hamster-time-tracker master - en to as translation catalogue (154 entries)

en: Add Earlier Activity
as: পূৰ্ববৰ্তী কাম যোগ কৰক

en: to
as: গন্তব্য

en: in progress
as: চলমান

en: Description:
as: বিৱৰণ:

en: Time:
as: সময়:

en: Activity:
as: কাম:

en: Tags:
as: টেগসমূহ:

en: Stop tracking on idle
as: কামহীন অৱস্থাত বৰ্তমান কামৰ নিৰীক্ষণ বন্ধ কৰা হ'ব

en: Stop tracking current activity when computer becomes idle
as: কম্পিউটাৰ কামহীন অৱস্থাত হ'লে বৰ্তমান কামৰ নিৰীক্ষণ বন্ধ কৰা হ'ব

en: Stop tracking on shutdown
as: কম্পিউটাৰ বন্ধ হ'লে ট্ৰেক কৰা বন্ধ কৰক

en: Stop tracking current activity on shutdown
as: বন্ধ কৰা হ'লে বৰ্তমান কামৰ নিৰীক্ষণ বন্ধ কৰা হ'ব

en: Remind of current task every x minutes
as: প্ৰতি x মিনিট অন্তৰ বৰ্তমান কামৰ বিষয়ে স্মৰণ কৰোৱা হ'ব

en: Remind of current task every specified amount of minutes. Set to 0 or greater than 120 to disable reminder.
as: মিনিটে ধাৰ্য সুনিৰ্দিষ্ট সময়ৰ অন্তৰত বৰ্তমান কাম সম্বন্ধে স্মৰণ কৰোৱা হ'ব । স্মৰণ ব্যৱস্থা নিষ্ক্ৰিয় কৰাৰ বাবে ০ বা ১২০ ৰ পৰা অধিক কোনো সংখ্যা নিৰ্ধাৰণ কৰক ।

en: Also remind when no activity is set
as: কোনো কাম নিৰ্ধাৰিত ন'হ'লে সূচিত কৰা হ'ব

en: Also remind every notify_interval minutes if no activity has been started.
as: কোনো কাম আৰম্ভ নকৰিলে প্ৰতি notify_interval মিনিটত সূচনা প্ৰদান কৰা হ'ব ।

en: At what time does the day start (defaults to 5:30AM)
as: কি সময়ত দিনটো আৰম্ভ হয় (অবিকল্পিত ৫:৩০ লে)

en: Activities will be counted as to belong to yesterday if the current time is less than the specified day start; and today, if it is over the time. Activities that span two days, will tip over to the side where the largest part of the activity is.
as: যদি বৰ্তমান সময ধাৰ্য্য কৰা আৰম্ভনী তাৰিখত আৰু আজিৰ তাৰিখতকে কম হয়; তেনেহলে কাৰ্য্যসমূহক যোৱাকালিৰ  বুলি ধৰি গণনা কৰা হ'ব, যদি ই সময় পাৰ কৰিছে, তেনেহলে যিসমূহ কাৰ্য্যত দুদিনৰ বেছি লাগে, সেইবোৰ সেইফালে যাব যিফালে কাৰ্য্যৰ বৃহতম ভাগ আছে।

en: Should workspace switch trigger activity switch
as: কৰ্মস্থানে ট্ৰিগাৰ কাৰ্য্য অদল-বদল কৰিব লাগে নে

en: List of enabled tracking methods. "name" will enable switching activities by name defined in workspace_mapping. "memory" will enable switching to the last activity when returning to a previous workspace.
as: সামৰ্থবান অনুসৰণ পদ্ধতিসমূহৰ তালিকা। "name" -এ workspace_mapping -ত নামেৰে বুজুৱা অদল-বদল কাৰ্য্যসমূহকসামৰ্থবান কৰিব। "memory" -এ পূৰৱৰ্তী কৰ্মস্থানলৈ ঘূৰী যাওতে সৰ্বশেষ কাৰ্য্যলে যোৱাটো সামৰ্থবান কৰিব।

en: Switch activity on workspace change
as: কৰ্মস্থান সলনি হওতে কাৰ্য্য অদল-বদল কৰা

