haruna - en to eu translation catalogue (484 entries)

en: Feature-rich command-line audio/video downloader
eu: Ezaugarri aberatseko komando-lerroko audio/bideo zama-jaistekoa

[ctx: @title]
en: Media player
eu: Hedabide-jotzailea

[ctx: @info:credit]
en: Developer
eu: Garatzailea

en: Command line video player
eu: Komando-lerroko bideo jotzailea

en: Cross-platform solution to record, convert and stream audio and video
eu: Audioa eta bideoa grabatzeko, bihurtzeko eta transmisiorako plataforma anitzeko soluzioa

[ctx: @info:shell]
en: File to open
eu: Ireki beharreko fitxategia

[ctx: @info:shell]
en: Allows to temporarily override the yt-dlp format selection setting. Will be overwritten if the setting is changed through the GUI
eu: yt-dlp formatu-hautapen ezarpenak denbora batez gainidaztea baimentzen du. Gainidatzi egingo da ezarpena GUI bidez aldatzen bada.

[ctx: @info reason for blocking sleep and screen slocking]
en: Playing media file
eu: Euskarri fitxategia jotzen

[ctx: @action]
en: Open Actions Dialog
eu: Ireki Ekintzak elkarrizketa-koadroa

[ctx: @action]
en: About Haruna
eu: Harunari buruz

[ctx: @action]
en: Report bug
eu: Eman akatsaren berri

[ctx: @action]
en: Sponsor Haruna
eu: Babestu Haruna

[ctx: @action]
en: Cycle Up Audio Track
eu: Audio-pista zikloan gora

[ctx: @action]
en: Cycle Down Audio Track
eu: Audio-pista zikloan gora

[ctx: @action]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @action]
en: Configure Keyboard Shortcuts
eu: Konfiguratu teklatuko lasterbideak

[ctx: @action]
en: Exit Fullscreen
eu: Irten pantaila-osotik

[ctx: @action]
en: Step Frame Forward
eu: Fotograma urratsa aurrera

[ctx: @action]
en: Step Frame Backward
eu: Fotograma urratsa atzera

[ctx: @action]
en: Load Last Played File
eu: Zamatu jotako azken fitxategia

[ctx: @action]
en: Mute
eu: Isilarazi

[ctx: @action]
en: Open Context Menu
eu: Ireki testuinguru-menua

[ctx: @action]
en: Opens and closes the context menu at the position of the mouse pointer
eu: Testuinguru menua sagu erakuslearen kokalekuan ireki eta ixten du

[ctx: @action]
en: Open File
eu: Ireki fitxategia

[ctx: @action]
en: Add External Subtitle…
eu: Gehitu kanpoko azpidatzia...

[ctx: @action]
en: Open URL
eu: Ireki URL

[ctx: @action]
en: Increase Playback Speed
eu: Handitu atzera-jotze abiadura

[ctx: @action]
en: Decrease Playback Speed
eu: Txikitu atzera-jotze abiadura

[ctx: @action]
en: Reset Playback Speed
eu: Berrezarri atzera-jotze abiadura

[ctx: @action]
en: Play/Pause
eu: Jo/Eten

[ctx: @action]
en: Play Next
eu: Jo hurrengoa

[ctx: @action]
en: Play Previous
eu: Jo aurrekoa

[ctx: @action]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: @action]
en: Restart Playback
eu: Berrekin atzera-jotzea

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Forward
eu: Eman urrats txikia aurrera

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Backward
eu: Eman urrats txikia atzera

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Forward
eu: Eman urrats ertaina aurrera

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Backward
eu: Eman urrats ertaina atzera

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Forward
eu: Eman urrats handia aurrera

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Backward
eu: Eman urrats handia atzera

[ctx: @action]
en: Seek To Next Chapter
eu: Joan hurrengo atalera

[ctx: @action]
en: Seek To Previous Chapter
eu: Joan aurreko atalera

[ctx: @action]
en: Seek To Next Subtitle
eu: Joan hurrengo azpidatzira

[ctx: @action]
en: Seek To Previous Subtitle
eu: Joan aurreko azpidatzira

[ctx: @action]
en: Seek To Watch Later Position
eu: Joan azken kokapenetik ikustera

[ctx: @action]
en: Set Loop
eu: Ezarri begizta

[ctx: @action]
en: Screenshot
eu: Pantaila-argazkia

[ctx: @action]
en: Toggle Subtitles
eu: Txandakatu azpidatziak

[ctx: @action]
en: Increase Subtitle Font Size
eu: Handitu azpidatzien letra-tipoa

[ctx: @action]
en: Decrease Subtitle Font Size
eu: Txikitu azpidatzien letra-tipoa

[ctx: @action]
en: Move Subtitle Up
eu: Mugitu azpidatzia gora

[ctx: @action]
en: Move Subtitle Down
eu: Mugitu azpidatzia behera

[ctx: @action]
en: Show Subtitles Earlier
eu: Erakutsi azpidatzia lehenago

[ctx: @action]
en: Show Subtitles Later
eu: Erakutsi azpidatziak beranduago

[ctx: @action]
en: Cycle Up Subtitle
eu: Azpidatzi zikloan gora

[ctx: @action]
en: Cycle Down Subtitle
eu: Azpidatzi zikloan behera

[ctx: @action]
en: Toggle Deinterlacing
eu: Txandakatu Gurutzelarkagetzea

[ctx: @action]
en: Toggle Fullscreen
eu: Txandakatu Pantaila-osoa

[ctx: @action]
en: Toggle Menu Bar
eu: Txandakatu Menu-barra

[ctx: @action]
en: Toggle Header
eu: Txandakatu Goiburua

[ctx: @action]
en: Playlist
eu: Jotze-zerrenda

[ctx: @action]
en: Move Video Left
eu: Mugitu bideoa ezkerrera

[ctx: @action]
en: Move Video Right
eu: Mugitu bideoa eskuinera

[ctx: @action]
en: Move Video Up
eu: Mugitu bideoa gora

[ctx: @action]
en: Move Video Down
eu: Mugitu bideoa behera

[ctx: @action]
en: Rotate clockwise
eu: Biratu erlojuaren noranzkoan

[ctx: @action]
en: Rotate counter clockwise
eu: Biratu erloju-orratzen aurkako noranzkoan

[ctx: @action]
en: Volume Up
eu: Bolumena igo

[ctx: @action]
en: Volume Down
eu: Bolumena jaitsi

[ctx: @action]
en: Zoom In
eu: Zooma gerturatu

[ctx: @action]
en: Zoom Out
eu: Zooma urrundu

[ctx: @action]
en: Reset Zoom
eu: Berrezarri zooma

[ctx: @action]
en: Increase Contrast
eu: Handitu kontrastea

[ctx: @action]
en: Decrease Contrast
eu: Txikitu kontrastea

[ctx: @action]
en: Reset Contrast
eu: Berrezarri kontrastea

[ctx: @action]
en: Increase Brightness
eu: Handitu distira

[ctx: @action]
en: Decrease Brightness
eu: Txikitu distira

[ctx: @action]
en: Reset Brightness
eu: Berrezarri distira

[ctx: @action]
en: Increase Gamma
eu: Handitu gamma

[ctx: @action]
en: Decrease Gamma
eu: Txikitu gamma

[ctx: @action]
en: Reset Gamma
eu: Berrezarri gamma

[ctx: @action]
en: Increase Saturation
eu: Handitu asetasuna

[ctx: @action]
en: Decrease Saturation
eu: Txikitu asetasuna

[ctx: @action]
en: Reset Saturation
eu: Berrezarri asetasuna

[ctx: @info]
en: The chosen shortcut conflicts with the shortcut of the <b>%1</b> action.<br><br>Do you want to reassign the shortcut?
eu: Hautatutako lasterbideak <b>%1</b> ekintzako lasterbidearekin gatazka du. <br><br>Lasterbidea berresleitu nahi duzu?

