hamster-time-tracker - en to sr translation catalogue (169 entries)

en: Add Earlier Activity
sr: Додај ранију активност

en: to
sr: до

en: in progress
sr: у току

en: Description:
sr: Опис:

en: Time:
sr: Време:

en: Activity:
sr: Активност:

en: Tags:
sr: Ознаке:

en: Stop tracking on idle
sr: Заустави праћење када нема активности

en: Stop tracking current activity when computer becomes idle
sr: Заустави праћење текуће активности, када рачунар постане неупослен

en: Stop tracking on shutdown
sr: Заустави праћење при гашењу

en: Stop tracking current activity on shutdown
sr: Заустави праћење текуће активности при гашењу

en: Remind of current task every x minutes
sr: Подсети на тренутни посао сваких x минута

en: Remind of current task every specified amount of minutes. Set to 0 or greater than 120 to disable reminder.
sr: Подсети на тренутни посао након временског интервала затдатог у минутама. Ставите на 0 или на више од 120 минута да онемогућите подсетник.

en: Also remind when no activity is set
sr: Такође ме и подсети када нема активности

en: Also remind every notify_interval minutes if no activity has been started.
sr: Уколико ни једна активност није започета подсети ме након одређеног боја минута, које одређује кључ notify_interval.

en: At what time does the day start (defaults to 5:30AM)
sr: Када почиње нови дан (подразумевано је 5:30)

en: Activities will be counted as to belong to yesterday if the current time is less than the specified day start; and today, if it is over the time. Activities that span two days, will tip over to the side where the largest part of the activity is.
sr: Активности се сматрају јучерашњим уколико је тренутно време у прошлости у односу на дан почетка; данашњим ако је преко тог времена. Уколико активност обухвата два дана, она ће прећи у онај дан када је извршен већи део те активности.

en: Should workspace switch trigger activity switch
sr: Да ли прекидач радног простора треба да укључује и активност

en: List of enabled tracking methods. "name" will enable switching activities by name defined in workspace_mapping. "memory" will enable switching to the last activity when returning to a previous workspace.
sr: Списак укључених начина праћења. „name“ (назив) ће омогућити пребацивање активности по именима из workspace_mapping. „memory“ (меморија) ће омогућити пребацивање на последњу активности при повратку на претходни радни простор.

en: Switch activity on workspace change
sr: Промени активност при промени радног простора

en: If switching by name is enabled, this list sets the activity names that should be switched to, workspaces represented by the index of item.
sr: Уколико је укључено пребацивање по имену, овај списак поставља имена активности на које се треба пребацити (радни простори представљени њиховим индексима).

en: Show / hide Time Tracker Window
sr: Прикажи / сакриј прозор Пратиоца времена

en: Keyboard shortcut for showing / hiding the Time Tracker window.
sr: Пречица на тастатури за приказивање / сакривање прозора Пратиоца времена

en: Toggle hamster application window action
sr: Акција промене видљивости главног прозора Вредног хрчка

en: Command for toggling visibility of the hamster application window.
sr: Наредба за промену видљивости главног прозора Вредног хрчка.

en: Toggle hamster application window
sr: Промена видљивости главног прозора Вредног хрчка

en: Toggle visibility of the hamster application window.
sr: Промени видљивост главног прозора Вредног хрчка

en: Time Tracker
sr: Пратилац времена

en: Project Hamster - track your time
sr: Пројекат Вредни хрчак - пратите ваше време

en: Time Tracking Overview
sr: Преглед праћења времена

en: The overview window of hamster time tracker
sr: Прозор прегледа праћења времена вредног хрчка

en: Show Statistics
sr: Прикажи статистику

en: Categories
sr: Категорије

en: Activities
sr: Активности

en: Tags
sr: Ознаке

en: No data for this interval
sr: Нема података за овај интервал

en: Save report...
sr: Сачувај извештај...

