haruna - en to ka translation catalogue (317 entries)

[ctx: application title/display name]
en: Haruna Media Player
ka: ვიდეო დამკვრელი Haruna

[ctx: @title]
en: A configurable media player.
ka: მორგებადი ვიდეო დამკვრელი.

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ka: პროგრამისტი

[ctx: @info:shell]
en: File to open
ka: გასახსნელი ფაილი

[ctx: @info:shell]
en: Allows to temporarily override the ytdl format selection setting. Will be overwritten if the setting is changed through the GUI
ka: საშუალებას გაძლევთ დროებით გადაფაროთ ytdl ფორმატის არჩევანის პარამეტრი. ჩანაცვლდება, თუ პარამეტრი გრაფიკული ინტერფეისით შეიცვალა

[ctx: @info reason for blocking sleep and screen slocking]
en: Playing media file
ka: მედია ფაილის დაკვრა

[ctx: @action]
en: Open Actions Dialog
ka: ქმედებების ფანჯრის გახსნა

[ctx: @action]
en: About Haruna
ka: Haruna-ის შესახებ

[ctx: @action]
en: Audio Cycle Up
ka: აუდიოს ციკლის აწევა

[ctx: @action]
en: Audio Cycle Down
ka: აუდიოს ციკლის დაწევა

[ctx: @action]
en: Configure
ka: მორგება

[ctx: @action]
en: Configure Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობების მორგება

[ctx: @action]
en: Exit Fullscreen
ka: სრული ეკრანიდან გასვლა

[ctx: @action]
en: Frame Step Forward
ka: კადრის ბიჯი წინ

[ctx: @action]
en: Frame Step Backward
ka: კადრის ბიჯი უკან

[ctx: @action]
en: Load Last Played File
ka: ბოლოს დაკრული ფაილის ჩატვირთვა

[ctx: @action]
en: Mute
ka: დადუმება

[ctx: @action]
en: Open Context Menu
ka: კონტექსტური მენიუს გახსნა

[ctx: @action]
en: Opens and closes the context menu at the position of the mouse pointer
ka: თაგუნას კურსორთან კონტექსტური მენიუს გახსნა და დახურვა

[ctx: @action]
en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

[ctx: @action]
en: Add External Subtitle…
ka: გარე სუბტიტრების დამატება…

[ctx: @action]
en: Open Url
ka: URL-ის გახსნა

[ctx: @action]
en: Playback Speed Increase
ka: დაკვრის სიჩქარის გაზრდა

[ctx: @action]
en: Playback Speed Decrease
ka: დაკვრის სიჩქარის შემცირება

[ctx: @action]
en: Playback Speed Reset
ka: დაკვრის სიჩქარის დაბრუნება

[ctx: @action]
en: Play/Pause
ka: დაკვრა/შეჩერება

[ctx: @action]
en: Play Next
ka: შემდეგის დაკვრა

[ctx: @action]
en: Play Previous
ka: წინას დაკვრა

[ctx: @action]
en: Quit
ka: გასვლა

[ctx: @action]
en: Restart Playback
ka: დაკვრის თავიდან დაწყება

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Forward
ka: პატარა ბიჯით წინ გადახვევა

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Backward
ka: პატარა ბიჯით უკან გადახვევა

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Forward
ka: საშუალო ბიჯით წინ გადახვევა

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Backward
ka: საშუალო ბიჯით უკან გადახვევა

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Forward
ka: დიდი ბიჯით წინ გადახვევა

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Backward
ka: დიდი ბიჯით უკან გადახვევა

[ctx: @action]
en: Seek Next Chapter
ka: შემდეგ თავზე გადახვევა

[ctx: @action]
en: Seek Previous Chapter
ka: წინა თავზე გადახვევა

[ctx: @action]
en: Seek To Next Subtitle
ka: შემდეგ სუბტიტრამდე გადახვევა

[ctx: @action]
en: Seek To Previous Subtitle
ka: წინა სუბტიტრამდე გადახვევა

[ctx: @action]
en: Seek To Watch Later Position
ka: მოგვიანებით საყურებელ მდებარეობაზე გადახვევა

[ctx: @action]
en: Set Loop
ka: მარყუჟის დაყენება

[ctx: @action]
en: Screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდი

[ctx: @action]
en: Subtitle Toggle
ka: სუბტიტრების გადართვა

[ctx: @action]
en: Subtitle Increase Font Size
ka: სუბტიტრის ფონტის ზომის გაზრდა

[ctx: @action]
en: Subtitle Decrease Font Size
ka: სუბტიტრის ფონტის ზომის შემცირება

