haruna - en to cs translation catalogue (284 entries)

[ctx: application title/display name]
en: Haruna Media Player
cs: Přehrávač médií Haruna

[ctx: @title]
en: A configurable media player.
cs: Nastavitelný přehrávač videa.

[ctx: @info:credit]
en: Developer
cs: Vývojář

[ctx: @info:shell]
en: File to open
cs: Soubor k otevření

[ctx: @info:shell]
en: bestvideo+bestaudio/best
cs: nejlepsivideo+nejlepsiaudio/nejlepsi

[ctx: @info reason for blocking sleep and screen slocking]
en: Playing media file
cs: Přehrávání souboru média

[ctx: @action]
en: Open Actions Dialog
cs: Otevřít dialog činností

[ctx: @action]
en: About Haruna
cs: O aplikaci Haruna

[ctx: @action]
en: Configure
cs: Nastavit

[ctx: @action]
en: Configure Keyboard Shortcuts
cs: Nastavit klávesové zkratky

[ctx: @action]
en: Exit Fullscreen
cs: Ukončit režim celé obrazovky

[ctx: @action]
en: Frame Step Forward
cs: Posuv o rámec vpřed

[ctx: @action]
en: Frame Step Backward
cs: Posuv o rámec zpět

[ctx: @action]
en: Load Last Played File
cs: Načíst naposled přehrávaný soubor

[ctx: @action]
en: Mute
cs: Ztlumit

[ctx: @action]
en: Open Context Menu
cs: Otevřít kontextovou nabídku

[ctx: @action]
en: Open File
cs: Otevřít soubor

[ctx: @action]
en: Add External Subtitle…
cs: Přidat externí titulky...

[ctx: @action]
en: Open Url
cs: Otevřít URL

[ctx: @action]
en: Playback Speed Increase
cs: Zvýšení rychlosti přehrávání

[ctx: @action]
en: Playback Speed Decrease
cs: Snížení rychlosti přehrávání

[ctx: @action]
en: Playback Speed Reset
cs: Původní rychlost přehrávání

[ctx: @action]
en: Play/Pause
cs: Přehrát/Pozastavit

[ctx: @action]
en: Play Next
cs: Přehrát následující

[ctx: @action]
en: Play Previous
cs: Přehrát předchozí

[ctx: @action]
en: Quit
cs: Ukončit

[ctx: @action]
en: Restart Playback
cs: Restartovat přehrávání

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Forward
cs: Posuv o malý krok vpřed

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Backward
cs: Posuv o malý krok zpět

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Forward
cs: Posuv o střední krok vpřed

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Backward
cs: Posuv o střední krok zpět

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Forward
cs: Posuv o velký krok vpřed

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Backward
cs: Posuv o velký krok zpět

[ctx: @action]
en: Seek Next Chapter
cs: Přejít na další kapitolu

[ctx: @action]
en: Seek Previous Chapter
cs: Přejít na předchozí kapitolu

[ctx: @action]
en: Seek To Next Subtitle
cs: Přejít na další titulek

[ctx: @action]
en: Seek To Previous Subtitle
cs: Přejít na předchozí titulek

[ctx: @action]
en: Seek To Watch Later Position
cs: Přesunout na pozici pro pokračování

[ctx: @action]
en: Set Loop
cs: Nastavit smyčku

[ctx: @action]
en: Screenshot
cs: Snímek obrazovky

[ctx: @action]
en: Subtitle Toggle
cs: Zapnutí titulků

[ctx: @action]
en: Subtitle Increase Font Size
cs: Zvětšit velikost písma titulků

[ctx: @action]
en: Subtitle Decrease Font Size
cs: Zmenšit velikost písma čísla titulků

