hamster-time-tracker master - en to be translation catalogue (167 entries)

en: Add Earlier Activity
be: Ранейшы занятак

en: to
be: да

en: in progress
be: у працэсе

en: Description:
be: Апісанне:

en: Time:
be: Час:

en: Activity:
be: Занятак:

en: Tags:
be: Цэтлікі:

en: Stop tracking on idle
be: Спыніць адсочванне ў стане бяздзейнасці

en: Stop tracking current activity when computer becomes idle
be: Спыніць адсочванне бягучага занятку, калі камп'ютар становіцца бяздзейным

en: Stop tracking on shutdown
be: Спыніць адсочванне пры спыненні працы

en: Stop tracking current activity on shutdown
be: Спыніць адсочванне бягучага занятку пры спыненні працы

en: Remind of current task every x minutes
be: Нагадваць пра бягучае заданне кожныя x хвілін

en: Remind of current task every specified amount of minutes. Set to 0 or greater than 120 to disable reminder.
be: Нагадваць пра бягучае заданне праз вызначаную колькасць хвілін. Значэнне 0 ці большае за 120 адключае нагадванне.

en: Also remind when no activity is set
be: Таксама нагадваць, калі ніякі занятак не вызначаны

en: Also remind every notify_interval minutes if no activity has been started.
be: Таксама нагадваць кожныя notify_interval хвілін, калі ніякі занятак не пачаты.

en: At what time does the day start (defaults to 5:30AM)
be: Калі пачынаецца дзень (прадвызначана а 5:30)

en: Activities will be counted as to belong to yesterday if the current time is less than the specified day start; and today, if it is over the time. Activities that span two days, will tip over to the side where the largest part of the activity is.
be: Занятак лічыцца ўчорашнім, калі бягучы час меншы за вызначаны час пачатку дня, і сённяшнім, калі гэты час большы. Занятак, расцягнуты на два дні, будзе аднесены да таго дня, у які дзейнасць была больш працяглай.

en: Should workspace switch trigger activity switch
be: Ці павінна пераключэнне прасторы працы выклікаць пераключэнне занятку

en: List of enabled tracking methods. "name" will enable switching activities by name defined in workspace_mapping. "memory" will enable switching to the last activity when returning to a previous workspace.
be: Спіс уключаных спосабаў адсочвання. "name" - уключыць пераключэнне заняткаў па назве, у адпаведнасці са значэннем ключа "workspace_mapping"; "memory" - уключыць пераключэнне на апошні занятак пры вяртанні на папярэднюю прастору працы.

en: Switch activity on workspace change
be: Пераключаць занятак пры змяненні прасторы працы

en: If switching by name is enabled, this list sets the activity names that should be switched to, workspaces represented by the index of item.
be: Калі ўключана пераключэнне па назве, гэты спіс прызначае назвы заняткаў для пераключэння, прасторы працы, прадстаўленыя індэксамі элементаў.

en: Show / hide Time Tracker Window
be: Ці трэба паказваць акно Трэкера часу

en: Keyboard shortcut for showing / hiding the Time Tracker window.
be: Клавіятурны скарот для паказу ці хавання акна Трэкера часу.

en: Toggle hamster application window action
be: Дзеянне пераключэння акна праграмы hamster

en: Command for toggling visibility of the hamster application window.
be: Загад для змянення бачнасці акна праграмы hamster.

en: Toggle hamster application window
be: Пераключэнне акна праграмы hamster

en: Toggle visibility of the hamster application window.
be: Пераключыць бачнасць акна праграмы hamster.

en: Time Tracker
be: Трэкер часу

en: Project Hamster - track your time
be: Праект Hamster - адсочванне свайго часу

en: Time Tracking Overview
be: Агляд Трэкера часу

en: The overview window of hamster time tracker
be: Акно агляду Трэкера часу hamster

en: Show Statistics
be: Паказаць статыстыку

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Activities
be: Заняткі

en: Tags
be: Цэтлікі

en: No data for this interval
be: Няма даных для гэтага прамежку

en: Save report...
be: Захаваць справаздачу...