[ctx: @action]
en: Subtitle Move Up
ka: სუბტიტრების აწევა

[ctx: @action]
en: Subtitle Move Down
ka: სუბტიტრების ჩამოწევა

[ctx: @action]
en: Subtitle Quicken
ka: სუბტიტრების გაჩქარება

[ctx: @action]
en: Subtitle Delay
ka: სუბტიტრების დაყოვნება

[ctx: @action]
en: Subtitle Cycle Up
ka: სუბტიტრების ციკლის აწევა

[ctx: @action]
en: Subtitle Cycle Down
ka: სუბტიტრების ციკლის დაწევა

[ctx: @action]
en: Toggle Deinterlacing
ka: დეინტერლეისინგის გადართვა

[ctx: @action]
en: Toggle Fullscreen
ka: მთელ ეკრანზე გატანის გადართვა

[ctx: @action]
en: Toggle Menu Bar
ka: მენიუს ზოლის გადართვა

[ctx: @action]
en: Toggle Header
ka: თავსართის გადართვა

[ctx: @action]
en: Playlist
ka: დასაკრავი სია

[ctx: @action]
en: Video Move Left
ka: ვიდეოს მარცხნივ გაწევა

[ctx: @action]
en: Video Move Right
ka: ვიდეოს მარჯვნივ გაწევა

[ctx: @action]
en: Video Move Up
ka: ვიდეოს ზემოთ აწევა

[ctx: @action]
en: Video Move Down
ka: ვიდოს დაბლა ჩამოწევა

[ctx: @action]
en: Volume Up
ka: ხმის აწევა

[ctx: @action]
en: Volume Down
ka: ხმის დაწევა

[ctx: @action]
en: Zoom In
ka: გადიდება

[ctx: @action]
en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

[ctx: @action]
en: Zoom Reset
ka: გადიდების გაუქმება

[ctx: @action]
en: Contrast Up
ka: კონტრასტის გადიდება

[ctx: @action]
en: Contrast Down
ka: კონტრასტის შემცირება

[ctx: @action]
en: Contrast Reset
ka: კონტრასტის დაბრუნება

[ctx: @action]
en: Brightness Up
ka: სიკაშკაშის აწევა

[ctx: @action]
en: Brightness Down
ka: სიკაშკაშის დაწევა

[ctx: @action]
en: Brightness Reset
ka: სიკაშკაშის დაბრუნება

[ctx: @action]
en: Gamma Up
ka: გამის აწევა

[ctx: @action]
en: Gamma Down
ka: გამის დაწევა

[ctx: @action]
en: Gamma Reset
ka: გამის დაბრუნება

[ctx: @action]
en: Saturation Up
ka: გაჯერებულობის აწევა

[ctx: @action]
en: Saturation Down
ka: გაჯერებულობის დაწევა

[ctx: @action]
en: Saturation Reset
ka: გაჯერებულობის დაბრუნება

[ctx: @info]
en: The chosen shortcut conflicts with the shortcut of the <b>%1</b> action.<br><br>Do you want to reassign the shortcut?
ka: არჩეული მალსახმობი კონფლიქტშია <b>%1</b> ქმედებათან.<br><br>გნებავთ მალსახმობის თავიდან მინიჭება?

[ctx: @action:button]
en: Reassign
ka: თავიდან მინიჭება

[ctx: @action The "None" subtitle track is used to clear/unset selected track]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot failed
ka: ეკრანის ანაბეჭდი ჩავარდა

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot taken
ka: ეკრანის ანაბეჭდი აღებულია

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot: %1
ka: ეკრანის ანაბეჭდი: %1

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Skipped chapter: %1
ka: გამოტოვებული თავი: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Audio: %1 %2
ka: აუდიო: %1 %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Playback speed: %1
ka: დაკვრის სიჩქარე: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop start: %1
ka: მარყუჟის დასაწყისი: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop: %1 - %2
ka: მარყუჟი: %1 - %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop cleared
ka: მარყუჟი წაიშალა

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle timing: %1
ka: სუბტიტრების დრო: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles off
ka: სუბტიტრები გამორთულია

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles on
ka: სუბტიტრები ჩართულია

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: None
ka: სუბტიტრები: არაფერი

