hamster-time-tracker 2.24 - en to ca-XV translation catalogue (162 entries)

en: Add Earlier Activity
ca-XV: Afig una activitat prèvia

en: to
ca-XV: fins

en: in progress
ca-XV: en curs

en: Description:
ca-XV: Descripció:

en: Time:
ca-XV: Temps:

en: Activity:
ca-XV: Activitat:

en: Tags:
ca-XV: Etiquetes:

en: Stop tracking on idle
ca-XV: Para de comptar quan l'ordinador estiga inactiu

en: Stop tracking current activity when computer becomes idle
ca-XV: Para de comptar l'activitat actual quan l'ordinador estiga inactiu

en: Stop tracking on shutdown
ca-XV: Para el comptador en parar l'ordinador

en: Stop tracking current activity on shutdown
ca-XV: Para de comptar l'activitat actual en parar l'ordinador

en: Remind of current task every x minutes
ca-XV: Recorda l'activitat actual cada x minuts

en: Remind of current task every specified amount of minutes. Set to 0 or greater than 120 to disable reminder.
ca-XV: Recorda l'activitat actual cada interval de minuts indicat. Si és 0 o més gran de 120 s'inhabiliten els recordatoris.

en: Also remind when no activity is set
ca-XV: Recorda'm també si no hi ha cap activitat en actiu

en: Also remind every notify_interval minutes if no activity has been started.
ca-XV: Recorda'm també si no s'ha iniciat cap activitat cada «notify_interval» (interval de notificació) minuts.

en: At what time does the day start (defaults to 5:30AM)
ca-XV: Hora d'inici del dia (hora per defecte: les 5:30)

en: Activities will be counted as to belong to yesterday if the current time is less than the specified day start; and today, if it is over the time. Activities that span two days, will tip over to the side where the largest part of the activity is.
ca-XV: Es considerarà que les activitats pertanyen a ahir si l'hora actual és anterior a la que s'ha indicat com a inici del dia, i que pertanyen a hui si l'hora és posterior. Les activitats que es duen a terme al llarg de dos dies es comptabilitzen al dia en què es realitzi la major part de l'activitat.

en: Should workspace switch trigger activity switch
ca-XV: Indica si en canviar d'espai de treball s'ha d'activar el canvi d'activitat

en: List of enabled tracking methods. "name" will enable switching activities by name defined in workspace_mapping. "memory" will enable switching to the last activity when returning to a previous workspace.
ca-XV: Llista dels mètodes de seguiment habilitats. «name» (nom) habilita el canvi d'activitats pel nom que s'haja definit a workspace_mapping; «memory» (memòria) permet canviar a l'última activitat quan es torna a un espai de treball anterior.

en: Switch activity on workspace change
ca-XV: Canvia d'activitat en canviar d'espai de treball

en: If switching by name is enabled, this list sets the activity names that should be switched to, workspaces represented by the index of item.
ca-XV: Si s'ha habilitat l'opció de canvi d'activitat per nom, en esta llista s'estableixen els noms d'activitat a què es podrà canviar. Els espais de treball es representen mitjançant l'índex de l'element.

en: Show / hide Time Tracker Window
ca-XV: Mostra/oculta la finestra del comptador de temps

en: Keyboard shortcut for showing / hiding the Time Tracker window.
ca-XV: Drecera de teclat per mostrar o ocultar la finestra del comptador de temps.

en: Toggle hamster application window action
ca-XV: Acció per ocultar o mostrar la finestra de l'aplicació Hamster

en: Command for toggling visibility of the hamster application window.
ca-XV: Orde per ocultar o mostrar la finestra de l'aplicació Hamster.

en: Toggle hamster application window
ca-XV: Oculta o mostra la finestra de l'aplicació Hamster

en: Toggle visibility of the hamster application window.
ca-XV: Oculta o mostra la finestra de l'aplicació Hamster.

en: Time Tracker
ca-XV: Comptador de temps

en: Project Hamster - track your time
ca-XV: Projecte Hamster: controleu el temps

en: Time Tracking Overview
ca-XV: Vista general del comptador de temps

en: The overview window of hamster time tracker
ca-XV: La finestra de la vista general del comptador de temps Hamster

en: Show Statistics
ca-XV: Mostra les estadístiques

en: Activities
ca-XV: Activitats

en: Tags
ca-XV: Etiquetes

en: No data for this interval
ca-XV: No hi ha dades en este interval

en: Save report...
ca-XV: Alça l'informe...

