ghb 1.6.0-git-a6a111e86 - en to bg translation catalogue (643 entries)

en: _File
bg: _Файл

en: Set _Destination
bg: Избери _изходен път

en: _Preferences
bg: _Предпочитания

en: _Quit
bg: _Изход

en: _Queue
bg: _Опашка

en: _Add
bg: _Добави

en: Add _Multiple
bg: Добави _Няколко

en: _Start Encoding
bg: _Започни кодиране

en: _Pause Encoding
bg: _Паузирай кодиране

en: S_ave Queue
bg: З_апази опашка

en: _Load Queue File
bg: _Зареди файл на опашка

en: _View
bg: _Преглед

en: Presets _List
bg: Списък с _шаблони

en: _Preview
bg: _Визуализация

en: _Activity Window
bg: _Прозорец на дейностите

en: _Presets
bg: _Шаблони

en: Set De_fault
bg: Избери по_подразбиране

en: _Save
bg: _Запази

en: Save _As
bg: Запази _като

en: _Rename
bg: _Преименувай

en: _Delete
bg: _Изтрий

en: _Import
bg: _Импортирай

en: _Export
bg: _Експортирай

en: Reset _Built-in Presets
bg: Възстанови _вградените шаблони

en: _Help
bg: _Помощ

en: _About
bg: _Относно

en: _Guide
bg: _Ръководство

en: Render the subtitle over the video.
    
    The subtitle will be part of the video and can not be disabled.
bg: Рендирай субтитрите върху видеото.
    
    Субтитрите ще бъдат част от видеото и няма да могат да бъдат скрити.

en: <b>Burned In</b>
bg: <b>Вграден</b>

en: Set the default output subtitle track.
    
    Most players will automatically display this
    subtitle track whenever the video is played.
    
    This is useful for creating a "forced" track
    in your output.
bg: Задай изходната пътечка за субтитри по подразбиране.
    
    Повечето плеъри автоматично ще показват тази
    пътечка за субтитри, когато видеото се изпълнява.
    
    Това е полезно за създаване на "принудителна" пътечка в изходния файл.

en: <b>Default</b>
bg: <b>По подразбиране</b>

en: Use only subtitles that have been flagged
    as forced in the source subtitle track
    
    "Forced" subtitles are usually used to show
    subtitles during scenes where someone is speaking
    a foreign language.
bg: Използвай само субтитрите, отбелязани
    като принудителни в пътечката за субтитри източник.
    
    "Принудителни" субтитри обикновено се използват да покажат
    субтитри по време на сцени, в които някой говори
    на чужд език.

en: <b>Forced Only</b>
bg: <b>Само принудително</b>

en: Add (or subtract) an offset (in milliseconds)
    to the start of the SRT subtitle track.
    
    Often, the start of an external SRT file
    does not coincide with the start of the video.
    This setting allows you to synchronize the files.
bg: Добавяне (или изваждане) на отместване (в милисекунди)
    от началото на SRT пътечката със субтитри.
    
    Често се случва началото на външен SRT файл
    да не съвпада с началото на видеото.
    Тази настройка позволява да синхронизирате файловете.

en: <b>SRT Offset</b>
bg: <b>SRT отместване</b>

en: The source subtitle track
    
    You can choose any of the subtitles
    recognized in your source file.
    
    In addition, there is a special track option
    "Foreign Audio Scan".  This option will add
    an extra pass to the encode that searches for
    subtitles that may correspond to a foreign
    language scene.  This option is best used in
    conjunction with the "Forced" option.
bg: Пътечката за субтитри източник
    
    Можете да изберете всеки от субтитрите,
    разпознати във Вашия файл източник.
    
    Има и специална опция за пътечки
    "Сканиране за чуждо аудио". Тази опция
    ще добави допълнителен цикъл в кодирането,
    който ще търси субтитри, които може да отговарят
    на чуждоезична сцена. Тази опция се ползва най-добре
    заедно с опцията "Принудителен".

en: <b>Track</b>
bg: <b>Пътечка</b>

en: Play File
bg: Изпълни файл

en: Open Source Directory
bg: Отвори директорията източник

en: Open Destination Directory
bg: Отвори изходната директория

en: Open Encode Log Directory
bg: Отвори директорията за дневниците на кодиране

en: Open Encode Log
bg: Отваряне на дневника на кодиране

en: Reset Failed Jobs
bg: Рестартирай провалени задачи

en: Reset All Jobs
bg: Рестартирай всички задачи

en: Clear Completed Jobs
bg: Изчисти завършени задачи

en: Clear All Jobs
bg: Изчисти всички задачи

en: Import Queue
bg: Импортирай опашка

en: Export Queue
bg: Експортирай опашка

en: HandBrake Presets
bg: Шаблони за HandBrake

en: Actions
bg: Действия

en: HandBrake Queue
bg: Опашка на HandBrake

en: _Play File
bg: _Изпълни файл

en: Open _Source Directory
bg: Отвори _директорията източник

en: Open _Destination Directory
bg: Отвори _изходната директория

en: Move to _Top
bg: Премести _отгоре

en: Move to _Bottom
bg: Премести _отдолу

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Reset
bg: _Рестартиране

en: Re_move
bg: Пре_махване

en: <span size="x-large">Queue</span>
bg: <span size="x-large">Опашка</span>

en: 0 jobs pending
bg: 0 чакащи задачи

en: Start Encoding
bg: Започни кодиране

en: Start
bg: Начало

en: Pause Encoding
bg: Паузирай кодиране

en: Pause
bg: Пауза

en: Options
bg: Опции

en: When Done:
bg:  При завършване:

en: Reset
bg: Рестарт

en: Mark selected queue entry as pending.
    Resets the queue job to pending and ready to run again.
bg: Маркирай избрания елемент на опашката като изчакващ.
    Това ще върне задачата на опашката към изчакваща и готова да тръгне отново.

en: Edit
bg: Редактирай

en: Preset:
bg: Шаблон:

en: Source:
bg: Източник:

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Destination:
bg: Целева директория:

en: Dimensions:
bg: Размери:

en: Video:
bg: Видео:

en: Audio:
bg: Аудио:

en: Subtitles:
bg: Субтитри:

en: Summary
bg: Обобщение

en: Pass:
bg: Цикъл:

en: Start Time:
bg: Начално време:

en: End Time:
bg: Крайно време:

en: Paused Duration:
bg: Паузирана продължителност:

en: Encode Time:
bg: Време за кодиране:

en: File Size:
bg: Размер на файла:

en: Status:
bg: Статус:

en: Statistics
bg: Статистика

en: Activity Log
bg: Дневник на дейностите

en: HandBrake Activity Log
bg:  Дневник на дейностите на HandBrake

en: About HandBrake
bg: Относно HandBrake

en: HandBrake is a GPL-licensed, multiplatform, multithreaded video transcoder.
bg: HandBrake е GPL-лицензиран, мултиплатформен, многонишков, видео транскодер.

en: Choose Video Source
bg: Избери видео източник

en: Open Source
bg: Отвори източник

en: Add to Queue
bg: Добави към опашка

en: Add To Queue
bg: Добави към опашка

en: Show Presets Window
bg: Покажи прозорец с шаблони

en: Presets
bg: Шаблони

en: Show Preview Window
bg: Покажи прозорец за визуализация

en: Preview
bg: Визуализация

en: Show Queue
bg: Покажи опашка

en: Queue
bg: Опашка

en: Show Activity Window
bg: Покажи прозорец на дейностите

en: Activity
bg: Дейност

en: <b>Source:</b>
bg: <b>Източник:</b>

en: None
bg: Няма

en: Scanning...
bg: Сканиране...

en: <b>Title:</b>
bg: <b>Заглавие:</b>

en: Set the title to encode.
    By default the longest title is chosen.
    This is often the feature title of a DVD.
bg: Избира заглавието за кодиране.
    По подразбиране се избира най-дългото заглавие.
    Това най-често е главното заглавие на DVD диска.

en: <b>Angle:</b>
bg: <b>Ъгъл:</b>

en: For multi-angle DVD's, select the desired angle to encode.
bg: За многоъгълни DVD дискове, изберете желания ъгъл за кодиране.

