o căsuță poștală sub cea selectată

en: Search for a mailbox in current server
ro: Caută o căsuță poștală în serverul curent

en: Refresh the mailbox list
ro: Reîmprospătați lista conturilor de mail

en: Create report...
ro: Creează raport...

en: Create report of users with quota problems
ro: Creează un raport cu utilizatorii care au probleme legate de cote.

en: New entry
ro: Intrare nouă

en: Create a new ACL entry in current mailbox
ro: Creează o nouă intrare ACL în căsuța poștală curentă

en: Remove mailbox
ro: Șterge căsuță poștală

en: Remove current mailbox from the server
ro: Șterge căsuța poștală curentă din server

en: Rename entry
ro: Redenumește intrarea

en: Rename selected ACL entry
ro: Redenumește intrarea ACL selectată

en: Delete entry
ro: Șterge intrarea

en: Delete selected ACL entry
ro: Redenumește intrările ACL selectate

en: translators-credits
ro: Alexandru Baicoianu <baicoianu_alexandru@gmail.com>

en: GNOME Cyrus Administrator
ro: GNOME, administrator Cyrus IMAP

en: Administration tool for Cyrus IMAP servers.
ro: Unelte pentru administrarea serverelor IMAP Cyrus.

note: set title
en: Mailbox space usage report for %s
ro: Raport utilizare căsuță poștală pentru %s

en: Quota (%)
ro: Cotă (%)

en: Assigned (KB)
ro: Atribuiți (KB)

en: Used (KB)
ro: Utilizați (KB)

en: User
ro: Utilizator

en: Edit session
ro: Editare sesiune

en: New session
ro: Sesiune nouă

en: A session name is required.
ro: Un nume pentru sesiune este necesar.

en: Session named "%s" already exists.
ro: Sesiunea numită „%s" există deja.

en: Autodetect
ro: Detectare automată

en: Session
ro: Sesiune

en: No host specified.
ro: Nicio gazdă specificată.

en: <b>Connection</b>
ro: <b>Conexiune</b>

en: Command:
ro: Comandă:

en: Talk - Echo client
ro: Vorbește - Client Echo

en: _Connect
ro: _Conectare

en: _Send
ro: _Trimite