[ctx: @action:button]
en: Reassign
eu: Berresleitu

[ctx: @info:tooltip; %1 is a video title/filename]
en: Could not play: %1
eu: Ezin izan du jo: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle timing: %1 seconds
eu: Azpidatzien denbora: %1

[ctx: @info:tooltip; %1 is an absolute path]
en: File doesn't exist: %1
eu: Fitxategia ez da existitzen: %1

[ctx: @action The "None" subtitle track is used to clear/unset selected track]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot failed
eu: Pantaila-argazkiak huts egin du

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot taken
eu: Pantaila-argazkia atera du

[ctx: @info:tooltip osd; %1 is a filename with path]
en: Screenshot: %1
eu: Pantaila-argazkia: %1

[ctx: Error message when video can't be decoded/played]
en: No video track detected, most likely the video track can't be decoded/played due to missing codecs
eu: Ez da bideo-pistarik hauteman, ziurrenik bideo-pista ezin da, falta diren kodeken ondorioz deskodetu/jo

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Skipped chapter: %1
eu: Jauzi egindako atala: %1

[ctx: @action:button]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: @action:button]
en: Add…
eu: Gehitu…

[ctx: @action:button]
en: Files
eu: Fitxategiak

[ctx: @action:button]
en: Playlist
eu: Jotze-zerrenda

[ctx: @action:button]
en: Sort
eu: Sailkatu

[ctx: @action:button]
en: Ascending
eu: Goranzkoa

[ctx: @action:button]
en: Descending
eu: Beheranzkoa

[ctx: @action:button]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @action:button]
en: File Name
eu: Fitxategi-izena

[ctx: @action:button]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @action:button]
en: Duration
eu: Iraupena

[ctx: @action:button]
en: Modified Date
eu: Aldatze data

[ctx: @action:button]
en: File Size
eu: Fitxategi-neurria

[ctx: @action:button, as in 'Track no on a Audio CD', not 'subtitle track']
en: Track No
eu: Pista zk.

[ctx: @action:button]
en: Sample Rate
eu: Lagin-emaria

[ctx: @action:button]
en: Bitrate
eu: Bit-emaria

[ctx: @action:button]
en: Custom…
eu: Neurrira…

[ctx: @action:button]
en: Playback
eu: Atzera-jotzea

[ctx: @action:button]
en: Repeat playlist
eu: Errepikatu jotze-zerrenda

[ctx: @action:button]
en: Stop after last item
eu: Gelditu azken elementuaren ondoren

[ctx: @action:button]
en: Repeat item
eu: Errepikatu elementua

[ctx: @action:button]
en: Stop after item
eu: Gelditu elementuaren ondoren

[ctx: @action:button]
en: Random Playback
eu: Ausaz atzera-jotzea

[ctx: @action:button]
en: Clear
eu: Garbitu

[ctx: @action:button]
en: Save As
eu: Gorde honela

[ctx: @action:button]
en: Add new playlist
eu: Gehitu jotze-zerrenda berria

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename
eu: Berrizendatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @action:button]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: @info]
en: Neither <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> nor <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a> was found.
eu: Ez da aurkitu <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> ezta <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a> ere.

[ctx: @placeholder]
en: playlist name
eu: Jotze-zerrendaren izena

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Containing Folder
eu: Ireki hau barnean duen karpeta

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in Browser
eu: Ireki arakatzailean

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in Thumbnail Generator
eu: Ireki koadro-txiki sortzailean

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Name
eu: Kopiatu izena

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Path
eu: Kopiatu bide-izena

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy URL
eu: Kopiatu URL

[ctx: @action:inmenu]
en: Select All
eu: Hautatu dena

[ctx: @action:inmenu]
en: Deselect All
eu: Desautatu dena

[ctx: @action:inmenu]
en: Invert Selection
eu: Alderantzikatu hautapena

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove from Playlist
eu: Kendu jotze-zerrendatik

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Selected from Playlist
eu: Kendu hautatutakoak jotze-zerrendatik

[ctx: @action:inmenu]
en: Scroll to Playing Item
eu: Kiribildu jotzen ari den elementuraino

[ctx: @action:inmenu]
en: Move File to Trash
eu: Mugitu fitxategia zakarrontzira

[ctx: @action:inmenu]
en: Move Selected Files to Trash
eu: Eraman hautatutako fitxategiak zakarrontzira

[ctx: @title:window]
en: Select file
eu: Hautatu fitxategia

[ctx: @title:configure sort window]
en: Advanced Sort and Group By
eu: Sailkatze eta taldekatze aurreratua

[ctx: @label which playlist is affected, %1 is the playlist name]
en: Playlist: %1
eu: Jotze-zerrenda: %1

[ctx: @label sort]
en: Sorting
eu: Sailkatzea

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter
eu: Iragazkia

[ctx: @action:inmenu all]
en: All
eu: Dena

[ctx: @action:inmenu file]
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: @action:inmenu audio]
en: Audio
eu: Audioa

[ctx: @action:inmenu video]
en: Video
eu: Bideoa

[ctx: @action:inmenu]
en: Ascending
eu: Goranzkoa

[ctx: @action:inmenu]
en: Descending
eu: Beheranzkoa

[ctx: @label group]
en: Grouping
eu: Taldekatzea

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Sections
eu: Erakutsi atalak

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide section labels in the playlist view. <br>If the playlist is not sorted by the included group properties in the same order, then the sections might not be unique.
eu: Erakutsi/Ezkutatu atalen etiketak jotze-zerrendaren ikuspegian.<br>Jotze-zerrenda sartutako talde propietateen ordena berean sailkatuta ez badago, baliteke atalak bakarrak ez izatea.

[ctx: @action:inmenu add new line button]
en: Add New Line
eu: Gehitu lerro berria

[ctx: @info:tooltip show blank]
en: Property is hidden if empty or not unique.
eu: Propietatea ezkutatuta dago hutsik badago edo bakarra ez bada.

[ctx: @info:tooltip hide blank]
en: Property is shown, if empty a placeholder will be shown.
eu: Propietatea erakusten da, hutsik badago leku-marka bat erakutsiko da.

[ctx: @info:tooltip group order]
en: Sort ascending
eu: Sailkatu gorantz

[ctx: @info:tooltip group order]
en: Sort descending
eu: Sailkatu beherantz

[ctx: @info:tooltip group order]
en: Same as primary sort order
eu: Sailkatze orden nagusiaren berdina

[ctx: @info:tooltip; %1 playlist with same name]
en: Playlists with same name is not allowed: %1
eu: Ez dira onartzen izen bereko jotze-zerrendak: %1

[ctx: @label:button file name]
en: File Name
eu: Fitxategi-izena

[ctx: @label:button duration]
en: Duration
eu: Iraupena

[ctx: @label:button date]
en: Date
eu: Data

[ctx: @label:button file size]
en: File Size
eu: Fitxategi-neurria

[ctx: @label:button title]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @label:button, as in 'Track no on a Audio CD', not 'subtitle track']
en: Track No
eu: Pista zk.