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: %1 %2
ka: სუბტიტრები: %1 %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle scale: %1
ka: სუბტიტრების მასშტაბი: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Deinterlace: %1
ka: დეინტერლეისი: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: %1
ka: გადიდება: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: 0
ka: გადიდება: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: %1
ka: კონტრასტი: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: 0
ka: კონტრასტი: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: %1
ka: სიკაშკაშე: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: 0
ka: სიკაშკაშე: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Gamma: %1
ka: გამა: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Gamma: 0
ka: გამა: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: %1
ka: გაჯერებულობა: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: 0
ka: გაჯერებულობა: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Start Playback
ka: დაკვრის დაწყება

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause Playback
ka: დაკვრის შეჩერება

[ctx: @info:tooltip]
en: Play previous file
ka: წინა ფაილის დაკვრა

[ctx: @info:tooltip]
en: Play next file
ka: შემდეგი ფაილის დაკვრა

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining: %1
ka: დარჩენილი: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a color
ka: ფერის არჩევა

[ctx: @action:inmenu]
en: Recent Files
ka: უახლესი ფაილები

[ctx: @title:menu]
en: Secondary Subtitle
ka: დამხმარე სუბტიტრი

[ctx: @action:inmenu]
en: &More
ka: &მეტი

[ctx: @title:menu]
en: Primary Subtitle
ka: ძირითადი სუბტიტრები

[ctx: @title:menu]
en: &Audio Track
ka: &აუდიობილიკი

[ctx: @info]
en: Neither <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> nor <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a> was found.
ka: აღმოჩენილია არც <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> და არც <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Help
ka: დახმარება

[ctx: @action:inmenu]
en: Haruna help window (english only)
ka: Haruna-ის დახმარების ფანჯარა (მხოლოდ ინგლისური)

[ctx: @action:inmenu]
en: Haruna handbook
ka: Haruna-ის სახელმძღვანელო

[ctx: @title]
en: Load subtitles from
ka: სუბტიტრების წყარო

[ctx: @action:button]
en: Confirm deletion
ka: წაშლის დადასტურება

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete this folder from list
ka: ამ საქაღალდის სიიდან წაშლა

[ctx: @info:tooltip]
en: Save changes
ka: ცვლილებების შენახვა

[ctx: @action:button]
en: Add new folder
ka: ახალი საქაღალდის დამატება

[ctx: @action:intoolbar]
en: Subtitles
ka: სუბტიტრები

[ctx: @action:intoolbar]
en: Audio
ka: აუდიო

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Chapters
ka: თავების გამოტოვება

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically skips chapters containing certain words/characters.
    Check 'Playback' settings for more details
ka: ავტომატურად გამოტოვებს თავებს, რომლებიც მითითებულ სიტყვებს/სიმბოლოებს შეიცავს.
    მეტი დეტალებისთვის გადაამოწმეთ დაკვრის პარამეტრები

[ctx: @title:window]
en: Select file
ka: აირჩიეთ ფაილი

[ctx: @title:window]
en: Select subtitles file
ka: აირჩიეთ სუბტიტრების ფაილი

[ctx: @action:button]
en: Open
ka: გახსნა

[ctx: @title:menu]
en: &Audio
ka: &აუდიო

[ctx: @title:menu]
en: &Primary Track
ka: &ძირითადი ტრეკი

[ctx: @title:menu]
en: Playback speed
ka: დაკვრის სიჩქარე

[ctx: @title:menu]
en: &File
ka: &ფაილი

[ctx: @title:menu]
en: Recent Files
ka: უახლესი ფაილები

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear List
ka: სიის გასუფთავება

[ctx: @title:menu]
en: &Help
ka: &დახმარება

[ctx: @title:menu]
en: &Playback
ka: &დაკვრა

[ctx: @title:menu]
en: Seek
ka: გადახვევა

[ctx: @title:menu]
en: &Settings
ka: &მორგება

[ctx: @action:inmenu]
en: General
ka: საერთო

[ctx: @action:inmenu]
en: Playback
ka: დაკვრა

[ctx: @action:inmenu]
en: Video
ka: ვიდეო

[ctx: @action:inmenu]
en: Audio
ka: აუდიო

[ctx: @action:inmenu]
en: Subtitles
ka: სუბტიტრები

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist
ka: დასაკრავი სია

[ctx: @action:inmenu]
en: Mouse
ka: თაგუნა

[ctx: @action:inmenu]
en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Commands
ka: მომხმარებლის ბრძანებები

