ghb 1.6.0-git-a6a111e86 - en to af translation catalogue (321 entries)

en: _File
af: _Lêer

en: Set _Destination
af: Stel _Bestemming

en: _Preferences
af: _Voorkeure

en: _Quit
af: _Sluit Af

en: _Queue
af: _Wagry

en: _Add
af: _Voeg Toe

en: Add _Multiple
af: Voeg _Meerdere Toe

en: _Start Encoding
af: _Begin Enkodering

en: _Pause Encoding
af: _Laat Enkodering Wag

en: S_ave Queue
af: B_ewaar Wagry

en: _Load Queue File
af: _Laai Wagrylêer

en: _View
af: _Aansig

en: Presets _List
af: Voorinstelling_lys

en: _Preview
af: _Voorskou

en: _Activity Window
af: _Aktiwiteitsvenster

en: _Presets
af: _Voorinstellings

en: Set De_fault
af: Stel As _Verstek

en: _Save
af: _Bewaar

en: Save _As
af: Bewaar _As

en: _Rename
af: _Hernoem

en: _Delete
af: _Skrap

en: _Import
af: _Voer In

en: _Export
af: _Stuur Uit

en: Reset _Built-in Presets
af: Herlaai _Ingeboude Voorinstellings

en: _About
af: _Oor

en: _Guide
af: _Gids

en: Render the subtitle over the video.
    
    The subtitle will be part of the video and can not be disabled.
af: Verbeeld die onderskrif oor die video.
    
    Die onderskrif sal deel van die video wees en  kan nie afgeskakel word nie

en: <b>Burned In</b>
af: <b>Ingebrand</b>

en: Set the default output subtitle track.
    
    Most players will automatically display this
    subtitle track whenever the video is played.
    
    This is useful for creating a "forced" track
    in your output.
af: Stel die verstekafvoeronderskrifsnit.
    
    Meeste spelers sal hierdie onderskrifsnit outo-
    maties toon wanneer die video afgespeel word.
    
    Dit is handig wanneer ’n “gedwonge” snit in u
    afvoer geskep word.

en: <b>Default</b>
af: <b>Verstek</b>

en: Use only subtitles that have been flagged
    as forced in the source subtitle track
    
    "Forced" subtitles are usually used to show
    subtitles during scenes where someone is speaking
    a foreign language.
af: Gebruik slegs gemerkte onderskrifte
    soos in die onderskrifbronlêer gedwing
    
    “Gedwonge” onderskrifte word gewoonlik
    gebruik om onderskrifte te wys in tonele waarin
    iemand ’n vreemde taal spreek.

en: <b>Forced Only</b>
af: <b>Slegs Gedwing</b>

en: Add (or subtract) an offset (in milliseconds)
    to the start of the SRT subtitle track.
    
    Often, the start of an external SRT file
    does not coincide with the start of the video.
    This setting allows you to synchronize the files.
af: Voeg (of trek af) ’n afwyking (in millisekondes)
    aan die begin van die SRT-onderskrifsnit toe.
    
    Die begin van ’n eksterne SRT-lêer val
    dikwels nie met die video se begin saam nie.
    Hierdie instelling laat u die lêers sinchroniseer.

en: <b>SRT Offset</b>
af: <b>SRT-afwyking</b>

en: The source subtitle track
    
    You can choose any of the subtitles
    recognized in your source file.
    
    In addition, there is a special track option
    "Foreign Audio Scan".  This option will add
    an extra pass to the encode that searches for
    subtitles that may correspond to a foreign
    language scene.  This option is best used in
    conjunction with the "Forced" option.
af: Die brononderskrifsnit
    
    U kan enige van die onderskrifte
    wat in u bronlêer herken is, kies.
    
    Boonop is daar ’n spesialesnitopsie
    “Vreemdeoudioskandering”. Hierdie opsie
    sal ’n ekstra deurloop tot die enkodering voeg
    wat na onderskrifte soek wat met ’n toneel
    in ’n vreemde taal ooreenstem. Hierdie opsie
    word ten beste met die “Gedwing”-opsie gebruik.

en: <b>Track</b>
af: <b>Snit</b>

en: Start Encoding
af: Begin Enkodering

en: Start
af: Begin

en: Pause Encoding
af: Laat Enkodering Wag

en: Pause
af: Wag

en: Mark selected queue entry as pending.
    Resets the queue job to pending and ready to run again.
af: Merk gekose wagryinskrywing as hangend.
    Herstel die wagrytaak na hangend en gereed om weer te loop.

