ghb 1.6.0-git-a6a111e86 - en to co translation catalogue (686 entries)

en: Media Transcoder
co: Trascudificatore di medià

en: Transcodes DVD, Blu-ray, and other media
co: Trascudificheghja DVD, Blu-ray è altri medià

en: Format Converter;Video Encoder;
co: Cunvertidore di furmatu ; Cudificatore video ;

en: _File
co: _Schedariu

en: _Open Source
co: _Apre a fonte

en: Open _Directory
co: Apre u _cartulare

en: Set _Destination
co: Definisce a _destinazione

en: _Preferences
co: _Preferenze

en: _Quit
co: _Esce

en: _Queue
co: _Fila d’attesa

en: _Add
co: _Aghjunghje

en: Add _Multiple
co: Aghjunghje _parechje

en: Add A_ll
co: _Tuttu aghjunghje

en: _Start Encoding
co: _Principià a cudificazione

en: _Pause Encoding
co: _Interrompe a cudificazione

en: S_ave Queue
co: _Arregistrà a fila d’attesa

en: _Load Queue File
co: _Caricà u schedariu di fila d’attesa

en: _View
co: _Fighjà

en: Presets _List
co: _Lista di e prerigature

en: _Preview
co: Fi_ghjulata

en: _Activity Window
co: _Finestra d’attività

en: _Presets
co: _Prerigature

en: Set De_fault
co: _Sceglie predefinitu

en: _Save
co: _Arregistrà

en: Save _As
co: Arregistrà cù u _nome

en: _Rename
co: _Rinumà

en: _Delete
co: _Squassà

en: _Import
co: _Impurtà

en: _Export
co: _Espurtà

en: Reset _Built-in Presets
co: Rimette d’_origine e prerigature integrate

en: _Help
co: Ai_utu

en: _About
co: _Apprupositu

en: _Guide
co: _Guida

en: HandBrake For _Dummies
co: HandBrake per i _baulli

en: Render the subtitle over the video.
    
    The subtitle will be part of the video and can not be disabled.
co: Affissà i sottutituli sopra a video.
    
    I sottutituli facenu parte di a video è ùn pudenu micca esse disattivati.

en: <b>Burned In</b>
co: <b>Intarsiati</b>

en: Set the default output subtitle track.
    
    Most players will automatically display this
    subtitle track whenever the video is played.
    
    This is useful for creating a "forced" track
    in your output.
co: Definisce a traccia di sottutituli predefinita.
    
    A maiò parte di i lettori affisseranu sta traccia
    di sottutituli durante a lettura di a video.
    
    Ghjè una manera di creà una traccia « sfurzata »
    in u vostru schedariu d’esciuta.

en: <b>Default</b>
co: <b>Predefinitu</b>

en: Use only subtitles that have been flagged
    as forced in the source subtitle track
    
    "Forced" subtitles are usually used to show
    subtitles during scenes where someone is speaking
    a foreign language.
co: Impiegà solu i sottutituli marcati cum’è « sfurzati »
    in a traccia di sottutituli di a fonte.
    
    Da bona regula, i sottutituli « sfurzati » sò impiegati
    per affissà sottutituli durante una scena induve
    qualchissia parla una lingua straniera.

en: <b>Forced Only</b>
co: <b>Sfurzati solu</b>

en: Add (or subtract) an offset (in milliseconds)
    to the start of the SRT subtitle track.
    
    Often, the start of an external SRT file
    does not coincide with the start of the video.
    This setting allows you to synchronize the files.
co: Aghjunghje (o suttrae) un staccamentu (in milli-
    seconde) à u principiu di a traccia di sottutituli SRT.
    
    Aspessu, u principiu d’un schedariu esternu SRT
    ùn currisponde micca à u principiu di a video.
    Què permette di sincrunizà i schedarii.

en: <b>SRT Offset</b>
co: <b>Staccamentu SRT</b>

en: The source subtitle track
    
    You can choose any of the subtitles
    recognized in your source file.
    
    In addition, there is a special track option
    "Foreign Audio Scan".  This option will add
    an extra pass to the encode that searches for
    subtitles that may correspond to a foreign
    language scene.  This option is best used in
    conjunction with the "Forced" option.
co: A traccia di sottutituli di a fonte
    
    Pudete sceglie tuttu sottutitulu ricun-
    nisciutu in u vostru schedariu di fonte.
    
    Di più, ci hè l’ozzione speziale di traccia
    « Analisa audio straniera ».  St’ozzione
    aghjunghjerà un passeghju cumplementariu di 
    cudificazione per circà sottutituli chì cur-
    rispondenu à una scena in lingua straniera.  Hè ricumandatu d’impiegà st’ozzione cù
    l’altra ozzione « Sfurzati ».

en: <b>Track</b>
co: <b>Traccia</b>

en: Play File
co: Leghje u schedariu

en: Open Source Directory
co: Apre u cartulare di fonte

en: Open Destination Directory
co: Apre u cartulare di destinazione

en: Open Encode Log Directory
co: Apre u cartulare di i ghjurnali di cudificazione

en: Open Encode Log
co: Apre u ghjurnale di cudificazione

en: Reset Failed Jobs
co: Reinizià i travagli fiaschi

en: Reset All Jobs
co: Reinizià tutti i travagli

en: Clear Completed Jobs
co: Squassà i travagli compii

en: Clear All Jobs
co: Squassà tutti i travagli

en: Import Queue
co: Impurtà una fila d’attesa

en: Export Queue
co: Espurtà a fila d’attesa

en: HandBrake Presets
co: Prerigature HandBrake

en: Actions
co: Azzioni

en: HandBrake Queue
co: Fila d’attesa HandBrake

en: _Play File
co: _Leghje u schedariu

en: Open _Source Directory
co: Apre u cartulare di _fonte

en: Open _Destination Directory
co: Apre u cartulare di _destinazione

en: Move to _Top
co: Dispiazzà à u _principiu

en: Move to _Bottom
co: Dispiazzà à a _fine

en: _Edit
co: _Mudificà

en: _Reset
co: _Reinizià

en: Re_move
co: _Caccià

en: <span size="x-large">Queue</span>
co: <span size="x-large">Fila d’attesa</span>

en: 0 jobs pending
co: 0 travagli in attesa

en: Start Encoding
co: Principià a cudificazione

en: Start
co: Principià

en: Pause Encoding
co: Interrompe a cudificazione

en: Pause
co: Pausa

en: Options
co: Ozzioni

en: When Done:
co: Quandu hè compiu :

en: Reset
co: Reinizià

en: Mark selected queue entry as pending.
    Resets the queue job to pending and ready to run again.
co: Marcà l’elementu selezziunatu di a fila cum’è in attesa
    Rimette in attesa u travagliu di a fila è prontu à esse lanciatu torna.

en: Edit
co: Mudificà

en: Preset:
co: Prerigatura :

en: Source:
co: Fonte :

en: Title:
co: Titulu :

en: Destination:
co: Destinazione :

en: Dimensions:
co: Dimensioni :

en: Video:
co: Video :

en: Audio:
co: Audio :

en: Subtitles:
co: Sottutituli :

en: Summary
co: Riassuntu

en: Pass:
co: Passu :

en: Start Time:
co: Ora di principiu :

en: End Time:
co: Ora di fine :

en: Paused Duration:
co: Durata di l’interruzzione :

en: Encode Time:
co: Durata di cudificazione :

en: File Size:
co: Dimensione di schedariu :

en: Status:
co: Statu :

en: Statistics
co: Statistiche

en: Activity Log
co: Ghjurnale d’attività

en: HandBrake Activity Log
co: Ghjurnale d’attività HandBrake

en: About HandBrake
co: Apprupositu d’HandBrake

en: Copyright © 2008 -  John Stebbins
    Copyright © 2004 - , HandBrake Devs
co: Copyright © 2008 -  John Stebbins
    Copyright © 2004 - , Sviluppatori HandBrake

en: HandBrake is a GPL-licensed, multiplatform, multithreaded video transcoder.
co: HandBrake hè un trascudificatore di video multipiattaforma è « multithread » sottu a licenza GPL.

en: HandBrake is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License version 2, as published by the Free Software Foundation.
    
    HandBrake is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with Glade; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
co: HandBrake hè un prugramma liberu ; pudete ridistribuiscelu è/o mudificalu dapervoi secondu i termi di a versione 2 di a Licenza Publica Generale GNU, tale chì publicata da a Free Software Foundation.
    
    HandBrake hè distribuitu cù a sperenza d’esse ghjuvevule, ma SENZA NISUNA ASSICURANZA ; senza manc’una assicuranza di CUMMERCIALISAZIONE o di CURRISPUNDENZA À UN IMPIEGU PARTICULARE.  Fighjate a licenza GNU General Public License per sapene di più.
    
