ghb 1.6.0-git-a6a111e86 - en to ca translation catalogue (632 entries)

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Open Source
ca: _Obre l'origen

en: Open _Directory
ca: Obre un _directori

en: Set _Destination
ca: Estableix la _destinació

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Quit
ca: Surt

en: _Queue
ca: Cua

en: _Add
ca: _Afegeix

en: Add _Multiple
ca: Afegeix-ne _múltiples

en: Add A_ll
ca: Afegeix-ho tot

en: _Start Encoding
ca: Inicia la codificació

en: _Pause Encoding
ca: _Pausa la codificació

en: S_ave Queue
ca: D_esa la cua

en: _Load Queue File
ca: Carrega el fitxer de cua

en: _View
ca: _Visualitza

en: Presets _List
ca: _Llista de valors predefinits

en: _Preview
ca: _Previsualitza

en: _Activity Window
ca: Finestra d'_activitat

en: _Presets
ca: Valors _predefinits

en: Set De_fault
ca: Estableix per _defecte

en: _Save
ca: De_sa

en: Save _As
ca: _Anomena i desa

en: _Rename
ca: _Canvia el nom

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Import
ca: _Importa

en: _Export
ca: _Exporta

en: Reset _Built-in Presets
ca: Reinicia els valors predefinits integrats

en: _Help
ca: Ajuda

en: _About
ca: Quant _a

en: _Guide
ca: _Guia

en: Render the subtitle over the video.
    
    The subtitle will be part of the video and can not be disabled.
ca: Renderitza el subtítol sobre el vídeo.
    
    El subtítol formarà part del vídeo i no es pot desactivar.

en: <b>Burned In</b>
ca: <b>Enregistrat</b>

en: Set the default output subtitle track.
    
    Most players will automatically display this
    subtitle track whenever the video is played.
    
    This is useful for creating a "forced" track
    in your output.
ca: Estableix la pista de subtítols de sortida predeterminada.
    
    La majoria de reproductors mostraran automàticament
    aquesta pista de subtítols quan es reprodueixi el vídeo.
    
    Això és útil per crear una pista «forçada» a 
    la sortida.

en: <b>Default</b>
ca: <b>Predeterminat</b>

en: Use only subtitles that have been flagged
    as forced in the source subtitle track
    
    "Forced" subtitles are usually used to show
    subtitles during scenes where someone is speaking
    a foreign language.
ca: Utilitza només els subtítols marcats
    com a forçats a la pista de subtítols d'origen
    
    Els subtítols «forçats» s'utilitzen normalment per mostrar
    subtítols durant les escenes en què algú parla
    una llengua estrangera.

en: <b>Forced Only</b>
ca: <b>Només forçats</b>

en: Add (or subtract) an offset (in milliseconds)
    to the start of the SRT subtitle track.
    
    Often, the start of an external SRT file
    does not coincide with the start of the video.
    This setting allows you to synchronize the files.
ca: Afegeix (o resta) un desplaçament (en mil·lisegons)
    a l'inici de la pista de subtítols SRT.
    
    Sovint, l'inici d'un fitxer SRT extern
    no coincideix amb l'inici del vídeo.
    Aquest paràmetre permet sincronitzar els fitxers.

en: <b>SRT Offset</b>
ca: <b>Desplaçament SRT</b>

en: The source subtitle track
    
    You can choose any of the subtitles
    recognized in your source file.
    
    In addition, there is a special track option
    "Foreign Audio Scan".  This option will add
    an extra pass to the encode that searches for
    subtitles that may correspond to a foreign
    language scene.  This option is best used in
    conjunction with the "Forced" option.
ca: La pista de subtítols d'origen
    
    Podeu triar qualsevol dels subtítols
    reconeguts en el fitxer d'origen.
    
    A més, hi ha una opció de pista especial
    «Explora l'àudio estranger». Aquesta opció
    afegirà una passada addicional al codificador
    que cerca subtítols que poden ser d'una
    escena en llengua estrangera. Aquesta 
    opció va més bé junt amb l'opció «forçats».

en: <b>Track</b>
ca: <b>Pista</b>

en: Play File
ca: Reprodueix el fitxer

en: Open Source Directory
ca: Obre el directori d'origen

en: Open Destination Directory
ca: Obre el directori de destinació

en: Open Encode Log Directory
ca: Obre el directori de registre de la codificació

en: Open Encode Log
ca: Obre el registre de la codificació

en: Reset Failed Jobs
ca: Reinicia les tasques que han fallat

en: Reset All Jobs
ca: Reinicia totes les tasques

en: Clear Completed Jobs
ca: Neteja les tasques completades

en: Clear All Jobs
ca: Neteja totes les tasques

en: Import Queue
ca: Importa la cua

en: Export Queue
ca: Exporta la cua

en: HandBrake Presets
ca: Valors predefinits del HandBrake

en: Actions
ca: Accions

en: HandBrake Queue
ca: Cua del HandBrake

en: _Play File
ca: _Reprodueix el fitxer

en: Open _Source Directory
ca: Obre el directori d'origen

en: Open _Destination Directory
ca: Obre el directori _destinació

en: Move to _Top
ca: Mou al capdamun_t

en: Move to _Bottom
ca: Mou al _final

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Reset
ca: _Restableix

en: Re_move
ca: Supri_meix

en: <span size="x-large">Queue</span>
ca: <span size="x-large">Cua</span>

en: 0 jobs pending
ca: 0 tasques pendents

en: Start Encoding
ca: Inicia la codificació

en: Start
ca: Inicia

en: Pause Encoding
ca: Pausa la codificació

en: Pause
ca: Pausa

en: Options
ca: Opcions

en: When Done:
ca: En acabar:

en: Reset
ca: Restableix

en: Mark selected queue entry as pending.
    Resets the queue job to pending and ready to run again.
ca: Marca l'entrada de la cua seleccionada com a pendent.
    Torna a definir la tasca de la cua com a pendent i a punt per a tornar a executar.

en: Edit
ca: Edita

en: Preset:
ca: Valors predefinits:

en: Source:
ca: Origen:

en: Title:
ca: Títol:

en: Destination:
ca: Destinació:

en: Video:
ca: Vídeo:

en: Audio:
ca: Àudio:

en: Subtitles:
ca: Subtítols:

en: Summary
ca: Resum

en: Pass:
ca: Passada:

en: Start Time:
ca: Hora d'inici:

en: End Time:
ca: Hora de finalització:

en: Paused Duration:
ca: Durada en pausa:

en: Encode Time:
ca: Temps de codificació:

en: File Size:
ca: Mida del fitxer:

en: Status:
ca: Estat:

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Activity Log
ca: Registre d'activitat

en: HandBrake Activity Log
ca: Registre d'activitats del HandBrake

en: About HandBrake
ca: Quant al HandBrake

en: Copyright © 2008 -  John Stebbins
    Copyright © 2004 - , HandBrake Devs
ca: Copyright © 2008 -  John Stebbins
    Copyright © 2004 - , Desenvolupadors del HandBrake

en: HandBrake is a GPL-licensed, multiplatform, multithreaded video transcoder.
ca: El HandBrake és un transcodificador de vídeo multiplataforma i multifil, amb llicència GPL.

en: HandBrake is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License version 2, as published by the Free Software Foundation.
    
    HandBrake is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with Glade; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ca: El HandBrake és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General GNU versió 2, tal com publica la Free Software Foundation.
    
    El HandBrake es distribueix amb l'esperança que sigui útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o ADEQUACIÓ PER A UN PROPÒSIT PARTICULAR.  Vegeu la Llicència Pública General de GNU per a més detalls.
    
    Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General de GNU juntament amb el Glade; si no, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Choose Video Source
ca: Trieu l'origen del vídeo

en: Open Source
ca: Obre l'origen

en: Add to Queue
ca: Afegeix a la cua

en: Add To Queue
ca: Afegeix a la cua

en: Show Presets Window
ca: Mostra la finestra dels predefinits

en: Presets
ca: Valors predefinits

en: Show Preview Window
ca: Mostra la finestra de previsualització

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Show Queue
ca: Mostra la cua

en: Queue
ca: Cua

en: Show Activity Window
ca: Mostra la finestra d'activitat

en: Activity
ca: Activitat

en: <b>Source:</b>
ca: <b>Origen:</b>

en: None
ca: Cap

en: Scanning...
ca: S'està escanejant...

en: <b>Title:</b>
ca: <b>Títol:</b>

en: Set the title to encode.
    By default the longest title is chosen.
    This is often the feature title of a DVD.
ca: Estableix el títol a codificar.
    Per defecte es tria el títol més llarg.
    En un DVD, aquest és sovint el títol principal.

en: For multi-angle DVD's, select the desired angle to encode.
ca: Per a DVDs multiangle, seleccioneu l'angle desitjat a codificar.

en: <b>Range:</b>
ca: <b>Interval:</b>

en: Range of title to encode. Can be chapters, seconds, or frames.
ca: Interval del títol a codificar. Poden ser capítols, segons o fotogrames.

en: <b>Preset:</b>
ca: <b>Valors predefinit:</b>

en: Choose Preset
ca: Trieu uns valors predefinits

en: <u><i>Modified</i></u>
ca: <u><i>Modificat</i></u>

en: Reload
ca: Torna a carregar

en: Reload the settings for the currently selected preset.
    Modifications will be discarded.
ca: Torna a carregar els paràmetres dels valors predefinits seleccionats.
    Es descartaran les modificacions.

en: Save New Preset
ca: Desa els nous valors predefinits

en: Save the current settings to a new Preset.
ca: Desa la configuració actual a un valor predefinit nou.

en: Format to mux encoded tracks to.
ca: Format de les pistes codificades a multiplexar.

en: Web Optimized
ca: Optimitzada pel web

en: Optimize the layout of the MP4 file for progressive download.
    This allows a player to initiate playback before downloading the entire file.
ca: Optimitza la disposició del fitxer MP4 per a la baixada progressiva.
    Això fa que un reproductor pugui iniciar la reproducció abans de baixar tot el fitxer.

en: Align A/V Start
ca: Alinea l'inici A/V

en: Aligns the initial timestamps of all audio and video streams by
    inserting blank frames or dropping frames. May improve audio/video
    sync for broken players that do not honor MP4 edit lists.
ca: Alinea les marques horàries inicials de tots els fluxos d'àudio i vídeo
    mitjançant la inserció de fotogrames buits o descartant-los. Pot millorar la
    sincronització de l'àudio i del vídeo en reproductors mal fets que no fan cas a les llistes d'edició MP4.

en: iPod 5G Support
ca: Compatible amb l'iPod 5G

en: Add iPod Atom needed by some older iPods.
ca: Afegeix l'iPod Atom que necessiten alguns iPods més antics.

en: Passthru Common Metadata
ca: Metadades comunes del pas directe («passthru»)

en: Copy metadata from source to output.
ca: Copia les metadades de l'origen a la sortida.

en: Duration:
ca: Durada:

en: Tracks:
ca: Pistes:

en: Filters:
ca: Filtres:

en: Size:
ca: Mida:

en: Storage Size:
ca: Mida de l'emmagatzematge:

en: Display Size:
ca: Mida de la pantalla:

en: Aspect Ratio:
ca: Relació d'aspecte:

en: <b>Source Dimensions</b>
ca: <b>Dimensions de l'origen</b>

en: Flipping:
ca: Capgirament:

en: Horizontal ⇌
ca: Horitzontal ⇌

en: Flip video horizontally.
ca: Inverteix el vídeo horitzontalment.

en: Rotation:
ca: Rotació:

en: Rotate the video clockwise in 90 degree increments.
ca: Gira el vídeo en sentit horari en increments de 90 graus.

en: Cropping:
ca: Escapçat:

en: How to apply crop settings.
ca: Com aplicar la configuració de l'escapçat.

en: Left Crop
ca: Escapça a l'esquerra

en: Top Crop
ca: Escapça a dalt

en: Bottom Crop
ca: Escapça a baix

en: Right Crop
ca: Escapça a la dreta

en: <b>Orientation &amp; Cropping</b>
ca: <b>Orientació i escapçament</b>

en: Resolution Limit:
ca: Límit de resolució:

en: Resolution limits for common video formats.
ca: Límits de resolució per als formats de vídeo comuns.

en: Maximum Size:
ca: Mida màxima:

en: This is the maximum width that the video will be stored at.
ca: Aquesta és l'amplada màxima a la qual s'emmagatzemarà el vídeo.

en: This is the maximum height that the video will be stored at.
ca: Aquesta és l'alçada màxima a la qual s'emmagatzemarà el vídeo.

en: Anamorphic:
ca: Anamòrfic:

en: <b>Anamorphic Modes:</b><small><tt>
        Automatic - Use a pixel aspect ratio that maximizes
            storage resolution while preserving the original
            display aspect ratio.
        None      - Force pixel aspect ratio to 1:1.
        Custom    - Enter a custom pixel aspect ratio.</tt></small>
ca: <b>Modes anamòrfics:</b><small><tt>
        Automàtic - Utilitza una relació d'aspecte del píxel que
            maximitzi la resolució d'emmagatzematge mentre es
            conserva l'original.
        Cap - Força la relació d'aspecte del píxel a 1:1.
        Personalitzat - Introduïu una relació d'aspecte del píxel.</tt></small>

en: Pixel Aspect:
ca: Aspecte del píxel:

en: Pixel aspect defines the shape of the pixels.
    
    A 1:1 ratio defines a square pixel.  Other values define rectangular shapes.
    Players will scale the image in order to achieve the specified aspect.
ca: L'aspecte del píxel defineix la forma dels píxels.
    
    Una relació 1:1 defineix un píxel quadrat.  Altres valors defineixen formes rectangulars.
    Els reproductors escalaran la imatge per tal d'aconseguir l'aspecte especificat.

en: Pixel aspect defines the shape of the pixels.
    A 1:1 ratio defines a square pixel.  Other values define rectangular shapes.
    Players will scale the image in order to achieve the specified aspect.
ca: L'aspecte del píxel defineix la forma dels píxels.
    Una relació 1:1 defineix un píxel quadrat.  Altres valors defineixen formes rectangulars.
    Els reproductors escalaran la imatge per tal d'aconseguir l'aspecte especificat.

en: Scaled Size:
ca: Mida de l'escalat:

en: This is the width that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
ca: Aquesta és l'amplada en la qual s'emmagatzemarà el vídeo.
    Les dimensions reals a visualitzar diferiran si la relació d'aspecte del píxel no és 1:1.

en: This is the height that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
ca: Aquesta és l'alçada en la qual s'emmagatzemarà el vídeo.
    Les dimensions reals a visualitzar diferiran si la relació d'aspecte del píxel no és 1:1.

en: Optimal Size
ca: Mida òptima

en: Use highest resolution permitted by above settings.
ca: Usa la resolució més alta permesa per la configuració anterior.

en: Allow Upscaling
ca: Permet augmentar l'escalat

en: If not enabled, scaled dimensions will be limited to source dimensions.
ca: Si no està habilitat, les dimensions escalades es limitaran a les dimensions d'origen.

en: <b>Resolution &amp; Scaling</b>
ca: <b>Resolució i escalat</b>

en: Fill:
ca: Omple:

en: Add a border around the video.
ca: Afegeix una vora al voltant del vídeo.

en: Left Pad
ca: Botó esquerre

en: Top Pad
ca: Botó superior

en: Bottom Pad
ca: Botó inferior

en: Right Pad
ca: Botó dret

en: Color of border added around video.
ca: El color de la vora afegit al voltant del vídeo.

en: <b>Borders</b>
ca: <b>Vores</b>

en: Changing the display size will stretch the video.
ca: Canviar la mida de la pantalla estirarà el vídeo.

en: Automatic
ca: Automàtic

en: <b>Final Dimensions</b>
ca: <b>Dimensions finals</b>

en: This filter removes 'combing' artifacts that are the result of telecining.
    
    Telecining is a process that adjusts film framerates that are 24fps to NTSC video frame rates which are 30fps.
ca: Aquest filtre elimina els defectes combinats provocats pel telecining.
    
    El telecining és un procés que ajusta la velocitat dels fotogrames de la pel·lícula de 24 fps a la velocitat de fotogrames de vídeo NTSC, de 30 fps.

en: Custom detelecine filter string format
    
    JunkLeft:JunkRight:JunkTop:JunkBottom:StrictBreaks:MetricPlane:Parity
ca: Format personalitzat del filtre Detelecine
    
    JunkLeft:JunkRight:JunkTop:JunkBottom:StrictBreaks:MetricPlane:Parity

en: Interlace Detection:
ca: Detecció de l'entrellaçat:

en: This filter detects interlaced frames.
    
    If a deinterlace filter is enabled, only frames that this filter finds
    to be interlaced will be deinterlaced.
ca: Aquest filtre detecta fotogrames entrellaçats.
    
