haruna - en to eo translation catalogue (240 entries)

[ctx: @title]
en: Media player
eo: Ludilo por aŭdvidaĵoj

[ctx: @info:credit]
en: Developer
eo: Ellaboranto

[ctx: @info:shell]
en: File to open
eo: Dosiero malfermenda

[ctx: @info reason for blocking sleep and screen slocking]
en: Playing media file
eo: Ludado de aŭdvidaĵa dosiero

[ctx: @action]
en: Open Actions Dialog
eo: Malfermi Dialogon de Agoj

[ctx: @action]
en: About Haruna
eo: Pri Haruna

[ctx: @action]
en: Report bug
eo: Raporti cimon

[ctx: @action]
en: Sponsor Haruna
eo: Pri Haruna

[ctx: @action]
en: Settings
eo: Agordoj

[ctx: @action]
en: Configure Keyboard Shortcuts
eo: Agordi klavarajn ŝparvojojn

[ctx: @action]
en: Exit Fullscreen
eo: Eliri Plenekranon

[ctx: @action]
en: Load Last Played File
eo: Ŝargi la Lastan Luditan Dosieron

[ctx: @action]
en: Mute
eo: Silentigi

[ctx: @action]
en: Open Context Menu
eo: Malfermi Kuntekstan Menuon

[ctx: @action]
en: Opens and closes the context menu at the position of the mouse pointer
eo: Malfermas kaj fermas la kuntekstan menuon ĉe la pozicio de la musmontrilo

[ctx: @action]
en: Open File
eo: Malfermi Dosieron

[ctx: @action]
en: Add External Subtitle…
eo: Aldoni Eksteran Subtitolon…

[ctx: @action]
en: Open URL
eo: Malfermi URL

[ctx: @action]
en: Play/Pause
eo: Ludi/Paŭzi

[ctx: @action]
en: Play Next
eo: Ludi Sekvantan

[ctx: @action]
en: Play Previous
eo: Ludi Antaŭan

[ctx: @action]
en: Quit
eo: Forlasi

[ctx: @action]
en: Restart Playback
eo: Rekomenci Reproduktadon

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Forward
eo: Serĉi Paŝeton Antaŭen

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Backward
eo: Serĉi Paŝeton Malantaŭen

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Forward
eo: Serĉi Mezan Paŝon Antaŭen

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Backward
eo: Serĉi Mezan Paŝon Malantaŭen

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Forward
eo: Serĉi Paŝegon Antaŭen

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Backward
eo: Serĉi Paŝegon Malantaŭen

[ctx: @action]
en: Seek To Next Subtitle
eo: Serĉi Ĝis Sekvanta Subtitolo

[ctx: @action]
en: Seek To Previous Subtitle
eo: Serĉi Ĝis Antaŭa Subtitolo

[ctx: @action]
en: Seek To Watch Later Position
eo: Serĉ Pozicion Por Rigardi Poste

[ctx: @action]
en: Set Loop
eo: Agordi Buklon

[ctx: @action]
en: Screenshot
eo: Ekrankopio

[ctx: @action]
en: Toggle Deinterlacing
eo: Baskuligi Malinterplektadon

[ctx: @action]
en: Toggle Fullscreen
eo: Baskuligi Plenekranon

[ctx: @action]
en: Toggle Menu Bar
eo: Baskuligi Menubreton

[ctx: @action]
en: Toggle Header
eo: Baskuligi kaplinion

[ctx: @action]
en: Playlist
eo: Ludlisto

[ctx: @action]
en: Volume Up
eo: Laŭteco Supre

[ctx: @action]
en: Volume Down
eo: Laŭteco Malsupren

[ctx: @action]
en: Zoom In
eo: Zomi

[ctx: @action]
en: Zoom Out
eo: Malzomi

[ctx: @info]
en: The chosen shortcut conflicts with the shortcut of the <b>%1</b> action.<br><br>Do you want to reassign the shortcut?
eo: La elektita ŝparvojo konfliktas kun la ŝparvojo de la ago <b>%1</b>.<br><br>Ĉu vi volas reatribui la ŝparvojon?

