haruna - en to gl translation catalogue (250 entries)

en: Feature-rich command-line audio/video downloader
gl: Descargador de son e vídeo da liña de ordes con moitas funcionalidades.

[ctx: @title]
en: Media player
gl: Reprodutor multimedia

[ctx: @info:credit]
en: Developer
gl: Desenvolvemento.

en: Command line video player
gl: Reprodutor de vídeo da liña de ordes

en: Cross-platform solution to record, convert and stream audio and video
gl: Unha solución multiplataforma para gravar, converter e emitir son e vídeo.

[ctx: @info:shell]
en: File to open
gl: Ficheiro para abrir

[ctx: @info reason for blocking sleep and screen slocking]
en: Playing media file
gl: Reproducindo un ficheiro multimedia

[ctx: @action]
en: Open Actions Dialog
gl: Abrir o diálogo de accións

[ctx: @action]
en: About Haruna
gl: Sobre Haruna

[ctx: @action]
en: Report bug
gl: Informar dun fallo

[ctx: @action]
en: Sponsor Haruna
gl: Patrocinar Haruna

[ctx: @action]
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: @action]
en: Configure Keyboard Shortcuts
gl: Configurar os atallos de teclado

[ctx: @action]
en: Exit Fullscreen
gl: Saír da pantalla completa

[ctx: @action]
en: Load Last Played File
gl: Cargar o último ficheiro reproducido

[ctx: @action]
en: Mute
gl: Silenciar

[ctx: @action]
en: Open Context Menu
gl: Abrir o menú contextual

[ctx: @action]
en: Opens and closes the context menu at the position of the mouse pointer
gl: Abre e pecha o menú contextual na posición do punteiro do rato.

[ctx: @action]
en: Open File
gl: Abrir un ficheiro

[ctx: @action]
en: Add External Subtitle…
gl: Engadir un subtítulo externo…

[ctx: @action]
en: Open URL
gl: Abrir o URL

[ctx: @action]
en: Play/Pause
gl: Reproducir/Pausar

[ctx: @action]
en: Play Next
gl: Reproducir a seguinte

[ctx: @action]
en: Play Previous
gl: Reproducir o anterior

[ctx: @action]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: @action]
en: Restart Playback
gl: Reiniciar a reprodución

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Forward
gl: Avanzar pouco

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Backward
gl: Atrasar pouco

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Forward
gl: Avanzar algo

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Backward
gl: Atrasar algo

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Forward
gl: Avanzar moito

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Backward
gl: Atrasar moito

[ctx: @action]
en: Seek To Next Subtitle
gl: Ir ao seguinte subtítulo

[ctx: @action]
en: Seek To Previous Subtitle
gl: Ir ao subtítulo anterior

[ctx: @action]
en: Seek To Watch Later Position
gl: Ir á posición de «ver máis tarde»

[ctx: @action]
en: Set Loop
gl: Reproducir en bucle

[ctx: @action]
en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

[ctx: @action]
en: Toggle Deinterlacing
gl: Intercambiar o desentrelazado

[ctx: @action]
en: Toggle Fullscreen
gl: Conmutar a pantalla completa

[ctx: @action]
en: Toggle Menu Bar
gl: Conmutar a barra do menú

[ctx: @action]
en: Toggle Header
gl: Conmutar a cabeceira

[ctx: @action]
en: Playlist
gl: Lista de reprodución

[ctx: @action]
en: Rotate clockwise
gl: Rotar no sentido horario

[ctx: @action]
en: Rotate counter clockwise
gl: Rotar no sentido antihorario

[ctx: @action]
en: Volume Up
gl: Subir o volume

[ctx: @action]
en: Volume Down
gl: Baixar o volume

[ctx: @action]
en: Zoom In
gl: Achegar

[ctx: @action]
en: Zoom Out
gl: Afastar

[ctx: @info]
en: The chosen shortcut conflicts with the shortcut of the <b>%1</b> action.<br><br>Do you want to reassign the shortcut?
gl: O atallo escollido está en conflito co atallo da acción <b>%1</b>.<br><br>Quere reasignar o atallo?