    Si s'habilita un filtre de desentrellaçat, només els fotogrames
    entrellaçats que trobi aquest filtre es desentrellaçaran.

en: Custom interlace detection filter string format
    
    Mode:Spatial Metric:Motion Thresh:Spatial Thresh:Mask Filter Mode:
    Block Thresh: Block Width: Block Height
ca: Format personalitzat del filtre d'entrellaçat
    
    Mode:Spatial Metric:Motion Thresh:Spatial Thresh:Mask Filter Mode:
    Block Thresh: Block Width: Block Height

en: Deinterlace:
ca: Desentrellaçat:

en: Choose decomb or deinterlace filter.
    
    The decomb filter supports a variety of interpolation algorithms.
    The deinterlace filter is a classic YADIF deinterlacer.
ca: Trieu el filtre decomb o de desentrellaçat.
    
    El filtre decomb suporta una varietat d'algorismes d'interpolació.
    El filtre de desentrellaçat és un desentrellaçador YADIF clàssic.

en: Deblock Filter:
ca: Filtre Deblock:

en: The deblocking filter removes a common type of compression artifact.
    If your source exhibits 'blockiness', this filter may help clean it up.
ca: El filtre Deblock esborra els artefactes de compressió més típics.
    Si l'origen té blocs de compressió, aquest filtre pot ajudar a netejar-los.

en: Tune:
ca: Ajusta:

en: Denoise Filter:
ca: Filtre per treure el soroll:

en: Denoise filtering reduces or removes the appearance of noise and grain.
    Film grain and other types of high frequency noise are difficult to compress.
    Using this filter on such sources can result in smaller file sizes.
ca: El filtre per treure el soroll elimina o redueix l'aparença de soroll i gra.
    El gra de pel·lícula i altres menes de soroll d'alta freqüència són difícils de comprimir.
    L'ús d'aquest filtre en aquests origens pot generar fitxer més petits.

en: Denoise filtering reduces or removes the appearance of noise and grain.
        Film grain and other types of high frequency noise are difficult to compress.
        Using this filter on such sources can result in smaller file sizes.
ca: El filtre redueix o elimina l'aparença del soroll i el gra.
        El gra de pel·lícula i altres tipus de soroll d'alta freqüència són difícils de comprimir.
        Utilitzant aquest filtre en aquestes fonts pot resultar en mides de fitxer més petites.

en: Chroma Smooth Filter:
ca: Filtre de suavització de la crominància:

en: The chroma smooth filter removes common color artifacts.
    Lower resolution analog source content may benefit from this filter.
ca: El filtre de suavització de la crominància elimina alguns defectes de color típics.
    El contingut d'un origen analògic de baixa resolució podria beneficiar-se d'aquest filtre.

en: Sharpen Filter:
ca: Filtre de nitidesa:

en: Sharpen filtering enhances edges and other
    high frequency components in the video.
ca: El filtre de nitidesa millora les vores i altres
    components d'alta freqüència al vídeo.

en: Colorspace:
ca: Espai de color:

en: Translate the colorspace of the source.
ca: Tradueix l'espai de color de l'origen.

en: Grayscale
ca: Escala de grisos

en: If enabled, filter colour components out of video.
ca: Si és actiu, filtra els components de color del vídeo.

en: Filters
ca: Filtres

en: Video Encoder:
ca: Codificador de vídeo:

en: Available video encoders.
ca: Codificadors de vídeo disponibles.

en: Framerate:
ca: Velocitat dels fotogrames:

en: Output framerate.
    
    'Same as source' is recommended. If your source video has
    a variable framerate, 'Same as source' will preserve it.
ca: Velocitat dels fotogrames de sortida.
    
    Es recomana posar «igual que l'origen». Si el vídeo d'origen té
    una freqüència de fotogrames variable, «igual que l'origen» la mantindrà.

en: Constant Framerate
ca: Velocitat dels fotogrames constant

en: Enables constant framerate output.
ca: Fa que la velocitat dels fotogrames de la sortida sigui constant.

en: Peak Framerate (VFR)
ca: Velocitat dels fotogrames màxima (VFR)

en: Enables variable framerate output with a peak
    rate determined by the framerate setting.
    
    VFR is not compatible with some players.
ca: Activa la velocitat de fotogrames variable de la sortida amb un pic
    determinat per la configuració de la velocitat dels fotogrames.
    
    VFR no és compatible amb alguns reproductors.

en: Variable Framerate
ca: Velocitat dels fotogrames variable

en: Enables variable framerate output.
    
    VFR is not compatible with some players.
ca: Activa la velocitat dels fotogrames variable.
    
    VFR no és compatible amb alguns reproductors.

en: Set the desired quality factor.
    The encoder targets a certain quality.
    The scale used by each video encoder is different.
    
    x264's scale is logarithmic and lower values correspond to higher quality.
    So small decreases in value will result in progressively larger increases
    in the resulting file size.  A value of 0 means lossless and will result
    in a file size that is larger than the original source, unless the source
    was also lossless.
    
    FFMpeg's and Theora's scale is more linear.
    These encoders do not have a lossless mode.
ca: Estableix el factor de qualitat desitjat.
    El codificador apunta a una certa qualitat.
    L'escala utilitzada per cada codificador de vídeo és diferent.
    
    L'escala de x264 és logarítmica i els valors més baixos corresponen a una qualitat més alta.
    Per a disminució tan petita del valor resultarà en increments progressivament més grans
    a la mida del fitxer resultant.  Un valor de 0 significa sense pèrdua i resultarà
    en una mida de fitxer que sigui més gran que la font original, llevat que la font
    Tampoc va tenir pèrdues.
    
    L'escala de FFmpeg i Theora és més lineal.
    Aquests codificadors no tenen un mode sense pèrdua.

en: Constant Quality:
ca: Qualitat constant:

en: Bitrate (kbps):
ca: Taxa de bits (kbps):

en: Set the average bitrate.
    
    The instantaneous bitrate can be much higher or lower at any point in time.
    But the average over a long duration will be the value set here.  If you need
    to limit instantaneous bitrate, look into x264's vbv-bufsize and vbv-maxrate settings.
ca: Estableix la taxa de bits mitjana.
    
    La taxa de bits instantània pot ser molt més alta o més baixa en qualsevol moment.
    Però la mitjana d'una durada llarga serà el valor establert aquí. Si necessiteu
    limitar la velocitat de bits instantània, mireu els paràmetres vbv-bufsize i vbv-maxrate de x264.

en: Multi-Pass Encoding
ca: Codificació en més d'una passada

en: Turbo Analysis Pass
ca: Passada d'anàlisis en mode turbo

en: Adjusts encoder settings to trade off compression efficiency against encoding speed.
    
    This establishes your default encoder settings.
    Tunes, profiles, levels and extra options string will be applied to this.
    You should generally set this option to the slowest you can bear since slower
    settings will result in better quality or smaller files.
ca: Ajusta la configuració del codificador per a compensar l'eficiència de compressió amb la velocitat de codificació.
    
    Això estableix la configuració predeterminada del codificador.
    S'hi aplicaran els ajustaments, els perfils, els nivells i les opcions addicionals.
    Normalment, hauríeu d'establir aquesta opció al més lent que pugueu suportar, ja que una
    configuració més lenta generarà fitxers de millor qualitat o més petits.

en: Tune settings to optimize for common scenarios.
    
    This can improve efficiency for particular source characteristics or set
    characteristics of the output file.  Changes will be applied after the
    preset but before all other parameters.
ca: Ajusta la configuració per a optimitzar els escenaris habituals.
    
    Això pot millorar l'eficiència per a característiques d'origen particulars o establir
    característiques del fitxer de sortida. Els canvis s'aplicaran després dels
    valors predefinits, però abans de tots els altres paràmetres.

en: Fast Decode
ca: Descodificació ràpida

en: Reduce decoder CPU usage.
    
    Set this if your device is struggling to play the output (dropped frames).
ca: Redueix l'ús de la CPU per part del descodificador.
    
    Establiu-ho si el dispositiu té dificultats per reproduir el vídeo (si ha de descartar fotogrames).

en: Zero Latency
ca: Latència zero

en: Minimize latency between input to encoder and output of decoder.
    
    This is useful for broadcast of live streams.
    
    Since HandBrake is not suitable for live stream broadcast purposes,
    this setting is of little value here.
ca: Minimitza la latència entre l'entrada al codificador i la sortida del descodificador.
    
    Això és útil per les transmissions en directe.
    
    Com que el HandBrake no és adequat per a la transmissió en directe,
    aquest paràmetre no serveix de gaire aquí.

en: Profile:
ca: Perfil:

en: Sets and ensures compliance with the specified profile.
    