[ctx: @action:button]
en: Reassign
eo: Reasigni

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle timing: %1 seconds
eo: Subtitola tempumado: %1 sekundoj

[ctx: @action The "None" subtitle track is used to clear/unset selected track]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot failed
eo: Ekrankopio malsukcesis

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot taken
eo: Ekrankopio prenita

[ctx: Error message when video can't be decoded/played]
en: No video track detected, most likely the video track can't be decoded/played due to missing codecs
eo: Neniu videotrako detektita, plej verŝajne la videotrako ne povas esti malkodita/ludata pro mankantaj kodekoj

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Skipped chapter: %1
eo: Saltita ĉapitro: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Playback speed: %1
eo: Reprodukta rapideco: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop cleared
eo: Buklo malbarita

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles off
eo: Subtekstoj malŝaltitaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles on
eo: Subtekstoj ŝaltitaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: None
eo: Subtitolo: Neniu

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle scale: %1
eo: Subtitola skalo: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Deinterlace: %1
eo: Malinterplekti: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: %1
eo: Zomi: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: 0
eo: Zomo: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: %1
eo: Kontrasto: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: 0
eo: Kontrasto: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: %1
eo: Brilo: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: 0
eo: Brilo: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Gamma: %1
eo: Gamo: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Gamma: 0
eo: Gamo: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: %1
eo: Saturiĝo: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: 0
eo: Saturiĝo: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Play previous file
eo: Ludi antaŭan dosieron

[ctx: @info:tooltip]
en: Play next file
eo: Ludi sekvantan dosieron

[ctx: @info:tooltip]
en: Open chapters menu
eo: Menuo por malfermi ĉapitrojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining: %1
eo: Restas: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a color
eo: Elektu koloron

[ctx: @action:inmenu]
en: Recent Files
eo: Lastatempaj Dosieroj

[ctx: @title:menu]
en: Primary Subtitle
eo: Ĉefa Subtitolo

[ctx: @title:menu]
en: Secondary Subtitle
eo: Malĉefa Subtitolo

[ctx: @title:menu]
en: Audio Track
eo: Aŭdaĵtrako

[ctx: @action:inmenu]
en: &More
eo: &Pli

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete this folder from list
eo: Forigi ĉi tiun dosierujon el listo

[ctx: @info:tooltip]
en: Save changes
eo: Konservi ŝanĝojn

en: No folder set
eo: Neniu dosierujo fiksita

[ctx: @label:check]
en: Search subtitles recursively
eo: Elekti subtekstojn rikure

[ctx: @action:intoolbar]
en: Subtitles
eo: Subtekstoj

[ctx: @action:intoolbar]
en: Audio
eo: Aŭdio

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Chapters
eo: Salti Ĉapitrojn

[ctx: @action:button]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: @info]
en: Neither <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> nor <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a> was found.
eo: Nek <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> nek <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a> estis trovita.

[ctx: @title:menu]
en: &Track
eo: &Trako

[ctx: @title:menu]
en: &File
eo: &Dosiero

[ctx: @title:menu]
en: Recent Files
eo: Lastatempaj Dosieroj

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear List
eo: Viŝi Liston

[ctx: @title:menu]
en: &Help
eo: &Helpo

[ctx: @title:menu]
en: &Playback
eo: &Reproduktado

[ctx: @title:menu]
en: Seek
eo: Serĉi

[ctx: @title:menu]
en: &Settings
eo: &Agordoj

[ctx: @action:inmenu]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: @action:inmenu]
en: Playback
eo: Reproduktado

[ctx: @action:inmenu]
en: Audio
eo: Aŭdio

[ctx: @action:inmenu]
en: Subtitles
eo: Subtekstoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist
eo: Ludlisto

[ctx: @action:inmenu]
en: Mouse
eo: Muso

[ctx: @action:inmenu]
en: Shortcuts
eo: Ŝparvojoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Commands
eo: Propraj Komandoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Debug
eo: Sencimigi

