haruna - en to ca translation catalogue (473 entries)

en: Feature-rich command-line audio/video downloader
ca: Descarregador d'àudio/vídeo ric en funcions de línia d'ordres

[ctx: @title]
en: Media player
ca: Reproductor multimèdia

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Command line video player
ca: Reproductor de vídeo de línia d'ordres

en: Cross-platform solution to record, convert and stream audio and video
ca: Una solució multiplataforma per a enregistrar, convertir i transmetre àudio i vídeo

[ctx: @info:shell]
en: File to open
ca: Fitxer a obrir

[ctx: @info:shell]
en: Allows to temporarily override the yt-dlp format selection setting. Will be overwritten if the setting is changed through the GUI
ca: Permet sobreescriure temporalment la configuració de selecció del format «yt-dlp». Se sobreescriurà si la configuració es canvia a través de la IGU

[ctx: @info reason for blocking sleep and screen slocking]
en: Playing media file
ca: Reproducció de fitxer multimèdia

[ctx: @action]
en: Open Actions Dialog
ca: Obre el diàleg d'opcions

[ctx: @action]
en: About Haruna
ca: Quant a l'Haruna

[ctx: @action]
en: Report bug
ca: Informeu d'un error

[ctx: @action]
en: Sponsor Haruna
ca: Patrocineu l'Haruna

[ctx: @action]
en: Cycle Up Audio Track
ca: Circula cap amunt les pistes d'àudio

[ctx: @action]
en: Cycle Down Audio Track
ca: Circula cap avall les pistes d'àudio

[ctx: @action]
en: Settings
ca: Configuració

[ctx: @action]
en: Configure Keyboard Shortcuts
ca: Configura les dreceres de teclat

[ctx: @action]
en: Exit Fullscreen
ca: Surt de la pantalla completa

[ctx: @action]
en: Step Frame Forward
ca: Avança un pas de fotogrames

[ctx: @action]
en: Step Frame Backward
ca: Recula un pas de fotogrames

[ctx: @action]
en: Load Last Played File
ca: Carrega el darrer fitxer reproduït

[ctx: @action]
en: Mute
ca: Silenci

[ctx: @action]
en: Open Context Menu
ca: Obre el menú contextual

[ctx: @action]
en: Opens and closes the context menu at the position of the mouse pointer
ca: Obre i tanca el menú contextual a la posició del punter del ratolí

[ctx: @action]
en: Open File
ca: Obre un fitxer

[ctx: @action]
en: Add External Subtitle…
ca: Afegeix subtítols externs…

[ctx: @action]
en: Open URL
ca: Obre un URL

[ctx: @action]
en: Increase Playback Speed
ca: Augmenta la velocitat de reproducció

[ctx: @action]
en: Decrease Playback Speed
ca: Disminueix la velocitat de reproducció

[ctx: @action]
en: Reset Playback Speed
ca: Reinicialitza la velocitat de reproducció

[ctx: @action]
en: Play/Pause
ca: Reproducció/Pausa

[ctx: @action]
en: Play Next
ca: Reprodueix el següent

[ctx: @action]
en: Play Previous
ca: Reprodueix l'anterior

[ctx: @action]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: @action]
en: Restart Playback
ca: Reinicia la reproducció

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Forward
ca: Cerca un pas petit endavant

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Backward
ca: Cerca un pas petit enrere

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Forward
ca: Cerca un pas mitjà endavant

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Backward
ca: Cerca un pas mitjà enrere

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Forward
ca: Cerca un pas gran endavant

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Backward
ca: Cerca un pas gran enrere

[ctx: @action]
en: Seek To Next Chapter
ca: Cerca fins al capítol següent

[ctx: @action]
en: Seek To Previous Chapter
ca: Cerca fins al capítol anterior

[ctx: @action]
en: Seek To Next Subtitle
ca: Cerca al subtítol següent

[ctx: @action]
en: Seek To Previous Subtitle
ca: Cerca al subtítol anterior

[ctx: @action]
en: Seek To Watch Later Position
ca: Ves a la posició de mirar després

[ctx: @action]
en: Set Loop
ca: Estableix el bucle

[ctx: @action]
en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

[ctx: @action]
en: Toggle Subtitles
ca: Commuta els subtítols

[ctx: @action]
en: Increase Subtitle Font Size
ca: Augmenta la mida de la lletra dels subtítols

[ctx: @action]
en: Decrease Subtitle Font Size
ca: Disminueix la mida de la lletra dels subtítols

[ctx: @action]
en: Move Subtitle Up
ca: Mou els subtítols cap amunt

[ctx: @action]
en: Move Subtitle Down
ca: Mou els subtítols cap avall

[ctx: @action]
en: Show Subtitles Earlier
ca: Mostra els subtítols abans

[ctx: @action]
en: Show Subtitles Later
ca: Mostra els subtítols després

[ctx: @action]
en: Cycle Up Subtitle
ca: Circula cap amunt els subtítols

[ctx: @action]
en: Cycle Down Subtitle
ca: Circula cap avall els subtítols

[ctx: @action]
en: Toggle Deinterlacing
ca: Commuta el desentrellaçat

[ctx: @action]
en: Toggle Fullscreen
ca: Commuta a pantalla completa

[ctx: @action]
en: Toggle Menu Bar
ca: Commuta la barra de menús

[ctx: @action]
en: Toggle Header
ca: Commuta la capçalera

[ctx: @action]
en: Playlist
ca: Llista de reproducció

[ctx: @action]
en: Move Video Left
ca: Mou el vídeo a l'esquerra

[ctx: @action]
en: Move Video Right
ca: Mou el vídeo a la dreta

[ctx: @action]
en: Move Video Up
ca: Mou el vídeo cap amunt

[ctx: @action]
en: Move Video Down
ca: Mou el vídeo cap avall

[ctx: @action]
en: Rotate clockwise
ca: Gira en sentit horari

[ctx: @action]
en: Rotate counter clockwise
ca: Gira en sentit antihorari

[ctx: @action]
en: Volume Up
ca: Apuja el volum

[ctx: @action]
en: Volume Down
ca: Abaixa el volum

[ctx: @action]
en: Zoom In
ca: Apropa

[ctx: @action]
en: Zoom Out
ca: Allunya

[ctx: @action]
en: Reset Zoom
ca: Reinicialitza el zoom

[ctx: @action]
en: Increase Contrast
ca: Augmenta el contrast

[ctx: @action]
en: Decrease Contrast
ca: Disminueix el contrast

[ctx: @action]
en: Reset Contrast
ca: Reinicialitza el contrast

[ctx: @action]
en: Increase Brightness
ca: Augmenta la lluminositat

[ctx: @action]
en: Decrease Brightness
ca: Disminueix la lluminositat

[ctx: @action]
en: Reset Brightness
ca: Reinicialitza la lluminositat

[ctx: @action]
en: Increase Gamma
ca: Augmenta la gamma

[ctx: @action]
en: Decrease Gamma
ca: Disminueix la gamma

[ctx: @action]
en: Reset Gamma
ca: Reinicialitza la gamma

[ctx: @action]
en: Increase Saturation
ca: Augmenta la saturació

[ctx: @action]
en: Decrease Saturation
ca: Disminueix la saturació

[ctx: @action]
en: Reset Saturation
ca: Reinicialitza la saturació

[ctx: @info]
en: The chosen shortcut conflicts with the shortcut of the <b>%1</b> action.<br><br>Do you want to reassign the shortcut?
ca: La drecera triada entra en conflicte amb la drecera de l'acció <b>%1</b>.<br><br>Voleu reassignar la drecera?

