hamster-time-tracker master - en to af translation catalogue (163 entries)

en: Add Earlier Activity
af: Voeg vorige taak by

en: to
af: tot

en: in progress
af: aan die gang

en: Description:
af: Beskrywing:

en: Time:
af: Tyd:

en: Activity:
af: Taak:

en: Tags:
af: Etikette:

en: Stop tracking on idle
af: Staak registrasie wanneer ledig

en: Stop tracking current activity when computer becomes idle
af: Staak registrasie van huidige taak wanneer die rekenaar ledig word

en: Stop tracking on shutdown
af: Staak registrasie tydens afskakel

en: Stop tracking current activity on shutdown
af: Staak registrasie van huidige taak wanneer die rekenaar afgeskakel word

en: Remind of current task every x minutes
af: Herinner aan die huidige taak elke x minute

en: Remind of current task every specified amount of minutes. Set to 0 or greater than 120 to disable reminder.
af: Herinner my aan die taak elke gespesifiseerde hoeveelheid minute.Stel na 0 of groter as 120 om herinnerings af te skakel

en: Also remind when no activity is set
af: Herinner ook wanneer geen taak gestel is nie

en: Also remind every notify_interval minutes if no activity has been started.
af: Herinner ook elke notify_interval minute indien daar met geen taak begin is nie.

en: At what time does the day start (defaults to 5:30AM)
af: Hoe laat begin die dag? (Verstekwaarde is 05:30)

en: Activities will be counted as to belong to yesterday if the current time is less than the specified day start; and today, if it is over the time. Activities that span two days, will tip over to the side where the largest part of the activity is.
af: Take sal onder gister val indien die huidige tyd minder as die gegewe dag se aanvangstyd is, maar onder vandag indien dit meer as daardie aanvangstyd is. Take wat oor twee dae strek, sal onder die dag verskyn waarin die meeste tyd gespandeer is.

en: Should workspace switch trigger activity switch
af: Moet 'n wisseling van werkruimte ook 'n taakverandering teweegbring?

en: List of enabled tracking methods. "name" will enable switching activities by name defined in workspace_mapping. "memory" will enable switching to the last activity when returning to a previous workspace.
af: Lys van aktiewe tydregistrasie metodes. "name" bemoontlik die wisseling van take volgens naam, soos in die workspace_mapping gedefinieer. "memory" bemoontlik die wisseling na die vorige taak sodra daar na 'n werkruimte teruggekeer word.

en: Switch activity on workspace change
af: Verander taak met wisseling van werkruimte

en: If switching by name is enabled, this list sets the activity names that should be switched to, workspaces represented by the index of item.
af: Indien oorskakeling volgens naam aan is, sal hierdie lys die taakname stel waarheen oorgeskakel moet word, met die werkruimtes wat deur die item se indeks verteenwoordig word.

en: Show / hide Time Tracker Window
af: Wys / verskuil die Tydregister-venster

en: Keyboard shortcut for showing / hiding the Time Tracker window.
af: Sleutelbordkortpad om die Tydregister venster te wys / verskuil.

en: Toggle hamster application window action
af: Wissel hamster toepassing-venster

en: Command for toggling visibility of the hamster application window.
af: Bevel om die sigbaarheid van Hamster se toepassing-venster aan of af te skakel.

en: Toggle hamster application window
af: Wissel hamster toepassing-venster

en: Toggle visibility of the hamster application window.
af: Wissel sigbaarheid van hamster se toepassing-venster.

en: Time Tracker
af: Tydregister

en: Project Hamster - track your time
af: Projek Hamster - Tydregister

en: Time Tracking Overview
af: Tydregistrasie Oorsig

en: The overview window of hamster time tracker
af: Oorsigblad van die hamster tydregister

en: Show Statistics
af: Wys statistiek

en: Categories
af: Kategorieë

en: Activities
af: Take

en: Tags
af: Etikette

en: No data for this interval
af: Geen data vir hierdie tydgleuf

en: Save report...
af: Stoor verslag...