en: Day
ca-XV: Dia

en: Week
ca-XV: Setmana

en: Month
ca-XV: Mes

en: Overview — Hamster
ca-XV: Resum general: Hamster

en: _Overview
ca-XV: _Resum general

en: Activity
ca-XV: Activitat

en: _View
ca-XV: _Visualització

en: Remove
ca-XV: Suprimeix

en: Add new
ca-XV: Afig una nova

en: Edit
ca-XV: Edita

en: Time Tracker Preferences
ca-XV: Preferències del comptador de temps

en: Stop tracking when computer becomes idle
ca-XV: Para el comptador quan l'ordinador estiga inactiu

en: Remind of current activity every:
ca-XV: Recorda l'activitat actual cada:

en: New day starts at
ca-XV: El dia comença a les

en: Use following todo list if available:
ca-XV: Utilitza la llista de tasques següent si està disponible:

en: Integration
ca-XV: Integració

en: Tracking
ca-XV: Comptador

en: Category list
ca-XV: Llista de categories

en: Add category
ca-XV: Afig una categoria

en: Remove category
ca-XV: Suprimeix la categoria

en: Edit category
ca-XV: Edita la categoria

en: _Activities
ca-XV: _Activitats

en: Activity list
ca-XV: Llista d'activitats

en: Add activity
ca-XV: Afig una activitat

en: Remove activity
ca-XV: Suprimeix l'activitat

en: Edit activity
ca-XV: Edita l'activitat

en: Tags that should appear in autocomplete
ca-XV: Etiquetes que han d'aparèixer a la compleció automàtica

en: Categories and Tags
ca-XV: Categories i etiquetes

en: Resume the last activity when returning to a workspace
ca-XV: Reprén l'última activitat en tornar a un espai de treball

en: Start new activity when switching workspaces:
ca-XV: Comença una activitat nova en canviar d'espai de treball:

en: Workspaces
ca-XV: Espais de treball

en: Day:
ca-XV: Dia:

en: Week:
ca-XV: Setmana:

en: Month:
ca-XV: Mes:

en: Range:
ca-XV: Període:

en: Apply
ca-XV: Aplica

en: _Tracking
ca-XV: _Comptador

en: Add earlier activity
ca-XV: Afig una activitat prèvia

en: Overview
ca-XV: Resum general

en: Statistics
ca-XV: Estadístiques

en: _Edit
ca-XV: _Edita

en: _Help
ca-XV: A_juda

en: Contents
ca-XV: Contingut

en: Sto_p tracking
ca-XV: _Para de comptar

en: S_witch
ca-XV: _Canvia

en: Start _Tracking
ca-XV: C_omença a comptar

en: Start new activity
ca-XV: Comença una activitat nova

en: Today
ca-XV: Hui

en: Show Overview
ca-XV: Mostra un resum general

en: No activity
ca-XV: Cap activitat

en: Category
ca-XV: Categoria

en: Description
ca-XV: Descripció

en: Start
ca-XV: Inici

en: End
ca-XV: Final

en: Duration
ca-XV: Durada

en: Project Hamster — track your time
ca-XV: Projecte Hamster: controleu el temps

en: Copyright © 2007–2010 Toms Bauģis and others
ca-XV: Copyright © 2007-2010 Toms Bauģis i altres

en: Project Hamster Website
ca-XV: Lloc web del projecte Hamster

en: About Time Tracker
ca-XV: Quant al comptador de temps

en: Unsorted
ca-XV: Sense orde

note: defaults
en: Work
ca-XV: Faena

en: Reading news
ca-XV: Llegint notícies

en: Checking stocks
ca-XV: Comprovant estocs

en: Super secret project X
ca-XV: Projecte ultrasecret X

en: World domination
ca-XV: Dominació mundial

en: Day-to-day
ca-XV: Dia a dia

en: Lunch
ca-XV: Dinar

en: Watering flowers
ca-XV: Regant les flors

en: Doing handstands
ca-XV: Fent el pi

en: Update activity
ca-XV: Actualitza l'activitat

note: duration in round hours
en: %dh
ca-XV: %d h

note: duration less than hour
en: %dmin
ca-XV: %d min

note: x hours, y minutes
en: %dh %dmin
ca-XV: %d h %d min

note: label of date range if looking on single day date format for overview label when only single day is visible Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %B %d, %Y
ca-XV: %d de %B de %Y

note: label of date range if start and end years don't match letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
ca-XV: %(start_d)s %(start_B)s %(start_Y)s – %(end_d)s %(end_B)s %(end_Y)s

note: label of date range if start and end month do not match letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
ca-XV: %(start_d)s %(start_B)s – %(end_d)s %(end_B)s %(end_Y)s

note: label of date range for interval in same month letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s
ca-XV: %(start_d)s – %(end_d)s %(start_B)s %(end_Y)s

