ghb 1.6.0-git-a6a111e86 - en to no translation catalogue (164 entries)

en: _File
no: _Fil

en: _Preferences
no: _Alternativer

en: _Quit
no: _Avslutt

en: _Queue
no: _Køen

en: _Add
no: _Legg til

en: Add _Multiple
no: Legg til _Flere

en: _View
no: _Visning

en: _Preview
no: _Forhåndsvisning

en: _Activity Window
no: _Aktivitets Vindu

en: _Presets
no: _Forhåndsinnstillinger

en: _Save
no: _Lagre

en: _Delete
no: _Slett

en: _Import
no: _Importere

en: _Export
no: _Exportere

en: _Help
no: _Hjelp

en: _About
no: _Om

en: _Guide
no: _Veiledning

en: <b>Burned In</b>
no: <b>Brennet inn</b>

en: <b>Default</b>
no: <b>Standard</b>

en: <b>Forced Only</b>
no: <b>Bare Tvunget</b>

en: Start Encoding
no: Start Omkoding

en: Pause Encoding
no: Pause Omkodingen

en: Edit
no: Redigere

en: Preset:
no: Forhåndsinnstilt:

en: Title:
no: Tittel:

en: Summary
no: Sammendrag

en: About HandBrake
no: Om HandBrake

en: HandBrake is a GPL-licensed, multiplatform, multithreaded video transcoder.
no: HandBrake er en GPL-lisensiert, multiplatform, multitrådet video transkoder.

en: Choose Video Source
no: Velg Video Kilde

en: Add to Queue
no: Legg til Køen

en: Preview
no: Forhåndsvisning

en: Show Queue
no: Vis Køen

en: Queue
no: Køen

en: Show Activity Window
no: Vis Aktivt Vindu

en: Activity
no: Aktivitet

en: <b>Source:</b>
no: <b>Kilde:</b>

en: None
no: Ingen

en: Scanning...
no: Skanning...

en: Set the title to encode.
    By default the longest title is chosen.
    This is often the feature title of a DVD.
no: Sett tittelen som skal omkodes.
    Som standard er den lengste tittelen valgt.
    Det er ofte funksjons tittelen på en DVD.

en: For multi-angle DVD's, select the desired angle to encode.
no: For flere vinklet DVD'er, velg den ønskede vinkelen til omkoding.

en: Range of title to encode. Can be chapters, seconds, or frames.
no: Utvalg av titler til omkoding. Kan være Kapitler, sekunder, eller bilder.

en: Set the first chapter to encode.
no: Sett det første kapittelet til omkoding.

en: Set the last chapter to encode.
no: Sett det siste kapittelet til omkoding.

en: Reload
no: Last inn på nytt

en: Web Optimized
no: Internett optimalisert

en: Optimize the layout of the MP4 file for progressive download.
    This allows a player to initiate playback before downloading the entire file.
no: Optimaliser oppsettet av MP4 filen for fremskrittsvennlig nedlasting.
    Dette gjør det mulig å starte avspilling før hele filen er lastet ned.

en: iPod 5G Support
no: IPod 4G Støtte

en: Add iPod Atom needed by some older iPods.
no: Legg til iPod Atom som brukes av noen eldre versjoner av iPod.

en: Duration:
no: Varighet:

en: Left Crop
no: Venstre Beskjæring

en: Top Crop
no: Topp Beskjæring

en: Bottom Crop
no: Bunn Beskjæring

en: Right Crop
no: Høyre Beskjæring

en: Anamorphic:
no: Anamorfisk:

en: This is the width that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
no: Dette er bredden videoen vil bli lagret på.
    De faktiske visnings dimensjonene vil være forskjellig hvis piksel-formatet ikke er 1:1.

en: This is the height that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
no: Dette er høyden videoen vil bli lagret på.
    De faktiske visnings dimensjonene vil være forskjellig hvis piksel-formatet ikke er 1:1.

en: Grayscale
no: Gråskala

en: Video Encoder:
no: Video Omkoder:

en: Available video encoders.
no: Tilgjengelig video omkodere.

en: Framerate:
no: Bildefrekvens:

en: Output framerate.
    