[ctx: @action:button]
en: Reassign
ca: Reassigna

[ctx: @info:tooltip; %1 is a video title/filename]
en: Could not play: %1
ca: No s'ha pogut reproduir: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle timing: %1 seconds
ca: Temps dels subtítols: %1 segons

[ctx: @info:tooltip; %1 is an absolute path]
en: File doesn't exist: %1
ca: El fitxer no existeix: %1

[ctx: @action The "None" subtitle track is used to clear/unset selected track]
en: None
ca: Sense

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot failed
ca: La captura de pantalla ha fallat

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot taken
ca: S'ha pres una captura de pantalla

[ctx: @info:tooltip osd; %1 is a filename with path]
en: Screenshot: %1
ca: Captura de pantalla: %1

[ctx: Error message when video can't be decoded/played]
en: No video track detected, most likely the video track can't be decoded/played due to missing codecs
ca: No s'ha detectat cap pista de vídeo, és molt probable que la pista de vídeo no es pugui descodificar o reproduir a causa de còdecs que manquen

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Skipped chapter: %1
ca: Capítol saltat: %1

[ctx: @action:button]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: @action:button]
en: Add…
ca: Afegeix…

[ctx: @action:button]
en: Files
ca: Fitxers

[ctx: @action:button]
en: Playlist
ca: Llista de reproducció

[ctx: @action:button]
en: Sort
ca: Ordena

[ctx: @action:button]
en: Ascending
ca: Ascendent

[ctx: @action:button]
en: Descending
ca: Descendent

[ctx: @action:button]
en: None
ca: Sense

[ctx: @action:button]
en: File Name
ca: Nom del fitxer

[ctx: @action:button]
en: Title
ca: Títol

[ctx: @action:button]
en: Duration
ca: Durada

[ctx: @action:button]
en: Modified Date
ca: Data de modificació

[ctx: @action:button]
en: File Size
ca: Mida del fitxer

[ctx: @action:button, as in 'Track no on a Audio CD', not 'subtitle track']
en: Track No
ca: Núm. de pista

[ctx: @action:button]
en: Sample Rate
ca: Freqüència del mostreig

[ctx: @action:button]
en: Bitrate
ca: Taxa de bits

[ctx: @action:button]
en: Custom…
ca: Personalitzat…

[ctx: @action:button]
en: Playback
ca: Reproducció

[ctx: @action:button]
en: Repeat playlist
ca: Repeteix la llista de reproducció

[ctx: @action:button]
en: Stop after last item
ca: Atura després del darrer element

[ctx: @action:button]
en: Repeat item
ca: Repeteix l'element

[ctx: @action:button]
en: Stop after item
ca: Atura després de l'element

[ctx: @action:button]
en: Random Playback
ca: Reproducció aleatòria

[ctx: @action:button]
en: Clear
ca: Neteja

[ctx: @action:button]
en: Save As
ca: Desa com a

[ctx: @action:button]
en: Add new playlist
ca: Afegeix una llista de reproducció nova

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename
ca: Reanomena

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @action:button]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: @info]
en: Neither <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> nor <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a> was found.
ca: No s'ha trobat ni el <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> ni el <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a>.

[ctx: @placeholder]
en: playlist name
ca: nom de la llista de reproducció

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Containing Folder
ca: Obre la carpeta contenidora

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in Browser
ca: Obre en el navegador

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in Thumbnail Generator
ca: Obre el generador de miniatures

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Name
ca: Copia el nom

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Path
ca: Copia el camí

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy URL
ca: Copia l'URL

[ctx: @action:inmenu]
en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

[ctx: @action:inmenu]
en: Deselect All
ca: Desselecciona-ho tot

[ctx: @action:inmenu]
en: Invert Selection
ca: Inverteix la selecció

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove from Playlist
ca: Elimina de la llista de reproducció

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Selected from Playlist
ca: Elimina la selecció de la llista de reproducció

[ctx: @action:inmenu]
en: Scroll to Playing Item
ca: Desplaceu-vos per a reproduir l'element

[ctx: @action:inmenu]
en: Move File to Trash
ca: Mou el fitxer a la paperera

[ctx: @action:inmenu]
en: Move Selected Files to Trash
ca: Mou els fitxers seleccionats a la paperera

[ctx: @title:window]
en: Select file
ca: Selecció de fitxer

[ctx: @title:configure sort window]
en: Advanced Sort and Group By
ca: Ordenació i agrupació avançada

[ctx: @label which playlist is affected, %1 is the playlist name]
en: Playlist: %1
ca: Llista de reproducció: %1

[ctx: @label sort]
en: Sorting
ca: Ordenació

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter
ca: Filtre

[ctx: @action:inmenu all]
en: All
ca: Tot

[ctx: @action:inmenu file]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: @action:inmenu audio]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: @action:inmenu video]
en: Video
ca: Vídeo

[ctx: @action:inmenu]
en: Ascending
ca: Ascendent

[ctx: @action:inmenu]
en: Descending
ca: Descendent

[ctx: @label group]
en: Grouping
ca: Agrupament

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Sections
ca: Mostra les seccions

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide section labels in the playlist view. <br>If the playlist is not sorted by the included group properties in the same order, then the sections might not be unique.
ca: Mostra/oculta les etiquetes de les seccions a la vista de la llista de reproducció. <br>Si la llista de reproducció no està ordenada per les propietats de grup incloses en el mateix ordre, llavors les seccions podrien no ser úniques.

[ctx: @action:inmenu add new line button]
en: Add New Line
ca: Afegeix una línia nova

[ctx: @info:tooltip show blank]
en: Property is hidden if empty or not unique.
ca: La propietat està oculta si és buida o no única.

[ctx: @info:tooltip hide blank]
en: Property is shown, if empty a placeholder will be shown.
ca: La propietat es mostra, si és buida es mostrarà una variable de substitució.