[ctx: overview list]
en: %A, %b %d
ca-XV: %A, %d de %b

en: %s hours tracked total
ca-XV: S'han comptat %s hores en total

note: Translators: 'None' refers here to the Todo list choice in Hamster preferences (Tracking tab)
en: None
ca-XV: Cap

en: Name
ca-XV: Nom

en: New category
ca-XV: Categoria nova

en: New activity
ca-XV: Activitat nova

note: notify interval slider value label
en: %(interval_minutes)d minute | %(interval_minutes)d minutes
ca-XV[0]: %(interval_minutes)d minut
ca-XV[1]: %(interval_minutes)d minuts

note: notify interval slider value label
en: Never
ca-XV: Mai

note: column title in the TSV export format
en: activity
ca-XV: activitat

note: column title in the TSV export format
en: start time
ca-XV: hora d'inici

note: column title in the TSV export format
en: end time
ca-XV: hora de finalització

note: column title in the TSV export format
en: duration minutes
ca-XV: minuts de durada

note: column title in the TSV export format
en: category
ca-XV: categoria

note: column title in the TSV export format
en: description
ca-XV: descripció

note: column title in the TSV export format
en: tags
ca-XV: etiquetes

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
ca-XV: Informe d'activitats del %(start_d)s de %(start_B)s de %(start_Y)s al %(end_d)s de %(end_B)s de %(end_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
ca-XV: Informe d'activitats del %(start_d)s de %(start_B)s al %(end_d)s de %(end_B)s de %(end_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s
ca-XV: Informe d'activitats del %(start_d)s de %(start_B)s de %(start_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s
ca-XV: Informe d'activitats del %(start_d)s al %(end_d)s de %(start_B)s de %(end_Y)s

[ctx: html report]
note: date column format for each row in HTML report Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
ca-XV: %d de %b de %Y

note: grand_total = _("%s hours") % ("%.1f" % (total_duration.seconds / 60.0 / 60 + total_duration.days * 24)),
en: Totals by Day
ca-XV: Totals per dia

en: Activity Log
ca-XV: Resum d'activitats

en: activities
ca-XV: activitats

en: Distinguish:
ca-XV: Distingeix:

en: Date
ca-XV: Data

en: Show template
ca-XV: Mostra la plantilla

en: You can override it by storing your version in %(home_folder)s
ca-XV: Ho podeu sobreescriure si alceu la vostra versió a %(home_folder)s

[ctx: years]
en: All
ca-XV: Tots

en: There is no data to generate statistics yet.
    A week of usage would be nice!
ca-XV: Encara no hi ha dades per generar les estadístiques.
    Hauríeu d'utilitzar l'aplicació almenys durant una setmana.

en: Collecting data — check back after a week has passed!
ca-XV: Encara s'estan recollint dades; espereu que haja passat una setmana.

[ctx: first record]
note: date format for the first record if the year has not been selected Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
ca-XV: %d de %b de %Y

[ctx: first record]
note: date of first record when year has been selected Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d
ca-XV: %d %b

en: First activity was recorded on %s.
ca-XV: La primera activitat es va enregistrar el %s.

en: %(num)s year | %(num)s years
ca-XV[0]: %(num)s any
ca-XV[1]: %(num)s anys

note: FIXME: difficult string to properly pluralize
en: Time tracked so far is %(human_days)s human days (%(human_years)s) or %(working_days)s working days (%(working_years)s).
ca-XV: El temps enregistrat fins ara és de %(human_days)s dies naturals (%(human_years)s) o %(working_days)s dies feiners (%(working_years)s).

[ctx: date of the longest activity]
note: How the date of the longest activity should be displayed in statistics Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
ca-XV: %d de %b de %Y

en: Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hour. | Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hours.
ca-XV[0]: L'activitat continuada de més durada va tindre lloc el %(date)s i va durar %(hours)s hora.
ca-XV[1]: L'activitat continuada de més durada va tindre lloc el %(date)s i va durar %(hours)s hores.

note: total records (in selected scope)
en: There is %s record. | There are %s records.
ca-XV[0]: Hi ha %s registre.
ca-XV[1]: Hi ha %s registres.

en: Hamster would like to observe you some more!
ca-XV: El Hamster necessita recollir més dades.

en: With %s percent of all activities starting before 9am, you seem to be an early bird.
ca-XV: El %s per cent de les activitats s'han iniciat abans de les 9 del matí: pareix que sou una persona molt matinera.

en: With %s percent of all activities starting after 11pm, you seem to be a night owl.
ca-XV: El %s per cent de les activitats s'han iniciat després de les 11 del vespre: pareix que feu vida nocturna.

en: With %s percent of all activities being shorter than 15 minutes, you seem to be a busy bee.
ca-XV: El %s per cent de les activitats han durat menys de 15 minuts: pareix que sou una persona molt ocupada.

en: No records today
ca-XV: No hi ha registres d'hui

note: duration in main drop-down per category in hours
en: %sh
ca-XV: %s h

en: Just started
ca-XV: S'acaba de començar

en: Save Report — Time Tracker
ca-XV: Alça l'informe: Comptador de temps

en: HTML Report
ca-XV: Informe en HTML

en: Tab-Separated Values (TSV)
ca-XV: Valors separats amb tabulador (TSV)

note: title in the report file name
en: Time track
ca-XV: Comptador de temps