    'Same as source' is recommended. If your source video has
    a variable framerate, 'Same as source' will preserve it.
no: Utdataens bildefrekvens.
    
    'Samme som kilde' er anbefalt. Hvis kilde videoen har
    en variabel bildefrekvens, 'Samme som kilde' vil bevare det.

en: Constant Framerate
no: Konstant Bildefrekvens

en: Enables constant framerate output.
no: Aktiverer konstant bildefrekvens utdata.

en: Peak Framerate (VFR)
no: Toppunkt Bildefrekvens (VFR)

en: Variable Framerate
no: Variabel Bildefrekvens

en: Enables variable framerate output.
    
    VFR is not compatible with some players.
no: Aktiverer variabel bildefrekvens utdata.
    
    VFR er ikke kompatibel med noen avspillere.

en: Constant Quality:
no: Konstant Kvalitet:

en: Bitrate (kbps):
no: Bithastighet (kbps)

en: Fast Decode
no: Rask Dekoding

en: Reduce decoder CPU usage.
    
    Set this if your device is struggling to play the output (dropped frames).
no: Reduser dekoders CPU bruk.
    
    Sett denne hvis din enhet sliter med avspilling av utdataen (mistede bilder).

en: Profile:
no: Profil:

en: Level:
no: Nivå:

en: More Settings:
no: Flere Innstillinger:

note: Add Button
en: Add
no: Legg til

en: Add new audio settings to the list
no: Legg til nye lyd innstillinger til listen

en: Add All
no: Legg til alle

en: Add all audio tracks to the list
no: Legg til alle lyd spor til listen

en: Reload all audio settings from defaults
no: Last inn på nytt alle lyd innstillinger fra standard

en: Remove
no: Fjern

en: Available Languages
no: Tilgjengelige Språk

en: Selected Languages
no: Valgt Språk

en: Use only first encoder for secondary audio
no: Bruk bare første omkoder for sekundær lyd

en: <b>Audio Encoder Settings:</b>
no: <b> Lyd Omkoder Innstillinger:</b>

en: Each selected source track will be encoded with all selected encoders
no: Hver valgt kilde spor vil bli omkodet med alle valgte omkodere

en: Encoder
no: Omkoder

en: Bitrate/Quality
no: Bithastighet/Kvalitet

en: Samplerate
no: Samplingsfrekvens

en: Preferred Language: None
no: Foretrukket Språk: Ingen

en: Chapter Markers
no: Kapittel Merker

en: Add chapter markers to output file.
no: Legg til kapittel merker til utdata filen

en: Chapters
no: Kapitler

en: Actors:
no: Skuespillere:

en: Director:
no: Regissør:

en: Release Date:
no: Utgivelsedato:

en: Comment:
no: Kommentar:

en: Genre:
no: Sjanger:

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Plot:
no: Handling:

en: Tags
no: Merkelapp

en: Destination filename for your encode.
no: Destinasjons filnavn for din omkoding.

en: Destination directory for your encode.
no: Destinasjons mappe for din omkoding.

en: Destination Directory
no: Destinasjons mappe

en: Cancel
no: Avbryt

en: Select All
no: Velg Alle

en: Mark all titles for adding to the queue
no: Merk alle titlene for å legge dem til køen

en: Clear All
no: Fjern Alle

en: Unmark all titles
no: Avmerk alle titlene

en: Destination files OK.  No duplicates detected.
no: Destinasjons fil OK. Ingen duplikat oppdaget.

en: Use automatic naming (uses modified source name)
no: Bruk automatisk navn givning (bruker modifiserte kilde navn)

en: Use iPod/iTunes friendly (.m4v) file extension for MP4
no: Bruk iPod/iTunes vennelig (.m4v) fil utvidelse for MP4

en: Number of previews
no: Antall av forhåndsvisninger

en: Allow HandBrake For Dummies
no: Tillat HandBrake for Idioter

en: Advanced
no: Avansert

en: <b>Description</b>
no: <b>Beskrivelse</b>

en: Source Track
no: Kilde Spor

en: Track Name:
no: Spor Navn:

en: Language
no: Språk

en: File:
no: Fil:

en: Burn into video
no: Brenn inn i videoen

en: Set Default Track
no: Sett Standard Spor

en: List of audio tracks available from your source.
no: Liste av lyd spor tilgjengelig fra din kilde

en: Set the audio codec to encode this track with.
no: Sett en lyd kodek til å omkode dette sporet med.