[ctx: @info:tooltip group order]
en: Sort ascending
ca: Ordenació ascendent

[ctx: @info:tooltip group order]
en: Sort descending
ca: Ordenació descendent

[ctx: @info:tooltip group order]
en: Same as primary sort order
ca: El mateix que el criteri d'ordenació primari

[ctx: @info:tooltip; %1 playlist with same name]
en: Playlists with same name is not allowed: %1
ca: No es permeten llistes de reproducció amb el mateix nom: %1

[ctx: @label:button file name]
en: File Name
ca: Nom del fitxer

[ctx: @label:button duration]
en: Duration
ca: Durada

[ctx: @label:button date]
en: Date
ca: Data

[ctx: @label:button file size]
en: File Size
ca: Mida del fitxer

[ctx: @label:button title]
en: Title
ca: Títol

[ctx: @label:button, as in 'Track no on a Audio CD', not 'subtitle track']
en: Track No
ca: Núm. de pista

[ctx: @label:button sample rate]
en: Sample Rate
ca: Freqüència de mostreig

[ctx: @label:button bitrate]
en: Bitrate
ca: Taxa de bits

[ctx: @label:button folder]
en: Folder
ca: Carpeta

[ctx: @label:button file type]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: @label:button file extension]
en: Extension
ca: Extensió

[ctx: @label:button disc no]
en: Disc No
ca: Núm. disc

[ctx: @label:button release year]
en: Release Year
ca: Any d'edició

[ctx: @label:button genre]
en: Genre
ca: Gènere

[ctx: @label:button album]
en: Album
ca: Àlbum

[ctx: @label:button artist]
en: Artist
ca: Artista

[ctx: @label:button album artist]
en: Album Artist
ca: Artista de l'àlbum

[ctx: @label:button composer]
en: Composer
ca: Editor

[ctx: @label:button lyricist]
en: Lyricist
ca: Lletrista

[ctx: @label:button audio codec]
en: Audio Codec
ca: Còdec d'àudio

[ctx: @label:button framerate]
en: Framerate
ca: Freqüència dels fotogrames

[ctx: @label:button video codec]
en: Video Codec
ca: Còdec de vídeo

[ctx: @label:button video orientation]
en: Orientation
ca: Orientació

[ctx: @label:button resolution]
en: Resolution
ca: Resolució

[ctx: @label:button put new line]
en: New Line
ca: Línia nova

[ctx: @title:group]
en: No Genre
ca: Sense gènere

[ctx: @title:group]
en: No Album
ca: Sense àlbum

[ctx: @title:group]
en: No Artist
ca: Sense artista

[ctx: @title:group]
en: No Album Artist
ca: Sense artista d'àlbum

[ctx: @title:group]
en: No Composer
ca: Sense compositor

[ctx: @title:group]
en: No Lyricist
ca: Sense lletrista

[ctx: @title:group]
en: No Release Year
ca: Sense any d'edició

[ctx: @title:group]
en: Not a Video
ca: No té vídeo

[ctx: @title:group]
en: No Audio Codec
ca: Sense còdec d'àudio

[ctx: @title:group]
en: No Video Codec
ca: Sense còdec de vídeo

[ctx: @title:group]
en: Video File
ca: Fitxer de vídeo

[ctx: @title:group]
en: Audio File
ca: Fitxer d'àudio

[ctx: @title:group]
en: Landscape
ca: Horitzontal

[ctx: @title:group]
en: Portrait
ca: Vertical

[ctx: @title:group]
en: Square
ca: Quadrat

[ctx: @label:title name of default playlist tab]
en: Default
ca: Predeterminada

[ctx: @info:tooltip; %1 is an ID, %2 is a language code (e.g. eng)]
en: Audio: %1 %2
ca: Àudio: %1 %2

[ctx: osd message when trying to open subtitle selection dialog while no file is open]
en: Can’t load subtitle when no file is open
ca: No es pot carregar el subtítol quan no hi ha cap fitxer obert

[ctx: @info:tooltip]
en: Playback speed: %1
ca: Velocitat de reproducció: %1

[ctx: @info:tooltip; %1 is the timestamp where the loop starts]
en: Loop start: %1
ca: Inici de la repetició: %1

[ctx: @info:tooltip, use en dash for the range]
en: Loop: %1–%2
ca: Repetició: %1–%2

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop cleared
ca: S'ha esborrat la repetició

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles off
ca: Desactiva els subtítols

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles on
ca: Activa els subtítols

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: None
ca: Subtítols: Cap

[ctx: @info:tooltip; %1 is an ID, %2 is a language code (e.g. eng)]
en: Subtitle: %1 %2
ca: Subtítol: %1 %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle scale: %1
ca: Escala dels subtítols: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Deinterlace: %1
ca: Desentrellaça: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: %1
ca: Lluminositat: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: 0
ca: Lluminositat: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: %1
ca: Saturació: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: 0
ca: Saturació: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Start playback
ca: Inicia la reproducció

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause playback
ca: Fa pausa a la reproducció

[ctx: @info:tooltip]
en: Play previous file
ca: Reprodueix el fitxer anterior

[ctx: @info:tooltip]
en: Play next file
ca: Reprodueix el fitxer següent

[ctx: @info:tooltip]
en: Open chapters menu
ca: Obre el menú de capítols

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining: %1
ca: Resta: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a color
ca: Selecciona un color

[ctx: @title:window]
en: Select Color
ca: Selecció de color

[ctx: @action:inmenu]
en: Recent Files
ca: Fitxers recents

[ctx: @title:menu]
en: Primary Subtitle
ca: Subtítol primari

[ctx: @title:menu]
en: Secondary Subtitle
ca: Subtítol secundari

[ctx: @title:menu]
en: Audio Track
ca: Pista d'àudio

[ctx: @action:inmenu]
en: &More
ca: &Més

[ctx: @info:placeholder]
en: No action found.
ca: No s'ha trobat cap acció.

[ctx: @label; Below is a list of folders containing subtitles]
en: Load subtitles from
ca: Carrega els subtítols des de

[ctx: @info:tooltip;]
en: When a relative folder name starts with * (asterisk) and recursive search is enabled, all folders containing that name will be searched.
    Relative folders are relative to the playing file's folder.
ca: Quan un nom de carpeta relativa comença per * (asterisc) i la cerca recursiva està activada, se cercaran totes les carpetes que contenen aquest nom.
    Les carpetes relatives són relatives a la carpeta del fitxer en reproducció.

[ctx: @action:button]
en: Confirm Deletion
ca: Confirma la supressió

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete this folder from list
ca: Suprimeix aquesta carpeta de la llista

[ctx: @info:tooltip]
en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: No folder set
ca: No s'ha definit cap carpeta

[ctx: @action:button]
en: Add New Folder
ca: Afegeix una carpeta nova

[ctx: @info:tooltip add new subtitle folder setting]
en: Add a folder in which to look for subtitles.
ca: Afegeix una carpeta en la qual cercar els subtítols.

[ctx: @label:check]
en: Search subtitles recursively
ca: Cerca recursivament els subtítols

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles are searched recursively in the folders defined by the “%1” setting.
    Only relative folders are searched.
ca: Els subtítols se cerquen recursivament a les carpetes definides a l'opció «%1».
    Només se cerquen carpetes relatives.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Subtitles
ca: Subtítols

[ctx: @action:intoolbar]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Chapters
ca: Omet els capítols

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically skips chapters containing certain words/characters.
    Check “Playback” settings for more details.
ca: Omet automàticament els capítols que contenen certes paraules/caràcters.
    Comproveu els paràmetres de «Reproducció» per a més detalls.