    Duveriate avè ricevutu una copia di a licenza GNU General Public License cù Glade ; osinnò, ci vole à scrive à : Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Choose Video Source
co: Sceglie a video di fonte

en: Open Source
co: Apre a fonte

en: Add to Queue
co: Aghjunghje à a fila d’attesa

en: Add To Queue
co: Aghjunghje à a fila d’attesa

en: Show Presets Window
co: Affissà a finestra di e prerigature

en: Presets
co: Prerigature

en: Show Preview Window
co: Affissà a finestra di fighjulata

en: Preview
co: Fighjulata

en: Show Queue
co: Affissà a fila d’attesa

en: Queue
co: Fila d’attesa

en: Show Activity Window
co: Affissà a finestra d’attività

en: Activity
co: Attività

en: <b>Source:</b>
co: <b>Fonte :</b>

en: None
co: Nisunu

en: Scanning...
co: Verificazione…

en: <b>Title:</b>
co: <b>Titulu :</b>

en: Set the title to encode.
    By default the longest title is chosen.
    This is often the feature title of a DVD.
co: Definisce u titulu à cudificà.
    Osinnò, u titulu u più longu hè sceltu.
    Ghjè aspessu u titulu d’un DVD.

en: <b>Angle:</b>
co: <b>Angulu :</b>

en: For multi-angle DVD's, select the desired angle to encode.
co: Per i DVD cù anguli multiple, selezziunate l’anguli à cudificà.

en: <b>Range:</b>
co: <b>Stesa :</b>

en: Range of title to encode. Can be chapters, seconds, or frames.
co: Stesa di u titulu à cudificà. Si pò agisce di capituli, di seconde, o di fiure.

en: Set the first chapter to encode.
co: Definisce u primu capitulu à cudificà.

en: Set the last chapter to encode.
co: Definisce l’ultimu capitulu à cudificà.

en: <b>Preset:</b>
co: <b>Prerigatura :</b>

en: Choose Preset
co: Sceglie a prerigatura

en: <u><i>Modified</i></u>
co: <u><i>Mudificata</i></u>

en: Reload
co: Ricaricà

en: Reload the settings for the currently selected preset.
    Modifications will be discarded.
co: Ricaricà e preferenze per a prerigatura attualmente selezziunata.
    I cambiamenti seranu persi.

en: Save New Preset
co: Arregistrà a nova prerigatura

en: Save the current settings to a new Preset.
co: Arregistrà e preferenze attuale in una nova prerigatura.

en: Format:
co: Furmatu :

en: Format to mux encoded tracks to.
co: Furmatu ver di e traccie cudificate in mux.

en: Web Optimized
co: Megliuratu per u Web

en: Optimize the layout of the MP4 file for progressive download.
    This allows a player to initiate playback before downloading the entire file.
co: Megliureghja a dispusizione di u schedariu MP4 per un scaricamentu prugressivu.
    Què permette à u lettore di principià a lettura nanzu a fine di u scaricamentu.

en: Align A/V Start
co: Alineà u principiu di l’audio/video

en: Aligns the initial timestamps of all audio and video streams by
    inserting blank frames or dropping frames. May improve audio/video
    sync for broken players that do not honor MP4 edit lists.
co: Alineeghja e stampiglie iniziale di tutti i flussi audio è video
    framittendu fiure viote o squassendu fiure. Què pò megliurà a
    sincrunizazione audio/video per i lettori disfunziunendu chì ùn
    rispettanu micca e liste di mudificazioni MP4.

en: iPod 5G Support
co: Ghjestione di l’iPod 5G

en: Add iPod Atom needed by some older iPods.
co: Aghjunghje l’iPod Atom richiestu per certi iPod anziani.

en: Passthru Common Metadata
co: Cunservazione di i metadati cumuni

en: Copy metadata from source to output.
co: Cupià i metadati da a fonte ver di a destinazione.

en: Duration:
co: Durata :

en: hh:mm:ss
co: oo:mm:ss

en: Tracks:
co: Traccie :

en: Filters:
co: Filtri :

en: Size:
co: Dimensione :

en: Storage Size:
co: Dimensione d’allucamentu :

en: Display Size:
co: Dimensione d’affissera :

en: Aspect Ratio:
co: Prupurzioni :

en: <b>Source Dimensions</b>
co: <b>Dimensioni di a fonte</b>

en: Flipping:
co: Rivultamentu :

en: Horizontal ⇌
co: Orizuntale

en: Flip video horizontally.
co: Rivultà orizuntalmente a video.

en: Rotation:
co: Rutazione :

en: Rotate the video clockwise in 90 degree increments.
co: Rutazione di u filmu di 90 gradi in u sensu orariu.

en: Cropping:
co: Inquadratura :

en: How to apply crop settings.
co: Cumu appiecà e preferenze d’inquadratura.

en: Left Crop
co: Runzicatura à manca

en: Top Crop
co: Runzicatura insù

en: Bottom Crop
co: Runzicatura inghjò

en: Right Crop
co: Runzicatura à dritta

en: <b>Orientation &amp; Cropping</b>
co: <b>Orientazione è inquadratura</b>

en: Resolution Limit:
co: Cunfina di risuluzione :

en: Resolution limits for common video formats.
co: Cunfine di risuluzione per i furmati cumuni di video.

en: Maximum Size:
co: Dimensione massima :

en: This is the maximum width that the video will be stored at.
co: Ghjè a larghezza massima cù quella a video serà arregistrata.

en: This is the maximum height that the video will be stored at.
co: Ghjè l’altezza massima cù quella a video serà arregistrata.

en: Anamorphic:
co: Anamorficu :

en: <b>Anamorphic Modes:</b><small><tt>
        Automatic - Use a pixel aspect ratio that maximizes
            storage resolution while preserving the original
            display aspect ratio.
        None      - Force pixel aspect ratio to 1:1.
        Custom    - Enter a custom pixel aspect ratio.</tt></small>
co: <b>Modi anamorfichi :</b><small><tt>
        Autumaticu - Impiegà un raportu larghezza/altezza di
            pixel chì megliureghja a risuluzione d’allucamentu è
            cunserveghja u raportu d’affissera d’origine.
        Nisunu      - Sfurzà un raportu larghezza/altezza di pixel di 1:1.
        Persunalizatu    - Stampittà un raportu larghezza/altezza di pixel.</tt></small>

en: Pixel Aspect:
co: Aspettu di fiura (pixel) :

en: Pixel aspect defines the shape of the pixels.
    
    A 1:1 ratio defines a square pixel.  Other values define rectangular shapes.
    Players will scale the image in order to achieve the specified aspect.
co: U furmatu pixel definisce a forma, a larghezza è l’altezza di i punti elementarii d’una fiura (pixel).
    
    Un raportu 1:1 definisce un pixel quadratu.  D’altri valori definiscenu forme rettangulare.
    I lettori cambieranu e dimensioni di a fiura per currisponde à l’aspettu specificatu.

en: Pixel aspect defines the shape of the pixels.
    A 1:1 ratio defines a square pixel.  Other values define rectangular shapes.
    Players will scale the image in order to achieve the specified aspect.
co: U furmatu pixel definisce a forma, a larghezza è l’altezza di i punti elementarii d’una fiura (pixel).
    Un raportu 1:1 definisce un pixel quadratu.  D’altri valori definiscenu forme rettangulare.
    I lettori cambieranu e dimensioni di a fiura per currisponde à l’aspettu specificatu.

en: Scaled Size:
co: Dimensione à a scala :

en: This is the width that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
co: Ghjè a larghezza cù quella a video serà arregistrata.
    E vere dimensioni d’affisera seranu sfarente s’è u raportu larghezza/altezza ùn hè micca 1:1.

en: This is the height that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
co: Ghjè l’altezza impiegata per l’allucamentu di a video.
    E vere dimensioni d’affisera seranu sfarente s’è u raportu larghezza/altezza ùn hè micca 1:1.

en: Optimal Size
co: Dimensione ottimale

en: Use highest resolution permitted by above settings.
co: Impiegà a risuluzione a più alta permessa da e preferenze insù.

en: Allow Upscaling
co: Permette a culata in gamma

en: If not enabled, scaled dimensions will be limited to source dimensions.
co: S’è l’ozzione hè disattivata, e dimensioni à a scala seranu cunfinate à quelle di a fonte.

en: <b>Resolution &amp; Scaling</b>
co: <b>Risuluzione è messa à a scala</b>

en: Fill:
co: Riempiimentu :

en: Add a border around the video.
co: Aghjunghje un bordu à u giru di a video.

en: Left Pad
co: Riempiimentu à manca

en: Top Pad
co: Riempiimentu à u principiu

en: Bottom Pad
co: Riempiimentu à a fine

en: Right Pad
co: Riempiimentu à diritta

en: Color:
co: Culore :

en: Color of border added around video.
co: Culore di u bordu aghjuntu à u giru di a video.

en: <b>Borders</b>
co: <b>Bordi</b>

en: Changing the display size will stretch the video.
co: U cambiamentu di dimensione di l’affissera stinzerà a video.

en: Automatic
co: Autumaticu

en: <b>Final Dimensions</b>
co: <b>Dimensioni finale</b>

en: Dimensions
co: Dimensioni

en: Detelecine:
co: Detelesinema :

en: This filter removes 'combing' artifacts that are the result of telecining.
    
    Telecining is a process that adjusts film framerates that are 24fps to NTSC video frame rates which are 30fps.
co: Stu filtru caccia l’effetti parassiti di « pettinera » chì sò u risultatu di u telesinema.
    
    U telesinema hè u prucessu chì adatteghja a cadenza di fiura di filmi di 24 fps ver di quella di e video NTSC à 30 fps.

en: Custom detelecine filter string format
    
    JunkLeft:JunkRight:JunkTop:JunkBottom:StrictBreaks:MetricPlane:Parity
co: Furmatu persunalizatu di catena di filtru di detelesinema
    
    JunkLeft:JunkRight:JunkTop:JunkBottom:StrictBreaks:MetricPlane:Parity

en: Interlace Detection:
co: Avventata di l’intricciamentu :

en: This filter detects interlaced frames.
    
    If a deinterlace filter is enabled, only frames that this filter finds
    to be interlaced will be deinterlaced.
co: Stu filtru avventeghja e fiure intricciate.
    
    S’è un filtru di disintricciamentu hè attivatu, solu e fiure scuperte da stu filtru cum’è essendu intricciate seranu disintricciate.

en: Custom interlace detection filter string format
    
    Mode:Spatial Metric:Motion Thresh:Spatial Thresh:Mask Filter Mode:
    Block Thresh: Block Width: Block Height
co: Furmatu persunalizatu di catena di filtru d’avventata di l’intricciamentu
    
    Mode:Spatial Metric:Motion Thresh:Spatial Thresh:Mask Filter Mode:
    Block Thresh: Block Width: Block Height

en: Deinterlace:
co: Disintricciamentu :

en: Choose decomb or deinterlace filter.
    
