hamster-time-tracker master - en to bg translation catalogue (160 entries)

en: Add Earlier Activity
bg: Добавяне на нова дейност

en: to
bg: до

en: in progress
bg: тече

en: Description:
bg: Описание:

en: Time:
bg: Време:

en: Activity:
bg: Дейност:

en: Tags:
bg: Етикети:

en: Stop tracking on idle
bg: Преустановяване на отчитането при бездействие

en: Stop tracking current activity when computer becomes idle
bg: Преустановяване на отчитането на текущата дейност, когато компютърът бездейства

en: Stop tracking on shutdown
bg: Преустановяване на отчитането при изключване на компютъра

en: Stop tracking current activity on shutdown
bg: Преустановяване на отчитането на текущата дейност при изключване на компютъра

en: Remind of current task every x minutes
bg: Време в минути за повтарящо се напомняне

en: Remind of current task every specified amount of minutes. Set to 0 or greater than 120 to disable reminder.
bg: Напомняне за текущата задача на всяко изтичане на указания брой минути. За да изключите напомнянето, задайте да е 0 или над 120.

en: Also remind when no activity is set
bg: Напомняне и когато не е зададена дейност

en: Also remind every notify_interval minutes if no activity has been started.
bg: Да се напомня на интервал равен на ключа „notify_interval“ в минути, ако не е зададена текуща дейност.

en: At what time does the day start (defaults to 5:30AM)
bg: Кога започва денят (стандартно е в 5:30)

en: Activities will be counted as to belong to yesterday if the current time is less than the specified day start; and today, if it is over the time. Activities that span two days, will tip over to the side where the largest part of the activity is.
bg: Дейностите се броят към предишния ден, ако текущото време е преди указаното за начало на деня, и се броят към днешния ден, ако текущото време е след това. Дейностите, които са в два дни, се броят към този, в който е по-голямата част от тях.

en: Should workspace switch trigger activity switch
bg: Дали смяната на плота означава и смяна на дейността

en: List of enabled tracking methods. "name" will enable switching activities by name defined in workspace_mapping. "memory" will enable switching to the last activity when returning to a previous workspace.
bg: Списък с включените методи за проследяване. При „name“ смяната е според името, указано в ключа „workspace_mapping“. При „memory“ ще се превключва към последната дейност при преминаване към предишен работен плот.

en: Switch activity on workspace change
bg: Смяна на дейността при смяна на плота

en: If switching by name is enabled, this list sets the activity names that should be switched to, workspaces represented by the index of item.
bg: Ако смяната по име е включена, списъкът задава имената на дейностите, към които да се превключва. Работните плотове се представят с индекса на дейността.

en: Show / hide Time Tracker Window
bg: Показване и скриване на прозореца за отчитане на времето.

en: Keyboard shortcut for showing / hiding the Time Tracker window.
bg: Клавишна комбинация за показване и скриване на прозореца за отчитане на времето.

en: Toggle hamster application window action
bg: Показване и скриване на главния прозорец на програмата Хамстер

en: Command for toggling visibility of the hamster application window.
bg: Команда за показване и скриване на главния прозорец на програмата.

en: Toggle hamster application window
bg: Показване и скриване на прозореца на програмата

en: Toggle visibility of the hamster application window.
bg: Показване и скриване на главния прозорец на програмата Хамстер

en: Time Tracker
bg: Отчитане на времето

en: Project Hamster - track your time
bg: Проект Хамстер — отчитане на времето

en: Time Tracking Overview
bg: Преглед на отчитането на времето

en: The overview window of hamster time tracker
bg: Прозорец за преглед на аплета за отчитане на времето

en: Show Statistics
bg: Статистика

en: Categories
bg: Категории

en: Activities
bg: Дейности

en: Tags
bg: Етикети

en: No data for this interval
bg: За този период няма данни

en: Save report...
bg: Запазване на отчет…

en: Day
bg: Ден

en: Week
bg: Седмица

en: Month
bg: Месец

en: Overview — Hamster
bg: Преглед — Хамстер

en: _Overview
bg: _Преглед

en: Activity
bg: Дейност

en: _View
bg: _Изглед

en: Totals
bg: Общо

en: Remove
bg: Изтриване

en: Add new
bg: Добавяне

en: Edit
bg: Редактиране

en: Time Tracker Preferences
bg: Настройки на отчитането на времето

en: Stop tracking when computer becomes idle
bg: Преустановяване на отчитането при бездействие на компютъра

