haruna - en to lv translation catalogue (335 entries)

[ctx: @title]
en: Media player
lv: Multivides atskaņotājs

[ctx: copyright statement]
en: (c) 2019-2025
lv: (c) 2019—2025

[ctx: @info:credit]
en: Developer
lv: Izstrādātājs

en: Feature-rich command-line audio/video downloader
lv: Iespējām bagāts komandrindas audio/video lejupielādētājs

en: Command line video player
lv: Komandrindas video atskaņotājs

en: Cross-platform solution to record, convert and stream audio and video
lv: Vairākplatformu rīks audio un video ierakstīšanai, pārveidošanai un straumēšanai

[ctx: @info:shell]
en: File to open
lv: Atveramā datne

[ctx: @info:shell]
en: Allows to temporarily override the ytdl format selection setting. Will be overwritten if the setting is changed through the GUI
lv: Atļauj uz brīdi pārrakstīt „ytdl“ formāta atlases iestatījumi. Šis iestatījums nebūs spēkā, ja tiks izmainīts no lietotāja saskarnes.

[ctx: @info reason for blocking sleep and screen slocking]
en: Playing media file
lv: Atskaņo multivides datni

[ctx: @action]
en: Open Actions Dialog
lv: Atver darbības lodziņu

[ctx: @action]
en: About Haruna
lv: Par „Haruna“

[ctx: @action]
en: Report bug
lv: Ziņot par kļūdu

[ctx: @action]
en: Sponsor Haruna
lv: Sponsorēt „Haruna“

[ctx: @action]
en: Audio Cycle Up
lv: Audio ciklu palielināt

[ctx: @action]
en: Audio Cycle Down
lv: Audio ciklu samazināt

[ctx: @action]
en: Settings
lv: Iestatījumi

[ctx: @action]
en: Configure Keyboard Shortcuts
lv: Konfigurēt tastatūras saīsnes

[ctx: @action]
en: Exit Fullscreen
lv: Iziet no pilnekrāna

[ctx: @action]
en: Frame Step Forward
lv: Kadrs uz priekšu

[ctx: @action]
en: Frame Step Backward
lv: Kadrs atpakaļ

[ctx: @action]
en: Load Last Played File
lv: Ielādēt pēdējo atskaņoto datni

[ctx: @action]
en: Mute
lv: Apklusināt

[ctx: @action]
en: Open Context Menu
lv: Atvērt konteksta izvēlni

[ctx: @action]
en: Opens and closes the context menu at the position of the mouse pointer
lv: Atver un aizver konteksta izvēlni peles rādītāja atrašanās vietā

[ctx: @action]
en: Open File
lv: Atvērt datni

[ctx: @action]
en: Add External Subtitle…
lv: Atvērt ārējus subtitrus…

[ctx: @action]
en: Open Url
lv: Atvērt adresi

[ctx: @action]
en: Playback Speed Increase
lv: Palielināt atskaņošanas ātrumu

[ctx: @action]
en: Playback Speed Decrease
lv: Samazināt atskaņošanas ātrumu

[ctx: @action]
en: Playback Speed Reset
lv: Normāls atskaņošanas ātrums

[ctx: @action]
en: Play/Pause
lv: Atskaņot/pauzēt

[ctx: @action]
en: Play Next
lv: Atskaņot nākamo

[ctx: @action]
en: Play Previous
lv: Atskaņot iepriekšējo

[ctx: @action]
en: Quit
lv: Iziet

[ctx: @action]
en: Restart Playback
lv: Pārstartēt atskaņošanu

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Forward
lv: Iet mazu soli uz priekšu

[ctx: @action]
en: Seek Small Step Backward
lv: Iet mazu soli atpakaļ

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Forward
lv: Iet vidēju soli uz priekšu

[ctx: @action]
en: Seek Medium Step Backward
lv: Iet vidēju soli atpakaļ

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Forward
lv: Iet lielu soli uz priekšu

[ctx: @action]
en: Seek Big Step Backward
lv: Iet lielu soli atpakaļ

[ctx: @action]
en: Seek Next Chapter
lv: Iet uz nākamo nodaļu

[ctx: @action]
en: Seek Previous Chapter
lv: Iet uz iepriekšējo nodaļu

[ctx: @action]
en: Seek To Next Subtitle
lv: Iet uz nākamo subtitru

[ctx: @action]
en: Seek To Previous Subtitle
lv: Iet uz iepriekšējo subtitru

[ctx: @action]
en: Seek To Watch Later Position
lv: Iet uz „Skatīties vēlāk“ pozīciju

[ctx: @action]
en: Set Loop
lv: Iestatīt ciklu

[ctx: @action]
en: Screenshot
lv: Ekrānattēls

[ctx: @action]
en: Subtitle Toggle
lv: Ieslēgt/izslēgt subtitrus

[ctx: @action]
en: Subtitle Increase Font Size
lv: Palielināt subtitra fontu izmēru

[ctx: @action]
en: Subtitle Decrease Font Size
lv: Samazināt subtitru fonta izmēru