[ctx: @title:window]
en: Select File
ca: Selecció de fitxer

[ctx: @title:window]
en: Select Subtitles File
ca: Selecció de fitxer de subtítols

[ctx: @action:button]
en: Open
ca: Obre

[ctx: @title:menu]
en: &Audio
ca: &Àudio

[ctx: @title:menu]
en: &Track
ca: Pis&ta

[ctx: @title:menu]
en: &File
ca: &Fitxer

[ctx: @title:menu]
en: Recent Files
ca: Fitxers recents

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear List
ca: Neteja la llista

[ctx: @title:menu]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: @title:menu]
en: &Playback
ca: Re&producció

[ctx: @title:menu]
en: Seek
ca: Cerca

[ctx: @title:menu]
en: &Settings
ca: A&rranjament

[ctx: @action:inmenu]
en: Playback
ca: Reproducció

[ctx: @action:inmenu]
en: Video
ca: Vídeo

[ctx: @action:inmenu]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: @action:inmenu]
en: Subtitles
ca: Subtítols

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist
ca: Llista de reproducció

[ctx: @action:inmenu]
en: Mouse
ca: Ratolí

[ctx: @action:inmenu]
en: Shortcuts
ca: Dreceres

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Commands
ca: Ordres personalitzades

[ctx: @action:inmenu]
en: Debug
ca: Depuració

[ctx: @action:inmenu]
en: About
ca: Quant al

[ctx: @title:menu]
en: &Subtitles
ca: &Subtítols

[ctx: @title:menu]
en: &Video
ca: &Vídeo

[ctx: @title:menu]
en: Adjustments
ca: Ajustaments

[ctx: @title:menu]
en: &View
ca: &Visualitza

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Menubar
ca: Oculta la barra de menús

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Menubar
ca: Mostra la barra de menús

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Toolbar
ca: Oculta la barra d'eines

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Toolbar
ca: Mostra la barra d'eines

[ctx: @title:menu]
en: Playback Speed
ca: Velocitat de reproducció

[ctx: @info:tooltip]
en: Volume: %1
ca: Volum: %1

[ctx: @info:drag&drop append items]
en: Add to Playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció

[ctx: @info:drag&drop play now]
en: Play Now
ca: Reprodueix ara

[ctx: @label:textbox]
en: Preferred language
ca: Idioma preferit

[ctx: @label:spinbox]
en: Preferred track
ca: Pista preferida

[ctx: @label:spinbox]
en: Volume step
ca: Pas del volum

[ctx: @title]
en: Replay gain
ca: Guany de repetició

[ctx: @item:listbox replay gain]
en: Disabled
ca: Desactivat

[ctx: @item:listbox replay gain]
en: Track
ca: Pista

[ctx: @item:listbox replay gain]
en: Album
ca: Àlbum

[ctx: @info:tooltip]
en: Adjust volume gain according to <i>replaygain</i> values stored in the file metadata. If set to album gain, apply album gain if present and fallback to track gain otherwise.
ca: Ajusta el guany del volum d'acord amb els valors de <i>replaygain</i> emmagatzemats a les metadades del fitxer. Si s'estableix a guany de l'àlbum, s'aplica el guany de l'àlbum si hi és present i de manera alternativa el guany de pista.

[ctx: @label:spinbox]
en: Prevent clipping
ca: Evita el retallat

[ctx: @info:tooltip]
en: Prevent clipping by lowering the gain
ca: Evita el retallat abaixant el guany

[ctx: @label:spinbox]
en: Preamp (dB)
ca: Preamplificador (dB)

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset to default value
ca: Restableix als valors predeterminats

[ctx: @label:spinbox]
en: Fallback (dB)
ca: Alternativa de reserva (dB)

[ctx: @info:tooltip]
en: Gain in dB to apply if the file has no replay gain tags.<br><br>This setting is in effect only when:<br>- the replaygain setting is disabled<br>- the replaygain setting is enabled and the file has no replaygain metadata<br>If this is in effect, other replaygain settings are ignored.
ca: Guany en dB a aplicar si el fitxer no té etiquetes de guany de reproducció.<br><br>Aquest paràmetre només és efectiu quan:<br>- el paràmetre «replaygain» està desactivat<br>- el paràmetre «replaygain» està activat i el fitxer no té metadades de «replaygain»<br>Si això és efectiu, s'ignoren altres opcions de «replaygain».

[ctx: @label:textbox]
en: No custom commands yet
ca: Encara no hi ha cap ordre personalitzada

[ctx: @action:button]
en: &Add Command
ca: &Afegeix una ordre

[ctx: @info:tooltip]
en: Checked: property will be set at startup
    Unchecked: property will not be set at startup
ca: Marcada: la propietat s'establirà a l'inici
    Sense marcar: la propietat no s'establirà a l'inici

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Add
ca: &Afegeix

[ctx: @label:textbox]
en: Config file
ca: Fitxer de configuració

[ctx: @label:textbox]
en: Custom commands config file
ca: Fitxer de configuració d'ordres personalitzades

[ctx: @label:textbox]
en: Shortcuts config file
ca: Fitxer de configuració de les dreceres

[ctx: @label:textbox]
en: Playlists config file
ca: Fitxer de configuració de les llistes de reproducció

[ctx: @info:usagetip]
en: If fields are empty that means there is no config file/folder (e.g when using the default settings).
ca: Si els camps estan buits això vol dir que no hi ha cap fitxer/carpeta de configuració (p. ex. quan s'utilitza la configuració predeterminada).

[ctx: @option:check]
en: Enable mpv logging
ca: Activa el registre del «mpv»

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file
ca: Obre un fitxer

[ctx: @info:tooltip]
en: Open containing folder
ca: Obre la carpeta contenidora

[ctx: @label:textbox]
en: Command
ca: Ordre

[ctx: @info:tooltip]
en: What mpv command to run, see <a href="https://mpv.io/manual/stable/#list-of-input-commands">MPV Commands</a> for a list of available commands.<br>Not all commands will work as some are specific for mpv.<br>Most useful are the commands to manipulate properties, like <strong>set</strong>, <strong>add</strong>, <strong>cycle</strong>.<br><strong>set</strong>: sets the value of a property <strong>set volume-max 150</strong>.<br><strong>add</strong>: increases/decreases the value of a property <strong>add volume 15</strong>, increases volume by 15. To decrease the value use <strong>add volume -15</strong>.<br><strong>cycle</strong>: cycle through the values of a property <strong>cycle aid up</strong>.
ca: Quina orde executar del «mpv», vegeu la llista d'ordres disponibles a <a href="https://mpv.io/manual/stable/#list-of-input-commands">Ordres del MPV</a>.<br>No totes les ordres funcionaran perquè algunes són específiques del «mpv».<br>Les ordres més útils són les de manipular propietats, com <strong>set</strong>, <strong>add</strong>, <strong>cycle</strong>.<br><strong>set</strong>: defineix el valor d'una propietat <strong>set volume-max 150</strong>.<br><strong>add</strong>: augmenta/disminueix el valor d'una propietat<strong>add volume 15</strong>, augmenta el volum en 15. Per a disminuir el valor utilitzeu <strong>add volume -15</strong>.<br><strong>cycle</strong>: circula a través dels valors d'una propietat <strong>cycle aid up</strong>.

