hamster-time-tracker master - en to eo translation catalogue (154 entries)

en: Add Earlier Activity
eo: Aldoni antaŭan activecon

en: to
eo: al

en: in progress
eo: farata

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Time:
eo: Horo:

en: Activity:
eo: Activeco:

en: Tags:
eo: Etikedoj:

en: Stop tracking on idle
eo: Ĉesi ŝanĝospuri kiam la komputilo estas senaga

en: Stop tracking current activity when computer becomes idle
eo: Ĉesi ŝanĝospuri la aktualan aktivecon kiam la komputilo fariĝas senaga

en: Stop tracking on shutdown
eo: Ĉesi ŝanĝospuri je komputila elŝalto

en: Stop tracking current activity on shutdown
eo: Ĉesi ŝanĝospuri la aktualan aktivecon je sistemfermo

en: Remind of current task every x minutes
eo: Rememorigi pri aktuala tasko je ĉiu x minutoj

en: Remind of current task every specified amount of minutes. Set to 0 or greater than 120 to disable reminder.
eo: Rememorigi pri aktuala tasko je ĉiu specifita intervalo de minutoj. Malebligu memorigon per elekto de 0 aŭ pli ol 120.

en: Also remind when no activity is set
eo: Ankaŭ rememorigi kiam neniu aktiveco estas difinita

en: Also remind every notify_interval minutes if no activity has been started.
eo: Ankaŭ memorigi je ĉiu notify_interval minutoj se nenia aktiveco startis.

en: At what time does the day start (defaults to 5:30AM)
eo: Je kiu horo komenciĝas la tago (defaŭltas al 5:30 atm)

en: Activities will be counted as to belong to yesterday if the current time is less than the specified day start; and today, if it is over the time. Activities that span two days, will tip over to the side where the largest part of the activity is.
eo: Aktivecoj estos kalkulitaj kiel apartenantaj al hieraŭ se la nuna horo estas malpli ol la specifita tago-komenco; kaj hodiaŭ, se ĝi estas post la horo. Aktivecoj kiuj daŭras du tagojn, transiros al kie la plej granda parto de la aktiveco estas.

en: Should workspace switch trigger activity switch
eo: Ĉu transiro inter laborspacoj ekigu aktiveco-ŝanĝon

en: List of enabled tracking methods. "name" will enable switching activities by name defined in workspace_mapping. "memory" will enable switching to the last activity when returning to a previous workspace.
eo: Listo de ebligitaj ŝanĝospurilaj metodoj. "name" ebligos ŝanĝi activaĵojn per nomo difinita en workspace_mapping. "memory" ebligos ŝanĝi al la lasta aktivaĵo kiam reiranta al antaŭa laborspaco.

en: Switch activity on workspace change
eo: Ŝanĝi al alia aktivaĵo je ŝanĝo de laborspaco

en: If switching by name is enabled, this list sets the activity names that should be switched to, workspaces represented by the index of item.
eo: Se baskuligo per nomo estas eblegita, ĉi tiu listo difinas la aktiveconomojn al kiuj transiri, laborspacoj reprezentitaj per la indekso de eroj.

en: Show / hide Time Tracker Window
eo: Montri / kaŝi fenestron de la tempo ŝanĝospurilo

en: Keyboard shortcut for showing / hiding the Time Tracker window.
eo: Fulmoklavoj por montri / kaŝi la tempospurilan fenestron.

en: Toggle hamster application window action
eo: Baskuligi hamster-aplikofenestron agadon

en: Command for toggling visibility of the hamster application window.
eo: Komando baskuligi videblecon de la hamster aplikaĵfenestro.

en: Toggle hamster application window
eo: Baskuligi hamster-aplikofenestron

en: Toggle visibility of the hamster application window.
eo: Baskuligi videblecon de la hamster-aplikofenestro.

en: Time Tracker
eo: Tempo-ŝanĝospurilo

en: Project Hamster - track your time
eo: Projekto Hamster - ŝanĝospuru vian tempon

en: Time Tracking Overview
eo: Tempo-ŝanĝospurila superrigardo

en: The overview window of hamster time tracker
eo: La superrigarda fenestro de hamster-tempo-ŝangospurilo

en: Show Statistics
eo: Montro statistikojn

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Activities
eo: Aktivecoj

en: Tags
eo: Etikedoj

en: No data for this interval
eo: Ĉi intervalo ne havas datenojn

en: Save report...
eo: Konservi raporton...