[ctx: @action:button]
en: Reassign
gl: Reasignar

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle timing: %1 seconds
gl: Axuste dos subtítulos: %1 segundos

[ctx: @action The "None" subtitle track is used to clear/unset selected track]
en: None
gl: Nada

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot failed
gl: A captura de pantalla fallou.

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot taken
gl: Capturouse a pantalla.

[ctx: Error message when video can't be decoded/played]
en: No video track detected, most likely the video track can't be decoded/played due to missing codecs
gl: Non se detectou ningunha pista de vídeo, o máis probábel é que a pista de vídeo non poida descodificarse ou reproducirse por faltar códecs.

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Skipped chapter: %1
gl: Saltouse o capítulo: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Playback speed: %1
gl: Velocidade de reprodución: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop cleared
gl: Desactivouse o bucle

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles off
gl: Subtítulos desactivados

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles on
gl: Subtítulos activados

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: None
gl: Subtítulos: ningún

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle scale: %1
gl: Escala dos subtítulos: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Deinterlace: %1
gl: Desentrelazar: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: %1
gl: Ampliación: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: 0
gl: Ampliación: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: %1
gl: Contraste. %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: 0
gl: Contraste: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: %1
gl: Brillo: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: 0
gl: Brillo: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Gamma: 0
gl: Gama: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: %1
gl: Saturación: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: 0
gl: Saturación: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Play previous file
gl: Reproducir o ficheiro anterior

[ctx: @info:tooltip]
en: Play next file
gl: Reproducir o seguinte ficheiro

[ctx: @info:tooltip]
en: Open chapters menu
gl: Abrir o menú de capítulos.

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining: %1
gl: Faltan : %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a color
gl: Seleccionar unha cor

[ctx: @action:inmenu]
en: Recent Files
gl: Ficheiros recentes

[ctx: @title:menu]
en: Primary Subtitle
gl: Subtítulos principais

[ctx: @title:menu]
en: Secondary Subtitle
gl: Subtítulos secundarios

[ctx: @title:menu]
en: Audio Track
gl: Pista de son

[ctx: @action:inmenu]
en: &More
gl: &Máis

[ctx: @info]
en: Neither <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> nor <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a> was found.
gl: Non se atoparon nin <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> nin <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete this folder from list
gl: Eliminar o cartafol da lista

[ctx: @info:tooltip]
en: Save changes
gl: Gardar os cambios

en: No folder set
gl: Non hai ningún cartafol definido.

[ctx: @label:check]
en: Search subtitles recursively
gl: Buscar recursivamente nos subtítulos.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Subtitles
gl: Subtítulos

[ctx: @action:intoolbar]
en: Audio
gl: Son

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Chapters
gl: Saltar capítulos

[ctx: @action:button]
en: Open
gl: Abrir

[ctx: @title:menu]
en: &Audio
gl: &Son

[ctx: @title:menu]
en: &Track
gl: &Pista

[ctx: @title:menu]
en: &File
gl: &Ficheiro

[ctx: @title:menu]
en: Recent Files
gl: Ficheiros recentes

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear List
gl: Baleirar a lista

[ctx: @title:menu]
en: &Help
gl: &Axuda

[ctx: @title:menu]
en: &Playback
gl: Re&producir

[ctx: @title:menu]
en: Seek
gl: Saltar

[ctx: @title:menu]
en: &Settings
gl: &Configuración

[ctx: @action:inmenu]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @action:inmenu]
en: Playback
gl: Reprodución

[ctx: @action:inmenu]
en: Video
gl: Vídeo

[ctx: @action:inmenu]
en: Audio
gl: Son

[ctx: @action:inmenu]
en: Subtitles
gl: Subtítulos

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist
gl: Lista de reprodución

[ctx: @action:inmenu]
en: Mouse
gl: Rato

[ctx: @action:inmenu]
en: Shortcuts
gl: Atallos

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Commands
gl: Ordes personalizadas