[ctx: @action:inmenu]
en: About
eo: Pri

[ctx: @title:menu]
en: &Subtitles
eo: &Subtekstoj

[ctx: @title:menu]
en: Adjustments
eo: Alĝustigoj

[ctx: @title:menu]
en: &View
eo: &Vidi

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Menubar
eo: Kaŝi Menubreton

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Menubar
eo: Montri Menubreton

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Toolbar
eo: Kaŝi Ilobreton

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Toolbar
eo: Montri Ilobreton

[ctx: @info:tooltip]
en: Volume: %1
eo: Laŭteco: %1

[ctx: @action:button]
en: Sort
eo: Ordigi

[ctx: @action:button]
en: Clear
eo: Forviŝi

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename
eo: Alinomi

[ctx: @action:button]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: @title:window]
en: Select file
eo: Elekti dosieron

[ctx: @label:textbox]
en: Preferred language
eo: Preferata lingvo

[ctx: @label:spinbox]
en: Preferred track
eo: Preferata trako

[ctx: @label:spinbox]
en: Volume step
eo: Laŭteco paŝo

[ctx: @label:textbox]
en: No custom commands yet
eo: Ankoraŭ neniuj kutimaj komandoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Checked: property will be set at startup
    Unchecked: property will not be set at startup
eo: Markita: propreco estos metata je startigo
    Nemarkita: propreco ne estos metata je startigo

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Add
eo: &Aldoni

[ctx: @label:textbox]
en: Config folder
eo: Agorda dosierujo

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config folder
eo: Malfermi agordan dosierujon

[ctx: @label:textbox]
en: Config file
eo: Agorda dosiero

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config file
eo: Malfermi agordan dosieron

[ctx: @label:textbox]
en: Custom commands config file
eo: Propra komanda agordosiero

[ctx: @info:tooltip]
en: Open custom commands config file
eo: Malfermi agorddosieron por propraj komandoj

[ctx: @info:usagetip]
en: If fields are empty that means there is no config file/folder (e.g when using the default settings).
eo: Se kampoj estas malplenaj tio signifas, ke ne ekzistas agorda dosiero/dosierujo (ekz. kiam oni uzas la defaŭltajn agordojn).

[ctx: @option:check]
en: Enable mpv logging
eo: Ebligi mpv-registradon

[ctx: @label:textbox]
en: Command
eo: Komando

[ctx: @info:tooltip]
en: What mpv command to run, see <a href="https://mpv.io/manual/stable/#list-of-input-commands">MPV Commands</a> for a list of available commands.<br>Not all commands will work as some are specific for mpv.<br>Most useful are the commands to manipulate properties, like <strong>set</strong>, <strong>add</strong>, <strong>cycle</strong>.<br><strong>set</strong>: sets the value of a property <strong>set volume-max 150</strong>.<br><strong>add</strong>: increases/decreases the value of a property <strong>add volume 15</strong>, increases volume by 15. To decrease the value use <strong>add volume -15</strong>.<br><strong>cycle</strong>: cycle through the values of a property <strong>cycle aid up</strong>.
eo: Kiun mpv-komandon ruli, vidu <a href="https://mpv.io/manual/stable/#list-of-input-commands">MPV-komandojn</a> por listo de disponeblaj komandoj.<br>Ne ĉiuj komandoj funkcios ĉar iuj estas specifaj por mpv.<br>Plej utilaj estas la komandoj por manipuli proprecojn, kiel <strong>set</strong>, <strong>add</strong>, <strong>cycle</strong>.<br><strong>set</strong>: fiksas la valoron de propreco <strong>set volume-max 150</strong>.<br><strong>add</strong>: pliigas/malpliigas la valoron de propreco <strong>add volume 15</strong>, pliigas laŭtecon je 15. Por malpliigi la valoron uzu <strong>add volume -15</strong>.<br><strong>cycle</strong>: cikli tra la valoroj de propreco <strong>cycle aid up</strong>.