en: Day
be: Дзень

en: Week
be: Тыдзень

en: Month
be: Месяц

en: Overview — Hamster
be: Агляд — Hamster

en: _Overview
be: _Агляд

en: Activity
be: Занятак

en: _View
be: _Паглядзець

en: Totals
be: Агулам

en: Remove
be: Выдаліць

en: Add new
be: Дадаць

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Time Tracker Preferences
be: Настройкі Трэкера часу

en: Stop tracking when computer becomes idle
be: Спыняць адсочванне, калі камп'ютар становіцца бяздзейным

en: Remind of current activity every:
be: Нагадваць аб бягучым занятку кожныя:

en: New day starts at
be: Новы дзень пачынаецца а

en: Use following todo list if available:
be: Ужыць наступны спіс спраў, калі ён даступны:

en: Integration
be: Інтэграцыя

en: Tracking
be: Адсочванне

en: _Categories
be: _Катэгорыі

en: Category list
be: Спіс катэгорыяў

en: Add category
be: Дадаць катэгорыю

en: Remove category
be: Выдаліць катэгорыю

en: Edit category
be: Рэдагаваць катэгорыю

en: _Activities
be: _Заняткі

en: Activity list
be: Спіс заняткаў

en: Add activity
be: Дадаць занятак

en: Remove activity
be: Выдаліць занятак

en: Edit activity
be: Рэдагаваць занятак

en: Tags that should appear in autocomplete
be: Цэтлікі, даступныя пры аўтаматычным дапаўненні

en: Categories and Tags
be: Катэгорыі і цэтлікі

en: Resume the last activity when returning to a workspace
be: Узнаўляць апошні занятак па вяртанні на прастору працы

en: Start new activity when switching workspaces:
be: Пачынаць новы занятак па пераключэнні прасторы працы:

en: Workspaces
be: Прасторы працы

en: Day:
be: Дзень:

en: Week:
be: Тыдзень:

en: Month:
be: Месяц:

en: Range:
be: Дыяпазон:

en: Apply
be: Ужыць

en: _Tracking
be: _Адсочванне

en: Add earlier activity
be: Дадаць ранейшы занятак

en: Overview
be: Агляд

en: Statistics
be: Статыстыка

en: _Edit
be: _Рэдагаваць

en: _Help
be: _Дапамога

en: Contents
be: Змест

en: Sto_p tracking
be: _Спыніць адсочванне

en: S_witch
be: Пера_ключыць

en: Start _Tracking
be: _Пачаць адсочванне

en: Start new activity
be: Пачаць новы занятак

en: Today
be: Сёння

en: totals
be: агулам

en: Show Overview
be: Паказаць агляд

en: No activity
be: Няма занятку

en: Category
be: Катэгорыя

en: Description
be: Апісанне

en: Start
be: Пачатак

en: End
be: Канец

en: Duration
be: Працягласць

en: Project Hamster — track your time
be: Праект Hamster — адсочванне свайго часу

en: Copyright © 2007–2010 Toms Bauģis and others
be: Аўтарскія правы © 2007–2010 Toms Bauģis і іншыя

en: Project Hamster Website
be: Сеціўная пляцоўка праекта Hamster

en: About Time Tracker
be: Аб Трэкеры часу

en: Unsorted
be: Неадсартавана

note: defaults
en: Work
be: Праца

en: Reading news
be: Чытанне навін

en: Checking stocks
be: Праверка біржавых каціровак

en: Super secret project X
be: Суперсакрэтны праект X

en: World domination
be: Сусветнае панаванне

en: Day-to-day
be: Будзённыя справы

en: Lunch
be: Абед

en: Watering flowers
be: Паліванне кветак

en: Doing handstands
be: Стаянне дагары нагамі

en: Update activity
be: Абнавіць занятак

note: duration in round hours
en: %dh
be: %d г.

note: duration less than hour
en: %dmin
be: %d хв.

note: x hours, y minutes
en: %dh %dmin
be: %d г. %d хв.

note: label of date range if looking on single day date format for overview label when only single day is visible Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %B %d, %Y
be: %d %b, %Y

note: label of date range if start and end years don't match letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
be: %(start_d)s %(start_B)s, %(start_Y)s – %(end_d)s %(end_B)s, %(end_Y)s

note: label of date range if start and end month do not match letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
be: %(start_d)s %(start_B)s – %(end_d)s %(end_B)s, %(end_Y)s

note: label of date range for interval in same month letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s
be: %(start_d)s – %(end_d)s %(start_B)s, %(end_Y)s