[ctx: @action:inmenu]
en: Debug
gl: Depuración

[ctx: @action:inmenu]
en: About
gl: Sobre

[ctx: @title:menu]
en: &Subtitles
gl: &Subtítulos

[ctx: @title:menu]
en: &Video
gl: &Vídeo

[ctx: @title:menu]
en: Adjustments
gl: Axustes

[ctx: @title:menu]
en: &View
gl: &Vista

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Menubar
gl: Agochar a barra de menú

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Menubar
gl: Amosar a barra de menú

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Toolbar
gl: Agochar a barra de ferramentas

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Toolbar
gl: Amosar a barra de ferramentas

[ctx: @action:button]
en: Sort
gl: Ordenar

[ctx: @action:button]
en: Clear
gl: Baleirar

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename
gl: Renomear

[ctx: @action:button]
en: Add
gl: Engadir

[ctx: @title:window]
en: Select file
gl: Seleccionar un ficheiro

[ctx: @label:textbox]
en: Preferred language
gl: Idioma preferido

[ctx: @label:spinbox]
en: Preferred track
gl: Pista preferida

[ctx: @label:spinbox]
en: Volume step
gl: Chanzo de volume

[ctx: @label:textbox]
en: No custom commands yet
gl: Aínda non hai ordes personalizadas.

[ctx: @info:tooltip]
en: Checked: property will be set at startup
    Unchecked: property will not be set at startup
gl: Se se marca, a propiedade definirase no inicio.
    Se non se marca, a propiedade non se definirá no inicio.

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Add
gl: Eng&adir

[ctx: @label:textbox]
en: Config folder
gl: Cartafol de configuración

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config folder
gl: Abrir o cartafol de configuración.

[ctx: @label:textbox]
en: Config file
gl: Ficheiro de configuración

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config file
gl: Abrir o ficheiro de configuración.

[ctx: @label:textbox]
en: Custom commands config file
gl: Ficheiro de configuración de ordes personalizadas

[ctx: @info:tooltip]
en: Open custom commands config file
gl: Abrir o ficheiro de configuración de ordes personalizadas.

[ctx: @info:usagetip]
en: If fields are empty that means there is no config file/folder (e.g when using the default settings).
gl: Se os campos están baleiros, significa que non hai ningún ficheiro nin cartafol de configuración (p. ex. está a usar a configuración predeterminada).

[ctx: @option:check]
en: Enable mpv logging
gl: Activar o rexistro de mpv.

[ctx: @label:textbox]
en: Command
gl: Orde

[ctx: @info:tooltip]
en: What mpv command to run, see <a href="https://mpv.io/manual/stable/#list-of-input-commands">MPV Commands</a> for a list of available commands.<br>Not all commands will work as some are specific for mpv.<br>Most useful are the commands to manipulate properties, like <strong>set</strong>, <strong>add</strong>, <strong>cycle</strong>.<br><strong>set</strong>: sets the value of a property <strong>set volume-max 150</strong>.<br><strong>add</strong>: increases/decreases the value of a property <strong>add volume 15</strong>, increases volume by 15. To decrease the value use <strong>add volume -15</strong>.<br><strong>cycle</strong>: cycle through the values of a property <strong>cycle aid up</strong>.
gl: Que orde de mpv executar, consulte en <a href="https://mpv.io/manual/stable/#list-of-input-commands">Ordes de MPV</a> a lista de ordes dispoñíbeis.<br>Non todas as ordes funcionan, algunhas son específicas de mpv.<br>As ordes máis útiles son as que manipulan propiedades, como <strong>set</strong>, <strong>add</strong> e <strong>cycle</strong>.<br><strong>set</strong>: define o valor dunha propiedade, p. ex. <strong>set volume-max 150</strong>.<br><strong>add</strong>: aumenta ou diminúe o valor dunha propiedade, p. ex. <strong>add volume 15</strong>, aumenta o volume en 15. Para diminuír o valor use <strong>add volume -15</strong>.<br><strong>cycle</strong>: pasa ao seguinte valor dunha propiedade, p. ex. <strong>cycle aid up</strong>.

