ghb 1.6.0-git-a6a111e86 - en to eu translation catalogue (669 entries)

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Open Source
eu: _Ireki Iturburua

en: Open _Directory
eu: Ireki_direktorioa

en: Set _Destination
eu: Ezarri helburu-fitxategia

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Quit
eu: _Irten

en: _Queue
eu: _Ilara

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Add _Multiple
eu: Gehitu batzuk

en: Add A_ll
eu: Gehitu A_ll

en: _Start Encoding
eu: _Hasi

en: _Pause Encoding
eu: _Pausatu

en: S_ave Queue
eu: _Gorde ilara

en: _Load Queue File
eu: _Kargatu ilara-fitxategia

en: _View
eu: _Ikusi

en: Presets _List
eu: Aurrezarpenen zerrenda

en: _Preview
eu: _Aurrebista

en: _Activity Window
eu: _Prozesuaren leihoa

en: _Presets
eu: _Aurrezarpenak

en: Set De_fault
eu: Ezarri lehenetsia

en: _Save
eu: _Gorde

en: Save _As
eu: Gorde honela

en: _Rename
eu: _Berrizendatu

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: _Import
eu: _Inportatu

en: _Export
eu: _Esportatu

en: Reset _Built-in Presets
eu: Leheneratu ezarpenak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About
eu: Honi buruz

en: _Guide
eu: Gida

en: HandBrake For _Dummies
eu: HandBrake mozoloentzat

en: Render the subtitle over the video.
    
    The subtitle will be part of the video and can not be disabled.
eu: Erre azpititulua bideoan
    Azpititulua bideoaren parte bihurtzen da eta ezingo da kendu.

en: <b>Burned In</b>
eu: <b>Erretzeko denbora</b>

en: Set the default output subtitle track.
    
    Most players will automatically display this
    subtitle track whenever the video is played.
    
    This is useful for creating a "forced" track
    in your output.
eu: Ezarri azpitituluen irteerako lehenetsitako pista
    Erreproduzigailu gehienek azpitituluen pista hau
    automatikoki erakusten dute bideoa erreproduzitzean.
    
    Erabilgarria da "behartzeko" pistaren sorrera
     irteera fitxategian.

en: <b>Default</b>
eu: <b>Lehenetsia</b>

en: Use only subtitles that have been flagged
    as forced in the source subtitle track
    
    "Forced" subtitles are usually used to show
    subtitles during scenes where someone is speaking
    a foreign language.
eu: Erabili bakarrik jatorrizko azpitituluen pistan
    behartuta etiketa duten azpitituluak
    
    "Behartuta" etiketa duten azpitituluak erabiltzen ohi
    dira erakusteko azpitituluak norbaitek atzerriko hizkuntza
    batean hitz egiten duen bitartean.

en: <b>Forced Only</b>
eu: <b>Behartuak bakarrik</b>

en: Add (or subtract) an offset (in milliseconds)
    to the start of the SRT subtitle track.
    
    Often, the start of an external SRT file
    does not coincide with the start of the video.
    This setting allows you to synchronize the files.
eu: Gehitu (edo kendu) denbora desplazamendu bat
    (milisegundotan) SRT azpitituluen pistaren hasieran.
    
    Sarritan, ekarritako SRT fitxategiaren hasierak
    ez du bat egiten bideoaren hasierarekin.
    Ezarpen honen bidez fitxategiak sinkronizatu daitezke.

en: <b>SRT Offset</b>
eu: <b>SRT desplazamendua</b>

en: The source subtitle track
    
    You can choose any of the subtitles
    recognized in your source file.
    
    In addition, there is a special track option
    "Foreign Audio Scan".  This option will add
    an extra pass to the encode that searches for
    subtitles that may correspond to a foreign
    language scene.  This option is best used in
    conjunction with the "Forced" option.
eu: Azpitituluen pistaren iturburua
    
    Iturburuko fitxategiak duen edozein 
    azpititulu-pista aukeratu dezakezu.
    
    Horrez gain, pista-aukera berezi bat dago
    "Erdarazko Audio eskaneatzea". Aukera honek
    erdarazko eszenei dagozkien azpitituluak bilatzen
    dituen kodetzeari aparteko pase bat gehituko dio.
    Aukera hau hobeto erabiltzen da
    "Behartuta" aukerarekin batera.

en: <b>Track</b>
eu: <b>Pista</b>

en: Play File
eu: Erreproduzitu fitxategia

en: Open Source Directory
eu: Ireki iturri-direktorioa

en: Open Destination Directory
eu: Ireki helmuga-direktorioa

en: Open Encode Log Directory
eu: Ireki kodetze erregistroaren direktorioa

en: Open Encode Log
eu: Ireki kodetze erregistroa

en: Reset Failed Jobs
eu: Berrezarri huts egindako lanak

en: Reset All Jobs
eu: Berrezarri lan guztiak

en: Clear Completed Jobs
eu: Garbitu amaitutako lanak

en: Clear All Jobs
eu: Garbitu lan guztiak

en: Import Queue
eu: Inportatu ilara

en: Export Queue
eu: Esportatu ilara

en: HandBrake Presets
eu: HandBrake-ren aurrezarpenak

en: Actions
eu: Ekintzak

en: HandBrake Queue
eu: HandBrake-ren ilara

en: _Play File
eu: _Erreproduzitu fitxategia

en: Open _Source Directory
eu: Ireki iturburuaren direktorioa

en: Open _Destination Directory
eu: Ireki helmugako direktorioa

en: Move to _Top
eu: Mugitu gora

en: Move to _Bottom
eu: Mugitu behera

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Reset
eu: _Berrezarri

en: Re_move
eu: Kendu

en: <span size="x-large">Queue</span>
eu: <span size="x-large">Ilara</span>

en: 0 jobs pending
eu: 0 lan zain

en: Start Encoding
eu: Hasi

en: Start
eu: Hasi

en: Pause Encoding
eu: Pausatu

en: Pause
eu: Pausatu

en: Options
eu: Aukerak

en: When Done:
eu: Amaitzerakoan:

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Mark selected queue entry as pending.
    Resets the queue job to pending and ready to run again.
eu: Markatu hautatutako ilararen sarrera 'zain' moduan.
    Ilara berrezartzen du eta berriro exekutatzeko prest jarri.

en: Edit
eu: Editatu

en: Preset:
eu: Aurrezarpena:

en: Source:
eu: Iturburua:

en: Title:
eu: Titulua:

en: Destination:
eu: Helmuga:

en: Dimensions:
eu: Neurriak:

en: Video:
eu: Bideoa:

en: Audio:
eu: Audioa:

en: Subtitles:
eu: Azpitituluak:

en: Summary
eu: Laburpena

en: Pass:
eu: Itzulia:

en: Start Time:
eu: Hasiera ordua:

en: End Time:
eu: Amaiera ordua:

en: Paused Duration:
eu: Pausatzearen iraupena:

en: Encode Time:
eu: Kodetze denbora:

en: File Size:
eu: Fitxategiaren tamaina:

en: Status:
eu: Egoera:

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Activity Log
eu: Jardueren erregistroa

en: HandBrake Activity Log
eu: HandBrake-ren jardueren erregistroa

en: About HandBrake
eu: HandBrake-ri buruz

en: HandBrake is a GPL-licensed, multiplatform, multithreaded video transcoder.
eu: HandBrakek GPL lizentzia duen multiprozesuko bideo bihurgailu plataforma anitza da.

en: HandBrake is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License version 2, as published by the Free Software Foundation.
    
    HandBrake is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with Glade; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
eu: HandBrake software librekoa da; birbana dezakezu eta/edo aldatu GNU Lizentzia Publiko Orokorraren baldintzen arabera Free Software Foundation-ek argitaratutakoaren arabera, lizentziaren 2. bertsioan.
    
    Programa hau erabilgarria izango den itxaropenarekin banatzen da, baina INOLAKO BERMErik GABE; eta MERKATARITZARAKO edo HELBURU BATEKO EGOKITASUNAREN berme inpliziturik gabe. Ikusi GNU Lizentzia Publiko Orokorra xehetasun gehiagorako.
    
    GNU Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat jaso beharko zenuke programa honekin batera; hala ez bada, idatzi hona: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Choose Video Source
eu: Aukeratu bideo-iturburua

en: Open Source
eu: Ireki iturburua

en: Add to Queue
eu: Gehitu ilaran

en: Add To Queue
eu: Gehitu ilaran

en: Show Presets Window
eu: Erakutsi aurrezarpenen leihoa

en: Presets
eu: Aurrezarpenak

en: Show Preview Window
eu: Erakutsi aurrebistaren leihoa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Show Queue
eu: Erakutsi ilara

en: Queue
eu: Ilara

en: Show Activity Window
eu: Erakutsi jarduera leihoa

en: Activity
eu: Prozesua

en: <b>Source:</b>
eu: <b>Iturburua:</b>

en: None
eu: Bat ere ez

en: Scanning...
eu: Eskaneatzen...

en: <b>Title:</b>
eu: <b>Titulua:</b>

en: Set the title to encode.
    By default the longest title is chosen.
    This is often the feature title of a DVD.
eu: Ezarri kodetzeko titulua.
    Besterik ezean titulurik luzeena aukeratuko da.
    Hori izan ohi da jatorrizkoa DVDen kasuan.

en: <b>Angle:</b>
eu: <b>Angelua:</b>

en: For multi-angle DVD's, select the desired angle to encode.
eu: Angelu-anitzeko DVDetan, aukeratu zein angelu kodetu nahi duzun.

en: <b>Range:</b>
eu: <b>Tartea:</b>

en: Range of title to encode. Can be chapters, seconds, or frames.
eu: Kodetzeko tituluen tartea. Kapituluak, segundoak edo fotogramak izan daitezke.