[ctx: @label:button sample rate]
en: Sample Rate
eu: Lagin-emaria

[ctx: @label:button bitrate]
en: Bitrate
eu: Bit-emaria

[ctx: @label:button folder]
en: Folder
eu: Karpeta

[ctx: @label:button file type]
en: Type
eu: Mota

[ctx: @label:button file extension]
en: Extension
eu: Luzapena

[ctx: @label:button disc no]
en: Disc No
eu: Disko zk.

[ctx: @label:button release year]
en: Release Year
eu: Argitaratze urtea

[ctx: @label:button genre]
en: Genre
eu: Generoa

[ctx: @label:button album]
en: Album
eu: Albuma

[ctx: @label:button artist]
en: Artist
eu: Artista

[ctx: @label:button album artist]
en: Album Artist
eu: Albumeko artista

[ctx: @label:button composer]
en: Composer
eu: Konposatzailea

[ctx: @label:button lyricist]
en: Lyricist
eu: Hitzen egilea

[ctx: @label:button audio codec]
en: Audio Codec
eu: Audio kodeka

[ctx: @label:button framerate]
en: Framerate
eu: Fotograma-emaria

[ctx: @label:button video codec]
en: Video Codec
eu: Bideoa kodeka

[ctx: @label:button video orientation]
en: Orientation
eu: Orientazioa

[ctx: @label:button resolution]
en: Resolution
eu: Bereizmena

[ctx: @label:button put new line]
en: New Line
eu: Lerro berria

[ctx: @title:group]
en: No Genre
eu: Generorik ez

[ctx: @title:group]
en: No Album
eu: Albumik ez

[ctx: @title:group]
en: No Artist
eu: Artistarik ez

[ctx: @title:group]
en: No Album Artist
eu: Albumeko artistarik ez

[ctx: @title:group]
en: No Composer
eu: Konposatzailerik ez

[ctx: @title:group]
en: No Lyricist
eu: Hitzen egilerik ez

[ctx: @title:group]
en: No Release Year
eu: Argitaratze urterik ez

[ctx: @title:group]
en: Not a Video
eu: Bideorik ez

[ctx: @title:group]
en: No Audio Codec
eu: Audio kodekik ez

[ctx: @title:group]
en: No Video Codec
eu: Bideo kodekik ez

[ctx: @title:group disc]
en: Disc
eu: Diskoa

[ctx: @title:group]
en: Video File
eu: Bideo-fitxategia

[ctx: @title:group]
en: Audio File
eu: Audio-fitxategia

[ctx: @title:group]
en: Landscape
eu: Paisaia

[ctx: @title:group]
en: Portrait
eu: Erretratua

[ctx: @title:group]
en: Square
eu: Karratua

[ctx: @label:title name of default playlist tab]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @info:tooltip; %1 is an ID, %2 is a language code (e.g. eng)]
en: Audio: %1 %2
eu: Audioa: %1 %2

[ctx: osd message when trying to open subtitle selection dialog while no file is open]
en: Can’t load subtitle when no file is open
eu: Ezin du azpidatzirik zamatu irekitako fitxategirik ez dagoenean

[ctx: @info:tooltip]
en: Playback speed: %1
eu: Atzera-jotzeko abiadura: %1

[ctx: @info:tooltip; %1 is the timestamp where the loop starts]
en: Loop start: %1
eu: Begizta hasi: %1

[ctx: @info:tooltip, use en dash for the range]
en: Loop: %1–%2
eu: Begizta: %1–%2

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop cleared
eu: Begizta garbitu da

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles off
eu: Azpidatziak itzalita

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles on
eu: Azpidatziak piztuta

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: None
eu: Azpidatzia: Bat ere ez

[ctx: @info:tooltip; %1 is an ID, %2 is a language code (e.g. eng)]
en: Subtitle: %1 %2
eu: Azpidatzia: %1 %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle scale: %1
eu: Azpidatziaren eskala: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Deinterlace: %1
eu: Gurutzelarkagetzea: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: %1
eu: Zooma: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: 0
eu: Zooma: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: %1
eu: Kontrastea: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: 0
eu: Kontrastea: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: %1
eu: Distira: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: 0
eu: Distira: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: %1
eu: Asetasuna: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: 0
eu: Asetasuna: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Start playback
eu: Hasi atzera-jotzen

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause playback
eu: Eten atzera-jotzea

[ctx: @info:tooltip]
en: Play previous file
eu: Jo aurreko fitxategi

[ctx: @info:tooltip]
en: Play next file
eu: Jo hurrengo fitxategia

[ctx: @info:tooltip]
en: Open chapters menu
eu: Ireki atalen menua

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining: %1
eu: Gainerakoa: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a color
eu: Hautatu kolore bat

[ctx: @title:window]
en: Select Color
eu: Hautatu kolorea

[ctx: @action:inmenu]
en: Recent Files
eu: Azken aldiko fitxategiak

[ctx: @title:menu]
en: Primary Subtitle
eu: Lehen mailako azpidatzia

[ctx: @title:menu]
en: Secondary Subtitle
eu: Bigarren mailako azpidatzia

[ctx: @title:menu]
en: Audio Track
eu: Audio-pista

[ctx: @action:inmenu]
en: &More
eu: &Gehiago

[ctx: @info:placeholder]
en: No action found.
eu: Ez da ekintzarik aurkitu.

[ctx: @label; Below is a list of folders containing subtitles]
en: Load subtitles from
eu: Zamatu azpidatziak hemendik,

[ctx: @info:tooltip;]
en: When a relative folder name starts with * (asterisk) and recursive search is enabled, all folders containing that name will be searched.
    Relative folders are relative to the playing file's folder.
eu: Karpeta erlatibo baten izena * (asterikoa) batekin hasi eta bilaketa errekurtsiboa gaituta dagoenean, izen hori duten karpeta guztietan bilatuko da.
    Karpeta erlatiboak jotzen ari den fitxategiaren karpetarekiko erlatiboak dira.

[ctx: @action:button]
en: Confirm Deletion
eu: Berretsi ezabatzea

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete this folder from list
eu: Ezabatu karpeta hau zerrendatik

[ctx: @info:tooltip]
en: Save changes
eu: Gorde aldaketak

en: No folder set
eu: Ez da karpetarik ezarri

[ctx: @action:button]
en: Add New Folder
eu: Gehitu karpeta berria

[ctx: @info:tooltip add new subtitle folder setting]
en: Add a folder in which to look for subtitles.
eu: Gehitu azpidatziak bilatzeko karpeta bat.

[ctx: @label:check]
en: Search subtitles recursively
eu: Bilatu azpidatziak errekurtsiboki

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles are searched recursively in the folders defined by the “%1” setting.
    Only relative folders are searched.
eu: Azpidatziak errekurtsiboki bilatzen dira "%1" ezarpenean definitutako karpetetan.
    Karpeta erlatiboetan bakarrik bilatzen dira.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Subtitles
eu: Azpidatziak

[ctx: @action:intoolbar]
en: Audio
eu: Audioa

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Chapters
eu: Saltatu atalak

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically skips chapters containing certain words/characters.
    Check “Playback” settings for more details.
eu: Hitz/karaktere jaki batzuk dituzten atalak automatikoki saihesten ditu.
    Markatu '"Atzera-Jotzea" ezarpenak xehetasun gehiagorako.