    The decomb filter supports a variety of interpolation algorithms.
    The deinterlace filter is a classic YADIF deinterlacer.
co: Sciglite u filtru di dipettinera o disintricciamentu.
    
    U filtru di dipettinera accetta cudificazioni numerose d’interpolazione.
    U filtru di disintricciament hè un disintricciatore YADIF classicu.

en: Choose decomb or deinterlace filter options.
    
        The decomb filter supports a variety of interpolation algorithms.
        The deinterlace filter is a classic YADIF deinterlacer.
co: Sciglite u filtru di dipettinera o disintricciamentu.
    
        U filtru di dipettinera accetta cudificazioni numerose d’interpolazione.
        U filtru di disintricciament hè un disintricciatore YADIF classicu.

en: Deblock Filter:
co: Filtru di sblucchime :

en: The deblocking filter removes a common type of compression artifact.
    If your source exhibits 'blockiness', this filter may help clean it up.
co: U filtru di sblucchime caccia un tipu classicu d’effetti parassiti di cumpressione.
    S’è a vostra fonte fà vede certi effetti parassiti di bloccu, stu filtru pò aiutà à nettalli.

en: Tune:
co: Rigatura :

en: The deblocking filter removes a common type of compression artifact.
        If your source exhibits 'blockiness', this filter may help clean it up.
co: U filtru di sblucchime caccia un tipu classicu d’effetti parassiti di cumpressione.
        S’è a vostra fonte fà vede certi effetti parassiti di bloccu, stu filtru pò aiutà à nettalli.

en: Custom deblock filter string format
    
        strength=weak|strong:thresh=0-100:blocksize=4-512
co: Furmatu persunalizatu di catena di filtru di sblucchime
    
        strength=weak|strong:thresh=0-100:blocksize=4-512

en: Denoise Filter:
co: Filtru di riduzzione di trostu :

en: Denoise filtering reduces or removes the appearance of noise and grain.
    Film grain and other types of high frequency noise are difficult to compress.
    Using this filter on such sources can result in smaller file sizes.
co: U filtru di riduzzione di trostu riduce o caccia l’aspettu di rumore è di granellu d’un filmu.
    U granellu d’un filmu è l’altri tipi di trostu d’alta frequenza sò difficiule à cumprime.
    L’impiegu di stu filtru nant’à quelle fonti permette di riduce a dimensione di i schedarii.

en: Denoise filtering reduces or removes the appearance of noise and grain.
        Film grain and other types of high frequency noise are difficult to compress.
        Using this filter on such sources can result in smaller file sizes.
co: U filtru di riduzzione di trostu riduce o caccia l’aspettu di rumore è di granellu d’un filmu.
        U granellu d’un filmu è l’altri tipi di trostu d’alta frequenza sò difficiule à cumprime.
        L’impiegu di stu filtru nant’à quelle fonti permette di riduce a dimensione di i schedarii.

en: Custom denoise filter string format
    
        SpatialLuma:SpatialChroma:TemporalLuma:TemporalChroma
co: Furmatu persunalizatu di catena di filtru di riduzzione di trostu
    
        SpatialLuma:SpatialChroma:TemporalLuma:TemporalChroma

en: Chroma Smooth Filter:
co: Filtru d’allisciata cromatica :

en: The chroma smooth filter removes common color artifacts.
    Lower resolution analog source content may benefit from this filter.
co: U filtru d’allisciata cromatica caccia l’effetti parassiti cumuni di culore.
    E fonti analogichi di risuluzione debule ponu prufittà di stu filtru.

en: The chroma smooth filter removes common color artifacts.
        Lower resolution analog source content may benefit from this filter.
co: U filtru d’allisciata cromatica caccia l’effetti parassiti cumuni di culore.
        E fonti analogichi di risuluzione debule ponu prufittà di stu filtru.

en: Sharpen Filter:
co: Filtru d’arrutata :

en: Sharpen filtering enhances edges and other
    high frequency components in the video.
co: U filtru d’arrutata amendeghja i bordi è
    l’altri cumpunenti d’alta frequenza in u filmu.

en: Sharpen filtering enhances edges and other
        high frequency components in the video.
co: U filtru d’arrutata amendeghja i bordi è
        l’altri cumpunenti d’alta frequenza in u filmu.

en: Colorspace:
co: Spaziu culorimetricu :

en: Translate the colorspace of the source.
co: Cunvertisce u spaziu culorimetricu di a fonte.

en: Grayscale
co: Scala di grisgiu

en: If enabled, filter colour components out of video.
co: Attivà st’ozzione per filtrà i cumpunenti di culore di u filmu.

en: Filters
co: Filtri

en: Video Encoder:
co: Cudificatore video :

en: Available video encoders.
co: Cudificatori video dispunibule.

en: Framerate:
co: Frequenza di fiure :

en: Output framerate.
    
    'Same as source' is recommended. If your source video has
    a variable framerate, 'Same as source' will preserve it.
co: Frequenza di fiure d’esciuta.
    
    « Listessa chì a fonte » hè ricumandatu. S’è a vostra video di fonte hà una frequenza di fiure variabile, st’ozzione a preserverà.

en: Constant Framerate
co: Frequenza di fiure custente

en: Enables constant framerate output.
co: Attiveghja una frequenza di fiure custente in esciuta.

en: Peak Framerate (VFR)
co: Frequenza di fiure di cresta (VFR)

en: Enables variable framerate output with a peak
    rate determined by the framerate setting.
    
    VFR is not compatible with some players.
co: Attiveghja una frequenza di fiure d’esciuta variabile cù una frequenza di cresta determinata da a preferenza di a frequenza di fiure.
    
    VFR ùn hè micca cumpatibile cù certi lettori.

en: Variable Framerate
co: Frequenza di fiure variabile (VFR)

en: Enables variable framerate output.
    
    VFR is not compatible with some players.
co: Attiveghja una frequenza di fiure variabile in esciuta.
    
    VFR ùn hè micca cumpatibile cù certi lettori.

en: Set the desired quality factor.
    The encoder targets a certain quality.
    The scale used by each video encoder is different.
    
    x264's scale is logarithmic and lower values correspond to higher quality.
    So small decreases in value will result in progressively larger increases
    in the resulting file size.  A value of 0 means lossless and will result
    in a file size that is larger than the original source, unless the source
    was also lossless.
    
    FFMpeg's and Theora's scale is more linear.
    These encoders do not have a lossless mode.
co: Definisce u fattore di qualità pregatu.
    U cudificatore sibuleghja una certa qualità.
    A scala impiegata da ogni cudificatore hè sfarenta.
    
    A scala di x264 hè logaritmica, è valori più chjuchi currispondenu à una
    qualità più maiò.
    Dunque, chjuchi aumenti di valore aumentanu prugressi-
    vamente a dimensione di u schedariu d’esciuta.  Un valore à 0 vole dì
    senza perdita è per què, u schedariu d’esciuta serà più maiò chè quellu
    di a fonte, for di s’è a fonte era dinù senza perdita.
    
    A scala di FFMpeg è Theora hè più lineare.
    Sti cudificatori ùn anu micca di modu senza perdita.

en: Constant Quality:
co: Qualità custente :

en: Bitrate (kbps):
co: Flussu binariu (kbps) :

en: Set the average bitrate.
    
    The instantaneous bitrate can be much higher or lower at any point in time.
    But the average over a long duration will be the value set here.  If you need
    to limit instantaneous bitrate, look into x264's vbv-bufsize and vbv-maxrate settings.
co: Definisce u flussu medianu.
    
    U flussu istantaneu pò esse assai più altu o assai più bassu à ogni stonda.
    Ma a mediana, nant’à una longa durata, serà u valore definitu quì.  S’ella hè bisognu
    di limità u flussu istantaneu, fighjate e preferenze vbv-bufsize è vbv-maxrate di u x264.

en: Multi-Pass Encoding
co: Cudificazione à parechji passi

en: Perform Multi Pass Encoding.
    
    The 'Bitrate' option is prerequisite. During the analysis passes, statistics about
    the video are collected.  Then in the final pass, those statistics are used
    to make bitrate allocation decisions.
co: Effettuà una cudificazione à parechji passi.
    
    L’ozzione « Flussu binariu » hè prerichiesta. Durante u passu d’analisa,
    e statistiche sò cullettate nant’à a video. Eppò, à u passu finale, quelle
    statistiche sò impiegate per fà a scelta di l’allucamentu di u flussu binariu.

en: Turbo Analysis Pass
co: Passu d’analisa in modu Turbo

en: During the analysis pass of a multi pass encode, use settings that speed things along.
co: Durante u passu d’analisa d’una cudificazione à parechji passi, impiegate preferenze chì acceleranu u trattamentu.

en: Adjusts encoder settings to trade off compression efficiency against encoding speed.
    
    This establishes your default encoder settings.
    Tunes, profiles, levels and extra options string will be applied to this.
    You should generally set this option to the slowest you can bear since slower
    settings will result in better quality or smaller files.
co: Adatteghja e preferenze di u cudificatore per bilancià trà a faccindaghjine di a cumpressione è a vitezza di cudificazione.
    
    Què definisce e vostre preferenze predefinite di cudificatore.
    Rigature, prufili, livelli è catene addiziunale d’ozzioni seranu appiecati à st’operazione.
    Di regula, duveriate definisce st’ozzione à u valore u più lentu chì
    vo siate capace d’accettà, perchè preferenze più lente vi danu una
    più bella qualità o schedarii più chjuchi.

en: Tune settings to optimize for common scenarios.
    
    This can improve efficiency for particular source characteristics or set
    characteristics of the output file.  Changes will be applied after the
    preset but before all other parameters.
co: Preferenze di rigatura per megliurà i scenarii classichi.
    