    Overrides all other settings.
ca: Estableix i assegura el compliment del perfil especificat.
    
    Això sobreescriu la resta de paràmetres.

en: Level:
ca: Nivell:

en: Sets and ensures compliance with the specified level.
    
    Overrides all other settings.
ca: Estableix i assegura el compliment amb el nivell especificat.
    
    Això sobreescriu la resta de paràmetres.

en: More Settings:
ca: Més paràmetres:

en: Additional encoder settings.
    
    Colon separated list of encoder options.
ca: Paràmetres addicionals del codificador.
    
    Llista de les opcions del codificador, separades per dos punts.

en: Video
ca: Vídeo

note: Add Button
en: Add
ca: Afegeix

en: Add new audio settings to the list
ca: Afegeix una nova configuració d'àudio a la llista

en: Add All
ca: Afegeix-ho tot

en: Add all audio tracks to the list
ca: Afegeix totes les pistes d'àudio a la llista

en: Reload all audio settings from defaults
ca: Torna a carregar tots els paràmetres d'àudio dels valors predeterminats

en: Track List
ca: Llista de pistes

en: Selection Behavior:
ca: Comportament de la selecció:

en: Choose which audio tracks of the source media are used.
ca: Trieu quines pistes d'àudio s'utilitzaran en el mitjà d'origen.

en: Create a list of languages you would like to select audio for.
    Tracks matching these languages will be selected using the chosen Selection Behavior.
ca: Creeu una llista de llengües per a les quals voleu seleccionar àudio.
    Les pistes que coincideixin amb aquestes llengües se seleccionaran utilitzant el comportament de selecció escollit.

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Available Languages
ca: Idiomes disponibles

en: Selected Languages
ca: Idiomes seleccionats

en: Use only first encoder for secondary audio
ca: Utilitza només el primer codificador per a l'àudio secundari

en: Only the primary audio track will be encoded with the full encoder list.
    All other secondary audio output tracks will be encoded with first encoder only.
ca: Només es codificarà la pista d'àudio primària amb la llista completa de codificadors.
    Totes les altres pistes de sortida d'àudio secundàries es codificaran només amb el primer codificador.

en: Auto Passthru:
ca: Pas directe automàtic:

en: Enable this if your playback device supports MP2.
    This permits MP2 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
ca: Activeu-ho si el dispositiu de reproducció admet MP2.
    Permet seleccionar el pas directe de MP2 quan el mode de pas directe automàtic és actiu.

en: Enable this if your playback device supports MP3.
    This permits MP3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
ca: Activeu-ho si el dispositiu de reproducció admet MP3.
    Permet seleccionar el pas directe de MP3 quan el mode de pas directe automàtic és actiu.

en: Enable this if your playback device supports AC-3.
    This permits AC-3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
ca: Activeu-ho si el dispositiu de reproducció admet AC-3.
    Permet seleccionar el pas directe d'AC-3 quan el mode de pas directe automàtic és actiu.

en: Enable this if your playback device supports EAC-3.
    This permits EAC-3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
ca: Activeu-ho si el dispositiu de reproducció admet EAC-3.
    Permet seleccionar el pas directe d'EAC-3 quan el mode de pas directe automàtic és actiu.

en: Enable this if your playback device supports DTS.
    This permits DTS passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
ca: Activeu-ho si el dispositiu de reproducció admet DTS.
    Permet seleccionar el pas directe de DTS quan el mode de pas directe automàtic és actiu.

en: Enable this if your playback device supports DTS-HD.
    This permits DTS-HD passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
ca: Activeu-ho si el dispositiu de reproducció admet DTS-HD.
    Permet seleccionar el pas directe de DTS-HD quan el mode de pas directe automàtic és actiu.

en: Enable this if your playback device supports TrueHD.
    This permits TrueHD passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
ca: Activeu-ho si el dispositiu de reproducció admet TrueHD.
    Permet seleccionar el pas directe de TrueHD quan el mode de pas directe automàtic és actiu.

en: Enable this if your playback device supports FLAC.
    This permits FLAC passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
ca: Activeu-ho si el dispositiu de reproducció admet FLAC.
    Permet seleccionar el pas directe de FLAC quan el mode de pas directe automàtic és actiu.

en: Enable this if your playback device supports AAC.
    This permits AAC passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
ca: Activeu-ho si el dispositiu de reproducció admet AAC.
    Permet seleccionar el pas directe d'AAC quan el mode de pas directe automàtic és actiu.

en: Enable this if your playback device supports Opus.
    This permits Opus passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
ca: Activeu-ho si el dispositiu de reproducció admet Opus.
    Permet seleccionar el pas directe d'Opus quan el mode de pas directe automàtic és actiu.

en: Passthru Fallback:
ca: Alternativa al pas directe:

en: Set the audio codec to encode with when a suitable track can not be found for audio passthru.
ca: Estableix el còdec d'àudio amb el qual codificar quan no es pot trobar una pista adequada per al pas directe d'àudio.

en: <b>Audio Encoder Settings:</b>
ca: <b>Configuració del codificador d'àudio:</b>

en: Each selected source track will be encoded with all selected encoders
ca: Cada pista d'origen seleccionada es codificarà amb tots els codificadors seleccionats

en: Encoder
ca: Codificador

en: Bitrate/Quality
ca: Taxa de bits/Qualitat

en: Mixdown
ca: Mescla

en: Samplerate
ca: Freqüència de mostreig

en: Gain
ca: Guany

en: Track Selection
ca: Selecció de pistes

en: Audio
ca: Àudio

en: Add new subtitle settings to the list
ca: Afegeix una nova configuració de subtítols a la llista

en: Add all subtitle tracks to the list
ca: Afegeix totes les pistes de subtítols a la llista

en: Foreign Audio Scan
ca: Explora l'àudio estranger

en: Add an extra pass to the encode which searches
    for subtitle candidates that provide subtitles for
    segments of the audio that are in a foreign language.
ca: Afegeix una passada addicional al codificador que
    cerca candidats de subtítols per als segments
    d'àudio que estan en una llengua estrangera.

en: Reload all subtitle settings from defaults
ca: Torna a carregar tots els paràmetres de subtítols dels valors predeterminats

en: Choose which subtitle tracks of the source media are used.
ca: Trieu quines pistes de subtítols s'utilitzaran.

en: Create a list of languages you would like to select subtitles for.
    Tracks matching these languages will be selected using the chosen Selection Behavior.
    
    The first language in this list is your "preferred" language and will be used
    for determining subtitle selection settings when there is foreign audio.
ca: Creeu una llista de llengües per a les quals voleu seleccionar els subtítols.
    Les pistes que coincideixin amb aquestes llengües se seleccionaran utilitzant el comportament de selecció escollit.
    
    La primera llengua d'aquesta llista serà la vostra llengua «preferida», i es farà servir
    per a determinar la configuració de la selecció de subtítols quan hi ha un àudio estranger.

en: Preferred Language: None
ca: Idioma preferit: cap

en: Add Foreign Audio Scan Pass
ca: Afegeix una passada d'exploració d'àudio estranger

en: Add "Foreign Audio Scan" when the default audio track is your preferred language.
    This search pass finds short sequences of foreign audio and provides subtitles for them.
    
    This option requires a language to be set in the Selected Languages list.
ca: Afegeix «Explora l'àudio estranger» quan la pista d'àudio predeterminada estigui en la meva llengua preferida.
    Aquesta passada de recerca troba seqüències curtes d'àudio estranger i proporciona els seus subtítols.
    
    Aquesta opció requereix que s'estableixi una llengua a la llista d'idiomes seleccionats.

en: Add subtitle track if default audio is foreign
ca: Afegeix una pista de subtítols si l'àudio predeterminat és estranger

en: When the default audio track is not your preferred language, add a subtitle track.
    
    This option requires a language to be set in the Selected Languages list.
ca: Quan la pista d'àudio predeterminada no estigui en la meva llengua preferida, afegeix una pista de subtítols.
    
    Aquesta opció requereix que s'estableixi un idioma a la llista d'idiomes seleccionats.

en: Add Closed Captions when available
ca: Afegeix subtítols Closed Caption quan estiguin disponibles

en: Closed captions are text subtitles that can be added to any container as a soft subtitle track
ca: Els subtítols de text Closed Caption es poden afegir a qualsevol contenidor com a pista de subtítols opcional

en: Burn-In Behavior*:
ca: Comportament de l'enregistrament*:

en: Set the behavior of subtitle "Burn-In".
    