en: Set the bitrate to encode this track with.
no: Sett bithastigheten til å omkode dette sporet med.

en: Set the mixdown of the output audio track.
no: Sett nedmiksen til utdataens lyd spor.

en: Set the sample rate of the output audio track.
no: Sett samplingsfrekvensen til utdataens lyd spor.

note: Audio DRC Label
en: Off
no: Av

en: Quality:
no: Kvalitet:

en: Bitrate: %.4gkbps
no: Bithastighet: %.4gkbps

en: <small>Passthrough</small>
no: <small>Gjennomgang</small>

en: Add an audio encoder.
    Each selected source track will be encoded with all selected encoders.
no: Legg til en lyd omkoder.
    Hver valgte kilde spor vil bli kodet med alle valgte omkodere.

en: <b>Audio Quality:</b>
    For encoders that support it, adjust the quality of the output.
no: <b>Lyd Kvalitet:</b>
    For omkoderene som støtter det, juster kvaliteten på utdataen.

en: Remove this audio encoder
no: Fjern denne lyd omkoderen

en: Closing HandBrake will terminate encoding.
no: Lukking av HandBrake vil avslutte omkodingen.

en: Not Selected
no: Ikke Valgt

note: This needs to be in scanning and working since scanning happens fast enough that it can be missed
en: Scanning ...
no: Skanning ...

en: Stop Scan
no: Stopp Skanning

en: No Title Found
no: Ingen Tittel Funnet

en: %s
    
    %s in %d seconds ...
no: %s
    
    %s i %d sekunder ...

en: %sYour movie will be lost if you don't continue encoding.
no: %sDin video vil bli mistet hvis du ikke fortsetter med omkodingen.

en: Cancel Current and Stop
no: Avbryt Nåværende og Stopp

en: Cancel Current, Start Next
no: Avbryt Nåværende, Start Neste

en: Finish Current, then Stop
no: Fullføre Nåværende, Så Stopp

en: Continue Encoding
no: Fortsett Omkodingen

en: job %d of %d,
no: jobb %d av %d,

en: Encoding: %s%s%.2f %% (%.2f fps, avg %.2f fps, ETA %02dh%02dm%02ds)
no: Omkoder: %s%s%.2f %% (%.2f fps, snitt %.2f fps, ETA %02dh%02dm%02ds)

en: Encoding: %s%s%.2f %% (ETA %02dh%02dm%02ds)
no: Omkoder: %s%s%.2f %% (ETA %02dh%02dm%02ds)

en: Encoding: %s%s%.2f %%
no: Omkoder: %s%s%.2f %%

en: Searching for start time,
no: Søker etter start tid,

en: Scanning title %d of %d...
no: Skanning tittel %d av %d...

en: Scanning title %d of %d preview %d...
no: Skanning tittel %d av %d forhåndsvisning %d...

en: Paused
no: Pauset

en: Encode Done!
no: Omkoding Ferdig!

en: Encode Canceled.
no: Omkoding Kansellert.

en: Encode Failed.
no: Omkoding Feilet.

en: Muxing: This may take a while...
no: Multipleksing: Dette kan ta litt tid...

en: Encode Complete
no: Omkoding Fullført

en: Put down that cocktail, Your HandBrake queue is done!
no: Sett ned den drinken, Din Handbrake kø er ferdig!

en: Your encode is complete.
no: Din omkoding er fullført.

en: Quitting Handbrake
no: Avslutter Handbrake

en: Putting computer to sleep
no: Setter datamaskinen i dvale

en: Shutting down the computer
no: Slår av datamaskinen

en: Quit Handbrake
no: Avslutt HandBrake

en: Same as source
no: Samme som kilde

en: %s: %.4g (Warning: lossless)
no: %s: %.4g (Advarsel: Lossless)