en: If switching by name is enabled, this list sets the activity names that should be switched to, workspaces represented by the index of item.
as: যদি নামেৰে অদল-বদল কৰা সামৰ্থবান হয়, তেনেহলে এই তালিকায় অদল-বদল হ'ব লগিয়া কাৰ্য্যৰ নামসমূহ, বস্তুৰ ইনডেক্স দি প্ৰতিৰূপন হোৱা কাৰ্য্যস্থানসমূহলে সংস্থাপন কৰে।

en: Show / hide Time Tracker Window
as: সময় অনুসৰণৰ উইন্ডো দেখুৱা/লুকোৱা

en: Keyboard shortcut for showing / hiding the Time Tracker window.
as: সময় অনুসৰণৰ উইন্ডো দেখুৱাবলে/লুকাবলে কিবৰ্ড ছৰ্টকাট।

en: Toggle hamster application window action
as: hamster অনুপ্ৰয়োগ উইন্ডো কাৰ্য্যক অদল-বদল কৰা

en: Command for toggling visibility of the hamster application window.
as: hamster অনুপ্ৰয়োগ উইন্ডোৰ দৃশ্যমানতা অদল-বদল কৰিবৰ বাবে কমান্ড।

en: Toggle hamster application window
as: hamster অনুপ্ৰয়োগ উইন্ডোক অদল-বদল কৰা

en: Toggle visibility of the hamster application window.
as: hamster অনুপ্ৰয়োগ উইন্ডোৰ দৃশ্যমানতাক অদল-বদল কৰা।

en: Time Tracker
as: সময় অনুসৰণ

en: Project Hamster - track your time
as: Project Hamster - আপোনাৰ সময় অনুসৰণ কৰক

en: Time Tracking Overview
as: সময় অনুকৰণ অভাৰভিউ

en: The overview window of hamster time tracker
as: hamster সময় অনুকৰকৰ অভাৰভিউ উইন্ডো

en: Show Statistics
as: পৰিসংখ্যা দেখুৱাওক

en: Categories
as: বিভাগসমূহ

en: Activities
as: কাৰ্য্যসমূহ

en: Tags
as: টেগসমূহ

en: No data for this interval
as: এই ব্যৱধানত কোনো তথ্য উপস্থিত নাই

en: Save report...
as: প্ৰতিবেদন সঞ্চয় কৰক...

en: Day
as: দিন

en: Week
as: সপ্তাহ

en: Month
as: মাহ

en: Overview — Hamster
as: সংক্ষিপ্ত তথ্য - Hamster

en: _Overview
as: সংক্ষিপ্ত তথ্য (_O)

en: Activity
as: কাম

en: _View
as: দৰ্শন কৰক (_V)

en: Totals
as: মুঠ

en: Remove
as: আতৰাওক

en: Add new
as: নতুন যোগ কৰক

en: Edit
as: সম্পাদনা

en: Time Tracker Preferences
as: সময় অনুসৰণ ব্যৱস্থা সম্পৰ্কিত পছন্দ

en: Stop tracking when computer becomes idle
as: কম্পিউটাৰ কামহীন অৱস্থাত থাকিলে সময় অনুসৰণ বন্ধ কৰা হ'ব

en: Remind of current activity every:
as: বৰ্তমান কাম সম্বন্ধে স্মৰণ কৰোৱা প্ৰতি:

en: New day starts at
as: নতুন দিন আৰম্ভ হয়

en: Use following todo list if available:
as: যদি উপলব্ধ আছে তেনেহলে নিম্নলিখীত todo তালিকা ব্যৱহাৰ কৰক

en: Integration
as: অনুকলন

en: Tracking
as: অনুসৰণ কৰা হৈ আছে

en: _Categories
as: বিভাগ (_C)

en: Category list
as: বিভাগৰ তালিকা

en: Add category
as: বিভাগ যোগ কৰক

en: Remove category
as: বিভাগ আঁতৰাওক

en: Edit category
as: বিভাগ সম্পাদনা

en: _Activities
as: কাম (_A)

en: Activity list
as: কামৰ তালিকা

en: Add activity
as: কাম যোগ কৰক

en: Remove activity
as: কাম আঁতৰাওক

en: Edit activity
as: কাম সম্পাদনা

en: Tags that should appear in autocomplete
as: টেগসমূহ স্বয়ংসম্পূৰ্ণত দেখা দিব লাগে

en: Categories and Tags
as: বিভাগসমূহ আৰু টেগসমূহ

en: Resume the last activity when returning to a workspace
as: কৰ্মস্থানলৈ উভতি যাওতে সৰ্বশেষ কাৰ্য্য চলাই থাকা