en: <b>Range:</b>
bg: <b>Интервал:</b>

en: Range of title to encode. Can be chapters, seconds, or frames.
bg: Интервал от заглавието за кодиране. Може да е в глави, секунди или кадри.

en: Set the first chapter to encode.
bg: Наглася първата глава за кодиране.

en: Set the last chapter to encode.
bg: Наглася последната глава за кодиране.

en: <b>Preset:</b>
bg: <b>Шаблон:</b>

en: Choose Preset
bg: Избери шаблон

en: <u><i>Modified</i></u>
bg: <u><i>Променено</i></u>

en: Reload
bg: Презареди

en: Reload the settings for the currently selected preset.
    Modifications will be discarded.
bg: Презареди настройките за текущо избрания шаблон.
    Промените няма да бъдат запазени.

en: Save New Preset
bg: Запази нов шаблон

en: Save the current settings to a new Preset.
bg: Запази настоящите настройки в нов шаблон.

en: Format:
bg: Формат:

en: Format to mux encoded tracks to.
bg: Формат за мултиплексиране на кодираните пътечки.

en: Web Optimized
bg: Оптимизирано за уеб

en: Optimize the layout of the MP4 file for progressive download.
    This allows a player to initiate playback before downloading the entire file.
bg: Оптимизира MP4 за прогресивно теглене.
    Това позволява на плеъра да възпроизвежда преди да е изтеглен целия файл докрай.

en: Align A/V Start
bg: Подравняване на Аудио/Видео началото

en: Aligns the initial timestamps of all audio and video streams by
    inserting blank frames or dropping frames. May improve audio/video
    sync for broken players that do not honor MP4 edit lists.
bg: Подравнява началните времена на всички аудио и видео потоци като добавя празни кадри или пропуска кадри. Може да подобри аудио/видео синхронизацията за счупени плеъри, които не уважават MP4 списъците с отместване (edit lists).

en: iPod 5G Support
bg: Поддръжка на iPod 5G

en: Add iPod Atom needed by some older iPods.
bg: Добавя нужния за някои стари iPod устройства, iPod Atom

en: Passthru Common Metadata
bg: Подаване на общи метаданни

en: Copy metadata from source to output.
bg: Копира метаданните от източника в изхода.

en: Duration:
bg: Продължителност:

en: hh:mm:ss
bg: чч:мм:сс

en: Tracks:
bg: Пътечки:

en: Filters:
bg: Филтри:

en: Size:
bg: Размер:

en: Storage Size:
bg: Размер в хранилище:

en: Display Size:
bg: Размер на екран:

en: Aspect Ratio:
bg:  Съотношение на страните:

en: <b>Source Dimensions</b>
bg: <b>Размери на източник</b>

en: Flipping:
bg: Обръщане:

en: Horizontal ⇌
bg: Хоризонтално

en: Flip video horizontally.
bg: Обърни видеото хоризонтално

en: Rotation:
bg: Завъртане:

en: Rotate the video clockwise in 90 degree increments.
bg: Завъртане на видеото по посока на часовниковата стрелка на 90 градусови стъпки.

en: Cropping:
bg: Изрязване:

en: How to apply crop settings.
bg: Как се прилагат настройките за изрязване.

en: Left Crop
bg: Изрязване вляво

en: Top Crop
bg: Изрязване отгоре

en: Bottom Crop
bg: Изрязване отдолу

en: Right Crop
bg: Изрязване вдясно

en: <b>Orientation &amp; Cropping</b>
bg: <b>Ориентация и изрязване</b>

en: Resolution Limit:
bg: Лимит на разделителна способност:

en: Resolution limits for common video formats.
bg: Лимити на разделителна способност за често срещани видео формти.

en: Maximum Size:
bg: Максимален размер:

en: This is the maximum width that the video will be stored at.
bg: Това е максималната ширина, с която видеото ще бъде запазено.

en: This is the maximum height that the video will be stored at.
bg: Това е максималната дължина, с която видеото ще бъде запазено.

en: Anamorphic:
bg: Анаморфотен:

en: <b>Anamorphic Modes:</b><small><tt>
        Automatic - Use a pixel aspect ratio that maximizes
            storage resolution while preserving the original
            display aspect ratio.
        None      - Force pixel aspect ratio to 1:1.
        Custom    - Enter a custom pixel aspect ratio.</tt></small>
bg: <b>Анаморфотни режими:</b><small><tt>
     Автоматичен - Използва съотношение на пикселите,
     което достига максимална резолюция в хранилището, 
    запазвайки оригиналното съотношение на страните на 
    екрана.
       Няма - Заключва съотношението
     на пикселите да е 1:1
       Персонализирано - Въвежда се съотношение на пикселите по избор. </tt></small>

en: Pixel Aspect:
bg: Съотношение на пикселите:

en: Pixel aspect defines the shape of the pixels.
    
    A 1:1 ratio defines a square pixel.  Other values define rectangular shapes.
    Players will scale the image in order to achieve the specified aspect.
bg: Съотношението на пикселите дефинира формата на пикселите.
    Съотношение 1:1 дефинира квадратен пиксел. Други стойности дефинират правоъгълни форми.
    Плеърите ще мащабират изображението да получат желаното съотношение.

en: Pixel aspect defines the shape of the pixels.
    A 1:1 ratio defines a square pixel.  Other values define rectangular shapes.
    Players will scale the image in order to achieve the specified aspect.
bg: Съотношението на пикселите дефинира формата на пикселите.
    Съотношение 1:1 дефинира квадратен пиксел. Други стойности дефинират правоъгълни форми.
    Плеърите ще мащабират изображението да получат желаното съотношение.

en: Scaled Size:
bg: Мащабиран размер:

en: This is the width that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
bg: Това е ширината, с която ще бъде запазено видеото
    Истинските размери на дисплея ще се различават, ако съотношението на размерите на пикселите не е 1:1.

en: This is the height that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
bg: Това е височината, с която ще бъде запазено видеото
    Истинските размери на дисплея ще се различават, ако съотношението на размерите на пикселите не е 1:1.

en: Optimal Size
bg: Оптимален размер

en: Use highest resolution permitted by above settings.
bg: Използвай най-високата разделителна способност, позволена от настройките по-горе.

en: Allow Upscaling
bg: Позволи преоразмеряване нагоре

en: If not enabled, scaled dimensions will be limited to source dimensions.
bg: Ако не е избрано, оразмерените размери ще бъдат ограничени до размерите на източника.

en: <b>Resolution &amp; Scaling</b>
bg: <b>Разделителна способност и мащабиране</b>

en: Fill:
bg: Запълни:

en: Add a border around the video.
bg: Добави рамка около видеото

en: Left Pad
bg: Запълване отляво

en: Top Pad
bg: Запълване отгоре

en: Bottom Pad
bg: Запълване отдолу

en: Right Pad
bg: Запълване отдясно

en: Color:
bg: Цвят:

en: Color of border added around video.
bg: Цвят на добавената рамка около видеото.

en: <b>Borders</b>
bg: <b>Рамки</b>

en: Changing the display size will stretch the video.
bg: Промяната на размера на екрана ще разтегне видеото.

en: Automatic
bg: Автоматично

en: <b>Final Dimensions</b>
bg: <b>Финални размери</b>

en: Dimensions
bg: Размери

en: Detelecine:
bg: Обратно кадриране:

en: This filter removes 'combing' artifacts that are the result of telecining.
    
    Telecining is a process that adjusts film framerates that are 24fps to NTSC video frame rates which are 30fps.
bg: Този филтър премахва гребеновидния ефект, причинен от "кадриране".
    
    Кадрирането е процес, който коригира кадровите честоти на филм, който е 24fps, към кадрови честоти на NTSC видео, което е 30fps.

en: Custom detelecine filter string format
    
    JunkLeft:JunkRight:JunkTop:JunkBottom:StrictBreaks:MetricPlane:Parity
bg: Формат на персонализиран филтър за изглаждане на презредов образ.
    
    JunkLeft:JunkRight:JunkTop:JunkBottom:StrictBreaks:MetricPlane:Parity

en: Interlace Detection:
bg: Засичане на презредов образ:

en: This filter detects interlaced frames.
    
    If a deinterlace filter is enabled, only frames that this filter finds
    to be interlaced will be deinterlaced.
bg: Този филтър засича презредови кадри.
    