[ctx: @action]
en: Subtitle Move Up
cs: Posunout titulky výše

[ctx: @action]
en: Subtitle Move Down
cs: Posunout titulky níže

[ctx: @action]
en: Subtitle Quicken
cs: Zrychlit titulky

[ctx: @action]
en: Subtitle Delay
cs: Zpomalit titulky

[ctx: @action]
en: Toggle Deinterlacing
cs: Přepnout zrušení prokladu

[ctx: @action]
en: Toggle Fullscreen
cs: Přepnout do celoobrazovkového režimu

[ctx: @action]
en: Toggle Menu Bar
cs: Přepnout nabídkovou lištu

[ctx: @action]
en: Toggle Header
cs: Přepnout záhlaví

[ctx: @action]
en: Playlist
cs: Seznam skladeb

[ctx: @action]
en: Video Move Left
cs: Posun videa doleva

[ctx: @action]
en: Video Move Right
cs: Posun videa doprava

[ctx: @action]
en: Video Move Up
cs: Posun videa nahoru

[ctx: @action]
en: Video Move Down
cs: Posun videa dolů

[ctx: @action]
en: Volume Up
cs: Zvýšit hlasitost

[ctx: @action]
en: Volume Down
cs: Snížit hlasitost

[ctx: @action]
en: Zoom In
cs: Přiblížit

[ctx: @action]
en: Zoom Out
cs: Oddálit

[ctx: @action]
en: Zoom Reset
cs: Resetovat přiblížení

[ctx: @action]
en: Contrast Up
cs: Zvýšit kontrast

[ctx: @action]
en: Contrast Down
cs: Snížit kontrast

[ctx: @action]
en: Contrast Reset
cs: Resetovat kontrast

[ctx: @action]
en: Brightness Up
cs: Zvýšit jas

[ctx: @action]
en: Brightness Down
cs: Snížit jas

[ctx: @action]
en: Brightness Reset
cs: Resetovat jas

[ctx: @action]
en: Gamma Up
cs: Zvýšit gamu

[ctx: @action]
en: Gamma Down
cs: Snížit gamu

[ctx: @action]
en: Gamma Reset
cs: Resetovat gamu

[ctx: @action]
en: Saturation Up
cs: Zvýšit nasycení

[ctx: @action]
en: Saturation Down
cs: Snížit nasycení

[ctx: @action]
en: Saturation Reset
cs: Resetovat nasycení

[ctx: @action:button]
en: Reassign
cs: Přeřadit

[ctx: @action The "None" subtitle track is used to clear/unset selected track]
en: None
cs: Nic

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot failed
cs: Snímání obrazovky selhalo

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot taken
cs: Snímek obrazovky byl pořízen

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot: %1
cs: Snímek obrazovky: %1

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Skipped chapter: %1
cs: Přeskočena kapitola: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Audio: %1 %2
cs: Zvuk: %1 %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Playback speed: %1
cs: Rychlost přehrávání: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop start: %1
cs: Začátek smyčky: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop: %1 - %2
cs: Smyčka: %1 - %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop cleared
cs: Smyčka byla vymazána

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle timing: %1
cs: Časování titulků: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles off
cs: Titulky vypnuty

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles on
cs: Titulky zapnuty

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: None
cs: Titulky: Žádné

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: %1 %2
cs: Titulky: %1 %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle scale: %1
cs: Měřítko titulků: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Deinterlace: %1
cs: Zrušit proklad: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: %1
cs: Zvětšení: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: 0
cs: Zvětšení:

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: %1
cs: Kontrast: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: 0
cs: Kontrast: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: %1
cs: Jas: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: 0
cs: Jas: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Gamma: %1
cs: Gama: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Gamma: 0
cs: Gama: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: %1
cs: Sytost: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: 0
cs: Nasycení: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Start Playback
cs: Začít přehrávání

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause Playback
cs: Pozastavit přehrávání

[ctx: @info:tooltip]
en: Play previous file
cs: Přehrát předchozí soubor

[ctx: @info:tooltip]
en: Play next file
cs: Přehrát následující soubor

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining: %1
cs: Zbývá: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a color
cs: Vyberte barvu

[ctx: @action:inmenu]
en: Recent Files
cs: Nedávné soubory

[ctx: @title:menu]
en: Secondary Subtitle
cs: Sekundární titulky

[ctx: @action:inmenu]
en: &More
cs: &Více

[ctx: @title:menu]
en: Primary Subtitle
cs: Primární titulky

[ctx: @title:menu]
en: &Audio Track
cs: &Audio stopa

[ctx: @action:intoolbar]
en: Help
cs: Nápověda

[ctx: @action:inmenu]
en: Haruna handbook
cs: Příručka aplikace Haruna

[ctx: @title]
en: Load subtitles from
cs: Načíst titulky z

[ctx: @action:button]
en: Confirm deletion
cs: Potvrdit smazání

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete this folder from list
cs: Smazat tuto složku ze seznamu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Save changes
cs: Uložit změny