[ctx: @action]
en: Subtitle Move Up
lv: Pārvietot subtitru augšup

[ctx: @action]
en: Subtitle Move Down
lv: Pārvietot subtitru lejup

[ctx: @action]
en: Subtitle Quicken
lv: Paātrināt subtitrus

[ctx: @action]
en: Subtitle Delay
lv: Aizkavēt subtitrus

[ctx: @action]
en: Subtitle Cycle Up
lv: Ciklot subtitrus augšup

[ctx: @action]
en: Subtitle Cycle Down
lv: Ciklot subtitrus lejup

[ctx: @action]
en: Toggle Deinterlacing
lv: Iesl/izsl. rindpārleces noņemšanu

[ctx: @action]
en: Toggle Fullscreen
lv: Iesl./izsl. pilnerkānu

[ctx: @action]
en: Toggle Menu Bar
lv: Iesl./izsl. izvēļņu joslu

[ctx: @action]
en: Toggle Header
lv: Iesl./izsk. galveni

[ctx: @action]
en: Playlist
lv: Repertuārs

[ctx: @action]
en: Video Move Left
lv: Pārvietot video pa kreisi

[ctx: @action]
en: Video Move Right
lv: Pārvietot video pa labi

[ctx: @action]
en: Video Move Up
lv: Pārvietot video augšup

[ctx: @action]
en: Video Move Down
lv: Pārvietot video lejup

[ctx: @action]
en: Volume Up
lv: Palielināt skaļumu

[ctx: @action]
en: Volume Down
lv: Samazināt skaļumu

[ctx: @action]
en: Zoom In
lv: Tuvināt

[ctx: @action]
en: Zoom Out
lv: Tālināt

[ctx: @action]
en: Zoom Reset
lv: Atiestatīt tuvinājumu

[ctx: @action]
en: Contrast Up
lv: Palielināt kontrastu

[ctx: @action]
en: Contrast Down
lv: Samazināt kontrastu

[ctx: @action]
en: Contrast Reset
lv: Atiestatīt kontrastu

[ctx: @action]
en: Brightness Up
lv: Palielināt gaišumu

[ctx: @action]
en: Brightness Down
lv: Samazināt gaišumu

[ctx: @action]
en: Brightness Reset
lv: Atiestatīt gaišumu

[ctx: @action]
en: Gamma Up
lv: Palielināt gammu

[ctx: @action]
en: Gamma Down
lv: Samazināt gammu

[ctx: @action]
en: Gamma Reset
lv: Atiestatīt gammu

[ctx: @action]
en: Saturation Up
lv: Palielināt piesātinājumu

[ctx: @action]
en: Saturation Down
lv: Samazināt piesātinājumu

[ctx: @action]
en: Saturation Reset
lv: Atiestatīt piesātinājumu

[ctx: @info]
en: The chosen shortcut conflicts with the shortcut of the <b>%1</b> action.<br><br>Do you want to reassign the shortcut?
lv: Izvēlētā saīsne konfliktē ar <b>%1</b> darbības saīsni.<br><br>Vai vēlaties norādīt jaunu saīsni?

[ctx: @action:button]
en: Reassign
lv: Norādīt jaunu

[ctx: @info:tooltip]
en: Could not play: %1
lv: Nevarēja atskaņot: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle timing: %1 seconds
lv: Subtitru laiks: %1 sekundes

[ctx: @action The "None" subtitle track is used to clear/unset selected track]
en: None
lv: Nav

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot failed
lv: Ekrānattēls neizdevās

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot taken
lv: Ekrānattēls ir uzņemts

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Screenshot: %1
lv: Ekrānattēls: %1

[ctx: Error message when video can't be decoded/played]
en: No video track detected, most likely the video track can't be decoded/played due to missing codecs
lv: Nav atrasts video celiņš. Iespējams, video celiņu neizdodas atkodēt/atskaņot trūkstoša kodeka dēļ.

[ctx: @info:tooltip osd]
en: Skipped chapter: %1
lv: Izlaista nodaļa: %1

[ctx: osd message when trying to open subtile selection dialog while no file is open]
en: Can't load subtitle when no file is open
lv: Nevar ielādēt subtitru, kad nav atvērta neviena datne

[ctx: @info:tooltip]
en: Playback speed: %1
lv: Atskaņošanas ātrums: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop start: %1
lv: Cikla sākums: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop: %1 - %2
lv: Cikls: %1 — %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop cleared
lv: Cikls notīrīts

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles off
lv: Subtitri ir izslēgti

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitles on
lv: Subtitri ir ieslēgti

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: None
lv: Subtitri: nav

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle: %1 %2
lv: Subtitri: %1 %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Subtitle scale: %1
lv: Subtitru mērogs: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Deinterlace: %1
lv: Rindpārleces novēršana: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: %1
lv: Tālummaiņa: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Zoom: 0
lv: Tālummaiņa: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: %1
lv: Kontrasts: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Contrast: 0
lv: Kontrasts: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: %1
lv: Gaišums: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Brightness: 0
lv: Gaišums: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: %1
lv: Piesātinājums: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Saturation: 0
lv: Piesātinājums: 0

[ctx: @info:tooltip]
en: Start Playback
lv: Sākt atskaņošanu

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause Playback
lv: Pauzēt atskaņošanu

[ctx: @info:tooltip]
en: Play previous file
lv: Atskaņot iepriekšējo datni

[ctx: @info:tooltip]
en: Play next file
lv: Atskaņot nākamo datni

[ctx: @info:tooltip]
en: Remaining: %1
lv: Atlicis: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a color
lv: Atlasīt krāsu

[ctx: @title:window]
en: Select a color
lv: Krāsu atlasīšana

[ctx: @action:inmenu]
en: Recent Files
lv: Nesenās datnes

[ctx: @title:menu]
en: Primary Subtitle
lv: Primārie subtitri

[ctx: @title:menu]
en: Secondary Subtitle
lv: Sekundārie subtitri

[ctx: @title:menu]
en: Audio Track
lv: Audio celiņš

[ctx: @action:inmenu]
en: &More
lv: &Vairāk

[ctx: @info]
en: Neither <a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a> nor <a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a> was found.
lv: Nedz „<a href="https://github.com/yt-dlp/yt-dlp">yt-dlp</a>“, nedz arī „<a href="https://github.com/ytdl-org/youtube-dl">youtube-dl</a>“ nav atrasts.