[ctx: @label:textbox]
en: OSD Message
ca: Missatge OSD

[ctx: placeholder text; %1 is an example of how to display an mpv property]
en: Filename: %1
ca: Nom del fitxer: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: An OSD message to display when triggering an action type custom command.<br>Use ${property_name} to display the value of a property <strong>Volume: ${volume}</strong>
ca: Un missatge OSD a mostrar quan s'activa una ordre personalitzada de tipus d'acció.<br>Useu ${property_name} per a mostrar el valor d'una propietat <strong>Volum: ${volume}</strong>

[ctx: @label]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: @option:radio]
en: Keyboard shortcut
ca: Drecera de teclat

[ctx: @info:tooltip]
en: The command will be triggered with a shortcut. The shortcut can be set after saving.
ca: L'ordre s'activarà amb una drecera. La drecera es pot establir després de desar.

[ctx: @option:radio]
en: Run at startup
ca: Executa a l'inici

[ctx: @info:tooltip]
en: The command will be run at application startup.
ca: L'ordre s'executarà en iniciar l'aplicació.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: @action:intoolbar]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Save
ca: De&sa

[ctx: @label:spinbox]
en: OSD font size
ca: Mida de la lletra de l'OSD

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum recent files
ca: Nombre màxim de fitxers recents

[ctx: @action:button clear (delete from database) recent files]
en: Clear
ca: Neteja

[ctx: @info:tooltip]
en: Deletes recent files from the database
ca: Suprimeix els fitxers recents de la base de dades

[ctx: @info:tooltip]
en: The number of recent files to display. Enter 0 (zero) to disable.<br>Every opened file is stored.<br>Bold entries are files opened from the open file/url actions and from external apps (command line, file manager, drag and drop etc.).
ca: El nombre de fitxers recents a mostrar. Introduïu 0 (zero) per a desactivar.<br>Cada fitxer obert s'emmagatzema.<br>Les entrades en negreta són fitxers oberts des de les accions d'obertura de fitxer/URL i des d'aplicacions externes (línia d'ordres, gestor de fitxers, arrossegar i deixar anar, etc.).

[ctx: @option:check]
en: Allow only one instance
ca: Permet només una única instància

[ctx: @info:tooltip]
en: Trying to open another Haruna instance will do nothing.<br>Trying to open another file with Haruna will open the file in the running instance.
ca: Intentar obrir una altra instància de l'Haruna no farà res.<br>En intentar obrir un altre fitxer amb l'Haruna s'obrirà el fitxer en la instància en execució.

[ctx: @option:check]
en: Add file to playlist
ca: Afegeix un fitxer a la llista de reproducció

[ctx: @info:tooltip]
en: File will be added to the end of the playlist.
ca: El fitxer s'afegirà al final de la llista de reproducció.

[ctx: @option:check]
en: Play new file
ca: Reprodueix un fitxer nou

[ctx: @title]
en: Interface
ca: Interfície

[ctx: @label:spinbox]
en: Footer style
ca: Estil de peu de pàgina

[ctx: @item:listbox the footer style]
en: Default
ca: Predeterminat

[ctx: @item:listbox the footer style]
en: Floating
ca: Flotant

[ctx: @label:listbox]
en: Show floating footer on
ca: Mostra un peu de pàgina flotant

[ctx: @item:listbox how to trigger the floating footer]
en: Every mouse movement
ca: Cada moviment del ratolí

[ctx: @item:listbox how to trigger the floating footer]
en: Bottom mouse movement
ca: Moviment inferior del ratolí

[ctx: @info:tooltip]
en: What action shows the footer.<br><strong>Every mouse movement</strong> — every mouse movement over the video area<br><strong>Bottom mouse movement</strong> — mouse movement on the bottom of the video area
ca: Les accions que mostra el peu de pàgina<br><strong>Cada moviment del ratolí</strong>: cada moviment del ratolí sobre l'àrea de vídeo<br><strong>Moviment del ratolí a la part inferior</strong>: moviment del ratolí a la part inferior de l'àrea de vídeo

[ctx: @label:spinbox]
en: Preview thumbnail
ca: Vista prèvia de la miniatura

[ctx: @option:check]
en: Show preview thumbnail
ca: Mostra una vista prèvia de la miniatura

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows a preview while hovering the seek/progress bar.
ca: Mostra una vista prèvia en passar per sobre de la barra de progrés/cerca.

[ctx: @option:check]
en: Use accurate preview
ca: Usa una vista prèvia precisa

[ctx: @info:tooltip]
en: Generating an accurate preview is slow
ca: La generació d'una vista prèvia precisa és lenta

[ctx: @label:spinbox]
en: Thumbnail width
ca: Amplada de la miniatura

[ctx: @label]
en: Window
ca: Finestra

[ctx: @option:check]
en: Resize to fit video
ca: Redimensiona per a ajustar-se al vídeo

[ctx: @info:tooltip]
en: Not supported on Wayland.
ca: No admès en el Wayland.

[ctx: @info:tooltip]
en: The window is resized according to the video resolution.<br>The maximum size is not constrained, this is left to the operating system.
ca: La finestra es redimensiona d'acord amb la resolució del vídeo.<br>La mida màxima no està restringida, es deixa al sistema operatiu.

[ctx: @option:check]
en: Start in fullscreen mode
ca: Inicia en el mode de pantalla completa

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter fullscreen mode when the application starts.<br>This takes precedence over Resize to fit video, and Remember window size and position settings.
ca: Entra en el mode de pantalla completa quan s'inicia l'aplicació.<br>Això té prioritat sobre els paràmetres «Redimensiona per a ajustar-se al vídeo», i «Recorda la mida i la posició de la finestra».

[ctx: @option:check]
en: Remember window size and position
ca: Recorda la mida i la posició de la finestra

[ctx: @info:tooltip extra wayland info for the “Remember window size and position” setting]
en: <b>Restoring position is not supported on Wayland.</b><br><br>
ca: <b>La restauració de la posició no s'admet en el Wayland.</b><br><br>

[ctx: @info:tooltip]
en: Changes to the window’s size and position are saved and used for newly opened windows.<br><br>%1The “Resize to fit video” setting takes precedence.
ca: Els canvis a la mida i la posició de la finestra es desen i s'utilitzen per a les finestres que s'obrin noves.<br><br>%1 El paràmetre «Redimensiona per a ajustar-se al vídeo» té prioritat.

