hamster-time-tracker - en to hr translation catalogue (167 entries)

en: Add Earlier Activity
hr: Dodaj raniju aktivnost

en: to
hr: do

en: in progress
hr: u tijeku

en: Description:
hr: Opis:

en: Time:
hr: Vrijeme:

en: Activity:
hr: Aktivnost:

en: Tags:
hr: Oznake:

en: Stop tracking on idle
hr: Prekini praćenje kad nema aktivnosti

en: Stop tracking current activity when computer becomes idle
hr: Prekini praćenje trenutačne aktivnosti kad računalo ništa ne radi

en: Stop tracking on shutdown
hr: Prekini praćenje kad se računalo isključa

en: Stop tracking current activity on shutdown
hr: Prekini praćenje trenutačne aktivnosti kad se računalo isključa

en: Remind of current task every x minutes
hr: Podsjeti o trenutačnom zadatku svakih x minuta

en: Remind of current task every specified amount of minutes. Set to 0 or greater than 120 to disable reminder.
hr: Podsjeti o trenutačnom zadatku nakon određenog intervala u minutama. Postavi na 0 ili na više od 120 minuta za isključivanje podsjetnika.

en: Also remind when no activity is set
hr: Takođe me i podseti kada nema aktivnosti

en: Also remind every notify_interval minutes if no activity has been started.
hr: Ukoliko ni jedna aktivnost nije započeta podseti me nakon određenog boja minuta, koje određuje ključ notify_interval.

en: At what time does the day start (defaults to 5:30AM)
hr: Kada počinje novi dan (podrazumevano je 5:30)

en: Activities will be counted as to belong to yesterday if the current time is less than the specified day start; and today, if it is over the time. Activities that span two days, will tip over to the side where the largest part of the activity is.
hr: Aktivnosti se smatraju jučerašnjim ukoliko je trenutno vreme u prošlosti u odnosu na dan početka; današnjim ako je preko tog vremena. Ukoliko aktivnost obuhvata dva dana, ona će preći u onaj dan kada je izvršen veći deo te aktivnosti.

en: Should workspace switch trigger activity switch
hr: Treba li mijenjanje radnog prostora pokrenuti mijenjanje aktivnost

en: List of enabled tracking methods. "name" will enable switching activities by name defined in workspace_mapping. "memory" will enable switching to the last activity when returning to a previous workspace.
hr: Popis uključenih načina praćenja. „name“ (ime) će omogućiti mijenjanje aktivnosti po imenima koje su definirane u workspace_mapping. „memory“ (memorija) će omogućiti prebacivanje na zadnju aktivnosti pri povratku na prethodni radni prostor.

en: Switch activity on workspace change
hr: Promijeni aktivnost pri mijenjaju radnog prostora

en: If switching by name is enabled, this list sets the activity names that should be switched to, workspaces represented by the index of item.
hr: Ako je mijenjanje po imenu uključeno, ovaj popis postavlja imena aktivnosti na koje se treba prebaciti (radni prostori predstavljeni njihovim indeksima).

en: Show / hide Time Tracker Window
hr: Prikaži / sakrij prozor praćenja vremena

en: Keyboard shortcut for showing / hiding the Time Tracker window.
hr: Tipkovni prečac za prikazivanje / skrivanje prozora praćenja vremena.

en: Toggle hamster application window action
hr: Radnja za mijenjanje vidljivosti prozora programa Hamster

en: Command for toggling visibility of the hamster application window.
hr: Naredba za mijenjanje vidljivosti glavnog prozora programa Hamster.

en: Toggle hamster application window
hr: Promijeni vidljivost prozora programa

en: Toggle visibility of the hamster application window.
hr: Promijeni vidljivost prozora programa Hamster.

en: Time Tracker
hr: Praćenja vremena

en: Project Hamster - track your time
hr: Projekt Hamster – prati svoje vreme

en: Time Tracking Overview
hr: Pregled praćenja vremena

en: The overview window of hamster time tracker
hr: Prozor pregleda programa Hamster za praćenje vremena

en: Show Statistics
hr: Prikaži statistiku

en: Categories
hr: Kategorije

en: Activities
hr: Aktivnosti

en: Tags
hr: Oznake

en: No data for this interval
hr: Nema podataka za ovaj interval

en: Save report...
hr: Spremi izveštaj …

en: Day
hr: Dan

en: Week
hr: Tjedan

en: Month
hr: Mjesec

en: Overview — Hamster
hr: Pregled – Hamster

en: _Overview
hr: _Pregled

en: Activity
hr: Aktivnost

en: _View
hr: P_rikaz

en: Totals
hr: Ukupno

en: Remove
hr: Ukloni

en: Add new
hr: Dodaj novo

en: Edit
hr: Uredi

en: Time Tracker Preferences
hr: Postavke praćenja vremena

en: Stop tracking when computer becomes idle
hr: Prekini praćenje kad računalo ništa ne radi