[ctx: @label:textbox]
en: OSD Message
eo: OSD-Mesaĝo

[ctx: @info:tooltip]
en: An OSD message to display when triggering an action type custom command.<br>Use ${property_name} to display the value of a property <strong>Volume: ${volume}</strong>
eo: OSD-mesaĝo montrota ekigante agotipan tajloritan komandon.<br>Uzu ${property_name} por montri la valoron de propreco <strong>Volume: ${volume}</strong>

[ctx: @label]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: @option:radio]
en: Keyboard shortcut
eo: Klava ŝparvojo

[ctx: @info:tooltip]
en: The command will be triggered with a shortcut. The shortcut can be set after saving.
eo: La komando estos ekigita per ŝparvojo. La ŝparvojo povas esti agordita post konservado.

[ctx: @option:radio]
en: Run at startup
eo: Ruli ĉe ekfunkciigo

[ctx: @info:tooltip]
en: The command will be run at application startup.
eo: La komando estos rulata je aplikolanĉo.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @action:intoolbar]
en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Save
eo: Kon&servi

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum recent files
eo: Maksimumaj lastatempaj dosieroj

[ctx: @option:check]
en: Allow only one instance
eo: Permesi nur unu kazon

[ctx: @option:check]
en: Add file to playlist
eo: Aldoni dosieron al ludlisto

[ctx: @title]
en: Interface
eo: Interfaco

[ctx: @label:spinbox]
en: Footer style
eo: Piedlinia stilo

[ctx: @label:spinbox]
en: Preview thumbnail
eo: Antaŭrigardi bildeton

[ctx: @option:check]
en: Show preview thumbnail
eo: Montri antaŭrigardan bildeton

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows a preview while hovering the seek/progress bar.
eo: Montras antaŭrigardpm dum ŝvebo de la serĉ-/progres-breto.

[ctx: @option:check]
en: Use accurate preview
eo: Uzi precizan antaŭrigardon

[ctx: @info:tooltip]
en: Generating an accurate preview is slow
eo: Generado de preciza antaŭrigardo estas malrapida

[ctx: @label:spinbox]
en: Thumbnail width
eo: Larĝeco de bildeto

[ctx: @label]
en: Window
eo: Fenestro

[ctx: @option:check]
en: Resize to fit video
eo: Aligrandigi por konveni filmeteon

[ctx: @info:tooltip]
en: Not supported on Wayland.
eo: Nesubtenata en Wayland.

[ctx: @option:check]
en: Start in fullscreen mode
eo: Komenci en plenekrana reĝimo

[ctx: @option:check]
en: Remember window size and position
eo: Memori fenestrograndecon kaj pozicion

[ctx: @option:check]
en: Show menubar
eo: Montri menubreton

[ctx: @option:check]
en: Show toolbar
eo: Montri ilobreton

[ctx: @option:check]
en: Show chapter markers
eo: Montri ĉapitrajn markilojn

[ctx: @label:listbox]
en: Color scheme
eo: Kolorskemo

[ctx: @label:listbox]
en: GUI style
eo: GUI-stilo

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek small step
eo: Serĉi paŝeton

[ctx: @info:tooltip seek small step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>
eo: Kiom serĉi, kiam oni ekigas la respondan agon. Serĉreĝimo estas <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek medium step
eo: Serĉi mezan paŝon

[ctx: @info:tooltip seek medium step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>.<br>This is also used for mouse wheel seeking, when mouse is over the progress bar.
eo: Kiom serĉi, kiam oni ekigas la respondan agon. Serĉreĝimo estas <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>.<br>Ĉi tio ankaŭ estas uzata por serĉado de musrado, kiam muso estas super la progresbreto.

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek big step
eo: Serĉi paŝegon

[ctx: @info:tooltip seek big step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>
eo: Kiom serĉi, kiam oni ekigas la respondan agon. Serĉreĝimo estas <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>

[ctx: @label]
en: Hardware decoding
eo: Malkodado de aparataro

[ctx: @option:check]
en: Open last played file on startup
eo: Malfermi la lastan luditan dosieron dum ekfunkciigo

[ctx: @info:tooltip open last played file setting]
en: On startup it opens the file that was playing when the application was closed.
eo: Je lanĉo ĝi malfermas la dosieron kiu estis ludanta kiam la apliko estis fermita.