    Què pò megliurà a faccindaghjine di certe caratteristiche di a fonte
    o di e caratteristiche definite di u schedariu d’esciuta.  I cambiamenti
    seranu appiecati dopu a prerigatura ma nanzu tutti l’altre preferenze.

en: Fast Decode
co: Discudificazione rapida

en: Reduce decoder CPU usage.
    
    Set this if your device is struggling to play the output (dropped frames).
co: Riduce l’impiegu CPU di u discudificatore.
    
    Attivate st’ozzione s’è u vostru apparechju ùn leghje micca bè u schedariu d’esciuta (perdita di fiure).

en: Zero Latency
co: Cumportu d’attesa à zeru

en: Minimize latency between input to encoder and output of decoder.
    
    This is useful for broadcast of live streams.
    
    Since HandBrake is not suitable for live stream broadcast purposes,
    this setting is of little value here.
co: Impuculisce u cumportu d’attesa trà a fonte di u cudificatore è l’esciuta di u discudificatore.
    
    Ghjè ghjuvevule per a diffusione è a lettura di cuntinuu di i flussi.
    
    Cum’è HandBrake ùn hè micca adattatu à a diffusione da flussi
    in direttu, st’ozzione hè di pocu valore quì.

en: Profile:
co: Prufilu :

en: Sets and ensures compliance with the specified profile.
    
    Overrides all other settings.
co: Definisce è assicureghja a cunfurmità cù u prufilu specificatu.
    
    Supraneghja tutte l’altre preferenze.

en: Level:
co: Livellu :

en: Sets and ensures compliance with the specified level.
    
    Overrides all other settings.
co: Definisce è assicureghja a cunfurmità cù u livellu specificatu.
    
    Supraneghja tutte l’altre preferenze.

en: More Settings:
co: Altre preferenze :

en: Additional encoder settings.
    
    Colon separated list of encoder options.
co: Preferenze addiziunale di u cudificatore.
    
    Lista d’ozzioni di u cudificatore staccate da dui punti.

note: Add Button
en: Add
co: Aghjunghje

en: Add new audio settings to the list
co: Aghjunghje nove preferenze audio à a lista

en: Add All
co: Tuttu aghjunghje

en: Add all audio tracks to the list
co: Aghjunghje tutte e traccie audio à a lista

en: Reload all audio settings from defaults
co: Ricaricà tutte e predefinizioni di e preferenze audio

en: Track List
co: Lista di e traccie

en: Selection Behavior:
co: Cumpurtamentu di a selezzione :

en: Choose which audio tracks of the source media are used.
co: Sciglite in u media di fonte chì traccie audio à impiegà.

en: Create a list of languages you would like to select audio for.
    Tracks matching these languages will be selected using the chosen Selection Behavior.
co: Create une lista di e lingue per chì ci vole à selezziunà l’audio.
    E traccie currispundente à ste lingue seranu selezziunate secondu à u cumpurtamentu di selezzione.

en: Remove
co: Caccià

en: Available Languages
co: Lingue dispunibule

en: Selected Languages
co: Lingue selezziunate

en: Use only first encoder for secondary audio
co: Impiegà solu u primu cudificatore per a traccia audio secundaria

en: Only the primary audio track will be encoded with the full encoder list.
    All other secondary audio output tracks will be encoded with first encoder only.
co: Solu a traccia audio principale sera cudificata cù a lista sana di i cudificatori.
    Tutte l’altre traccie audio secundarie d’esciuta seranu cudificate solu cù u primu cudificatore.

en: Auto Passthru:
co: Ricopia autumatica :

en: Enable this if your playback device supports MP2.
    This permits MP2 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
co: Attivà st’ozzione s’è u vostru apparechju di ripruduzzione accetta u furmatu MP2.
    Què permette di selezziunà a ricopia MP2 quandu l’ozzione di ricopia autumatica hè attivata.

en: Enable this if your playback device supports MP3.
    This permits MP3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
co: Attivà st’ozzione s’è u vostru apparechju di ripruduzzione accetta u furmatu MP3.
    Què permette di selezziunà a ricopia MP3 quandu l’ozzione di ricopia autumatica hè attivata.

en: Enable this if your playback device supports AC-3.
    This permits AC-3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
co: Attivà st’ozzione s’è u vostru apparechju di ripruduzzione accetta u furmatu AC-3.
    Què permette di selezziunà a ricopia AC-3 quandu l’ozzione di ricopia autumatica hè attivata.

en: Enable this if your playback device supports EAC-3.
    This permits EAC-3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
co: Attivà st’ozzione s’è u vostru apparechju di ripruduzzione accetta u furmatu EAC-3.
    Què permette di selezziunà a ricopia EAC-3 quandu l’ozzione di ricopia autumatica hè attivata.

en: Enable this if your playback device supports DTS.
    This permits DTS passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
co: Attivà st’ozzione s’è u vostru apparechju di ripruduzzione accetta u furmatu DTS.
    Què permette di selezziunà a ricopia DTS quandu l’ozzione di ricopia autumatica hè attivata.

en: Enable this if your playback device supports DTS-HD.
    This permits DTS-HD passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
co: Attivà st’ozzione s’è u vostru apparechju di ripruduzzione accetta u furmatu DTS-HD.
    Què permette di selezziunà a ricopia DTS-HD quandu l’ozzione di ricopia autumatica hè attivata.

en: Enable this if your playback device supports TrueHD.
    This permits TrueHD passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
co: Attivà st’ozzione s’è u vostru apparechju di ripruduzzione accetta u furmatu TrueHD.
    Què permette di selezziunà a ricopia TrueHD quandu l’ozzione di ricopia autumatica hè attivata.

en: Enable this if your playback device supports FLAC.
    This permits FLAC passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
co: Attivà st’ozzione s’è u vostru apparechju di ripruduzzione accetta u furmatu FLAC.
    Què permette di selezziunà a ricopia FLAC quandu l’ozzione di ricopia autumatica hè attivata.

en: Enable this if your playback device supports AAC.
    This permits AAC passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
co: Attivà st’ozzione s’è u vostru apparechju di ripruduzzione accetta u furmatu AAC.
    Què permette di selezziunà a ricopia AAC quandu l’ozzione di ricopia autumatica hè attivata.

en: Enable this if your playback device supports Opus.
    This permits Opus passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
co: Attivà st’ozzione s’è u vostru apparechju di ripruduzzione accetta u furmatu Opus.
    Què permette di selezziunà a ricopia Opus quandu l’ozzione di ricopia autumatica hè attivata.

en: Passthru Fallback:
co: In casu di fiascu di a ricopia :

en: Set the audio codec to encode with when a suitable track can not be found for audio passthru.
co: Definisce u cudecu audio à impiegà per a cudificazione quandu ùn si pò truvà una traccia cumpatibile per a ricopia audio.

en: <b>Audio Encoder Settings:</b>
co: <b>Preferenze di cudificazione audio :</b>

en: Each selected source track will be encoded with all selected encoders
co: Ogni traccia di fonte selezziunata serà cudificata cù tutti i cudificatori selezziunati

en: Encoder
co: Cudificatore

en: Bitrate/Quality
co: Flussu binariu/Qualità

en: Mixdown
co: Mischiera

en: Samplerate
co: Frequenza di campiunariu

en: Gain
co: Guadagnu

en: Track Selection
co: Selezzione di traccia

en: Add new subtitle settings to the list
co: Aghjunghje nove preferenze di sottutitulu à a lista

en: Add all subtitle tracks to the list
co: Aghjunghje tutte e traccie di sottutitulu à a lista

en: Foreign Audio Scan
co: Analisa di traccia audio straniera

en: Add an extra pass to the encode which searches
    for subtitle candidates that provide subtitles for
    segments of the audio that are in a foreign language.
co: Aghjunghje un passeghju cumplementariu à a
    cudificazione per circà sottutituli chì
    currispondenu à una scena in lingua straniera.

en: Reload all subtitle settings from defaults
co: Ricaricà tutte e predefinizioni di e preferenze di sottutitulu

en: Choose which subtitle tracks of the source media are used.
co: Sciglite in u media di fonte chì traccie di sottutitulu à impiegà.

en: Create a list of languages you would like to select subtitles for.
    Tracks matching these languages will be selected using the chosen Selection Behavior.
    
    The first language in this list is your "preferred" language and will be used
    for determining subtitle selection settings when there is foreign audio.
co: Create une lista di e lingue per chì ci vole à selezziunà i sottutituli.
    E traccie currispundente à ste lingue seranu selezziunate secondu à u cumpurtamentu di selezzione.
    
    A prima lingua di sta lista hè a vostra lingua preferita è serà impiegata per deter-
    minà e preferenze di selezzione di sottutitulu quandu ci hè audio in lingua straniera.

en: Preferred Language: None
co: Lingua preferita : Nisuna

en: Add Foreign Audio Scan Pass
co: Aghjunghje un passu d’analisa di traccia audio straniera

en: Add "Foreign Audio Scan" when the default audio track is your preferred language.
    This search pass finds short sequences of foreign audio and provides subtitles for them.
    
    This option requires a language to be set in the Selected Languages list.
co: Aghjunghje« Analisa di traccia audio straniera » quandu a traccia audio predefinita hè in a vostra lingua preferita.
    Stu passu ricerca e corte sequenze di traccia audio straniera per pruvedele sottutituli.
    
    St'ozzione richiede chì una lingua sia definita in a lista di e lingue selezziunate.

en: Add subtitle track if default audio is foreign
co: Aghjunghje una traccia di sottutitulu s’è a lingua predefinita di l’audio hè straniera

en: When the default audio track is not your preferred language, add a subtitle track.
    
    This option requires a language to be set in the Selected Languages list.
co: Quandu a traccia audio predefinita ùn hè micca in a vostra lingua preferita, aghjunghje una traccia di sottutitulu.
    