[ctx: @title:window]
en: Select File
eu: Hautatu fitxategia

[ctx: @title:window]
en: Select Subtitles File
eu: Hautatu azpidatzi-fitxategia

[ctx: @action:button]
en: Open
eu: Ireki

[ctx: @title:menu]
en: &Audio
eu: &Audioa

[ctx: @title:menu]
en: &Track
eu: &Pista

[ctx: @title:menu]
en: &File
eu: &Fitxategia

[ctx: @title:menu]
en: Recent Files
eu: Azken aldiko fitxategiak

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear List
eu: Garbitu zerrenda

[ctx: @title:menu]
en: &Help
eu: &Laguntza

[ctx: @title:menu]
en: &Playback
eu: Atzera-&jotzea

[ctx: @title:menu]
en: Seek
eu: Bilatu

[ctx: @title:menu]
en: &Settings
eu: E&zarpenak

[ctx: @action:inmenu]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @action:inmenu]
en: Playback
eu: Atzera-jotzea

[ctx: @action:inmenu]
en: Video
eu: Bideoa

[ctx: @action:inmenu]
en: Audio
eu: Audioa

[ctx: @action:inmenu]
en: Subtitles
eu: Azpidatziak

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist
eu: Jotze-zerrenda

[ctx: @action:inmenu]
en: Mouse
eu: Sagua

[ctx: @action:inmenu]
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Commands
eu: Neurrira ipinitako komandoak

[ctx: @action:inmenu]
en: Debug
eu: Araztu

[ctx: @action:inmenu]
en: About
eu: Honi buruz

[ctx: @title:menu]
en: &Subtitles
eu: A&zpidatziak

[ctx: @title:menu]
en: &Video
eu: &Bideoa

[ctx: @title:menu]
en: Adjustments
eu: Doikuntzak

[ctx: @title:menu]
en: &View
eu: &Ikuspegia

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Menubar
eu: Ezkutatu Menu-barra

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Menubar
eu: Erakutsi Menu-barra

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Toolbar
eu: Ezkutatu Tresna-barra

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Toolbar
eu: Erakutsi Tresna-barra

[ctx: @title:menu]
en: Playback Speed
eu: Atzera-jotze abiadura

[ctx: @info:tooltip]
en: Volume: %1
eu: Bolumena: %1

[ctx: @info:drag&drop append items]
en: Add to Playlist
eu: Gehitu jotze-zerrendara

[ctx: @info:drag&drop play now]
en: Play Now
eu: Jo orain

[ctx: @label:textbox]
en: Preferred language
eu: Hobetsitako hizkuntza

[ctx: @label:spinbox]
en: Preferred track
eu: Hobetsitako pista

[ctx: @label:spinbox]
en: Volume step
eu: Bolumenaren urratsa

[ctx: @title]
en: Replay gain
eu: Berriz jotze irabazia

[ctx: @label:listbox]
en: Mode
eu: Modua

[ctx: @item:listbox replay gain]
en: Disabled
eu: Ezgaituta

[ctx: @item:listbox replay gain]
en: Track
eu: Pista

[ctx: @item:listbox replay gain]
en: Album
eu: Albuma

[ctx: @info:tooltip]
en: Adjust volume gain according to <i>replaygain</i> values stored in the file metadata. If set to album gain, apply album gain if present and fallback to track gain otherwise.
eu: Doitu bolumenaren irabazia fitxategiaren metadatuetan gordetako <i>replaygain</i> balioen arabera. Albumaren irabazia ezarrita badago, aplikatu albumaren irabazia presente badago eta bestela atzera pistaren irabazira itzuli.

[ctx: @label:spinbox]
en: Prevent clipping
eu: Saihestu mozketa

[ctx: @info:tooltip]
en: Prevent clipping by lowering the gain
eu: Saihestu mozketa irabazia jaitsiz

[ctx: @label:spinbox]
en: Preamp (dB)
eu: Aurreanp. (dB9)

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset to default value
eu: Berrezarri balio lehenetsian

[ctx: @label:spinbox]
en: Fallback (dB)
eu: Atzera egitea (dB)

[ctx: @info:tooltip]
en: Gain in dB to apply if the file has no replay gain tags.<br><br>This setting is in effect only when:<br>- the replaygain setting is disabled<br>- the replaygain setting is enabled and the file has no replaygain metadata<br>If this is in effect, other replaygain settings are ignored.
eu: Fitxategiak berriz jotze irabazia etiketarik ez badu aplikatu beharreko irabazia dBtan.<br><br>Ezarpen honek eragiten du:<br>- replaygain ezarpena ezgaituta dagoenean<br>- replaygain ezarpena gaituta dagoenan eta fitxategiak replaygain metadaturik ez duenean<br>Hau indarrean badago, beste replaygain ezarpenei ez zaie jaramonik egiten.

[ctx: @label:textbox]
en: No custom commands yet
eu: Oraindik ez dago neurrira ipinitako komandorik

[ctx: @action:button]
en: &Add Command
eu: &Gehitu komandoa

[ctx: @info:tooltip]
en: Checked: property will be set at startup
    Unchecked: property will not be set at startup
eu: Markatuta: propietatea abioan ezarriko da
    Markatu gabe: propietatea ez da abioan ezarriko

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Add
eu: &Gehitu

[ctx: @label:textbox]
en: Config file
eu: Konfigurazio-fitxategia

[ctx: @label:textbox]
en: Custom commands config file
eu: Neurrira ipinitako komandoen konfigurazio-fitxategia

[ctx: @label:textbox]
en: Shortcuts config file
eu: Lasterbideen konfigurazio-fitxategia

[ctx: @label:textbox]
en: Playlists config file
eu: Jotze-zerrenden konfigurazio-fitxategia

[ctx: @info:usagetip]
en: If fields are empty that means there is no config file/folder (e.g when using the default settings).
eu: Eremuak hutsik egotea konfiguratzeko-fitxategi/karpetarik ez dagoela esan nahi du. (adib. ezarpen lehenetsiak erabiltzean).

[ctx: @option:check]
en: Enable mpv logging
eu: Gaitu mpv erregistratzea

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file
eu: Ireki fitxategia

[ctx: @info:tooltip]
en: Open containing folder
eu: Ireki hau barnean duen karpeta

[ctx: @label:textbox]
en: Command
eu: Komandoa

[ctx: @info:tooltip]
en: What mpv command to run, see <a href="https://mpv.io/manual/stable/#list-of-input-commands">MPV Commands</a> for a list of available commands.<br>Not all commands will work as some are specific for mpv.<br>Most useful are the commands to manipulate properties, like <strong>set</strong>, <strong>add</strong>, <strong>cycle</strong>.<br><strong>set</strong>: sets the value of a property <strong>set volume-max 150</strong>.<br><strong>add</strong>: increases/decreases the value of a property <strong>add volume 15</strong>, increases volume by 15. To decrease the value use <strong>add volume -15</strong>.<br><strong>cycle</strong>: cycle through the values of a property <strong>cycle aid up</strong>.
eu: Zein mpv komando exekutatu, begiratu <a href="https://mpv.io/manual/stable/#list-of-input-commands">MPV komandoak</a> komando erabilgarrien zerrenda bat izateko.<br>Komando guztiak ez dira ibiliko, batzuk berariaz mpv-renak direlako.<br>Erabilgarrienak propietateak manipulatzeko komandoak dira, <strong>set</strong>, <strong>add</strong>, <strong>cycle</strong>,<br><strong>set</strong>: propietate baten balioa ezartzen du <strong>set voume-max 150</strong>.<br><strong>add</strong>: goratu/beheratu propietate baten balioa <strong>add volume 15</strong>, bolumena 15 puntutan igotzen du. Balioa beheratzeko erabili <strong>add volume -15</strong>.<br><strong>cycle</strong>: propietate baten balioetan zikloa <strong>cycle aid up</strong>.