[ctx: @title]
en: Load subtitles from
lv: Ielādēt subtitrus no

[ctx: @action:button]
en: Confirm deletion
lv: Apstiprināt dzēšanu

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete this folder from list
lv: Dzēst šo mapi no saraksta

[ctx: @info:tooltip]
en: Save changes
lv: Saglabāt izmaiņas

[ctx: @action:button]
en: Add new folder
lv: Pievienot jaunu mapi

[ctx: @info:tooltip add new sutbtitle folder setting]
en: Add a folder in which to look for subtitles.
lv: Pievienot mapi, kurā meklēt subtitrus.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Subtitles
lv: Subtitri

[ctx: @info:tooltip]
en: Open chapters menu
lv: Atvērt nodaļu izvēlni

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Chapters
lv: Izlaist nodaļas

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically skips chapters containing certain words/characters.
    Check 'Playback' settings for more details
lv: Automātiski izlaiž nodaļas, kas satur noteiktus vārdus vai rakstzīmes.
    Skatiet „Atskaņošanas“ iestatījumus, lai uzzinātu vairāk

[ctx: @title:window]
en: Select file
lv: Datņu atlasīšana

[ctx: @title:window]
en: Select subtitles file
lv: Atlasiet subtitru datni

[ctx: @action:button]
en: Open
lv: Atvērt

[ctx: @title:menu]
en: &Track
lv: &Celiņš

[ctx: @title:menu]
en: Playback speed
lv: Atskaņošanas ātrums

[ctx: @title:menu]
en: &File
lv: &Datne

[ctx: @title:menu]
en: Recent Files
lv: Nesenās datnes

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear List
lv: Notīrīt sarakstu

[ctx: @title:menu]
en: &Help
lv: &Palīdzība

[ctx: @title:menu]
en: &Playback
lv: &Atskaņošana

[ctx: @title:menu]
en: Seek
lv: Iet

[ctx: @title:menu]
en: &Settings
lv: &Iestatījumi

[ctx: @action:inmenu]
en: General
lv: Pamata

[ctx: @action:inmenu]
en: Playback
lv: Atskaņošana

[ctx: @action:inmenu]
en: Subtitles
lv: Subtitri

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist
lv: Repertuārs

[ctx: @action:inmenu]
en: Mouse
lv: Pele

[ctx: @action:inmenu]
en: Shortcuts
lv: Saīsnes

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Commands
lv: Pielāgotas komandas

[ctx: @action:inmenu]
en: Debug
lv: Atkļūdot

[ctx: @action:inmenu]
en: About
lv: Par

[ctx: @title:menu]
en: &Subtitles
lv: Su&btitri

[ctx: @title:menu]
en: Adjustments
lv: Pielāgošana

[ctx: @title:menu]
en: &View
lv: &Skats

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Menubar
lv: Paslēpt izvēļņu joslu

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Menubar
lv: Rādīt izvēļņu joslu

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Toolbar
lv: Paslēpt rīkjoslu

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Toolbar
lv: Rādīt rīkjoslu

[ctx: @info:tooltip]
en: Volume: %1
lv: Skaļums: %1

[ctx: @action:button]
en: Open playlist
lv: Atvērt repertuāru

[ctx: @action:button]
en: Add ...
lv: Pievienot...

[ctx: @action:button]
en: File
lv: Datne

[ctx: @action:button]
en: Url
lv: Adrese

[ctx: @action:button]
en: Sort
lv: Kārtot

[ctx: @action:button]
en: Name ascending
lv: Pēc nosaukuma augoši

[ctx: @action:button]
en: Name descending
lv: Pēc nosaukuma dilstoši

[ctx: @action:button]
en: Duration ascending
lv: Pēc ilguma augoši

[ctx: @action:button]
en: Duration descending
lv: Pēc ilguma dilstoši

[ctx: @action:button]
en: Clear
lv: Notīrīt

[ctx: @action:button]
en: Save as
lv: Saglabāt kā

[ctx: @action:button]
en: Add
lv: Pievienot

[ctx: @action:inmenu]
en: Open containing folder
lv: Atvērt saturošo mapu

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in browser
lv: Atvērt pārlūkā

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy name
lv: Kopēt nosaukumu

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy path
lv: Kopēt ceļu

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy url
lv: Kopēt URL

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove from playlist
lv: Noņemt no repertuāra

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename
lv: Pārdēvēt

[ctx: @action:inmenu]
en: Scroll to playing item
lv: Ritināt līdz atskaņotajam vienumam

[ctx: @action:inmenu]
en: Trash file
lv: Izmest datni atkritnē

[ctx: @label:textbox]
en: Preferred language
lv: Priekšroka valodai

[ctx: placeholder text]
en: eng, ger etc.
lv: eng, ger u.tml.

[ctx: @label:spinbox]
en: Preferred track
lv: Priekšroka celiņam

[ctx: @label:spinbox]
en: Volume step
lv: Skaļuma solis

[ctx: @label:textbox]
en: No custom commands yet
lv: Vēl nav pielāgotu komandu

[ctx: @action:button]
en: &Add command
lv: &Pievienot komandu

[ctx: @info:tooltip]
en: Checked: property will be set at startup
    Unchecked: property will not be set at startup
lv: Atzīmēts: īpašība būs iestatīta ieslēdzoties
    Nav atzīmēts: īpašība nebūs iestatīta ieslēdzoties

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Add
lv: &Pievienot

[ctx: @label:textbox]
en: Config folder
lv: Konfigurācijas mape

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config folder
lv: Atvērt konfigurācijas mapi

[ctx: @label:textbox]
en: Config file
lv: Konfigurācijas datne

[ctx: @info:tooltip]
en: Open config file
lv: Atvērt konfigurācijas datni

[ctx: @label:textbox]
en: Custom commands config file
lv: Pielāgoto komandu konfigurācijas datne

[ctx: @info:tooltip]
en: Open custom commands config file
lv: Atvērt pielāgoto komandu konfigurācijas datni

[ctx: @info:usagetip]
en: If fields are empty that means there is no config file/folder (e.g when using the default settings).
lv: Ja lauki ir tukši, tas nozīmē, ka nav konfigurācijas datnes/mapes (piemēram, izmantojot noklusējuma iestatījumus).