    St'ozzione richiede chì una lingua sia definita in a lista di e lingue selezziunate.

en: Add Closed Captions when available
co: Aghjunghje e legende chjose (CC) s’elle sò dispunibule

en: Closed captions are text subtitles that can be added to any container as a soft subtitle track
co: E legende chjose sò sottutituli di testu chì ponu esse aghjunti à tuttu furmatu di cuntenidore tale una traccia di sottutituli incavalcati

en: Burn-In Behavior*:
co: Cumpurtamentu d’intarsiatura* :

en: Set the behavior of subtitle "Burn-In".
    
    Burned-In subtitles are part of the video and can not be disabled during playback.
    Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
co: Definisce u cumpurtamentu d’un sottutitulu d’« intarsiatura ».
    
    I sottutituli intarsiati facenu parte di a video è ùn ponu micca esse disattivati durante a lettura.
    Solu una traccia di sottutitulu pò esse intarsiata ! In casu di cunflittu, ghjè a prima scelta chì supraneghja.

en: Burn-In for deficient players*:
co: Intarsiatura per i lettori deficienti* :

en: DVD Subtitles
co: Sottutituli DVD

en: Burn the first selected DVD subtitle track. All other DVD subtitle tracks will be discarded.
    Use this option if your player software or device does not support DVD subtitles.
    
    Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
co: Impruntà a prima traccia di sottutitulu selezziunata di u DVD. Tutte l’altre traccie di sottutitulu di u DVD seranu scartate.
    Impiegà st’ozzione s’è u vostru prugramma di lettura o s’è u vostru apparechju ùn accetta micca i sottutituli DVD.
    
    Solu una traccia di sottutitulu pò esse intarsiata ! In casu di cunflittu, ghjè a prima scelta chì supraneghja.

en: Blu-ray Subtitles
co: Sottutituli Blu-ray

en: Burn the first selected Blu-ray subtitle track. All other Blu-ray subtitle tracks will be discarded.
    Use this option if your player software or device does not support Blu-ray subtitles.
    
    Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
co: Impruntà a prima traccia di sottutitulu selezziunata di u Blu-ray. Tutte l’altre traccie di sottutitulu di u Blu-ray seranu scartate.
    Impiegà st’ozzione s’è u vostru prugramma di lettura o s’è u vostru apparechju ùn accetta micca i sottutituli Blu-ray.
    
    Solu una traccia di sottutitulu pò esse intarsiata ! In casu di cunflittu, ghjè a prima scelta chì supraneghja.

en: <small>* Only one of the above subtitle burn options will be applied, starting with the top.</small>
co: <small>* Sola una di st’ozzioni d’intarsiatura di sottutitulu insù serà appiecata, principiendu da l’altu.</small>

en: Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
co: Solu una traccia di sottutitulu pò esse intarsiata ! In casu di cunflittu, ghjè a prima scelta chì supraneghja.

en: Subtitles
co: Sottutituli

en: Chapter Markers
co: Marcatori di capitulu

en: Add chapter markers to output file.
co: Aghjunghje marcatori di capitulu à u schedariu d’esciuta.

en: Import Chapters
co: Impurtà i capituli

en: Import chapter list from an XML file
co: Impurtà a lista di i capituli da un schedariu XML

en: Export Chapters
co: Espurtà i capituli

en: Export chapter list as an XML file
co: Espurtà a lista di i capituli in un schedariu XML

en: Index
co: Indice

en: Duration
co: Durata

en: Title
co: Titulu

en: Chapters
co: Capituli

en: Actors:
co: Attori :

en: Director:
co: Direttore :

en: Release Date:
co: Data d’esciuta :

en: Comment:
co: Cummentu :

en: Genre:
co: Generu :

en: Description:
co: Discrizzione :

en: Plot:
co: Scenariu :

en: Tags
co: Etichette

en: <b>Save As:</b>
co: <b>Arregistrà cum’è :</b>

en: Destination filename for your encode.
co: Nome di schedariu di destinazione per a vostra cudificazione.

en: <b>To:</b>
co: <b>In :</b>

en: Destination directory for your encode.
co: Cartulare di destinazione per a vostra cudificazione.

en: Destination Directory
co: Cartulare di destinazione

en: Add Multiple Titles
co: Aghjunghje parechji tituli

en: Cancel
co: Abbandunà

en: Select All
co: Tuttu selezziunà

en: Mark all titles for adding to the queue
co: Marcà tutti i tituli per esse aghjunti à a fila d’attesa

en: Clear All
co: Tuttu viutà

en: Unmark all titles
co: Caccià e marche da tutti i tituli

en: Destination files OK.  No duplicates detected.
co: I schedarii di destinazione sò valevule.  Nisunu duppione trovu.

en: Preferences
co: Preferenze

en: Default action when all encodes are complete
co: Azzione predefinita quandu tutte e cudificazioni sò compie

en: Use automatic naming (uses modified source name)
co: Impiegà a scelta autumatica di u nome (cù un nome di fonte mudificatu)

en: Create destination filename from source filename or volume label
co: Creà u nome di u schedariu di destinazione da quellu di a fonte o da u nome di vulume

en: Auto-Name Template
co: Mudellu di a scelta autumatica di u nome

en: Available Options: {source-path} {source} {title} {preset} {chapters} {date} {time} {creation-date} {creation-time} {modification-date} {modification-time} {codec} {bit-depth} {quality} {bitrate} {width} {height}
co: Ozzioni dispunibule : {source-path} {source} {title} {preset} {chapters} {date} {time} {creation-date} {creation-time} {modification-date} {modification-time} {codec} {bit-depth} {quality} {bitrate} {width} {height}

en: Use iPod/iTunes friendly (.m4v) file extension for MP4
co: Impiegà un’estensione di schedariu cumpatibile iPod/iTunes (.m4v) per i MP4

en: Number of previews
co: Numeru di fighjulate

en: Filter short DVD and Blu-ray titles (seconds)
co: Filtrazione di i tituli corti di DVD è Blu-ray (seconde)

en: Clear completed queue items after an encode completes
co: Squassà l’elementi compii di a fila d’attesa quandu una cudificazione si pianta

en: By default, completed jobs remain in the queue and are marked as complete.
    Check this if you want the queue to clean itself up by deleting completed jobs.
co: Di regula, i travagli compii stanu in a fila d’attesa è sò marcati cum’è compii.
    Attivà st’ozzione per chì a fila d’attesa si vioti autumaticamente cacciendu i travagli compii.

en: Power Saving
co: Ecunumia d’energia

en: Pause encoding when in Power Saver mode
co: Interrompe a cudificazione quandu l’apparechju si trova in modu d’ecunumia d’energia

en: If checked, encoding will be paused when the device
    enters Power Saver mode. Encoding will resume when
    Power Saver mode is disabled.
co: S’è st’ozzione hè attiva, a cudificazione hè interrotta
    quandu l’apparechju entre in modu d’ecunumia d’energia.
    A cudificazione ripiglia quandu stu modu hè disattivatu.

en: Pause encoding when on battery power
co: Interrompe a cudificazione quandu l’apparechju impiegheghja a so batteria

en: If checked, encoding will be paused when charger is
    unplugged. Encoding will resume when reconnected to
    a mains power source.
co: S’è st’ozzione hè attiva, a cudificazione hè interrotta
    quandu l’apparechju impiegheghja a so batteria. A
    cudificazione ripiglia quand’ellu hè rimessu in carica.

en: Pause encoding when battery is low
co: Interrompe a cudificazione quandu u livellu di batteria hè debule

en: If checked, encoding will be paused when the battery
    level is low. Encoding will resume when the
    battery is charged.
co: S’è st’ozzione hè attiva, a cudificazione hè interrotta
    quandu u livellu di batteria hè debule. A cudificazione
    ripiglia quandu a batteria hè caricata.

en: General
co: Generale

en: Set a custom directory for Handbrake temporary files
co: Definisce un cartulare persunalizatu per i schedarii timpurarii d’HandBrake

en: Temporary files that HandBrake creates will be placed under this directory.
    
    Changing this setting will require restarting HandBrake.
    
    This setting overrides the TEMP environment variable that is normally used to define this directory.
    
    Flatpak users may need to set this for certain workflows to work properly. The default size of the TEMP directory in a flatpak sandbox is 1/2 physical memory size and may be too small for things like the 2-pass stats file.
co: I schedarii timpurarii chì HandBrake hà da creà seranu piazzati in stu cartulare.
    
    Cambià sta preferenza richiiderà u rilanciu d’HandBrake.
    
    Sta preferenza supraneghja a variabile d’ambiente TEMP chì hè impiegata di regula per definisce stu cartulare.
    
    L’utilizatori di Flatpak ponu avè bisognu à definisce què per chì certi flussi di trattamentu funziuneghjinu currettamente. A dimensione predefinita di u cartulare TEMP in un « sandbox » flatpak hè a metà di a memoria fisica, è què puderia esse troppu chjuca per certi schedarii cum’è quellu schedariu di statistiche d’una cudificazione à 2 passi.

en: Temp Directory
co: Cartulare timpurariu

en: Constant Quality fractional granularity
co: Granularità frazziunale di qualità custente

en: Use dvdnav (instead of libdvdread)
co: Impiegà dvdnav (piuttostu chì libdvdread)

en: Monitor destination disk free space
co: Cuttighjà u spaziu liberu di u discu di destinazione

en: Pause encoding if free disk space drops below limit
co: Interrompe a cudificazione s’è u spaziu liberu di u discu fala sottu una limita

en: MB Limit
co: Limita in Mo

en: Put individual encode logs in same location as movie
co: Piazzà i ghjurnali di messaghji di cudificazione in u listessu locu chì u filmu

en: Activity Log Verbosity Level
co: Livellu di verbusità di u ghjurnale d’attività

en: Activity Log Longevity
co: Durata di vita di u ghjurnale d’attività

en: Scale down High Definition previews
co: Riduce l’alta definizione di e fighjulate

en: Automatically Scan DVD when loaded
co: Analizà autumaticamente u DVD à u so caricamentu

en: Scans the DVD whenever a new disc is loaded
co: Analisa di u DVD quandu un discu hè caricatu

en: Activity Window Font Size
co: Dimensione di a grafia di a finestra d’attività

en: Use the same settings for all titles in a batch
co: Impiegà e listesse preferenze per tutti i tituli in un trattamentu da lottu

en: When checked, every title will use the same settings when adding a
    batch of titles to the queue.
    