[ctx: overview list]
en: %A, %b %d
be: %A, %d %b

en: %s hours tracked total
be: Агулам адсочана %s гадзін

note: Translators: 'None' refers here to the Todo list choice in Hamster preferences (Tracking tab)
en: None
be: Ніякі

en: Name
be: Назва

en: New category
be: Новая катэгорыя

en: New activity
be: Новы занятак

note: notify interval slider value label
en: %(interval_minutes)d minute | %(interval_minutes)d minutes
be[0]: %(interval_minutes)d хвіліна
be[1]: %(interval_minutes)d хвіліны
be[2]: %(interval_minutes)d хвілін

note: notify interval slider value label
en: Never
be: Ніколі

note: column title in the TSV export format
en: activity
be: занятак

note: column title in the TSV export format
en: start time
be: пачатак

note: column title in the TSV export format
en: end time
be: канец

note: column title in the TSV export format
en: duration minutes
be: працягласць у хвілінах

note: column title in the TSV export format
en: category
be: катэгорыя

note: column title in the TSV export format
en: description
be: апісанне

note: column title in the TSV export format
en: tags
be: цэтлікі

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
be: Справаздача за %(start_d)s %(start_B)s, %(start_Y)s – %(end_d)s %(end_B)s, %(end_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
be: Справаздача за %(start_d)s %(start_B)s – %(end_d)s %(end_B)s, %(end_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s
be: Справаздача за %(start_d)s %(start_B)s, %(start_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s
be: Справаздача за %(start_d)s – %(end_d)s %(start_B)s, %(end_Y)s

[ctx: html report]
note: date column format for each row in HTML report Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
be: %d %b, %Y

note: grand_total = _("%s hours") % ("%.1f" % (total_duration.seconds / 60.0 / 60 + total_duration.days * 24)),
en: Totals by Day
be: Усяго па днях

en: Activity Log
be: Журнал заняткаў

en: activities
be: заняткі

en: categories
be: катэгорыі

en: Distinguish:
be: Адрозненне:

en: Date
be: Дата

en: Show template
be: Паказаць шаблон

en: You can override it by storing your version in %(home_folder)s
be: Можна яго засланіць, змясціўшы сваю версію ў %(home_folder)s

[ctx: years]
en: All
be: Усе

en: There is no data to generate statistics yet.
    A week of usage would be nice!
be: Пакуль не хапае даных для генеравання статыстыкі.
    Карыстайцеся праграмай прынамсі на працягу тыдня.

en: Collecting data — check back after a week has passed!
be: Усё яшчэ збіраем даныя — паспрабуйце праз тыдзень.

[ctx: first record]
note: date format for the first record if the year has not been selected Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
be: %d %b, %Y

[ctx: first record]
note: date of first record when year has been selected Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d
be: %d %b

en: First activity was recorded on %s.
be: Першы занятак быў запісаны %s.

en: %(num)s year | %(num)s years
be[0]: %(num)s год
be[1]: %(num)s гады
be[2]: %(num)s гадоў

note: FIXME: difficult string to properly pluralize
en: Time tracked so far is %(human_days)s human days (%(human_years)s) or %(working_days)s working days (%(working_years)s).
be: На дадзены момант адсочана %(human_days)s звычайных дзён (%(human_years)s) ці %(working_days)s працоўных дзён (%(working_years)s).

[ctx: date of the longest activity]
note: How the date of the longest activity should be displayed in statistics Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
be: %d %b, %Y

en: Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hour. | Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hours.
be[0]: Найбольш працяглы занятак быў %(date)s і цягнуўся %(hours)s гадзіну.
be[1]: Найбольш працяглы занятак быў %(date)s і цягнуўся %(hours)s гадзіны.
be[2]: Найбольш працяглы занятак быў %(date)s і цягнуўся %(hours)s гадзін.

note: total records (in selected scope)
en: There is %s record. | There are %s records.
be[0]: Усяго %s запіс.
be[1]: Усяго %s запісы.
be[2]: Усяго %s запісаў.

en: Hamster would like to observe you some more!
be: Праграме hamster трэба сабраць крыху больш інфармацыі.

en: With %s percent of all activities starting before 9am, you seem to be an early bird.
be: %s працэнтаў усіх вашых заняткаў пачынаюцца раней за 9 гадзіну раніцы. Гэта значыць, што вы жаўрук.

en: With %s percent of all activities starting after 11pm, you seem to be a night owl.
be: %s працэнтаў усіх вашых заняткаў пачынаюцца пасля 11 гадзіны вечара. Гэта значыць, што вы сава.

en: With %s percent of all activities being shorter than 15 minutes, you seem to be a busy bee.
be: %s працэнтаў усіх вашых заняткаў карацейшыя за 15 хвілін. Гэта значыць, што вы працавітая пчолка.

en: No records today
be: Сёння няма запісаў

note: duration in main drop-down per category in hours
en: %sh
be: %s г.

en: Just started
be: Толькі пачатак

en: Save Report — Time Tracker
be: Захаванне справаздачы – Трэкер часу

en: HTML Report
be: Справаздача HTML

en: Tab-Separated Values (TSV)
be: Значэнні, падзеленыя табуляцыяй (TSV)

note: title in the report file name
en: Time track
be: Справаздача Трэкера часу