[ctx: @option:check]
en: Enable mpv logging
lv: Ieslēgt „mpv“ žurnalēšanu

[ctx: @label:textbox]
en: Command
lv: Komanda

[ctx: placeholder text]
en: add volume +10
lv: pievienot skaļumu +10

[ctx: @info:tooltip]
en: What mpv command to run, see <a href="https://mpv.io/manual/stable/#list-of-input-commands">MPV Commands</a> for a list of available commands.<br>Not all commands will work as some are specific for mpv.<br>Most useful are the commands to manipulate properties, like <strong>set</strong>, <strong>add</strong>, <strong>cycle</strong>.<br><strong>set</strong>: sets the value of a property <strong>set volume-max 150</strong>.<br><strong>add</strong>: increases/decreases the value of a property <strong>add volume 15</strong>, increases volume by 15. To decrease the value use <strong>add volume -15</strong>.<br><strong>cycle</strong>: cycle through the values of a property <strong>cycle aid up</strong>.
lv: To, kādas „mpv“ komandas palaist, skatiet <a href="https://mpv.io/manual/stable/#list-of-input-commands">MPV komandas</a>, kas satur sarakstu ar pieejamajām komandām.<br>Ne visas komandas darbosies, jo dažas ir specifiskas „mpv“.<br>Lietderīgākās ir tās komandas, kuru nolūks ir manipulēt ar īpašībām, piemēram, <strong>set</strong>, <strong>add</strong>, <strong>cycle</strong>.<br><strong>set</strong>: iestata īpašības vērtību <strong>set volume-max 150</strong>.<br><strong>add</strong>: palielina/samazina īpašības vērtību <strong>add volume 15</strong>, palielina skaļumu par 15. Lai samazinātu vērtību, rakstiet <strong>add volume -15</strong>.<br><strong>cycle</strong>: iet cauri īpašības vērtībām <strong>cycle aid up</strong>.

[ctx: @label:textbox]
en: OSD Message
lv: OSD ziņojums

[ctx: placeholder text]
en: Filename: ${filename}
lv: Datnes nosaukums: ${filename}

[ctx: @info:tooltip]
en: An OSD message to display when triggering an action type custom command.<br>Use ${property_name} to display the value of a property <strong>Volume: ${volume}</strong>
lv: OSD ziņojums, ko programma parādīs, ievadot pielāgotu komandu.<br>Rakstiet ${property_name}, lai parādītu īpašības vērtību <strong>Skaļums: ${volume}</strong>

[ctx: @label]
en: Type
lv: Tips

[ctx: @option:radio]
en: Keyboard shortcut
lv: Tastatūras saīsne

[ctx: @info:tooltip]
en: The command will be triggered with a shortcut. The shortcut can be set after saving.
lv: Komandu varēsiet palaist ar saīsni. Saīsni varēsiet norādīt pēc saglabāšanas.

[ctx: @option:radio]
en: Run at startup
lv: Palaist ieslēdzot

[ctx: @info:tooltip]
en: The command will be run at application startup.
lv: Komandu programma palaidīs pēc tās ieslēgšanas.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Delete
lv: Dzēst

[ctx: @action:intoolbar]
en: Cancel
lv: Atcelt

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Save
lv: &Saglabāt

[ctx: @label:spinbox]
en: Osd font size
lv: OSD fonta izmērs

[ctx: @label:textbox]
en: File dialog location
lv: Datņu lodziņa vieta

[ctx: @info:tooltip]
en: The default location of the open file dialog. If empty the file dialog will try to open to the last opened location.
lv: Datnes atvēršanas lodziņa noklusētā atrašanās vietā. Ja tukša, datnes lodziņš atcerēsies iepriekšējo atvēršanas vietu.

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum recent files
lv: Maksimālais neseno datņu skaits

[ctx: @info:tooltip]
en: How many recent files to store. Enter 0 (zero) to disable.
lv: Cik daudz neseno datņu saglabāt. Ievadiet 0 (nulli), lai izslēgtu.

[ctx: @option:check]
en: Allow only one instance
lv: Atļaut tikai vienu instanci

[ctx: @info:tooltip]
en: Trying to open another Haruna instance will do nothing.
    Trying to open another file with Haruna will open the file in the running instance.
lv: Citas „Haruna“ instances mēģinājums neko neatvērs.
    Citas datnes atvēršana ar „Haruna“ to atvērs jau esošajā instancē.