    Uncheck this if you want to allow changing each title's settings independently.
co: Quandu st’ozzione hè attiva, ogni titulu impiegerà e listesse preferenze
    à l’aghjuntu d’un lottu di tituli à a fila d’attesa.
    
    Disattivatela per permette u cambiamentu di e preferenze d’ogni titulu indipendentemente.

en: Show preview image in Summary tab
co: Affissà e fighjulate nant’à l’unghjetta Riassuntu

en: Uncheck this if you want to hide the video preview image on the Summary tab for privacy reasons.
co: Disattivate st’ozzione s’è vo vulete piattà e fighjulate di e video nant’à l’unghjetta Riassuntu per raghjoni di cunfidenzialità.

en: Allow Tweaks
co: Permette l’adattazioni

en: Allow HandBrake For Dummies
co: Permette HandBrake per i principianti

en: Advanced
co: Espertu

en: Rename Preset
co: Rinuminà a prerigatura

en: <span size="x-large">Rename Preset</span>
co: <span size="x-large">Prerigatura di cambiamentu di nome</span>

en: Name:
co: Nome :

en: <b>Description</b>
co: <b>Discrizzione</b>

en: Save Preset
co: Arregistrà a prerigatura

en: Category:
co: Categuria :

en: Set the category that this preset will be shown under.
co: Definisce a categuria sottu quella sta prerigatura serà affissata.

en: Category Name:
co: Nome di a categuria :

en: Preset Name:
co: Nome di a prerigatura :

en: Default Preset
co: Prerigatura predefinita

en: Make this the default Preset when HandBrake starts
co: Definisce sta prerigatura cum’è predefinita quandu HandBrake si lancia

en: <b>Dimensions</b>
co: <b>Dimensioni</b>

en: HandBrake Preview
co: Fighjulata HandBrake

en: Select preview frames.
co: Selezziunà e sequenze di a fighjulata.

en: Encode and play a short sequence of video starting from the current preview position.
co: Cudificà è leghje una corta sequenza di video principiendu à a pusizione attuale di fighjulata.

en: Click to toggle full screen mode
co: Cliccu per attivà o disattivà u modu di screnu sanu

en: <b>Duration:</b>
co: <b>Durata :</b>

en: Set the duration of the live preview in seconds.
co: Definisce a durata in seconde di a fighjulata diretta.

en: Show Crop
co: Affissà a runzicatura

en: Show Cropped area of the preview
co: Affissà l’area di runzicatura nant’à a fighjulata

en: Source Resolution
co: Risuluzione di a fonte

en: Reset preview window to the source video's resolution
co: Reinizià a finestra di fighjulata à a risuluzione di a video di fonte

en: Edit Subtitles
co: Mudificà i sottutituli

en: Import SRT
co: Impurtà SRT

en: Enable settings to import an SRT subtitle file
co: Attivà e preferenze per l’impurtazione di schedarii di sottutitulu SRT

en: Import SSA
co: Impurtà SSA

en: Enable settings to import an SSA subtitle file
co: Attivà e preferenze per l’impurtazione di schedarii di sottutitulu SSA

en: Embedded Subtitle List
co: Lista di i sottutituli incurpurati

en: Enable settings to select embedded subtitles
co: Attivà e preferenze per selezziunà i sottutituli incurpurati

en: Source Track
co: Traccia di fonte

en: List of subtitle tracks available from your source.
co: Lista di e traccie di sottutitulu dispunibule per a vostra fonte.

en: Track Name:
co: Nome di a traccia :

en: Set the subtitle track name.
    
    Players may use this in the subtitle selection list.
co: Definisce u nome di a traccia di sottutitulu.
    
    I lettori ponu impiegallu in a lista di selezzione di sottutitulu.

en: Language
co: Lingua

en: Character Code
co: Codice di caratteru

en: File:
co: Schedariu :

en: Offset (ms)
co: Staccamentu (ms)

en: Set the language of this subtitle.
    This value will be used by players in subtitle menus.
co: Definisce a lingua di stu sottutitulu.
    Stu valore serà impiegatu da i lettori in u listinu di i sottutituli.

en: Set the character code used by the SRT file you are importing.
    
    SRTs come in all flavours of character sets.
    We translate the character set to UTF-8.
    The source's character code is needed in order to perform this translation.
co: Definisce u codice di caratteru impiegatu à l’impurtazione di u schedariu SRT.
    
    SRT ghjunghje cù tutte e pussibilità di codici di caratteru.
    Traducemu u codice di caratteru in UTF-8.
    Avemu bisognu di u codice di caratteru di a fonte per effettuà sta traduzzione.

en: Select the SRT file to import.
co: Selezziunà u schedariu SRT à impurtà.

en: Import File
co: Impurtà u schedariu

en: Adjust the offset in milliseconds between video and SRT timestamps
co: Adattà u staccamentu in milliseconde trà e stampiglie di video è di SRT

en: Forced Subtitles Only
co: Solu sottutituli sfurzati

en: Burn into video
co: Intarsià in a video

en: Render the subtitle over the video.
    The subtitle will be part of the video and can not be disabled.
co: Affissà i sottutituli sopra a video.
    I sottutituli facenu parte di a video è ùn pudenu micca esse disattivati.

en: Set Default Track
co: Sceglie a traccia predefinita

en: Edit Audio Track
co: Mudificà a traccia audio

en: List of audio tracks available from your source.
co: Lista di e traccie di sottutitulu dispunibule per a vostra fonte.

en: Set the audio track name.
    
    Players may use this in the audio selection list.
co: Definisce u nome di a traccia audio.
    
    I lettori ponu impiegallu in a lista di selezzione audio.

en: Mix
co: Mischju

en: Sample Rate
co: Frequenza di campiunariu

en: <b>Dynamic Range Compression:</b> Adjust the dynamic range of the output audio track.
    
    For source audio that has a wide dynamic range (very loud and very soft sequences),
    DRC allows you to 'compress' the range by making loud sounds softer and soft sounds louder.
co: <b>Stesa dinamica di cumpressione :</b> Accumudà a stesa dinamica di a traccia audio d’esciuta.
    
    Per a fonte audio chì hà una stesa dinamica larga (sequenze assai forte è assai debule), DRC
    vi permette di « cumprime » a stesa addulciscendu i soni forti è rinfurzendu i soni debule.

en: Set the audio codec to encode this track with.
co: Definisce u cudecu audio per cudificà sta traccia.

en: Bitrate
co: Flussu binariu

en: Enable bitrate setting
co: Attivà a preferenza di flussu binariu

en: Quality
co: Qualità

en: Enable quality setting
co: Attivà a preferenza di qualità

en: Set the bitrate to encode this track with.
co: Definisce u flussu binariu per cudificà sta traccia.

en: <b>Quality:</b> For output codec's that support it, adjust the quality of the output.
co: <b>Qualità :</b> Per i cudechi d’esciuta chì l’accettanu, què permette d’accumudà a qualità di l’esciuta.

en: Set the mixdown of the output audio track.
co: Definisce a mischiera di a traccia audio d’esciuta.

en: Set the sample rate of the output audio track.
co: Definisce a frequenza di campiunariu di a traccia audio d’esciuta.

en: <b>Audio Gain:</b> Adjust the amplification or attenuation of the output audio track.
co: <b>Guadagnu audio :</b> Per accumudata l’amplificazione o l’attenuazione di a traccia audio d’esciuta.

note: Audio Gain Label
en: 0dB
co: 0 dB

note: Audio DRC Label
en: Off
co: Nò

en: %ddB
co: %d dB

en: Quality:
co: Qualità :

en: Bitrate: %dkbps
co: Flussu binariu : %d kbps

en: %.4gkHz
co: %.4g kHz

en: <small>%d - %s (%.4gkHz)</small>
co: <small>%d - %s (%.4g kHz)</small>

en: Bitrate: %.4gkbps
co: Flussu binariu : %.4g kbps

en: <small>Passthrough</small>
co: <small>Ricopia</small>

en: %sGain: %s
    DRC: %s
    Track Name: %s
co: %sGuadagnu : %s
    DRC : %s
    Nome di a traccia : %s

en: %sGain: %s
    DRC: %s
co: %sGuadagnu : %s
    DRC : %s

en: Add Audio Track
co: Rinnuvadore d’HandBrake

en: Add an audio encoder.
    Each selected source track will be encoded with all selected encoders.
co: Aghjunghje un cudificatore audio.
    Ogni traccia di fonte selezziunata serà cudificata cù tutti i cudificatori selezziunati.

en: <b>Audio Quality:</b>
    For encoders that support it, adjust the quality of the output.
co: <b>Qualità audio :</b> Per i cudificatori chì l’accettanu, què permette d’accumudà a qualità di l’esciuta.

en: Remove this audio encoder
co: Caccià stu cudificatore audio

en: Closing HandBrake will terminate encoding.
co: L’esce d’HandBrake pianterà sta cudificazione.