    Ако е включен филтър за изглаждане на презредов образ, само кадрите, които този филтър намира за презредови, ще бъдат изгладени.

en: Custom interlace detection filter string format
    
    Mode:Spatial Metric:Motion Thresh:Spatial Thresh:Mask Filter Mode:
    Block Thresh: Block Width: Block Height
bg: Формат на персонализиран филтър за засичане на презредов образ.
    
    Mode:Spatial Metric:Motion Thresh:Spatial Thresh:Mask Filter Mode:
    Block Thresh: Block Width: Block Height

en: Deinterlace:
bg: Изглаждане на презредов образ:

en: Choose decomb or deinterlace filter.
    
    The decomb filter supports a variety of interpolation algorithms.
    The deinterlace filter is a classic YADIF deinterlacer.
bg: Изберете между филтрите "Премахване на гребеновиден ефект" и "Изглаждане на презредов образ".
    
    Филтърът за премахване на гребеновиден ефект поддържа разнообразие от интерполационни алгоритми.
    Филтърът за изглаждане на презредов образ е класически YADIF филтър.

en: Deblock Filter:
bg: Филтър за поправяне на макроблокове:

en: The deblocking filter removes a common type of compression artifact.
    If your source exhibits 'blockiness', this filter may help clean it up.
bg: Филтърът за поправяне на макроблокове премахва често срещан вид несъвършенства при компресиране.
    Ако източникът ви има макроблокове, този филтър може да ги изчисти.

en: Tune:
bg: Настройка:

en: Denoise Filter:
bg: Филтър за премахване на шум:

en: Denoise filtering reduces or removes the appearance of noise and grain.
    Film grain and other types of high frequency noise are difficult to compress.
    Using this filter on such sources can result in smaller file sizes.
bg: Филтърът за премахване на шум намалява или отстранява появата на шум и текстура.
    Филмовата текстура и други видове високочестотен шум са трудни за компресиране.
    Използването на този филтър върху подобни източници може да доведе до по-малки размери на файловете.

en: Chroma Smooth Filter:
bg: Филтър за изглаждане на наситеността:

en: The chroma smooth filter removes common color artifacts.
    Lower resolution analog source content may benefit from this filter.
bg: Филтърът за изглаждане на наситеността премахва често срещаните несъвършенства с цвета.
    Съдържание от аналогови източници с по-ниска резолюция може да има полза от този филтър.

en: Sharpen Filter:
bg: Филтър за изостряне:

en: Sharpen filtering enhances edges and other
    high frequency components in the video.
bg: Филтърът за изостряне подчертава ръбове и други
    високочестотни компоненти във видеото.

en: Colorspace:
bg: Цветово пространство:

en: Translate the colorspace of the source.
bg: Преобразувай цветовото пространство на източника.

en: Grayscale
bg: Сива скала

en: If enabled, filter colour components out of video.
bg: Ако е включено, премахни цветните компоненти от видеото.

en: Filters
bg: Филтри

en: Video Encoder:
bg: Видео енкодер:

en: Available video encoders.
bg: Налични видео енкодери.

en: Framerate:
bg: Кадрова честота:

en: Output framerate.
    
    'Same as source' is recommended. If your source video has
    a variable framerate, 'Same as source' will preserve it.
bg: Изходна кадрова честота.
    
    "Същата като източника" е препоръчителна. Ако източника има променлива кадрова честота, 'Същата като източника' ще я запази.

en: Constant Framerate
bg:  Постоянна кадрова честота

en: Enables constant framerate output.
bg: Наглася постоянна кадрова честота на изхода.

en: Peak Framerate (VFR)
bg: Максимална кадрова честота (VFR)

en: Enables variable framerate output with a peak
    rate determined by the framerate setting.
    
    VFR is not compatible with some players.
bg: Наглася променлива кадрова честота с максимална кадрова честота определена от настройката за кадрова честота.
    
    ПКР не е съвместима с някои плеъри.

en: Variable Framerate
bg: Променлива кадрова честота

en: Enables variable framerate output.
    
    VFR is not compatible with some players.
bg: Наглася променлива кадрова честота на изхода.
    
    ПКЧ не е съвместима с някои плеъри.

en: Set the desired quality factor.
    The encoder targets a certain quality.
    The scale used by each video encoder is different.
    
    x264's scale is logarithmic and lower values correspond to higher quality.
    So small decreases in value will result in progressively larger increases
    in the resulting file size.  A value of 0 means lossless and will result
    in a file size that is larger than the original source, unless the source
    was also lossless.
    
    FFMpeg's and Theora's scale is more linear.
    These encoders do not have a lossless mode.
bg: Изберете желаното ниво на качество.
    Енкодерът избира определено качество.
    Скалата за всеки енкодер е различна.
    
    Скалата на x264 е логаритмична и по-малки стойности отговарят на по-високо качество.
    Малки намаления в стойността ще доведат до все по-големи увеличения на размера на изходния файл. Стойност 0 значи без никаква загуба и ще доведе до файл много по-голям от източника, освен ако източника също не е бил без никаква загуба.
    
    Скалите на FFMpeg и Theora са по-линейни.
    Тези енкодери нямат режим без никакви загуби.

en: Constant Quality:
bg: Постоянно качество:

en: Bitrate (kbps):
bg: Побитова скорост (кб/с):

en: Set the average bitrate.
    
    The instantaneous bitrate can be much higher or lower at any point in time.
    But the average over a long duration will be the value set here.  If you need
    to limit instantaneous bitrate, look into x264's vbv-bufsize and vbv-maxrate settings.
bg: Наглася средната побитова скорост.
    
    Моментната побитова скорост може да е много по-висока или по-ниска във всеки даден момент.
    Но средната за дълга продължителност ще бъде стойността тук. Ако трябва да ограничите моментната побитова скорост, погледнете на x264 vbv-bufsize и vbv-maxrate настройките.

en: Adjusts encoder settings to trade off compression efficiency against encoding speed.
    
    This establishes your default encoder settings.
    Tunes, profiles, levels and extra options string will be applied to this.
    You should generally set this option to the slowest you can bear since slower
    settings will result in better quality or smaller files.
bg: Настройва енкодера да разменя ефикасност откъм компресия за скорост при кодиране.
    
    Това настройва вашите настройки по подразбиране на енкодера.
    Настройки, профили, нива и разширени настройки ще се прилагат върху това.
    В общия случай, слагате тази настройка до най-бавната, която можете да понесете, защото с по-бавни настройки се получават по-добро качество или по-малки файлове.

en: Tune settings to optimize for common scenarios.
    
    This can improve efficiency for particular source characteristics or set
    characteristics of the output file.  Changes will be applied after the
    preset but before all other parameters.
bg: Настройки за оптимизиране на често срещани сценарии.
    
    Това може да подобри ефикасността за характеристиките на определен източник
    или да зададе характеристики за изходния файл. Промените ще се приложат
    след шаблона, но преди всички други параметри.

en: Fast Decode
bg: Бързо декодиране

en: Reduce decoder CPU usage.
    
    Set this if your device is struggling to play the output (dropped frames).
bg: Намалява употребата на процесора при декодиране.
    
    Избери тази опция, ако устройството ти не успява да възпроизведе изхода (пропуснати кадри).

en: Zero Latency
bg: Нулево изчакване

en: Minimize latency between input to encoder and output of decoder.
    
    This is useful for broadcast of live streams.
    
    Since HandBrake is not suitable for live stream broadcast purposes,
    this setting is of little value here.
bg: Минимизирай закъснението между входния файл към енкодера и изходния файл от декодера.
    
    Това е полезно за излъчване на предавания на живо.
    
    Понеже HandBrake не е подходящ за излъчване на предавания на живо,
    тази настройка няма голяма стойност тук.

en: Profile:
bg: Профил:

en: Sets and ensures compliance with the specified profile.
    
    Overrides all other settings.
bg: Наглася и подсигурява покриване на стандартите на определения профил.
    
    Презаписва всички останали настройки.

en: Level:
bg: Ниво:

en: Sets and ensures compliance with the specified level.
    
    Overrides all other settings.
bg: Наглася и подсигурява покриване на стандартите на определеното ниво.
    
    Презаписва всички останали настройки.

en: More Settings:
bg: Още настройки:

en: Additional encoder settings.
    