[ctx: @option:check]
en: Add file to playlist
lv: Pievienot datni repertuāram

[ctx: @info:tooltip]
en: File will be added to the end of the playlist
lv: Datne tiks pievienota repertuāra beigām

[ctx: @title]
en: Interface
lv: Saskarne

[ctx: @label:spinbox]
en: Footer style
lv: Kājenes stils

[ctx: @label:spinbox]
en: Show floating footer on
lv: Rādīt peldošu kājeni pēc

[ctx: @info:tooltip]
en: What action shows the footer.<br><strong>Every mouse movement</strong> - every mouse movement over the video area<br><strong>Bottom mouse movement</strong> - mouse movement on the bottom of the video area
lv: Kādas darbības parāda kājeni.<br><strong>Katras peles kustības</strong> — pēc katras peles kustības pāri video atskaņošanas laukam<br><strong>Peles kustībām apakšā</strong> — pēc peles pakustināšanas video atskaņošanas apgabala apakšējā daļā

[ctx: @label:spinbox]
en: Preview thumbnail
lv: Priekšskatīt sīktēlu

[ctx: @option:check]
en: Show preview thumbnail
lv: Rādīt priekšskatījuma sīktēlu

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows a preview while hovering the seek/progress bar.
lv: Rāda priekšskatījumu, pārliekot pāri peli progresa joslai vai tajā pārvietojoties.

[ctx: @option:check]
en: Use accurate preview
lv: Izmantot precīzu priekšskatīšanu

[ctx: @info:tooltip]
en: Generating an accurate preview is slow
lv: Precīza priekšskatījuma ģenerēšana ir lēna

[ctx: @label:spinbox]
en: Thumbnail width
lv: Sīktēla platums

[ctx: @label]
en: Window
lv: Logs

[ctx: @option:check]
en: Resize to fit video
lv: Mainīt izmēru, lai ietilpinātu video

[ctx: @info:tooltip]
en: Not supported on Wayland.
lv: Nav atbalstīts ar „Wayland“.

[ctx: @info:tooltip]
en: The window is resized according to the video resolution.
    The maximum size is not constrained, this is left to the operating system.
lv: Loga izmērs ir mainīts atbilstoši video izšķirtspējai.
    Maksimālais izmērs nav ierobežots — šo iestatījumu pārvalda operētājsistēma.

[ctx: @option:check]
en: Start in fullscreen mode
lv: Palaist pilnekrāna režīmā

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter fullscreen mode when the application starts.
    This takes precedence over Resize to fit video, and Remember window size and position settings.
lv: Programmu ieslēgt jau uzreiz pilnekrāna režīmā.
    Šim iestatījumam ir priekšroka pār iestatījumiem „Mainīt izmēru, lai ietilpinātu video“ un „Atcerēties loga izmēru un novietojumu“.

[ctx: @option:check]
en: Remember window size and position
lv: Atcerēties loga izmēru un novietojumu

[ctx: @info:tooltip extra wayland info for the "Remember window size and position" setting]
en: <b>Restoring position is not supported on Wayland.</b><br><br>
lv: <b>Atrašanās vietas atjaunošana nav atbalstīta ar „Wayland“.</b><br><br>

[ctx: @info:tooltip]
en: Changes to the window's size and position are saved and used for newly opened windows.<br><br>%1The "Resize to fit video" setting takes precedence.
lv: Tiek saglabātas izmainītās loga izmēra un novietojuma vērtības, ko programma izmantos no jauna atvērtajos logos.<br><br>%1Priekšroka ir iestatījumam „Mainīt loga izmēru, lai ietilpinātu video“.

[ctx: @option:check]
en: Show menubar
lv: Rādīt izvēļņu joslu

[ctx: @option:check]
en: Show toolbar
lv: Rādīt rīkjoslu

[ctx: @option:check]
en: Show chapter markers
lv: Rādīt nodaļu marķierus

[ctx: @label:listbox]
en: Color scheme
lv: Krāsu shēma

[ctx: @label:listbox]
en: GUI style
lv: Lietotāja saskarnes stils

[ctx: @option:check]
en: Use Breeze icon theme
lv: Lietot „Breeze“ ikonu motīvu

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets the icon theme to breeze.
    Requires restart.
lv: Iestata ikonu motīvu uz „Breeze“.
    Programma jāpārstartē.

[ctx: @label]
en: No action set
lv: Nav iestatīta darbība

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear action
lv: Notīrīt darbību

[ctx: @title]
en: Double click to set action
lv: Dubultklikšķis, lai iestatītu darbību

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek small step
lv: Iet maziem soļiem

[ctx: @info:tooltip seek small step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>
lv: Cik tālu iet progresa joslā, palaižot attiecīgo darbību. Iešanas režīms ir <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>precīzs</a>

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek medium step
lv: Iet vidējiem soļiem

[ctx: @info:tooltip seek medium step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>.<br>This is also used for mouse wheel seeking, when mouse is over the progress bar.
lv: Cik tālu iet progresa joslā, palaižot attiecīgo darbību. Iešanas režīms ir <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>precīzs</a>.<br>Šis iestatījums tiek izmantotas arī, tad, ja iešanu veicat, kad virs progresa joslas ir peles kursors.

[ctx: @label:spinbox]
en: Seek big step
lv: Iet lieliem soļiem

[ctx: @info:tooltip seek big step setting]
en: How much to seek when triggering the corresponding action. Seek mode is <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>exact</a>
lv: Cik tālu iet progresa joslā, palaižot attiecīgo darbību. Iešanas režīms ir <a href='https://mpv.io/manual/stable/#command-interface-seek-<target>-[<flags>]'>precīzs</a>