en: Set the first chapter to encode.
eu: Ezarri kodetzearen lehenengo kapitulua.

en: Set the last chapter to encode.
eu: Ezarri kodetzearen azkeneko kapitulua.

en: <b>Preset:</b>
eu: <b>Aurrezarpena:</b>

en: Choose Preset
eu: Aukeratu aurrezarpena

en: <u><i>Modified</i></u>
eu: <u><i>Aldatua</i></u>

en: Reload
eu: Birkargatu

en: Reload the settings for the currently selected preset.
    Modifications will be discarded.
eu: Birkargatu ezarpenak une honetan hautatutako aurrezapenetik.
    Aldaketak baztertuko dira.

en: Save New Preset
eu: Gorde aurre-ezarpen berria

en: Save the current settings to a new Preset.
eu: Uneko ezarpenak aurrezarpen berri moduan gorde.

en: Format:
eu: Formatua:

en: Format to mux encoded tracks to.
eu: Formateatu mux pista kodetuetarako.

en: Web Optimized
eu: Weberako optimizatua

en: Optimize the layout of the MP4 file for progressive download.
    This allows a player to initiate playback before downloading the entire file.
eu: Optimizatu MP4 fitxategiaren diseinua deskarga progresiboetarako.
    Horrela erreproduzigailuak erreprodukzioa has dezake fitxategi osoa deskargatu aurretik.

en: Align A/V Start
eu: Lerrokatu A/V hasiera

en: Aligns the initial timestamps of all audio and video streams by
    inserting blank frames or dropping frames. May improve audio/video
    sync for broken players that do not honor MP4 edit lists.
eu: Audio eta bideo transmisio guztien hasierako kronogramak lerrokatzen ditu
    marko zuriak edo prezipitazio-markoak txertatuta. Audio/bideoa sinkronizazioa
    hobetu dezake MP4 editatzeko zerrendak errespetatzen ez dituzten erreproduzitzaileentzat.

en: iPod 5G Support
eu: iPod 5G euskarria

en: Add iPod Atom needed by some older iPods.
eu: Gehitu iPod zahar batzuk behar dute iPod Atom.

en: Passthru Common Metadata
eu: Pasa ohiko metadatuak

en: Copy metadata from source to output.
eu: Kopiatu metadatuak iturburutik.

en: Duration:
eu: Iraupena:

en: Tracks:
eu: Pistak:

en: Filters:
eu: Iragaziak:

en: Size:
eu: Tamaina:

en: Storage Size:
eu: Biltegiratze tamaina:

en: Display Size:
eu: Bistaratze tamaina:

en: Aspect Ratio:
eu: Aspektu erlazioa:

en: <b>Source Dimensions</b>
eu: <b>Iturburuaren dimentsioak</b>

en: Flipping:
eu: Biratzea:

en: Horizontal ⇌
eu: Horizontala

en: Flip video horizontally.
eu: Biratu bideoa horizontalki.

en: Rotation:
eu: Errotazioa:

en: Rotate the video clockwise in 90 degree increments.
eu: Biratu bideoa 90 gradu erlojuaren orratzen norantzan.

en: Cropping:
eu: Mozketa:

en: How to apply crop settings.
eu: Mozketaren ezarpenak nola aplikatu.

en: Left Crop
eu: Moztu ezkerretik

en: Top Crop
eu: Moztu goitik

en: Bottom Crop
eu: Moztu behetik

en: Right Crop
eu: Moztu eskuinetik

en: <b>Orientation &amp; Cropping</b>
eu: <b>Orientazioa eta Mozketa</b>

en: Resolution Limit:
eu: Bereizmen muga:

en: Resolution limits for common video formats.
eu: Bereizmen muga ohiko formatuentzat.

en: Maximum Size:
eu: Gehienezko tamaina:

en: This is the maximum width that the video will be stored at.
eu: Hau da bideoak gordetzean izango duen gehieneko zabalera.

en: This is the maximum height that the video will be stored at.
eu: Hau da bideoak gordetzean izango duen gehieneko altuera.

en: Anamorphic:
eu: Anamorfikoa:

en: <b>Anamorphic Modes:</b><small><tt>
        Automatic - Use a pixel aspect ratio that maximizes
            storage resolution while preserving the original
            display aspect ratio.
        None      - Force pixel aspect ratio to 1:1.
        Custom    - Enter a custom pixel aspect ratio.</tt></small>
eu: <b>Modu Anamorfikoa:</b><small><tt>
    Automatikoa - Erabili pixelen aspektu erlazioa maximizatzen duen
    biltegiratze bereizmena jatorrizko
    bistaratzeko aspektu erlazioa gordez.
    Bat ere ez - Behartu pixelen aspektu erlazioa 1:1era.
    Pertsonalizatua - Aukeratu pixelen aspektu erlazio pertsonalizatua.</tt></small>

en: Pixel Aspect:
eu: Pixel proportzioa

en: Pixel aspect defines the shape of the pixels.
    
    A 1:1 ratio defines a square pixel.  Other values define rectangular shapes.
    Players will scale the image in order to achieve the specified aspect.
eu: Pixelen itxurak pixelen forma definitzen du.
    
    1:1 erlazioak pixel karratu bat definitzen du. Beste balio batzuek forma angeluzuzenak definitzen dituzte.
    Erreproduzitzaileek irudia eskalatuko dute zehaztutako itxura lortzeko.

en: Pixel aspect defines the shape of the pixels.
    A 1:1 ratio defines a square pixel.  Other values define rectangular shapes.
    Players will scale the image in order to achieve the specified aspect.
eu: Pixelen itxurak pixelen forma definitzen du.
    1:1 erlazioak pixel karratu bat definitzen du. Beste balio batzuek forma angeluzuzenak definitzen dituzte.
    Erreproduzitzaileek irudia eskalatuko dute zehaztutako itxura lortzeko.

en: Scaled Size:
eu: Tamaina eskalatua:

en: This is the width that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
eu: Bideoa zabalera honekin biltegiratuko da.
    Bistaratzeko uneko luze-zabalera ez dira berdinak izango baldin eta pixelen itxuraren proportzioa 1:1 ez bada.

en: This is the height that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
eu: Bideoa altuera honekin biltegiratuko da.
    Bistaratzeko uneko luze-zabalera ez dira berdinak izango baldin eta pixelen itxuraren proportzioa 1:1 ez bada.

en: Optimal Size
eu: Tamaina optimoa

en: Use highest resolution permitted by above settings.
eu: Erabili goiko ezarpenek onartzen duten bereizmen handiena.

en: Allow Upscaling
eu: Baimendu handitzea

en: If not enabled, scaled dimensions will be limited to source dimensions.
eu: Gaitzen ez bada, eskalatutako dimentsioak iturburuaren dimentsioetara mugatuko dira.

en: <b>Resolution &amp; Scaling</b>
eu: <b>Bereizmena eta eskalatzea</b>

en: Fill:
eu: Bete:

en: Add a border around the video.
eu: Gehitu ertz bat bideoaren inguruan.

en: Left Pad
eu: Ezkerreko babesa

en: Top Pad
eu: Goiko babesa

en: Bottom Pad
eu: Beheko babesa

en: Right Pad
eu: Eskuineko babesa

en: Color:
eu: Kolorea:

en: Color of border added around video.
eu: Bideoaren inguruan gehitutako ertzaren kolorea.

en: <b>Borders</b>
eu: <b>Ertzak</b>

en: Changing the display size will stretch the video.
eu: Bistaratzeko tamaina aldatzeak bideoa zabalduko du.

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: <b>Final Dimensions</b>
eu: <b>Azken neurriak</b>

en: Dimensions
eu: Neurriak

en: This filter removes 'combing' artifacts that are the result of telecining.
    
    Telecining is a process that adjusts film framerates that are 24fps to NTSC video frame rates which are 30fps.
eu: Iragazki honek Telezinearen ondorioz sortzen diren artefaktuak kentzen ditu.
    
    Telezinea 24 fps dauden filmen fotograma-abiadurak 30 fps-ra doitzeko prozesua da.

en: Custom detelecine filter string format
    
    JunkLeft:JunkRight:JunkTop:JunkBottom:StrictBreaks:MetricPlane:Parity
eu: Pertsonalizatu Detelecine iragazkiaren formatua
    
    JunkLeft:JunkRight:JunkTop:JunkBottom:StrictBreaks:MetricPlane:Parity

en: Interlace Detection:
eu: Entrelazatuaren detekzioa:

en: This filter detects interlaced frames.
    
    If a deinterlace filter is enabled, only frames that this filter finds
    to be interlaced will be deinterlaced.
eu: Iragazki honek entrelazatutako fotogramak detektatzen ditu.
    
    'Desentrelazatu' iragazkia gaituta badago, iragazki honek aurkitzen dituen
    fotogramak soilik desentrelazatuko ditu.

en: Custom interlace detection filter string format
    
    Mode:Spatial Metric:Motion Thresh:Spatial Thresh:Mask Filter Mode:
    Block Thresh: Block Width: Block Height
eu: Pertsonalizatu entrelazatua detektatzeko iragazki kateen formatua
    
    Mode:Spatial Metric:Motion Thresh:Spatial Thresh:Mask Filter Mode:
    Block Thresh: Block Width: Block Height

en: Deinterlace:
eu: Desentrelazatzea:

en: Choose decomb or deinterlace filter.
    
    The decomb filter supports a variety of interpolation algorithms.
    The deinterlace filter is a classic YADIF deinterlacer.
eu: Aukeratu Decomb edo Desentrelazatua iragazkia.
    
    Decomb iragazkiak interpolazio algoritmo ugari onartzen ditu.
    Desentrelazatua iragazkia YADIF desentrelazatze klasikoa da.

en: Choose decomb or deinterlace filter options.
    