en: Remind of current activity every:
bg: Напомняне за текущата дейност на всеки:

en: New day starts at
bg: Денят започва в

en: Use following todo list if available:
bg: Използване на следния списък със задачи, ако е наличен:

en: Integration
bg: Интеграция

en: Tracking
bg: Отчитане

en: _Categories
bg: _Категории

en: Category list
bg: Списък с категории

en: Add category
bg: Добавяне на категория

en: Remove category
bg: Премахване на категорията

en: Edit category
bg: Редактиране на категория

en: _Activities
bg: _Дейности

en: Activity list
bg: Списък с дейности

en: Add activity
bg: Добавяне на дейност

en: Remove activity
bg: Премахване на дейността

en: Edit activity
bg: Редактиране на дейност

en: Tags that should appear in autocomplete
bg: Етикети, които да се появяват при дописването

en: Categories and Tags
bg: Категории и етикети

en: Resume the last activity when returning to a workspace
bg: Връщане на дейността при връщане на плота

en: Start new activity when switching workspaces:
bg: Започване на нова дейност при смяна на плота:

en: Workspaces
bg: Работни плотове

en: Day:
bg: Ден:

en: Week:
bg: Седмица:

en: Month:
bg: Месец:

en: Range:
bg: Период:

en: Apply
bg: Прилагане

en: _Tracking
bg: _Отчитане

en: Add earlier activity
bg: Добавяне на предишна дейност

en: Overview
bg: Преглед

en: Statistics
bg: Статистика

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Help
bg: Помо_щ

en: Contents
bg: Ръководство

en: Sto_p tracking
bg: _Преустановяване на отчитането

en: S_witch
bg: _Смяна

en: Start _Tracking
bg: _Начало на отчитането

en: Start new activity
bg: Започване на нова дейност

en: Today
bg: Днес

en: totals
bg: общо

en: Show Overview
bg: Показване на прегледа

en: No activity
bg: Без дейност

en: Category
bg: Категория

en: Description
bg: Описание

en: Start
bg: Начало

en: End
bg: Край

en: Duration
bg: Продължителност

en: Uncategorized
bg: Без категория

en: Project Hamster — track your time
bg: Проект Хамстер — отчитане на времето

en: Copyright © 2007–2010 Toms Bauģis and others
bg: Авторски права: © 2007-2010 Toms Bauģis и др.

en: Project Hamster Website
bg: Уеб сайт на Hamster

en: About Time Tracker
bg: Относно отчитането на времето

en: Unsorted
bg: Без подредба

en: Update activity
bg: Обновяване на дейността

note: duration in round hours
en: %dh
bg: %d ч.

note: duration less than hour
en: %dmin
bg: %d мин.

note: x hours, y minutes
en: %dh %dmin
bg: %d ч. %d мин.

note: label of date range if looking on single day date format for overview label when only single day is visible Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %B %d, %Y
bg: %d %B %Y

note: label of date range if start and end years don't match letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
bg: %(start_d)s %(start_B)s %(start_Y)s — %(end_d)s %(end_B)s %(end_Y)s

note: label of date range if start and end month do not match letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
bg: %(start_d)s %(start_B)s — %(end_d)s %(end_B)s %(end_Y)s

note: label of date range for interval in same month letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s
bg: %(start_d)s — %(end_d)s %(start_B)s %(end_Y)s