[ctx: @option:check]
en: Pause on minimize
eo: Paŭzi je minimumigo

[ctx: @info:tooltip pause on minimize setting]
en: Pauses the player while the window is minimized, playback resumes when restored.
eo: Paŭzigas la ludanton dum la fenestro estas minimumigita, reproduktado rekomencas kiam restarigita.

[ctx: @title]
en: Playback position
eo: Reproduktan pozicion

[ctx: @option:check]
en: Restore playback position
eo: Restaŭri reproduktan pozicion

[ctx: @info:tooltip save playback position]
en: Saves the file position during playback, opening the same file again will seek to the saved position.
    Position is saved every %1 second, except for the last 10 seconds of the video. | Saves the file position during playback, opening the same file again will seek to the saved position.
    Position is saved every %1 seconds, except for the last 10 seconds of the video.
eo[0]: Konservas la dosierpozicion dum reproduktado, malfermi la saman dosieron denove serĉos al la konservita pozicio.
    Pozicio estas konservita ĉiun %1 sekundon, krom la lastaj 10 sekundoj de la filmeto.
eo[1]: Konservas la dosierpozicion dum reproduktado, malfermi la saman dosieron denove serĉos al la konservita pozicio.
    Pozicio estas konservita ĉiujn %1 sekundojn, krom la lastaj 10 sekundoj de la filmeto.

[ctx: @option:check]
en: Start playing
eo: Komenci ludi

[ctx: @info:tooltip start playing setting]
en: The file will be playing after restoring the playback position
eo: La dosiero estos ludanta post restaŭro de la reprodukta pozicio

[ctx: @info]
en: For any duration
eo: Por ajna daŭro

[ctx: @info]
en: If duration is longer than %1 minute | If duration is longer than %1 minutes
eo[0]: Se daŭro estas pli longa ol %1 minuto
eo[1]: Se daŭro estas pli longa ol %1 minutoj

[ctx: @info:tooltip restore playback position > duration]
en: Position for remote files is restored regardless of duration.
eo: Pozicio por foraj dosieroj estas restarigita sendepende de daŭro.

[ctx: @info:tooltip restore playback position > save interval]
en: Save position every %1 second | Save position every %1 seconds
eo[0]: Konservi pozicion ĉiun %1 sekundon
eo[1]: Konservi pozicion ĉiujn %1 sekundojn

[ctx: @title]
en: Chapters
eo: Ĉapitroj

[ctx: @option:check]
en: Skip chapters
eo: Preterlasi ĉapitrojn

[ctx: @info:tooltip skip chapters setting]
en: When enabled it automatically skips chapters containing certain words/characters.
eo: Kiam ebligita, ĝi aŭtomate preterlasas ĉapitrojn enhavantajn certajn vortojn/signojn.

[ctx: placeholder text]
en: op, ed, chapter 1
eo: op, red, ĉapitro 1

[ctx: @info:tooltip skip words setting]
en: Skip chapters containing these words. Comma separated list. The match is not exact, meaning <strong>op</strong> will match words containing it like <strong><u>op</u>ening</strong>.
eo: Saltu ĉapitrojn enhavantajn ĉi tiujn vortojn. Kome apartigita listo. La kongruo ne estas preciza, kio signifas <strong>op</strong> kongruos kun vortoj enhavantaj ĝin kiel <strong><u>op</u>ening</strong>.

en: Format selection
eo: Elekto de formato

[ctx: @info:tooltip format selection setting]
en: Selects a video source that is closest to the selected format.
eo: Elektas filmetan fonton kiu estas plej proksima al la elektita formato.