        The decomb filter supports a variety of interpolation algorithms.
        The deinterlace filter is a classic YADIF deinterlacer.
eu: Aukeratu decomb edo desentralazatze iragazkien aukerak.
    
    Dcomb iragazkiak interpolazio-algoritmo ugari onartzen ditu.
    Desentralazatze iragazkia YADIF desentralazatze klasikoa da.

en: Deblock Filter:
eu: Desbloketze iragazkia:

en: The deblocking filter removes a common type of compression artifact.
    If your source exhibits 'blockiness', this filter may help clean it up.
eu: Desbloketze iragazkiak konpresioak sortutako bloke artefaktu arruntak kentzen ditu.
    Zure iturburuak baldin baditu, iragazki honek garbitzen lagun dezake.

en: Tune:
eu: Tonua:

en: The deblocking filter removes a common type of compression artifact.
        If your source exhibits 'blockiness', this filter may help clean it up.
eu: Deblock iragazkiak konpresio-artefaktu arruntak kentzen ditu.
    Zure iturburuak artefaktu hauek erakusten baditu, iragazki honek garbitzen lagun dezake.

en: Custom deblock filter string format
    
        strength=weak|strong:thresh=0-100:blocksize=4-512
eu: Deblock iragazkiaren kate-formatu pertsonalizatua
    
        strength=weak|strong:thresh=0-100:blocksize=4-512

en: Denoise Filter:
eu: Denoise iragazkia:

en: Denoise filtering reduces or removes the appearance of noise and grain.
    Film grain and other types of high frequency noise are difficult to compress.
    Using this filter on such sources can result in smaller file sizes.
eu: Denoise iragazkiak irudiaren zarata eta garaua murriztu edo kentzen du.
    Filmetako garaua eta frekuentzia handiko beste zarata mota batzuk zailak dira konprimitzen.
    Iturburu horietan iragazki hau erabiltzeak fitxategi-tamaina txikiagoak ekar ditzake.

en: Denoise filtering reduces or removes the appearance of noise and grain.
        Film grain and other types of high frequency noise are difficult to compress.
        Using this filter on such sources can result in smaller file sizes.
eu: Denoise iragazkiak zarata eta pikorra murrizten edo kentzen du.
    Filmaren pikorra eta frekuentzia handiko beste zarata mota batzuk zailak dira konprimitzen.
    Iturburu horietan iragazki hau erabiltzeak fitxategi-tamaina txikiagoak ekar ditzake.

en: Custom denoise filter string format
    
        SpatialLuma:SpatialChroma:TemporalLuma:TemporalChroma
eu: Denoise iragazkiaren kate-formatu pertsonalizatua
    
        SpatialLuma:SpatialChroma:TemporalLuma:TemporalChroma

en: Chroma Smooth Filter:
eu: Kroma leuntze iragazkia:

en: The chroma smooth filter removes common color artifacts.
    Lower resolution analog source content may benefit from this filter.
eu: Kroma leuntze iragazkiak kolore-artefaktu arruntak desagerrarazten ditu.
    Bereizmen baxuko iturri analogikoko edukientzat iragazki hau onuragarria izan daiteke.

en: The chroma smooth filter removes common color artifacts.
        Lower resolution analog source content may benefit from this filter.
eu: Kroma-iragazki leunak kolore-artefaktu arruntak kentzen ditu.
    Bereizmen baxuko iturri analogikoko edukientzat onuragarria izan daiteke.

en: Sharpen Filter:
eu: Zorrozte iragazkia:

en: Sharpen filtering enhances edges and other
    high frequency components in the video.
eu: Zorrozte iragazkiak ertzak eta frekuentzia
    handiko beste osagaiak hobetzen ditu bideoan.

en: Sharpen filtering enhances edges and other
        high frequency components in the video.
eu: Zorrozte iragazkiak bidoaren ertzak eta 
    frekuentzia handiko beste konponente batzuk hobetzen ditu.

en: Colorspace:
eu: Kolore-espazioa:

en: Translate the colorspace of the source.
eu: Aldatu iturburuaren kolore-espazioa.

en: Grayscale
eu: Grisen eskala

en: If enabled, filter colour components out of video.
eu: Gaituta badago, kolore-osagaiak iragazten ditu bideotik.

en: Filters
eu: Iragaziak:

en: Video Encoder:
eu: Bideo kodetzailea:

en: Available video encoders.
eu: Bideo kodetzaile erabilgarriak.

en: Framerate:
eu: Fotograma-ratioa

en: Output framerate.
    
    'Same as source' is recommended. If your source video has
    a variable framerate, 'Same as source' will preserve it.
eu: Irteerako fotograma-tasa.
    
    "Iturburuaren berdina" gomendatzen da. Zure iturburuko bideoak
    fotograma-tasa aldakorra badu, 'Iturburuaren berdina' aukerak errespetatuko du.

en: Constant Framerate
eu: Fotograma-ratio konstantea

en: Enables constant framerate output.
eu: Fotograma-tasa konstantea gaitzen du.

en: Peak Framerate (VFR)
eu: Gehienezko fotograma-tasa (VFR)

en: Enables variable framerate output with a peak
    rate determined by the framerate setting.
    
    VFR is not compatible with some players.
eu: Fotograma-tasa aldakorreko irteera gaitzen du
    gehienezko fotograma-tasa bat zehaztuz.
    
    VFR ez da erreproduzitzaile batzuekin bateragarria.

en: Variable Framerate
eu: Fotograma-ratio aldagarria

en: Enables variable framerate output.
    
    VFR is not compatible with some players.
eu: Fotograma-tasa aldakorreko irteera gaitzen du.
    
    VFR ez da erreproduzitzaile batzuekin bateragarria.

en: Set the desired quality factor.
    The encoder targets a certain quality.
    The scale used by each video encoder is different.
    
    x264's scale is logarithmic and lower values correspond to higher quality.
    So small decreases in value will result in progressively larger increases
    in the resulting file size.  A value of 0 means lossless and will result
    in a file size that is larger than the original source, unless the source
    was also lossless.
    
    FFMpeg's and Theora's scale is more linear.
    These encoders do not have a lossless mode.
eu: Zehaztu nahi duzun kalitate faktorea.
    Kodetzaileek kalitate jakin bat dute helburu.
    Bideo-kodetzaile bakoitzak erabiltzen duen eskala desberdina da.
    
    x264-ren eskala logaritmikoa da eta balio baxuagoak kalitate handiagoari dagozkio.
    Beraz, balioaren murrizketa txikiek igoera gero eta handiagoak izango dituzte
    fitxategiaren tamainan. 0 balioak galerarik gabekoa esan nahi du eta jatorrizko fitxategia baino handiagoa den fitxategia sortuko du,
    iturria ere galerarik gabekoa izan ezean.
    
    FFMpeg eta Theora-ren eskalak linealagoak dira.
    Kodetzaile hauek ez daukate galerarik gabeko modurik.

en: Constant Quality:
eu: Kalitate konstantea

en: Bitrate (kbps):
eu: Bit-ratioa (kbps):

en: Set the average bitrate.
    
    The instantaneous bitrate can be much higher or lower at any point in time.
    But the average over a long duration will be the value set here.  If you need
    to limit instantaneous bitrate, look into x264's vbv-bufsize and vbv-maxrate settings.
eu: Ezarri batez besteko bit-tasa.
    
    Momentuko bit-tasa handiagoa edo txikiagoa izan daiteke edozein unetan.
    Baina iraupen luzeko batez bestekoa hemen ezarritako balioa izango da. Behar baduzu
    momentuko bit-tasa mugatzeko, begiratu x264-ren vbv-bufsize eta vbv-maxrate ezarpenak.

en: Multi-Pass Encoding
eu: Itzuli anitzeko kodeketa

en: Perform Multi Pass Encoding.
    
    The 'Bitrate' option is prerequisite. During the analysis passes, statistics about
    the video are collected.  Then in the final pass, those statistics are used
    to make bitrate allocation decisions.
eu: Egin itzuli anitzeko kodeketa.
    
    'Bitrate' aukera ezinbestekoa da. Analisi itzulian, bideoari buruzko estatistikak
    biltzen dira. Ondoren, azken itzulian, estatistika horiek erabiltzen dira
    bitratea esleitzeko erabakiak hartzeko.

en: Turbo Analysis Pass
eu: Analisi azkarreko itzulia

en: During the analysis pass of a multi pass encode, use settings that speed things along.
eu: Itzuli anitzeko kodeketa baten analisi itzulian, gauzak azkartzen dituen ezarpenak erabili.

en: Adjusts encoder settings to trade off compression efficiency against encoding speed.
    
    This establishes your default encoder settings.
    Tunes, profiles, levels and extra options string will be applied to this.
    You should generally set this option to the slowest you can bear since slower
    settings will result in better quality or smaller files.
eu: Kodetzailearen ezarpenak doitzen ditu eraginkortasuna eta abiadura orekatzeko.
    
    Honek zure kodetzailearen ezarpen lehenetsiak ezartzen ditu.
    Tonuak, profilak, mailak eta aukera gehigarriak aplikatuko zaizkio.
    Oro har, aukera motelenak aukeratzea gomendatzen da,
    kalitate hobeko edo tamaina txikiagoko fitxategiak sortuko bait ditu.

en: Tune settings to optimize for common scenarios.
    
    This can improve efficiency for particular source characteristics or set
    characteristics of the output file.  Changes will be applied after the
    preset but before all other parameters.
eu: Doitu ezarpenak ohiko egoeretarako optimizatzeko.
    
    Honek eraginkortasuna hobetu dezake iturriaren irteerako 
    ezaugarri jakin baterako. Aldaketak aurrezarpenaren ondoren aplikatuko dira,
    baina beste parametro guztien aurretik.

en: Fast Decode
eu: Bihurketa azkarra

en: Reduce decoder CPU usage.
    