en: Day
af: Dag

en: Month
af: Maand

en: Overview — Hamster
af: Oorsig — Hamster

en: _Overview
af: _Oorsig

en: Activity
af: Taak

en: _View
af: _Aansig

en: Totals
af: Totale

en: Remove
af: Verwyder

en: Add new
af: Voeg nuwe by

en: Edit
af: Redigeer

en: Time Tracker Preferences
af: Voorkeure vir Tydregister

en: Stop tracking when computer becomes idle
af: Staak tydregistrasie wanneer die rekenaar ledig word

en: Remind of current activity every:
af: Herinner aan die huidige taak elke:

en: New day starts at
af: Nuwe dag begin teen

en: Use following todo list if available:
af: Gebruik die volgende doenlys indien beskikbaar:

en: Integration
af: Integrasie

en: Tracking
af: Tydregistrasie

en: _Categories
af: _Kategorieë

en: Category list
af: Kategorielys

en: Add category
af: Voeg kategorie by

en: Remove category
af: Verwyder kategorie

en: Edit category
af: Redigeer kategorie

en: _Activities
af: _Take

en: Activity list
af: Taaklys

en: Add activity
af: Voeg taak by

en: Remove activity
af: Verwyder taak

en: Edit activity
af: Redigeer taak

en: Tags that should appear in autocomplete
af: Etikette wat in outovoltooi moet verskyn

en: Categories and Tags
af: Kategorieë en etikette

en: Resume the last activity when returning to a workspace
af: Hervat die laaste taak wanneer na 'n werkruimte teruggekeer word

en: Start new activity when switching workspaces:
af: Begin 'n nuwe taak wanneer werkruimtes gewissel word:

en: Workspaces
af: Werkruimtes

en: Day:
af: Dag:

en: Month:
af: Maand:

en: Range:
af: Omvang:

en: Apply
af: Pas toe

en: _Tracking
af: _Tydregistrasie

en: Add earlier activity
af: Voeg vorige taak by

en: Overview
af: Oorsig

en: Statistics
af: Statistiek

en: _Edit
af: R_edigeer

en: _Help
af: _Hulp

en: Contents
af: Inhoud

en: Sto_p tracking
af: Sto_p taak

en: S_witch
af: _Wissel

en: Start _Tracking
af: Begin _taak

en: Start new activity
af: Begin met 'n nuwe taak

en: Today
af: Vandag

en: totals
af: Totale

en: Show Overview
af: Wys Oorsig

en: No activity
af: Geen take

en: Category
af: Kategorie

en: Description
af: Beskrywing

en: Start
af: Begin

en: End
af: Einde

en: Duration
af: Durasie

en: Uncategorized
af: Ongekategoriseerd

en: Project Hamster — track your time
af: Projek Hamster — hou u tyd dop

en: Copyright © 2007–2010 Toms Bauģis and others
af: Kopiereg © 2007–2010 Toms Bauģis en andere

en: Project Hamster Website
af: Projek Hamster Webwerf

en: About Time Tracker
af: Aangaande

en: Unsorted
af: Ongesorteer

note: defaults
en: Work
af: Werk

en: Reading news
af: Lees die nuus

en: Checking stocks
af: Beloer aandele

en: Super secret project X
af: Uiters geheime projek X

en: World domination
af: Wêrelddominasie

en: Day-to-day
af: Dag-tot-dag

en: Lunch
af: Middagete

en: Watering flowers
af: Gee die blommetjies water

en: Doing handstands
af: Doen bollemakiesies

en: Update activity
af: Redigeer taak

note: label of date range if looking on single day date format for overview label when only single day is visible Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %B %d, %Y
af: %d %B %Y

note: label of date range if start and end years don't match letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
af: %(start_d)s %(start_B)s %(start_Y)s – %(end_d)s %(end_B)s %(end_Y)s

note: label of date range if start and end month do not match letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
af: %(start_d)s %(start_B)s – %(end_d)s %(end_B)s %(end_Y)s

note: label of date range for interval in same month letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s
af: %(start_d)s – %(end_d)s %(start_B)s %(end_Y)s