[ctx: @label:textbox]
en: OSD Message
gl: Mensaxe en pantalla

[ctx: @info:tooltip]
en: An OSD message to display when triggering an action type custom command.<br>Use ${property_name} to display the value of a property <strong>Volume: ${volume}</strong>
gl: Unha mensaxe en pantalla para amosar ao disparar orde personalizada de tipo acción.<br>Use ${nome_da_propiedade} para amosar o valor da propiedade, p. ex. <strong>Volume: ${volume}</strong>.

[ctx: @label]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: @option:radio]
en: Keyboard shortcut
gl: Atallo de teclado

[ctx: @info:tooltip]
en: The command will be triggered with a shortcut. The shortcut can be set after saving.
gl: A orde dispararase cun atallo. O atallo pode definirse tras gardar.

[ctx: @option:radio]
en: Run at startup
gl: Executar no inicio

[ctx: @info:tooltip]
en: The command will be run at application startup.
gl: A orde executarase ao iniciar a aplicación.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @action:intoolbar]
en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Save
gl: &Gardar

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum recent files
gl: Ficheiros recentes máximos

[ctx: @option:check]
en: Allow only one instance
gl: Só permitir unha instancia.

[ctx: @option:check]
en: Add file to playlist
gl: Engadir o ficheiro á lista de reprodución.

[ctx: @label:spinbox]
en: Footer style
gl: Estilo do pé

[ctx: @label:spinbox]
en: Preview thumbnail
gl: Miniatura de vista previa

[ctx: @option:check]
en: Show preview thumbnail
gl: Amosar unha miniatura coa vista previa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows a preview while hovering the seek/progress bar.
gl: Amosa unha vista previa ao cubrir a barra de progreso.

[ctx: @option:check]
en: Use accurate preview
gl: Usar unha vista previa exacta.

[ctx: @info:tooltip]
en: Generating an accurate preview is slow
gl: Xerar unha vista previa exacta é lento.

[ctx: @label:spinbox]
en: Thumbnail width
gl: Anchura da miniatura

[ctx: @label]
en: Window
gl: Xanela

[ctx: @option:check]
en: Resize to fit video
gl: Redimensionar para axustar ao vídeo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Not supported on Wayland.
gl: Non é compatíbel con Wayland.

[ctx: @option:check]
en: Start in fullscreen mode
gl: Iniciar a pantalla completa.

[ctx: @option:check]
en: Remember window size and position
gl: Lembrar o tamaño e posición da xanela.

[ctx: @info:tooltip extra wayland info for the “Remember window size and position” setting]
en: <b>Restoring position is not supported on Wayland.</b><br><br>
gl: <b>Wayland non permite restaurar a posición.</b><br><br>

[ctx: @option:check]
en: Show menubar
gl: Mostrar a barra de menú

[ctx: @option:check]
en: Show toolbar
gl: Amosar a barra de ferramentas

[ctx: @option:check]
en: Show chapter markers
gl: Amosar os marcadores de capítulo.

[ctx: @label:listbox]
en: Color scheme
gl: Esquema de cores

[ctx: @label:listbox]
en: GUI style
gl: Estilo da interface

[ctx: @option:check]
en: Use Breeze icon theme
gl: Usar o tema de iconas Brisa

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek small step
gl: Desprazamento pequeno

[ctx: @info:tooltip seek small step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>
gl: Canto desprazar ao disparar a acción correspondente. O modo de desprazamento é <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exacto</a>.

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek medium step
gl: Desprazamento mediano

[ctx: @info:tooltip seek medium step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>.<br>This is also used for mouse wheel seeking, when mouse is over the progress bar.
gl: Canto desprazar ao disparar a acción correspondente. O modo de desprazamento é <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exacto</a>.<br> Tamén se usa para desprazar coa roda do rato cando o rato está sobre a barra de progreso.

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek big step
gl: Desprazamento grande

[ctx: @info:tooltip seek big step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>
gl: Canto desprazar ao disparar a acción correspondente. O modo de desprazamento é <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exacto</a>.

