hamster-time-tracker master - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Tips on how to track your activities effectively.
fa: نکاتی راجع به پیگیری فعالیت‌ها به صورت موثر و مفید.

en: How to track time
fa: چگونگی دنبال کردن زمان

en: Your time tracking habits will be dictated by your reason for collecting the data. What is that you want to do with the data? Is it plain curiosity, or a work requirement? And at what level of detail are you interested in the results?
fa: عادت‌های شما در پیگیری زمان، به دلیل شما برای جمع‌آوری اطلاعات بر می‌گردد. دلیل جمع‌آوری این اطلاعات چیست؟ یک کنجکاوی ساده یا یک احتیاج کاری است؟ و در چه سطحی، شما به جزئیات نتایج نیاز دارید؟

en: Granularity
fa: دانه دانه بودن

en: A suggested pace is to have 5 to 30 activities per day.
fa: یک شیوه پیشنهادی داشتن ۵ تا ۳۰ فعالیت در هر روز است.

en: What should I write in each box?
fa: چه چیزی باید در هر جعبه بنویسم؟

en: For simple activities that don't have a project, use the action as the <gui>activity</gui> name and the <gui>category</gui> for the wider context. For example: <input>lunch@work</input>.
fa: برای یک فعالیت ساده که یک پروژه ندارد، از عمل با عنوان <gui>فعالیت</gui> و <gui>شاخه</gui> برای محتوای بزرگتر استفاده کنید. به عنوان مثال: <input>lunch@work</input>.

en: Tips for improving your tracking data
fa: نکته‌هایی برای بهینه‌سازی پیگیری اطلاعات شما

en: Note on interpretation of statistics.
fa: نکته‌هایی بر تفسیر آمارها.

en: Statistics
fa: آمارها

en: However, the "Starts and Ends" should give you some idea about your active time.
fa: در هر حال، «آغازها و پایان‌ها» باید ایده‌هایی راجع به زمان فعال شما بدهند.

en: Get data out of Time Tracker.
fa: دریافت اطلاعات از طریق ابزار پیگیری زمان.

en: Report and export
fa: گزارش و صدور

en: Automatic conflict solving.
fa: حل تناقضات به صورت خودکار.

en: Splitting activities
fa: منشعب کردن فعالیت‌ها

en: Merging can become handy when entering information for the whole day. Start by entering the first activity and select the "in progress" check box for the end time. For the next activity again set just the start time and mark it as ongoing. Observe how the end time of the previous activity gets adjusted to the start time of the new one. Repeat the process until happy!
fa: ادغام‌کردن می‌تواند هنگام وارد کردن اطلاعات برای کل روز مفید باشد. با وارد کردن اولین فعالیت و انتخاب «در جریان» برای زمان پایان شروع کنید. برای فعالیت بعدی دوباره، فقط زمان آغاز را تنظیم کنید و به عنوان در جریان نشانه‌گذاری کنید. دقت کنید که چگونه زمان پایان فعالیت قبلی تنظیم شده به‌عنوان زمان آغاز فعالیت بعدی تنظیم می‌شود. این کار را تا زمانی که راضی شوید انجام دهید!

en: Tricks to speed up activity entry.
fa: ترفندهایی برای سرعت بخشیدن به ورودی‌های فعالیت.

en: Input
fa: ورود

en: To start tracking, type in the activity name in the input box and hit the <key>Enter</key> key. There are a few tricks that will allow you to specify more detail on the fly:
fa: برای آغاز پیگیری، نام فعالیت را داخل جعبه وارد کرده و کلید <key>Enter</key> را بفشارید. فنونی وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند تا جزییات بیشتری را روی هوا مشخص کنید:

en: Use the @ symbol to add a category
fa: از نماد @ برای اضافه کردن یک گروه استفاده کنید

en: Everything after a comma (,) will be stored in the description field
fa: همه چیز بعد از یک کاما «،» در یک فیلد توضیح ذخیره خواهد شد

en: To specify time on the fly, enter it first in the input box
fa: برای تعیین زمان روی هوا، ابتدا آن را در جعبه ورودی وارد کن

en: A few examples:
fa: چند مثال:

en: 12:30-12:45 watering flowers
fa: ۱۲:۳۰-۱۲:۴۵ آبیاری گل‌ها

en: Forgot to note the important act of watering flowers over lunch.
fa: یادداشت کردن وظیفه‌ی مهم آبیاری گل‌ها نسبت به ناهار را فراموش کرد.

en: tomatoes@garden, digging holes
fa: گوجه‌فرنگی‌ها@باغ, کندن چاله

en: Need more tomatoes in the garden. Digging holes is purely informational, so added it as a description.
fa: گوجه فرنگی‌های بیشتری در باغچه مورد نیاز است.

en: -7 existentialism, thinking about the vastness of the universe
fa: -۷ اگزیستانسیالیسم، تفکر در مورد پهناوری جهان هستی

en: Corrected information by informing application that I've been doing something else for the last seven minutes. Relative times only work for ongoing activities without an end time.
fa: تصحیح اطلاعات به وسیله‌ی آگاه‌کردن برنامه‌ها از اینکه در هفت دقیقه‌ی گذشته مشغول انجام کاری بوده‌ام. زمان‌های وابسته فقط برای فعالیت‌های در جریان بدون زمان انتهایی کار می‌کنند.

en: Time Tracking
fa: پیگیری زمان

en: How to back up the activity database.
fa: چگونگی تهیه پشتیبان از پایگاه داده‌ی فعالیت‌ها.

en: Backup
fa: پشتیبان

en: Activities are stored in an SQLite database, located at <file>~/.local/share/hamster/hamster.db</file>. The file can be backed up and restored on the go. The application will reload the data automatically after a short while.
fa: فعالیت‌ها بر روی یک پایگاه داده‌ی SQLite ذخیره شده‌اند، در مسیر <file>~/.local/share/hamster/hamster.db</file> قابل دستیابی می‌باشد. از این طریق پرونده می‌تواند پشتیبان‌گیری و بازیابی شود. برنامه اطلاعات پس از مدت کوتاهی مجددا بار می‌کند.

en: For viewing contents of the database we can suggest using the <link href="https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5817"><app>SQLite Manager</app></link> for Mozilla Firefox.
fa: برای مشاهده‌ی محتویات پایگاه داده ما پیشنهاد می‌کنیم از <link href="https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5817">  <app>SQLite Manager</app></link> برای موزیلا فایرفاکس استفاده کنید.