    Set this if your device is struggling to play the output (dropped frames).
eu: Murriztu kodetzailearen CPUaren erabilera. 
    
    Ezarri hau zure gailuak irteera erreproduzitzeko zailtasunak baditu (fotograma eroriak adibidez).

en: Zero Latency
eu: Latentzia zero

en: Minimize latency between input to encoder and output of decoder.
    
    This is useful for broadcast of live streams.
    
    Since HandBrake is not suitable for live stream broadcast purposes,
    this setting is of little value here.
eu: Minimizatu latentzia kodetzailearen sarreraren eta irteeraren artean.
    
    Hau erabilgarria da zuzenekoetarako.
    
    HandBrake zuzenekoak egiteko prestatua ez dagoenez,
    ezarpen honek ez du balio handirik hemen.

en: Profile:
eu: Profila:

en: Sets and ensures compliance with the specified profile.
    
    Overrides all other settings.
eu: Zehaztutako profila ezartzen dela ziurtatzen du.
    
    Beste ezarpen guztiak gainidazten ditu.

en: Level:
eu: Maila:

en: Sets and ensures compliance with the specified level.
    
    Overrides all other settings.
eu: Zehaztutako maila ezartzen dela ziurtatzen du.
    
    Beste ezarpen guztiak gainidazten ditu.

en: More Settings:
eu: Beste ezarpenak:

en: Additional encoder settings.
    
    Colon separated list of encoder options.
eu: Kodetzailearen ezarpen gehigarriak.
    
    Bi puntu bereizitako kodetze aukeren zerrenda.

en: Video
eu: Bideoa

note: Add Button
en: Add
eu: Gehitu

en: Add new audio settings to the list
eu: Gehitu audio ezarpen berriak zerrendara

en: Add All
eu: Gehitu dena

en: Add all audio tracks to the list
eu: Gehitu audio pista guztiak ilarara

en: Reload all audio settings from defaults
eu: Birkargatu audio ezarpenak lehenetsitakotik

en: Track List
eu: Pisten zerrenda

en: Selection Behavior:
eu: Hautaketaren portaera:

en: Choose which audio tracks of the source media are used.
eu: Aukeratu iturburuko zein audio pista erabili diren.

en: Create a list of languages you would like to select audio for.
    Tracks matching these languages will be selected using the chosen Selection Behavior.
eu: Sortu zerrenda bat audiorako aukeratu nahi dituzun hizkuntzekin.
    Hizkuntza hauekin bat datozen pistak automatikoki hautatu ahal izango dira.

en: Remove
eu: Kendu

en: Available Languages
eu: Hizkuntza erabilgarriak

en: Selected Languages
eu: Hautatu hizkuntzak

en: Use only first encoder for secondary audio
eu: Erabili soilik lehenengo kodetzailea audio sekundariorako.

en: Only the primary audio track will be encoded with the full encoder list.
    All other secondary audio output tracks will be encoded with first encoder only.
eu: Audio-pista nagusia bakarrik kodetuko da kodetzaileen zerrenda osoarekin.
    Bigarren mailako gainerako audio pista guztiak lehen kodetzailearekin bakarrik kodetuko dira.

en: Auto Passthru:
eu: Pasatze automatikoa:

en: Enable this if your playback device supports MP2.
    This permits MP2 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
eu: Gaitu hau zure erreprodukzio-gailuak MP2 onartzen badu.
    Honen bidez, MP2 aukera daiteke aukeraketa automatikoa gaituta dagoenean.

en: Enable this if your playback device supports MP3.
    This permits MP3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
eu: Gaitu hau zure erreprodukzio-gailuak MP3 onartzen badu.
    Honen bidez, MP3 aukera daiteke aukeraketa automatikoa gaituta dagoenean.

en: Enable this if your playback device supports AC-3.
    This permits AC-3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
eu: Gaitu hau zure erreprodukzio-gailuak AC-3 onartzen badu.
    Honen bidez, AC-3 aukera daiteke aukeraketa automatikoa gaituta dagoenean.

en: Enable this if your playback device supports EAC-3.
    This permits EAC-3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
eu: Gaitu hau zure erreprodukzio-gailuak EAC-3 onartzen badu.
    Honen bidez, EAC-3 aukera daiteke aukeraketa automatikoa gaituta dagoenean.

en: Enable this if your playback device supports DTS.
    This permits DTS passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
eu: Gaitu hau zure erreprodukzio-gailuak DTS onartzen badu.
    Honen bidez, DTS aukera daiteke aukeraketa automatikoa gaituta dagoenean.

en: Enable this if your playback device supports DTS-HD.
    This permits DTS-HD passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
eu: Gaitu hau zure erreprodukzio-gailuak DTS-HD onartzen badu.
    Honen bidez, DTS-HD aukera daiteke aukeraketa automatikoa gaituta dagoenean.

en: Enable this if your playback device supports TrueHD.
    This permits TrueHD passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
eu: Gaitu hau zure erreprodukzio-gailuak TrueHD onartzen badu.
    Honen bidez, TrueHD aukera daiteke aukeraketa automatikoa gaituta dagoenean.

en: Enable this if your playback device supports FLAC.
    This permits FLAC passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
eu: Gaitu hau zure erreprodukzio-gailuak FLAC onartzen badu.
    Honen bidez, FLAC aukera daiteke aukeraketa automatikoa gaituta dagoenean.

en: Enable this if your playback device supports AAC.
    This permits AAC passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
eu: Gaitu hau zure erreprodukzio-gailuak AAC onartzen badu.
    Honen bidez, AAC aukera daiteke aukeraketa automatikoa gaituta dagoenean.

en: Enable this if your playback device supports Opus.
    This permits Opus passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
eu: Gaitu hau zure erreprodukzio-gailuak Opus onartzen badu.
    Honen bidez, Opus aukera daiteke aukeraketa automatikoa gaituta dagoenean.

en: Passthru Fallback:
eu: Badaezpadako bidea:

en: Set the audio codec to encode with when a suitable track can not be found for audio passthru.
eu: Ezarri audioa kodek honekin kodetzeko, audioaren pasabiderako pista egokirik aurkitu ezin denean.

en: <b>Audio Encoder Settings:</b>
eu: <b>Audio kodetzailearen ezarpenak:</b>

en: Each selected source track will be encoded with all selected encoders
eu: Hautatutako iturburuko pista bakoitza hautatutako kodetzaile guztiekin kodetuko da.

en: Encoder
eu: Kodetzailea

en: Bitrate/Quality
eu: Bit ratioa/Kalitatea

en: Mixdown
eu: Nahasketa

en: Samplerate
eu: Sampleratea

en: Gain
eu: Irabazia

en: Track Selection
eu: Pisten hautapena

en: Add new subtitle settings to the list
eu: Gehitu azpitituluen ezarpen berriak zerrendara

en: Add all subtitle tracks to the list
eu: Gehitu azpitituluen pista guztiak zerrendara

en: Foreign Audio Scan
eu: Kanpoko audioaren eskaneatzea

en: Add an extra pass to the encode which searches
    for subtitle candidates that provide subtitles for
    segments of the audio that are in a foreign language.
eu: Gehitu itzuli gehigarri bat kodetzeari
    azpitituluak bilatzeko
    atzerriko hizkuntzan dauden audioa zatientzat.

en: Reload all subtitle settings from defaults
eu: Kargatu azpitituluen ezarpen guztiak lehenetsietatik

en: Choose which subtitle tracks of the source media are used.
eu: Aukeratu iturburuaren azpititulu pistetatik zein erabiltzen diren.

en: Create a list of languages you would like to select subtitles for.
    Tracks matching these languages will be selected using the chosen Selection Behavior.
    
    The first language in this list is your "preferred" language and will be used
    for determining subtitle selection settings when there is foreign audio.
eu: Sortu azpitituluak hautatu nahi dituzun hizkuntzen zerrenda.
    Hizkuntza hauekin bat datozen pistak automatikoki hautatu ahal izango dira.
    
    Zerrenda honetako lehen hizkuntza zure hizkuntza "gogokoena" izango da eta
    kanpoko audioa dagoenean azpitituluak zehazteko aukeratuko da.

en: Preferred Language: None
eu: Hobetsitako hizkuntza: Bat ere ez

en: Add Foreign Audio Scan Pass
eu: Gehitu kanpoko audioa eskaneatzea

en: Add "Foreign Audio Scan" when the default audio track is your preferred language.
    This search pass finds short sequences of foreign audio and provides subtitles for them.
    
    This option requires a language to be set in the Selected Languages list.
eu: Gehitu "Kanpoko audioa eskaneatu" audio pista lehenetsia zure hizkuntza gogokoena denean.
    Bilaketa honek atzerriko audioaren sekuentzia laburrak aurkitzen ditu eta horien azpitituluak eskaintzen ditu.
    
    Aukera honek 'Hautatutako hizkuntzak' zerrendan hizkuntza bat ezarrita egotea behar du.

en: Add subtitle track if default audio is foreign
eu: Gehitu azpitituluen pista audio lehenetsia kanpokoa denean

en: When the default audio track is not your preferred language, add a subtitle track.
    
    This option requires a language to be set in the Selected Languages list.
eu: Audio pista lehenetsia zure hizkuntza gogokoena ez denean, gehitu azpititulu pista bat.
    
    Aukera honek 'Hautatutako hizkuntzak' zerrendan hizkuntza bat ezarria edukitzea eskatzen du.

en: Add Closed Captions when available
eu: Gehitu azpitituluak erabilgarri daudenean

en: Closed captions are text subtitles that can be added to any container as a soft subtitle track
eu: Azpitituluak edozein edukiontzira azpititulu leuneko pista bezala gehitu daitezkeen testu azpitituluak dira

en: Burn-In Behavior*:
eu: Erretzearen portaera*:

en: Set the behavior of subtitle "Burn-In".
    