en: Edit
af: Wysig

en: Preset:
af: Voorinstelling:

en: Title:
af: Titel:

en: Summary
af: Opsomming

en: About HandBrake
af: Oor HandBrake

en: Copyright © 2008 -  John Stebbins
    Copyright © 2004 - , HandBrake Devs
af: Kopiereg © 2008 -  John Stebbins
    Kopiereg © 2004 - , HandBrake Devs

en: HandBrake is a GPL-licensed, multiplatform, multithreaded video transcoder.
af: HandBrake is ’n GPL-gelisensieerde, multiplatform, multidraadvideotranskodeerder.

en: Choose Video Source
af: Kies Videobron

en: Open Source
af: Open Bron

en: Add to Queue
af: Voeg toe tot Wagry

en: Add To Queue
af: Voeg Toe Tot Wagry

en: Show Presets Window
af: Toon Voorinstellingsvenster

en: Presets
af: Voorinstellings

en: Show Preview Window
af: Toon Voorskouvenster

en: Preview
af: Voorskou

en: Show Queue
af: Toon Wagry

en: Queue
af: Wagry

en: Show Activity Window
af: Toon Aktiwiteitsvenster

en: Activity
af: Aktiwiteit

en: <b>Source:</b>
af: <b>Bron:</b>

en: None
af: Geen

en: Scanning...
af: Skandeer Tans …

en: <b>Title:</b>
af: <b>Titel:</b>

en: Set the title to encode.
    By default the longest title is chosen.
    This is often the feature title of a DVD.
af: Stel die titel vir enkodering.
    Die langste titel word by verstek gekies.
    Dit is gewoonlik die hooftitel van ’n DVD.

en: For multi-angle DVD's, select the desired angle to encode.
af: Kies die gewenste hoek vir enkodering vir multihoek-DVD’s.

en: <b>Range:</b>
af: <b>Omvang:</b>

en: Range of title to encode. Can be chapters, seconds, or frames.
af: Omvang van titel vir enkodering. Kan hoofstukke, sekondes of rame wees.

en: Set the first chapter to encode.
af: Stel die eerste hoofstuk vir enkodering.

en: Set the last chapter to encode.
af: Stel die laaste hoofstuk vir enkodering.

en: <b>Preset:</b>
af: <b>Voorinstelling:</b>

en: Choose Preset
af: Kies Voorinstelling

en: <u><i>Modified</i></u>
af: <u><i>Gewysig</i></u>

en: Reload
af: Herlaai

en: Reload the settings for the currently selected preset.
    Modifications will be discarded.
af: Herlaai die instellings vir die gekose voorinstelling.
    Wysigings sal weggegooi word.

en: Save New Preset
af: Bewaar Nuwe Voorinstelling

en: Save the current settings to a new Preset.
af: Bewaar die huidige instelling as ’n nuwe Voorinstelling.

en: Format:
af: Formaat

en: Format to mux encoded tracks to.
af: Formaat vir muks van geënkodeerde snitte.

en: iPod 5G Support
af: iPod 5G-ondersteuning

en: Add iPod Atom needed by some older iPods.
af: Voeg iPod Atom wat deur sommige ouer iPods benodig word toe.

en: Duration:
af: Duur:

en: Tracks:
af: Snitte:

en: Size:
af: Grootte:

en: Rotate the video clockwise in 90 degree increments.
af: Roteer die video kloksgewys in 90º-hoeveelhede.

en: Left Crop
af: Linkersnoei

en: Top Crop
af: Bosnoei

en: Bottom Crop
af: Ondersnoei

en: Right Crop
af: Regtersnoei

en: This is the width that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
af: Dit is die wydte waarin die video bewaar sal word.
    Die ware vertoondimensies sal verskil indien die aspekverhouding nie 1:1 is nie.

en: This is the height that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
af: Dit is die hoogte waarin die video bewaar sal word.
    Die ware vertoondimensies sal verskil indien die aspekverhouding nie 1:1 is nie.

en: Automatic
af: Outomaties

en: Dimensions
af: Dimensies

en: Interlace Detection:
af: Interlinieerbespeuring:

en: This filter detects interlaced frames.
    
    If a deinterlace filter is enabled, only frames that this filter finds
    to be interlaced will be deinterlaced.
af: Hierdie filter spoor intergelinieerde rame op.
    