en: Remind of current activity every:
hr: Podsjeti o trenutačnoj aktivnosti svakih:

en: New day starts at
hr: Novi dan počinje u

en: Use following todo list if available:
hr: Koristi sljedeći popis zadataka ako je dostupan:

en: Integration
hr: Integracija

en: Tracking
hr: Praćenje

en: _Categories
hr: _Kategorije

en: Category list
hr: Popis kategorija

en: Add category
hr: Dodaj kategoriju

en: Remove category
hr: Ukloni kategoriju

en: Edit category
hr: Uredi kategoriju

en: _Activities
hr: _Aktivnosti

en: Activity list
hr: Popis aktivnosti

en: Add activity
hr: Dodaj aktivnost

en: Remove activity
hr: Ukloni aktivnost

en: Edit activity
hr: Uredi aktivnost

en: Tags that should appear in autocomplete
hr: Oznake koje se pojavljuju u automatskom dovršavanju

en: Categories and Tags
hr: Kategorije i oznake

en: Resume the last activity when returning to a workspace
hr: Nastavi zadnju aktivnost pri povratku u radni prostor

en: Start new activity when switching workspaces:
hr: Započni novu aktivnost pri mijenjanju radnih prostora:

en: Workspaces
hr: Radni prostori

en: Day:
hr: Dan:

en: Week:
hr: Tjedan:

en: Month:
hr: Mjesec:

en: Range:
hr: Raspon:

en: Apply
hr: Primijeni

en: _Tracking
hr: Prać_enje

en: Add earlier activity
hr: Dodaj raniju aktivnost

en: Overview
hr: Pregled

en: Statistics
hr: Statistike

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Help
hr: _Pomoć

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Sto_p tracking
hr: Prekini _praćenje

en: S_witch
hr: Pro_mijeni

en: Start _Tracking
hr: Po_kreni praćenje

en: Start new activity
hr: Pokreni novu aktivnost

en: Today
hr: Danas

en: totals
hr: ukupno

en: Show Overview
hr: Prikaži pregled

en: No activity
hr: Nema aktivnosti

en: Category
hr: Kategorija

en: Description
hr: Opis

en: Start
hr: Početak

en: End
hr: Kraj

en: Duration
hr: Trajanje

en: Uncategorized
hr: Nekategorizirano

en: Project Hamster — track your time
hr: Projekt Hamster – prati svoje vreme

en: Copyright © 2007–2010 Toms Bauģis and others
hr: Autorska prava © 2007. – 2010. Toms Bauģis i ostali

en: Project Hamster Website
hr: Web-stranica projekta Hamster

en: About Time Tracker
hr: O programu Praćenje vremena

en: Unsorted
hr: Nerazvrstano

note: defaults
en: Work
hr: Posao

en: Reading news
hr: Čitanje vijesti

en: Checking stocks
hr: Provjeravanje dionica

en: Super secret project X
hr: Super tajni projekt X

en: Day-to-day
hr: Iz dana u dan

en: Lunch
hr: Ručak

en: Watering flowers
hr: Zalijevanje cvijeća

en: Doing handstands
hr: Izvođenje stoja na rukama

en: Update activity
hr: Aktualiziraj aktivnost

note: duration in round hours
en: %dh
hr: %d h

note: duration less than hour
en: %dmin
hr: %d min

note: x hours, y minutes
en: %dh %dmin
hr: %d h %d min

note: label of date range if looking on single day date format for overview label when only single day is visible Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %B %d, %Y
hr: %d. %m. %Y.

note: label of date range if start and end years don't match letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
hr: %(start_d)s. %(start_m)s. %(start_Y)s. – %(end_d)s. %(end_m)s. %(end_Y)s.

note: label of date range if start and end month do not match letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
hr: %(start_d)s. %(start_m)s. – %(end_d)s. %(end_m)s. %(end_Y)s.

note: label of date range for interval in same month letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s
hr: %(start_d)s. – %(end_d)s. %(start_m)s. %(end_Y)s.

