hamster-time-tracker - en to ug translation catalogue (155 entries)

en: Add Earlier Activity
ug: ئىلگىرىكى پائالىيەتنى قوش

en: to
ug: غا

en: in progress
ug: بىر تەرەپ قىلىۋاتىدۇ

en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:

en: Time:
ug: ۋاقتى:

en: Activity:
ug: پائالىيەت:

en: Tags:
ug: خەتكۈچلەر:

en: Stop tracking on idle
ug: بىكار بولغاندا ئىزلاشنى توختات

en: Stop tracking current activity when computer becomes idle
ug: كومپيۇتېر بىكار بولغاندا ھازىرقى پائالىيەتنى ئىزلاشنى توختات

en: Stop tracking on shutdown
ug: تاقىغاندا ئىزلاشنى توختات

en: Stop tracking current activity on shutdown
ug: تاقىغاندا ھازىرقى پائالىيەتنى ئىزلاشنى توختات

en: Remind of current task every x minutes
ug: ھازىرقى ۋەزىپىنى ھەر x مىنۇتتا ئەسكەرت

en: Remind of current task every specified amount of minutes. Set to 0 or greater than 120 to disable reminder.
ug: ھازىرقى ۋەزىپىنى بەلگىلەنگەن مىنۇتتا ئەسكەرتىپ تۇرىدۇ. 0 ياكى 120 دىن چوڭ قىلىپ بېكىتىلسە ئەسكەرتىش ئىناۋەتسىز بولىدۇ.

en: Also remind when no activity is set
ug: پائالىيەت بەلگىلەنمىگەندىمۇ ئەسكەرت

en: Also remind every notify_interval minutes if no activity has been started.
ug: ئەگەر پائالىيەت باشلانمىغان بولسا يەنىلا ھەر قېتىملىق بەلگىلەنگەن ئەسكەرتىش ئارىلىقىدا ئەسكەرتىدۇ.

en: At what time does the day start (defaults to 5:30AM)
ug: كۈن سائەت قانچىدە باشلىنىدۇ(سۈكۈت: 5:30 چۈشتىن بۇرۇن)

en: Activities will be counted as to belong to yesterday if the current time is less than the specified day start; and today, if it is over the time. Activities that span two days, will tip over to the side where the largest part of the activity is.
ug: ھازىرقى ۋاقىت كۈنىنىڭ باشلىنىش ۋاقتىدىن كىچىك بولسا، پائالىيەتلەر تۈنۈگۈنگە تەۋە بولىدۇ. ئەگەر ئۇنىڭدىن ئۆتۈپ كەتسە پائالىيەتلەر ئىككى كۈنگە تەۋە بولىدۇ، ھەم كۆرسەتمىلەر قايسى كۈندىكى پائالىيەت ۋاقتى ئۇزۇن بولسا شۇنىڭدا كۆرسىتىلىدۇ.

en: Should workspace switch trigger activity switch
ug: خىزمەت بوشلۇقى ئايلاندۇرۇش پائالىيەت ئالماشتۇرۇشنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ

en: List of enabled tracking methods. "name" will enable switching activities by name defined in workspace_mapping. "memory" will enable switching to the last activity when returning to a previous workspace.
ug: ئىزلاشقا يول قويىدىغان ئۇسۇل تىزىمى. "name" خىزمەت رايونى تەسۋىرىدە ئېنىقلانغان ئات ئارقىلىق پائالىيەت ئايلاندۇرۇشقا يول قويىدۇ. "memory" ئالدىنقى خىزمەت رايونىغا قايتقاندا ئالدىنقى قېتىملىق پائالىيەتكە ئالماشتۇرىدۇ.