    Burned-In subtitles are part of the video and can not be disabled during playback.
    Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
eu: Ezarri azpitituluak "erretzearen" portaera.
    
    Erretako azpitituluak bideoaren parte dira eta ezin dira desgaitu erreprodukzioan.
    Azpitituluen pista bakarra erre daiteke! Gatazkak gerta daitezkeenez, lehen aukerak irabazten du.

en: Burn-In for deficient players*:
eu: Erretzea erreproduzitzaile eskasentzat*:

en: DVD Subtitles
eu: DVD azpitituluak

en: Burn the first selected DVD subtitle track. All other DVD subtitle tracks will be discarded.
    Use this option if your player software or device does not support DVD subtitles.
    
    Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
eu: Erre hautatutako lehen DVDko azpititulu pista. Beste azpititulu pista guztiak baztertu egingo dira.
    Erabili aukera hau zure erreproduzitzailearen softwareak edo gailuak DVD azpitituluak onartzen ez baditu.
    
    Azpitituluen pista bakarra erre daiteke! Gatazkak gerta daitezkeenez, lehendabizi aukeratutakoak irabazten du.

en: Blu-ray Subtitles
eu: Blu-ray azpitituluak

en: Burn the first selected Blu-ray subtitle track. All other Blu-ray subtitle tracks will be discarded.
    Use this option if your player software or device does not support Blu-ray subtitles.
    
    Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
eu: Erre hautatutako lehen Blu-ray-eko azpititulu pista. Beste azpititulu pista guztiak baztertu egingo dira.
    Erabili aukera hau zure erreproduzitzailearen softwareak edo gailuak Blu-ray azpitituluak onartzen ez baditu.
    
    Azpitituluen pista bakarra erre daiteke! Gatazkak gerta daitezkeenez, lehendabizi aukeratutakoak irabazten du.

en: <small>* Only one of the above subtitle burn options will be applied, starting with the top.</small>
eu: <small>* Azpitituluak erretzeko aukeretako bakarra aplikatuko da, goitik hasita.</small>

en: Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
eu: Azpitituluen pista bakarra erre daiteke! Gatazkak gerta daitezkeenez, lehenengo aukeratutakoak irabazten du.

en: Subtitles
eu: Azpitituluak

en: Chapter Markers
eu: Kapitulu sortzialeak

en: Add chapter markers to output file.
eu: Gehitu kapitulu markatzaileak irteera-fitxategia.

en: Import Chapters
eu: Inportatu kapituluak

en: Import chapter list from an XML file
eu: Inportatu kapituluen zerrenda XML fitxategi batetik

en: Export Chapters
eu: Esportatu kapituluak

en: Export chapter list as an XML file
eu: Esportatu kapituluen zerrenda XML fitxategi gisa

en: Index
eu: Aurkibidea

en: Duration
eu: Iraupena

en: Title
eu: Titulua

en: Chapters
eu: Kapituluak

en: Actors:
eu: Aktoreak:

en: Director:
eu: Zuzendaria:

en: Release Date:
eu: Argitalpen data:

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: Genre:
eu: Generoa:

en: Description:
eu: Deskripzioa:

en: Plot:
eu: Sinopsia:

en: Tags
eu: Etiketak

en: <b>Save As:</b>
eu: <b>Gorde honela:</b>

en: Destination filename for your encode.
eu: Kodetzearen helburuaren fitxategi-izena

en: <b>To:</b>
eu: <b>Hona:</b>

en: Destination directory for your encode.
eu: Kodetzearen direktorio helburua

en: Destination Directory
eu: Helburuaren direktorioa

en: Add Multiple Titles
eu: Gehitu hainbat titulu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Select All
eu: Hautatu denak

en: Mark all titles for adding to the queue
eu: Markatu ilarara gehituko diren titulu guztiak

en: Clear All
eu: Garbitu dena

en: Unmark all titles
eu: Desmarkatu titulu guztiak

en: Destination files OK.  No duplicates detected.
eu: Helburuko fitxategiak ondo. Ez da bikoizketarik atzeman.

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Default action when all encodes are complete
eu: Ekintza lehenetsia kodetze guztiak osatuta daudenean

en: Use automatic naming (uses modified source name)
eu: Erabili izendatze automatikoa (aldatutako iturburu izena erabiltzen du)

en: Create destination filename from source filename or volume label
eu: Hartu helmugako fitxategiaren izena iturburu-fitxategiaren izenetik edo bolumen-etiketatik

en: Auto-Name Template
eu: Auto-izendatzeko txantiloia

en: Available Options: {source-path} {source} {title} {preset} {chapters} {date} {time} {creation-date} {creation-time} {modification-date} {modification-time} {codec} {bit-depth} {quality} {bitrate} {width} {height}
eu: Aukera eskuragarriak: {iturburu-bidea} {iturburua} {titulua} {aurrezarpena} {kapituluak} {data} {ordua} {sorkuntza-data} {sorkuntza-ordua} {aldaketa-data} {aldaketa-ordua} {kodeka} {bit-sakonera} {kalitatea} {bitratea} {zabalera} {altuera}

en: Use iPod/iTunes friendly (.m4v) file extension for MP4
eu: Erabili iPod/iTunes-en gogoko (.m4v) fitxategi luzapena  MP4rako

en: Number of previews
eu: Aurrebista kopurua

en: Filter short DVD and Blu-ray titles (seconds)
eu: Iragazi DVD eta Blu-ray-en titulua laburrak (segundotan)

en: Clear completed queue items after an encode completes
eu: Garbitu osatutako ilarako elementuak kodetze bat amaitu ondoren

en: By default, completed jobs remain in the queue and are marked as complete.
    Check this if you want the queue to clean itself up by deleting completed jobs.
eu: Lehenespenez, amaitutako lanak ilaran geratzen dira eta amaitutzat markatzen dira.
    Aukeratu hau ilara bera garbitzea nahi baduzu, amaitutako lanak ezabatuz.

en: Power Saving
eu: Energia aurreztea

en: Pause encoding when in Power Saver mode
eu: Pausatu kodeketa 'Energia aurrezteko moduan' dagoenean

en: If checked, encoding will be paused when the device
    enters Power Saver mode. Encoding will resume when
    Power Saver mode is disabled.
eu: Hautatzen bada, kodeketa pausatuko da 
    'Energia aurrezteko moduan' dagoenean. Kodeketa 
    berrekingo da 'Energia aurrezteko modua' desgaitzean.

en: Pause encoding when on battery power
eu: Pausatu kodeketak bateria erabiltzen denean

en: If checked, encoding will be paused when charger is
    unplugged. Encoding will resume when reconnected to
    a mains power source.
eu: Hautatzen bada, kodeketa eten egingo da 
    kargagailua deskonektatuta dagoenean. Kodetzea 
    berrekingo da kargagailua konektatzen denean.

en: Pause encoding when battery is low
eu: Pausatu kodeketa bateria gutxi dagoenean

en: If checked, encoding will be paused when the battery
    level is low. Encoding will resume when the
    battery is charged.
eu: Hautatuta badago, kodeketa pausatu egingo da 
    bateria-maila baxua denean. Kodetzea berriro
    hasiko da bateria kargatzean.

en: General
eu: Orokorra

en: Set a custom directory for Handbrake temporary files
eu: Ezarri direktorio pertsonalizatu bat Handbrake-ren aldi baterako fitxategietarako

en: Temporary files that HandBrake creates will be placed under this directory.
    
    Changing this setting will require restarting HandBrake.
    
    This setting overrides the TEMP environment variable that is normally used to define this directory.
    
    Flatpak users may need to set this for certain workflows to work properly. The default size of the TEMP directory in a flatpak sandbox is 1/2 physical memory size and may be too small for things like the 2-pass stats file.
eu: HandBrake-ek sortzen dituen aldi baterako fitxategiak direktorio honetan jarriko dira.
    
    Ezarpen hau aldatzeko, HandBrake berrabiarazi beharko da.
    
    Ezarpen honek direktorio hau definitzeko normalean erabiltzen den TEMP aldagaia gainidazten du.
    
    Baliteke Flatpak-eko erabiltzaileek hau ezarri behar izatea zenbait lan-fluxuk behar bezala funtziona dezaten. Flatpak sandbox batean TEMP direktorioaren tamaina lehenetsia memoria fisikoaren tamainaren 1/2 da eta baliteke txikiegia izatea '2-pass stats' bezalako fitxategietarako.

en: Temp Directory
eu: Behin-behineko direktorioa

en: Constant Quality fractional granularity
eu: Kalitate konstantearen zatikako granulartasuna

en: Use dvdnav (instead of libdvdread)
eu: Erabili dvdnav (libdvdread-en ordez)

en: Monitor destination disk free space
eu: Ikusi helmugako diskoaren espazio librea

en: Pause encoding if free disk space drops below limit
eu: Pausatu kodetzea diskoko espazio librea mugatik behera jaisten bada

en: MB Limit
eu: MB muga

en: Put individual encode logs in same location as movie
eu: Jarri kodetze erregistro indibidualak filmaren leku berean

en: Activity Log Verbosity Level
eu: Jardueren erregistroaren hitz-jario maila

en: Activity Log Longevity
eu: Jardueren erregistroaren iraupena

en: Scale down High Definition previews
eu: Txikitu bereizmen handiko aurrebistak

en: Automatically Scan DVD when loaded
eu: Eskaneatu automatikoki DVDak

en: Scans the DVD whenever a new disc is loaded
eu: DVDa eskaneatzen du disko berri bat kargatzen den bakoitzean

en: Activity Window Font Size
eu: Jarduera leihoaren letra-tamaina

en: Use the same settings for all titles in a batch
eu: Erabili ezarpen berdinak sorta bateko titulu guztientzat

en: When checked, every title will use the same settings when adding a
    batch of titles to the queue.
    