    Indien ’n deïnterlinieerfilter geaktiveer is sal slegs rame wat
    deur hierdie filter opgespoor word, geïnterlinieer word.

en: Custom interlace detection filter string format
    
    Mode:Spatial Metric:Motion Thresh:Spatial Thresh:Mask Filter Mode:
    Block Thresh: Block Width: Block Height
af: Pasgemaakte interlinieerbespeurfilterstringformaat
    
    Modus:Ruimtelik Metriek:Beweging Dors:Ruimtelik Dors:Masker
    Filtermodus: Blok Dors: Blok Wydte: Blok Hoogte

en: Deinterlace:
af: Deïnterlinieer:

en: Choose decomb or deinterlace filter.
    
    The decomb filter supports a variety of interpolation algorithms.
    The deinterlace filter is a classic YADIF deinterlacer.
af: Kies ontsif- of deïnterlinieerfilter.
    
    Die ontsiffilter ondersteun ’n verskeidenheid van interpolasie-algoritmes.
    Die deïnterlinieerfilter is ’n klassieke YADIF-deïnterlinieerder.

en: Video Encoder:
af: Video-enkodeerder:

en: Available video encoders.
af: Beskikbare video-enkodeerders.

en: Framerate:
af: Raamtempo:

en: Output framerate.
    
    'Same as source' is recommended. If your source video has
    a variable framerate, 'Same as source' will preserve it.
af: Afvoerraamtempo.
    
    ‘Selfde as bron’ word aanbeveel. Indien u bronvideo ’n
    veranderlike raamtempo het sal ‘Selfde as bron’ dit bewaar.

en: Constant Framerate
af: Konstante Raamtempo

en: Enables constant framerate output.
af: Aktiveer konstante raamtempo-afvoer.

en: Enables variable framerate output.
    
    VFR is not compatible with some players.
af: Aktiveer veranderlike raamtempo-afvoer.
    
    VFR is onversoenbaar met sommige spelers.

en: Constant Quality:
af: Konstante Kwaliteit

en: Bitrate (kbps):
af: Bistempo (kbps):

en: Set the average bitrate.
    
    The instantaneous bitrate can be much higher or lower at any point in time.
    But the average over a long duration will be the value set here.  If you need
    to limit instantaneous bitrate, look into x264's vbv-bufsize and vbv-maxrate settings.
af: Stel die gemiddelde bistempo.
    
    Die onmiddellike bistempo kan op enige tydstip veel hoër of laer wees.
    Die gemiddeld oor ’n lang tyd sal egter hier gestel word. Kyk na x264 se
    vbv-bufgrootte en -makstempo-instellings indien u onmiddellike bistempo moet beperk.

en: Minimize latency between input to encoder and output of decoder.
    
    This is useful for broadcast of live streams.
    
    Since HandBrake is not suitable for live stream broadcast purposes,
    this setting is of little value here.
af: Minimeer wagtyd tussen toevoer na en afvoer van dekodeerder.
    
    Dit is nuttig vir die uitsaai van regstreekse strome.
    
    Aangesien HandBrake nie geskik is vir regstreeksestroomuitsendingdoeleindes nie,
    het hierdie instelling nie baie waarde hier nie.

en: Profile:
af: Profiel:

en: Level:
af: Vlak:

en: More Settings:
af: Nog Instellings:

en: Additional encoder settings.
    
    Colon separated list of encoder options.
af: Bykomende enkodeerderinstellings.
    
    Dubbelpuntgeskeide lys van enkodeerderopsies.

note: Add Button
en: Add
af: Voeg Toe

en: Add new audio settings to the list
af: Voeg nuwe oudio-instellings by die lys

en: Add All
af: Voeg Alle Toe

en: Add all audio tracks to the list
af: Voeg alle oudiosnitte by die lys

en: Track List
af: Snitlys

en: Choose which audio tracks of the source media are used.
af: Kies welke oudiosnitte van die bronmedia gebruik word.

en: Remove
af: Verwyder

en: Available Languages
af: Beskikbare Tale

en: Selected Languages
af: Gekose Tale

en: Use only first encoder for secondary audio
af: Gebruik slegs eerste enkodeerder vir sekondêre oudio

en: Auto Passthru:
af: Outodeurgang:

en: Passthru Fallback:
af: Deurgangterugval

en: Set the audio codec to encode with when a suitable track can not be found for audio passthru.
af: Stel die oudiokodek vir enkodering wanneer geen geskikte snit vir oudiodeurgang gevind kan word nie.