en: Switch activity on workspace change
ug: خىزمەت بوشلۇقى ئۆزگەرگەندە پائالىيەتنى ئالماشتۇر

en: If switching by name is enabled, this list sets the activity names that should be switched to, workspaces represented by the index of item.
ug: ئەگەر ئات بويىچە ئۆزگەرتىش قوزغىتىلسا، بۇ تىزىم ئايلاندۇرۇلىدىغان پائالىيەت ئاتى، تۈرنىڭ  ئىندېكسىنىڭ ۋەكىللىك قىلىدىغان خىزمەت رايونىنى تەڭشەيدۇ

en: Show / hide Time Tracker Window
ug: ۋاقىت ئىزلىغۇچى(Time Tracker) كۆزنەكنى كۆرسەت/يوشۇر

en: Keyboard shortcut for showing / hiding the Time Tracker window.
ug: ۋاقىت ئىزلىغۇچى(Time Tracker) كۆزنەكنى كۆرسىتىدىغان ياكى يوشۇرىدىغان ھەرپتاختا تېزلەتمىسى.

en: Toggle hamster application window action
ug: hamster پروگرامما كۆزنىكىنى مەشغۇلاتىنى ئالماشتۇر

en: Command for toggling visibility of the hamster application window.
ug: hamster پروگرامما كۆزنىكىنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقىنى ئالماشتۇرۇش بۇيرۇقى.

en: Toggle hamster application window
ug: hamster پروگرامما كۆزنىكىنى ئالماشتۇر

en: Toggle visibility of the hamster application window.
ug: hamster پروگرامما كۆزنىكىنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقىنى ئالماشتۇرىدۇ.

en: Time Tracker
ug: ۋاقىت ئىزلىغۇچى

en: Project Hamster - track your time
ug: Hamster قۇرۇلۇشى - ۋاقتىڭىزنى ئىزلاڭ

en: Show Statistics
ug: ستاتىستىكا كۆرسەت

en: Categories
ug: كاتېگورىيە

en: Activities
ug: پائالىيەتلەر

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: No data for this interval
ug: بۇ ئارىلىقتا سانلىق-مەلۇمات يوق

en: Save report...
ug: دوكلاتنى ساقلاش…

en: Day
ug: كۈن

en: Week
ug: ھەپتە

en: Month
ug: ئاي

en: Overview — Hamster
ug: قىسقىچە بايان—Hamster

en: _Overview
ug: ئورتاق(_O)

en: Activity
ug: ئاكتىپ

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: Totals
ug: ئومۇمىي سانى

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Add new
ug: يېڭىدىن قوش

en: Edit
ug: تەھرىر

en: Time Tracker Preferences
ug: ۋاقىت ئىزلىغۇچى مايىللىقى

en: Stop tracking when computer becomes idle
ug: كومپيۇتېر بىكار بولغاندا ئىزلاشنى توختات

en: Remind of current activity every:
ug: ھازىرقى پائالىيەتنى ئەسكەرتىپ تۇرۇش ۋاقتى:

en: New day starts at
ug: يېڭى كۈننىڭ باشلىنىش ۋاقتى

en: Use following todo list if available:
ug: ئەگەر بار بولسا تۆۋەندىكى پىلانغا ئەگەش:

en: Integration
ug: توپلاشتۇرۇش

en: Tracking
ug: ئىزلاۋاتىدۇ

en: _Categories
ug: كاتېگورىيە(_C)

en: Category list
ug: كاتېگورىيە تىزىمى

en: Add category
ug: تۈر قوش

en: Remove category
ug: كاتېگورىيىنى چىقىرىۋەت

en: Edit category
ug: كاتېگورىيە تەھرىرلە

en: _Activities
ug: پائالىيەتلەر(_A)

en: Activity list
ug: پائالىيەت تىزىمى

en: Add activity
ug: پائالىيەت قوش

en: Remove activity
ug: پائالىيەتنى چىقىرىۋەت

en: Edit activity
ug: تەھرىرلەش مەشغۇلاتى

en: Tags that should appear in autocomplete
ug: ئاپتوماتىك تولۇقلاشتا كۆرۈنىدىغان خەتكۈچلەر