[ctx: @action:button]
en: Add new folder
cs: Přidat novou složku

[ctx: @action:intoolbar]
en: Subtitles
cs: Titulky

[ctx: @action:intoolbar]
en: Audio
cs: Zvuk

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Chapters
cs: Přeskakovat kapitoly

[ctx: @title:window]
en: Select file
cs: Vybrat soubor

[ctx: @title:window]
en: Select subtitles file
cs: Vyberte soubor s titulky

[ctx: @action:button]
en: Open
cs: Otevřít

[ctx: @title:menu]
en: &Audio
cs: &Zvuk

[ctx: @title:menu]
en: &Primary Track
cs: Hlavní sk&ladba

[ctx: @title:menu]
en: Playback speed
cs: Rychlost přehrávání

[ctx: @title:menu]
en: &File
cs: &Soubor

[ctx: @title:menu]
en: Recent Files
cs: Nedávné soubory

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear List
cs: Smazat seznam

[ctx: @title:menu]
en: &Help
cs: Nápo&věda

[ctx: @title:menu]
en: &Playback
cs: &Přehrávání

[ctx: @title:menu]
en: Seek
cs: Vyhledat

[ctx: @title:menu]
en: &Settings
cs: Na&stavení

[ctx: @action:inmenu]
en: General
cs: Obecné

[ctx: @action:inmenu]
en: Playback
cs: Přehrávání

[ctx: @action:inmenu]
en: Audio
cs: Zvuk

[ctx: @action:inmenu]
en: Subtitles
cs: Titulky

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist
cs: Seznam skladeb

[ctx: @action:inmenu]
en: Mouse
cs: Myš

[ctx: @action:inmenu]
en: Shortcuts
cs: Zkratky

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Commands
cs: Vlastní příkazy

[ctx: @action:inmenu]
en: Debug
cs: Ladění

[ctx: @action:inmenu]
en: About
cs: O aplikaci

[ctx: @title:menu]
en: &Subtitles
cs: &Titulky

[ctx: @title:menu]
en: Adjustments
cs: Přizpůsobení

[ctx: @title:menu]
en: &View
cs: Po&hled

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Menubar
cs: Skrýt hlavní nabídku

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Menubar
cs: Zobrazovat hlavní nabídku

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Toolbar
cs: Skrýt panel nástrojů

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Toolbar
cs: Zobrazit panel nástrojů

[ctx: @info:tooltip]
en: Volume: %1
cs: Hlasitost: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Could not play: %1
cs: Nelze přehrát: %1

[ctx: @action:button]
en: Add
cs: Přidat

[ctx: @action:button]
en: Open playlist
cs: Otevřít seznam skladeb

[ctx: @action:button]
en: Add ...
cs: Přidat ...

[ctx: @action:button]
en: File
cs: Soubor

[ctx: @action:button]
en: Sort
cs: Seřadit

[ctx: @action:button]
en: Name ascending
cs: Název vzestupně

[ctx: @action:button]
en: Name descending
cs: Název sestupně

[ctx: @action:button]
en: Duration ascending
cs: Délka vzestupně

[ctx: @action:button]
en: Duration descending
cs: Délka sestupně

[ctx: @action:button]
en: Clear
cs: Vyprázdnit

[ctx: @action:button]
en: Save as
cs: Uložit jako

[ctx: @action:inmenu]
en: Open containing folder
cs: Otevřít odpovídající složku

[ctx: @action:inmenu]
en: Open url
cs: Otevřít URL

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy file name
cs: Kopírovat název souboru

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy file path
cs: Kopírovat cestu k souboru

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove from playlist
cs: Odstranit ze seznamu skladeb

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename file
cs: Přejmenovat soubor

[ctx: @action:inmenu]
en: Trash file
cs: Přesunout soubor do koše

[ctx: @label:textbox]
en: Preferred language
cs: Preferovaný jazyk

[ctx: placeholder text]
en: eng, ger etc.
cs: cz, eng atd.