en: Not Selected
co: Micca selezziunatu

en: Detected DVD devices:
co: Lettori DVD scuperti :

note: This needs to be in scanning and working since scanning happens fast enough that it can be missed
en: Scanning ...
co: Esplurazione…

en: Stop Scan
co: Piantà l’esplurazione

en: Single Title
co: Titulu unicu

en: Audio Track | Audio Tracks
co[0]: Traccia audio
co[1]: Traccie audio

en: Subtitle Track | Subtitle Tracks
co[0]: Traccia di sottutitulu
co[1]: Traccie di sottutitulu

en: + %d more audio track | + %d more audio tracks
co[0]: + %d traccia audio di più
co[1]: + %d traccie audio di più

en: , Forced Only
co: , sfurzatu solu

en: , Burned
co: , Intarsiatu

en: , Default
co: , predefinitu

en: + %d more subtitle track | + %d more subtitle tracks
co[0]: + %d traccia di sottutitulu di più
co[1]: + %d traccie di sottutitulu di più

en: storage
co: allucamentu

en: display
co: affissera

en: Pixel Aspect Ratio
co: Prupurzioni di pixel

en: Display Aspect Ratio
co: Prupurzioni d’affissera

en: No Title Found
co: Nisunu titulu trovu

en: New Video
co: Nova video

en: %s
    
    %s in %d seconds ...
co: %s
    
    %s in %d seconde…

en: %sYour movie will be lost if you don't continue encoding.
co: %sU vostru filmu serà persu s’è vo ùn cuntinuate micca a cudificazione.

en: Cancel Current and Stop
co: Abbandunà l’attuale è piantà

en: Cancel Current, Start Next
co: Abbandunà l’attuale, principià u seguente

en: Finish Current, then Stop
co: Compie l’attuale eppò piantà

en: Continue Encoding
co: Cuntinuà a cudificazione

en: %d encode pending
co: %d cudificazione in attesa

en: %d encodes pending
co: %d cudificazioni in attesa

en: job %d of %d,
co: travagliu %d nant’à %d,

en: pass %d (subtitle scan) of %d,
co: passu %d (analisa di i sottutituli) nant’à %d,

en: pass %d of %d,
co: passu %d nant’à %d,

en: Encoding: %s%s%.2f %% (%.2f fps, avg %.2f fps, ETA %02dh%02dm%02ds)
co: Cudificazione : %s%s%.2f %% (%.2f fps, mez. %.2f fps, tras. %02dh%02dm%02ds)

en: Encoding: %s%s%.2f %% (ETA %02dh%02dm%02ds)
co: Cudificazione : %s%s%.2f %% (tras. %02dh%02dm%02ds)

en: Encoding: %s%s%.2f %%
co: Cudificazione : %s%s%.2f %%

en: Searching for start time,
co: Ricerca di l’ora di principiu,

en: Scanning title %d of %d...
co: Esplurazione di u titulu %d nant’à %d…

en: Scanning title %d of %d preview %d...
co: Esplurazione di u titulu %d nant’à %d fighjulata %d…

en: Paused
co: In pausa

en: Encode Done!
co: Cudificazione compia !

en: Encode Canceled.
co: Cudificazione abbandunata.

en: Encode Failed.
co: Cudificazione fiascata.

en: Muxing: This may take a while...
co: Mischiu multiple : Què pò piglià qualchì tempu…

en: Encode Complete
co: Cudificazione compia

en: Put down that cocktail, Your HandBrake queue is done!
co: Punite stu bichjeru ; A vostra fila d’attesa HandBrake hè compia !

en: Your encode is complete.
co: A vostra cudificazione hè compia.

en: Quitting Handbrake
co: Esciuta d’Handbrake

en: Putting computer to sleep
co: Messa in veghja di l’urdinatore

en: Shutting down the computer
co: Piantata di l’urdinatore

note: Add filters
en: All Files
co: Tutti i schedarii

en: Chapters (*.xml)
co: Capituli (*.xml)

en: First Track Matching Selected Languages
co: Prima traccia chì currisponde à e lingue selezziunate

en: All Tracks Matching Selected Languages
co: Tutte e traccie chì currispondenu à e lingue selezziunate

en: Foreign Audio Subtitle Track
co: Traccia di sottutitulu audio straniera

en: First Selected Track
co: Prima traccia selezziunata

en: Foreign Audio, then First Selected Track
co: Traccia audio straniera eppò a prima traccia selezziunata

en: Chapters:
co: Capituli :

en: Seconds:
co: Seconde :

en: Frames:
co: Fiure :

en: Do Nothing
co: Ùn fà nunda

en: Show Notification
co: Affissà a nutificazione

en: Quit Handbrake
co: Esce d’Handbrake

en: Put Computer To Sleep
co: Mette l’urdinatore in veghja

en: Shutdown Computer
co: Spenghje l’urdinatore

en: Custom
co: Persunalizatu

en: Week
co: Settimana

en: Month
co: Mese

en: Year
co: Annu

en: Immortal
co: Ab eternu

en: Decomb
co: Dipettinera

en: Conservative
co: Cunservatrice

en: Height (Letterbox)
co: Altezza (Letterbox)

en: Width (Pillarbox)
co: Larghezza (Pillarbox)

en: Width &amp; Height
co: Larghezza è altezza

en: Black
co: Neru

en: Dark Gray
co: Grisgiu scuru

en: Gray
co: Grisgiu

en: White
co: Biancu

en: Spatial
co: Spaciale

en: Temporal
co: Tempurale

en: Fast
co: Rapidu

en: Optimal
co: Ottimale

en: Strict
co: Severu

en: Normal
co: Nurmale

en: Simple
co: Simplice

en: Smart
co: Astutu

en: Diamond
co: Lusanga

en: Hexagon
co: Esagunu

en: Uneven Multi-Hexagon
co: Esaguni mutiple disuguali

en: Exhaustive
co: Cumpletu

en: Hadamard Exhaustive
co: Hadamard cumpletu

en: 0: SAD, no subpel
co: 0: SAD, nisunu subpel

en: 4: SATD, qpel on all
co: 4: SATD, qpel per tutti

en: 5: SATD, multi-qpel on all
co: 5: SATD, multi-qpel per tutti

en: 6: RD in I/P-frames
co: 6: RD in e sequenze I/P

en: 7: RD in all frames
co: 7: RD in tutte e sequenze

en: 8: RD refine in I/P-frames
co: 8: RD refine in e sequenze I/P

en: 9: RD refine in all frames
co: 9: RD refine in tutte e sequenze

en: 10: QPRD in all frames
co: 10: QPRD in tutte e sequenze

en: 11: No early terminations in analysis
co: 11: Nisuna fine primaticcia in l’analisa

en: Most
co: A maiò parte

en: Some
co: Certi

en: All
co: Tuttu

en: Encode only
co: Cudificazione solu

en: Always
co: Sempre

en: Same as source
co: Listessa chì a fonte

en: (NTSC Film)
co: (Filmu NTSC)

en: (PAL Film/Video)
co: (Filmu/Video PAL)

en: (NTSC Video)
co: (Video NTSC)

en: No Titles
co: Nisunu titulu

note: No audio. set some default
en: No Audio
co: Nisunu audio

en: Invalid Detelecine Settings:
    
    Preset:	%s
    Custom:	%s
co: Preferenze inaccettevule di detelesinema :
    
    Prerigatura :	%s
    Persunaliz. :	%s

en: Invalid Detelecine Settings:
    
    Preset:	%s
co: Preferenze inaccettevule di detelesinema :
    
    Prerigatura :	%s

en: Invalid Comb Detect Settings:
    
    Preset:	%s
    Custom:	%s
co: Preferenze inaccettevule d’avventata di pettinera :
    
    Prerigatura :	%s
    Persunaliz. :	%s

en: Invalid Comb Detect Settings:
    
    Preset:	%s
co: Preferenze inaccettevule d’avventata di pettinera :
    
    Prerigatura :	%s

en: Invalid Deinterlace Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
    Custom:	%s
co: Preferenze inaccettevule di disintricciamentu :
    
    Filtru :	%s
    Prerigatura :	%s
    Persunaliz. :	%s

en: Invalid Deinterlace Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
co: Preferenze inaccettevule di disintricciamentu :
    
    Filtru :	%s
    Prerigatura :	%s

en: Invalid Denoise Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
    Tune:	%s
    Custom:	%s
co: Preferenze inaccettevule di riduzzione di trostu :
    
    Filtru :	%s
    Prerigatura :	%s
    Rigatura :	%s
    Persunaliz. :	%s

en: Invalid Sharpen Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
    Tune:	%s
    Custom:	%s
co: Preferenze inaccettevule d’arrutata :
    
    Filtru :	%s
    Prerigatura :	%s
    Rigatura :	%s
    Persunaliz. :	%s

en: Theora is not supported in the MP4 container.
    
    You should choose a different video codec or container.
    If you continue, FFMPEG will be chosen for you.
co: Theora ùn hè micca accettatu in i cuntenidori MP4.
    
    Ci vuleria à sceglie un altru cudecu video o un cuntenidore sfarente.
    S’è vo cuntinuate, FFMPEG serà sceltu per voi.

en: Only VP8, VP9 and AV1 is supported in the WebM container.
    
    You should choose a different video codec or container.
    If you continue, one will be chosen for you.
co: Solu VP8, VP9 è AV1 sò accettati in u cuntenidore WebM.
    
    Ci vuleria à sceglie un altru cudecu video o un cuntenidore sfarente.
    S’è vo cuntinuate, unu serà sceltu per voi.

en: Continue
co: Cuntinuà

note: No valid title, stop right there
en: No title found.
co: Nisunu titulu trovu.

en: Only one subtitle may be burned into the video.
    
    You should change your subtitle selections.
    If you continue, some subtitles will be lost.
co: Solu un sottutitulu pò esse intarsiatu in a video.
    
    Ci vuleria à cambià e vostre selezzione di sottutituli.
    S’è vo cuntinuate, certi sottutituli seranu persi.

en: WebM in HandBrake only supports burned subtitles.
    
    You should change your subtitle selections.
    If you continue, some subtitles will be lost.
co: WebM in HandBrake accetta solu i sottutituli intarsiati.
    
    Ci vuleria à cambià e vostre selezzione di sottutituli.
    S’è vo cuntinuate, certi sottutituli seranu persi.

en: SRT file does not exist or not a regular file.
    