en: Categories and Tags
ug: كاتېگورىيىلەر ۋە بەتكۈچلەر

en: Resume the last activity when returning to a workspace
ug: خىزمەت بوشلۇقىغا قايتىپ كەلگەندە ئەڭ ئاخىرقى پائالىيەتنى داۋاملاشتۇر

en: Start new activity when switching workspaces:
ug: خىزمەت بوشلۇقى ئالماشقاندا يېڭى پائالىيەت باشلا:

en: Workspaces
ug: خىزمەت رايونى

en: Day:
ug: كۈن:

en: Week:
ug: ھەپتە:

en: Month:
ug: ئاي:

en: Range:
ug: دائىرە:

en: Apply
ug: قوللان

en: _Tracking
ug: ئىزلا(_T)

en: Add earlier activity
ug: ئىلگىرىكى پائالىيەتنى قوش

en: Overview
ug: قىسقىچە بايان

en: Statistics
ug: ستاتىستىكا

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: Contents
ug: مەزمۇن

en: Sto_p tracking
ug: ئىزلاشنى توختات(_P)

en: S_witch
ug: ئالماشتۇر(_W)

en: Start _Tracking
ug: ئىزلاشنى باشلا(_T)

en: Start new activity
ug: يېڭى پائالىيەت باشلا

en: Today
ug: بۈگۈن

en: No activity
ug: پائالىيەت يوق

en: Category
ug: كاتېگورىيە

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Start
ug: باشلا

en: End
ug: تامام

en: Duration
ug: ۋاقتى

en: Project Hamster — track your time
ug: Hamster قۇرۇلۇشى — ۋاقتىڭىزنى ئىزلاڭ

en: Copyright © 2007–2010 Toms Bauģis and others
ug: نەشر ھوقۇقى © 2007–2010 Toms Bauģis ۋە باشقىلارغا تەۋە

en: Project Hamster Website
ug: Hamster قۇرۇلۇشى تورتۇراسى

en: About Time Tracker
ug: Time Tracker ھەققىدە

en: Unsorted
ug: تەرتىپلەنمىگەن

note: defaults
en: Work
ug: ئىش

en: Reading news
ug: خەۋەر ئوقۇۋاتىدۇ

en: Checking stocks
ug: پايچېكى تەكشۈرۈش

en: Super secret project X
ug: ئالاھىدە مەخپىي قۇرۇلۇش X

en: World domination
ug: دۇنيانى بويسۇندۇرۇش

en: Day-to-day
ug: كۈنسېرى

en: Lunch
ug: چۈشلۈك تاماق

en: Watering flowers
ug: گۈلگە سۇ قويۇش

en: Doing handstands
ug: قولدا تىك تۇرۇش

en: Update activity
ug: يېڭىلاش پائالىيىتى

note: label of date range if looking on single day date format for overview label when only single day is visible Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %B %d, %Y
ug: %B %d، %Y

note: label of date range if start and end years don't match letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
ug: %(start_B)s %(start_d)s، %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s، %(end_Y)s

note: label of date range if start and end month do not match letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
ug: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s، %(end_Y)s

note: label of date range for interval in same month letter after prefixes (start_, end_) is the one of standard python date formatting ones- you can use all of them see http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s
ug: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s، %(end_Y)s

[ctx: overview list]
en: %A, %b %d
ug: %A، %b %d

en: %s hours tracked total
ug: جەمئىي %s سائەت ئىزلىدى

note: Translators: 'None' refers here to the Todo list choice in Hamster preferences (Tracking tab)
en: None
ug: يوق

en: Name
ug: ئاتى

en: New category
ug: يېڭى كاتېگورىيە

en: New activity
ug: يېڭى پائالىيەت

note: notify interval slider value label
en: Never
ug: ھەرگىز

note: column title in the TSV export format
en: activity
ug: پائالىيەت

note: column title in the TSV export format
en: start time
ug: باشلىنىش ۋاقتى

note: column title in the TSV export format
en: end time
ug: ئاخىرلىشىش ۋاقتى

note: column title in the TSV export format
en: duration minutes
ug: ۋاقتى(مىنۇت)

note: column title in the TSV export format
en: category
ug: كاتېگورىيە

note: column title in the TSV export format
en: description
ug: چۈشەندۈرۈش

note: column title in the TSV export format
en: tags
ug: خەتكۈش

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
ug: %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s دىكى پائالىيەت دوكلاتى