    Uncheck this if you want to allow changing each title's settings independently.
eu: Hautatuta, titulu bakoitzak ezarpen berdina erabiliko du
    titulu-sorta ilaran gehitzerakoan.
    
    Desmarkatu hau titulu bakoitzaren ezarpenak modu independentean aldatzea baimendu nahi baduzu.

en: Show preview image in Summary tab
eu: Erakutsi aurrebista irudia 'Laburpena' leihoan

en: Uncheck this if you want to hide the video preview image on the Summary tab for privacy reasons.
eu: Desmarkatu hau bideoaren aurrebista irudia 'Laburpena' leihoan ezkutatu nahi baduzu pribatutasun arrazoiengatik.

en: Allow Tweaks
eu: Onartu doikuntzak

en: Allow HandBrake For Dummies
eu: Baimendu HandBrake mozoloentzako

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Rename Preset
eu: Berrizendatu aurrezarpena

en: <span size="x-large">Rename Preset</span>
eu: <span size="x-large">Berrizendatu aurrezarpenak</span>

en: Name:
eu: Izena:

en: <b>Description</b>
eu: <b>Descripzioa</b>

en: Save Preset
eu: Gorde aurrezarpena

en: Category:
eu: Kategoria:

en: Set the category that this preset will be shown under.
eu: Ezarri zein kategoriatan erakutsiko den aurrezarpen hau.

en: Category Name:
eu: Kategoriaren izena:

en: Preset Name:
eu: Aurrezarpenen izena:

en: Default Preset
eu: Aurrezarpen lehenetsiak

en: Make this the default Preset when HandBrake starts
eu: Egin hau lehenetsitako aurrezarpena HandBrake abiaraztean

en: <b>Dimensions</b>
eu: <b>Neurriak</b>

en: HandBrake Preview
eu: HandBrake-ren aurrebista

en: Select preview frames.
eu: Hautatu aurrebistaren fotogramak.

en: Encode and play a short sequence of video starting from the current preview position.
eu: Kodetu eta erreproduzitu bideo sekuentzia labur bat uneko aurrebista-posiziotik hasita.

en: Click to toggle full screen mode
eu: Klikatu pantaila osoko modua aldatzeko

en: <b>Duration:</b>
eu: <b>Iraupena:</b>

en: Set the duration of the live preview in seconds.
eu: Ezarri zuzeneko aurrebistaren iraupena segundotan.

en: Show Crop
eu: Erakutsi mozketa

en: Show Cropped area of the preview
eu: Erakutsi aurrebistaren eremu moztua

en: Source Resolution
eu: Iturburuaren bereizmena

en: Reset preview window to the source video's resolution
eu: Berrezarri aurrebista leihoa iturburuko bideoaren bereizmenera

en: Edit Subtitles
eu: Editatu azpitituluak

en: Import SRT
eu: Inportatu SRT

en: Enable settings to import an SRT subtitle file
eu: Gaitu ezarpenak SRT azpititulu fitxategi bat inportatzeko

en: Import SSA
eu: Inportatu SSA

en: Enable settings to import an SSA subtitle file
eu: Gaitu ezarpenak SSA azpititulu fitxategi bat inportatzeko

en: Embedded Subtitle List
eu: Azpititulu txertatuen zerrenda

en: Enable settings to select embedded subtitles
eu: Gaitu ezarpenak txertatutako azpitituluak hautatzeko

en: Source Track
eu: Iturburu pista

en: List of subtitle tracks available from your source.
eu: Zure iturburutik eskuragarri dauden azpitituluen zerrenda.

en: Track Name:
eu: Pistaren izena:

en: Set the subtitle track name.
    
    Players may use this in the subtitle selection list.
eu: Ezarri azpititulu pistaren izena.
    
    Erreproduzitzaileek hau erabili dezakete azpitituluen aukeraketa zerrendan.

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Character Code
eu: Karaktere kodea

en: File:
eu: Fitxategia:

en: Offset (ms)
eu: Desplazamendua (ms)

en: Set the language of this subtitle.
    This value will be used by players in subtitle menus.
eu: Ezarri azpititulu honen hizkuntza.
    Balio hori erabiliko dute erreproduzitzaileek azpitituluen menuetan.

en: Set the character code used by the SRT file you are importing.
    
    SRTs come in all flavours of character sets.
    We translate the character set to UTF-8.
    The source's character code is needed in order to perform this translation.
eu: Ezarri inportatzen ari zaren SRT fitxategiak erabiltzen duen karaktere-kodea.
    
    SRTak karaktere multzo askotan etor daitezke.
    Karaktere multzoa UTF-8ra itzultzen dugu.
    Baina itzulpen hau egiteko iturburuaren karaktere-kodea behar dugu.

en: Select the SRT file to import.
eu: Hautatu inportatzeko SRT fitxategia.

en: Import File
eu: Inportatu fitxategia

en: Adjust the offset in milliseconds between video and SRT timestamps
eu: Doitu desplazamendua milisegundotan bideoaren eta SRT-aren denbora marken artean

en: Forced Subtitles Only
eu: Behartutako azpitituluak soilik

en: Burn into video
eu: Bideoan erre

en: Render the subtitle over the video.
    The subtitle will be part of the video and can not be disabled.
eu: Erre azpititulua bideoan.
    Azpititulua bideoaren parte izango da eta ezingo da desgaitu.

en: Set Default Track
eu: Ezarri pista lehenetsia

en: Edit Audio Track
eu: Editatu audio pista

en: List of audio tracks available from your source.
eu: Iturburutik eskuragarri dauden audio pisten zerrenda.

en: Set the audio track name.
    
    Players may use this in the audio selection list.
eu: Ezarri audio pistaren izena.
    
    Erreproduzitzaileek audioa hautatzeko zerrendan erabili dezakete izena.

en: Mix
eu: Nahastu

en: Sample Rate
eu: Lagin-tasa

en: <b>Dynamic Range Compression:</b> Adjust the dynamic range of the output audio track.
    
    For source audio that has a wide dynamic range (very loud and very soft sequences),
    DRC allows you to 'compress' the range by making loud sounds softer and soft sounds louder.
eu: <b>Tarte Dinamikoko Konpresioa:</b> Doitu irteerako audio-pistaren tarte dinamikoa.
    
    Tarte dinamiko zabala duen audiorako (sekuentzia oso ozenak eta oso leunak),
    TDK-k tartea 'konprimitzeko' aukera ematen dizu, soinu ozenak leunagoak eta soinu leunak ozenagoak eginez.

en: Set the audio codec to encode this track with.
eu: Ezarri kodeka audio pista hau kodetzeko.

en: Bitrate
eu: Bit ratioa:

en: Enable bitrate setting
eu: Gaitu bit-tasa ezarpena

en: Quality
eu: Kalitatea

en: Enable quality setting
eu: Gaitu kalitate ezarpena

en: Set the bitrate to encode this track with.
eu: Ezarri pista hau kodetzeko bit-tasa.

en: <b>Quality:</b> For output codec's that support it, adjust the quality of the output.
eu: <b>Kalitatea:</b> Onartzen duten kodeketan, doitu irteerako fitxategiaren kalitatea.

en: Set the mixdown of the output audio track.
eu: Ezarri irteerako audio pistaren nahasketa.

en: Set the sample rate of the output audio track.
eu: Ezarri irteerako audio pistaren lagin-tasa.

en: <b>Audio Gain:</b> Adjust the amplification or attenuation of the output audio track.
eu: <b>Audio ganantzia:</b> Doitu irteerako audio pistaren anplifikazioa edo atenuazioa.

note: Audio DRC Label
en: Off
eu: Desaktibatuta

en: Quality:
eu: Kalitatea:

en: Bitrate: %dkbps
eu: Bit-tasa:%dkbps

en: Bitrate: %.4gkbps
eu: Bit-tasa: %.4gkbps

en: <small>Passthrough</small>
eu: <small>Pasabidea</small>

en: %sGain: %s
    DRC: %s
    Track Name: %s
eu: %sGanantzia: %s
    DRC: %s
    Pistaren izena: %s

en: %sGain: %s
    DRC: %s
eu: %sGanantzia: %s
    DRC: %s

en: Add Audio Track
eu: Gehitu audio pista

en: Add an audio encoder.
    Each selected source track will be encoded with all selected encoders.
eu: Gehitu audio kodetzaile bat.
    Hautatutako pista bakoitza hautatutako kodetzaile guztiekin kodetuko da.

en: <b>Audio Quality:</b>
    For encoders that support it, adjust the quality of the output.
eu: <b>Audioaren kalitatea:</b>
    Onartzen duten kodetzaileetan, doitu irteerako fitxategiaren kalitatea.

en: Remove this audio encoder
eu: Kendu audio kodetzaile hau

en: Closing HandBrake will terminate encoding.
eu: HandBrake ixteak kodetzea amaituko du.

en: Not Selected
eu: Ez hautatua

en: Detected DVD devices:
eu: Antzeman diren DVD gailuak:

note: This needs to be in scanning and working since scanning happens fast enough that it can be missed
en: Scanning ...
eu: Eskaneatzen ...