en: <b>Audio Encoder Settings:</b>
af: <b>Oudioënkodeerinstellings:</b>

en: Each selected source track will be encoded with all selected encoders
af: Elke gekose bronsnit sal met alle gekose enkodeerders geënkodeer word

en: Encoder
af: Enkodeerder

en: Bitrate/Quality
af: Bistempo/Kwaliteit

en: Samplerate
af: Voorbeeldtempo

en: Gain
af: Wins

en: DRC
af: DOS

en: Track Selection
af: Snitseleksie

en: Audio
af: Oudio

en: Add new subtitle settings to the list
af: Voeg nuwe onderskrifinstellings by die lys

en: Add all subtitle tracks to the list
af: Voeg alle onderskrifsnitte by die lys

en: Choose which subtitle tracks of the source media are used.
af: Kies welke onderskrifsnitte van die bronmedia gebruik word.

en: Create a list of languages you would like to select subtitles for.
    Tracks matching these languages will be selected using the chosen Selection Behavior.
    
    The first language in this list is your "preferred" language and will be used
    for determining subtitle selection settings when there is foreign audio.
af: Skep ’n lys van tale waarvoor u onderskrifte wil kies.
    Snitte wat met hierdie tale ooreenstem sal gekies word d.m.v. die gekose Kiesgedrag.
    
    Die eerste taal in hierdie lys is u voorkeurtaal en sal gebruik word om
    onderskrifseleksie te bepaal wanneer daar vreemde oudio is.

en: Add Foreign Audio Scan Pass
af: Voeg Vreemdeoudioskanderingsdeurloop Toe

en: Add subtitle track if default audio is foreign
af: Voeg onderskrifsnit toe indien verstekoudio vreemd is

en: DVD Subtitles
af: DVD-onderskrifte

en: Blu-ray Subtitles
af: Blu-ray-onderskrifte

en: <small>* Only one of the above subtitle burn options will be applied, starting with the top.</small>
af: <small>* Slegs een van die bostaande onderskrifbrandopsies sal toegepas word, met ’n aanvang bo-aan.</small>

en: Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
af: Slegs een onderskrifsnit kan gebrand word! Die eerste gekose een wen omdat daar botsing kan wees.

en: Subtitles
af: Onderskrifte

en: Chapter Markers
af: Hoofstukmerkers

en: Add chapter markers to output file.
af: Plaas hoofstukmerkers in die afvoerlêer.

en: Duration
af: Duur

en: Title
af: Titel

en: Chapters
af: Hoofstukke

en: Actors:
af: Akteurs

en: Director:
af: Regisseur:

en: Release Date:
af: Vrystellingsdatum:

en: Comment:
af: Kommentaar:

en: Description:
af: Beskrywing:

en: Plot:
af: Storielyn:

en: Tags
af: Merkies

en: <b>Save As:</b>
af: <b>Bewaar As:</b>

en: Destination filename for your encode.
af: Bestemminglêernaam vir u enkodering.

en: <b>To:</b>
af: <b>Na:</b>

en: Destination directory for your encode.
af: Bestemminggids vir u enkodering.

en: Destination Directory
af: Bestemminggids

en: Cancel
af: Kanselleer

en: Select All
af: Kies Alles

en: Mark all titles for adding to the queue
af: Merk alle titels om tot die wagry toe te voeg

en: Destination files OK.  No duplicates detected.
af: Bestemminglêers reg. Geen duplikate gespeur nie.

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Use automatic naming (uses modified source name)
af: Gebruik outomatiesebenoeming (gebruik aangepaste bronnaam)

en: Auto-Name Template
af: Outobenoemingsjabloon

en: Use iPod/iTunes friendly (.m4v) file extension for MP4
af: Gebruik iPod/iTunes-vriendelike (.m4v) lêeruitbreiding vir MP4

en: Number of previews
af: Aantal voorskoue

en: By default, completed jobs remain in the queue and are marked as complete.
    Check this if you want the queue to clean itself up by deleting completed jobs.
af: Voltooide take bly by verstek in die wagry en word as voltooi gemerk.
    Merk dit indien die wagry homself moet opruim deur voltooide take te skrap.

