ghb 20240416-git-d9791800c - en to ka translation catalogue (303 entries)

en: _File
ka: _ფაილი

en: _Preferences
ka: გამართვა

note: Toss up a warning dialog
en: _Quit
ka: _გასვლა

en: _Queue
ka: _რიგი

en: _Add
ka: _დამატება

en: _Start Encoding
ka: კოდირების _დაწყება

en: _Pause Encoding
ka: კოდირების _შეჩერება

en: _View
ka: _ხედი

en: Presets _List
ka: პრესეტების _სია

en: _Preview
ka: _მინიატურა

en: _Activity Window
ka: _აქტივობის ფანჯარა

en: _Presets
ka: _პრესეტების

en: Set De_fault
ka: ნაგულისხმევად დაყე_ნება

en: _Save
ka: _შენახვა

en: Reset _Built-in Presets
ka: _ჩაშენებული პრესეტების საწყის მნიშვნელობეზე დაბრუნება

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _About
ka: _შესახებ

en: HandBrake For _Dummies
ka: HandBrake -ი სულელებისთვის

en: <b>Burned In</b>
ka: <b>ჩამწვარი</b>

en: <b>Default</b>
ka: <b>ნაგულისხმები</b>

en: <b>Forced Only</b>
ka: <b>მხოლოდ იძულებითი</b>

en: <b>SRT Offset</b>
ka: <b>SRT წანაცვლება</b>

en: <b>Track</b>
ka: <b>ტრეკი</b>

en: Presets
ka: პრესეტები

en: Actions
ka: ქმედებები

en: HandBrake Queue
ka: HandBrake -ის რიგი

en: Start Encoding
ka: კოდირების დაწყება

en: Start
ka: გაშვება

en: Pause Encoding
ka: კოდირების შეჩერება

en: Pause
ka: გაჩერება

en: Queue
ka: რიგი

en: 0 jobs pending
ka: დარჩენილია 0 დავალება

en: Options
ka: პარამეტრები

en: When Done:
ka: როცა დასრულდება:

en: Summary
ka: შეჯამება

en: Reset
ka: საწყისი მნიშვნელობები

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Preset:
ka: პრესეტი:

en: Source:
ka: წყარო:

en: Title:
ka: სათაური:

en: Destination:
ka: დანიშნულება:

en: Dimensions:
ka: ზომები:

en: Video:
ka: ვიდეო:

en: Audio:
ka: აუდიო:

en: Subtitles:
ka: სუბტიტრები:

en: Statistics
ka: სტატისტიკა

en: Pass:
ka: გადავლა:

en: Start Time:
ka: დაწყების დრო:

en: End Time:
ka: დასრულების დრო:

en: Paused Duration:
ka: პაუზის ხაგრძლივობა:

en: Encode Time:
ka: კოდირების დრო:

en: File Size:
ka: ფაილის ზომა:

en: Status:
ka: მდგომარეობა:

en: Activity Log
ka: აქტივობის ჟურნალი

en: About HandBrake
ka: HandBrake-ის შესახებ

en: Choose Video Source
ka: აირჩიეთ საწყისი ვიდეო

en: Open Source
ka: ღია კოდი

en: Add to Queue
ka: რიგში ჩამატება

en: Add To Queue
ka: რიგში ჩამატება

en: Show Presets Window
ka: პრესეტების ფანჯრის ჩვენება

en: Show Preview Window
ka: გადახედვის ფანჯრის ჩვენება

en: Preview
ka: მინიატურა

en: Show Queue
ka: რიგის ჩვენება

en: Show Activity Window
ka: აქტივობის ფანჯრის ჩვენება

en: Activity
ka: აქტივობა

en: <b>Source:</b>
ka: <b>წყარო:</b>

en: None
ka: არაფერი

en: Scanning...
ka: ძებნა ...

en: <b>Title:</b>
ka: <b>სათაური</b>

en: <b>Angle:</b>
ka: <b>კუთხე:</b>

en: <b>Range:</b>
ka: <b>დიაპაზონი:</b>

en: Set the first chapter to encode.
ka: პირველი დასაკოდირებელი თავი.

en: Set the last chapter to encode.
ka: ბოლოს დასაკოდირებელი თავი.

en: <b>Preset:</b>
ka: <b>პრესეტი:</b>

en: Choose Preset
ka: აირჩიეთ პრესეტი

en: <u><i>Modified</i></u>
ka: <u><i>შეცვლილია</i></u>

en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Save New Preset
ka: ახალი პრესეტის შენახვა

en: Save the current settings to a new Preset.
ka: მიმდინარე პარამეტრების ახალ პრესეტში შენახვა.