[ctx: @label:listbox]
en: Position
eo: Pozicio

[ctx: @label:listbox]
en: Playlist style
eo: Stilo de ludlisto

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist goes on top of the video
    When unchecked the video is resized
eo: Kiam ĝi estas markita, la ludlisto iras super la video
    Se nemarkite, la video estas aligrandigita

[ctx: @option:check]
en: Show media title instead of file name
eo: Montri titolon de aŭdvidaĵo anstataŭ dosiernomo

[ctx: @option:check]
en: Auto load videos from same folder
eo: Aŭtomate ŝargi filmetojn el la sama dosierujo

[ctx: @option:check]
en: Show row number
eo: Montri numeron de vico

[ctx: @option:check]
en: Toggle with mouse
eo: Baskuligi per muso

[ctx: @option:check]
en: Increase font size when fullscreen
eo: Pliigi tiparograndon kiam plenekrana

[ctx: @option:check]
en: Remember last playlist state
eo: Memori la lastan staton de ludlisto

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist state (visible/hidden) is remembered across launches
eo: Kiam markita, la ludlista stato (videbla/kaŝita) estas memorita tra lanĉoj

[ctx: @option:check]
en: Open items with single click
eo: Malfermi erojn per sola klako

[ctx: @title:window]
en: Settings
eo: Agordoj

[ctx: @action]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: @action]
en: Playback
eo: Reproduktado

[ctx: @action]
en: Audio
eo: Aŭdio

[ctx: @action]
en: Subtitles
eo: Subtekstoj

[ctx: @action]
en: Mouse
eo: Muso

[ctx: @action]
en: Shortcuts
eo: Ŝparvojoj

[ctx: @action]
en: Debug
eo: Sencimigi

[ctx: @action]
en: About
eo: Pri

[ctx: @label:check]
en: Auto select track
eo: Aŭtomate elekti trakon

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked a subtitle track will be automatically selected and displayed
eo: Kiam markita, subteksta trako estos aŭtomate elektita kaj montrata

[ctx: @option:check]
en: Allow subtitles in black borders
eo: Permesi subtekstojn en nigraj randoj

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the subtitles can be rendered outside the video, in the black borders. Might not work for all .ass subtitles.
eo: Kiam markita, la subtekstoj povas esti prezentitaj ekster la video, en la nigraj randoj. Eble ne funkcias por ĉiuj .ass-subtekstoj.

[ctx: @title]
en: Styling
eo: Stilado

[ctx: @label:listbox]
en: Font family
eo: Tipara familio

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
eo: Grandeco de tiparo

[ctx: @label]
en: Font style
eo: Tipara stilo

[ctx: @option:check]
en: Bold
eo: Grasa

[ctx: @option:check]
en: Italic
eo: Kursiva

[ctx: @label:textbox]
en: Font color
eo: Tipara koloro

[ctx: @info:tooltip]
en: Set default value
eo: Agordi defaŭltan valoron

[ctx: @label:textbox]
en: Shadow color
eo: Ombrokoloro

[ctx: @label:spinbox]
en: Shadow offset
eo: Ombra deŝovo

[ctx: @info:tooltip]
en: Set to 0 (zero) to disable.
eo: Metu al 0 (nul) por malŝalti.

[ctx: @label:textbox]
en: Border color
eo: Bordkoloro

[ctx: @label:spinbox]
en: Border width
eo: Bordlarĝeco

[ctx: @label:listbox]
en: Default cover
eo: Defaŭlta kovrilo

[ctx: placeholder text]
en: path to image
eo: vojo al bildo

[ctx: @title]
en: Screenshots
eo: Ekrankopioj

[ctx: @label:listbox]
en: Format
eo: Formato

[ctx: @label:textbox]
en: Template
eo: Ŝablono

[ctx: @title]
en: Image adjustments
eo: Bildaj ĝustigoj

[ctx: @label:slider]
en: Contrast
eo: Kontrasto

[ctx: @label:slider]
en: Brightness
eo: Brilo

[ctx: @label:slider]
en: Gamma
eo: Gamo

[ctx: @label:slider]
en: Saturation
eo: Saturiĝo

[ctx: @info]
en: Middle click on the sliders to reset them
eo: Meze alklaku la glitilojn por restarigi ilin