[ctx: @label:textbox]
en: OSD Message
eu: OSD mezua

[ctx: placeholder text; %1 is an example of how to display an mpv property]
en: Filename: %1
eu: Fitxategi-izena: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: An OSD message to display when triggering an action type custom command.<br>Use ${property_name} to display the value of a property <strong>Volume: ${volume}</strong>
eu: Ekintza-motako neurrira ipinitako komando bat eragitean azaldu beharreko OSD mezu bat.<br>Erabili ${property_name} propietate baten balioa azaltzeko <strong>Bolumena: ${volume}</strong>

[ctx: @label]
en: Type
eu: Mota

[ctx: @option:radio]
en: Keyboard shortcut
eu: Laster-teklak

[ctx: @info:tooltip]
en: The command will be triggered with a shortcut. The shortcut can be set after saving.
eu: Komandoa larterbide baten bidez eragingo da. Lasterbidea gorde ondoren ezar daiteke.

[ctx: @option:radio]
en: Run at startup
eu: Exekutatu abiatzean

[ctx: @info:tooltip]
en: The command will be run at application startup.
eu: Komandoa aplikazioa abiatzean exekutatuko da.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @action:intoolbar]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Save
eu: &Gorde

[ctx: @label:spinbox]
en: OSD font size
eu: OSDaren letra-tipo neurria

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum recent files
eu: Azken aldiko fitxategiak gehienez

[ctx: @action:button clear (delete from database) recent files]
en: Clear
eu: Garbitu

[ctx: @info:tooltip]
en: Deletes recent files from the database
eu: Datu-basetik azken aldiko fitxategiak ezabatzen ditu

[ctx: @info:tooltip]
en: The number of recent files to display. Enter 0 (zero) to disable.<br>Every opened file is stored.<br>Bold entries are files opened from the open file/url actions and from external apps (command line, file manager, drag and drop etc.).
eu: Erakutsi beharreko azken aldiko fitxategi-kopurua. Sartu 0 (zero) ezgaitzeko.<br>Irekitako fitxategi oro gordetzen da.<br>Sarrera lodiak ireki fitxategia/URLa ekintzetatik eta kanpoko aplikazioetatik (komando-lerroa, fitxategi-kudeatzailea, arrastatu eta jaregin, etab.) irekitako fitxategiak dira.

[ctx: @option:check]
en: Allow only one instance
eu: Onartu instantzia bakarra

[ctx: @info:tooltip]
en: Trying to open another Haruna instance will do nothing.<br>Trying to open another file with Haruna will open the file in the running instance.
eu: Harunaren beste instantzia bat irekitzen saiatzeak ez du ezer egingo.<br>Harunarekin beste fitxategi bat irekitzen saiatzean fitxategia martxan dagoen instantzian irekiko da.

[ctx: @option:check]
en: Add file to playlist
eu: Gehitu fitxategia jotze-zerrendara

[ctx: @info:tooltip]
en: File will be added to the end of the playlist.
eu: Fitxategia jotze-zerrenda bukaeran gehituko da.

[ctx: @option:check]
en: Play new file
eu: Jo hurrengo fitxategia

[ctx: @title]
en: Interface
eu: Interfazea

[ctx: @label:spinbox]
en: Footer style
eu: Orri-oin estiloa

[ctx: @item:listbox the footer style]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @item:listbox the footer style]
en: Floating
eu: Higikorra

[ctx: @label:listbox]
en: Show floating footer on
eu: Erakutsi orri-oin higikorra

[ctx: @item:listbox how to trigger the floating footer]
en: Every mouse movement
eu: Saguaren mugimendu bakoitzean

[ctx: @item:listbox how to trigger the floating footer]
en: Bottom mouse movement
eu: Saguan behetik mugitzean

[ctx: @info:tooltip]
en: What action shows the footer.<br><strong>Every mouse movement</strong> — every mouse movement over the video area<br><strong>Bottom mouse movement</strong> — mouse movement on the bottom of the video area
eu: Orri-oinak erakusten dituen ekintzak.<br><strong>Saguaren mugimendu oro</strong> — bideo-azaleraren gainean saguak egiten duen mugimendu oro<br><strong>Saguaren beheko mugimendua</strong> — bideo-azaleraren behekoaldeko saguaren mugimendua

[ctx: @label:spinbox]
en: Preview thumbnail
eu: Aurreikuspegi koadro-txikia

[ctx: @option:check]
en: Show preview thumbnail
eu: Erakutsi aurreikuspegi koadro-txikia

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows a preview while hovering the seek/progress bar.
eu: Aurreikuspegi bat erakusten du bilaketa/aurrerapen barraren gainetik igarotzean.

[ctx: @option:check]
en: Use accurate preview
eu: Erabili aurreikuspegi zehatza

[ctx: @info:tooltip]
en: Generating an accurate preview is slow
eu: Aurreikuspegi zehatz bat sortzea motela da

[ctx: @label:spinbox]
en: Thumbnail width
eu: Koadro-txikien zabalera

[ctx: @label]
en: Window
eu: Leihoa

[ctx: @option:check]
en: Resize to fit video
eu: Handiera aldatu bideora egokitzeko

[ctx: @info:tooltip]
en: Not supported on Wayland.
eu: Wayland-en euskarririk ez.

[ctx: @info:tooltip]
en: The window is resized according to the video resolution.<br>The maximum size is not constrained, this is left to the operating system.
eu: Leihoaren neurria bideoaren bereizmenaren arabera neurri-aldatzen da. Gehienezko neurria ez da mugatzen, hori sistema eragileari uzten zaio.

[ctx: @option:check]
en: Start in fullscreen mode
eu: Abiatu pantaila-osoko moduan

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter fullscreen mode when the application starts.<br>This takes precedence over Resize to fit video, and Remember window size and position settings.
eu: Aplikazioa abiatzen denean, sartu pantaila-osoko moduan.<br>Horrek Handiera aldatu bideora egokitzeko, eta Gogoratu leihoaren neurria eta kokalekua ezarpenekiko lehentasuna hartzen du.

[ctx: @option:check]
en: Remember window size and position
eu: Gogoratu leihoaren neurria eta kokalekua

[ctx: @info:tooltip extra wayland info for the “Remember window size and position” setting]
en: <b>Restoring position is not supported on Wayland.</b><br><br>
eu: <b>Kokapena lehengoratzea, Wayland-en, ez du euskarririk.</b><br><br>

[ctx: @info:tooltip]
en: Changes to the window’s size and position are saved and used for newly opened windows.<br><br>%1The “Resize to fit video” setting takes precedence.
eu: Leihoaren neurriari eta kokalekuari egindako aldaketak gorde egiten dira eta leiho ireki berrietarako erabiltzen dira.<br><br>%1 "Handiera aldatu bideora egokitzeko" ezarpenak lehentasuna hartzen du.