[ctx: @option:check]
en: Show menubar
ca: Mostra la barra de menús

[ctx: @option:check]
en: Show toolbar
ca: Mostra la barra d'eines

[ctx: @option:check]
en: Show chapter markers
ca: Mostra els marcadors de capítols

[ctx: @label:listbox]
en: Color scheme
ca: Esquema de color

[ctx: @label:listbox]
en: GUI style
ca: Estil de la IGU

[ctx: @item:listbox default GUI style]
en: Default
ca: Predeterminat

[ctx: @label:action change action associated with mouse event]
en: Change action
ca: Canvia l'acció

[ctx: @label:action delete mouse event]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: @action:intoolbar add a mouse button action]
en: &Add
ca: &Afegeix

[ctx: @title:window]
en: Add mouse button action
ca: Afegeix una acció de botó de ratolí

[ctx: @label:listbox]
en: Mouse button
ca: Botó del ratolí

[ctx: @item:listbox left mouse button]
en: Left
ca: Esquerre

[ctx: @item:listbox middle mouse button]
en: Middle
ca: Mig

[ctx: @item:listbox right mouse button]
en: Right
ca: Dret

[ctx: @item:listbox forward mouse button]
en: Forward
ca: Endavant

[ctx: @item:listbox back mouse button]
en: Back
ca: Enrere

[ctx: @item:listbox mouse scroll up]
en: Scroll up
ca: Desplaça amunt

[ctx: @item:listbox mouse scroll down]
en: Scroll down
ca: Desplaça avall

[ctx: @label:listbox]
en: Modifier key
ca: Tecla modificadora

[ctx: @item:listbox no modifier key]
en: No modifier
ca: Sense modificador

[ctx: @item:listbox shift modifier key]
en: Shift
ca: Majúscules

[ctx: @label:check whether mouse button action should trigger on double click]
en: Trigger on double click
ca: Activador en fer doble clic

[ctx: @label]
en: Action
ca: Acció

[ctx: @action:button select mouse button action]
en: Select action
ca: Seleccioneu una acció

[ctx: @action:button]
en: Change action
ca: Canvia l'acció

[ctx: @info]
en: No action selected
ca: No s'ha seleccionat cap acció

[ctx: @info]
en: Mouse button combination is already assigned to “%1”
ca: La combinació del botó de ratolí ja està assignada a «%1»

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek small step
ca: Cerca un pas petit

[ctx: @info:tooltip seek small step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>
ca: Quant s'ha de cercar quan s'activa l'acció corresponent. El mode de cerca és <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek medium step
ca: Cerca un pas mitjà

[ctx: @info:tooltip seek medium step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>.<br>This is also used for mouse wheel seeking, when mouse is over the progress bar.
ca: Quant s'ha de cercar quan s'activa l'acció corresponent. El mode de cerca és <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>.<br>Això també s'utilitza per a la cerca de la roda del ratolí, quan el ratolí està sobre la barra de progrés.

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek big step
ca: Cerca un pas gran

[ctx: @info:tooltip seek big step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>
ca: Quant s'ha de cercar quan s'activa l'acció corresponent. El mode de cerca és <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>

[ctx: @label]
en: Hardware decoding
ca: Descodificació per maquinari

[ctx: @info:tooltip hardware decoding setting]
en: Specify the hardware video decoding API that should be used if possible. Whether hardware decoding is actually done depends on the video codec. If hardware decoding is not possible, mpv will fall back on software decoding.<br><br><ul><li><strong>auto</strong> tries to automatically enable hardware decoding using the first available method.</li><li><strong>auto-safe</strong> similar to auto, but allows only whitelisted methods that are considered “safe”.</li><li><strong>vaapi</strong> works with Intel and AMD GPUs only. It also requires the opengl EGL backend.</li><li><strong>nvdec</strong> the newest, and recommended method to do hardware decoding on Nvidia GPUs.</li><li><strong>cuda</strong> an older implementation of hardware decoding on Nvidia GPUs.</li><li><strong>videotoolbox</strong></li><li><strong>d3d11va</strong></li></ul><br><br>You can read more about hardware decoding here: <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec'>https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec</a><br><br>You can set another hardware decoder by creating a startup custom command <strong>set hwdec <i>decoder_name</i></strong>.
ca: Especifica l'API de descodificació de vídeo per maquinari que s'hauria d'utilitzar si és possible. Si la descodificació per maquinari es fa realment depèn del còdec de vídeo. Si la descodificació per maquinari no és possible, el «mpv» tornarà a la descodificació per programari.<br><br><ul><li><strong>auto</strong> intenta activar automàticament la descodificació per maquinari utilitzant el primer mètode disponible.</li><li><strong>auto-safe</strong> similar a auto, però només permet els mètodes d'una llista blanca que es consideren «segurs».</li><li><strong>vaapi</strong> funciona només amb les GPU d'Intel i AMD. També requereix el dorsal EGL d'OpenGL.</li><li><strong>nvdec</strong> el mètode més nou i recomanat per a la descodificació per maquinari a les GPU de Nvidia.</li><li><strong>cuda</strong> una implementació antiga de descodificació per maquinari a les GPU de Nvidia.</li><li><strong>videotoolbox</strong></li><li><strong>d3d11va</strong></li></ul><br><br>Podeu llegir més sobre la descodificació per maquinari aquí: <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec'>https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec</a><br><br>Podeu definir un altre descodificador per maquinari creant una ordre personalitzada d'inici <strong>set hwdec <i>decoder_name</i></strong>.

[ctx: @option:check]
en: Open last played file on startup
ca: Obre el darrer fitxer reproduït en iniciar

[ctx: @info:tooltip open last played file setting]
en: On startup it opens the file that was playing when the application was closed.
ca: En iniciar, obre el fitxer que s'estava reproduint quan es va tancar l'aplicació.

[ctx: @option:check]
en: Pause on minimize
ca: En minimitzar fes pausa

[ctx: @info:tooltip pause on minimize setting]
en: Pauses the player while the window is minimized, playback resumes when restored.
ca: Posa en pausa el reproductor mentre la finestra està minimitzada, quan es restauri es reprendrà la reproducció.

[ctx: @title]
en: Playback position
ca: Posició de reproducció

[ctx: @option:check]
en: Restore playback position
ca: Restaura la posició de reproducció

[ctx: @info:tooltip save playback position]
en: Saves the file position during playback, opening the same file again will seek to the saved position.
    Position is saved every %1 second, except for the last 10 seconds of the video. | Saves the file position during playback, opening the same file again will seek to the saved position.
    Position is saved every %1 seconds, except for the last 10 seconds of the video.
ca[0]: Desa la posició del fitxer durant la reproducció, obrint el mateix fitxer de nou es buscarà a la posició desada.
    La posició es desa cada %1 segon, excepte els últims 10 segons del vídeo.
ca[1]: Desa la posició del fitxer durant la reproducció, obrint el mateix fitxer de nou es buscarà a la posició desada.
    La posició es desa cada %1 segons, excepte els últims 10 segons del vídeo.