    Colon separated list of encoder options.
bg: Добълнителни настройки за енкодера.
    
    Списък опции за енкодера разделени с точка и запетая.

en: Video
bg: Видео

note: Add Button
en: Add
bg: Добави

en: Add new audio settings to the list
bg: Добави нови аудио настройки в списъка

en: Add All
bg: Добави всички

en: Add all audio tracks to the list
bg: Добави всички аудио пътечки в списъка

en: Reload all audio settings from defaults
bg: Презареди всички аудио настройки от тези по подразбиране

en: Track List
bg: Списък с пътечки

en: Selection Behavior:
bg: Поведение на селекция:

en: Choose which audio tracks of the source media are used.
bg: Избери кои аудио пътечки от медийния източник да бъдат използвани.

en: Create a list of languages you would like to select audio for.
    Tracks matching these languages will be selected using the chosen Selection Behavior.
bg: Създайте списък с езици, за които бихте искали да изберете аудио.
    Пътечките, пасващи на тези езици, ще бъдат избрани, използвайки избраното поведение на селекция.

en: Remove
bg: Премахни

en: Available Languages
bg: Налични езици

en: Selected Languages
bg: Избрани езици

en: Use only first encoder for secondary audio
bg: Използвай само първия енкодер за второстепенно аудио

en: Only the primary audio track will be encoded with the full encoder list.
    All other secondary audio output tracks will be encoded with first encoder only.
bg: Само главната аудио пътечка ще бъде кодирана с пълния списък на енкодера.
    Всички други второстепенни изходни аудио пътечки ще бъдат кодирани само с първия енкодер.

en: Auto Passthru:
bg: Автоматично подаване:

en: Enable this if your playback device supports MP2.
    This permits MP2 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
bg: Избери това, ако устройството поддържа MP2.
    Това позволява подаване на MP2 да бъде избрано когато автоматично подаване е включено.

en: Enable this if your playback device supports MP3.
    This permits MP3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
bg: Избери това, ако устройството поддържа MP3.
    Това позволява подаване на MP3 да бъде избрано когато автоматично подаване е включено.

en: Enable this if your playback device supports AC-3.
    This permits AC-3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
bg: Избери това, ако устройството поддържа AC-3.
    Това позволява подаване на AC-3 да бъде избрано когато автоматично подаване е включено.

en: Enable this if your playback device supports EAC-3.
    This permits EAC-3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
bg: Избери това, ако устройството поддържа ЕAC-3.
    Това позволява подаване на ЕAC-3 да бъде избрано когато автоматично подаване е включено.

en: Enable this if your playback device supports DTS.
    This permits DTS passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
bg: Избери това, ако устройството поддържа DTS.
    Това позволява подаване на DTS да бъде избрано когато автоматично подаване е включено.

en: Enable this if your playback device supports DTS-HD.
    This permits DTS-HD passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
bg: Избери това, ако устройството поддържа DTS-HD.
    Това позволява подаване на DTS-HD да бъде избрано когато автоматично подаване е включено.

en: Enable this if your playback device supports TrueHD.
    This permits TrueHD passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
bg: Избери това, ако устройството поддържа TrueHD.
    Това позволява подаване на TrueHD да бъде избрано когато автоматично подаване е включено.

en: Enable this if your playback device supports FLAC.
    This permits FLAC passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
bg: Избери това, ако устройството поддържа FLAC.
    Това позволява подаване на FLAC да бъде избрано когато автоматично подаване е включено.

en: Enable this if your playback device supports AAC.
    This permits AAC passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
bg: Избери това, ако устройството поддържа AAC.
    Това позволява подаване на AAC да бъде избрано когато автоматично подаване е включено.

en: Enable this if your playback device supports Opus.
    This permits Opus passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
bg: Избери това, ако устройството поддържа Opus.
    Това позволява подаване на Opus да бъде избрано когато автоматично подаване е включено.

en: Passthru Fallback:
bg: Резерва при подаване:

en: Set the audio codec to encode with when a suitable track can not be found for audio passthru.
bg: Изберете аудио кодека, с който ще се кодира, когато не е налична подходяща пътечка за подаване на аудио.

en: <b>Audio Encoder Settings:</b>
bg: <b>Настройки на аудио енкодера:</b>

en: Each selected source track will be encoded with all selected encoders
bg: Всяка пътечка от източника ще бъде кодирана с избраните енкодери.

en: Encoder
bg: Енкодер

en: Bitrate/Quality
bg: Побитова скорост/Качество

en: Mixdown
bg: Смесване

en: Samplerate
bg: Честота на дискретизация

en: Gain
bg: Усилване

en: DRC
bg: КДО

en: Track Selection
bg: Избор на пътечки

en: Audio
bg: Аудио

en: Add new subtitle settings to the list
bg: Добави нови настройки за субтитри в списъка

en: Add all subtitle tracks to the list
bg: Добави всички пътечки за субтитри в списъка

en: Foreign Audio Scan
bg:  Сканиране за чуждо аудио

en: Add an extra pass to the encode which searches
    for subtitle candidates that provide subtitles for
    segments of the audio that are in a foreign language.
bg: Добави допълнителен цикъл за кодиране, който да търси
    потенциални субтитри, които да дадат субтитри на
    чуждоезични сегменти от аудиото.

en: Reload all subtitle settings from defaults
bg: Презареди всички настройки за субтитри от тези по подразбиране

en: Choose which subtitle tracks of the source media are used.
bg: Избери кои пътечки за субтитри от медийния източник да бъдат използвани.

en: Create a list of languages you would like to select subtitles for.
    Tracks matching these languages will be selected using the chosen Selection Behavior.
    
    The first language in this list is your "preferred" language and will be used
    for determining subtitle selection settings when there is foreign audio.
bg: Създайте списък с езици, за които бихте искали да изберете аудио.
    Пътечките, пасващи на тези езици, ще бъдат избрани, използвайки избраното поведение на селекция.
    
    Първият език в този списък е Вашият "предпочитан" език и ще бъде използван
    за определяне на настройки за селекция субтитри, когато няма чуждо аудио.

en: Preferred Language: None
bg: Предпочитан език: Няма

en: Add Foreign Audio Scan Pass
bg: Добави цикъл на сканиране за чуждо аудио

en: Add "Foreign Audio Scan" when the default audio track is your preferred language.
    This search pass finds short sequences of foreign audio and provides subtitles for them.
    
    This option requires a language to be set in the Selected Languages list.
bg: Добавете "Сканиране за чуждо аудио", когато аудио пътечката по подразбиране е на Вашия предпочитан език.
    Този цикъл на търсене намира кратки поредици от чуждо аудио и им осигурява субтитри.
    
    Тази опция изисква да бъде зададен език в списъка на избрани езици.

en: Add subtitle track if default audio is foreign
bg: Добави пътечка за субтитри, ако аудиото по подразбиране е чуждо

en: When the default audio track is not your preferred language, add a subtitle track.
    
    This option requires a language to be set in the Selected Languages list.
bg: Когато аудио пътечката по подразбиране не е от предпочитания език, добавя пътечка за субтитри.
    
    Тази настройка изисква език да е избран в списъка "Избрани езици".

en: Add Closed Captions when available
bg: Добави затворени надписи, когато са налични

en: Closed captions are text subtitles that can be added to any container as a soft subtitle track
bg: Затворените надписи са текстови субтитри, които могат да се добавят във всеки контейнер като пътечка за субтитри.

en: Burn-In Behavior*:
bg: Поведение при вграждане*:

en: Set the behavior of subtitle "Burn-In".
    
    Burned-In subtitles are part of the video and can not be disabled during playback.
    Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
bg: Наглася поведението на вграждането на субтитрите.
    
    Вградените субтитри са част от видеото ине могат да се спрат по време на възпроизвеждане.
    Само една пътечка за субтитри може да се вгради! Понеже може да има конфликти, само първата се вгражда.

en: Burn-In for deficient players*:
bg: Вграждане за неспособни плеъри*:

en: DVD Subtitles
bg: DVD субтитри

en: Burn the first selected DVD subtitle track. All other DVD subtitle tracks will be discarded.
    Use this option if your player software or device does not support DVD subtitles.
    
    Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
bg: Вгражда първата избрана пътечка за субтитри на DVD диска. Всички останли пътечки за субтитри на DVD диска се захвърлят.
    Използвай тази настройка, ако софтуера или устройството на плеъра не поддържа DVD субтитри.
    
    Само една пътечка за субтири може да се вгради! Понеже може да има конфликти, само първата се вгражда.

en: Blu-ray Subtitles
bg: Blu-ray субтитри

en: Burn the first selected Blu-ray subtitle track. All other Blu-ray subtitle tracks will be discarded.
    Use this option if your player software or device does not support Blu-ray subtitles.
    
    Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
bg: Вгражда първата избрана пътечка за субтитри на Blu-ray диска. Всички останли пътечки за субтитри на Blu-ray диска се захвърлят.
    Използвай тази настройка, ако софтуера или устройството на плеъра не поддържа Blu-ray субтитри.
    
    Само една пътечка за субтири може да се вгради! Понеже може да има конфликти, само първата се вгражда.

en: <small>* Only one of the above subtitle burn options will be applied, starting with the top.</small>
bg: <small>* Само една от по-горните пътечки с вграждане на субтитри ще се приложи, започвайки от най-горната.</small>

en: Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
bg: Само една пътечка за субтитри може да се вгради! Понеже могат да се случат конфликти, първата се избира.

en: Subtitles
bg: Субтитри

en: Chapter Markers
bg: Маркери на глави

en: Add chapter markers to output file.
bg: Добави маркери на глави в изходния файл.

en: Index
bg: Индекс

en: Duration
bg: Продължителност

en: Title
bg: Заглавие

en: Chapters
bg: Глави

en: Actors:
bg: Актьори:

en: Director:
bg: Режисьор:

en: Release Date:
bg: Дата на излизане:

en: Comment:
bg: Коментари:

en: Genre:
bg: Жанр:

en: Description:
bg: Описание:

en: Plot:
bg: Сюжет:

en: Tags
bg: Тагове

en: <b>Save As:</b>
bg: <b>Запиши като:</b>

en: Destination filename for your encode.
bg: Изходно име на файла за кодирането.

en: <b>To:</b>
bg: <b>Към:</b>

en: Destination directory for your encode.
bg: Изходна директория за кодирането.

en: Destination Directory
bg: Изходна директория

en: Add Multiple Titles
bg: Добави няколко заглавия

en: Cancel
bg: Отмени

en: Select All
bg: Избери всички

en: Mark all titles for adding to the queue
bg: Маркирай всички заглавия за добавяне на опашката

en: Clear All
bg: Изчисти всички

en: Unmark all titles
bg: Размаркирай всички заглавия

en: Destination files OK.  No duplicates detected.
bg: Изходни файловете са наред. Не са засечени дубликати.

en: Preferences
bg: Настройки

en: Default action when all encodes are complete
bg: Действие по подразбиране когато всички кодирания завършат

en: Use automatic naming (uses modified source name)
bg: Използване на автоматично именуване (използва променено име на източника)

en: Create destination filename from source filename or volume label
bg: Създава файл с изходно име от името на източника или етикета на дяла

en: Auto-Name Template
bg: Шаблон за автоматично именуване

en: Use iPod/iTunes friendly (.m4v) file extension for MP4
bg: Използване на файлово разширение (.m4v) подходящо за iPod/iTunes възпроизвеждане на MP4

en: Number of previews
bg: Брой визуализации

en: Filter short DVD and Blu-ray titles (seconds)
bg: Филтриране на кратки DVD и Blu-ray заглавия (секунди)

en: Clear completed queue items after an encode completes
bg: Изчисти завършените елементи на опашката след завършване на кодирането

en: By default, completed jobs remain in the queue and are marked as complete.
    Check this if you want the queue to clean itself up by deleting completed jobs.
bg: По подразбиране, завършените задачи остават в опашката, маркирани като завършени.
    Изберете това, ако искате опашката сама да се разчиства, като изтрива завршените задачи.

en: General
bg:  Основни

en: Set a custom directory for Handbrake temporary files
bg: Избор на персонализирана директория за временни файлове на Handbrake

en: Temporary files that HandBrake creates will be placed under this directory.
    
    Changing this setting will require restarting HandBrake.
    
    This setting overrides the TEMP environment variable that is normally used to define this directory.
    
    Flatpak users may need to set this for certain workflows to work properly. The default size of the TEMP directory in a flatpak sandbox is 1/2 physical memory size and may be too small for things like the 2-pass stats file.
bg: Временните файлове, които HandBrake създава, ще бъдат поставени в тази директория.
    
    За променянето на тази настройка, ще се наложи рестартиране на HandBrake.
    
    Тази настройка презаписва TEMP променливata в средата на изпълнение, която се ползва за избор на тази директория.
    
    На потребителите на Flatpak може да се наложи да настроят това, за да работят определени неща да работят правилно. Размерът по подразбиране на TEMP директорията в flatpak изолирана среда е 1/2 размера на оперативната памет и може да е твърде малка за неща като файлът за информация на кодиране в два цикъла.

en: Temp Directory
bg: Временна директория

en: Constant Quality fractional granularity
bg: Постоянно качество дробна грануларност

en: Use dvdnav (instead of libdvdread)
bg: Използване на dvdnav (вместо libdvdread)

en: Monitor destination disk free space
bg: Следене на свободното пространство в изходния диск

en: Pause encoding if free disk space drops below limit
bg: Паузиране на кодирането ако дисковото пространства падне под дадена граница

en: MB Limit
bg: Ограничение в МБ

en: Put individual encode logs in same location as movie
bg: Сложи индивидуални дневници в същото място като филма

en: Activity Log Verbosity Level
bg: Ниво на подробност на дневника на дейностите:

en: Activity Log Longevity
bg: Дълголетие на дневника на дейностите

en: Scale down High Definition previews
bg: Смаляване на висококачествени визуализации

en: Automatically Scan DVD when loaded
bg: Автоматично сканирай DVD, когато бъде заредено

en: Scans the DVD whenever a new disc is loaded
bg: Сканира DVD-то, когато нов диск бъде зареден

en: Activity Window Font Size
bg: Размер на шрифта в прозореца на дейностите

en: Use the same settings for all titles in a batch
bg: Използвай еднакви настройки за всички заглавия в група

en: When checked, every title will use the same settings when adding a
    batch of titles to the queue.
    
    Uncheck this if you want to allow changing each title's settings independently.
bg: Когато това е отметнато, всяко заглавие ще използва еднакви настройки,
    щом се добави група заглавия към опашката.
    
    Махнете отметката, ако искате да позволите настройките на всяко заглавие да бъдат променяни независимо.

en: Show preview image in Summary tab
bg: Покажи визуализация в раздела Обобщение

en: Uncheck this if you want to hide the video preview image on the Summary tab for privacy reasons.
bg: Махнете отметката, ако искате да скриете визуализацията в раздела Обобщение за допълнителна поверителност.

en: Allow Tweaks
bg: Позволи корекции

en: Allow HandBrake For Dummies
bg: Позволи HandBrake For Dummies

en: Advanced
bg: Разширени

en: Rename Preset
bg: Преименувай шаблон

en: <span size="x-large">Rename Preset</span>
bg: <span size="x-large">Преименувай шаблон</span>

en: Name:
bg: Име:

en: <b>Description</b>
bg: <b>Описание</b>

en: Save Preset
bg: Запази шаблон

en: Category:
bg: Категория:

en: Set the category that this preset will be shown under.
bg: Избоерете категория, в която този шаблон ще се показва.

en: Category Name:
bg: Име на категория:

en: Preset Name:
bg: Име на шаблон:

en: Default Preset
bg: Шаблон по подразбиране

en: Make this the default Preset when HandBrake starts
bg: Направи това шаблона по подразбиране, когато Handbrake се пусне

en: <b>Dimensions</b>
bg: <b>Размери</b>

en: HandBrake Preview
bg: HandBrake визуализация

en: Select preview frames.
bg: Избор на кадрите за визуализация.

en: Encode and play a short sequence of video starting from the current preview position.
bg: Вграждане и възпроизвеждане на кратка част от видеото, започвайки от текущото място на визуализацията.

en: Click to toggle full screen mode
bg: Цъкни, за да включиш режим на пълен екран

en: <b>Duration:</b>
bg: <b>Продължителност:</b>

en: Set the duration of the live preview in seconds.
bg: Нагласяне на продължителността на визуализацията в реално време.

en: Show Crop
bg: Покажи изрязване

en: Show Cropped area of the preview
bg: Покажи изрязаната част на визуализацията

en: Source Resolution
bg: Разделителната способност на източника

en: Reset preview window to the source video's resolution
bg: Върни прозореца за визуализация към разделителната способност на видеото източник

en: Edit Subtitles
bg: Редактирай субтитри

en: Import SRT
bg: Импортирай SRT

en: Enable settings to import an SRT subtitle file
bg: Позволи на настройките да импортират файл за субтитри тип SRT

en: Import SSA
bg: Импортирай SSA

en: Enable settings to import an SSA subtitle file
bg: Позволи на настройките да импортират файл за субтитри тип SSA

en: Embedded Subtitle List
bg: Списък с вградени субтитри

en: Enable settings to select embedded subtitles
bg: Позволи на настройките да избират вградени субтитри

en: Source Track
bg: Пътечка източник

en: List of subtitle tracks available from your source.
bg: Списък с пътечки за субтитри, налични от Вашия източник.

en: Track Name:
bg: Име на пътечка:

en: Set the subtitle track name.
    