[ctx: @option:check]
en: Show menubar
eu: Erakutsi Menu-barra

[ctx: @option:check]
en: Show toolbar
eu: Erakutsi Tresna-barra

[ctx: @option:check]
en: Show chapter markers
eu: Erakutsi atal markatzaileak

[ctx: @label:listbox]
en: Color scheme
eu: Kolore-antolaera

[ctx: @label:listbox]
en: GUI style
eu: GUI estiloa

[ctx: @item:listbox default GUI style]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @label:action change action associated with mouse event]
en: Change action
eu: Aldatu ekintza

[ctx: @label:action delete mouse event]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @action:intoolbar add a mouse button action]
en: &Add
eu: &Gehitu

[ctx: @title:window]
en: Add mouse button action
eu: Gehitu sagu-botoiaren ekintza

[ctx: @label:listbox]
en: Mouse button
eu: Saguaren botoia

[ctx: @item:listbox left mouse button]
en: Left
eu: Ezkerrekoa

[ctx: @item:listbox middle mouse button]
en: Middle
eu: Erdikoa

[ctx: @item:listbox right mouse button]
en: Right
eu: Eskuinekoa

[ctx: @item:listbox forward mouse button]
en: Forward
eu: Aurrera

[ctx: @item:listbox back mouse button]
en: Back
eu: Atzera

[ctx: @item:listbox mouse scroll up]
en: Scroll up
eu: Kiribildu gora

[ctx: @item:listbox mouse scroll down]
en: Scroll down
eu: Kiribildu behera

[ctx: @label:listbox]
en: Modifier key
eu: Tekla aldatzailea

[ctx: @item:listbox no modifier key]
en: No modifier
eu: Ez aldatzailea

[ctx: @item:listbox control modifier key]
en: Control
eu: Kontrol

[ctx: @item:listbox shift modifier key]
en: Shift
eu: Maius

[ctx: @label:check whether mouse button action should trigger on double click]
en: Trigger on double click
eu: Eragin klik-bikoitzarekin

[ctx: @label]
en: Action
eu: Ekintza

[ctx: @action:button select mouse button action]
en: Select action
eu: Hautatu ekintza

[ctx: @action:button]
en: Change action
eu: Aldatu ekintza

[ctx: @info]
en: No action selected
eu: Ez da ekintzarik hautatu

[ctx: @info]
en: Mouse button combination is already assigned to “%1”
eu: Saguaren botoien konbinazioa dagoeneko "%1"(e)rako esleituta dago

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek small step
eu: Bilatu urrats txikia

[ctx: @info:tooltip seek small step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>
eu: Hari dagokion ekintza eragitean zenbat bilatu. Bilaketa modua  <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a> da

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek medium step
eu: Bilatu urrats ertaina

[ctx: @info:tooltip seek medium step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>.<br>This is also used for mouse wheel seeking, when mouse is over the progress bar.
eu: Hari dagokion ekintza eragitean zenbat bilatu. Bilaketa modua   <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a> da.<br>Saguaren gurpilarekin bilatzeko ere, sagua aurrerapen barra gainean dagoenean, hau erabiltzen da.

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek big step
eu: Bilatu  urrats handia

[ctx: @info:tooltip seek big step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>
eu: Hari dagokion ekintza eragitean zenbat bilatu. Bilaketa modua  <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a> da

[ctx: @label]
en: Hardware decoding
eu: Hardware bidezko deskodetzea

[ctx: @info:tooltip hardware decoding setting]
en: Specify the hardware video decoding API that should be used if possible. Whether hardware decoding is actually done depends on the video codec. If hardware decoding is not possible, mpv will fall back on software decoding.<br><br><ul><li><strong>auto</strong> tries to automatically enable hardware decoding using the first available method.</li><li><strong>auto-safe</strong> similar to auto, but allows only whitelisted methods that are considered “safe”.</li><li><strong>vaapi</strong> works with Intel and AMD GPUs only. It also requires the opengl EGL backend.</li><li><strong>nvdec</strong> the newest, and recommended method to do hardware decoding on Nvidia GPUs.</li><li><strong>cuda</strong> an older implementation of hardware decoding on Nvidia GPUs.</li><li><strong>videotoolbox</strong></li><li><strong>d3d11va</strong></li></ul><br><br>You can read more about hardware decoding here: <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec'>https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec</a><br><br>You can set another hardware decoder by creating a startup custom command <strong>set hwdec <i>decoder_name</i></strong>.
eu: Ahal bada, zehaztu bideoa deskodetzeko  erabili beharko litzatekeen hardware APIa. Hardeware bidez benetan deskodetzen den bideo kodeken araberakoa da. Hardware bidez deskodetzea posible ez bada, mpv software bidez deskodetzera joko du.<br><br><ul><li><strong>auto</strong> lehenengo metodo erabilgarria erabiliz hardware bidez deskodetzea automatikoki gaitzen saiatzen da.</li><li><strong>auto-safe</strong> auto-ren antzekoa, baina zerrenda-zurian ipinitako, "segurutzat" jotzen diren metodoak bakarrik baimentzen ditu.</li><li><strong>vaapi</strong> Intel eta AMD GPUekin bakarrik dabil. OpenGL EGL bizkarraldekoa ere behar du. </li><li><strong>nvdec</strong> berriena, eta Nvidia GPUetan hardware bidez deskodetzeko metodo gomendatua.</li><li><strong>cuda</strong>Nvidia GPUetan hardware bidez deskodetzeko inplementazio zaharrago bat.</li><li><strong>videotoolbox </strong></li><li><strong>d3d11va</strong></li></ul><br><br>Hardware bidez deskodetzeari buruz gehiago irakurri dezakezu hemen: <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec'>https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec</a><br><br>Neurrira ipinitako abioko komando bat sortuz beste hardware deskodetzaile bat ezar dezakezu <strong>set hwdec <i>decoder_name</i></strong>.

[ctx: @option:check]
en: Open last played file on startup
eu: Abiatzean ireki jotako azken fitxategia

[ctx: @info:tooltip open last played file setting]
en: On startup it opens the file that was playing when the application was closed.
eu: Abiatzean, aplikazioa itxi zenean jotzen ari zen fitxategia irekitzen du.

[ctx: @option:check]
en: Pause on minimize
eu: Eten ikonotzean

[ctx: @info:tooltip pause on minimize setting]
en: Pauses the player while the window is minimized, playback resumes when restored.
eu: Jotzailea eteten du leihoa ikonotuta dagoen bitartean, atzera-jotzea berrekiten da lehengoratzean.

[ctx: @title]
en: Playback position
eu: Atzera-jotze kokalekua

[ctx: @option:check]
en: Restore playback position
eu: Atzera-jotze kokalekua lehengoratu

[ctx: @info:tooltip save playback position]
en: Saves the file position during playback, opening the same file again will seek to the saved position.
    Position is saved every %1 second, except for the last 10 seconds of the video. | Saves the file position during playback, opening the same file again will seek to the saved position.
    Position is saved every %1 seconds, except for the last 10 seconds of the video.
eu[0]: Atzera-jo bitartean fitxategiaren kokalekua gordetzen du, fitxategi bera berriz irekitzean gordetako kokalekua bilatuko du.
    Kokalekua %1 segundoero gordetzen da, bideoaren azken 10 segundoetarako izan ezik.
eu[1]: Atzera-jo bitartean fitxategiaren kokalekua gordetzen du, fitxategi bera berriz irekitzean gordetako kokalekua bilatuko du.
    Kokalekua %1 segundoero gordetzen da, bideoaren azken 10 segundoetarako izan ezik.