[ctx: @label:spinbox]
en: Preferred track
cs: Preferovaná stopa

[ctx: @label:spinbox]
en: Volume step
cs: Krok hlasitosti

[ctx: @label:textbox]
en: No custom commands yet
cs: Zatím žádné vlastní příkazy

[ctx: @action:button]
en: &Add command
cs: Přid&at příkaz

[ctx: @info:tooltip]
en: Don't set on next startup
cs: Nenastavovat při příštím spuštění

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Add
cs: Přid&at

[ctx: @label:textbox]
en: Config folder
cs: Složka nastavení

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config folder
cs: Otevřít složku nastavení

[ctx: @label:textbox]
en: Config file
cs: Soubor nastavení

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config file
cs: Soubor nastavení

[ctx: @label:textbox]
en: Custom commands config file
cs: Soubor nastavení pro vlastní příkazy

[ctx: @info:tooltip]
en: Open custom commands config file
cs: Otevřít soubor nastavení pro vlastní příkazy

[ctx: @option:check]
en: Enable mpv logging
cs: Povolit záznam mpv

[ctx: @label:textbox]
en: Command
cs: Příkaz

[ctx: placeholder text]
en: add volume +10
cs: přidat hlasitost +10

[ctx: @label:textbox]
en: OSD Message
cs: Zpráva OSD

[ctx: placeholder text]
en: Filename: ${filename}
cs: Název souboru: ${nazev_souboru}

[ctx: @label]
en: Type
cs: Typ

[ctx: @option:radio]
en: Keyboard shortcut
cs: Klávesová zkratka

[ctx: @option:radio]
en: Run at startup
cs: Spustit při startu

[ctx: @action:intoolbar]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: @action:intoolbar]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Save
cs: &Uložit

[ctx: @label:spinbox]
en: Osd font size
cs: Velikost písma OSD

[ctx: @label:textbox]
en: File dialog location
cs: Výchozí umístění souborů

[ctx: @info:tooltip]
en: If empty the file dialog will remember the last opened location.
cs: Pokud je prázdné, bude uloženo naposled použité místo.

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum recent files
cs: Maximum nedávných souborů´

[ctx: @option:check]
en: Allow only one instance
cs: Povolit pouze jednu instanci

[ctx: @option:check]
en: Add file to playlist
cs: Přidat soubor do seznamu stop

[ctx: @title]
en: Interface
cs: Rozhraní

[ctx: @option:check]
en: Show preview thumbnail
cs: Zobrazit náhled obrázků

[ctx: @option:check]
en: Use accurate preview
cs: Použít přesný náhled

[ctx: @info:tooltip]
en: Generating an accurate preview is slow
cs: Generování přesného náhledu je pomalé

[ctx: @label:spinbox]
en: Window
cs: Okno

[ctx: @option:check]
en: Resize to fit video
cs: Přizpůsobit velikost videu

[ctx: @option:check]
en: Remember window size and position
cs: Zapamatovat si velikost a pozici okna

[ctx: @option:check]
en: Show menubar
cs: Zobrazovat hlavní nabídku

[ctx: @option:check]
en: Show toolbar
cs: Zobrazit panel nástrojů

[ctx: @option:check]
en: Show chapter markers
cs: Zobrazit značky kapitol

[ctx: @label:listbox]
en: Color scheme
cs: Barevné schéma

[ctx: @label:listbox]
en: GUI style
cs: Styl prostředí

[ctx: @option:check]
en: Use Breeze icon theme
cs: Použít výchozí motiv ikon Breeze

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets the icon theme to breeze.
    Requires restart.
cs: Nastaví motiv ikon na to breeze.
    Vyžaduje restart.

[ctx: @title]
en: Double click to set action
cs: Dvojklik pro nastavení činnosti

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek small step
cs: Posuv o malý krok

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek medium step
cs: Posuv o střední krok

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek big step
cs: Posuv o velký krok

[ctx: @option:check]
en: Pause on minimize
cs: Pozastavit při minimalizování

[ctx: @label:spinbox]
en: Resume playback
cs: Pokračovat v přehrávání

[ctx: @option:check]
en: Open last played file on startup
cs: Otevřít naposled přehrávaný soubor při spuštění

[ctx: @option:check]
en: Seek to last playback position
cs: Přejít na poslední pozici přehrávání

[ctx: @info:tooltip]
en: When opening a file that was played before, seek at the position it was last time.
cs: Při otevření souboru, který již byl přehráván, přejít na pozici z minula.

[ctx: @option:check]
en: Start playing
cs: Spustit přehrávání

[ctx: @info:tooltip]
en: When opening a file that was played before, start playing it automatically.
cs: Při otevření souboru, který již byl přehráván, opět spustit přehrávání.