[ctx: @action:inmenu]
en: Debug
ka: გამართვა

[ctx: @action:inmenu]
en: About
ka: შესახებ

[ctx: @title:menu]
en: &Subtitles
ka: &სუბტიტრები

[ctx: @title:menu]
en: &Video
ka: &ვიდეო

[ctx: @title:menu]
en: Adjustments
ka: მორგება

[ctx: @title:menu]
en: &View
ka: &ხედი

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Menubar
ka: მენიუს ზოლის დამალვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Menubar
ka: მენიუს ზოლის ჩვენება

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ზოლის დამალვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ზოლის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Volume: %1
ka: ხმა: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Could not play: %1
ka: ვერ ვუკრავ: %1

[ctx: @action:button]
en: Add
ka: დამატება

[ctx: @action:button]
en: Open playlist
ka: დასაკრავი სიის გახსნა

[ctx: @action:button]
en: Add ...
ka: დამატება ...

[ctx: @action:button]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: @action:button]
en: Sort
ka: დალაგება

[ctx: @action:button]
en: Name ascending
ka: აღმავალი სახელით

[ctx: @action:button]
en: Name descending
ka: სახელი (დაღმავალი)

[ctx: @action:button]
en: Duration ascending
ka: აღმავალი ხანგრძლივობით

[ctx: @action:button]
en: Duration descending
ka: დაღმავალი ხანგრძლივობით

[ctx: @action:button]
en: Clear
ka: გასუფთავება

[ctx: @action:button]
en: Save as
ka: შენახვა, როგორც

[ctx: @action:inmenu]
en: Open containing folder
ka: შემცველი საქაღალდის გახსნა

[ctx: @action:inmenu]
en: Open url
ka: ბმულის გახსნა

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy file name
ka: ფაილის სახელის კოპირება

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy file path
ka: ფაილის ბილიკის კოპირება

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove from playlist
ka: დასაკრავი სიიდან წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename file
ka: ფაილის გადარქმევა

[ctx: @action:inmenu]
en: Trash file
ka: ფაილის სანაგვე ყუთში გადატანა

[ctx: @action:inmenu]
en: Scroll to playing item
ka: დაკვრად ელემენტზე გადახვევა

[ctx: @label:textbox]
en: Preferred language
ka: სასურველი ენა

[ctx: placeholder text]
en: eng, ger etc.
ka: eng, ger და ა.შ.

[ctx: @label:spinbox]
en: Preferred track
ka: სასურველი ტრეკი

[ctx: @label:spinbox]
en: Volume step
ka: ხმის ბიჯი

[ctx: @label:textbox]
en: No custom commands yet
ka: ბრძანებები ჯერ მითითებული არაა

[ctx: @action:button]
en: &Add command
ka: ბრძანების &დამატება

[ctx: @info:tooltip]
en: Don't set on next startup
ka: შემდეგი გაშვებისას დაყენებული არ იქნება

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Add
ka: &დამატება

[ctx: @label:textbox]
en: Config folder
ka: კონფიგურაციის საქაღალდე

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config folder
ka: კონფიგურაციის საქაღალდის გახსნა

[ctx: @label:textbox]
en: Config file
ka: კონფიგურაციის ფაილი

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config file
ka: კონფიგურაციის ფაილის გახსნა

[ctx: @label:textbox]
en: Custom commands config file
ka: ხელით მითითებული ბრძანებების კონფიგურაციის ფაილი

[ctx: @info:tooltip]
en: Open custom commands config file
ka: ხელით მითითებული ბრძანების კონფიგურაციის ფაილის გახსნა

[ctx: @info:usagetip]
en: If fields are empty that means there is no config file/folder (e.g when using the default settings).
ka: თუ ველები ცარიელია, ეს ნიშნავს, რომ კონფიგურაცია/საქაღალდე არ არსებობს (მაგ: ნაგულისხმები პარამეტრების გამოყენებისას).