[ctx: @option:check]
en: Start playing
eu: Hasi jotzen

[ctx: @info:tooltip start playing setting]
en: The file will be playing after restoring the playback position
eu: Fitxategia, atzera-jotze kokalekua lehengoratu ondoren, joko da

[ctx: @info]
en: For any duration
eu: Edozein iraupenerako

[ctx: @info]
en: If duration is longer than %1 minute | If duration is longer than %1 minutes
eu[0]: Iraupena minutu %1 baino luzeagoa bada
eu[1]: Iraupena %1 minutu baino luzeagoa bada

[ctx: @info:tooltip restore playback position > duration]
en: Position for remote files is restored regardless of duration.
eu: Urrutiko fitxategien kokalekua, iraupena edozein dela, lehengoratzen da.

[ctx: @info:tooltip restore playback position > save interval]
en: Save position every %1 second | Save position every %1 seconds
eu[0]: Gorde kokalekua %1 segundoero
eu[1]: Gorde kokalekua %1 segundoero

[ctx: @title]
en: Chapters
eu: Atalak

[ctx: @option:check]
en: Skip chapters
eu: Saltatu atalak

[ctx: @info:tooltip skip chapters setting]
en: When enabled it automatically skips chapters containing certain words/characters.
eu: Gaitzen denean, hitz/karaktere dituzten atalak automatikoki salatzen ditu.

[ctx: @option:check]
en: Show OSD message on skip
eu: Erakutsi OSD mezua salto egitean

[ctx: @info:tooltip show OSD message on skip setting]
en: When skipping chapters an osd message will show the title of the skipped chapter.
eu: Atalak saltatzean, OSD mezu batek saltatu den atalaren titulua erakutsiko du.

[ctx: @label:textbox]
en: Keywords
eu: Gako-hitzak

[ctx: placeholder text]
en: op, ed, chapter 1
eu: op, ed, 1. kapitulua

[ctx: @info:tooltip skip words setting]
en: Skip chapters containing these words. Comma separated list. The match is not exact, meaning <strong>op</strong> will match words containing it like <strong><u>op</u>ening</strong>.
eu: Saltatu hitz hauek dituzten atalak. Koma bidez bereizitako zerrenda. Bat etortzea ez da zehatza, hau da, <strong>op</strong> bat etorriko da berau barruan duten hitzekin, <strong><u>op</u>ening</strong> esaterako.

en: Format selection
eu: Formatuaren hautapena

[ctx: @item:listbox the custom youtube-dl format selection]
en: Custom
eu: Neurrira

[ctx: @item:listbox the default youtube-dl format selection]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @info:tooltip format selection setting]
en: Selects a video source that is closest to the selected format.
eu: Hautatutako formatutik hurbilen dagoen bideo-sorburua hauatzen du.

[ctx: @label:listbox]
en: Position
eu: Kokapena

[ctx: @item:listbox playlist position]
en: Left
eu: Ezkerra

[ctx: @item:listbox playlist position]
en: Right
eu: Eskuina

[ctx: @label:listbox]
en: Playlist style
eu: Jotze-zerrendaren estiloa

[ctx: @item:listbox the style of the playlist]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @item:listbox the style of the playlist]
en: With thumbnails
eu: Koadro-txikiekin

[ctx: @item:listbox the style of the playlist]
en: Compact
eu: Trinkoa

[ctx: @label:listbox]
en: Playback behavior
eu: Atzera-jotze jokabidea

[ctx: @item:listbox the playback behavior of the playlist]
en: Repeat playlist
eu: Errepikatu jotze-zerrenda

[ctx: @item:listbox the playback behavior of the playlist]
en: Stop after last item
eu: Gelditu azken elementuaren ondoren

[ctx: @item:listbox the playback behavior of the playlist]
en: Repeat item
eu: Errepikatu elementua

[ctx: @item:listbox the playback behavior of the playlist]
en: Stop after item
eu: Gelditu elementuaren ondoren

[ctx: @info:tooltip playback description]
en: <strong>Repeat playlist</strong>: playlist is repeated indefinitely<br><strong>Stop after last item</strong>: playback stops after the last item in the playlist<br><strong>Repeat item</strong>: current playing item is repeated indefinitely<br><strong>Stop after item</strong>: playback stops after the current playing item
eu: <strong>Errepikatu jotze-zerrenda</strong>: jotze-zerrenda etengabe errepikatzen da<br><strong>Gelditu azken elementuaren ondore</strong>: jotze-zerrendako azken elementuaren ondoren, atzera-jotzea gelditu egiten da<br><strong>Errepikatu elementua</strong>: unean jotzen ari den elementua etengabe errepikatzen da<br><strong>Gelditu elementuaren ondoren</strong>: unean jotzen ari den elementuaren ondoren, atzera-jotzea gelditu egiten da

[ctx: @item:listbox the playback behavior of the playlist]
en: Random playback
eu: Ausaz atzera-jotzea

[ctx: @option:check]
en: Overlay video
eu: Bideoaren gainean

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist goes on top of the video
    When unchecked the video is resized
eu: Markatuta dagoenean jotze-zerrenda bideoaren gainean doa
    Markatzeke dagoenean bideoaren neurria aldatu egiten da

[ctx: @option:check]
en: Show media title instead of file name
eu: Erakutsi euskarriaren titulua fitxategi-izenaren ordez

[ctx: @option:check]
en: Auto load videos from same folder
eu: Automatikoki zamatu karpeta bereko bideoak

[ctx: @option:check]
en: Show row number
eu: Erakutsi errenkada-zenbakia

[ctx: @option:check]
en: Toggle with mouse
eu: Txandakatu sagua erabiliz

[ctx: @option:check]
en: Increase font size when fullscreen
eu: Handiagotu letra-tipoa pantaila-osoan

[ctx: @option:check]
en: Remember last playlist state
eu: Gogoratu azken jotze-zerrendaren egoera

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist state (visible/hidden) is remembered across launches
eu: Markatuta dagoenean atzera-jotze egoera (ikusgai/ikusezin) abioetan zehar gogoratzen da

[ctx: @option:check]
en: Open items with single click
eu: Ireki elementuak klik bakarrarekin

[ctx: @title:window]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @action]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @action]
en: Playback
eu: Atzera-jotzea

[ctx: @action]
en: Video
eu: Bideoa

[ctx: @action]
en: Audio
eu: Audioa

[ctx: @action]
en: Subtitles
eu: Azpidatziak

[ctx: @action]
en: Mouse
eu: Sagua

[ctx: @action]
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

[ctx: @action]
en: Custom Commands
eu: Neurrira ipinitako komandoak

[ctx: @action]
en: Debug
eu: Araztu

[ctx: @action]
en: About
eu: Honi buruz

[ctx: @label:check]
en: Auto select track
eu: Pista automatikoki hautatu

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked a subtitle track will be automatically selected and displayed
eu: Markatuta dagoenean, azpidatzi pista bat automatikoki hautatu eta erakutsiko da

[ctx: @option:check]
en: Allow subtitles in black borders
eu: Baimendu azpidatziak ertz beltzetan

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the subtitles can be rendered outside the video, in the black borders. Might not work for all .ass subtitles.
eu: Markatuta dagoenean azpidatziak bideotik kanpo, ertz beltzetan errenda daitezke. Baliteke .ass azpidatzi guztiekin ez ibiltzea.