en: Start new activity when switching workspaces:
as: কৰ্মস্থানসমূহ অদল-বদল কৰোতে নতুন কাৰ্য্য আৰম্ভ কৰক:

en: Workspaces
as: কৰ্মস্থানসমূহ

en: Day:
as: দিন:

en: Week:
as: সপ্তাহ:

en: Month:
as: মাহ:

en: Range:
as: বিস্তাৰ:

en: Apply
as: প্ৰয়োগ কৰা

en: _Tracking
as: অনুসৰণ কৰা হৈ আছে (_T)

en: Add earlier activity
as: পূৰ্ববৰ্তী কাৰ্য্য যোগ কৰক

en: Overview
as: সংক্ষিপ্ত তথ্য

en: Statistics
as: পৰিসংখ্যা

en: _Edit
as: সম্পাদন (_E)

en: _Help
as: সহায় (_H)

en: Contents
as: সমলসমূহ

en: Sto_p tracking
as: অনুসৰণ বন্ধ কৰক (_p)

en: S_witch
as: কাম পৰিবৰ্তন (_w)

en: Start _Tracking
as: অনুসৰণ আৰম্ভ কৰক (_T)

en: Start new activity
as: নতুন কাৰ্য্য আৰম্ভ কৰক

en: Today
as: আজি

en: totals
as: সৰ্বমুঠসমূহ

en: Show Overview
as: অভাৰভিউ দেখুৱাওক

en: No activity
as: কোনো কাম হোৱা নাই

en: Category
as: শ্ৰেণী

en: Description
as: বিৱৰণ

en: Start
as: আৰম্ভ

en: End
as: সমাপ্তি

en: Duration
as: অৱকাল

en: Project Hamster — track your time
as: Project Hamster - সময় অনুসৰণ কৰক

en: Copyright © 2007–2010 Toms Bauģis and others
as: স্বত্বাধিকাৰ © ২০০৭-২০০৯ Toms Bauģis and others

en: Project Hamster Website
as: প্ৰকল্প Hamster ৱেব-ছাইট

en: About Time Tracker
as: সময় অনুসৰণ ব্যৱস্থাৰ বিষয়ে

en: Unsorted
as: অনুক্ৰম বিহীন

note: defaults
en: Work
as: কাম

en: Reading news
as: সংবাদ পাঠ

en: Checking stocks
as: স্টকৰ বাতৰি

en: Super secret project X
as: অত্যন্ত গোপনীয় প্ৰকল্প X

en: World domination
as: বিশ্বৰ ওৰত ৰাজত্ব

en: Day-to-day
as: দৈনন্দিন

en: Lunch
as: মধ্যভোজ

en: Watering flowers
as: ফুল গছত পানি দিয়া

en: Doing handstands
as: যোগাসন

en: Update activity
as: কাম উন্নহয়ন কৰক

en: %s hours tracked total
as: সৰ্বমুঠ %s ঘন্টাসমূহ অনুসৰণ কৰা হৈছে

note: Translators: 'None' refers here to the Todo list choice in Hamster preferences (Tracking tab)
en: None
as: কোনো নহয়

en: Name
as: নাম

en: New category
as: নতুন বিভাগ

en: New activity
as: নতুন কাম

note: notify interval slider value label
en: %(interval_minutes)d minute | %(interval_minutes)d minutes
as[0]: %(interval_minutes)d মিনিট
as[1]: %(interval_minutes)d মিনিট

note: notify interval slider value label
en: Never
as: কেতিয়াও নহয়

note: column title in the TSV export format
en: activity
as: কাম

note: column title in the TSV export format
en: start time
as: আৰম্ভৰ সময়

note: column title in the TSV export format
en: end time
as: সমাপ্তিৰ সময়

note: column title in the TSV export format
en: duration minutes
as: মিনিটত অৱকাল

note: column title in the TSV export format
en: category
as: বিভাগ

note: column title in the TSV export format
en: description
as: বিৱৰণ

note: column title in the TSV export format
en: tags
as: টেগসমূহ

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
as:  %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s -ৰ বাবে কাৰ্য্য প্ৰতিবেদন

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
as: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s -ৰ বাবে কাৰ্য্য প্ৰতিবেদন

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s
as: %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s -ৰ বাবে কাৰ্য্য প্ৰতিবেদন