[ctx: @label]
en: Hardware decoding
cs: Hardwarové dekódování

[ctx: @option:check]
en: Enabled
cs: Povoleno

[ctx: @option:check]
en: Disabled
cs: Zakázáno

[ctx: @label:spinbox]
en: Remember time position
cs: Zapamatovat si pozici času

[ctx: @info]
en: Disabled
cs: Zakázáno

[ctx: @info]
en: For all files
cs: Pro všechny soubory

[ctx: @info]
en: For files longer than %1 minute | For files longer than %1 minutes
cs[0]: Pro soubory delší než %1 minuta
cs[1]: Pro soubory delší než %1 minuty
cs[2]: Pro soubory delší než %1 minut

[ctx: @info]
en: Save position every %1 second | Save position every %1 seconds
cs[0]: Uložit pozici každou %1 sekundu
cs[1]: Uložit pozici každé %1 sekundy
cs[2]: Uložit pozici každých %1 sekund

[ctx: @label]
en: Skip chapters
cs: Přeskakovat kapitoly

[ctx: @option:check]
en: Show osd message on skip
cs: Zobrazit zprávy OSD při přeskočení

[ctx: @label:textbox]
en: Skip words
cs: Přeskočit slova

en: Format selection
cs: Výběr formátu

[ctx: placeholder text]
en: bestvideo+bestaudio/best
cs: nejlepsivideo+nejlepsiaudio/nejlepsi

[ctx: @label:listbox]
en: Position
cs: Pozice

[ctx: @label:listbox]
en: Playlist style
cs: Styl seznamu skladeb

[ctx: @option:check]
en: Show media title instead of file name
cs: Zobrazit titulek média namísto názvu souboru

[ctx: @option:check]
en: Auto load videos from same folder
cs: Automaticky načítat videa ze stejné složky

[ctx: @option:check]
en: Repeat
cs: Opakovat

[ctx: @option:check]
en: Show row number
cs: Zobrazit číslo řady

[ctx: @option:check]
en: Toggle with mouse
cs: Přepnout myší

[ctx: @option:check]
en: Increase font size when fullscreen
cs: Zvětšit velikost písma při režimu na celou obrazovku

[ctx: @option:check]
en: Remember last playlist state
cs: Zapamatovat si stav seznamu médií

[ctx: @title:window]
en: Settings
cs: Nastavení

[ctx: @action]
en: General
cs: Obecné

[ctx: @action]
en: Playback
cs: Přehrávání

[ctx: @action]
en: Audio
cs: Zvuk

[ctx: @action]
en: Subtitles
cs: Titulky

[ctx: @action]
en: Mouse
cs: Myš

[ctx: @action]
en: Shortcuts
cs: Zkratky

[ctx: @action]
en: Custom commands
cs: Vlastní příkazy

[ctx: @action]
en: Debug
cs: Ladění

[ctx: @action]
en: About
cs: O aplikaci

[ctx: @title:window]
en: Help
cs: Nápověda

[ctx: @option:check]
en: Allow subtitles in black borders
cs: Povolit titulky v černých okrajích

[ctx: @title]
en: Styling
cs: Styl

[ctx: @label:listbox]
en: Font family
cs: Rodina písma

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
cs: Velikost písma

[ctx: @label]
en: Font style
cs: Styl písma

[ctx: @option:check]
en: Bold
cs: Tučné

[ctx: @option:check]
en: Italic
cs: Kurzíva

[ctx: @label:textbox]
en: Font color
cs: Barva písma

[ctx: @info:tooltip]
en: Set default value
cs: Obnovit výchozí hodnotu

[ctx: @label:textbox]
en: Shadow color
cs: Barva stínu

[ctx: @label:spinbox]
en: Shadow offset
cs: Posun stínu

[ctx: @label:textbox]
en: Border color
cs: Barva ohraničení

[ctx: @label:spinbox]
en: Border width
cs: Šířka okraje

[ctx: @label:listbox]
en: Default cover
cs: Výchozí obal

[ctx: placeholder text]
en: path to image
cs: cesta k obrázku

[ctx: @title]
en: Screenshots
cs: Snímky obrazovky

[ctx: @label:listbox]
en: Format
cs: Formát

[ctx: @label:textbox]
en: Template
cs: Šablona

[ctx: @label:slider]
en: Contrast
cs: Kontrast

[ctx: @label:slider]
en: Brightness
cs: Jas

[ctx: @label:slider]
en: Gamma
cs: Gama

[ctx: @label:slider]
en: Saturation
cs: Nasycení

[ctx: @info]
en: Middle click on the sliders to reset them
cs: Prostřední tlačítkem posuvníky resetujete