[ctx: @label]
en: Hardware decoding
gl: Descodificación por soporte físico

[ctx: @option:check]
en: Open last played file on startup
gl: Abrir o último ficheiro reproducido ao reiniciar.

[ctx: @info:tooltip open last played file setting]
en: On startup it opens the file that was playing when the application was closed.
gl: No inicio abre o ficheiro que se estaba a reproducir cando se pechou a aplicación.

[ctx: @option:check]
en: Pause on minimize
gl: Pausar ao minimizar.

[ctx: @info:tooltip pause on minimize setting]
en: Pauses the player while the window is minimized, playback resumes when restored.
gl: Pausa o reproducir ao minimizar a súa xanela. A reprodución continúa ao restaurala.

[ctx: @title]
en: Playback position
gl: Posición de reprodución

[ctx: @option:check]
en: Restore playback position
gl: Restaurar a posición de reprodución.

[ctx: @info:tooltip save playback position]
en: Saves the file position during playback, opening the same file again will seek to the saved position.
    Position is saved every %1 second, except for the last 10 seconds of the video. | Saves the file position during playback, opening the same file again will seek to the saved position.
    Position is saved every %1 seconds, except for the last 10 seconds of the video.
gl[0]: Garda a posición do ficheiro durante a reprodución. Ao abrir de novo o mesmo ficheiro, estará na posición gardada.
    A posición gárdase cada %1 segundo, salvo para os últimos 10 segundos do vídeo.
gl[1]: Garda a posición do ficheiro durante a reprodución. Ao abrir de novo o mesmo ficheiro, estará na posición gardada.
    A posición gárdase cada %1 segundos, salvo para os últimos 10 segundos do vídeo.

[ctx: @option:check]
en: Start playing
gl: Iniciar a reprodución.

[ctx: @info:tooltip start playing setting]
en: The file will be playing after restoring the playback position
gl: O ficheiro reproducirase tras restaurar a posición de reprodución.

[ctx: @info]
en: For any duration
gl: Para calquera duración

[ctx: @info]
en: If duration is longer than %1 minute | If duration is longer than %1 minutes
gl[0]: Se a duración supera %1 minuto
gl[1]: Se a duración supera %1 minutos

[ctx: @info:tooltip restore playback position > duration]
en: Position for remote files is restored regardless of duration.
gl: A posición dos ficheiros remotos restáurase sen importar a duración.

[ctx: @info:tooltip restore playback position > save interval]
en: Save position every %1 second | Save position every %1 seconds
gl[0]: Gardar a posición cada %1 segundo
gl[1]: Gardar a posición cada %1 segundos

[ctx: @title]
en: Chapters
gl: Capítulos

[ctx: @option:check]
en: Skip chapters
gl: Saltar capítulos.

[ctx: @info:tooltip skip chapters setting]
en: When enabled it automatically skips chapters containing certain words/characters.
gl: Se se activa, omite automaticamente capítulos que conteñen certas palabras ou caracteres.

[ctx: placeholder text]
en: op, ed, chapter 1
gl: op, ed, capítulo 1

[ctx: @info:tooltip skip words setting]
en: Skip chapters containing these words. Comma separated list. The match is not exact, meaning <strong>op</strong> will match words containing it like <strong><u>op</u>ening</strong>.
gl: Saltar capítulos que conteñen estas palabras separadas por comas. A coincidencia non é exacta, é dicir, <strong>ab</strong> coincidirá con palabras que o conteñan, como <strong><u>ab</u>rindo</strong>.

en: Format selection
gl: Selección de formato

[ctx: @info:tooltip format selection setting]
en: Selects a video source that is closest to the selected format.
gl: Selecciona a fonte de vídeo máis próxima ao formato seleccionado.

[ctx: @label:listbox]
en: Position
gl: Posición

[ctx: @label:listbox]
en: Playlist style
gl: Estilo da lista de reprodución

[ctx: @option:check]
en: Overlay video
gl: Vídeo sobreposto.