[ctx: @option:check]
en: Start playing
ca: Inicia la reproducció

[ctx: @info:tooltip start playing setting]
en: The file will be playing after restoring the playback position
ca: El fitxer es reproduirà després de restaurar la posició de reproducció

[ctx: @info]
en: For any duration
ca: Per a qualsevol durada

[ctx: @info]
en: If duration is longer than %1 minute | If duration is longer than %1 minutes
ca[0]: Si la durada és superior a %1 minut
ca[1]: Si la durada és superior a %1 minuts

[ctx: @info:tooltip restore playback position > duration]
en: Position for remote files is restored regardless of duration.
ca: La posició dels fitxers remots es restaura independentment de la durada.

[ctx: @info:tooltip restore playback position > save interval]
en: Save position every %1 second | Save position every %1 seconds
ca[0]: Desa la posició cada %1 segon
ca[1]: Desa la posició cada %1 segons

[ctx: @title]
en: Chapters
ca: Capítols

[ctx: @option:check]
en: Skip chapters
ca: Omet els capítols

[ctx: @info:tooltip skip chapters setting]
en: When enabled it automatically skips chapters containing certain words/characters.
ca: Quan està activat, s'ometen automàticament els capítols que contenen certes paraules/caràcters.

[ctx: @option:check]
en: Show OSD message on skip
ca: Mostra un missatge OSD en ometre

[ctx: @info:tooltip show OSD message on skip setting]
en: When skipping chapters an osd message will show the title of the skipped chapter.
ca: Quan s'ometen capítols, el missatge OSD mostrarà el títol del capítol omès.

[ctx: @label:textbox]
en: Keywords
ca: Paraules clau

[ctx: placeholder text]
en: op, ed, chapter 1
ca: op, ed, capítol 1

[ctx: @info:tooltip skip words setting]
en: Skip chapters containing these words. Comma separated list. The match is not exact, meaning <strong>op</strong> will match words containing it like <strong><u>op</u>ening</strong>.
ca: Omet els capítols que contenen aquestes paraules. Llista separada per comes. La coincidència no és exacta, el que significa que <strong>op</strong> coincidirà amb paraules que ho continguin com <strong><u>op</u>inió</strong>.

en: Format selection
ca: Selecció del format

[ctx: @item:listbox the custom youtube-dl format selection]
en: Custom
ca: Personalitzat

[ctx: @item:listbox the default youtube-dl format selection]
en: Default
ca: Predeterminat

[ctx: @info:tooltip format selection setting]
en: Selects a video source that is closest to the selected format.
ca: Selecciona una font de vídeo que sigui la més propera al format seleccionat.

[ctx: @label:listbox]
en: Position
ca: Posició

[ctx: @item:listbox playlist position]
en: Left
ca: Esquerra

[ctx: @item:listbox playlist position]
en: Right
ca: Dreta

[ctx: @label:listbox]
en: Playlist style
ca: Estil de la llista de reproducció

[ctx: @item:listbox the style of the playlist]
en: Default
ca: Predeterminat

[ctx: @item:listbox the style of the playlist]
en: With thumbnails
ca: Amb miniatures

[ctx: @item:listbox the style of the playlist]
en: Compact
ca: Compacte

[ctx: @label:listbox]
en: Playback behavior
ca: Comportament de la reproducció

[ctx: @item:listbox the playback behavior of the playlist]
en: Repeat playlist
ca: Repeteix la llista de reproducció

[ctx: @item:listbox the playback behavior of the playlist]
en: Stop after last item
ca: Atura després del darrer element

[ctx: @item:listbox the playback behavior of the playlist]
en: Repeat item
ca: Repeteix l'element

[ctx: @item:listbox the playback behavior of the playlist]
en: Stop after item
ca: Atura després de l'element

[ctx: @info:tooltip playback description]
en: <strong>Repeat playlist</strong>: playlist is repeated indefinitely<br><strong>Stop after last item</strong>: playback stops after the last item in the playlist<br><strong>Repeat item</strong>: current playing item is repeated indefinitely<br><strong>Stop after item</strong>: playback stops after the current playing item
ca: <strong>Repeteix la llista de reproducció</strong>: la llista de reproducció es repeteix indefinidament<br><strong>Atura després del darrer element</strong>: la reproducció s'atura després de l'últim element de la llista de reproducció<br><strong>Repeteix l'element</strong>: l'element actualment en reproducció es repeteix indefinidament<br><strong>Atura després de l'element</strong>: la reproducció s'atura després de l'element actualment en reproducció

[ctx: @item:listbox the playback behavior of the playlist]
en: Random playback
ca: Reproducció aleatòria

[ctx: @option:check]
en: Overlay video
ca: Superposició del vídeo

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist goes on top of the video
    When unchecked the video is resized
ca: Quan està marcada, la llista de reproducció se situarà a la part superior del vídeo.
    Quan està desmarcada, el vídeo canviarà de mida

[ctx: @option:check]
en: Show media title instead of file name
ca: Mostra el títol del suport en lloc del nom de fitxer

[ctx: @option:check]
en: Auto load videos from same folder
ca: Carrega automàticament els vídeos des de la mateixa carpeta

[ctx: @option:check]
en: Show row number
ca: Mostra el número de fila

[ctx: @option:check]
en: Toggle with mouse
ca: Commuta amb el ratolí

[ctx: @option:check]
en: Increase font size when fullscreen
ca: Augmenta la mida de la lletra en pantalla completa

[ctx: @option:check]
en: Remember last playlist state
ca: Recorda el darrer estat de la llista de reproducció

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist state (visible/hidden) is remembered across launches
ca: Si està marcada, l'estat (visible/ocult) de la llista de reproducció es recorda en els reinicis

[ctx: @option:check]
en: Open items with single click
ca: Obre els elements amb un clic únic

[ctx: @title:window]
en: Settings
ca: Arranjament

[ctx: @action]
en: Playback
ca: Reproducció

[ctx: @action]
en: Video
ca: Vídeo

[ctx: @action]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: @action]
en: Subtitles
ca: Subtítols

[ctx: @action]
en: Mouse
ca: Ratolí

[ctx: @action]
en: Shortcuts
ca: Dreceres

[ctx: @action]
en: Custom Commands
ca: Ordres personalitzades

[ctx: @action]
en: Debug
ca: Depuració

[ctx: @action]
en: About
ca: Quant al

[ctx: @label:check]
en: Auto select track
ca: Selecciona automàticament la pista

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked a subtitle track will be automatically selected and displayed
ca: Quan està marcada, automàticament es carregarà i mostrarà una pista de subtítols

[ctx: @option:check]
en: Allow subtitles in black borders
ca: Permet els subtítols en les vores negres

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the subtitles can be rendered outside the video, in the black borders. Might not work for all .ass subtitles.
ca: Quan està marcada, els subtítols es poden representar fora del vídeo, a les vores negres. Podria no funcionar amb els subtítols «.ass».