[ctx: @label]
en: Hardware decoding
lv: Aparatūras dekodēšana

[ctx: @info:tooltip hardware decoding setting]
en: Specify the hardware video decoding API that should be used if possible. Whether hardware decoding is actually done depends on the video codec. If hardware decoding is not possible, mpv will fall back on software decoding.<br><br><ul><li><strong>auto</strong> tries to automatically enable hardware decoding using the first available method.</li><li><strong>auto-safe</strong> similar to auto, but allows only whitelisted methods that are considered "safe".</li><li><strong>vaapi</strong> works with Intel and AMD GPUs only. It also requires the opengl EGL backend.</li><li><strong>nvdec</strong> the newest, and recommended method to do hardware decoding on Nvidia GPUs.</li><li><strong>cuda</strong> an older implementation of hardware decoding on Nvidia GPUs.</li><li><strong>videotoolbox</strong></li><li><strong>d3d11va</strong></li></ul><br><br>You can read more about hardware decoding here: <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec'>https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec</a><br><br>You can set another hardware decoder by creating a startup custom command <strong>set hwdec <i>decoder_name</i></strong>.
lv: Precizēt aparatūras video dekodēšanas API, ko programmai izmantot, ja iespējams. Tas, vai dekodēšanu faktiski veic aparatūra ir atkarīgs no video kodeka. Ja aparatūras dekodēšana nav iespējama, „mpv“ izmantos programmatūras dekodēšanu. <br><br><ul><li><strong>auto</strong> mēģina automātiski ieslēgt aparatūras dekodēšanu, izmantojot pirmo pieejamo metodi.</li><li><strong>auto-safe</strong> līdzīgi „auto“ iestatījumam, bet mēģina tikai baltajā sarakstā ievietotas metodes, kuras uzskata par „drošām“.</li><li><strong>vaapi</strong> darbojas tikai ar „Intel“ un AMD video procesoriem. Tāpat tam nepieciešama „opengl EGL“ aizmugursistēma.</li><li><strong>nvdec</strong> jaunākā un ieteicamā metode aparatūras dekodēšanai, ja izmantojat „Nvidia“ video procesoru.</li><li><strong>cuda</strong> vecāka aparatūras kodēšanas sistēma, izmantojot „Nvidia“ video procesoru.</li><li><strong>videotoolbox</strong></li><li><strong>d3d11va</strong></li></ul><br><br>Vairāk par aparatūras dekodēšanu varat uzzināt te: <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec'>https://mpv.io/manual/stable/#options-hwdec</a><br><br>Citu aparatūras dekodēšanu varat norādīt, izveidojot pielāgotu palaišanas komandu <strong>set hwdec <i>decoder_name</i></strong>.

[ctx: @option:check]
en: Open last played file on startup
lv: Palaižot programmu, atvērt pēdējo atskaņoto datni

[ctx: @info:tooltip open last played file setting]
en: On startup it opens the file that was playing when the application was closed.
lv: Palaižot programmu, atver datni, kuru atskaņojāt, kad programmu aizvērāt.

[ctx: @option:check]
en: Pause on minimize
lv: Pauzēt minimizējot

[ctx: @info:tooltip pause on minimize setting]
en: Pauses the player while the window is minimized, playback resumes when restored.
lv: Atskaņošanu pauzē, kad logs ir minimizēts, atskaņošana atsākas pēc atjaunošanas.

[ctx: @title]
en: Playback position
lv: Atskaņošanas pozīcija

[ctx: @option:check]
en: Restore playback position
lv: Atjaunot atskaņošanas pozīciju

[ctx: @info:tooltip save playback position]
en: Saves the file position during playback, opening the same file again will seek to the saved position.
    Position is saved every %1 second, except for the last 10 seconds of the video. | Saves the file position during playback, opening the same file again will seek to the saved position.
    Position is saved every %1 seconds, except for the last 10 seconds of the video.
lv[0]: Saglabā datnes atskaņošanas pozīciju, lai, vēlreiz atverot šo pašu datni, varētu turpināt skatīties no pēdējās atskaņošanas vietas.
    Pozīciju programma saglabā ik pēc %1 sekundes, izņemot videoklipa pēdējās 10 sekundes.
lv[1]: Saglabā datnes atskaņošanas pozīciju, lai, vēlreiz atverot šo pašu datni, varētu turpināt skatīties no pēdējās atskaņošanas vietas.
    Pozīciju programma saglabā ik pēc %1 sekundēm, izņemot videoklipa pēdējās 10 sekundes.
lv[2]: Saglabā datnes atskaņošanas pozīciju, lai, vēlreiz atverot šo pašu datni, varētu turpināt skatīties no pēdējās atskaņošanas vietas.
    Pozīciju programma saglabā ik pēc %1 sekundēm, izņemot videoklipa pēdējās 10 sekundes.

[ctx: @option:check]
en: Start playing
lv: Sākt atskaņošanu

[ctx: @info:tooltip start playing setting]
en: The file will be playing after restoring the playback position
lv: Datni atskaņos pēc atskaņošanas pozīcijas atjaunošanas

[ctx: @info]
en: For any duration
lv: Jebkādam ilgumam

[ctx: @info]
en: If duration is longer than %1 minute | If duration is longer than %1 minutes
lv[0]: Ja ilgums pārsniedz %1 minūti
lv[1]: Ja ilgums pārsniedz %1 minūtes
lv[2]: Ja ilgums pārsniedz %1 minūšu

[ctx: @info:tooltip restore playback position > duration]
en: Position for remote files is restored regardless of duration.
lv: Pozīciju attālām datnēm saglabā, neskatoties uz to ilgumu.

[ctx: @info:tooltip restore playback position > save interval]
en: Save position every %1 second | Save position every %1 seconds
lv[0]: Saglabāt pozīciju ik pēc %1 sekundes
lv[1]: Saglabāt pozīciju ik pēc %1 sekundēm
lv[2]: Saglabāt pozīciju ik pēc %1 sekundēm

[ctx: @title]
en: Chapters
lv: Nodaļas

[ctx: @option:check]
en: Skip chapters
lv: Izlaist nodaļas

[ctx: @info:tooltip skip chapters setting]
en: When enabled it automatically skips chapters containing certain words/characters.
lv: Kad ieslēgts, automātiski izlaiž nodaļas, kas satur noteiktus vārdus/rakstzīmes.