en: Stop Scan
eu: Gelditu eskaneatzea

en: Single Title
eu: Izenburu bakarra

en: Audio Track | Audio Tracks
eu[0]: Audio pistak
eu[1]: Audio pistak

en: Subtitle Track | Subtitle Tracks
eu[0]: Azpititulu pistak
eu[1]: Azpititulu pistak

en: + %d more audio track | + %d more audio tracks
eu[0]: + %d audio pista gehiago
eu[1]: + %d audio pista gehiago

en: , Forced Only
eu: , Behartuak bakarrik

en: , Burned
eu: , Erreta

en: , Default
eu: , Lehenetsia

en: + %d more subtitle track | + %d more subtitle tracks
eu[0]: + %d azpititulu pista gehiago
eu[1]: + %d azpititulu pista gehiago

en: storage
eu: biltegiratzea

en: display
eu: bistaratzea

en: Pixel Aspect Ratio
eu: Pixelen aspektu erlazioa

en: Display Aspect Ratio
eu: Bistaratze aspektu erlazioa

en: No Title Found
eu: Ez da titulurik aurkitu

en: New Video
eu: Bideo berria

en: %s
    
    %s in %d seconds ...
eu: %s
    
    %s  %d segundutan ...

en: %sYour movie will be lost if you don't continue encoding.
eu: %s Lana galduko duzu kodetzen jarraitzen ez baduzu.

en: Cancel Current and Stop
eu: Utzi unekoa eta gelditu ilara

en: Cancel Current, Start Next
eu: Utzi unekoa eta hasi hurrengoa

en: Finish Current, then Stop
eu: Unekoa bukatu eta gelditu ilara

en: Continue Encoding
eu: Jarraitu kodetzen

en: %d encode pending
eu: %d lan zain

en: %d encodes pending
eu: %d lan zain

en: job %d of %d,
eu: %d. lana %d-tik,

en: pass %d (subtitle scan) of %d,
eu: %d. itzulia (azpitituluen eskaneatzea) %d-tik,

en: pass %d of %d,
eu: %d. itzulia %d-tik,

en: Encoding: %s%s%.2f %% (%.2f fps, avg %.2f fps, ETA %02dh%02dm%02ds)
eu: Kodetzen: %s%s%.2f %% (%.2f fps, avg %.2f fps, ETA %02do%02dm%02ds)

en: Encoding: %s%s%.2f %% (ETA %02dh%02dm%02ds)
eu: Kodetzen: %s%s%.2f %% (ETA %02do%02dm%02ds)

en: Encoding: %s%s%.2f %%
eu: Kodetzen: %s%s%.2f %%

en: Searching for start time,
eu: Hasiera ordua bilatzen,

en: Scanning title %d of %d...
eu: %d. titulua eskaneatzen %d-tik ...

en: Scanning title %d of %d preview %d...
eu: %d. titulua eskaneatzen %d-tik.  %d. aurrebista ...

en: Paused
eu: Pausatuta

en: Encode Done!
eu: Kodetzea eginda!

en: Encode Canceled.
eu: Kodetzea bertan behera.

en: Encode Failed.
eu: Kodetzeak huts egin du.

en: Muxing: This may take a while...
eu: Muxeatzen: honek denbora pixka bat beharko du...

en: Encode Complete
eu: Kodetzea osatu da

en: Put down that cocktail, Your HandBrake queue is done!
eu: Utzi kalimotxo hori! HandBrake-eko ilara eginda dago!

en: Your encode is complete.
eu: Zure kodetzea osatu da.

en: Quitting Handbrake
eu: Handbrake-etik ateratzen

en: Putting computer to sleep
eu: Ordenagailua lotara eramaten

en: Shutting down the computer
eu: Ordenagailua itzaltzen

note: Add filters
en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Chapters (*.xml)
eu: Kapituluak (*.xml)

en: First Track Matching Selected Languages
eu: Hautatutako hizkuntzekin bat datorren lehen pista

en: All Tracks Matching Selected Languages
eu: Hautatutako hizkuntzekin bat datozen pista guztiak

en: Foreign Audio Subtitle Track
eu: Kanpoko audio azpititulu pista

en: First Selected Track
eu: Hautatutako lehen pista

en: Foreign Audio, then First Selected Track
eu: Kanpoko audioa, gero hautatutako lehen pista

en: Chapters:
eu: Kapituluak:

en: Seconds:
eu: Segundoak:

en: Frames:
eu: Fotogramak:

en: Do Nothing
eu: Ez egin ezer

en: Show Notification
eu: Erakutsi jakinarazpena

en: Quit Handbrake
eu: Irten Handbraketik

en: Put Computer To Sleep
eu: Ordenagailua lotara eraman

en: Shutdown Computer
eu: Ordenagailua itzali

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Week
eu: Astea

en: Month
eu: Hilabetea

en: Year
eu: Urtea

en: Immortal
eu: Hilezkorra

en: Unsharp
eu: Zorroztu gabe

en: Conservative
eu: Kontserbadorea

en: Height (Letterbox)
eu: Altuera (Postontzia)

en: Width (Pillarbox)
eu: Zabalera (Pillarbox)

en: Width &amp; Height
eu: Zabalera eta Altuera

en: Black
eu: Beltza

en: Dark Gray
eu: Gris iluna

en: Gray
eu: Grisa

en: White
eu: Zuria

en: Spatial
eu: Espaziala

en: Temporal
eu: Tenporala

en: Fast
eu: Azkarra

en: Optimal
eu: Optimoa

en: Strict
eu: Zorrotza

en: Normal
eu: Normala

en: Simple
eu: Sinplea

en: Smart
eu: Adimentsua

en: Diamond
eu: Diamantea

en: Hexagon
eu: Hexagonoa

en: Uneven Multi-Hexagon
eu: Hexagono anitz irregularra

en: Exhaustive
eu: Sakona

en: Hadamard Exhaustive
eu: Hadamard sakona

en: 0: SAD, no subpel
eu: 0: SAD, subpel gabe

en: 4: SATD, qpel on all
eu: 4: SATD, qpel guztietan

en: 5: SATD, multi-qpel on all
eu: 5: SATD, multi-qpel guztietan

en: 6: RD in I/P-frames
eu: 6: RD I/P-fotogrametan

en: 7: RD in all frames
eu: 7: RD fotograma guztietan

en: 8: RD refine in I/P-frames
eu: 8: RD findu I/P fotogrametan

en: 9: RD refine in all frames
eu: 9: RD findu fotograma guztietan

en: 10: QPRD in all frames
eu: 10: QPRD fotograma guztietan

en: 11: No early terminations in analysis
eu: 11: Ez dago amaiera goiztiarrik analisian

en: Most
eu: Gehienak

en: Some
eu: Batzuk

en: All
eu: Guztiak

en: Encode only
eu: Kodetu soilik

en: Always
eu: Beti

en: Same as source
eu: Iturburuaren berdina

en: (NTSC Film)
eu: (NTSC filma)

en: (PAL Film/Video)
eu: (PAL filma/bideoa)

en: (NTSC Video)
eu: (NTSC bideoa)

en: %3d - %02dh%02dm%02ds - %s
eu: %3d - %02do%02dm%02ds - %s

en: %3d - %02dh%02dm%02ds - (%05d.MPLS)
eu: %3d - %02do%02dm%02ds - (%05d.MPLS)

en: %3d - %02dh%02dm%02ds
eu: %3d - %02do%02dm%02ds

en: No Titles
eu: Titulurik ez

note: No audio. set some default
en: No Audio
eu: Audiorik gabe

en: Invalid Detelecine Settings:
    
    Preset:	%s
    Custom:	%s
eu: Detelecine ezarpen baliogabeak:
    
    Aurrezarpena:	%s
    Pertsonalizatua:	%s

en: Invalid Detelecine Settings:
    
    Preset:	%s
eu: Detelecine ezarpen baliogabeak:
    
    Aurrezarpena:	%s

en: Invalid Comb Detect Settings:
    
    Preset:	%s
    Custom:	%s
eu: Comb detekzio ezarpen baliogabeak:
    
    Aurrezarpena:	%ss
    Pertsonalizatua:	%s

en: Invalid Comb Detect Settings:
    
    Preset:	%s
eu: Comb detekzio ezarpen baliogabeak:
    
    Aurrezarpena:	%s

en: Invalid Deinterlace Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
    Custom:	%s
eu: Desentrelazatuaren ezarpen baliogabeak:
    
    Iragazkia:	%s
    Aurrezarpena:	%s
    Pertsonalizatua:	%s

en: Invalid Deinterlace Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
eu: Desentrelazatuaren ezarpen baliogabeak::
    
    Iragazkia:	%s
    Aurrezarpena:	%s

en: Invalid Denoise Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
    Tune:	%s
    Custom:	%s
eu: Denoise ezarpen baliogabeak:
    
    Iragazkia:	%s
    Aurrezarpena:	%s
    Tonua:	%s
    Pertsonalizatua:	%s

en: Invalid Sharpen Settings:
    
    Filter:	%s
    Preset:	%s
    Tune:	%s
    Custom:	%s
eu: Zorrozte ezarpen baliogabeak:
    
    Iragazkia:	%s
    Aurrezarpena:	%s
    Tonua:	%s
    Pertsonalizatua:	%s

en: Theora is not supported in the MP4 container.
    
    You should choose a different video codec or container.
    If you continue, FFMPEG will be chosen for you.
eu: Theora ez da MP4 edukiontzian onartzen.
    
    Beste bideo kodek edo edukiontzi bat aukeratu beharko zenuke.
    Jarraitzen baduzu, FFMPEG aukeratuko da.

en: Only VP8, VP9 and AV1 is supported in the WebM container.
    
    You should choose a different video codec or container.
    If you continue, one will be chosen for you.
eu: WebM edukiontzian VP8, VP9 eta AV1 bakarrik onartzen dira.
    
    Beste bideo kodek edo edukiontzi bat aukeratu beharko zenuke.
    Jarraitzen baduzu, bat aukeratuko da zuretzat.

en: Continue
eu: Jarraitu

note: No valid title, stop right there
en: No title found.
eu: Ez da titulurik aurkitu.

en: Only one subtitle may be burned into the video.
    