[ctx: @title]
en: Styling
ca: Estil

[ctx: @label:listbox]
en: Font family
ca: Família de la lletra

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
ca: Mida de la lletra

[ctx: @label]
en: Font style
ca: Estil de la lletra

[ctx: @option:check]
en: Bold
ca: Negreta

[ctx: @option:check]
en: Italic
ca: Cursiva

[ctx: @label:textbox]
en: Font color
ca: Color de la lletra

[ctx: @label:textbox]
en: Shadow color
ca: Color de l'ombra

[ctx: @label:spinbox]
en: Shadow offset
ca: Desplaçament de l'ombra

[ctx: @info:tooltip]
en: Set to 0 (zero) to disable.
ca: Establiu-ho a 0 (zero) per a desactivar.

[ctx: @label:textbox]
en: Border color
ca: Color de la vora

[ctx: @label:spinbox]
en: Border width
ca: Amplada de la vora

[ctx: @label:listbox]
en: Default cover
ca: Caràtula predeterminada

[ctx: placeholder text]
en: path to image
ca: camí a la imatge

[ctx: @info:tooltip]
en: Used for music files that don’t have a video track, an embedded cover image or a cover/folder image in the same folder as the played file.
ca: S'utilitza per a fitxers de música que no tenen cap pista de vídeo, una imatge incrustada de caràtula o una imatge de caràtula/carpeta en la mateixa carpeta que el fitxer reproduït.

[ctx: @title]
en: Screenshots
ca: Captures de pantalla

[ctx: @label:textbox]
en: Template
ca: Plantilla

[ctx: @info:tooltip]
en: Specify the filename template used to save screenshots. The template specifies the filename without file extension, and can contain format specifiers, which will be substituted when taking a screenshot. By default, the template is “%F-%n”. <br>The template can start with a relative or absolute path, in order to specify a directory location where screenshots should be saved.<br>If the final screenshot filename points to an already existing file, the file will not be overwritten. The screenshot will either not be saved, or if the template contains %n, saved using different, newly generated filename.<br>For full info checkout <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template'>https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template</a><br><br><strong>Allowed format specifiers:</strong><br><ul><li><strong>%[#][0X]n</strong> A sequence number, padded with zeros to length X.<br><li><strong>%f</strong> Filename of the currently played video.<br><li><strong>%F</strong> Same as %f, but without the file extension.<br><li><strong>%x</strong> Directory path of the currently played video. If the video is not on the filesystem (http:// urls), this expands to an empty string.<br><li><strong>%X{fallback}</strong> Same as %x, but if the video file is not on the filesystem, return the fallback string inside the {…}.<br><li><strong>%p</strong> Current playback time. The result is a string of the form “HH:MM:SS”.<br><li><strong>%P</strong> Similar to %p, but extended with the playback time in milliseconds “HH:MM:SS.mmm”.<br><li><strong>%wX</strong> Specify the current playback time using the format string X.<br>Valid format specifiers:<br><ul><li><strong>%wH</strong> hour (padded with 0 to two digits)</li><li><strong>%wh</strong> hour (not padded)</li><li><strong>%wM</strong> minutes (00–59)</li><li><strong>%wm</strong> total minutes (includes hours, unlike %wM)</li><li><strong>%wS</strong> seconds (00–59)</li><li><strong>%ws</strong> total seconds (includes hours and minutes)</li><li><strong>%wf</strong> like %ws, but as float</li><li><strong>%wT</strong> milliseconds (000–999)</li><li><strong>%%</strong> Replaced with the % character itself.</li></ul><br>
ca: Especifiqueu la plantilla de noms de fitxer utilitzada per a desar les captures de pantalla. La plantilla especifica el nom del fitxer sense extensió de fitxer, i pot contenir especificadors de format, que seran substituïts quan es faci una captura de pantalla. Inicialment, la plantilla és «%F-%n». <br>La plantilla pot començar amb un camí relatiu o absolut, per tal d'especificar una ubicació del directori on s'han de desar les captures de pantalla.<br>Si el nom del fitxer de captura de pantalla final apunta a un fitxer ja existent, el fitxer no se sobreescriurà. La captura de pantalla no es desarà, o si la plantilla conté %n, es desarà utilitzant un nom de fitxer diferent i generat recentment.<br>Per a informació completa vegeu <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template'>https://mpv.io/manual/stable/:options-screenshot-template</><br><br><strong>Especificadors de format permesos:</strong><br><ul><li><strong>%[#][0X]n</strong> Un número en seqüència, farcit amb zeros fins a la llargada X.<br><li><strong>%f</strong> Nom de fitxer del vídeo reproduït actualment.<br><li><strong>%F</strong> El mateix que %f, però sense l'extensió del fitxer.<br><li><strong>%x</strong> Camí del directori del fitxer del vídeo reproduït actualment. Si el vídeo no és al sistema de fitxers (URL http://), això s'expandeix a una cadena buida.<br><li><strong>%X{fallback}</strong> El mateix que %x, però si el vídeo no és al sistema de fitxers, retorna la cadena de reserva dins de {…}.<br><li><strong>%p</strong> Temps actual de reproducció. El resultat és una cadena de la forma «HH:MM:SS».<br><li><strong>%P</strong> Similar a %p, però ampliat amb el temps de reproducció en mil·lisegons «HH:MM:SS.mmm».<br><li><strong>%wX</strong> Especifica el temps actual de reproducció utilitzant la cadena de format X.<br>Especificadors vàlids de format:<br><ul><li><strong>%wH</strong> hora (farcida amb 0 fins a dos dígits)</li><li><strong>%wh</strong> hora (no farcida)</li><li><strong>%wM</strong> minuts (00–59)</li><li><strong>%wm</strong> minuts totals (inclou hores, a diferència de %wM)</li><li><strong>%wS</strong> segons (00–59)</li><li><strong>%ws</strong> segons totals (inclou hores i minuts)</li><li><strong>%wf</strong> com %ws, però com a flotant</li><li><strong>%wT</strong> mil·lisegons (000–999)</li><li><strong>%%</strong> Substitueix el propi caràcter %.</li></ul><br>

[ctx: @title]
en: Image adjustments
ca: Configuració de la imatge

[ctx: @label:slider]
en: Brightness
ca: Lluminositat

[ctx: @label:slider]
en: Saturation
ca: Saturació

[ctx: @info]
en: Middle click on the sliders to reset them
ca: Feu clic del mig sobre els controls lliscants per a reinicialitzar-los

[ctx: @info:tooltip; error when yt-dlp fails to get playlist]
en: Could not retrieve playlist with id: %1
    
    %2
ca: No s'ha pogut recuperar la llista de reproducció amb ID: %1
    
    %2