    Players may use this in the subtitle selection list.
bg: Задайте име на пътечката за субтитри.
    
    Плеърите може да го използват в списъка за избор на субтитри.

en: Language
bg: Език

en: Character Code
bg: Кодиращ модел

en: File:
bg: Файл:

en: Offset (ms)
bg: Отместване (ms)

en: Set the language of this subtitle.
    This value will be used by players in subtitle menus.
bg: Задайте езика на субтитрите.
    Тази стойност ще се ползва от плеърите в менютата за субтитри.

en: Set the character code used by the SRT file you are importing.
    
    SRTs come in all flavours of character sets.
    We translate the character set to UTF-8.
    The source's character code is needed in order to perform this translation.
bg: Задайте кодиращия модел използван от SRT файла, който импортирате.
    
    SRT файловете се срещат с всякакви кодиращи модели.
    Преобразуваме кодиращия модел към UTF-8.
    Кодиращият модел на източника е нужен за извршването на това преобразуване.

en: Select the SRT file to import.
bg: Изберете SRT файла за импортиране.

en: Import File
bg: Импортирай файл

en: Adjust the offset in milliseconds between video and SRT timestamps
bg: Настройване на отместването в милисекунди между видео и SRT времената.

en: Forced Subtitles Only
bg: Само принудителни субтитри

en: Burn into video
bg: Вграждане във видео

en: Render the subtitle over the video.
    The subtitle will be part of the video and can not be disabled.
bg: Рендирай субтитрите върху видеото.
    Субтитрите ще бъдат част от видеото и няма да могат да бъдат скрити.

en: Set Default Track
bg: Задай пътечка по подразбиране

en: Edit Audio Track
bg: Редактирай аудио пътечка

en: List of audio tracks available from your source.
bg: Списък с аудио пътечки, налични от Вашия източник.

en: Set the audio track name.
    
    Players may use this in the audio selection list.
bg: Задайте име на аудио пътечката.
    
    Плеърите може да го използват в списъка за избор на аудио.

en: Mix
bg: Микс

en: Sample Rate
bg: Честота на дискретизация

en: <b>Dynamic Range Compression:</b> Adjust the dynamic range of the output audio track.
    
    For source audio that has a wide dynamic range (very loud and very soft sequences),
    DRC allows you to 'compress' the range by making loud sounds softer and soft sounds louder.
bg: <b>Компресия на динамичен обхват:</b> Наглася динамичния обхват на изходната аудио пътечка.
    
    За аудио източници, които имат широк динамичен обхват (много силни и много тихи части),
    КДО позволява да 'компресирате' обхвата, като правите шумните звуци по-тихи и тихите по-шумни.

en: Set the audio codec to encode this track with.
bg: Задайте аудио кодека, с който ще се кодира на тази пътечка.

en: Bitrate
bg: Побитова честота

en: Enable bitrate setting
bg: Включване на настройки за побитова честота

en: Quality
bg: Качество

en: Enable quality setting
bg: Включване на настройки за качество

en: Set the bitrate to encode this track with.
bg: Задайте побитовата честота, с която ще се кодира на тази пътечка.

en: <b>Quality:</b> For output codec's that support it, adjust the quality of the output.
bg: <b>Качество:</b> За изходни кодеци, които го поддържат. Настройва качеството на изходния файл.

en: Set the mixdown of the output audio track.
bg: Наглася смесването на изходната аудио пътечка.

en: Set the sample rate of the output audio track.
bg: Наглася честотата на дискретизация на изходната аудио пътечка.

en: <b>Audio Gain:</b> Adjust the amplification or attenuation of the output audio track.
bg: <b>Аудио усилване:</b>Настройва усилване или затихване на изходната аудио пътечка.

note: Audio DRC Label
en: Off
bg: Изключено

en: Quality:
bg: Качество:

en: Bitrate: %dkbps
bg: Побитова скорост: %dkbps

en: Bitrate: %.4gkbps
bg: Побитова скорост: %.4gkbps

en: <small>Passthrough</small>
bg: <small>Подаване</small>

en: %sGain: %s
    DRC: %s
    Track Name: %s
bg: %sУсилване: %s
    КДО: %s
    Име на пътечка: %s

en: %sGain: %s
    DRC: %s
bg: %sУсилване: %s
    КДО: %s

en: Add Audio Track
bg: Добави аудио пътечка

en: Add an audio encoder.
    Each selected source track will be encoded with all selected encoders.
bg: Добавя аудио енкодер.
    Всяка избрана пътечка на източника ще се кодира с избраните енкодери.

en: <b>Audio Quality:</b>
    For encoders that support it, adjust the quality of the output.
bg: <b>Аудио качество:</b>
    За енкодери, които го поддържат, настройва качеството на изхода.

en: Remove this audio encoder
bg: Премахни този аудио енкодер

en: Closing HandBrake will terminate encoding.
bg: Затварянето на HandBrake ще прекрати кодирането.

en: Not Selected
bg: Не е избрано

en: Detected DVD devices:
bg: Засечени DVD устройства:

note: This needs to be in scanning and working since scanning happens fast enough that it can be missed
en: Scanning ...
bg: Сканиране ...

en: Stop Scan
bg: Спри сканирането

en: Audio Track | Audio Tracks
bg[0]: Аудио пътечка
bg[1]: Аудио пътечки

en: Subtitle Track | Subtitle Tracks
bg[0]: Пътечка за субтитри
bg[1]: Пътечки за субтитри

en: + %d more audio track | + %d more audio tracks
bg[0]: + още %d аудио пътечка
bg[1]: + още %d аудио пътечки

en: , Forced Only
bg: , Само принудително

en: , Burned
bg: , вграден

en: , Default
bg: , по подразбиране

en: + %d more subtitle track | + %d more subtitle tracks
bg[0]: + още %d пътечка за субтитри
bg[1]: + още %dпътечки за субтитри

en: storage
bg: хранилище

en: display
bg: екран

en: Pixel Aspect Ratio
bg: Съотношение на пикселите:

en: Display Aspect Ratio
bg: Съотношение на страните на екрана

en: No Title Found
bg: Не е открито заглавие

en: New Video
bg: Ново видео

en: %s
    
    %s in %d seconds ...
bg: %s
    
    %s в %d секунди ...

en: %sYour movie will be lost if you don't continue encoding.
bg: %s Филмът Ви ще бъде загубен, ако не продължите кодирането.

en: Cancel Current and Stop
bg: Отмени настоящо и спри

en: Cancel Current, Start Next
bg: Отмени настоящо, започни следващо

en: Finish Current, then Stop
bg: Завърши настоящо и спри

en: Continue Encoding
bg: Продължи кодирането

en: %d encode pending
bg: %d чакащо кодиране

en: %d encodes pending
bg: %d чакащи кодирания

en: job %d of %d,
bg: задача %d от %d,

en: pass %d (subtitle scan) of %d,
bg: цикъл %d (сканиране на субтитри) от %d,

en: pass %d of %d,
bg: цикъл %d от %d,

en: Encoding: %s%s%.2f %% (%.2f fps, avg %.2f fps, ETA %02dh%02dm%02ds)
bg: Кодиране: %s%s%.2f %% (%.2f fps, avg %.2f fps, ETA %02dч%02dм%02dс)

en: Encoding: %s%s%.2f %% (ETA %02dh%02dm%02ds)
bg: Кодиране: %s%s%.2f %% (ETA %02dч%02dм%02dс)

en: Encoding: %s%s%.2f %%
bg: Кодиране: %s%s%.2f %%

en: Searching for start time,
bg: Търсене на начално време,

en: Scanning title %d of %d...
bg: Сканиране на заглавие %d от %d...