[ctx: @option:check]
en: Enable mpv logging
ka: MPV-ის ჟურნალის ჩართვა

[ctx: @label:textbox]
en: Command
ka: ბრძანება

[ctx: placeholder text]
en: add volume +10
ka: ხმის დამატება +10

[ctx: @label:textbox]
en: OSD Message
ka: OSD შეტყობინება

[ctx: placeholder text]
en: Filename: ${filename}
ka: ფაილის სახელი: ${filename}

[ctx: @label]
en: Type
ka: ტიპი

[ctx: @option:radio]
en: Keyboard shortcut
ka: კლავიატურის მალსახმობი

[ctx: @option:radio]
en: Run at startup
ka: ჩატვირთვისას გაშვება

[ctx: @action:intoolbar]
en: Delete
ka: წაშლა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Cancel
ka: გაუქმება

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Save
ka: &შენახვა

[ctx: @label:spinbox]
en: Osd font size
ka: OSD ფონტის ზომა

[ctx: @label:textbox]
en: File dialog location
ka: ფაილის ფანჯრის მდებარეობა

[ctx: @info:tooltip]
en: If empty the file dialog will remember the last opened location.
ka: დაიმახსოვრებს თუ არა ფაილის ფანჯარა ბოლოს გახსნილ მდებარეობას.

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum recent files
ka: მაქსიმალური უახლესი ფაილები

[ctx: @info:tooltip]
en: How many recent files to store. Enter 0 (zero) to disable.
ka: რამდენი ახალი ფაილი ქნება დამახსოვრებული. გასათიშად დააყენეთ 0(ნული).

[ctx: @option:check]
en: Allow only one instance
ka: მხოლოდ ერთი გაშვებული ასლის დაშვება

[ctx: @info:tooltip]
en: Trying to open another Haruna instance will do nothing.
    Trying to open another file with Haruna will open the file in the running instance.
ka: Haruna-ის კიდევ ერთხელ გაშვება არაფერს იზამს.
    Haruna-ით სხვა ფაილის გაშვება ფაილს მიმდინარე გაშვებულ ასლში გახსნის.

[ctx: @option:check]
en: Add file to playlist
ka: ფაილის დამატება დასაკრავ სიაში

[ctx: @info:tooltip]
en: File will be added to the end of the playlist
ka: ფაილი დასაკრავი სიის ბოლოში დაემატება

[ctx: @title]
en: Interface
ka: ინტერფეისი

[ctx: @label:spinbox]
en: Preview thumbnail
ka: გადახედვის მინიატურა

[ctx: @option:check]
en: Show preview thumbnail
ka: გადახედვის მინიატურის ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Use accurate preview
ka: სწორი მინიატურის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Generating an accurate preview is slow
ka: სწორი მინიატურის გენერაცია ნელია

[ctx: @label:spinbox]
en: Window
ka: ფანჯარა

[ctx: @option:check]
en: Resize to fit video
ka: ზომის შეცვლა ვიდეოს ჩატევამდე

[ctx: @info:tooltip]
en: The window is resized according to the video resolution.
    The maximum size is not constrained, this is left to the operating system.
ka: ფანჯრის ზომები ვიდეოს გაფართოების შესაბამისად შეიცვლება.
    მაქსიმალური ზომა შეზღუდული არაა, ამას ოპერაციული სისტემა წყვეტს.

[ctx: @option:check]
en: Remember window size and position
ka: ფანჯრის ზომისა და მდებარეობის დამახსოვრება

[ctx: @info:tooltip]
en: When window size and position are changed the new values are saved and used to restore the application to the same size and position when a new instance is opened.
    
    The "Resize to fit video" setting takes precedence.
ka: როცა ფანჯრის ზომა და მდებარეობა იცვლება, ახალი მნიშვნელობები შეინახება და გამოიყენება აპლიკაციის ზომებისა და ადგილის აღსადგენად, როცა მას თავიდან გახსნით.
    
    "ზომის შეცვლა ვიდეოს ჩატევამდე"-ს უფრო დიდი პრიორიტეტი გააჩნია.

[ctx: @option:check]
en: Show menubar
ka: მენიუს ზოლის ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Show toolbar
ka: ხელსაწყოთა ზოლის ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Show chapter markers
ka: თავის სანიშნების ჩვენება

[ctx: @label:listbox]
en: Color scheme
ka: ფერების სქემა

[ctx: @label:listbox]
en: GUI style
ka: ინტერფეისის სტილი

[ctx: @option:check]
en: Use Breeze icon theme
ka: Breeze ხატულების თემის გამოყენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets the icon theme to breeze.
    Requires restart.
ka: ხატულების თემის Breeze-ზე დაყენება.
    თავიდან გაშვება აუცილებელია.