    Burned-In subtitles are part of the video and can not be disabled during playback.
    Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
ca: Estableix el comportament dels subtítols incrustats.
    
    Els subtítols incrustats formen part del vídeo i no es poden desactivar durant la reproducció.
    Només es pot enregistrar una pista de subtítols. Com que poden produir-se conflictes, es triarà la primera.

en: Burn-In for deficient players*:
ca: Enregistrament per a reproductors deficients*:

en: Burn the first selected DVD subtitle track. All other DVD subtitle tracks will be discarded.
    Use this option if your player software or device does not support DVD subtitles.
    
    Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
ca: Enregistra la primera pista de subtítols de DVD seleccionada. Es descartaran totes les altres pistes de subtítols de DVD.
    Utilitzeu aquesta opció si el vostre reproductor o dispositiu no admet subtítols de DVD.
    
    Només es pot enregistrar una pista de subtítols. Com que poden produir-se conflictes, es triarà la primera.

en: Burn the first selected Blu-ray subtitle track. All other Blu-ray subtitle tracks will be discarded.
    Use this option if your player software or device does not support Blu-ray subtitles.
    
    Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
ca: Enregistra la primera pista de subtítols Blu-ray seleccionada. Es descartaran totes les altres pistes de subtítols Blu-ray.
    Utilitzeu aquesta opció si el vostre reproductor o dispositiu no admet subtítols Blu-ray.
    
    Només es pot enregistrar una pista de subtítols. Com que poden produir-se conflictes, es triarà la primera.

en: <small>* Only one of the above subtitle burn options will be applied, starting with the top.</small>
ca: <small>* Només s'aplicarà una de les opcions d'enregistrament de subtítols anteriors, començant pel principi.</small>

en: Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
ca: Només es pot enregistrar una pista de subtítols. Com que poden produir-se conflictes, es triarà la primera.

en: Subtitles
ca: Subtítols

en: Chapter Markers
ca: Marcadors de capítol

en: Add chapter markers to output file.
ca: Afegeix marcadors de capítol al fitxer de sortida.

en: Import Chapters
ca: Importa els capítols

en: Import chapter list from an XML file
ca: Importa una llista de capítols des d'un fitxer XML

en: Export Chapters
ca: Exporta els capítols

en: Export chapter list as an XML file
ca: Exporta la llista de capítols com a fitxer XML

en: Index
ca: Índex

en: Duration
ca: Durada

en: Title
ca: Títol

en: Chapters
ca: Capítols

en: Release Date:
ca: Data de publicació:

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Genre:
ca: Gènere:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Plot:
ca: Gràfic:

en: Tags
ca: Etiquetes

en: <b>Save As:</b>
ca: <b>Anomena i desa:</b>

en: Destination filename for your encode.
ca: Nom del fitxer de destinació per la codificació.

en: <b>To:</b>
ca: <b>A:</b>

en: Destination directory for your encode.
ca: Directori de destinació per a la codificació.

en: Destination Directory
ca: Directori de destinació

en: Add Multiple Titles
ca: Afegeix diversos títols

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Mark all titles for adding to the queue
ca: Marca tots els títols per afegir a la cua

en: Clear All
ca: Neteja-ho tot

en: Unmark all titles
ca: Desmarca tots els títols

en: Destination files OK.  No duplicates detected.
ca: Els fitxers de destinació són correctes.  No s'ha detectat cap duplicat.

en: Preferences
ca: Preferències

en: Default action when all encodes are complete
ca: Acció per defecte quan totes les codificacions s'hagin completat

en: Use automatic naming (uses modified source name)
ca: Usa el nom automàtic (usa el nom de l'origen modificat)

en: Create destination filename from source filename or volume label
ca: Crea el nom del fitxer de destinació a partir del nom del fitxer d'origen o l'etiqueta del volum

en: Auto-Name Template
ca: Plantilla del nom automàtic

en: Use iPod/iTunes friendly (.m4v) file extension for MP4
ca: Usa l'extensió d'iPod/iTunes (.m4v) pels fitxers MP4

en: Number of previews
ca: Nombre de previsualitzacions

en: Filter short DVD and Blu-ray titles (seconds)
ca: Filtra els títols curts de DVD i Blu-ray (segons)

en: Clear completed queue items after an encode completes
ca: Neteja els elements de cua completats en acabar la codificació

en: By default, completed jobs remain in the queue and are marked as complete.
    Check this if you want the queue to clean itself up by deleting completed jobs.
ca: Per defecte, les tasques completades romanen a la cua i es marquen com a completes.
    Marqueu-ho si voleu que la cua es netegi ella sola, suprimint les tasques completades.

en: Power Saving
ca: Estalvi d'energia

en: Pause encoding when in Power Saver mode
ca: Posa en pausa la codificació en el mode d'estalvi d'energia

en: If checked, encoding will be paused when the device
    enters Power Saver mode. Encoding will resume when
    Power Saver mode is disabled.
ca: Si està marcada, la codificació s'aturarà quan el dispositiu
    entri en el mode d'estalvi d'energia. La codificació es
     reprendrà quan el mode d'estalvi d'energia estigui desactivat.

en: Pause encoding when on battery power
ca: Posa en pausa la codificació en bateria

en: Pause encoding when battery is low
ca: Posa en pausa la codificació quan hi hagi poca bateria

en: Set a custom directory for Handbrake temporary files
ca: Estableix un directori personalitzat per als fitxers temporals del HandBrake

en: Temporary files that HandBrake creates will be placed under this directory.
    
    Changing this setting will require restarting HandBrake.
    
    This setting overrides the TEMP environment variable that is normally used to define this directory.
    
    Flatpak users may need to set this for certain workflows to work properly. The default size of the TEMP directory in a flatpak sandbox is 1/2 physical memory size and may be too small for things like the 2-pass stats file.
ca: Els fitxers temporals que crea el HandBrake es col·locaran en aquest directori.
    
    Canviar aquesta configuració requereix reiniciar el HandBrake.
    
    Aquest paràmetre anul·la la variable d'entorn TEMP que s'utilitza normalment per definir aquest directori.
    
    És possible que els usuaris de Flatpak hagin d'establir això perquè certs fluxos de treball funcionin correctament. La mida per defecte del directori TEMP en un entorn de proves de flatpak és la meitat de la mida de la memòria física i pot ser massa petita per a coses com el fitxer d'estadístiques de 2 passades.

en: Temp Directory
ca: Directori temporal

en: Constant Quality fractional granularity
ca: Granularitat fraccional de qualitat constant

en: Use dvdnav (instead of libdvdread)
ca: Usa dvdnav (en comptes de libdvdread)

en: Monitor destination disk free space
ca: Fes un seguiment de l'espai lliure al disc

en: Pause encoding if free disk space drops below limit
ca: Pausa la codificació si l'espai lliure al disc cau per sota del límit

en: MB Limit
ca: Límit de MB

en: Put individual encode logs in same location as movie
ca: Col·loca els registres individuals de les codificacions en la mateixa ubicació que la pel·lícula

en: Activity Log Verbosity Level
ca: Nivell de detall del registre d'activitat

en: Activity Log Longevity
ca: Longevitat del registre d'activitats

en: Scale down High Definition previews
ca: Fes la previsualització d'alta definició més petita

en: Automatically Scan DVD when loaded
ca: Explora automàticament el DVD quan es carregui

en: Scans the DVD whenever a new disc is loaded
ca: Explora el DVD cada vegada que es carregui un disc

en: Activity Window Font Size
ca: Mida de la lletra de la finestra d'activitat

en: Use the same settings for all titles in a batch
ca: Utilitza la mateixa configuració per a tots els títols d'un lot

en: When checked, every title will use the same settings when adding a
    batch of titles to the queue.
    
    Uncheck this if you want to allow changing each title's settings independently.
ca: Quan està marcada, cada títol utilitzarà la mateixa configuració quan
    s'afegeixi un lot de títols a la cua.
    