en: General
af: Algemeen

en: Pause encoding if free disk space drops below limit
af: Laat enkodering wag indien skyfspasie onder limiet val

en: Put individual encode logs in same location as movie
af: Plaas individuele enkodeerlogs in dieselfde ligging as rolprent

en: Automatically Scan DVD when loaded
af: Skandeer DVD outomaties wanneer gelaai

en: Scans the DVD whenever a new disc is loaded
af: Skandeer die DVD wanneer ’n nuwe skyf gelaai word

en: Advanced
af: Gevorderd

en: <span size="x-large">Rename Preset</span>
af: <span size="x-large">Hernoem Voorinstelling</span>

en: Name:
af: Naam:

en: <b>Description</b>
af: Beskrywing</b>

en: Category:
af: Kategorie:

en: Set the category that this preset will be shown under.
af: Stel die kategorie waaronder hierdie voorinstelling vertoon sal word.

en: Category Name:
af: Kategorienaam:

en: Preset Name:
af: Voorinstellingnaam:

en: Default Preset
af: Verstekvoorinstelling

en: Select preview frames.
af: Kies voorskouraampies.

en: <b>Duration:</b>
af: <b>Duur:</b>

en: Show Crop
af: Toon Snoei

en: Show Cropped area of the preview
af: Toon Besnoeide area van die voorskou

en: Enable settings to import an SRT subtitle file
af: Aktiveer instellings om ’n SRT-onderskriflêer in te voer

en: Embedded Subtitle List
af: Ingebedde Onderskriflys

en: Enable settings to select embedded subtitles
af: Aktiveer instellings om ingebedde onderskrifte te kies

en: Source Track
af: Bronsnit

en: List of subtitle tracks available from your source.
af: Lys van onderskrifsnitte beskikbaar op u bron.

en: Track Name:
af: Snitnaam:

en: Language
af: Taal

en: Character Code
af: Karakterkode

en: File:
af: Lêer:

en: Set the language of this subtitle.
    This value will be used by players in subtitle menus.
af: Stel die taal van hierdie onderskrif.
    Hierdie waarde sal deur spelers in onderskrifkieslyste gebruik word.

en: Select the SRT file to import.
af: Kies die SRT-lêer vir invoer

en: Forced Subtitles Only
af: Slegs Gedwonge Onderskrifte

en: Burn into video
af: Brand in op video

en: Render the subtitle over the video.
    The subtitle will be part of the video and can not be disabled.
af: Verbeeld die onderskrif oor die video.
    Die onderskrif sal deel van die video wees en  kan nie afgeskakel word nie

en: Set Default Track
af: Stel Versteksnit

en: List of audio tracks available from your source.
af: Lys van oudiosnitte beskikbaar op u bron.

en: Mix
af: Meng

en: Sample Rate
af: Voorbeeldtempo

en: <b>Dynamic Range Compression:</b> Adjust the dynamic range of the output audio track.
    
    For source audio that has a wide dynamic range (very loud and very soft sequences),
    DRC allows you to 'compress' the range by making loud sounds softer and soft sounds louder.
af: <b>Dinamiese Omvangsamepersing:</b> Verstel die dinamiese omvang van die afvoeroudiosnit.
    
    Vir bronoudio met ’n wye dinamiese omvang (baie harde en baie sagte volgreekse),
    laat DOS u toe om die omvang ‘saam te pers’ deur harge klank sagter en sagte klank harder te maak.

en: Set the audio codec to encode this track with.
af: Stel die oudiokodek om hierdie snit mee te enkodeer.

en: Bitrate
af: Bistempo

en: Enable bitrate setting
af: Aktiveer bistempo-instelling

en: Quality
af: Kwaliteit

en: Enable quality setting
af: Aktiveer kwaliteitinstelling

en: Set the bitrate to encode this track with.
af: Stel die bistempo vir enkodering van hierdie snit.

en: <b>Quality:</b> For output codec's that support it, adjust the quality of the output.
af: <b>Kwaliteit:</b> Verstel die afvoerkwaliteit vir ondersteunde afvoerkodeks.

en: Set the sample rate of the output audio track.
af: Stel die voorbeeldtempo van die afvoeroudiosnit.

en: <b>Audio Gain:</b> Adjust the amplification or attenuation of the output audio track.
af: <b>Oudiowins:</b> Verstel die versterking of verswakking van die afvoeroudiosnit.