    You should choose a valid file.
    If you continue, this subtitle will be ignored.
co: U schedariu SRT ùn esiste micca o ùn hè micca nurmale.
    
    Ci vuleria à sceglie un schedariu accettevule.
    S’è vo cuntinuate, stu sottutitulu serà ignuratu.

en: The source does not support Pass-Thru.
    
    You should choose a different audio codec.
    If you continue, one will be chosen for you.
co: A fonte ùn acceta micca a ricopia.
    
    Ci vuleria à sceglie un cudecu audio sfarente.
    S’è vo cuntinuate, unu serà sceltu per voi.

en: %s is not supported in the %s container.
    
    You should choose a different audio codec.
    If you continue, one will be chosen for you.
co: %s ùn hè micca accettatu in u cuntenidore %s.
    
    Ci vuleria à sceglie un cudecu audio sfarente.
    S’è vo cuntinuate, unu serà sceltu per voi.

en: Comb Detect
co: Avventata di pettinera

en: Detelecine
co: Detelesinema

en: Deinterlace (Yadif)
co: Disintricciamentu (Yadif)

en: Deinterlace (Bwdif)
co: Disintricciamentu (Bwdif)

en: Deblock
co: Sblucchime

en: Denoise (NLMeans)
co: Riduzzione di trostu (NLMeans)

en: Denoise (HQDN3D)
co: Riduzzione di trostu (HQDN3D)

en: Chroma Smooth
co: Allisciata cromatica

en: Sharpen (Unsharp)
co: Arrutata (Unsharp)

en: Rotate
co: Rutazione

en: Sharpen (lapsharp)
co: Arrutata (lapsharp)

en: Colorspace
co: Spaziu culorimetricu

en: <b><big>Unable to create %s.</big></b>
    
    Internal error. Could not parse UI description.
    %s
co: <b><big>Impussibule di creà %s.</big></b>
    
    Sbagliu internu. Ùn si pò micca determinà a discrizzione di l’interfaccia di l’utilizatore.
    %s

en: Track Information
co: Infurmazione di a traccia

en: Preset Name
co: Nome di a prerigatura

en: The device or file to encode
co: L’apparechju o u schedariu à cudificà

en: The preset values to use for encoding
co: I valori di prerigatura à impiegà per a cudificazione

en: Spam a lot
co: Troppu di « spam »

en: The path to override user config dir
co: U chjassu per supranà u cartulare di cunfigurazione di l’utilizatore

en: Open a console for debug output
co: Apre una cunsola per i risultati di spannatura

en: ghb_presets_menu_init: Failed to find presets folder.
co: ghb_presets_menu_init : Impussibule di truvà u cartulare di e prerigature.

en: Failed to find parent folder when adding child.
co: Impussibule di truvà u cartulare « genitore » quandu s’aghjunghje un « zitellu ».

en: Presets found are newer than what is supported by this version of HandBrake!
    
    Would you like to continue?
co: E prerigature truve sò più recente chè quelle chì sò accettate da sta versione di HandBrake !
    
    Vulete cuntinuà ?

en: Get me out of here!
co: Lasciatemi scappà !

en: Load backup presets
co: Caricà e prerigature di salvaguardia

en: Presets (*.json)
co: Prerigature (*.json)

en: Legacy Presets (*.plist)
co: Prerigature anziane (*.plist)

en: Export Preset
co: Espurtà a prerigatura

en: Confirm deletion of %s:
    
    %s
co: Cunfirmà a squassatura di %s:
    
    %s

en: folder
co: cartulare

en: preset
co: prerigatura

en: Delete
co: Squassà

en: Missing GStreamer plugin
    Audio or Video may not play as expected
    
    %s
co: Modulu d’estensione GStreamer mancante
    Audio o video puderianu ùn esse micca letti cum’è previstu
    
    %s

en: OK
co: Vai

en: %s (Modified)
co: %s (mudificatu)

en: Time:
co: Tempu :

en: Align A/V
co: Aliniamentu A/V

en: %d:%d:%d:%d Crop
    %dx%d storage, %dx%d display
    %d:%d Pixel Aspect Ratio
    %s Display Aspect Ratio
co: %d:%d:%d:%d Runzicatura
    %dx%d Allucamentu, %dx%d Affissera
    %d:%d Prupurzioni di pixel
    %s Prupurzioni d’affissera

en: %s, Bitrate %dkbps
co: %s, Flussu binariu %d kbps

en: %s, Bitrate %dkbps (Multi Pass)
co: %s, Flussu binariu %d kbps (Parechji passi)

en: %s, Constant Quality %.4g(%s)
co: %s, Qualità custente %.4g(%s)

en: %sPreset %s
co: %sPrerigatura %s

en: %sTune %s
co: %sRigatura %s

en: %sProfile %s
co: %sPrufilu %s

en: %sLevel %s
co: %sLivellu %s

en: 
    Constant Framerate %s fps
co: 
    Frequenza di fiure custente %s fps

en: 
    Peak Framerate %s fps (may be lower)
co: 
    Frequenza di fiure di cresta %s fps (forse più bassa)

en: 
    Variable Framerate %s fps
co: 
    Frequenza di fiure variabile %s fps

en: Pending
co: In attesa

en: Completed
co: Compiu

en: Canceled
co: Abbandunatu

en: Failed
co: Fiascu

en: %d Day %02d:%02d:%02d
co: %d ghjornu %02d:%02d:%02d

en: %d Days %02d:%02d:%02d
co: %d ghjorni %02d:%02d:%02d

en: B
co: o

en: KB
co: Ko

en: MB
co: Mo

en: GB
co: Go

en: Not Available
co: Indispunibule

en: Foreign Audio Search
co: Ricerca di traccia audio straniera

en: Encode
co: Cudificà

en: Encode Analysis Pass
co: Cudificà u passu d’analisa

en: Encode Final Pass
co: Cudificà u passu finale

note: Should never happen
en: Error
co: Sbagliu

en: pass %d of %d
    %s
co: passu %d nant’à %d
    %s

en: Scanning Title
co: Esplurazione di titulu

en: Encoding Paused
co: Cudificazione interrotta

en: Encoding In Progress
co: Cudificazione in corsu

note: Should never happen
en: Unknown
co: Scunnisciutu

en: %sThe destination filesystem is almost full: %<PRId64> MB free.
    Destination: %s
    Encode may be incomplete if you proceed.
co: %sU sistema di schedariu di destinazione hè guasi pienu : %<PRId64> Mo liberu.
    Destinazione : %s
    A cudificazione pò esse incumpleta s’è vo fate què.

en: Resume, I've fixed the problem
co: Ripiglià, aghju currettu u penseru

en: Resume, Don't tell me again
co: Ripiglià, ùn ditemilu più

en: Stop
co: Piantà

en: Stop Encoding
co: Piantà a cudificazione

en: S_top Encoding
co: _Piantà a cudificazione

en: Resume
co: Ripiglià

en: Resume Encoding
co: Ripiglià a cudificazione

en: _Resume Encoding
co: _Ripiglià a cudificazione

en: You are currently encoding.  What would you like to do?
co: Una cudificazione hè in corsu.  Chì vulete fa ?

en: Offset: %dms
co: Staccamentu : %d ms

en: Burned Into Video
co: Intarsiatu in a video

en: Passthrough
co: Ricopia

en: Default
co: Predefinitu

en: Add Subtitles
co: Aghjunghje i sottutituli

en: Preferred Language: %s
co: Lingua preferita : %s

en: Add %s subtitle track if default audio is not %s
co: Aghjunghje a traccia di sottutitulu %s s’è l’audio predefinitu ùn hè micca %s

en: Add subtitle track if default audio is not your preferred language
co: Aghjunghje a traccia di sottutitulu s’è l’audio predefinitu ùn hè micca a vostra lingua preferita

en: Destination: %s
    
    Another queued job has specified the same destination.
    Do you want to overwrite?
co: Destinazione  %s
    
    Un altru travagliu in fila d’attesa hà impiegatu a listessa destinazione.
    Vulete rimpiazzallu ?

en: Overwrite File?
co: Rimpiazzà u schedariu ?

en: Overwrite
co: Rimpiazzà

en: Destination: %s
    
    This is not a valid directory.
co: Destinazione : %s
    
    Què ùn hè micca un cartulare accettevule.

en: Invalid Destination
co: Destinazione inaccettevule

en: Destination: %s
    
    Can not read or write the directory.
co: Destinazione : %s
    
    Ùn si pò micca leghje o scrive in stu cartulare.

en: Destination: %s
    
    File already exists.
    Do you want to overwrite?
co: Destinazione  %s
    
    U schedariu esiste dighjà.
    Vulete rimpiazzallu ?

en: Select this title for adding to the queue.
co: Selezziunà stu titulu per aghjunghjelu à a fila d’attesa.

note: Title label
en: No Title
co: Nisunu titulu

en: There is another title with the same destination file name.
    This title will not be added to the queue unless you change
    the output file name.
co: Ci hè un altru titulu cù u listessu nome di schedariu di destinazione.
    Stu titulu ùn serà micca aghjuntu à a fila d’attesa for chè vo
    cambiate u nome di schedariu d’esciuta.

en: Cannot Add Titles
co: Ùn si pò micca aghjughje tituli

en: The filenames are not unique. Please choose
    a unique destination filename for each title.
co: I nomi di schedariu ùn sò micca unichi. Ci vole à sceglie
    un nome di schedariu di destinazione unicu per ogni titulu.

en: %s
    
    Expanded Options:
    "%s"
co: %s
    
    Ozzioni spiegate :
    « %s »

en: %s
    
    Expanded Options:
    ""
co: %s
    
    Ozzioni spiegate :
    ""

en: %s: %.4g (Warning: lossless)
co: %s: %.4g (Avertimentu : senza perdita)