en: Day
eo: Tago

en: Week
eo: Semajno

en: Month
eo: Monato

en: Overview — Hamster
eo: Superrigardo — Hamster

en: _Overview
eo: Superrigard_o

en: Activity
eo: Aktiveco

en: _View
eo: _Vidi

en: Totals
eo: Sumoj

en: Remove
eo: Forigi

en: Add new
eo: Aldoni novan

en: Edit
eo: Redakti

en: Time Tracker Preferences
eo: Agordoj de la tempo-ŝanĝspurilo

en: Stop tracking when computer becomes idle
eo: Halti spuradon kiam la komputilo fariĝas senaga

en: Remind of current activity every:
eo: Rememorigi pri aktuala aktiveco je ĉiu:

en: New day starts at
eo: Nova tago komenciĝas je

en: Use following todo list if available:
eo: Uzi jenan far-liston se disponebla:

en: Integration
eo: Integrado

en: Tracking
eo: Ŝanĝospurado

en: _Categories
eo: _Kategorioj

en: Category list
eo: Listo de kategorioj

en: Add category
eo: Aldoni kategorion

en: Remove category
eo: Forviŝi kategorion

en: Edit category
eo: Redakti kategorion

en: _Activities
eo: _Aktivecoj

en: Activity list
eo: Listo de aktivecoj

en: Add activity
eo: Aldoni aktivecon

en: Remove activity
eo: Forviŝi aktivecon

en: Edit activity
eo: Redakti aktivecon

en: Tags that should appear in autocomplete
eo: Etikedoj kiuj devas aperi en aŭtomata kompletigo

en: Categories and Tags
eo: Kategorioj kaj etikedoj

en: Resume the last activity when returning to a workspace
eo: Rekomenci la antaŭan aktivecon kiam revenanta al laborspaco

en: Start new activity when switching workspaces:
eo: Starti novan aktivecon kiam ŝanĝanta inter laborspacoj:

en: Workspaces
eo: Laborspacoj

en: Day:
eo: Tago:

en: Week:
eo: Semajno:

en: Month:
eo: Monato:

en: Range:
eo: Intervalo:

en: Apply
eo: Apliki

en: _Tracking
eo: Ŝanĝo_spurado

en: Add earlier activity
eo: Aldoni antaŭan aktivecon

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Statistics
eo: Statistikoj

en: _Edit
eo: R_edakti

en: _Help
eo: _Helpo

en: Contents
eo: Enhavo

en: Sto_p tracking
eo: Ĉ_esi ŝanĝospuradon

en: S_witch
eo: Ŝ_anĝi

en: Start _Tracking
eo: K_omenci ŝanĝospuradon

en: Start new activity
eo: Starti novan activecon

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: totals
eo: sumoj

en: Show Overview
eo: Montri superrigardon

en: No activity
eo: Neniu aktiveco

en: Category
eo: Kategorio

en: Description
eo: Priskribo

en: Start
eo: Komenco

en: End
eo: Fino

en: Duration
eo: Daŭro

en: Project Hamster — track your time
eo: Projekto Hamster - Ŝanĝospuru vian tempon

en: Copyright © 2007–2010 Toms Bauģis and others
eo: Kopirajto © 2007–2010 Toms BAUĢIS kaj aliaj

en: Project Hamster Website
eo: Retejo de la Hamster-projekto

en: About Time Tracker
eo: Pri la tempo-ŝanĝospurilo

en: Unsorted
eo: Neordigita

note: defaults
en: Work
eo: Laboro

en: Reading news
eo: Leganta novaĵojn

en: Checking stocks
eo: Kontrolanta stokojn

en: Super secret project X
eo: Sekretega projekto X

en: World domination
eo: Superregi la mondon

en: Day-to-day
eo: Tago-al-tago

en: Lunch
eo: Lunĉo

en: Watering flowers
eo: Akvumadon de floroj

en: Doing handstands
eo: Stari sur la manoj

en: Update activity
eo: Ĝisdatigi aktivecon

en: %s hours tracked total
eo: %s ŝanĝospuritaj horoj sume

note: Translators: 'None' refers here to the Todo list choice in Hamster preferences (Tracking tab)
en: None
eo: Neniom