[ctx: overview list]
en: %A, %b %d
bg: %d %b, %A

en: %s hours tracked total
bg: %s часа общо

note: Translators: 'None' refers here to the Todo list choice in Hamster preferences (Tracking tab)
en: None
bg: Няма

en: Name
bg: Име

en: New category
bg: Нова категория

en: New activity
bg: Нова дейност

note: notify interval slider value label
en: %(interval_minutes)d minute | %(interval_minutes)d minutes
bg[0]: %(interval_minutes)d минута
bg[1]: %(interval_minutes)d минути

note: notify interval slider value label
en: Never
bg: Никога

note: column title in the TSV export format
en: activity
bg: дейност

note: column title in the TSV export format
en: start time
bg: начало

note: column title in the TSV export format
en: end time
bg: край

note: column title in the TSV export format
en: duration minutes
bg: продължителност

note: column title in the TSV export format
en: category
bg: категория

note: column title in the TSV export format
en: description
bg: описание

note: column title in the TSV export format
en: tags
bg: етикети

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
bg: Журнал на дейността за: %(start_d)s %(start_B)s %(start_Y)s — %(end_d)s %(end_B)s %(end_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
bg: Журнал на дейността за: %(start_d)s %(start_B)s — %(end_d)s %(end_B)s %(end_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s
bg: Журнал на дейността за: %(start_d)s %(start_B)s %(start_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s
bg: Журнал на дейността за: %(start_d)s — %(end_d)s %(start_B)s %(end_Y)s

[ctx: html report]
note: date column format for each row in HTML report Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
bg: %d %b %Y

note: grand_total = _("%s hours") % ("%.1f" % (total_duration.seconds / 60.0 / 60 + total_duration.days * 24)),
en: Totals by Day
bg: Общо по дни

en: Activity Log
bg: Журнал на дейността

en: activities
bg: дейности

en: categories
bg: категории

en: Distinguish:
bg: Подреждане по:

en: Date
bg: Дата

en: Show template
bg: Шаблон

en: You can override it by storing your version in %(home_folder)s
bg: Може да се замени от потребителски шаблон, поставен в папката %(home_folder)s

[ctx: years]
en: All
bg: Всички

en: There is no data to generate statistics yet.
    A week of usage would be nice!
bg: Все още няма данни, за изчисляването на статистика.
    Добре е да има данни за една седмица (примерно)!

en: Collecting data — check back after a week has passed!
bg: Все още се събират данни. Пробвайте след седмица!

[ctx: first record]
note: date format for the first record if the year has not been selected Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
bg: %d %b %Y

[ctx: first record]
note: date of first record when year has been selected Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d
bg: %d %b

en: First activity was recorded on %s.
bg: Първата дейност е записана на %s.

en: %(num)s year | %(num)s years
bg[0]: %(num)s година
bg[1]: %(num)s години

note: FIXME: difficult string to properly pluralize
en: Time tracked so far is %(human_days)s human days (%(human_years)s) or %(working_days)s working days (%(working_years)s).
bg: Времето, което е отчетено досега, е %(human_days)s човекодни (%(human_years)s) или %(working_days)s работни дни (%(working_years)s).

[ctx: date of the longest activity]
note: How the date of the longest activity should be displayed in statistics Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
bg: %d %b %Y

en: Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hour. | Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hours.
bg[0]: Най-дългата непрекъсната дейност е започнала на %(date)s и е продължила %(hours)s час.
bg[1]: Най-дългата непрекъсната дейност е започнала на %(date)s и е продължила %(hours)s часа.

note: total records (in selected scope)
en: There is %s record. | There are %s records.
bg[0]: Има %s запис.
bg[1]: Има %s записа.

en: Hamster would like to observe you some more!
bg: Hamster трябва да ви наблюдава още известно време!

en: With %s percent of all activities starting before 9am, you seem to be an early bird.
bg: %s %% от всички записи са преди 9 часа̀. Много сте ранобудни!

en: With %s percent of all activities starting after 11pm, you seem to be a night owl.
bg: %s %% от всички записи са след 23 часа̀. Вие сте нощна птица!

en: With %s percent of all activities being shorter than 15 minutes, you seem to be a busy bee.
bg: %s %% от всички записи са под 15 минути. Много сте заети!

en: No records today
bg: Няма записи за днес

en: %(category)s: %(duration)s
bg: %(category)s: %(duration)s,

note: duration in main drop-down per category in hours
en: %sh
bg: %s ч.

en: Just started
bg: Започнато току що

en: Save Report — Time Tracker
bg: Запазване на отчет на времето

en: HTML Report
bg: Отчет в HTML

en: Tab-Separated Values (TSV)
bg: Стойности разделени с табулации (TSV)

note: title in the report file name
en: Time track
bg: Отчитане на времето