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist goes on top of the video
    When unchecked the video is resized
gl: Marque isto para que a lista de reprodución estea sobre o vídeo.
    Desmarque isto para que se redimensione o vídeo.

[ctx: @option:check]
en: Show media title instead of file name
gl: Amosar o título do contido multimedia en vez do nome do ficheiro.

[ctx: @option:check]
en: Auto load videos from same folder
gl: Cargar automaticamente vídeos do mesmo cartafol.

[ctx: @option:check]
en: Show row number
gl: Amosar o número de fila.

[ctx: @option:check]
en: Toggle with mouse
gl: Conmutar co rato.

[ctx: @option:check]
en: Increase font size when fullscreen
gl: Ampliar o tamaño da letra a pantalla completa.

[ctx: @option:check]
en: Remember last playlist state
gl: Lembrar o último estado de reprodución.

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist state (visible/hidden) is remembered across launches
gl: Marque sito para lembrar o estado da lista de reprodución (amosada ou agochada) entre inicios.

[ctx: @option:check]
en: Open items with single click
gl: Abrir elementos cunha prema.

[ctx: @title:window]
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: @action]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @action]
en: Playback
gl: Reprodución

[ctx: @action]
en: Video
gl: Vídeo

[ctx: @action]
en: Audio
gl: Son

[ctx: @action]
en: Subtitles
gl: Subtítulos

[ctx: @action]
en: Mouse
gl: Rato

[ctx: @action]
en: Shortcuts
gl: Atallos

[ctx: @action]
en: Custom Commands
gl: Ordes personalizadas

[ctx: @action]
en: Debug
gl: Depuración

[ctx: @action]
en: About
gl: Sobre

[ctx: @label:check]
en: Auto select track
gl: Seleccionar a pista automaticamente.

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked a subtitle track will be automatically selected and displayed
gl: Marque isto para seleccionar e amosar unha pista de subtítulos automaticamente.

[ctx: @option:check]
en: Allow subtitles in black borders
gl: Permitir subtítulos en bordos negros.

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the subtitles can be rendered outside the video, in the black borders. Might not work for all .ass subtitles.
gl: Marque isto para que os subtítulos se poidan renderizar fóra do vídeo, nos bordos negros. Pode que non funcione para todos os subtítulos .ass.

[ctx: @title]
en: Styling
gl: Estilo

[ctx: @label:listbox]
en: Font family
gl: Familia da fonte

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
gl: Tamaño da letra

[ctx: @label]
en: Font style
gl: Estilo da fonte

[ctx: @option:check]
en: Bold
gl: Grosa

[ctx: @option:check]
en: Italic
gl: Cursiva

[ctx: @label:textbox]
en: Font color
gl: Cor do texto

[ctx: @info:tooltip]
en: Set default value
gl: Definir o valor predeterminado.

[ctx: @label:textbox]
en: Shadow color
gl: Cor da sombra

[ctx: @label:spinbox]
en: Shadow offset
gl: Desprazamento da sombra

[ctx: @info:tooltip]
en: Set to 0 (zero) to disable.
gl: Definir a 0 (cero) para desactivar.

[ctx: @label:textbox]
en: Border color
gl: Cor do bordo

[ctx: @label:spinbox]
en: Border width
gl: Anchura do bordo

[ctx: @label:listbox]
en: Default cover
gl: Portada predeterminada

[ctx: placeholder text]
en: path to image
gl: ruta da imaxe

[ctx: @title]
en: Screenshots
gl: Capturas de pantalla

[ctx: @label:listbox]
en: Format
gl: Formato

[ctx: @label:textbox]
en: Template
gl: Modelo

[ctx: @title]
en: Image adjustments
gl: Axustes de imaxe

[ctx: @label:slider]
en: Contrast
gl: Contraste

[ctx: @label:slider]
en: Brightness
gl: Brillo

[ctx: @label:slider]
en: Gamma
gl: Gama

[ctx: @label:slider]
en: Saturation
gl: Saturación

[ctx: @info]
en: Middle click on the sliders to reset them
gl: Faga unha prema central nos controis esvaradíos para restabelecelos.