[ctx: overview list]
en: %A, %b %d
af: %A %d %b

en: %s hours tracked total
af: %s ure in totaal geregistreer

note: Translators: 'None' refers here to the Todo list choice in Hamster preferences (Tracking tab)
en: None
af: Geen

en: Name
af: Naam

en: New category
af: Nuwe kategorie

en: New activity
af: Nuwe taak

note: notify interval slider value label
en: %(interval_minutes)d minute | %(interval_minutes)d minutes
af[0]: %(interval_minutes)d minuut
af[1]: %(interval_minutes)d minute

note: notify interval slider value label
en: Never
af: Nooit

note: column title in the TSV export format
en: activity
af: taak

note: column title in the TSV export format
en: start time
af: begintyd

note: column title in the TSV export format
en: end time
af: eindtyd

note: column title in the TSV export format
en: duration minutes
af: duur in minute

note: column title in the TSV export format
en: category
af: kategorie

note: column title in the TSV export format
en: description
af: beskrywing

note: column title in the TSV export format
en: tags
af: etikette

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
af: Aktiwiteitsverslag vir %(start_d)s %(start_B)s %(start_Y)s – %(end_d)s %(end_B)s %(end_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
af: Aktiwiteitsverslag vir %(start_d)s %(start_B)s – %(end_d)s %(end_B)s %(end_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s
af: Aktiwiteitsve rslag vir %(start_d)s %(start_B)s %(start_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s
af: Aktiwiteitsverslag vir %(start_d)s – %(end_d)s %(start_B)s %(end_Y)s

[ctx: html report]
note: date column format for each row in HTML report Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
af: %d %b %Y

note: grand_total = _("%s hours") % ("%.1f" % (total_duration.seconds / 60.0 / 60 + total_duration.days * 24)),
en: Totals by Day
af: Totale per dag

en: Activity Log
af: Taaklog

en: activities
af: take

en: categories
af: kategorieë

en: Distinguish:
af: Onderskeiding:

en: Date
af: Datum

en: Show template
af: Wys sjabloon

en: You can override it by storing your version in %(home_folder)s
af: Dit kan oorskryf word met 'n eie weergawe in %(home_folder)s

[ctx: years]
en: All
af: Alle

en: There is no data to generate statistics yet.
    A week of usage would be nice!
af: Daar is nog geen data om mee statistiek te genereer nie.
    'n Week van gebruik sal werk!

en: Collecting data — check back after a week has passed!
af: Versamel tans data — kom kyk weer na 'n week verby is!

[ctx: first record]
note: date format for the first record if the year has not been selected Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
af: %d %b %Y

[ctx: first record]
note: date of first record when year has been selected Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d
af: %d %b

en: First activity was recorded on %s.
af: Eerste taak is op %s geregistreer.

en: %(num)s year | %(num)s years
af[0]: %(num)s jaar
af[1]: %(num)s jare

note: FIXME: difficult string to properly pluralize
en: Time tracked so far is %(human_days)s human days (%(human_years)s) or %(working_days)s working days (%(working_years)s).
af: Tyd sover geregistreer is %(human_days)s mensdae (%(human_years)s) of %(working_days)s werkdae (%(working_years)s).

[ctx: date of the longest activity]
note: How the date of the longest activity should be displayed in statistics Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
af: %d %b %Y

en: Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hour. | Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hours.
af[0]: Die langste aaneenlopende werk is gedoen op %(date)s en was %(hours)s uur lank.
af[1]: Die langste aaneenlopende werk is gedoen op %(date)s en was %(hours)s ure lank.

note: total records (in selected scope)
en: There is %s record. | There are %s records.
af[0]: Daar is %s rekord.
af[1]: Daar is %s rekords.

en: Hamster would like to observe you some more!
af: Hamster wil u graag nog 'n bietjie langer dophou!

en: With %s percent of all activities starting before 9am, you seem to be an early bird.
af: Met %s persent van alle take wat voor 09:00 begin, spring u vroeg aan die werk.

en: With %s percent of all activities starting after 11pm, you seem to be a night owl.
af: Met %s persent van alle take wat na 23:00 begin, lyk u na 'n naguil.

en: With %s percent of all activities being shorter than 15 minutes, you seem to be a busy bee.
af: Met %s persent van alle take korter as 15 minute, lyk u na 'n besige by.

en: No records today
af: Geen rekords vandag

note: duration in main drop-down per category in hours
en: %sh
af: %su

en: Just started
af: Sopas begin

en: Save Report — Time Tracker
af: Stoor verslag — Tydregister

en: HTML Report
af: HTML-verslag

en: Tab-Separated Values (TSV)
af: Tab-geskeide waardes (TSV)

note: title in the report file name
en: Time track
af: Tydregister