en: Day
sr: Дан

en: Week
sr: Седмица

en: Month
sr: Месец

en: Overview — Hamster
sr: Преглед — Вредни хрчак

en: _Overview
sr: _Преглед

en: Activity
sr: Активност

en: _View
sr: П_реглед

en: Totals
sr: Укупно

en: Remove
sr: Уклони

en: Add new
sr: Додај нову

en: Edit
sr: Измени

en: Time Tracker Preferences
sr: Поставке праћења времена

en: Stop tracking when computer becomes idle
sr: Заустави праћење када рачунар ленчари

en: Remind of current activity every:
sr: Подсети ме на тренутну активност сваких:

en: New day starts at
sr: Нови дан почиње у

en: Use following todo list if available:
sr: Користи следећи списак задатака ако је доступан:

en: Integration
sr: Интеграција

en: Tracking
sr: Праћење

en: _Categories
sr: _Категорије

en: Category list
sr: Списак категорија

en: Add category
sr: Додај категорију

en: Remove category
sr: Уклони категорију

en: Edit category
sr: Измени категорију

en: _Activities
sr: _Активности

en: Activity list
sr: Списак активности

en: Add activity
sr: Додај активност

en: Remove activity
sr: Уклони активност

en: Edit activity
sr: Уреди активност

en: Tags that should appear in autocomplete
sr: Ознаке за приказ у самодопуњавању

en: Categories and Tags
sr: Категорије и ознаке

en: Resume the last activity when returning to a workspace
sr: Настави последњу активност по повратку у радни простор

en: Start new activity when switching workspaces:
sr: Започни нову активност при промени радног простора:

en: Workspaces
sr: Радни простори

en: Day:
sr: Дан:

en: Week:
sr: Седмица:

en: Month:
sr: Месец:

en: Range:
sr: Временски интервал:

en: Apply
sr: Примени

en: _Tracking
sr: Праћ_ење

en: Add earlier activity
sr: Додај ранију активност

en: Overview
sr: Преглед

en: Statistics
sr: Статистике

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Help
sr: _Помоћ

en: Contents
sr: Садржај

en: Sto_p tracking
sr: _Заустави праћење

en: S_witch
sr: Пре_баци

en: Start _Tracking
sr: З_апочни праћење

en: Start new activity
sr: Започни нову активност

en: Today
sr: Данас

en: totals
sr: укупно

en: Show Overview
sr: Прикажи преглед

en: No activity
sr: Без активности

en: Category
sr: Категорија

en: Description
sr: Опис

en: Start
sr: Почетак

en: End
sr: Крај

en: Duration
sr: Трајање

en: Project Hamster — track your time
sr: Пројекат Вредни хрчак — пратите ваше време

en: Copyright © 2007–2010 Toms Bauģis and others
sr: Ауторска права © 2007-2010 Toms Bauģis и остали

en: Project Hamster Website
sr: Веб место Вредног хрчка

en: About Time Tracker
sr: О пратиоцу времена

en: Unsorted
sr: Непоређано

note: defaults
en: Work
sr: Посао

en: Reading news
sr: Читање вести

en: Checking stocks
sr: Провера акција

en: Super secret project X
sr: Супер тајни пројекат X

en: World domination
sr: Освајање света

en: Day-to-day
sr: Из дана у дан

en: Lunch
sr: Ручак

en: Watering flowers
sr: Заливање цвећа

en: Doing handstands
sr: Превођење Гнома на српски

en: Update activity
sr: Ажурирај активност

note: duration in round hours
en: %dh
sr: %dс

note: duration less than hour
en: %dmin
sr: %dмин

note: x hours, y minutes
en: %dh %dmin
sr: %dс %dмин

note: label of date range if looking on single day date format for overview label when only single day is visible Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %B %d, %Y
sr: %d. %B, %Y.

note: label of date range if start and end years don't match letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
sr: %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s. – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s.

note: label of date range if start and end month do not match letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
sr: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s.

note: label of date range for interval in same month letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s
sr: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s.

[ctx: overview list]
en: %A, %b %d
sr: %A, %d.%b

en: %s hours tracked total
sr: Укупно је праћено је %s сати

note: Translators: 'None' refers here to the Todo list choice in Hamster preferences (Tracking tab)
en: None
sr: Ништа

en: Name
sr: Име

en: New category
sr: Нова категорија

en: New activity
sr: Нова активност

note: notify interval slider value label
en: %(interval_minutes)d minute | %(interval_minutes)d minutes
sr[0]: %(interval_minutes)d минут
sr[1]: %(interval_minutes)d минута
sr[2]: %(interval_minutes)d минута
sr[3]: %(interval_minutes)d минут

note: notify interval slider value label
en: Never
sr: Никад

note: column title in the TSV export format
en: activity
sr: активност

note: column title in the TSV export format
en: start time
sr: време почетка

note: column title in the TSV export format
en: end time
sr: време завршетка

note: column title in the TSV export format
en: duration minutes
sr: трајање у минутима