[ctx: @title]
en: Styling
eu: Estiloa

[ctx: @label:listbox]
en: Font family
eu: Letra-tipoaren familia

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
eu: Letra-tipoaren neurria

[ctx: @label]
en: Font style
eu: Letra-tipo mota

[ctx: @option:check]
en: Bold
eu: Lodia

[ctx: @option:check]
en: Italic
eu: Etzana

[ctx: @label:textbox]
en: Font color
eu: Letra-tipoaren kolorea

[ctx: @label:textbox]
en: Shadow color
eu: Itzalaren kolorea

[ctx: @label:spinbox]
en: Shadow offset
eu: Itzalaren jatorri-aldaketa

[ctx: @info:tooltip]
en: Set to 0 (zero) to disable.
eu: Ezarri 0 (zero) ezgaitzeko.

[ctx: @label:textbox]
en: Border color
eu: Ertzaren kolorea

[ctx: @label:spinbox]
en: Border width
eu: Ertzaren zabalera

[ctx: @label:listbox]
en: Default cover
eu: Azal lehenetsia

[ctx: placeholder text]
en: path to image
eu: irudiaren bide-izena

[ctx: @info:tooltip]
en: Used for music files that don’t have a video track, an embedded cover image or a cover/folder image in the same folder as the played file.
eu: Bideo pistarik ez duten musika-fitxategiekin erabilia, jotako fitxategiaren karpetan berean dagoen txertatutako azal-irudi bat edo azal/karpeta irudi bat.

[ctx: @title]
en: Screenshots
eu: Pantaila-argazkiak

[ctx: @label:listbox]
en: Format
eu: Formatua

[ctx: @label:textbox]
en: Template
eu: Txantiloia

[ctx: @info:tooltip]
en: Specify the filename template used to save screenshots. The template specifies the filename without file extension, and can contain format specifiers, which will be substituted when taking a screenshot. By default, the template is “%F-%n”. <br>The template can start with a relative or absolute path, in order to specify a directory location where screenshots should be saved.<br>If the final screenshot filename points to an already existing file, the file will not be overwritten. The screenshot will either not be saved, or if the template contains %n, saved using different, newly generated filename.<br>For full info checkout <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template'>https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template</a><br><br><strong>Allowed format specifiers:</strong><br><ul><li><strong>%[#][0X]n</strong> A sequence number, padded with zeros to length X.<br><li><strong>%f</strong> Filename of the currently played video.<br><li><strong>%F</strong> Same as %f, but without the file extension.<br><li><strong>%x</strong> Directory path of the currently played video. If the video is not on the filesystem (http:// urls), this expands to an empty string.<br><li><strong>%X{fallback}</strong> Same as %x, but if the video file is not on the filesystem, return the fallback string inside the {…}.<br><li><strong>%p</strong> Current playback time. The result is a string of the form “HH:MM:SS”.<br><li><strong>%P</strong> Similar to %p, but extended with the playback time in milliseconds “HH:MM:SS.mmm”.<br><li><strong>%wX</strong> Specify the current playback time using the format string X.<br>Valid format specifiers:<br><ul><li><strong>%wH</strong> hour (padded with 0 to two digits)</li><li><strong>%wh</strong> hour (not padded)</li><li><strong>%wM</strong> minutes (00–59)</li><li><strong>%wm</strong> total minutes (includes hours, unlike %wM)</li><li><strong>%wS</strong> seconds (00–59)</li><li><strong>%ws</strong> total seconds (includes hours and minutes)</li><li><strong>%wf</strong> like %ws, but as float</li><li><strong>%wT</strong> milliseconds (000–999)</li><li><strong>%%</strong> Replaced with the % character itself.</li></ul><br>
eu: Zehaztu pantaila-argazkiak gordetzeko erabiliko den fitxategi-izenaren txantiloia. Txantiloiak fitxategi-izena fitxategi-luzapenik gabe zehazten du, eta pantaila-argazkia hartzean ordezkatuko diren formatu-adierazleak izan ditzake. Era lehenetsian txantiloia "%F-%n" da.<br>Pantaila-argazkiak gordetzeko direktorio-kokapen bat zehazteko, txantiloia bide-izen erlatibo zein absolutu batekin has daiteke.<br>Pantaila-argazkiaren bukaerako fitxategi-izenak jada dagoen fitxategi bat erakusten badu, fitxategia ez da gainidatziko. Pantaila-argazkia ez da gordeko, edo txantiloiak %n badu, fitxategi-izen berri ezberdin bat erabiliz gordeko da.<br>Informazio osoa lortzeko begiratu <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template'>https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template</a><br><br><strong>Baimendutako formatu adierazleak:</strong><br><ul><li><strong>%[#][0X]n</strong> Zenbaki-sekuentzia bat, X luzera arte zeroekin betea.<br><li><strong>%f</strong>Unean jotzen ari den bideoaren fitxategi-izena.<br><li><strong>%F</strong> %f(e)ren berdina, baina fitxategi-luzapenik gabe.<br> <li><strong>%x</strong> Unean jotzen ari den bideoaren direktorioaren bide-izena. Bideoa fitxategi-sisteman (http:// urls) ez badago, kate huts batera zabaltzen da.<br><li><strong>%X{erreserbakoa}</strong> %x(r)en berdina, baina bideo-fitxategia fitxategi-sisteman ez badago, but if the, {…} barruko erreserbako katea itzultzen du.<br><li><strong>%p</strong>Atzera-jotzearen uneko denbora. Emaitza "HH:MM:SS" formako kate bat da.<br><li><strong>%P</strong> %p(e)ren antzekoa, baina hedatua, denbora milisegundotan duela "HH:MM:SS.mmm".<br><li><strong>%wX</strong> Zehaztu uneko atzera-jotze denbora X formatu-katea erabiliz.<br>Balizko formatu-adierazleak:<br><ul><li><strong>%wH</strong>ordua (bi digitu arte 0 betegarriarekin)</li><li><strong>%wh</strong> ordua (betegarririk gabe)</li><li><strong>%wM</strong> minutuak (00-59)</li><li><strong>%wm</strong> minutuak guztira (orduak barne, %wM ez bezala) </li><li><strong>%wS</strong> segundoak (00-59)</li><li><strong>%ws</strong> segundoak guztira (orduak eta minutuak barne)</li><li><strong>%wf</strong> %ws bezala, baina koma higikor gisa</li><li><strong>%wT</strong> milisegundoak (000-999)</li><li><strong>%%</strong> % karakterearekin berarekin ordezkatua.</li></ul><br>

[ctx: @title]
en: Image adjustments
eu: Irudi-doikuntzak

[ctx: @label:slider]
en: Contrast
eu: Kontrastea

[ctx: @label:slider]
en: Brightness
eu: Distira

[ctx: @label:slider]
en: Saturation
eu: Asetasuna

[ctx: @info]
en: Middle click on the sliders to reset them
eu: Erdiko klik graduatzaileetan haiek berrezartzeko

[ctx: @info:tooltip; error when yt-dlp fails to get playlist]
en: Could not retrieve playlist with id: %1
    
    %2
eu: Ezin izan du ondoko ID duen jotze-zerrenda eskuratu: %1
    
    %2