[ctx: @option:check]
en: Show osd message on skip
lv: Izlaižot parādīt OSD ziņojumu

[ctx: @info:tooltip show osd message on skip setting]
en: When skipping chapters an osd message will show the title of the skipped chapter.
lv: Izlaižot nodaļas, parādās OSD ziņojums ar izlaistās nodaļas nosaukumu.

[ctx: @label:textbox]
en: Skip words
lv: Izlaist vārdus

[ctx: placeholder text]
en: op, ed, chapter 1
lv: op, ed, 1. nodaļa

[ctx: @info:tooltip skip words setting]
en: Skip chapters containing these words. Comma separated list. The match is not exact, meaning <strong>op</strong> will match words containing it like <strong><u>op</u>ening</strong>.
lv: Izlaist nodaļas, kas satur šos vārdus. Ar komatu atdalāms saraksts. Atbilsme nav precīza, kas nozīmē <strong>rek</strong> atbildēs vārdiem, kas to satur, piemēram, <strong><u>rek</u>lāma</strong>.

en: Format selection
lv: Formāta atlase

[ctx: @info:tooltip format selection setting]
en: Selects a video source that is closest to the selected format.
lv: Atlasa video avotu, kas ir tuvākais atlasītajam formātam.

[ctx: @label:listbox]
en: Position
lv: Novietojums

[ctx: @label:listbox]
en: Playlist style
lv: Repertuāra stils

[ctx: @option:check]
en: Overlay video
lv: Pārklājas pāri video

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist goes on top of the video
    When unchecked the video is resized
lv: Kad atzīmēts, repertuārs pārklājas video
    Kad nav atzīmēts, video maina izmēru

[ctx: @option:check]
en: Show media title instead of file name
lv: Datnes nosaukuma vietā rādīt multivides nosaukumu

[ctx: @option:check]
en: Auto load videos from same folder
lv: Automātiski ielādēt video no tās pašas datnes

[ctx: @option:check]
en: Repeat
lv: Atkārtot

[ctx: @option:check]
en: Show row number
lv: Rādīt rindu numuru

[ctx: @option:check]
en: Toggle with mouse
lv: Pārslēgt ar peli

[ctx: @option:check]
en: Increase font size when fullscreen
lv: Palielināt fonta izmēru, atrodoties pilnekrāna režīmā

[ctx: @option:check]
en: Remember last playlist state
lv: Atcerēties pēdējo repertuāra stāvokli

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the playlist state (visible/hidden) is remembered across launches
lv: Kad atzīmēts, repertuāra stāvoklis (redzams/slēpts) nemainīsies, atkārtoti ieslēdzot programmu

[ctx: @option:check]
en: Open items with single click
lv: Atvērt vienumus ar vienu klikšķi

[ctx: @title:window]
en: Settings
lv: Iestatījumi

[ctx: @action]
en: General
lv: Pamata

[ctx: @action]
en: Playback
lv: Atskaņošana

[ctx: @action]
en: Subtitles
lv: Subtitri

[ctx: @action]
en: Mouse
lv: Pele

[ctx: @action]
en: Shortcuts
lv: Saīsnes

[ctx: @action]
en: Custom commands
lv: Pielāgotas komandas

[ctx: @action]
en: Debug
lv: Atkļūdot

[ctx: @action]
en: About
lv: Par

[ctx: @label:spinbox]
en: Auto select track
lv: Automātiski atlasīt celiņu

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked a subtitle track will be automatically selected and displayed
lv: Kad atzīmēts, programma automātiski atlasīs un parādīs subtitru celiņu

[ctx: @option:check]
en: Allow subtitles in black borders
lv: Atļaut subtitrus melnajās apmalēs

[ctx: @info:tooltip]
en: When checked the subtitles can be rendered outside the video, in the black borders. Might not work for all .ass subtitles.
lv: Kad atzīmēts, subtitrus iespējams parādīt ārpus video melnajās apmalēs. Var nedarboties visiem „.ass“ subtitriem

[ctx: @title]
en: Styling
lv: Stilizēšana

[ctx: @label:listbox]
en: Font family
lv: Fonta saime

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
lv: Fonta izmērs

[ctx: @label]
en: Font style
lv: Fonta stils

[ctx: @option:check]
en: Bold
lv: Treknraksts

[ctx: @option:check]
en: Italic
lv: Kursīvs

[ctx: @label:textbox]
en: Font color
lv: Fonta krāsa

[ctx: @info:tooltip]
en: Set default value
lv: Iestatīt noklusējuma vērtību

[ctx: @label:textbox]
en: Shadow color
lv: Ēnas krāsa

[ctx: @label:spinbox]
en: Shadow offset
lv: Ēnas nobīde

[ctx: @info:tooltip]
en: Set to 0 (zero) to disable.
lv: Norādiet 0 (nulle), lai izslēgtu.

[ctx: @label:textbox]
en: Border color
lv: Apmales krāsa

[ctx: @label:spinbox]
en: Border width
lv: Apmales platums

[ctx: @label:listbox]
en: Default cover
lv: Noklusējuma vāciņš

[ctx: placeholder text]
en: path to image
lv: ceļš uz attēlu

[ctx: @info:tooltip]
en: Used for music files that don't have a video track, an embedded cover image or a cover/folder image in the same folder as the played file.
lv: Izmantots mūzikas datnēm, kurām nav video celiņā ievietota vāciņa attēla vai vāciņa/mapes attēls tajā pašā mapē, kurā atrodas atskaņojamā datne.