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s
as: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s -ৰ বাবে কাৰ্য্য প্ৰতিবেদন

note: grand_total = _("%s hours") % ("%.1f" % (total_duration.seconds / 60.0 / 60 + total_duration.days * 24)),
en: Totals by Day
as: দিনৰ হিচাপত সৰ্বমূঠ

en: Activity Log
as: কাৰ্য্য লগ

en: activities
as: কাৰ্য্যসমূহ

en: categories
as: বিভাগসমূহ

en: Distinguish:
as: পৃথক কৰা:

en: Date
as: তাৰিখ

en: Show template
as: টেমপ্লেইট দেখুৱা

en: You can override it by storing your version in %(home_folder)s
as: আপুনি আপোনাৰ সংস্কৰণক %(home_folder)s -ত সঞ্চয় কৰি ইয়াক অভাৰৰাইড কৰিব পাৰে

[ctx: years]
en: All
as: সকলো

en: There is no data to generate statistics yet.
    A week of usage would be nice!
as: পৰিসংখ্যান নিৰ্মাণৰ বাবে কোনো তথ্য উপস্থিত নাই ।
    এক সপ্তাহ ব্যৱহাৰৰ পিছত পৰ্যাপ্ত তথ্য উপলব্ধ হ'ব!

en: Collecting data — check back after a week has passed!
as: এতিয়াও তথ্য সংগ্ৰহ কৰা হৈছে — এসপ্তাহ পিছত পুনৰায় পৰীক্ষা কৰক!

en: First activity was recorded on %s.
as: প্ৰথম কামৰ তথ্য %s ত ৰেকৰ্ড কৰা হৈছে ।

en: %(num)s year | %(num)s years
as[0]: %(num)s বছৰ
as[1]: %(num)s বছৰ

note: FIXME: difficult string to properly pluralize
en: Time tracked so far is %(human_days)s human days (%(human_years)s) or %(working_days)s working days (%(working_years)s).
as: সময় অনুসৰণৰ কাল: %(human_days)s দিন (%(human_years)s) বা %(working_days)s কামৰ দিন (%(working_years)s) ।

en: Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hour. | Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hours.
as[0]: %(date)s তাৰিখত %(hours)s ঘন্টা কাম দীৰ্ঘসময়কাল কাম ৰূপে চিহ্নিত কৰা হৈছে
as[1]: %(date)s তাৰিখত %(hours)s ঘন্টা কাম দীৰ্ঘসময়কাল কাম ৰূপে চিহ্নিত 
    কৰা হৈছে

note: total records (in selected scope)
en: There is %s record. | There are %s records.
as[0]: %s ৰেকৰ্ড উপস্থিত আছে ।
as[1]: %s ৰেকৰ্ড উপস্থিত আছে ।

en: Hamster would like to observe you some more!
as: Hamster আৰু কিছু সময়ৰ বাবে আপোনাৰ কাম নিৰীক্ষণ কৰিবলৈ ইচ্ছুক!

en: With %s percent of all activities starting before 9am, you seem to be an early bird.
as: %s শতাংশ কাম ৰাতিপুৱা ৯টাৰ আগতে আৰম্ভ হোৱাৰ মানে, আপুনি সোণকালেই কাম আৰম্ভ কৰা যেন লাগিছে।

en: With %s percent of all activities starting after 11pm, you seem to be a night owl.
as: %s শতাংশ কাম ৰাতি ১১ টাৰ পিছত আৰম্ভ হোৱা মানে, আপুনি ৰাতি কাম কৰি ভাল পায় যেন লাগিছে।

en: With %s percent of all activities being shorter than 15 minutes, you seem to be a busy bee.
as: %s শতাংশ কাম ১৫ মিনিটতকৈ কাম সময়ৰ মানে, আপুনি বৰ ব্যস্ত যেন লাগিছে।

en: No records today
as: আজিৰ কোনো তথ্য উপস্থিত নাই

en: Just started
as: এইমাত্ৰ আৰম্ভ হৈছে

en: Save Report — Time Tracker
as: প্ৰতিবেদন সঞ্চয় কৰক - সময় অনুসৰণ

en: HTML Report
as: HTML ৰিপোৰ্ট

en: Tab-Separated Values (TSV)
as: টেব দ্বাৰা বিভাজিত মান (TSV)

note: title in the report file name
en: Time track
as: সময় অনুসৰণ