en: Name
eo: Nomo

en: New category
eo: Nova kategorio

en: New activity
eo: Nova aktiveco

note: notify interval slider value label
en: %(interval_minutes)d minute | %(interval_minutes)d minutes
eo[0]: %(interval_minutes)d minuto
eo[1]: %(interval_minutes)d minutoj

note: notify interval slider value label
en: Never
eo: Neniam

note: column title in the TSV export format
en: activity
eo: aktiveco

note: column title in the TSV export format
en: start time
eo: komenca horo

note: column title in the TSV export format
en: end time
eo: fina horo

note: column title in the TSV export format
en: duration minutes
eo: daŭro en minutoj

note: column title in the TSV export format
en: category
eo: kategorio

note: column title in the TSV export format
en: description
eo: priskribo

note: column title in the TSV export format
en: tags
eo: etikedoj

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
eo: Aktiveco raporto pri %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s
eo: Aktiveco raporto pri %(start_B)s %(start_d)s – %(end_B)s %(end_d)s, %(end_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s
eo: Aktiveco raporto pri %(start_B)s %(start_d)s, %(start_Y)s

en: Activity report for %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s
eo: Activeco raporto pri %(start_B)s %(start_d)s – %(end_d)s, %(end_Y)s

note: grand_total = _("%s hours") % ("%.1f" % (total_duration.seconds / 60.0 / 60 + total_duration.days * 24)),
en: Totals by Day
eo: Ĉiutagaj sumoj

en: Activity Log
eo: Aktiveca protokolo

en: activities
eo: aktivecoj

en: categories
eo: kategorioj

en: Distinguish:
eo: Distingi:

en: Date
eo: Dato

en: Show template
eo: Montri ŝablonon

en: You can override it by storing your version in %(home_folder)s
eo: Vi povas transpasi ĝin per enmemorigo de via versio en %(home_folder)s

[ctx: years]
en: All
eo: Ĉiuj

en: There is no data to generate statistics yet.
    A week of usage would be nice!
eo: Ankoraŭ ne estas datumoj por generi statistikojn.
    Semajno da uzado estus bona!

en: Collecting data — check back after a week has passed!
eo: Kolektanta datumojn — kontrolu denove post unu semajno!

en: First activity was recorded on %s.
eo: Unua aktivo registriĝis je %s.

en: %(num)s year | %(num)s years
eo[0]: %(num)s jaro
eo[1]: %(num)s jaroj

note: FIXME: difficult string to properly pluralize
en: Time tracked so far is %(human_days)s human days (%(human_years)s) or %(working_days)s working days (%(working_years)s).
eo: Tempo ŝangospurita ĝis nun estas %(human_days)s homaj tagoj (%(human_years)s) aŭ %(working_days)s labortagoj (%(working_years)s).

en: Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hour. | Longest continuous work happened on %(date)s and was %(hours)s hours.
eo[0]: Plej longa kontinua laboro estis je %(date)s kaj estis %(hours)s horo.
eo[1]: Plej longa kontinua laboro estis je %(date)s kaj estis %(hours)s horoj.

note: total records (in selected scope)
en: There is %s record. | There are %s records.
eo[0]: Estas %s rikordo.
eo[1]: Estas %s rikordoj.

en: Hamster would like to observe you some more!
eo: Hamster ŝatus observi vin plu!

en: With %s percent of all activities starting before 9am, you seem to be an early bird.
eo: Kun %s elcentoj de ĉiuj aktivecoj komencitaj antaŭ 9 atm, vi ŝajnas esti frua birdo.

en: With %s percent of all activities starting after 11pm, you seem to be a night owl.
eo: Kun %s elcentoj de ĉiuj aktivecoj komencantaj post 11 ptm, vi ŝajnas esti nokta strigo.

en: With %s percent of all activities being shorter than 15 minutes, you seem to be a busy bee.
eo: Kun %s elcentoj de ĉiuj aktivecoj estantaj malpli ol 15 minutoj, vi ŝajnas esti multmovema abelo.

en: No records today
eo: Neniuj rikordoj hodiaŭ

en: Just started
eo: Ĵus komencita

en: Save Report — Time Tracker
eo: Konservi raporton — Tempo-ŝanĝospurilo

en: HTML Report
eo: HTML-raporto

en: Tab-Separated Values (TSV)
eo: Tab-Apartigitaj Valoroj (TSV)

note: title in the report file name
en: Time track
eo: Tempo-ŝanĝospuro