en: Format:
ka: ფორმატი:

en: Web Optimized
ka: ვებისთვის ოპტიმიზირებული

en: Align A/V Start
ka: A/V სწორების დაწყება

en: iPod 5G Support
ka: iPod 5G -ის მხარდაჭერა

en: Duration:
ka: ხანგრძლივობა:

en: hh:mm:ss
ka: სს:წთ:წმ

en: Tracks:
ka: &ტრეკები:

en: Filters:
ka: ფილტრები:

en: Size:
ka: ზომა:

en: Dimensions
ka: ზომები

en: <b>Source Dimensions</b>
ka: <b>წყაროს ზომები</b>

en: Storage Size:
ka: საცავის ზომა:

en: Display Size:
ka: ჩვენების ზომა:

en: Aspect Ratio:
ka: თანაფარდობა:

en: <b>Orientation &amp; Cropping</b>
ka: <b>ორიენტაცია &amp; ამოჭრა</b>

en: Flipping:
ka: გადაბრუნება:

en: Horizontal ⇌
ka: ჰორიზონტალური ⇌

en: Flip video horizontally.
ka: ვიდეოს ჰორიზონტალურად გადაბრუნება.

en: Rotation:
ka: შემობრუნება:

en: Cropping:
ka: ამოჭრა:

en: How to apply crop settings.
ka: როგორ გადავატაროთ ამოჭრის პარამეტრები.

en: Left Crop
ka: მარცხნივ ამოჭრა

en: Top Crop
ka: ზემოთ ამოჭრა

en: Bottom Crop
ka: ქვემოთ ამოჭრა

en: Right Crop
ka: მარჯვნივ ამოჭრა

en: <b>Resolution &amp; Scaling</b>
ka: <b>გაფართოება და მასშტაბირება</b>

en: Resolution Limit:
ka: გარჩევადობის ლიმიტი:

en: Maximum Size:
ka: მაქსიმალური ზომა:

en: Anamorphic:
ka: ანამორფული:

en: Pixel Aspect:
ka: პიქსელის ასპექტი:

en: Scaled Size:
ka: გადიდებული ზომა:

en: Optimal Size
ka: ოპტიმალური ზომა

en: Allow Upscaling
ka: გადიდების ნების დართვა

en: <b>Borders</b>
ka: <b>საზღვრები</b>

en: Fill:
ka: შევსება:

en: Add a border around the video.
ka: ვიდეოს გარშემო საზღვრის დამატება.

en: Color:
ka: ფერი:

en: <b>Final Dimensions</b>
ka: <b>საბოლოო ზომები</b>

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Filters
ka: ფილტრები

en: Colorspace:
ka: ფერების სივრცე:

en: Grayscale
ka: ნაცრისფერი

en: Video
ka: ვიდეო

en: Video Encoder:
ka: ვიდეო ენკოდერი:

en: Available video encoders.
ka: ხელმისაწვდომი ვიდეო ენკოდერები.

en: Framerate:
ka: კადრების სიჩქარე:

en: Constant Framerate
ka: მუდმივი კადრების სიჩქარე

en: Variable Framerate
ka: ცვლადი კადრების სიჩქარე

en: Constant Quality:
ka: მუდმივი ხარისხი:

en: Quality
ka: ხარისხი

en: Bitrate (kbps):
ka: ბიტური სიჩქარე(კბწმ):

en: Profile:
ka: პროფილი:

en: Level:
ka: დონე:

en: Audio
ka: აუდიო

en: Remove
ka: წაშლა

en: Subtitles
ka: სუბტიტრები

en: Chapters
ka: თავები

en: Index
ka: ინდექსი

en: Duration
ka: ხანგრძლოვობა

en: Title
ka: სათაური

en: Tags
ka: ჭდეები

en: Actors:
ka: მსახიობები:

en: Director:
ka: რეჟისორი:

en: Release Date:
ka: რელიზის თარიღი:

en: Comment:
ka: კომენტარი:

en: Genre:
ka: ჟანრი:

en: Description:
ka: აღწერა:

en: Plot:
ka: გრაფიკი:

en: <b>Save As:</b>
ka: <b>შენახვა, როგორც:</b>

en: Destination filename for your encode.
ka: თქვენი კოდირების სამიზნე ფაილის სახელი.

en: <b>To:</b>
ka: <b>ვის:</b>

en: Destination directory for your encode.
ka: თქვენი კოდირების სამიზნე საქაღალდის საქხელი.