note: Audio DRC Label
en: Off
af: Af

en: Quality:
af: Kwaliteit:

en: Bitrate: %dkbps
af: Bistempo: %dkbps

en: Bitrate: %.4gkbps
af: Bistempo: %.4gkbps

en: <small>Passthrough</small>
af: <small>Deurgang</small>

en: %sGain: %s
    DRC: %s
    Track Name: %s
af: %sWins: %s
    DOS: %s
    Snitnaam: %s

en: %sGain: %s
    DRC: %s
af: %sWins: %s
    DOS: %s

en: Add an audio encoder.
    Each selected source track will be encoded with all selected encoders.
af: Voeg ’n oudio-enkodeerder toe.
    Elke gekose bronsnit sal met alle gekose enkodeerders geënkodeer word.

en: <b>Audio Quality:</b>
    For encoders that support it, adjust the quality of the output.
af: <b>Oudiokwaliteit:</b>
    Verstel die afvoerkwaliteit vir ondersteunde enkodeerders.

en: Remove this audio encoder
af: Verwyder hierdie oudio-enkodeerder

en: Closing HandBrake will terminate encoding.
af: Deur HandBrake af te sluit sal die enkodering getermineer word.

note: This needs to be in scanning and working since scanning happens fast enough that it can be missed
en: Scanning ...
af: Skandeer Tans …

en: Stop Scan
af: Staak Skandering

en: No Title Found
af: Geen titel gevind

en: New Video
af: Nuwe Video

en: %s
    
    %s in %d seconds ...
af: %s
    
    %s in %d sekondes …

en: %sYour movie will be lost if you don't continue encoding.
af: %sU rolprent gaan verlore indien u nie enkodering voortsit nie.

en: Cancel Current and Stop
af: Kanselleer Huidige en Stop

en: Cancel Current, Start Next
af: Kanselleer Huidige, Begin Volgende

en: Finish Current, then Stop
af: Eindig Huidige, Stop dan

en: Continue Encoding
af: Sit Enkodering Voort

en: job %d of %d,
af: Taak %d van %d,

en: pass %d (subtitle scan) of %d,
af: deurloop %d (onderskrifskandering) van %d,

en: pass %d of %d,
af: deurloop %d van %d,

en: Encoding: %s%s%.2f %% (%.2f fps, avg %.2f fps, ETA %02dh%02dm%02ds)
af: Enkodering: %s%s%.2f %% (%.2f fps, gem %.2f fps, Tyd %02dh%02dm%02ds)

en: Encoding: %s%s%.2f %% (ETA %02dh%02dm%02ds)
af: Enkodering: %s%s%.2f %% (Tyd %02dh%02dm%02ds)

en: Encoding: %s%s%.2f %%
af: Enkodering: %s%s%.2f %%

en: Scanning title %d of %d...
af: Skandeer titel %d van %d…

en: Scanning title %d of %d preview %d...
af: Skandeer titel %d van %d voorskou %d…

en: Paused
af: Hangend

en: Encode Done!
af: Enkodering Afgehandel!

en: Encode Canceled.
af: Enkodering Gekanselleer

en: Encode Failed.
af: Enkodering het Misluk.

en: Muxing: This may take a while...
af: Muksing: Dit kan ’n ruk duur…

en: Encode Complete
af: Enkodering Voltooid

en: Put down that cocktail, Your HandBrake queue is done!
af: Sit daardie skemerkelkie neer, u HandBrake-wagry is klaar!

en: Your encode is complete.
af: U enkodering is klaar.

en: Quitting Handbrake
af: HandBrake word Afgesluit

en: Foreign Audio Subtitle Track
af: Vreemde Oudio-onderskrifsnit

en: First Selected Track
af: Eerste Gekose Snit

en: Chapters:
af: Hoofstukke:

en: Seconds:
af: Sekondes:

en: Frames:
af: Rame:

en: Do Nothing
af: Doen Niks

en: Show Notification
af: Toon Kennisgewing

en: Quit Handbrake
af: Sluti HandBrake Af

en: Put Computer To Sleep
af: Laat Rekenaar Slaap

en: Shutdown Computer
af: Skakel Rekenaar Af

en: Custom
af: Pasgemaak

en: Month
af: Maand

en: Year
af: Jaar

en: Immortal
af: Onsterflik

en: Fast
af: Vinnig

en: Strict
af: Streng

en: Normal
af: Normaal

en: Simple
af: Eenvoudig

en: Smart
af: Slim

en: Diamond
af: Diamant

en: Most
af: Meeste

en: Some
af: Sommige

en: All
af: Alle

en: Encode only
af: Enkodeer slegs

en: Always
af: Altyd

en: Same as source
af: Dieselfde as bron

en: No Titles
af: Geen titels

note: No audio. set some default
en: No Audio
af: Geen Klank

en: Invalid Deinterlace Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
    Custom:	%s
af: Ongeldige Deïnterlinieerinstellings:
    