en: Scanning title %d of %d preview %d...
bg: Сканиране на заглавие %d от %d визуализация %d...

en: Paused
bg: На пауза

en: Encode Done!
bg: Кодирането е готово!

en: Encode Canceled.
bg: Кодирането е отменено.

en: Encode Failed.
bg: Кодирането се провали.

en: Muxing: This may take a while...
bg: Мултиплексиране: Може да отнеме известно време...

en: Encode Complete
bg: Кодирането завърши

en: Put down that cocktail, Your HandBrake queue is done!
bg: Оставете коктейла, Вашата опашка в HandBrake е готова!

en: Your encode is complete.
bg: Кодирането ви е завършено.

en: Quitting Handbrake
bg: Изход от HandBrake

en: Putting computer to sleep
bg: Заспиване на компютъра

en: Shutting down the computer
bg: Изключване на компютъра

en: First Track Matching Selected Languages
bg: Първата пътечка да пасва на избраните езици

en: All Tracks Matching Selected Languages
bg: Всички пътечки да пасват на избраните езици

en: Foreign Audio Subtitle Track
bg: Пътечка за субтитри за чуждо аудио

en: First Selected Track
bg: Първа избрана пътечка

en: Foreign Audio, then First Selected Track
bg: Чуждо аудио, след това първа избрана пътечка

en: Chapters:
bg: Глави:

en: Seconds:
bg: Секунди:

en: Frames:
bg: Кадри:

en: Do Nothing
bg: Не прави нищо

en: Show Notification
bg: Покажи известие

en: Quit Handbrake
bg: Изход от HandBrake

en: Put Computer To Sleep
bg: Заспиване на компютъра

en: Shutdown Computer
bg: Изключване на компютъра

en: Custom
bg: Персонализирано

en: Week
bg: Седмица

en: Month
bg: Месец

en: Year
bg: Година

en: Immortal
bg: Завинаги

en: Decomb
bg: Премахване на гребеновиден ефект

en: Conservative
bg: Консервативно

en: Height (Letterbox)
bg: Височина (Letterbox)

en: Width (Pillarbox)
bg: Ширина (Pillarbox)

en: Width &amp; Height
bg: Ширина и височина

en: Black
bg: Черен

en: Dark Gray
bg: Тъмносив

en: Gray
bg: Сив

en: White
bg: Бял

en: Spatial
bg: Пространствен

en: Temporal
bg: Времеви

en: Fast
bg: Бърз

en: Optimal
bg: Оптимален

en: Strict
bg: Стриктен

en: Normal
bg: Нормален

en: Simple
bg: Прост

en: Smart
bg: Умен

en: Diamond
bg: Диаманд

en: Hexagon
bg: Шестоъгълник

en: Uneven Multi-Hexagon
bg: Неравен мултишестоъгълник

en: Exhaustive
bg: С пълно изчерпване

en: Hadamard Exhaustive
bg: Хадамар с пълно изчерпване

en: 0: SAD, no subpel
bg: 0: SAD, без subpel

en: 4: SATD, qpel on all
bg: 4: SATD, qpel на всички

en: 5: SATD, multi-qpel on all
bg: 5: SATD, multi-qpel на всички

en: 6: RD in I/P-frames
bg: 6: RD на I/P кадри

en: 7: RD in all frames
bg: 7: RD на всички кадри

en: 8: RD refine in I/P-frames
bg: 8: RD усъвършенстване на I/P кадри

en: 9: RD refine in all frames
bg: 9: RD усъвършенстване на всички кадри

en: 10: QPRD in all frames
bg: 10: QPRD на всички кадри

en: 11: No early terminations in analysis
bg: 11: Без ранно прекратяване на анализа

en: Most
bg: Повечето

en: Some
bg: Някои

en: All
bg: Вички

en: Encode only
bg: Само кодиране

en: Always
bg: Винаги

en: Same as source
bg: Същата като източника

en: %3d - %02dh%02dm%02ds - %s
bg: %3d - %02dч%02dм%02dс - %s

en: %3d - %02dh%02dm%02ds - (%05d.MPLS)
bg: %3d - %02dч%02dм%02dс - (%05d.MPLS)

en: %3d - %02dh%02dm%02ds
bg: %3d - %02dч%02dм%02dс

en: No Titles
bg: Няма заглавия

note: No audio. set some default
en: No Audio
bg: Няма аудио

en: Invalid Detelecine Settings:
    
    Preset:	%s
    Custom:	%s
bg: Невалидни настройки за изглаждане на презредов образ:
    
    Шаблон:	%s
    Персонализирани:	%s

en: Invalid Detelecine Settings:
    
    Preset:	%s
bg: Невалидни настройки за изглаждане на презредов образ:
    
    Шаблон:	%s

en: Invalid Comb Detect Settings:
    
    Preset:	%s
    Custom:	%s
bg: Невалидни настройки за засичане на гребенов ефект:
    
    Шаблон:	%s
    Персонализирани:	%s

en: Invalid Comb Detect Settings:
    
    Preset:	%s
bg: Невалидни настройки за засичане на гребенов ефект:
    
    Шаблон:	%s

en: Invalid Deinterlace Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
    Custom:	%s
bg: Невалидни настройки за изглаждане на презредов образ:
    
    Филтър:	%s
    Шаблон:	%s
    Персонализирани:	%s

en: Invalid Deinterlace Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
bg: Невалидни настройки за изглаждане на презредов образ:
    
    Филтър:	%s
    Шаблон:	%s

en: Invalid Denoise Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
    Tune:	%s
    Custom:	%s
bg: Невалидни настройки за премахване на шум:
    
    Филтър:	%s
    Шаблон:	%s
    Настройка:	%s
    Персонализирани:	%s

en: Invalid Sharpen Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
    Tune:	%s
    Custom:	%s
bg: Невалидни настройки за изостряне:
    
    Филтър:	%s
    Шаблон	%s
    Настройка:	%s
    Персонализирани:	%s

en: Theora is not supported in the MP4 container.
    
    You should choose a different video codec or container.
    If you continue, FFMPEG will be chosen for you.
bg: Theora не се поддържа в MP4 контейнер.
    
    Трябва да изберете различен видео кодек или контейнер.
    Ако продължите, FFMPEG ще бъде избран за Вас.

en: Only VP8, VP9 and AV1 is supported in the WebM container.
    
    You should choose a different video codec or container.
    If you continue, one will be chosen for you.
bg: Само VP8, VP9 и AV1 се поддържа за WebM контейнера.
    
    Трябва да изберете друг видео кодек или контейнер.
    Ако продължите, подходящ ще бъде избран автоматично.

en: Continue
bg: Продължи

note: No valid title, stop right there
en: No title found.
bg: Не е открито заглавие.

en: Only one subtitle may be burned into the video.
    
    You should change your subtitle selections.
    If you continue, some subtitles will be lost.
bg: Само едни субтитри могат да бъдат вградени във видеото.
    
    Трябва да промените избраните си субтитри.
    Ако продължите, някои субтитри може да бъдат загубени.

en: WebM in HandBrake only supports burned subtitles.
    
    You should change your subtitle selections.
    If you continue, some subtitles will be lost.
bg: WebM в HandBrake поддържа само вградени субтитри.
    
    Трябва да промените избраните си субтитри.
    Ако продължите, някои субтитри може да бъдат загубени.

en: SRT file does not exist or not a regular file.
    
    You should choose a valid file.
    If you continue, this subtitle will be ignored.
bg: SRT файлът не съществува или не е нормален файл.
    
    Трябва да изберете валиден файл.
    Ако продължите, тези субтитри ще бъдат игнорирани.

en: The source does not support Pass-Thru.
    