[ctx: overview list]
en: %A, %b %d
hr: %A, %d. %m.

en: %s hours tracked total
hr: Ukupno je praćeno %s h

note: Translators: 'None' refers here to the Todo list choice in Hamster preferences (Tracking tab)
en: None
hr: Ništa

en: Name
hr: Ime

en: New category
hr: Nova kategorija

en: New activity
hr: Nova aktivnost

note: notify interval slider value label
en: %(interval_minutes)d minute | %(interval_minutes)d minutes
hr[0]: %(interval_minutes)d minuta
hr[1]: %(interval_minutes)d minute
hr[2]: %(interval_minutes)d minuta

note: notify interval slider value label
en: Never
hr: Nikada

note: column title in the TSV export format
en: activity
hr: aktivnost

note: column title in the TSV export format
en: start time
hr: vrijeme početka

note: column title in the TSV export format
en: end time
hr: vrijeme kraja

note: column title in the TSV export format
en: duration minutes
hr: trajanje u minutima

note: column title in the TSV export format
en: category
hr: kategorija

note: column title in the TSV export format
en: description
hr: opis

note: column title in the TSV export format
en: tags
hr: oznake

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
hr: Izvještaj o aktivnostima za %(start_d)s. %(start_m)s. %(start_Y)s. – %(end_d)s. %(end_m)s. %(end_Y)s.

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
hr: Izvještaj o aktivnostima za %(start_d)s. %(start_m)s. – %(end_d)s. %(end_m)s. %(end_Y)s.

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s
hr: Izvještaj o aktivnostima za %(start_d)s. %(start_m)s. %(start_Y)s.

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s
hr: Izvještaj o aktivnostima za %(start_d)s – %(end_d)s. %(start_m)s. %(end_Y)s.

[ctx: html report]
note: date column format for each row in HTML report Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
hr: %d. %m. %Y.

note: grand_total = _("%s hours") % ("%.1f" % (total_duration.seconds / 60.0 / 60 + total_duration.days * 24)),
en: Totals by Day
hr: Ukupno po danima

en: Activity Log
hr: Dnevnik aktivnosti

en: activities
hr: aktivnosti

en: categories
hr: kategorije

en: Distinguish:
hr: Razlikuj:

en: Date
hr: Datum

en: Show template
hr: Prikaži predložak

en: You can override it by storing your version in %(home_folder)s
hr: Možeš ga promijeniti spremanjem tvoje verzije u mapu %(home_folder)s

[ctx: years]
en: All
hr: Sve

en: There is no data to generate statistics yet.
    A week of usage would be nice!
hr: Još nema podataka za generiranje statistike.
    Tjedan dana korištenja bi pomoglo!

en: Collecting data — check back after a week has passed!
hr: Prikupljanje podataka – pogledaj ponovo za tjedan dana!

[ctx: first record]
note: date format for the first record if the year has not been selected Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
hr: %d. %m. %Y.

[ctx: first record]
note: date of first record when year has been selected Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d
hr: %d. %m.

en: First activity was recorded on %s.
hr: Prva aktivnost je zabilježena %s.

en: %(num)s year | %(num)s years
hr[0]: %(num)s godina
hr[1]: %(num)s godine
hr[2]: %(num)s godina

note: FIXME: difficult string to properly pluralize
en: Time tracked so far is %(human_days)s human days (%(human_years)s) or %(working_days)s working days (%(working_years)s).
hr: Do sada praćeno vrijeme iznosi %(human_days)s dana (%(human_years)s) ili %(working_days)s radnih dana (%(working_years)s).

[ctx: date of the longest activity]
note: How the date of the longest activity should be displayed in statistics Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
hr: %d. %m. %Y.

en: Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hour. | Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hours.
hr[0]: Najduži neprekidni posao je bio %(date)s i trajao je %(hours)s sat.
hr[1]: Najduži neprekidni posao je bio %(date)s i trajao je %(hours)s sata.
hr[2]: Najduži neprekidni posao je bio %(date)s i trajao je %(hours)s sati.

note: total records (in selected scope)
en: There is %s record. | There are %s records.
hr[0]: Postoji %s zapis.
hr[1]: Postoje %s zapisa.
hr[2]: Postoji %s zapisa.

en: Hamster would like to observe you some more!
hr: Hamster bi te želio još malo više nadgledati!

en: With %s percent of all activities starting before 9am, you seem to be an early bird.
hr: Sa %s posto svih aktivnosti započete prije 9 sati prijepodne, izgleda da si ranoranilac.

en: With %s percent of all activities starting after 11pm, you seem to be a night owl.
hr: Sa %s posto svih aktivnosti započete nakon 11 sati navečer, izgleda da si noćna ptica.

en: With %s percent of all activities being shorter than 15 minutes, you seem to be a busy bee.
hr: Sa %s posto svih aktivnosti kraće od 15 minuta, izgleda da si zaposlena pčelica.

en: No records today
hr: Danas nema zapisa

note: duration in main drop-down per category in hours
en: %sh
hr: %s h

en: Just started
hr: Upravo pokrenuto

en: Save Report — Time Tracker
hr: Spremi izveštaj – Praćenje vremena

en: HTML Report
hr: HTML izveštaj

en: Tab-Separated Values (TSV)
hr: Tabulatorom odvojene vrijednosti (TSV)

note: title in the report file name
en: Time track
hr: Praćenje vremena