en: Destination Directory
ka: სამიზნე საქაღალდე

en: Add
ka: დამატება

en: Available Languages
ka: ხელმისაწვდომი ენები

en: Selected Languages
ka: შერჩეული ენები

en: Encoder
ka: ეკოდერი

en: Bitrate/Quality
ka: ბიტური სიჩქარე/ხარისხი

en: Mixdown
ka: შერევა

en: Samplerate
ka: სემპლებისსიჩქარე

en: Gain
ka: გაძლიერება

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Clear All
ka: ყველას გასუფთავება

en: Unmark all titles
ka: ყველა სათაურის მონიშვნის მოხსნა

en: Preferences
ka: მორგება

en: General
ka: ზოგადი

en: Auto-Name Template
ka: შაბლონისა ავტომატური სახელი

en: Number of previews
ka: მინიატურების რაოდენობა

[ctx: Queue tab in Preferences window]
en: Queue
ka: რიგი

en: GB
ka: გბ

en: Advanced
ka: დამატებითი

en: Temp Directory
ka: დროებითი საქაღალდე

en: Activity Log Verbosity Level
ka: აქტივობის ჟურნალში ჩანაწერების დონე

en: Activity Log Longevity
ka: აქტივობის ჟურნალის ხანგრძლივობა

en: Preset Name:
ka: პრესეტის სახელი:

en: Category:
ka: კატეგორია:

en: Category Name:
ka: კატეგორიის სახელი:

en: Default Preset
ka: ნაგულისხმები პრესეტი

en: HandBrake Preview
ka: HandBrake -ის მინიატურა

en: Select preview frames.
ka: აირჩიეთ მინიატურის კადრები.

en: <b>Duration:</b>
ka: <b>ხანგრძლივობა:</b>

en: Source Resolution
ka: წყაროს გაფართოება

note: Audio DRC Label
en: Off
ka: გამორთულია

en: %ddB
ka: %dდბ

en: Quality:
ka: ხარისხი:

en: Bitrate: %dkbps
ka: ბიტური სიჩქარე: %dკბწმ

en: %.4gkHz
ka: %.4gკჰც

en: <small>%d - %s (%.4gkHz)</small>
ka: <small>%d - %s (%.4gკჰც)</small>

en: Bitrate: %.4gkbps
ka: ბიტური სიჩქარე: %.4gკბწმ

en: %sGain: %s
    DRC: %s
    Track Name: %s
ka: %sგაძლიერება: %s
    DRC: %s
    ტრეკის სახელი: %s

en: %sGain: %s
    DRC: %s
ka: %sგაძლიერება: %s
    DRC: %s

en: Bitrate
ka: სიჩქარე

note: Audio Gain Label
en: 0dB
ka: 0დბ

en: Remove this audio encoder
ka: ამ აუდიო ენკოდერის ამოღება

en: Not Selected
ka: მოუნიშნავი

en: Detected DVD devices:
ka: ნაპოვნი DVD მოწყობილობები:

note: This needs to be in scanning and working since scanning happens fast enough that it can be missed
en: Scanning ...
ka: ძებნა ...

en: Stop Scan
ka: ძებნის შეჩერება

en: Open Source Directory
ka: წყაროს საქაღალდის გახსნა

en: _Open
ka: _გახსნა

en: _Cancel
ka: გაუქმება

en: , Default
ka: , ნაგულისხმები

en: No Title Found
ka: სათაური ვერ ვიპოვე

en: New Video
ka: ახალი ვიდეო

en: Cancel Current and Stop
ka: მიმდინარის გაუქმება და გაჩერება

en: Cancel Current, Start Next
ka: მიმდინარის გაუქმება და შემდეგის გაშვება

en: Continue Encoding
ka: კოდირების გაგრძელება

en: job %d of %d,
ka: %d დავალება %d-დან,

en: Paused
ka: შეჩერება

en: Encode Done!
ka: კოდირება დასრულდა!

en: Encode Canceled.
ka: კოდირება გაუქმდა.

en: Encode Failed.
ka: კოდირების შეცდომა.

en: Your encode is complete.
ka: თქვენი კოდირება დასრულდა.