    You should change your subtitle selections.
    If you continue, some subtitles will be lost.
eu: Bideoan azpititulu bakarra erre daiteke.
    
    Azpitituluen aukeraketa aldatu beharko zenuke.
    Jarraitzen baduzu, azpititulu batzuk galdu egingo dira.

en: WebM in HandBrake only supports burned subtitles.
    
    You should change your subtitle selections.
    If you continue, some subtitles will be lost.
eu: HandBrake-n WebM formatuak erretako azpitituluak soilik onartzen ditu.
    
    Azpitituluen aukeraketa aldatu beharko zenuke.
    Jarraitzen baduzu, azpititulu batzuk galdu egingo dira.

en: SRT file does not exist or not a regular file.
    
    You should choose a valid file.
    If you continue, this subtitle will be ignored.
eu: SRT fitxategia ez da existitzen edo ez da fitxategi normal bat.
    
    Balio duen fitxategi bat aukeratu behar duzu.
    Jarraitzen baduzu, azpititulu hau ez da kontuan hartuko.

en: The source does not support Pass-Thru.
    
    You should choose a different audio codec.
    If you continue, one will be chosen for you.
eu: Iturburuak ez du Pass-Thru onartzen.
    
    Beste audio kodek bat aukeratu beharko zenuke.
    Jarraitzen baduzu, bat aukeratuko da zuretzat.

en: %s is not supported in the %s container.
    
    You should choose a different audio codec.
    If you continue, one will be chosen for you.
eu: %s ez da %s edukiontzian onartzen.
    
    Beste audio kodek bat aukeratu beharko zenuke.
    Jarraitzen baduzu, bat aukeratuko da zuretzat.

en: Comb Detect
eu: Comb detekzioa

en: Deinterlace (Yadif)
eu: Desentrelazatua (Yadif)

en: Deinterlace (Bwdif)
eu: Desentrelazatua (Bwdif)

en: Deblock
eu: Desbloketu

en: Chroma Smooth
eu: Kroma leuna

en: Sharpen (Unsharp)
eu: Zorroztea (zorroztu gabe)

en: Rotate
eu: Biratu

en: Sharpen (lapsharp)
eu: Zorroztea (lapsharp)

en: Colorspace
eu: Kolore-espazioa

en: <b><big>Unable to create %s.</big></b>
    
    Internal error. Could not parse UI description.
    %s
eu: <b><big>Ezin izan da sortu %s.</big></b>
    
    Barne akatsa. Ezin izan da UI deskribapena analizatu.
    %s

en: Track Information
eu: Pistaren informazioa

en: Preset Name
eu: Aurrezarpenaren izena

en: The device or file to encode
eu: Kodetu beharreko gailua edo fitxategia

en: The preset values to use for encoding
eu: Kodetzean erabili beharreko aurrezarpen balioak

en: Spam a lot
eu: Spam asko

en: The path to override user config dir
eu: Erabiltzailearen konfigurazio direktoria gainidazteko bidea

en: Open a console for debug output
eu: Ireki kontsola bat arazketa irteerarako

en: ghb_presets_menu_init: Failed to find presets folder.
eu: ghb_presets_menu_init: Ezin izan da aurrezarpenen karpeta aurkitu.

en: Failed to find parent folder when adding child.
eu: Ezin izan da karpeta nagusia aurkitu azpikarpeta gehitzean.

en: Presets found are newer than what is supported by this version of HandBrake!
    
    Would you like to continue?
eu: Aurkitutako aurrezarpenak HandBrake-ren bertsio honek onartzen duena baino berriagoak dira!
    
    Jarraitu nahi duzu?

en: Get me out of here!
eu: Atera nazazue hemendik!

en: Load backup presets
eu: Kargatu gordetako aurrezarpenak

en: Presets (*.json)
eu: Aurrezarpenak (*.json)

en: Legacy Presets (*.plist)
eu: Oinarrizko ezarpenak (*.plist)

en: Export Preset
eu: Esportatu aurrezarpena

en: Confirm deletion of %s:
    
    %s
eu:  Berretsi %s ezabatzea:
    
    %s

en: folder
eu: karpeta

en: preset
eu: aurrezarpena

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Missing GStreamer plugin
    Audio or Video may not play as expected
    
    %s
eu: GStreamer plugina falta da
    Baliteke audioa edo bideoa espero bezala ez erreproduzitzea
    
    %s

en: OK
eu: Ados

en: %s (Modified)
eu: %s (aldatua)

en: Time:
eu: Denbora:

en: Align A/V
eu: Lerrokatu A/V

en: %d:%d:%d:%d Crop
    %dx%d storage, %dx%d display
    %d:%d Pixel Aspect Ratio
    %s Display Aspect Ratio
eu: %d:%d:%d:%d mozketa
    %dx%d biltegiratzean, %dx%d bistaratzean
    %d:%d pixelen aspektu-erlazioa
    %s bistaratze aspektu-erlazioa

en: %s, Bitrate %dkbps
eu: %s, Bit-tasa %dkbps

en: %s, Bitrate %dkbps (Multi Pass)
eu: %s, Bitratea %dkbps (Itzuli anitz)

en: %s, Constant Quality %.4g(%s)
eu: %s, Kalitate konstantea %.4g(%s)

en: %sPreset %s
eu: %sAurrezarpena %s

en: %sTune %s
eu: %sTonua %s

en: %sProfile %s
eu: %sProfila %s

en: %sLevel %s
eu: %sMaila %s

en: 
    Constant Framerate %s fps
eu: 
    Fotograma-tasa konstantea %s fps

en: 
    Peak Framerate %s fps (may be lower)
eu: 
    Gehienezko fotograma-tasa %s fps (baxuagoa izan daiteke)

en: 
    Variable Framerate %s fps
eu: 
    Fotograma-tasa aldakorra %s fps

en: Pending
eu: Zain

en: Completed
eu: Osatua

en: Canceled
eu: Bertan behera utzia

en: Failed
eu: Huts egin du

en: %d Day %02d:%02d:%02d
eu: %d egun %02d:%02d:%02d

en: %d Days %02d:%02d:%02d
eu: %d egun %02d:%02d:%02d

en: Not Available
eu: Ez dago erabilgarri

en: Foreign Audio Search
eu: Kanpoko audioa bilatu

en: Encode
eu: Kodetu

en: Encode Analysis Pass
eu: Kodetu analisi itzulia

en: Encode Final Pass
eu: Kodetu azken itzulia

note: Should never happen
en: Error
eu: Errorea

en: pass %d of %d
    %s
eu: %d. itzulia %d-tik
    %s

en: Scanning Title
eu: Titulua eskaneatzen

en: Encoding Paused
eu: Kodetzea pausatua

en: Encoding In Progress
eu: Kodetzea abian

note: Should never happen
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: %sThe destination filesystem is almost full: %<PRId64> MB free.
    Destination: %s
    Encode may be incomplete if you proceed.
eu: %sHelmugako ekipoa ia beteta dago: %<PRId64> MB libre.
    Helmuga: %s
    Kodetzea osatu gabe gera daiteke aurrera egiten baduzu.

en: Resume, I've fixed the problem
eu: Jarraitu. Konpondu dut arazoa

en: Resume, Don't tell me again
eu: Jarraitu. Ez abisatu berriro

en: Stop
eu: Gelditu

en: Stop Encoding
eu: Gelditu

en: S_top Encoding
eu: _Gelditu

en: Resume
eu: Jarraitu

en: Resume Encoding
eu: Jarraitu kodetzen

en: _Resume Encoding
eu: _Jarraitu kodetzen

en: You are currently encoding.  What would you like to do?
eu: Kodetzen ari zara dagoeneko. Zer egin nahi duzu?

en: Offset: %dms
eu: Desplazamendua: %dms

en: Burned Into Video
eu: Bideoan erreta

en: Passthrough
eu: Pasabidea

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Add Subtitles
eu: Gehitu azpitituluak

en: Preferred Language: %s
eu: Lehenetsitako hizkuntza: %s

en: Add %s subtitle track if default audio is not %s
eu: Gehitu azpitituluen %s pista audio lehenetsia %s ez bada

en: Add subtitle track if default audio is not your preferred language
eu: Gehitu azpitituluen pista audio lehenetsia zure hizkuntza hobetsia ez bada

en: Destination: %s
    
    Another queued job has specified the same destination.
    Do you want to overwrite?
eu: Helmuga: %s
    
    Ilaran dagoen beste lan batek helmuga bera zehaztu du.
    Gainidatzi nahi duzu?

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: Destination: %s
    
    This is not a valid directory.
eu: Helmuga: %s
    
    Hau ez da baliozko direktorio bat.

en: Destination: %s
    
    Can not read or write the directory.
eu: Helmuga: %s
    
    Ezin da direktorioa irakurri edo idatzi.

en: Destination: %s
    
    File already exists.
    Do you want to overwrite?
eu: Helmuga: %s
    
    Fitxategia jada existitzen da.
    Gainidatzi nahi duzu?

en: Select this title for adding to the queue.
eu: Hautatu titulu hau ilaran gehitzeko.

note: Title label
en: No Title
eu: Titulurik ez

en: There is another title with the same destination file name.
    This title will not be added to the queue unless you change
    the output file name.
eu: Helmuga fitxategi izen bera duen beste titulu bat dago.
    Izenburu hau ez da ilaran gehituko
    irteerako fitxategiaren izena aldatzen ez bada.

en: %s
    
    Expanded Options:
    "%s"
eu: %s
    
    Aukera zabalduak:
    "%s"

en: %s
    
    Expanded Options:
    ""
eu: %s
    
    Aukera zabalduak:
    ""

en: %s: %.4g (Warning: lossless)
eu: %s: %.4g (Kontuz: galera gabea)