    Desmarqueu aquesta opció si voleu permetre canviar la configuració de cada títol de forma independent.

en: Show preview image in Summary tab
ca: Mostra la vista prèvia a la pestanya Resum

en: Allow Tweaks
ca: Permet retocs

en: Allow HandBrake For Dummies
ca: Permet el HandBrake For Dummies

en: Advanced
ca: Avançat

en: Rename Preset
ca: Canvia el nom dels valors predefinits

en: <span size="x-large">Rename Preset</span>
ca: <span size="x-large">Canvia el nom dels predefinits</span>

en: Name:
ca: Nom:

en: <b>Description</b>
ca: <b>Descripció</b>

en: Save Preset
ca: Desa els valors predefinits

en: Category:
ca: Categoria:

en: Set the category that this preset will be shown under.
ca: Estableix la categoria on es mostraran els predefinits.

en: Category Name:
ca: Nom de la categoria:

en: Preset Name:
ca: Nom dels valors predefinits:

en: Default Preset
ca: Valors predefinits predeterminats

en: Make this the default Preset when HandBrake starts
ca: Fes que aquest siguin els valors predefinits predeterminats quan s'iniciï el HandBrake

en: HandBrake Preview
ca: Previsualització del HandBrake

en: Select preview frames.
ca: Seleccioneu els fotogrames de previsualització.

en: Encode and play a short sequence of video starting from the current preview position.
ca: Codifica i reprodueix una seqüència curta de vídeo a partir de la posició actual de la vista prèvia.

en: <b>Duration:</b>
ca: <b>Durada:</b>

en: Set the duration of the live preview in seconds.
ca: Estableix la durada de la vista prèvia en segons.

en: Show Crop
ca: Mostra l'escapçat

en: Show Cropped area of the preview
ca: Mostra l'àrea retallada de la vista prèvia

en: Source Resolution
ca: Resolució d'origen

en: Reset preview window to the source video's resolution
ca: Reinicia la finestra de vista prèvia a la resolució del vídeo d'origen

en: Edit Subtitles
ca: Edita els subtítols

en: Import SRT
ca: Importa SRT

en: Enable settings to import an SRT subtitle file
ca: Activa la configuració per importar un fitxer de subtítols SRT

en: Import SSA
ca: Importa SSA

en: Enable settings to import an SSA subtitle file
ca: Activa la configuració per a importar un fitxer de subtítols SSA

en: Embedded Subtitle List
ca: Llista de subtítols incrustats

en: Enable settings to select embedded subtitles
ca: Activa la configuració per a seleccionar uns subtítols incrustats

en: Source Track
ca: Pista d'origen

en: List of subtitle tracks available from your source.
ca: Llista de pistes de subtítols disponibles a l'origen.

en: Track Name:
ca: Nom de la pista:

en: Set the subtitle track name.
    
    Players may use this in the subtitle selection list.
ca: Estableix el nom de la pista de subtítols.
    
    Els reproductors poden utilitzar això a la llista de selecció de subtítols.

en: Language
ca: Idioma

en: Character Code
ca: Codi de caràcters

en: File:
ca: Fitxer:

en: Offset (ms)
ca: Desplaçament (ms)

en: Set the language of this subtitle.
    This value will be used by players in subtitle menus.
ca: Estableix la llengua d'aquest subtítol.
    Aquest valor serà utilitzat pels reproductors en els menús dels subtítols.

en: Set the character code used by the SRT file you are importing.
    
    SRTs come in all flavours of character sets.
    We translate the character set to UTF-8.
    The source's character code is needed in order to perform this translation.
ca: Estableix el codi de caràcters utilitzat pel fitxer SRT que s'està important.
    
    Els fitxers SRT poden tenir tots els jocs de caràcters.
    Es tradueix el joc de caràcters a UTF-8.
    El codi de caràcters de l'origen és necessari per a realitzar aquesta traducció.

en: Select the SRT file to import.
ca: Seleccioneu el fitxer SRT a importar.

en: Import File
ca: Importa un fitxer

en: Adjust the offset in milliseconds between video and SRT timestamps
ca: Ajusta el desplaçament en mil·lisegons entre les marques horàries del vídeo i del SRT

en: Forced Subtitles Only
ca: Només subtítols forçats

en: Burn into video
ca: Enregistra al vídeo

en: Render the subtitle over the video.
    The subtitle will be part of the video and can not be disabled.
ca: Renderitza el subtítol sobre el vídeo.
    El subtítol formarà part del vídeo i no es podrà desactivar.

en: Set Default Track
ca: Estableix la pista per defecte

en: Edit Audio Track
ca: Edita la pista d'àudio

en: List of audio tracks available from your source.
ca: Llista de pistes d'àudio disponibles a l'origen.

en: Set the audio track name.
    
    Players may use this in the audio selection list.
ca: Estableix el nom de la pista d'àudio.
    
    Els reproductors poden utilitzar això a la llista de selecció d'àudio.

en: Mix
ca: Mescla

en: Sample Rate
ca: Freqüència de mostreig

en: <b>Dynamic Range Compression:</b> Adjust the dynamic range of the output audio track.
    
    For source audio that has a wide dynamic range (very loud and very soft sequences),
    DRC allows you to 'compress' the range by making loud sounds softer and soft sounds louder.
ca: <b>Compressió d'interval dinàmic (DRC):</b> Ajusta l'interval dinàmic de la pista d'àudio de sortida.
    
    Pels àudios d'origen que tenen un ampli interval dinàmic (seqüències molt fortes i molt suaus),
    el DRC permet «comprimir» l'interval fent que els sons forts siguin més suaus i els suaus més forts.

en: Set the audio codec to encode this track with.
ca: Estableix el còdec d'àudio per a codificar aquesta pista.

en: Bitrate
ca: Taxa de bits

en: Enable bitrate setting
ca: Activa la configuració de la taxa de bits

en: Quality
ca: Qualitat

en: Enable quality setting
ca: Habilita la configuració de qualitat

en: Set the bitrate to encode this track with.
ca: Estableix la taxa de bits amb la qual codificar aquesta pista.

en: <b>Quality:</b> For output codec's that support it, adjust the quality of the output.
ca: <b>Qualitat:</b> Per als còdecs de sortida que ho admeten, ajusteu la qualitat de la sortida.

en: Set the mixdown of the output audio track.
ca: Estableix la mescla de la pista d'àudio de sortida.

en: Set the sample rate of the output audio track.
ca: Estableix la freqüència de mostreig de la pista d'àudio de sortida.

en: <b>Audio Gain:</b> Adjust the amplification or attenuation of the output audio track.
ca: <b>Guany d'àudio:</b> Ajusta l'amplificació o atenuació de la pista d'àudio de sortida.

note: Audio Gain Label
en: 0dB
ca: 0 dB

note: Audio DRC Label
en: Off
ca: Desactivat

en: Quality:
ca: Qualitat:

en: Bitrate: %dkbps
ca: Taxa de bits: %d kbps

en: Bitrate: %.4gkbps
ca: Taxa de bits: %.4g kbps

en: <small>Passthrough</small>
ca: <small>Pas directe (passthrough)</small>

en: %sGain: %s
    DRC: %s
    Track Name: %s
ca: %sGuany: %s
    DRC: %s
    Nom de la pista: %s

en: %sGain: %s
    DRC: %s
ca: %sGuany: %s
    DRC: %s

en: Add Audio Track
ca: Afegeix una pista d'àudio

en: Add an audio encoder.
    Each selected source track will be encoded with all selected encoders.
ca: Afegeix un codificador d'àudio.
    Cada pista d'origen seleccionada es codificarà amb tots els codificadors seleccionats.

en: <b>Audio Quality:</b>
    For encoders that support it, adjust the quality of the output.
ca: <b>Qualitat de l'àudio:</b>
    Ajusteu la qualitat de la sortida, per als codificadors que ho suporten.

en: Remove this audio encoder
ca: Suprimeix aquest codificador d'àudio

en: Closing HandBrake will terminate encoding.
ca: Tancar el HandBrake finalitzarà la codificació.

en: Not Selected
ca: No seleccionat

en: Detected DVD devices:
ca: Dispositius DVD detectats:

note: This needs to be in scanning and working since scanning happens fast enough that it can be missed
en: Scanning ...
ca: S'està escanejant...

en: Stop Scan
ca: Atura l'escaneig

en: Single Title
ca: Un sol títol

en: Audio Track | Audio Tracks
ca[0]: Pista d'àudio
ca[1]: Pistes d'àudio

en: Subtitle Track | Subtitle Tracks
ca[0]: Pista de subtítols
ca[1]: Pistes de subtítols

en: + %d more audio track | + %d more audio tracks
ca[0]: + %d pista d'àudio més
ca[1]: + %d pistes d'àudio més

en: , Forced Only
ca: , només forçats

en: , Burned
ca: , enregistrat

en: , Default
ca: , predeterminat

en: + %d more subtitle track | + %d more subtitle tracks
ca[0]: + %d pista de subtítols més
ca[1]: + %d pistes de subtítols més

en: storage
ca: emmagatzematge

en: display
ca: visualització

en: Pixel Aspect Ratio
ca: Relació d'aspecte del píxel:

en: Display Aspect Ratio
ca: Mostra la relació d'aspecte

en: No Title Found
ca: No s'ha trobat cap títol

en: New Video
ca: Vídeo nou

en: %s
    
    %s in %d seconds ...
ca: %s
    
    %s en %d segons...