en: Putting computer to sleep
ka: კომპიუტერის დაძინება

en: Shutting down the computer
ka: კომპიუტერის გამორთვა

en: Foreign Audio Subtitle Track
ka: უცხო აუდიო სუბტიტრების ტრეკი

en: First Selected Track
ka: პირველი მონიშნული რეკი

en: Chapters:
ka: თავები:

en: Seconds:
ka: წამი:

en: Frames:
ka: კადრები:

en: Do Nothing
ka: არაფერი

en: Quit Handbrake
ka: Handbrake-დან გასვლა

en: Put Computer To Sleep
ka: კომპიუტერის დაძინება

en: Shutdown Computer
ka: კომპიუტერის გამორთვა

en: Custom
ka: სხვა

en: Week
ka: კვირა

en: Month
ka: თვე

en: Year
ka: წელი

en: Immortal
ka: უკვდავი

en: Black
ka: შავი

en: Dark Gray
ka: მუქი ნაცრისფერი

en: Gray
ka: ნაცრისფერი

en: White
ka: თეთრი

en: Spatial
ka: სივრცითი

en: Fast
ka: სწრაფი

en: Optimal
ka: ოპტიმალური

en: Strict
ka: მკაცრი

en: Normal
ka: ნორმალური

en: Simple
ka: მარტივი

en: Smart
ka: ჭკვიანი

en: Diamond
ka: პრიზმა

en: Hexagon
ka: ექვსკუთხედი

en: 9: RD refine in all frames
ka: 9: RD ყველა კადრში დახვეწა

en: 10: QPRD in all frames
ka: 10: QPRD ყველა კადრში

en: 11: No early terminations in analysis
ka: 11: ანალიზის ნაადრევი შეწყვეტის გარეშე

en: Most
ka: თითქმის ყველა

en: Some
ka: ზოგი

en: All
ka: ყველა

en: Encode only
ka: მხოლოდ კოდირება

en: Always
ka: ყოველთვის

en: Same as source
ka: იგივე, რაც წყარო

en: (NTSC Film)
ka: (NTSC ფილმი)

en: (PAL Film/Video)
ka: (PAL ფილმი/ვიდეო)

en: (NTSC Video)
ka: (NTSC ვიდეო)

en: No Titles
ka: სათაურების გაერშე

note: No audio. set some default
en: No Audio
ka: აუდიოს გარეშე

en: Continue
ka: გაგრძელება

note: No valid title, stop right there
en: No title found.
ka: სათაური ვერ ვიპოვე.

en: Encode Complete
ka: კოდირება დასრულდა

en: Encoding Paused
ka: კოდირება შეჩერებულია

en: Preset Name
ka: პრესეტის სახელი

en: Load backup presets
ka: მარქაფი პრესეტების ჩატვირთვა

en: Get me out of here!
ka: აქედან გამიყვანეთ!

en: Presets (*.json)
ka: პრესეტები (*.json)

en: Export Preset
ka: პრესეტის გატანა

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: %s (Modified)
ka: %s (შეიცვალა)

en: Align A/V
ka: A/V სწორება

en: %s, Bitrate %dkbps
ka: %s, ბიტური სიჩქარე %dკბწმ

en: %sPreset %s
ka: %sპრესეტი %s

en: %sProfile %s
ka: %sპროფილი %s

en: %sLevel %s
ka: %sდონე %s

en: Pending
ka: დარჩენილი

en: Completed
ka: დასრულებულია

en: Canceled
ka: გაუქმებულია

en: Failed
ka: ჩაიშალა

en: %d Day %02d:%02d:%02d
ka: %d დღე %02d:%02d:%02d

en: %d Days %02d:%02d:%02d
ka: %d დღე %02d:%02d:%02d

en: B
ka: ბ

en: KB
ka: კბ

en: MB
ka: მბ

en: Not Available
ka: მიუწვდომელია

en: Foreign Audio Search
ka: გარე აუდიოს მოძებნა

en: Encode
ka: კოდირება

note: Should never happen
en: Error
ka: შეცდომა

en: pass %d of %d
    %s
ka: გავლა %d %d-დან
    %s

en: Scanning Title
ka: სათაურის სკანირება

en: Encoding In Progress
ka: მიმდინარეობს კოდირება

note: Should never happen
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Export Queue
ka: რიგის გატანა

en: Import Queue
ka: რიგის შემოტანა

en: Resume, I've fixed the problem
ka: გაგრძელება, პრობლემა გავასწორე

en: Stop
ka: შეჩერება

en: Stop Encoding
ka: კოდირების გაჩერება

en: S_top Encoding
ka: კოდირების _გაჩერება

en: Resume
ka: გაგრძელება

en: Resume Encoding
ka: კოდირების გაგრძელება

en: _Resume Encoding
ka: კოდირების _გაგრძელება

en: Forced Subtitles Only
ka: მხოლოდ იძულებითი სუბტიტრები

en: Preferred Language: %s
ka: სასურველი ენა: %s

en: Overwrite
ka: თავზე გადაწერა

note: Title label
en: No Title
ka: სათაურის გარეშე

en: OK
ka: დიახ
