hamster-time-tracker HEAD - en to th translation catalogue (45 entries)

en: Add Earlier Activity
th: เพิ่มกิจกรรมในอดีต

en: Description:
th: คำบรรยาย:

en: Stop tracking on idle
th: หยุดติดตามเมื่อไม่มีการโต้ตอบกับเครื่อง

en: Stop tracking on shutdown
th: หยุดติดตามเมื่อปิดเครื่อง

en: Stop tracking current activity on shutdown
th: หยุดติดตามกิจกรรมที่ดำเนินอยู่เมื่อปิดเครื่อง

en: Remind of current task every x minutes
th: แจ้งเตือนภารกิจปัจจุบันทุกๆ x นาที

en: Time Tracker
th: ติดตามการใช้เวลา

en: Project Hamster - track your time
th: โครงการ Hamster - ติดตามการใช้เวลาของคุณ

en: Day
th: รายวัน

en: Week
th: รายสัปดาห์

en: Month
th: รายเดือน

en: _Overview
th: _ภาพรวม

en: Activity
th: กิจกรรม

en: Totals
th: เวลารวม

en: Edit
th: แก้ไข

en: Time Tracker Preferences
th: ปรับแต่งเครื่องมือติดตามการใช้เวลา

en: Stop tracking when computer becomes idle
th: หยุดติดตามเมื่อไม่มีการโต้ตอบกับเครื่อง

en: Remind of current activity every:
th: แจ้งเตือนกิจกรรมปัจจุบันทุกๆ:

en: _Categories
th: ห_มวด

en: _Activities
th: _กิจกรรม

en: Add activity
th: เพิ่มกิจกรรม

en: Edit activity
th: แก้ไขกิจกรรม

en: Today
th: วันนี้

en: No activity
th: ไม่มีกิจกรรม

en: Category
th: หมวด

en: Description
th: คำบรรยาย

en: Start
th: เริ่ม

en: End
th: สิ้นสุด

en: Duration
th: ระยะเวลา

en: Unsorted
th: ไม่แยกหมวด

note: defaults
en: Work
th: งาน

en: Reading news
th: อ่านข่าว

en: Checking stocks
th: ตรวจสอบราคาหุ้น

en: Super secret project X
th: โครงการลับสุดยอด

en: World domination
th: ครองโลก

en: Lunch
th: อาหารเที่ยง

en: Watering flowers
th: รดน้ำต้นไม้

en: Doing handstands
th: หกคะเมน

en: Update activity
th: ปรับข้อมูลกิจกรรม

en: Name
th: ชื่อ

en: New category
th: หมวดใหม่

en: New activity
th: กิจกรรมใหม่

note: notify interval slider value label
en: Never
th: ไม่แจ้ง

en: Date
th: วันที่

en: No records today
th: ไม่มีข้อมูลสำหรับวันนี้