    You should choose a different audio codec.
    If you continue, one will be chosen for you.
bg: Източникът не поддържа подаване.
    
    Трябва да изберете различен аудио кодек.
    Ако продължите, такъв ще бъде избран за Вас.

en: %s is not supported in the %s container.
    
    You should choose a different audio codec.
    If you continue, one will be chosen for you.
bg: %s не се поддържа в %s контейнер.
    
    Трябва да изберете различен аудио кодек.
    Ако продължите, такъв ще бъде избран за Вас.

en: Comb Detect
bg: Засичане на гребеновиден ефект

en: Detelecine
bg: Обратно кадриране

en: Deinterlace (Yadif)
bg: Изглаждане на презредов образ (Yadif)

en: Deinterlace (Bwdif)
bg: Изглаждане на презредов образ (Bwdif)

en: Deblock
bg: Поправяне на макроблокове

en: Denoise (NLMeans)
bg: Премахване на шум (NLMeans)

en: Denoise (HQDN3D)
bg: Премахване на шум (HQDN3D)

en: Chroma Smooth
bg: Изглаждане на наситеността

en: Sharpen (Unsharp)
bg: Изостряне (Unsharp)

en: Rotate
bg: Завъртане

en: Sharpen (lapsharp)
bg: Изостряне (lapsharp)

en: Colorspace
bg: Цветово пространство

en: <b><big>Unable to create %s.</big></b>
    
    Internal error. Could not parse UI description.
    %s
bg: <b><big>Неуспешно създаване на %s.</big></b>
    
    Вътрешна грешка. Неуспешно обработване на описанието на интерфейса.
    %s

en: Track Information
bg: Информация за пътечка

en: Preset Name
bg: Име на шаблон

en: The device or file to encode
bg: Устройството или файлът за кодиране

en: The preset values to use for encoding
bg: Стойностите на шаблона, които ще се използват в кодирането

en: Spam a lot
bg: Много спам

en: The path to override user config dir
bg: Път за презаписване на потребителската директория за конфигурация

en: Open a console for debug output
bg: Отваряне на конзола за отстраняване на грешки

en: ghb_presets_menu_init: Failed to find presets folder.
bg: ghb_presets_menu_init: Папката с шаблоните не може да бъде намерена.

en: Failed to find parent folder when adding child.
bg: Неуспешно откриване на родителска директория при добавянето на наследник.

en: Presets found are newer than what is supported by this version of HandBrake!
    
    Would you like to continue?
bg: Откритите шаблони са по-нови от това, което се поддържа в тази версия на HandBrake!
    
    Желаете ли да продължите?

en: Get me out of here!
bg: Махни ме от тук!

en: Load backup presets
bg: Зареди резервното копие на шаблоните

en: Presets (*.json)
bg: Шаблони (*.json)

en: Legacy Presets (*.plist)
bg: Стар вид шаблони (*.plist)

en: Export Preset
bg: Експортиране на шаблон

en: Confirm deletion of %s:
    
    %s
bg: Потвърди изтриването на %s:
    
    %s

en: folder
bg: папка

en: preset
bg: шаблон

en: Delete
bg: Изтрий

en: Missing GStreamer plugin
    Audio or Video may not play as expected
    
    %s
bg: Липсваща GStreamer добавка
    Аудио или видеото може да не се възпроизведе както се очаква
    
    %s

en: OK
bg: ОК

en: %s (Modified)
bg: %s (Променен)

en: Time:
bg: Време:

en: Align A/V
bg: Подравняване на Аудио/Видео

en: %d:%d:%d:%d Crop
    %dx%d storage, %dx%d display
    %d:%d Pixel Aspect Ratio
    %s Display Aspect Ratio
bg: %d:%d:%d:%d Изрязване
    %dx%d хранилище, %dx%d екран
    %d:%d Съотношение на размерите на пикселите
    %s Съотношение на размерите на екрана

en: %s, Bitrate %dkbps
bg: %s, Побитова скорост %dкб/с

en: %s, Constant Quality %.4g(%s)
bg: %s, Постоянно качество %.4g(%s)

en: %sPreset %s
bg: %sШаблон %s

en: %sTune %s
bg: %sНастройка %s

en: %sProfile %s
bg: %sШаблон %s

en: %sLevel %s
bg: %sНиво %s

en: 
    Constant Framerate %s fps
bg: 
    Постоянна кадрова честота %s fps

en: 
    Peak Framerate %s fps (may be lower)
bg: 
    Максимална кадрова честота %s fps (може да е по-ниска)

en: 
    Variable Framerate %s fps
bg: 
    Променлива кадрова честота %s fps

en: Pending
bg: Чакащо

en: Completed
bg: Завършено

en: Canceled
bg: Отменено

en: Failed
bg: Провалено

en: %d Day %02d:%02d:%02d
bg: %dден %02d:%02d:%02d

en: %d Days %02d:%02d:%02d
bg: %d дни %02d:%02d:%02d

en: B
bg: Б

en: KB
bg: КБ

en: MB
bg: МБ

en: GB
bg: ГБ

en: Not Available
bg: Не е наличен

en: Foreign Audio Search
bg: Търсене на чуждо аудио

en: Encode
bg: Кодиране

note: Should never happen
en: Error
bg: Грешка

en: pass %d of %d
    %s
bg: цикъл %d от %d
    %s

en: Scanning Title
bg: Сканиране на заглавие

en: Encoding Paused
bg: Кодирането е на пауза

en: Encoding In Progress
bg: Кодирането тече

note: Should never happen
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: %sThe destination filesystem is almost full: %<PRId64> MB free.
    Destination: %s
    Encode may be incomplete if you proceed.
bg: %sИзходната файлова система е почти пълна: %<PRId64>МБ свободни.
    Изход: %s
    Кодирането може да е незавършено ако продължите.

en: Resume, I've fixed the problem
bg: Продължи, оправих проблема.

en: Resume, Don't tell me again
bg: Продължи, не ми напомняй отново.

en: Stop
bg: Спри

en: Stop Encoding
bg: Спри кодиране

en: S_top Encoding
bg: С_при кодирането

en: Resume
bg: Продължи

en: Resume Encoding
bg: Продължи кодиране

en: _Resume Encoding
bg: _Продължи кодирането

en: You are currently encoding.  What would you like to do?
bg: В момента кодирате. Какво искате да правите?

en: Offset: %dms
bg: Отместване: %dms

en: Burned Into Video
bg: Вградено във видео

en: Passthrough
bg: Подаване

en: Default
bg: По подразбиране

en: Add Subtitles
bg: Добави субтитри

en: Preferred Language: %s
bg: Предпочитан език: %s

en: Add %s subtitle track if default audio is not %s
bg: Добавяне на %s пътечка за субтитри ако аудиото по подразбиране не е %s

en: Add subtitle track if default audio is not your preferred language
bg: Добавяне на пътечка за субтитри ако аудиото по подразбиране не на предпочитания ви език

en: Destination: %s
    
    Another queued job has specified the same destination.
    Do you want to overwrite?
bg: Изход: %s
    
    Друга задача в опашката е избрала същия изход.
    Искате ли да презапишете?

en: Overwrite
bg: Презапиши

en: Destination: %s
    
    This is not a valid directory.
bg: Изход: %s
    
    Не е валидна директория.

en: Destination: %s
    
    Can not read or write the directory.
bg: Изход: %s
    
    Не може да се чете или пише в тази директория.

en: Destination: %s
    
    File already exists.
    Do you want to overwrite?
bg: Изход: %s
    
    Файлът вече съществува.
    Искате ли да го презапишете?

en: Select this title for adding to the queue.
bg: Избиране на това заглавие за добавяне в опашката.

note: Title label
en: No Title
bg: Без заглавие

en: There is another title with the same destination file name.
    This title will not be added to the queue unless you change
    the output file name.
bg: Има още едно заглавие със същото име на изходния файл.
    Това заглавие няма да бъде добавено в опашката, освен 
    ако не проемните името на изходния файл.

en: %s
    
    Expanded Options:
    "%s"
bg: %s
    
    Разширени настройки:
    "%s"

en: %s
    
    Expanded Options:
    ""
bg: %s
    
    Разширени настройки:
    ""

en: %s: %.4g (Warning: lossless)
bg: %s: %.4g (Внимание: без загуба)