    Filter:	%s
    Voorinstelling:	%s
    Pasgemaak:	%s

en: Invalid Deinterlace Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
af: Ongeldige Deïnterlinieerinstellings:
    
    Filter:	%s
    Voorinstelling:	%s

en: Continue
af: Gaan voort

note: No valid title, stop right there
en: No title found.
af: No titel gevind.

en: Only one subtitle may be burned into the video.
    
    You should change your subtitle selections.
    If you continue, some subtitles will be lost.
af: Slegs een onderskrif kan op die video ingebrand word.
    
    U moet u onderskrifkeuses verander.
    Indien u voortgaan sal sommige onderskrifte verlore gaan.

en: SRT file does not exist or not a regular file.
    
    You should choose a valid file.
    If you continue, this subtitle will be ignored.
af: SRT-lêer bestaan nie of is ongewone lêer.
    
    U moet ’n geldige lêer kies.
    Die onderskrif word geïgnoreer indien u voortgaan.

en: The source does not support Pass-Thru.
    
    You should choose a different audio codec.
    If you continue, one will be chosen for you.
af: Die bron ondersteun nie Deurgang nie.
    
    U moet ’n ander oudiokodek kies.
    Indien u voortgaan sal een namens u gekies word.

en: Track Information
af: Snitinligting

en: Preset Name
af: Voorinstellingnaam

en: The device or file to encode
af: Die toestel of lêer vir enkodering

en: The preset values to use for encoding
af: Die voorinstellingwaardes vir enkodering

en: Failed to find parent folder when adding child.
af: Kon nie moedervouer kry toe kind toegevoeg is nie.

en: Presets found are newer than what is supported by this version of HandBrake!
    
    Would you like to continue?
af: Die gevinde voorinstellings is nuwer as wat deur hierdie weergawe van HandBrake ondersteun word!
    
    Wil u voortgaan?

en: Load backup presets
af: Laai rugsteunvoorinstellings

en: Presets (*.json)
af: Voorinstellings (*.json)

en: Export Preset
af: Stuur Voorinstelling Uit

en: folder
af: vouer

en: preset
af: voorinstelling

en: OK
af: Goed

note: Should never happen
en: Error
af: Fout

en: Stop Encoding
af: Staak Enkodering

en: S_top Encoding
af: S_taak Enkodering

en: Resume
af: Hervat

en: Resume Encoding
af: Hervat Enkodering

en: _Resume Encoding
af: _Hervat Enkodering

en: You are currently encoding.  What would you like to do?
af: U enkodeer tans. Wat wil u doen?

en: Preferred Language: %s
af: Voorkeurtaal: %s

en: Add %s subtitle track if default audio is not %s
af: voeg %s-onderskrifsnit toe indien verstekoudio nie %s is nie

en: Add subtitle track if default audio is not your preferred language
af: Voeg onderskrifsnit toe indien verstekoudio nie u voorkeurtaal is nie

en: Destination: %s
    
    Another queued job has specified the same destination.
    Do you want to overwrite?
af: Bestemming: %s
    
    ’n Ander taak in die wagry het dieselfde bestemming.
    Wil u daaroor skryf?

en: Select this title for adding to the queue.
af: Kies hierdie titel vir toevoeging tot die wagry.

note: Title label
en: No Title
af: Geen Titel

en: There is another title with the same destination file name.
    This title will not be added to the queue unless you change
    the output file name.
af: Daar is ’n ander lêer met dieselfde bestemminglêernaam.
    Hierdie titel sal nie tot die wagry toegevoeg word nie, tensy
    u die afvoerlêernaam verander.

en: %s
    
    Expanded Options:
    "%s"
af: %s
    
    Uitgebreide Opsies:
    “%s”

en: %s
    
    Expanded Options:
    ""
af: %s
    
    Uitgebreide Opsies:
    “”

en: %s: %.4g (Warning: lossless)
af: %s: %.4g (Waarskuwing: verliesloos)