note: column title in the TSV export format
en: category
sr: категорија

note: column title in the TSV export format
en: description
sr: опис

note: column title in the TSV export format
en: tags
sr: ознаке

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
sr: Дневник активности за %(start_d)s.%(start_B)s.%(start_Y)s – %(end_d)s.%(end_B)s.%(end_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
sr: Дневник активности за %(start_d)s.%(start_B)s – %(end_d)s.%(end_B)s.%(end_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s
sr: Дневник активности за %(start_d)s.%(start_B)s.%(start_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s
sr: Дневник активности за %(start_d)s - %(end_d)s.%(start_B)s.%(end_Y)s

[ctx: html report]
note: date column format for each row in HTML report Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
sr: %d.%b.%Y

note: grand_total = _("%s hours") % ("%.1f" % (total_duration.seconds / 60.0 / 60 + total_duration.days * 24)),
en: Totals by Day
sr: Укупно по данима

en: Activity Log
sr: Дневник активности

en: activities
sr: активности

en: categories
sr: категорије

en: Distinguish:
sr: Разликуј:

en: Date
sr: Датум

en: Show template
sr: Прикажи шаблон

en: You can override it by storing your version in %(home_folder)s
sr: Можете га премостити смештањем вашу верзију у %(home_folder)s

[ctx: years]
en: All
sr: Све

en: There is no data to generate statistics yet.
    A week of usage would be nice!
sr: Још нема података за израду статистике.
    Недељу дана коришћења би помогло!

en: Collecting data — check back after a week has passed!
sr: Сакупљам податке — проверите поново након недељу дана!

[ctx: first record]
note: date format for the first record if the year has not been selected Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
sr: %d.%b.%Y

[ctx: first record]
note: date of first record when year has been selected Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d
sr: %b. %d

en: First activity was recorded on %s.
sr: Прва активност је забележена %s.

en: %(num)s year | %(num)s years
sr[0]: %(num)s година
sr[1]: %(num)s године
sr[2]: %(num)s година
sr[3]: %(num)s година

note: FIXME: difficult string to properly pluralize
en: Time tracked so far is %(human_days)s human days (%(human_years)s) or %(working_days)s working days (%(working_years)s).
sr: До сада праћено време износи %(human_days)s дана (%(human_years)s) или %(working_days)s радних дана (%(working_years)s).

[ctx: date of the longest activity]
note: How the date of the longest activity should be displayed in statistics Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
sr: %d.%b.%Y

en: Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hour. | Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hours.
sr[0]: Најдужи непрекидни посао је био %(date)s и трајао је %(hours)s сат.
sr[1]: Најдужи непрекидни посао је био %(date)s и трајао је %(hours)s сата.
sr[2]: Најдужи непрекидни посао је био %(date)s и трајао је %(hours)s сати.
sr[3]: Најдужи непрекидни посао је био %(date)s и трајао је %(hours)s сат.

note: total records (in selected scope)
en: There is %s record. | There are %s records.
sr[0]: Постоји %s запис.
sr[1]: Постоји %s записа.
sr[2]: Постоји %s записа.
sr[3]: Постоји %s запис.

en: Hamster would like to observe you some more!
sr: Вредни хрчак би волео да те још мало надгледа!

en: With %s percent of all activities starting before 9am, you seem to be an early bird.
sr: Са %s процената свих ствари које сте започели пре 9 преподне, изгледа да сте раноранилац.

en: With %s percent of all activities starting after 11pm, you seem to be a night owl.
sr: Са %s процената свих ствари које сте започели после 11 увече, изгледа да сте ноћна птица.

en: With %s percent of all activities being shorter than 15 minutes, you seem to be a busy bee.
sr: Са %s процената свих ствари које су трајале мање од 15 минута, изгледа да сте пчелица Маја.

en: No records today
sr: Данас нема записа

note: duration in main drop-down per category in hours
en: %sh
sr: %sс

en: Just started
sr: Управо започела

en: Save Report — Time Tracker
sr: Чување извештаја — Пратилац времена

en: HTML Report
sr: ХТМЛ извештај

en: Tab-Separated Values (TSV)
sr: Вредности одвојене табулатором (TSV)

en: XML
sr: ХМЛ

en: iCal
sr: иКол

note: title in the report file name
en: Time track
sr: Праћење времена