[ctx: @label]
en: No action set
ka: ქმედება დაყენებული არაა

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear action
ka: ქმედების გასუფთავება

[ctx: @title]
en: Double click to set action
ka: ორმაგი წკაპი ქმედების დასაყენებლად

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek small step
ka: პატარა ბიჯით გადახვევა

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek medium step
ka: საშუალო ბიჯით გადახვევა

[ctx: @info:tooltip]
en: This is also used for mouse wheel seeking, when mouse is over the progress bar
ka: ეს ასევე გამოიყენება თაგუნას ბორბლით გადახვევისთვის, როცა თაგუნა მიმდინარეობის ზოლზეა

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek big step
ka: დიდი ბიჯით გადახვევა

[ctx: @option:check]
en: Pause on minimize
ka: შეჩერება ჩაკეცვისას

[ctx: @info:tooltip]
en: Pauses the player while the window is minimized, playback resumes when restored.
ka: დაკვრა შეჩერდება, როცა ფანჯარა ჩაკეცილია და გაგრძელდება, როცა მას ამოკეცავთ.

[ctx: @label:spinbox]
en: Resume playback
ka: დაკვრის გაგრძელება

[ctx: @option:check]
en: Open last played file on startup
ka: გაშვებისას ბოლოს დაკრული ფაილის ჩატვირთვა

[ctx: @option:check]
en: Seek to last playback position
ka: ბოლოს დაკრულ ადგილას გადახვევა

[ctx: @info:tooltip]
en: When opening a file that was played before, seek at the position it was last time.
ka: ფაილის გახსნისას, რომელიც ადრე უკვე გახსნილი იყო, უკანასკნელი დაკვრისას გაჩერების დროზე გადახვევა.

[ctx: @option:check]
en: Start playing
ka: დაკვრის დაწყება

[ctx: @info:tooltip]
en: When opening a file that was played before, start playing it automatically.
ka: ფაილის გახსნისას, რომელიც ადრე უკვე გახსნილი იყო, მისი დაკვრის ავტომატური დაწყება.

[ctx: @label]
en: Hardware decoding
ka: აპარატურული დეკოდერი

[ctx: @option:check]
en: Enabled
ka: ჩართულია

[ctx: @option:check]
en: Disabled
ka: გამორთულია

[ctx: @label:spinbox]
en: Remember time position
ka: დროის მდებარეობის დამახსოვრება

[ctx: @info]
en: Disabled
ka: გამორთულია

[ctx: @info]
en: For all files
ka: ყველა ფაილისთვის

[ctx: @info]
en: For files longer than %1 minute | For files longer than %1 minutes
ka[0]: ფაილისთვის, რომელიც %1 წუთზე გრძელია
ka[1]: ფაილისთვის, რომელიც %1 წუთზე გრძელია

[ctx: @info]
en: Save position every %1 second | Save position every %1 seconds
ka[0]: პოზიციის ყოველ %1 წამში დამახსოვრება
ka[1]: პოზიციის ყოველ %1 წამში დამახსოვრება

[ctx: @label]
en: Skip chapters
ka: თავების გამოტოვება

[ctx: @option:check]
en: Show osd message on skip
ka: გამოტოვებისას OSD შეტყობინებების ჩვენება

[ctx: @label:textbox]
en: Skip words
ka: სიტყვების გამოტოვება

[ctx: placeholder text]
en: op, ed, chapter 1
ka: op, ed, პირველი 1

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip chapters containing these words. Comma separated list.
ka: ამ სიტყვების შემცველი თავების გამოტოვება. მძიმით გამოყოფილი სია.

en: Format selection
ka: ფორმატის არჩევანი

[ctx: @info:tooltip]
en: Selects the best video with a height lower than or equal to the selected value.
ka: მითითებულ მნიშვნელობაზე ნაკლები ან ტოლი სიმაღლის მქონე საუკეთესო ვიდეოს არჩევა.

[ctx: @label:listbox]
en: Position
ka: მდებარეობა

[ctx: @label:listbox]
en: Playlist style
ka: დასაკრავი სიის სტილი

[ctx: @option:check]
en: Overlay video
ka: ვიდეოს გადადება

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist goes on top of the video
    When unchecked the video is resized
ka: როცა ჩართულია, დასაკრავი სია ვიდეოს თავზე გამოჩნდება
    თუ გამორთულია, ვიდეოს ზომა იცვლება

[ctx: @option:check]
en: Show media title instead of file name
ka: ფაილის სახელის მაგიერ მედიის სათაურის ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Auto load videos from same folder
ka: აუდიოს ვიდეოსთან ერთად, იგივე საქაღალდიდან ჩატვირთვა