en: %sYour movie will be lost if you don't continue encoding.
ca: %sLa pel·lícula es perdrà si no continueu amb la codificació.

en: Cancel Current and Stop
ca: Cancel·la l'actual i atura

en: Cancel Current, Start Next
ca: Cancel·la l'actual, comença el següent

en: Finish Current, then Stop
ca: Finalitza l'actual, després atura

en: Continue Encoding
ca: Continua codificant

en: %d encode pending
ca: %d codificació pendent

en: %d encodes pending
ca: %d codificacions pendents

en: job %d of %d,
ca: tasca %d de %d,

en: pass %d (subtitle scan) of %d,
ca: passada %d (exploració de subtítols) de %d,

en: pass %d of %d,
ca: passada %d de %d,

en: Encoding: %s%s%.2f %% (%.2f fps, avg %.2f fps, ETA %02dh%02dm%02ds)
ca: Codificació: %s%s%.2f %% (%.2f fps, %.2f fps de mitjana, %02dh%02dm%02ds esperat)

en: Encoding: %s%s%.2f %% (ETA %02dh%02dm%02ds)
ca: Codificació: %s%s%.2f %% (%02dh%02dm%02ds esperat)

en: Encoding: %s%s%.2f %%
ca: Codificació: %s%s%.2f %%

en: Searching for start time,
ca: S'està cercant el temps d'inici,

en: Scanning title %d of %d...
ca: S'està escanejant el títol %d de %d...

en: Scanning title %d of %d preview %d...
ca: S'està escanejant el títol %d de %d, de la vista prèvia %d…

en: Paused
ca: En pausa

en: Encode Done!
ca: Ha finalitzat la codificació.

en: Encode Canceled.
ca: S'ha cancel·lat la codificació.

en: Encode Failed.
ca: Ha fallat la codificació.

en: Muxing: This may take a while...
ca: Multiplexant: pot trigar una estona...

en: Encode Complete
ca: S'ha completat la codificació

en: Put down that cocktail, Your HandBrake queue is done!
ca: La cua del HandBrake s'ha completat.

en: Your encode is complete.
ca: S'ha completat la codificació.

en: Quitting Handbrake
ca: S'està sortint del HandBrake

en: Putting computer to sleep
ca: S'està posant l'ordinador a dormir

en: Shutting down the computer
ca: S'està aturant l'ordinador

note: Add filters
en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Chapters (*.xml)
ca: Capítols (*.xml)

en: First Track Matching Selected Languages
ca: Primera pista que coincideixi amb els idiomes seleccionats

en: All Tracks Matching Selected Languages
ca: Totes les pistes que coincideixin amb els idiomes seleccionats

en: Foreign Audio Subtitle Track
ca: Pista de subtítols d'àudio extern

en: First Selected Track
ca: Primera pista seleccionada

en: Foreign Audio, then First Selected Track
ca: Àudio extern, després la primera pista seleccionada

en: Chapters:
ca: Capítols:

en: Seconds:
ca: Segons:

en: Frames:
ca: Fotogrames:

en: Do Nothing
ca: No facis res

en: Show Notification
ca: Mostra la notificació

en: Quit Handbrake
ca: Surt del HandBrake

en: Put Computer To Sleep
ca: Posa l'ordinador a dormir

en: Shutdown Computer
ca: Atura l'ordinador

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Week
ca: Setmana

en: Month
ca: Mes

en: Year
ca: Any

en: Conservative
ca: Conservador

en: Height (Letterbox)
ca: Alçada (Letterbox)

en: Width (Pillarbox)
ca: Amplada (Pillarbox)

en: Width &amp; Height
ca: Amplada i alçada

en: Black
ca: Negre

en: Dark Gray
ca: Gris fosc

en: Gray
ca: Gris

en: White
ca: Blanc

en: Spatial
ca: Espacial

en: Fast
ca: Ràpid

en: Optimal
ca: Òptim

en: Strict
ca: Estricte

en: Smart
ca: Intel·ligent

en: Diamond
ca: Diamant

en: Hexagon
ca: Hexàgon

en: Uneven Multi-Hexagon
ca: Multihexàgon desigual

en: Exhaustive
ca: Exhaustiu

en: Hadamard Exhaustive
ca: Exhaustiu Hadamard

en: 4: SATD, qpel on all
ca: 4: SATD, qpel a tot

en: 5: SATD, multi-qpel on all
ca: 5: SATD, multi-qpel a tot

en: 6: RD in I/P-frames
ca: 6: RD en fotogrames I/P

en: 7: RD in all frames
ca: 7: RD en tots els fotogrames

en: 8: RD refine in I/P-frames
ca: 8: Refina RD en fotogrames I/P

en: 9: RD refine in all frames
ca: 9: el RD refina en tots els fotogrames

en: 10: QPRD in all frames
ca: 10: QPRD en tots els fotogrames

en: 11: No early terminations in analysis
ca: 11: No hi ha terminacions primerenques en l'anàlisi

en: Most
ca: La majoria

en: Some
ca: Alguns

en: All
ca: Tots

en: Encode only
ca: Només codifica

en: Always
ca: Sempre

en: Same as source
ca: Igual que l'origen

en: (NTSC Film)
ca: (pel·lícula NTSC)

en: (PAL Film/Video)
ca: (pel·lícula/vídeo PAL)

en: (NTSC Video)
ca: (vídeo NTSC)

en: No Titles
ca: Sense títols

note: No audio. set some default
en: No Audio
ca: Sense àudio

en: Invalid Detelecine Settings:
    
    Preset:	%s
    Custom:	%s
ca: La configuració Detelecine no és vàlida:
    
    Valors predefinits:	%s
    Personalitzat:	%s

en: Invalid Detelecine Settings:
    
    Preset:	%s
ca: La configuració Detelecine no és vàlida:
    
    Valors predefinits:	%s

en: Invalid Comb Detect Settings:
    
    Preset:	%s
    Custom:	%s
ca: La configuració de la detecció Comb no és vàlida:
    
    Valors predefinits:	%s
    Personalitzat:	%s

en: Invalid Comb Detect Settings:
    
    Preset:	%s
ca: La configuració de la detecció Comb no és vàlida:
    
    Valors predefinits:	%s

en: Invalid Deinterlace Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
    Custom:	%s
ca: La configuració del desentrellaçat no és vàlida:
    
    Filtre:	%s
    Valors predefinits:	%s
    Personalitzat:	%s

en: Invalid Deinterlace Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
ca: La configuració del desentrellaçat no és vàlida:
    
    Filtre:	%s
    Valors predefinits:	%s

en: Invalid Denoise Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
    Tune:	%s
    Custom:	%s
ca: La configuració del filtre de treure el soroll no és vàlida:
    
    Filtre: %s
    Valors predefinits: %s
    Ajustament: %s
    Personalitzat: %s

en: Invalid Sharpen Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
    Tune:	%s
    Custom:	%s
ca: La configuració del filtre de nitidesa no és vàlida:
    
    Filtre: %s
    Valors predefinits: %s
    Ajustament: %s
    Personalitzat: %s

en: Theora is not supported in the MP4 container.
    
    You should choose a different video codec or container.
    If you continue, FFMPEG will be chosen for you.
ca: Theora no és compatible amb el contenidor MP4.
    
    Hauríeu d'escollir un altre còdec de vídeo o contenidor.
    Si continueu s'escollirà FFMPEG.

en: Only VP8, VP9 and AV1 is supported in the WebM container.
    
    You should choose a different video codec or container.
    If you continue, one will be chosen for you.
ca: Només VP8, VP9 i AV1 són compatibles amb el contenidor WebM.
    
    Hauríeu d'escollir un altre còdec de vídeo o contenidor.
    Si continueu s'escollirà FFMPEG.

en: Continue
ca: Continua

note: No valid title, stop right there
en: No title found.
ca: No s'ha trobat cap títol.

en: Only one subtitle may be burned into the video.
    
    You should change your subtitle selections.
    If you continue, some subtitles will be lost.
ca: Només es pot enregistrar un subtítol al vídeo.
    
    Hauríeu de canviar la selecció de subtítols.
    Si continueu, es perdran alguns subtítols.

en: WebM in HandBrake only supports burned subtitles.
    
    You should change your subtitle selections.
    If you continue, some subtitles will be lost.
ca: En fitxers WebM, el HandBrake només admet subtítols enregistrats.
    