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
ug: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s دىكى پائالىيەت دوكلاتى

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s
ug: %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s دىكى پائالىيەت دوكلاتى

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s
ug: %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s دىكى پائالىيەت دوكلاتى

[ctx: html report]
note: date column format for each row in HTML report Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
ug: %b %d، %Y

note: grand_total = _("%s hours") % ("%.1f" % (total_duration.seconds / 60.0 / 60 + total_duration.days * 24)),
en: Totals by Day
ug: كۈنلۈك خۇلاسە

en: Activity Log
ug: پائالىيەت خاتىرىسى

en: activities
ug: پائالىيەتلەر

en: categories
ug: كاتېگورىيىلەر

en: Distinguish:
ug: پەرق:

en: Date
ug: چېسلا

en: Show template
ug: قېلىپ كۆرسەت

en: You can override it by storing your version in %(home_folder)s
ug: ئۆزىڭىزنىڭكىنى %(home_folder)s غا ساقلاش ئارقىلىق ئۇنى قاپلىۋېتەلەيسىز

[ctx: years]
en: All
ug: ھەممىسى

en: There is no data to generate statistics yet.
    A week of usage would be nice!
ug: ستاتىستىكا قىلغۇدەك سانلىق-مەلۇمات يوق.
    ھەپتىلىك ستاتىستىكا قىلىش ياخشىراق!

en: Collecting data — check back after a week has passed!
ug: سانلىق-ئاساسلارنى توپلاش—بىر ھەپتە ئۆتكەندە قايتا تەكشۈرۈڭ

[ctx: first record]
note: date format for the first record if the year has not been selected Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
ug: %b %d، %Y

[ctx: first record]
note: date of first record when year has been selected Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d
ug: %bنىڭ %-d-كۈنى

en: First activity was recorded on %s.
ug: تۇنجى پائالىيەتنىڭ خاتىرىلەنگەن ۋاقتى %s.

en: %(num)s year | %(num)s years
ug[0]: %(num)s يىل

note: FIXME: difficult string to properly pluralize
en: Time tracked so far is %(human_days)s human days (%(human_years)s) or %(working_days)s working days (%(working_years)s).
ug: ۋاقىت ھازىر %(human_days)s تەبىئىي كۈن (%(human_years)s) ياكى %(working_days)s خىزمەت كۈنى  (%(working_years)s) ئىزلىدى.

[ctx: date of the longest activity]
note: How the date of the longest activity should be displayed in statistics Using python datetime formatting syntax. See: http://docs.python.org/library/time.html#time.strftime
en: %b %d, %Y
ug: %b %d، %Y

en: Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hour. | Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hours.
ug[0]: ئەڭ ئۇزۇن ئىشلىگەن كۈن %(date)s بولۇپ جەمئىي %(hours)s.

note: total records (in selected scope)
en: There is %s record. | There are %s records.
ug[0]: %s دانا خاتىرە بار.

en: Hamster would like to observe you some more!
ug: Hamster سىزنى كۆپرەك كۆزەتمەكچى!

en: No records today
ug: بۈگۈن خاتىرە يوق

en: Just started
ug: ھازىرلا باشلانغان

en: Save Report — Time Tracker
ug: مەلۇمات ساقلاش—ۋاقىت ئىزلىغۇچى

en: HTML Report
ug: HTML مەلۇماتلىرى

en: Tab-Separated Values (TSV)
ug: Tab بىلەن ئايرىلغان قىممەتلەر(TSV)

note: title in the report file name
en: Time track
ug: ۋاقىت ئىزلاش