[ctx: @title]
en: Screenshots
lv: Ekrānattēli

[ctx: @label:listbox]
en: Format
lv: Formāts

[ctx: @label:textbox]
en: Template
lv: Veidne

[ctx: @info:tooltip]
en: Specify the filename template used to save screenshots. The template specifies the filename without file extension, and can contain format specifiers, which will be substituted when taking a screenshot. By default, the template is "%F-%n". <br>The template can start with a relative or absolute path, in order to specify a directory location where screenshots should be saved.<br>If the final screenshot filename points to an already existing file, the file will not be overwritten. The screenshot will either not be saved, or if the template contains %n, saved using different, newly generated filename.<br>For full info checkout <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template'>https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template</a><br><br><strong>Allowed format specifiers:</strong><br><ul><li><strong>%[#][0X]n</strong> A sequence number, padded with zeros to length X.<br><li><strong>%f</strong> Filename of the currently played video.<br><li><strong>%F</strong> Same as %f, but without the file extension.<br><li><strong>%x</strong> Directory path of the currently played video. If the video is not on the filesystem (http:// urls), this expands to an empty string.<br><li><strong>%X{fallback}</strong> Same as %x, but if the video file is not on the filesystem, return the fallback string inside the {...}.<br><li><strong>%p</strong> Current playback time. The result is a string of the form "HH:MM:SS".<br><li><strong>%P</strong> Similar to %p, but extended with the playback time in milliseconds "HH:MM:SS.mmm".<br><li><strong>%wX</strong> Specify the current playback time using the format string X.<br>Valid format specifiers:<br><ul><li><strong>%wH</strong> hour (padded with 0 to two digits)</li><li><strong>%wh</strong> hour (not padded)</li><li><strong>%wM</strong> minutes (00-59)</li><li><strong>%wm</strong> total minutes (includes hours, unlike %wM)</li><li><strong>%wS</strong> seconds (00-59)</li><li><strong>%ws</strong> total seconds (includes hours and minutes)</li><li><strong>%wf</strong> like %ws, but as float</li><li><strong>%wT</strong> milliseconds (000-999)</li><li><strong>%%</strong> Replaced with the % character itself.</li></ul><br>
lv: Precizē datņu nosaukumu paraugu pēc kura programma saglabās ekrānattēlus. Paraugs nosaka datnes nosaukumu bez paplašinājuma un var saturēt formatēšanas vietturus, kas tiks aizvietoti, uzņemot ekrānattēlu. Pēc noklusējuma paraugs ir „%F-%n“.<br>Paraugs var sākties ar relatīvu vai absolūtu ceļu, lai norādītu mapi, kurā vēlaties saglabāt ekrānattēlus.<br>Ja beigās ekrānattēla datnes nosaukums norādīs uz jau pastāvošu datni, datne pārrakstīta netiks — ekrānattēls vai nu netiks saglabāts, vai, ja paraugs satur %n, programma jauno ekrānattēlu saglabās ar atšķirīgu (no jauna ģenerētu) nosaukumu.<br>Pilnu informāciju varat iegūt <a href='https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template'>https://mpv.io/manual/stable/#options-screenshot-template</a><br><br><strong>Atļautie nosaukuma formatēšanas vietturi:</strong><br><ul><li><strong>%[#][0X]n</strong> secības skaitlis, kas papildināts ar nullēm līdz X garumam.<br><li><strong>%f</strong> atskaņotās video datnes nosaukums.<br><li><strong>%F</strong> tas pats, kas %f, bet bez datnes paplašinājuma.<br><li><strong>%x</strong> ceļš uz šobrīd atskaņoto video. Ja video neatrodas datņu sistēmā (http:// urls), tas paplašinās uz tukšu virkni.<br><li><strong>%X{fallback}</strong> tas pats, kas %x, bet, ja video datne neatrodas datņu sistēmā, atgriež rezerves virkni, kas norādāma iekavās — {...}.<br><li><strong>%p</strong> pašreizējās atskaņošanas vietas laiks. Rezultāts ir virkne formātā „HH:MM:SS“.<br><li><strong>%P</strong> līdzīgi %p, bet paplašināta ar atskaņošanas laiku milisekundēs „HH:MM:SS.mmm“.<br><li><strong>%wX</strong> norāda pašreizējās atskaņošanas vietas laiku, izmantojot X formāta virkni.<br>Derīgi formatēšanas vietturi:<br><ul><li><strong>%wH</strong> stunda (papildināta ar nulli, lai iegūtu divciparu skaitli)</li><li><strong>%wh</strong> stunda (bez papildināšanas)</li><li><strong>%wM</strong> minūtes (00—59)</li><li><strong>%wm</strong> minūtes kopā (ieskaitot stundas, skatīt arī %wM)</li><li><strong>%wS</strong> sekundes (00—59)</li><li><strong>%ws</strong> sekundes kopā (ieskaitot stundas un minūtes)</li><li><strong>%wf</strong> kā %ws, bet kā peldoša vērtība</li><li><strong>%wT</strong> milisekundes (000—999)</li><li><strong>%%</strong> aizvietots ar % rakstzīmi.</li></ul><br>

[ctx: @title]
en: Image adjustments
lv: Attēla korekcija

[ctx: @label:slider]
en: Contrast
lv: Kontrasts

[ctx: @label:slider]
en: Brightness
lv: Gaišums

[ctx: @label:slider]
en: Saturation
lv: Piesātinājums

[ctx: @info]
en: Middle click on the sliders to reset them
lv: Lai atiestatītu, spiediet uz slīdņiem ar peles vidējo pogu