    Hauríeu de canviar les seleccions de subtítols.
    Si continueu, es perdran alguns subtítols.

en: SRT file does not exist or not a regular file.
    
    You should choose a valid file.
    If you continue, this subtitle will be ignored.
ca: El fitxer SRT no existeix o no és un fitxer normal.
    
    Hauríeu de triar un fitxer vàlid.
    Si continueu, s'ignorarà aquest fitxer de subtítols.

en: The source does not support Pass-Thru.
    
    You should choose a different audio codec.
    If you continue, one will be chosen for you.
ca: L'origen no admet el pas directe (Pass-Thru).
    
    Hauríeu de triar un còdec d'àudio diferent.
    Si continueu, se'n triarà un.

en: %s is not supported in the %s container.
    
    You should choose a different audio codec.
    If you continue, one will be chosen for you.
ca: %s no és compatible amb el contenidor %s.
    
    Hauríeu de triar un còdec d'àudio diferent.
    Si continueu, se'n triarà un automàticament.

en: Comb Detect
ca: Detecció Comb

en: Deinterlace (Yadif)
ca: Desentrellaçat (Yadif)

en: Deinterlace (Bwdif)
ca: Desentrellaçat (Bwdif)

en: Denoise (NLMeans)
ca: Treure el soroll (NLMeans)

en: Denoise (HQDN3D)
ca: Treure el soroll (HQDN3D)

en: Chroma Smooth
ca: Suavització de la crominància

en: Sharpen (Unsharp)
ca: Nitidesa (Unsharp)

en: Rotate
ca: Gira

en: Sharpen (lapsharp)
ca: Nitidesa (lapsharp)

en: Colorspace
ca: Espai de color:

en: <b><big>Unable to create %s.</big></b>
    
    Internal error. Could not parse UI description.
    %s
ca: <b><big>No s'ha pogut crear %s.</big></b>
    
    Error intern. No s'ha pogut analitzar la descripció de la interfície d'usuari.
    %s

en: Track Information
ca: Informació de la pista

en: Preset Name
ca: Nom dels valors predefinits

en: The device or file to encode
ca: El dispositiu o fitxer a codificar

en: The preset values to use for encoding
ca: Els valors predefinits a utilitzar per a la codificació

en: The path to override user config dir
ca: El camí per substituir el directori de configuració de l'usuari

en: Open a console for debug output
ca: Obre una consola per a la sortida de depuració

en: ghb_presets_menu_init: Failed to find presets folder.
ca: ghb_presets_menu_init: No s'ha pogut trobar la carpeta dels valors predefinits.

en: Failed to find parent folder when adding child.
ca: No s'ha pogut trobar la carpeta pare en afegir el fill.

en: Presets found are newer than what is supported by this version of HandBrake!
    
    Would you like to continue?
ca: Els valors predefinits que s'han trobat són més nous que el que admet aquesta versió del HandBrake.
    
    Voleu continuar?

en: Get me out of here!
ca: Treieu-me d'aquí!

en: Load backup presets
ca: Carrega els valors predefinits d'una còpia de seguretat

en: Presets (*.json)
ca: Valors predefinits (*.json)

en: Legacy Presets (*.plist)
ca: Valors predefinits en format antic (*.plist)

en: Export Preset
ca: Exporta els valors predefinits

en: Confirm deletion of %s:
    
    %s
ca: Confirmeu la supressió de %s:
    
    %s

en: folder
ca: carpeta

en: preset
ca: valors predefinits

en: Delete
ca: Suprimeix:

en: Missing GStreamer plugin
    Audio or Video may not play as expected
    
    %s
ca: Manca el connector del GStreamer
    L'àudio o el vídeo podria no reproduir-se bé
    
    %s

en: OK
ca: D'acord

en: %s (Modified)
ca: %s (modificat)

en: Time:
ca: Temps:

en: Align A/V
ca: Alinea A/V

en: %d:%d:%d:%d Crop
    %dx%d storage, %dx%d display
    %d:%d Pixel Aspect Ratio
    %s Display Aspect Ratio
ca: Escapça %d:%d:%d:%d
    %dx%d emmagatzematge, %dx%d visualització
    Relació d'aspecte de píxels %d:%d
    %s Mostra la relació d'aspecte

en: %s, Bitrate %dkbps
ca: %s, taxa de bits %d kbps

en: %s, Constant Quality %.4g(%s)
ca: %s, qualitat constant %.4g(%s)

en: %sPreset %s
ca: %sValors predefinits %s

en: %sTune %s
ca: %sAjustament %s

en: %sProfile %s
ca: %sPerfil %s

en: %sLevel %s
ca: %sNivell %s

en: 
    Constant Framerate %s fps
ca: 
    Fotogrames constants %s fps

en: 
    Peak Framerate %s fps (may be lower)
ca: 
    Pic de fotogrames %s fps (pot ser més lent)

en: 
    Variable Framerate %s fps
ca: 
    Taxa de fotogrames variable %s fps

en: Pending
ca: Pendent

en: Completed
ca: Completat

en: Canceled
ca: Cancel·lat

en: Failed
ca: Ha fallat

en: %d Day %02d:%02d:%02d
ca: %d dia %02d:%02d:%02d

en: %d Days %02d:%02d:%02d
ca: %d dies %02d:%02d:%02d

en: Not Available
ca: No disponible

en: Foreign Audio Search
ca: Cerca d'àudio externa

en: Encode
ca: Codifica

en: pass %d of %d
    %s
ca: passada %d de %d
    %s

en: Scanning Title
ca: S'està escanejant el títol

en: Encoding Paused
ca: Codificació en pausa

en: Encoding In Progress
ca: Codificació en curs

note: Should never happen
en: Unknown
ca: Desconegut

en: %sThe destination filesystem is almost full: %<PRId64> MB free.
    Destination: %s
    Encode may be incomplete if you proceed.
ca: %sEl sistema de fitxers de destinació està gairebé ple: %<PRId64> MB lliures.
    Destinació: %s
    La codificació pot quedar incompleta si continueu.

en: Resume, I've fixed the problem
ca: Reprèn, he solucionat el problema

en: Resume, Don't tell me again
ca: Reprèn, no m'ho tornis a dir

en: Stop
ca: Atura

en: Stop Encoding
ca: Atura la codificació

en: S_top Encoding
ca: A_tura la codificació

en: Resume
ca: Reprèn

en: Resume Encoding
ca: Reprèn la codificació

en: _Resume Encoding
ca: _Reprèn la codificació

en: You are currently encoding.  What would you like to do?
ca: Actualment esteu codificant. Què voleu fer?

en: Offset: %dms
ca: Desplaçament: %d ms

en: Burned Into Video
ca: Enregistrat al vídeo

en: Passthrough
ca: Pas directe (passthrough)

en: Default
ca: Predeterminat

en: Add Subtitles
ca: Afegeix subtítols

en: Preferred Language: %s
ca: Idioma preferit: %s

en: Add %s subtitle track if default audio is not %s
ca: Afegeix la pista de subtítols %s si l'àudio predeterminat no és %s

en: Add subtitle track if default audio is not your preferred language
ca: Afegeix una pista de subtítols si l'àudio predeterminat no està en el meu idioma preferit

en: Destination: %s
    
    Another queued job has specified the same destination.
    Do you want to overwrite?
ca: Destinació: %s
    
    Una altra tasca a la cua ha especificat la mateixa destinació.
    Voleu sobreescriure-ho?

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Destination: %s
    
    This is not a valid directory.
ca: Destinació: %s
    
    No és un directori vàlid.

en: Destination: %s
    
    Can not read or write the directory.
ca: Destinació: %s
    
    No es pot llegir o escriure el directori.

en: Destination: %s
    
    File already exists.
    Do you want to overwrite?
ca: Destinació: %s
    
    El fitxer ja existeix.
    El voleu sobreescriure?

en: Select this title for adding to the queue.
ca: Seleccioneu aquest títol per a afegir a la cua.

note: Title label
en: No Title
ca: Sense títol

en: There is another title with the same destination file name.
    This title will not be added to the queue unless you change
    the output file name.
ca: Hi ha un altre títol amb el mateix nom de fitxer de destinació.
    Aquest títol no s'afegirà a la cua si no canvieu
    el nom del fitxer de sortida.

en: %s
    
    Expanded Options:
    "%s"
ca: %s
    
    Opcions expandides:
    «%s»

en: %s
    
    Expanded Options:
    ""
ca: %s
    
    Opcions expandides:
    ""

en: %s: %.4g (Warning: lossless)
ca: %s: %.4g (Avís: sense pèrdua)