[ctx: @option:check]
en: Repeat
ka: გამეორება

[ctx: @option:check]
en: Show row number
ka: მწკრივების რაოდენობის ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Toggle with mouse
ka: თაგუნით გადართვა

[ctx: @option:check]
en: Increase font size when fullscreen
ka: ფონტის გადიდება სრულ ეკრანზე გაშლისას

[ctx: @option:check]
en: Remember last playlist state
ka: დასაკრავი სიის ბოლო მდგომარეობის დამახსოვრება

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist state (visible/hidden) is remembered across launches
ka: თუ ჩართულია, დასაკრავი სიის მდგომარეობა (ხილული/უხილავი) დამახსოვრებული იქნება ხოლმე

[ctx: @title:window]
en: Settings
ka: მორგება

[ctx: @action]
en: General
ka: საერთო

[ctx: @action]
en: Playback
ka: დაკვრა

[ctx: @action]
en: Video
ka: ვიდეო

[ctx: @action]
en: Audio
ka: აუდიო

[ctx: @action]
en: Subtitles
ka: სუბტიტრები

[ctx: @action]
en: Mouse
ka: თაგუნა

[ctx: @action]
en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

[ctx: @action]
en: Custom commands
ka: ხელით მითითებული ბრძანებები

[ctx: @action]
en: Debug
ka: გამართვა

[ctx: @action]
en: About
ka: შესახებ

[ctx: @title:window]
en: Help
ka: დახმარება

[ctx: @option:check]
en: Allow subtitles in black borders
ka: სუბტიტრების შავ საზღვრებში დაშვება

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the subtitles can be rendered outside the video, in the black borders. Might not work for all .ass subtitles.
ka: თუ ჩართულია, სუბტიტრების რენდერი ვიდეოს გარეთაც შეიძლება მოხდეს, შავ საზღვრებში. შეიძლება ყველა .ass სუბტიტრზე არ იმუშაოს.

[ctx: @title]
en: Styling
ka: სტლი

[ctx: @label:listbox]
en: Font family
ka: ფონტების ოჯახი

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
ka: ფონტის ზომა

[ctx: @label]
en: Font style
ka: ფონტის სტილი

[ctx: @option:check]
en: Bold
ka: გასქელება

[ctx: @option:check]
en: Italic
ka: დახრილი

[ctx: @label:textbox]
en: Font color
ka: ფონტის ფერი

[ctx: @info:tooltip]
en: Set default value
ka: ნაგულისხმები მნიშვნელობის დაყენება

[ctx: @label:textbox]
en: Shadow color
ka: ჩრდილის ფერი

[ctx: @label:spinbox]
en: Shadow offset
ka: ჩრდილის წანაცვლება

[ctx: @info:tooltip]
en: Set to 0 (zero) to disable.
ka: გამოსართავად დააყენეთ მნიშვნელობა 0.

[ctx: @label:textbox]
en: Border color
ka: საზღვრის ფერი

[ctx: @label:spinbox]
en: Border width
ka: საზღვრის სიგანე

[ctx: @label:listbox]
en: Default cover
ka: ნაგულისხმები ყდა

[ctx: placeholder text]
en: path to image
ka: ბილიკი გამოსახულებამდე

[ctx: @info:tooltip]
en: Used for music files that don't have a video track, an embedded cover image or a cover/folder image in the same folder as the played file.
ka: გამოიყენება მუსიკის ფაილებისთვის, რომლებსაც ვიდეო-ტრეკი, ჩაშენებული ყდის სურათი ან/და საქაღალდე იგივე საქაღალდეში არ აქვთ.

[ctx: @title]
en: Screenshots
ka: ეკრანის ანაბეჭდები

[ctx: @label:listbox]
en: Format
ka: ფორმატი

[ctx: @label:textbox]
en: Template
ka: შაბლონი

[ctx: @title]
en: Image adjustments
ka: გამოსახულების მორგება

[ctx: @label:slider]
en: Contrast
ka: კონტრასტი

[ctx: @label:slider]
en: Brightness
ka: სიკაშკაშე

[ctx: @label:slider]
en: Gamma
ka: გამა

[ctx: @label:slider]
en: Saturation
ka: გაჯერებულობა

[ctx: @info]
en: Middle click on the sliders to reset them
ka: შუა-წკაპი სლაიდერების გასანულებლად
